avogadro - en to hu translation catalogue (145 entries)

note: i18n: file: aboutdialog.ui:62 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, versionLabel)
en: Version:
hu: Verzió:

note: i18n: file: aboutdialog.ui:117 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, libsLabel)
en: Avogadro Library Version:
hu: Avogadro könyvtár verziója:

note: i18n: file: aboutdialog.ui:164 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qtVersionLabel)
en: Qt Version:
hu: Qt változat:

note: i18n: file: aboutdialog.ui:181 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionLabel)
en: SSL Version:
hu: SSL változat:

en: No molecule set in BackgroundFileFormat!
hu: Nincs molekula beállítva a „BackgroundFileFormat” (HáttérFájlformátum) fájlban!

en: No file format set in BackgroundFileFormat!
hu: Nincs fájlformátum beállítva a „BackgroundFileFormat” (HáttérFájlformátum) osztályban!

en: No file name set in BackgroundFileFormat!
hu: Nincs fájlnév beállítva a „BackgroundFileFormat” (HáttérFájlformátum) fájlban!

en: Ready…
hu: Kész…

en: Tool
hu: Eszköz

en: Display Types
hu: Megjelenítési típusok

en: View Configuration
hu: Nézetbeállítás

en: Molecules
hu: Molekulák

en: Layers
hu: Rétegek

[ctx: File toolbar]
en: File
hu: Fájl

[ctx: Tools toolbar]
en: Tools
hu: Eszközök

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Restart needed
hu: Újraindítás szükséges

en: Please restart Avogadro to use the new language.
hu: Kérjük, indítsa újra az Avogadrót az új nyelv használatához.

en: Chemical Markup Language
hu: Kémiai-kódnyelv

en: Chemical JSON
hu: Kémiai-JSON

en: Open chemical file
hu: Kémiaifájl megnyitása

en: Cannot open file
hu: A fájl nem nyitható meg

en: Can't open supplied file %1
hu: A(z) %1 fájlt nem lehet megnyitni

en: Open Molecule
hu: Molekula megnyitása

en: Commands
hu: Parancsok

en: Input Generators
hu: Bemeneti generátorok

en: File Formats
hu: Fájlformátumok

[ctx: atomic electrostatics]
en: Charges
hu: Töltések

[ctx: potential energy calculators]
en: Force Fields
hu: Erőterek

en: Install Plugin Script
hu: Beépülő modul parancsfájl telepítése

en: Script Type:
hu: Parancsfájl típusa:

en: Select file reader
hu: Fájlolvasó kiválasztása

en: Reading File
hu: Fájl olvasása

en: Opening file '%1'
    with '%2'
hu: Fájl megnyitása: %1
    a következővel: %2

en: Molecule loaded (%1 atoms, %2 bonds)
hu: Molekula betöltve (%1 atom, %2 kötés)

en: File error
hu: Fájlhiba

en: Error while reading file '%1':
    %2
hu: Hiba történt a(z) „%1” fájl olvasásakor:
    %2

[ctx: %1 = filename]
en: Saved file %1
hu: A(z) %1 fájl mentve

en: Error saving file
hu: Hiba történt a fájl mentésekor

[ctx: %1 = file name, %2 = error message]
en: Error while saving '%1':
    %2
hu: Hiba történt a(z) „%1” fájl mentésekor:
    %2

en: Error: Failed to initialize OpenGL context
hu: Hiba történt: Nem sikerült inicializálni az OpenGL-összefüggése

en: OpenGL 2.0 or greater required, exiting.
    
    %1
hu: OpenGL 2.0 vagy újabb szükséges, kilépés.
    
    %1

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Common image formats
hu: Gyakori képformátumok

en: All files
hu: Minden fájl

en: BMP
hu: BMP-fájl

en: PNG
hu: PNG-fájl

en: JPEG
hu: JPEG-fájl

en: Export Bitmap Graphics
hu: Bittérképes grafika exportálása

en: Cannot save file %1.
hu: %1 fájl mentése nem sikerult.

en: This file was imported from a non-standard format which may not be able to write all of the information in the molecule.
    
    Would you like to export to the current format, or save in a standard format?
hu: Ezt a fájlt nem szabványos formátumból importálták, amely nem biztos, hogy minden információt képes beírni a molekulába.
    
