BibleTime - en to br translation catalogue (189 entries)

note: type: Content of: <chapter><title>
en: Configuring &bibletime;
br: Kefluniadur &bibletime;

note: type: Content of: <chapter><para>
en: In this section you find an overview to configure &bibletime;, which can be found under <guimenu>Settings</guimenu> in the main menu.
br: E-barzh ar gevrenn-mañ e vo kavet ganeoc'h ur mod-gwelet hollek evit gellout kefluniañ &bibletime;, hag a c'hall bezañ kavet dindan <guimenu>Arventennoù</guimenu> el lañser-pennañ.

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Configure &bibletime; Dialog
br: Prenestr kefluniañ &bibletime;

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: <guimenu>Display</guimenu>
br: <guimenu>Diskouez</guimenu>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><itemizedlist><listitem><para>
en: Show startup logo
br: Diskouez al logo pa vez loc'het

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: <guimenu>Desk</guimenu>
br: <guimenu>Burev</guimenu>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: <guimenu>Languages</guimenu>
br: <guimenu>Yezhoù</guimenu>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><mediaobject><textobject><phrase>
en: Options Dialog - fonts
br: Boestad-kendiviz Opsionoù - skriturioù

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><mediaobject><caption><para>
en: The Options dialog - Fonts.
br: Boestad-kendiviz an Opsionoù - Skriturioù.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Installing fonts
br: O staliañ ar skriturioù

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para>
en: Fonts can be installed from a number of sources:
br: Ar skriturioù a c'hall bezañ staliet adalek ar mammennoù:

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><itemizedlist><listitem><para>
en: Your *nix distribution.
br: Ho tazparzhadur *nix.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><itemizedlist><listitem><para>
en: Your distribution's localization packages.
br: Pakadoù lec'helaat ho tazparzhadurioù.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><itemizedlist><listitem><para>
en: An existing <trademark class="registered">Microsoft Windows</trademark> installation on the same computer.
br: Ur staliadur eus <trademark class="registered">Microsoft Windows</trademark> a zo anezhañ war ar memes urzhiataer.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><itemizedlist><listitem><para>
en: A font collection, such as are available from Adobe or Bitstream.
br: Un dastumad skriturioù, evel ar re hegerz e-barzh Adobe pe Bitstream.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><itemizedlist><listitem><para>
en: Online font collections.
br: Dastumadeg skriturioù enlinenn.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><table><title>
en: Unicode Fonts
br: Skriturioù en unikod

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: <ulink url="http://code2000.net/CODE2000.ZIP"> Code2000</ulink>
br: <ulink url="http://code2000.net/CODE2000.ZIP"> Kod2000</ulink>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Perhaps the best free Unicode font, covering a wide range of characters.
br: Marteze a-walc'h ar gwellañ skritur Unikod digoust, hag ennañ ar bladigenn vrasañ a arouezioù.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: <ulink url="http://scripts.sil.org/cms/scripts/page.php?site_id=nrsi&amp;cat_id=FontDownloads"> SIL unicode fonts</ulink>
br: <ulink url="http://scripts.sil.org/cms/scripts/page.php?site_id=nrsi&amp;cat_id=FontDownloads"> Skriturioù unikod SIL</ulink>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Excellent Unicode fonts from the Summer Institute of Linguistics.
br: Skriturioù eus ar c'hentañ choaz graet gant an Institud Hañv Yezhoniezh.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: A new free Unicode font initiative.
br: Un intrudu nevez a skriturioù Unikod digoust.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: <ulink url="ftp://ftp.crosswire.org/pub/sword/iso/latest/FONTS/"> Crosswire's font directory</ulink>
br: <ulink url="ftp://ftp.crosswire.org/pub/sword/iso/latest/FONTS/"> Kavlec'h ar skriturioù Crosswire</ulink>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: <guimenu>Shortcuts</guimenu>
br: <guimenu>Berradennoù-klavier</guimenu>

note: type: Attribute 'fileref' of: <chapter><sect1><sect2><imageobject><imagedata>
en: ss_shortcuts.png
br: ss_berradennoù-klavier.png

note: type: Content of: <chapter><title>
en: Introduction
br: Digoradur

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: About &bibletime;
br: Diwar-benn &bibletime;

