indicator-session - en to fur translation catalogue (15 entries)

en: Suppress the dialog to confirm logout, restart and shutdown action
fur: No sta a domandâ conferme par Logout, tornâ a impiâ e distudâ.

en: Whether or not to show confirmation dialogs for logout, restart and shutdown actions.
fur: Mostre o no la domande di conferme par Logout, tornâ a impiâ e distudâ.

en: Remove the Log Out item from the session menu
fur: Gjave 'Siere session' dal menù di session.

en: Guest Session
fur: Session par un ospit

en: Log Out…
fur: Siere Session…

en: Log Out
fur: Siere session

en: Suspend
fur: Sospent

en: Hibernate
fur: Iberne

en: Restart…
fur: Torne a impiâ…

en: Restart
fur: Torne a impiâ

en: Shut Down…
fur: Distude…

en: Shut Down
fur: Distude...

en: Cancel
fur: Scancele

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
fur: Sestu sigûr di sierâ ducj i programs e tornâ a impiâ l'ordenadôr?

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
fur: Sestu sigûr di sierâ ducj i programs e distudâ l'ordenadôr?
