babiloo - en to nb translation catalogue (101 entries)

en: About Babiloo
nb: Om Babiloo

en: &About
nb: &Om

en: A&uthors
nb: F%orfattere

en: &License Agreement
nb: &Lisensavtale

en: &Close
nb: &Lukk

en: Building main dialog...
nb: Bygger hoveddialog...

en: Go to &previous article
nb: Gå til &forrige artikkel

en: Go to &next article
nb: Gå til %neste artikkel

en: &Save to file
nb: &Lagre på fil

en: Prin&t article
nb: Prin&t artikkel

en: Speak &word
nb: Si &ord

en: New Version Detected
nb: Ny versjon oppdaget

en: Error
nb: Feilmelding

en: Please load a dictionary first.
nb: Last ned en ordbok først.

en: Error trying to load the dictionary.
    File corrupted or not supported.
nb: Feil ved lastingen av ordboken.
    Filen er ødelagt eller ikke støttet.

en: Short Usage Information:
nb: Kort Bruksanvisning

en: To start using dictionary, select one from the <b>Dictionaries</b> menu.
nb: For å begynne å bruke ordboken, velg fra <b>Ordbøker</b>meny.

en: To install a new dictionary from Internet, select <b>Manage Dictionaries...</b> and choose one from the <b>Download Dictionaries</b> tab.
nb: For å installere en ny ordbok fra internett, velg: <b>Ordne Ordbøker...</b> og velg fra <b>Last ned Ordbøker<b> .

en: To install a new dictionary from file, select <b>Install from file...</b> from the <b>Dictionaries</b> menu.
nb: For å installere en ny ordbok fra en fil, velg<b>installer fra fil...</b> fra <b>Ordbøker</b> -menyen

en: The word <b>%s</b> is not found.
nb: Ordet <b>%s</b>finnes ikke.

en: Babiloo Settings
nb: Babiloo Innstillinger

en: Interface Language:
nb: Grensesnitt språk:

en: Case sensitive
nb: Skiller mellom store og små bokstaver.

en: AutoComplete
nb: Autofullføring

en: Ignore accents
nb: Ignorer aksenter

en: Pronounce words using this command:
nb: Uttal ord ved å benytte denne kommandoen

en: Global settings
nb: Globale innstillinger

en: Move up
nb: Flytt opp

en: Up
nb: Opp

en: Move down
nb: Flytt ned

en: Down
nb: Ned

en: Show information about dictionary
nb: Vis informasjon om ordbok.

en: Show info
nb: Vis informasjon

en: Browse...
nb: Bla gjennom...

en: Installed Dictionaries
nb: Installerte Ordbøker

en: Download
nb: Last ned

en: Download Dictionaries
nb: Last ned Ordbøker

en: Dictionaries
nb: Ordbøker

en: Behavior
nb: Oppførsel

en: Pronounce the word
nb: Uttal ordet

en: Timeout before hide after mouse over
nb: Pause før skjul etter mouseover

en: Don't hide
nb: Ikke skjul

en:  seconds
nb:  sekunder

en: Show only if modifier pressed
nb: Vis bare om modifiserer er trykket

en: Scan selection
nb: Søk valg

en: Show if word not found
nb: Vis om ord ikke finnes

en: Apperance
nb: Utseende

en: Transparency
nb: Åpenhet

en: Default width
nb: Default bredde

en: Default height
nb: Default høyde

en: Popup window
nb: Popup vindu

en: Preview
nb: Se først

en: Select element
nb: Velg element

en: Title
nb: Tittel

en: Explanation
nb: Forklaring

en: Abbreviation
nb: Forkortelse

en: Example
nb: Eksempel

en: Transcription
nb: Transkripsjon

en: Select font
nb: Velg font

en: Foreground
nb: Forgrunnen

en: Background
nb: Bakgrunnen

en: Click to select color
nb: Klikk for å velge farge

en: Select font size
nb: Velg fontstørrelse

en: Bold
nb: Fet

en: Italic
nb: Kursiv

en: Underline
nb: Understrek

en: Size
nb: Størrelse

en: Appearance
nb: Utseende

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Loading %s...
nb: Laster %s...

en: Clear the search box
nb: Tøm søk

en: Clear
nb: Tøm

en: Articles
nb: Artikler

en: History
nb: Historie

en: Search
nb: Søk

en: &File
nb: &Fil

en: &Help
nb: &Hjelp

en: &Settings
nb: &Innstillinger

en: &Quit
nb: &Lukk

en: &About Babiloo
nb: &Om Babiloo

en: &Configure Babiloo
nb: &Konfigurer Babiloo

en: Install from file...
nb: Installer fra fil...

en: Import
nb: Importer

en: Manage Dictionaries...
nb: Ordne Ordbøker...

en: Visit HomePage
nb: Besøk Hjemmesiden

en: Report A Problem
nb: Fortell oss om et Problem

en: Translate This Application...
nb: Oversett denne Applikasjonen

en: Downloading files...
nb: Laster ned filer...

en: &Abort
nb: &Avbryt

en: Downloading
nb: Laster ned

en: Starting the download (%s bytes) ...
nb: Starter nedlasting (%s bytes)...

en: Unable to download file %s
nb: Kunne ikke laste ned fil %s

en: Link address is empty
nb: Link-referansen er tom

en: Dictionary that couldn't be installed:
     %s
nb: Ordbok som ikke kunne installeres:
     %s

en: Rescanning dictionaries...
nb: Omsøk av ordbøker...

en: The new language will be displayed after restarting the program.
nb: Det nye språket vil bli vist etter at programmet et startet opp igjen.

en: Open Directory
nb: Åpne mappe

en: Type
nb: Tast

en: Dictionary name
nb: Navn på ordbok

en: Total articles
nb: Totalt artikler

en: Export dictionary as...
nb: Eksportér ordboken som...