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Available works
br: Oberennoù hegerz

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><term>
en: Bibles
br: Bibloù

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><term>
en: Books
br: Levrioù

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><term>
en: Commentaries
br: Evezhiadennoù

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><term>
en: Daily devotionals
br: Lennadurioù bemdeziek

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><term>
en: Lexicons/Dictionaries
br: Geriaouegoù ha geriadurioù

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Motivation
br: Luskadur

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><blockquote><attribution>
en: James 1:17, NASB
br: Jakez 1:17, NASB

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: God bless you as you use this program.
br: Doue d'ho pennigo keit ha ma voc'h oc'h ober gant ar programm-mañ.

note: type: Content of: <chapter><title>
en: Program operation
br: Oberiadur ar programm

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Program overview
br: Mod-gwelet hollek ar programm

note: type: Content of: <chapter><sect1><para>
en: Let us now proceed by looking at the different parts of the application individually.
br: Sellomp pizh ouzh kement lodenn eus an arload unan hag unan.

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Parts of the &bibletime; application window
br: Lodennoù prenestr an arload &bibletime;

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: The Bookshelf
br: Al levraoueg

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Opening works
br: O tigeriñ an oberennoù

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Additional information about works
br: Titouroù ouzhpenn diwar-benn an oberennoù

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Searching in works
br: O klask e-barzh an oberennoù

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Working with bookmarks
br: Implijit ar sinedoù

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><tip><para>
en: Drag &amp; Drop Works Here
br: Ar stlejañ-rinklañ az a en-dro amañ

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: The Mag(nifying glass)
br: Ar werenn-greskiñ

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: The Desk
br: Ar burev

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Reading works
br: Lenn oberennoù

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Auto Scrolling
br: Em-zibunañ

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Read window placement
br: Lec'hiadur ar prenestr lenn

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Editing your own commentary
br: Aozit hoc'h evezhiadenn deoc'h-c'hwi

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Accessing the search dialog
br: O tizhout ar voest-kendiviz enklaskoù

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Search configuration
br: Kefluniañ an enklask

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><screenshot><screeninfo>
en: Search Text Dialog Options Tab
br: Ivinell Opsionoù ar voestad-kendiviz enklask testenn

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Selecting works
br: Diuzit oberennoù

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Using Search Scopes
br: Oc'h implijout ar zonennoù-enklaskoù

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><title>
en: Search Types
br: Doare enklask

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Prefix
br: Rakger

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Meaning
br: Talvoudegezh

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Example
br: Skouer

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: heading:
br: titl:

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: searches headings
br: klask war-lerc'h titloù

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: heading:Jesus
br: titl:Jezuz

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: footnote:
br: notenn-draoñ:

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: searches footnotes
br: Kavout notennoù-traoñ

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: footnote:Moses
br: notenn-draoñ:Maozan

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: searches Strong's Numbers
br: Klaskit niveroù Strongs

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: morph:
br: morf:

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: searches morphology codes
br: Klaskit kodoù morfologel

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: morph:N-GSM
br: morf:N-GSM

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><para>
en: Available text types: <placeholder type="table" id="0"/>
br: Doare testennoù hegerz: <placeholder type="table" id="0"/>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Search results
br: Disoc'hoù an enklask

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><title>
en: Search result analysis
br: Analizadur an enklask

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><sect3><screenshot><screeninfo>
en: Search Analysis Dialog Box
br: Boestad-kendiviz analizañ an enklask

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: The <guimenuitem>Bookshelf Manager</guimenuitem>
br: Ar <guimenuitem>Merer Levraouegoù</guimenuitem>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Install works
br: Staliañ an oberennoù

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Update works
br: Hizivaat an oberennoù

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Remove works
br: Dilemel an oberennoù