    Szeretne az aktuális formátumba exportálni, vagy szabványos formátumba menteni?

en: Export
hu: Exportálás

en: Save chemical file
hu: Kémiai-fájl mentése

en: Export Molecule
hu: Molekula exportálása

en: Saving File in Progress…
hu: Fájl mentése folyamatban…

[ctx: %1 = file name, %2 = format]
en: Saving file “%1”
    with “%2”
hu: Fájl mentése: %1
    formátummal: %2

en: &Undo %1
hu: &Visszavonás: %1

note: i18n: file: mainwindow.ui:194 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Undo
hu: &Visszavonás

en: &Redo %1
hu: Ú&jra: %1

note: i18n: file: mainwindow.ui:206 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Redo
hu: Ú&jra

en: &Testing
hu: &Vizsgálás

en: Record test…
hu: Vizsgafelvétel…

en: Play test…
hu: Vizsga lejátszása…

note: i18n: file: mainwindow.ui:32 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuFile)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: file: mainwindow.ui:121 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:129
en: &New
hu: &Új

note: i18n: file: mainwindow.ui:82 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Open…
hu: &Megnyitás…

note: i18n: file: mainwindow.ui:134 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:142
en: &Close
hu: &Bezárás

note: i18n: file: mainwindow.ui:147 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:155
en: &Save
hu: &Mentés

note: i18n: file: mainwindow.ui:160 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Save &As…
hu: Me&ntés másként…

note: i18n: file: mainwindow.ui:328 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Export
hu: &Exportálás

en: &Molecule…
hu: &Molekula…

en: Export Molecule…
hu: Molekula exportálása…

en: &Graphics…
hu: &Grafika…

note: i18n: file: mainwindow.ui:95 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect) i18n: file: mainwindow.ui:106
en: &Quit
hu: &Kilépés

note: i18n: file: mainwindow.ui:318 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Open Recent
hu: Legutóbbi megnyitása

en: No recent files
hu: Nincsenek legutóbbi fájlok

note: i18n: file: mainwindow.ui:59 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuEdit)
en: &Edit
hu: S&zerkesztés

en: &Copy Graphics
hu: Grafika &másolása

note: i18n: file: mainwindow.ui:54 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuView)
en: &View
hu: &Nézet

en: Set Background Color…
hu: Háttérszín beállítása…

en: Rendering…
hu: Megjelenítés…

en: Projection
hu: Vetület

en: Perspective
hu: Távlat

en: Orthographic
hu: Ortografikus

en: &Extensions
hu: Ki&terjesztések

en: User Interface Language…
hu: Felhasználói felület nyelve…

en: &Periodic Table…
hu: &Periódusos táblázat…

en: &Help
hu: &Súgó

note: i18n: file: mainwindow.ui:182 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &About
hu: &Névjegy

en: &Discussion Forum
hu: &Fórum

en: &Avogadro Website
hu: &Avogadro webhely meglátogatása

en: &Report a Bug
hu: &Hiba bejelentése

en: &Suggest a Feature
hu: &Javaslat új funkcióra

en: System Language
hu: Rendszer nyelve

en: Language
hu: Nyelv

en: User Interface Language:
hu: Felhasználói felület nyelve:

en: All supported formats (%1);;All files (*);;
hu: Minden támogatott formátum (%1);;Minden fájl (*);;

en: Do you want to save the changes to the document?
hu: Szeretné menteni a dokumentum módosításait?

en: Your changes will be lost if you don't save them.
hu: A módosításai elvesznek, ha nem menti azokat.

en: Network Download Failed
hu: Hálózati letöltés nem sikerült

en: Network timeout or other error.
hu: Hálózati időtúllépés vagy más hiba.

en: Your version: %1
hu: Telepített verzió: %1

en: New version: %1
hu: Új verzió: %1

en: An update is available, do you want to download it now?
hu: Frissítés elérhető, szeretné letölteni most?

en: Version Update
hu: Verziófrissítés

en: Error while loading the “%1” file format.
hu: Hiba történt a(z) „%1” fájlformátum betöltésekor.

en: Select file format
hu: Fájlformátum kijelölése

en: Avogadro cannot open “%1”.
hu: Időtúllépés történt és Avogadro nem tudja, hogyan kell megnyitni a(z) „%1” fájlt.

