babiloo - en to eo translation catalogue (115 entries)

en: About Babiloo
eo: Pri Babiloo

en: &About
eo: &Pri

en: A&uthors
eo: &Aŭtoroj

en: &License Agreement
eo: &Permesilo

en: &Close
eo: &Fermi

en: Building main dialog...
eo: Kostruas ĉefdialogujon...

en: Go to &previous article
eo: Iri al &antaŭa artikolo

en: Go to &next article
eo: Iri al &sekva artikolo

en: &Save to file
eo: &Konservi al dosiero

en: Prin&t article
eo: &Printi artikolon

en: Speak &word
eo: Elparoli la vorton

en: New Version Detected
eo: Nova versio trovita

en: A new version of Babiloo has been released.
    
    New Version: %s
    Current Version: %s
    
    Would you like to download the new version now?
eo: Nova versio de Babiloo estas eldonita.
    
    Nova versio: %s
    Nuna versio: %s

en: Error
eo: Eraro

en: Please load a dictionary first.
eo: Bonvolu unue malfermu vortaron.

en: Error while loading the word %s
eo: Eraro dum ŝargado de la vorto %s

en: Error trying to load the dictionary.
    File corrupted or not supported.
eo: Eraro dum malfermo de la vortaro.
    Dosiero difektita aŭ nesubtenata.

en: %s was not loaded: %s
eo: %s ne estis ŝarĝata: %s

en: Info
eo: Informo

en: Short Usage Information:
eo: Koncizaj uzinformoj:

en: To start using dictionary, select one from the <b>Dictionaries</b> menu.
eo: Por starti uzi vortaron, elektu unu el la <b>Vortaro</b>-menuo.

en: To install a new dictionary from Internet, select <b>Manage Dictionaries...</b> and choose one from the <b>Download Dictionaries</b> tab.
eo: Por instali novan vortaron el interreto, elektu <b>Administri vortarojn...</b> kaj elektu unu el la <b>Elŝuti vortarojn</b>-langeto.

en: To install a new dictionary from file, select <b>Install from file...</b> from the <b>Dictionaries</b> menu.
eo: Por instali novan vortaron el dosiero, elektu <b>instali el dosiero...</b> el la <b>Vortaroj</b>-menuo.

en: The word <b>%s</b> is not found.
eo: La vorto <b>%s</b> ne troviĝis.

en: Babiloo Settings
eo: Agordoj de Babiloo

en: Interface Language:
eo: Interfaca lingvo:

en: Translate this Application...
eo: Traduki ĉi tiun programaron...

en: Case sensitive
eo: Usklecodistinga

en: AutoComplete
eo: Aŭtomate kompletigi

en: Ignore accents
eo: Malatenti kromsignojn

en: Pronounce words using this command:
eo: Prononci vortojn uzante la komandon:

en: Global settings
eo: Mallokaj agordoj

en: Move up
eo: Movi supren

en: Up
eo: Supren

en: Move down
eo: Movi malsupren

en: Down
eo: Malsupren

en: Show information about dictionary
eo: Montri informojn pri vortaro

en: Show info
eo: Montri informojn

en: Directory storing the dictionaries:
eo: Dosierujo enhavanta la vortarojn:

en: Browse...
eo: Foliumi...

en: Installed Dictionaries
eo: Instalitaj vortaroj

en: From link:
eo: El ligilo:

en: Download dictionary
eo: Elŝutanta vortaron

en: From list:
eo: El listo:

en: Download
eo: Elŝuti

en: Download Dictionaries
eo: Elŝuti vortarojn

en: Dictionaries
eo: Vortaroj

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: Behavior
eo: Konduto

en: Pronounce the word
eo: Prononci la vorton

en: Timeout before hide after mouse over
eo: Tempolimo antaŭ ol kaŝi post mustuŝo

en: Don't hide
eo: Ne kaŝi

en:  seconds
eo:  sekundoj

en: Show only if modifier pressed
eo: Montru nur se modifilo premita

en: Scan selection
eo: Skani elektaĵon

en: Show if word not found
eo: Montri se vorto ne troviĝis

en: Apperance
eo: Aspekto

en: Transparency
eo: Travideblo

en: Default width
eo: Defaŭlta larĝo

en: Default height
eo: Defaŭlta alto

en: Popup window
eo: Ŝprucfenestro

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Element
eo: Elemento

en: Select element
eo: Elekti elementon

en: Title
eo: Titolo

en: Explanation
eo: Klarigo

en: Abbreviation
eo: Mallongigo

en: Example
eo: Ekzemplo

en: Transcription
eo: Transskripto

en: Select font
eo: Elekti tiparon

en: Foreground
eo: Malfono

en: Background
eo: Fono

en: Click to select color
eo: Alklaku por elekti koloron

en: Select font size
eo: Elekti tipargrandecon

en: Bold
eo: Grasa

en: Italic
eo: Kursiva

en: Underline
eo: Substrekita

en: Size
eo: Grando

en: Font
eo: Tiparo

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Cancel
eo: Rezigni

en: Loading %s...
eo: Ŝargas %s...

en: Clear the search box
eo: Viŝi la serĉujon

en: Clear
eo: Viŝi

en: Articles
eo: Artikoloj

en: History
eo: Historio

en: Search
eo: Serĉi

en: &File
eo: &Dosiero

en: &Help
eo: &Helpo

en: &Settings
eo: &Agordoj

en: &Quit
eo: &Forlasi

en: &About Babiloo
eo: &Pri Babiloo

en: &Configure Babiloo
eo: &Agordi Babiloo-n

en: &Scan
eo: &Skani

en: Install from file...
eo: Instali el dosiero...

en: Import
eo: Importi

en: Manage Dictionaries...
eo: Administri vortarojn...

en: Visit HomePage
eo: Viziti hejmpaĝon

en: Report A Problem
eo: Raporti problemon

en: Translate This Application...
eo: Traduki la aplikaĵon

en: Downloading files...
eo: Elŝutanta dosierojn...

en: &Abort
eo: Ĉesigi

en: Downloading
eo: Elŝutanta

en: Starting the download (%s bytes) ...
eo: Komencanta la elŝutadon (%s bajtoj)...

en: Unable to download file %s
eo: Neeblas elŝuti la dosieron %s

en: Link address is empty
eo: Ligila adreso estas malplena

en: Dictionary that couldn't be installed:
     %s
eo: Vortaro, kiu ne povis esti instalita:
     %s

en: Rescanning dictionaries...
eo: Reekzamenanta vortarojn...

en: Alert
eo: Averto

en: The new language will be displayed after restarting the program.
eo: La nova lingvo montriĝos post restartigo de la programo.

en: Open Directory
eo: Malfermi dosierujon

en: Type
eo: Tipo

en: Dictionary name
eo: Vortarnomo

en: Total articles
eo: Nombro da artikoloj

en: Export dictionary as...
eo: Eksporti vortaron kiel...