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Exporting and Printing
br: Ezporzhiañ ha moullañ

note: type: Content of: <chapter><title>
en: Reference
br: Daveenn

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Main menu reference
br: Daveennoù al lañser-pennañ

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: <guimenu>File</guimenu>
br: <guimenu>Restr</guimenu>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>File</guimenu> <guimenuitem>Open work</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Restr</guimenu> <guimenuitem>Digeriñ un oberenn</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+Q</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>File</guimenu> <guimenuitem>Quit</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+Q</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Restr</guimenu> <guimenuitem>Kuitaat</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: <guimenu>View</guimenu>
br: <guimenu>Diskwel</guimenu>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>F5</keycap> </keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>View</guimenu> <guimenuitem>Fullscreen mode</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>F5</keycap> </keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Diskwel</guimenu> <guimenuitem>Mod skramm-leun</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>View</guimenu> <guimenuitem>Show Bookshelf</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Diskwel</guimenu> <guimenuitem>Diskouez al levraoueg</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>View</guimenu> <guimenuitem>Show Bookmarks</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Diskwel</guimenu> <guimenuitem>Diskouez ar Sinedoù</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>View</guimenu> <guimenuitem>Show Mag</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Diskwel</guimenu> <guimenuitem>Diskouez al Loupenn</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>View</guimenu> <guimenuitem>Show parallel text headers</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Diskwel</guimenu> <guimenuitem>Diskouez an titloù kenstur</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>F6</keycap> </keycombo> </shortcut> <guimenu>View</guimenu> <guimenuitem>Toolbars</guimenuitem> <guimenuitem>Show main</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>F6</keycap> </keycombo> </shortcut> <guimenu>Diskwel</guimenu> <guimenuitem>Barrenn-ostilhoù</guimenuitem> <guimenuitem>Diskouez ar varrenn-bennañ</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <guimenu>View</guimenu> <guimenuitem>Toolbars</guimenuitem> <guimenuitem>Show navigation</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <guimenu>Diskouez</guimenu> <guimenuitem>Barrennoù-ostilhoù</guimenuitem> <guimenuitem>Diskouez ar varrenn-verdeiñ</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <guimenu>View</guimenu> <guimenuitem>Toolbars</guimenuitem> <guimenuitem>Show works</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <guimenu>Diskwel</guimenu> <guimenuitem>Barrenn-ostilhoù</guimenuitem> <guimenuitem>Diskouez an oberennoù</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <guimenu>View</guimenu> <guimenuitem>Toolbars</guimenuitem> <guimenuitem>Show tools</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <guimenu>Diskwel</guimenu> <guimenuitem>Barrenn-ostilhoù</guimenuitem> <guimenuitem>Diskouez an ostilhoù</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <guimenu>View</guimenu> <guimenuitem>Toolbars</guimenuitem> <guimenuitem>Show format</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <guimenu>Diskwel</guimenu> <guimenuitem>Barrenn-ostilhoù</guimenuitem> <guimenuitem>Diskouez ar furmad</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <guimenu>View</guimenu> <guimenuitem>Toolbars</guimenuitem> <guimenuitem>Show toolbars in text windows</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <guimenu>Diskwel</guimenu> <guimenuitem>Barrenn-ostilhoù</guimenuitem> <guimenuitem>Diskouez ar varrenn-ostilhoù e-barzh prenestr an destenn</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: <guimenu>Search</guimenu>
br: <guimenu>Klask</guimenu>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+&Alt;+F</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Search</guimenu> <guimenuitem>Search in standard bible</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+&Alt;+F</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Klask</guimenu> <guimenuitem>Klask er bibl Standard</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+O</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Search</guimenu> <guimenuitem>Search in open work(s)</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+O</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Klask</guimenu> <guimenuitem>Klask en oberenn(où) digoret</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: <guimenu>Window</guimenu>
br: <guimenu>Prenestr</guimenu>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+W</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Window</guimenu> <guimenuitem>Close window</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+W</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Serriñ ar prenestr</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: <action>Closes active window</action>.
br: <action>Serriñ ar prenestr oberiant</action>.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+&Alt;+W</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Window</guimenu> <guimenuitem>Close all</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+&Alt;+W</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Serriñ pep-tra</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: <action>Closes all open windows</action>.
br: <action>Serriñ a ra an holl brinistri digoret</action>.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+J</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Window</guimenu> <guimenuitem>Cascade</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+J</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Skalierad</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: <action>Cascades all open windows</action>.