en: Cannot open files
hu: Nem lehet megnyitni a fájlokat

note: i18n: file: mainwindow.ui:49 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuBuild)
en: &Build
hu: Fe&lépítés

note: i18n: file: mainwindow.ui:71 i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Select
hu: Ki&jelölés

en: Se&ttings
hu: &Beállítások

en: &Window
hu: &Ablak

en: 3D View
hu: Térhatású nézet

note: i18n: file: aboutdialog.ui:238 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, licenseLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-size:10pt; font-weight:600;">License: </span><a href="https://opensource.org/licenses/BSD-3-Clause"><span style=" font-size:10pt; text-decoration: underline; color:#0000ff;">BSD 3-Clause</span></a></p></body></html>
hu: <html><head/><body><p><span style="font-size:10pt; font-weight:600;">Licenc: </span><a href="https://opensource.org/licenses/BSD-3-Clause"><span style="font-size:10pt; text-decoration: underline; color:#0000ff;">3-záradék BSD</span></a></p></body></html>

note: i18n: file: aboutdialog.ui:278 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <html><head/><body><p><a href="https://www.openchemistry.org"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">www.openchemistry.org</span></a></p></body></html>
hu: <html><head/><body><p><a href="https://www.openchemistry.org"><span style="text-decoration: underline; color:#0000ff;">www.openchemistry.org</span></a></p></body></html>

note: i18n: file: aboutdialog.ui:307 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <html><head/><body><p><a href="https://www.kitware.com"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">www.kitware.com</span></a></p></body></html>
hu: <html><head/><body><p><a href="https://www.kitware.com"><span style="text-decoration: underline; color:#0000ff;">www.kitware.com</span></a></p></body></html>

note: i18n: file: aboutdialog.ui:334 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, OK)
en: OK
hu: Rendben

note: i18n: file: mainwindow.ui:90 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Open
hu: &Megnyitás

note: i18n: file: mainwindow.ui:111 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Recent
hu: Legutóbbi

note: i18n: file: mainwindow.ui:116 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Clear Recent
hu: &Legutóbbi törlése

note: i18n: file: mainwindow.ui:168 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Revert To Saved
hu: Visszaállítás a mentettre

note: i18n: file: mainwindow.ui:177 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Set &Background Color…
hu: &Háttérszín beállítása…

note: i18n: file: mainwindow.ui:218 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Center
hu: Középre

note: i18n: file: mainwindow.ui:227 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Align View To Axes
hu: Nézet igazítása a tengelyekhez

note: i18n: file: mainwindow.ui:232 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Paste
hu: Beillesztés

note: i18n: file: mainwindow.ui:240 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Copy
hu: Másolás

note: i18n: file: mainwindow.ui:248 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Cut
hu: Kivágás

note: i18n: file: mainwindow.ui:256 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Clear
hu: Törlés

note: i18n: file: mainwindow.ui:261 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Select All
hu: Összes kijelölése

note: i18n: file: mainwindow.ui:269 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Select None
hu: Kijelölés megszüntetése

note: i18n: file: mainwindow.ui:280 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Tutorials
hu: Oktatási segédlet

note: i18n: file: mainwindow.ui:288 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Avogadro Help
hu: Avogadro Súgó

note: i18n: file: mainwindow.ui:293 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Release Notes
hu: Kiadási megjegyzések

note: i18n: file: mainwindow.ui:298 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Report a Bug
hu: Hiba jelentése

note: i18n: file: mainwindow.ui:303 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: FAQ
hu: GyIK

note: i18n: file: mainwindow.ui:308 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Avogadro Website
hu: Avogadro honlapja

note: i18n: file: mainwindow.ui:313 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: Discussion Forum
hu: Vitafórum

note: i18n: file: mainwindow.ui:323 i18n: ectx: property (text), widget (QMenu, menuSelect)
en: &Import
hu: &Importálás

note: i18n: file: renderingdialog.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Ambient Occlusion:
hu: Környezeti elzáródás:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, aoEnableCheckBox) i18n: file: renderingdialog.ui:109 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edEnableCheckBox)
en: Enable
hu: Engedélyezés

note: i18n: file: renderingdialog.ui:82 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Shadow Strength:
hu: Árnyékerősség:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:100 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Edge Detection:
hu: Szélek azonosítása:

note: i18n: file: renderingdialog.ui:138 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton)
en: Save
hu: Mentés

note: i18n: file: renderingdialog.ui:158 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
hu: Bezárás
