indicator-session - en to cy translation catalogue (15 entries)

en: Suppress the dialog to confirm logout, restart and shutdown action
cy: Atal y deialog sy'n cadarnhau allgofnodi, ailgychwyn a diffodd

en: Whether or not to show confirmation dialogs for logout, restart and shutdown actions.
cy: P'un ai dangos y deialog sy'n cadarnhau allgofnodi, ailgychwyn a diffodd neu beidio

en: Remove the Log Out item from the session menu
cy: Tynnu eitem Allgofnodi o'r ddewislen sesiwn

en: Guest Session
cy: Sesiwn Wadd

en: Log Out…
cy: Allgofnodi…

en: Log Out
cy: Allgofnodi

en: Suspend
cy: Seibio

en: Hibernate
cy: Cysgu

en: Restart…
cy: Ailgychwyn…

en: Restart
cy: Ailgychwyn

en: Shut Down…
cy: Diffodd…

en: Shut Down
cy: Diffodd

en: Cancel
cy: Canslo

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
cy: Wyt ti'n siwr dy fod eisiau cau pob rhaglen ac ailgychwyn y cyfrifiadur?

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
cy: Wyt ti'n siwr dy fod eisiau cau pob rhaglen a diffodd y cyfrifiadur?