br: <action>Skalieradiñ an holl brinistri</action>.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+I</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Window</guimenu> <guimenuitem>Tile</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+I</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Teol</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: <action>Tiles all open windows</action>.
br: <action>Teoliñ an holl brinistri</action>.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+G</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Window</guimenu> <guimenuitem>Tile vertically</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+G</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Teoliñ a-blom</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+H</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Window</guimenu> <guimenuitem>Tile horizontally</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+H</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Teoliñ a-blaen</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <guimenu>Window</guimenu> <guimenuitem>Arrangement mode</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <guimenu>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Mod-diskouez</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <guimenu> Window</guimenu> <guimenuitem>Save session</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <guimenu> Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Enrollañ an dalc'h</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+&Alt;+S</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu>Window</guimenu> <guimenuitem>Save as new session</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>&Ctrl;+&Alt;+S</keycap></keycombo> </shortcut> <guimenu>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Enrollañ evel un dalc'h nevez</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <guimenu>Window</guimenu> <guimenuitem>Load session</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <guimenu>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Kargañ an dalc'h</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <guimenu>Window</guimenu> <guimenuitem>Delete session</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <guimenu>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Dilemel an dalc'h</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: <guimenu>Settings</guimenu>
br: <guimenu>Arventennoù</guimenu>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Settings</guimenu> <guimenuitem>Configure &bibletime;</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Arventennoù</guimenu> <guimenuitem>Kefluniañ &bibletime;</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>F4</keycap> </keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Settings</guimenu> <guimenuitem>Bookshelf Manager</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>F4</keycap> </keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Arventennoù</guimenu> <guimenuitem>Merer al levraoueg</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: <guimenu>Help</guimenu>
br: <guimenu>Skoazell</guimenu>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>F1</keycap> </keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Help</guimenu> <guimenuitem>Handbook</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>F1</keycap> </keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Skoazell</guimenu> <guimenuitem>Dornlevr</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>F2</keycap> </keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Help</guimenu> <guimenuitem>Bible Study HowTo</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>F2</keycap> </keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Skoazell</guimenu> <guimenuitem>Tutorial studi ar Bibl</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>F3</keycap> </keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Help</guimenu> <guimenuitem>Tip of the Day</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <shortcut> <keycombo action="simul"> <keycap>F3</keycap> </keycombo> </shortcut> <guimenu> <placeholder type="inlinemediaobject" id="0"/>Skoazell</guimenu> <guimenuitem>Ali an devezh</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><variablelist><varlistentry><term>
en: <menuchoice> <guimenu>Help</guimenu> <guimenuitem>About</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <guimenu>Skoazell</guimenu> <guimenuitem>Diwar-benn</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Works reference
br: Oberennoù davee

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Scrolls forward through history.
br: Lakait dibunañ an istor war-raok

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Scrolls back through history.
br: Lakait dibunañ an istor war-gil

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Select an installed bible.
br: Diuzañ ur bibl staliet.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Select an additional bible.
br: Diuzañ ur bibl ouzhpenn.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Search in selected works.
br: Klask e-barzh an oberennoù diuzet.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Display configuration.
br: Kefluniadur an diskwel

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Select an installed commentary.
br: Diuzit un evezhiadenn staliet.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Select additional commentary.
br: Diuzañ un evezhiadenn ouzhpenn.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Synchronize displayed entry with active Bible window.
br: Sinkronelat an enmont diskouezet gant ar prenestr Bibl a-vremañ.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Select a book.
br: Diuzañ ul levr.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Select an installed glossary or devotional.
br: Diuzañ ur c'heriaoueg pe un devosion staliet.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><variablelist><varlistentry><listitem><para>
en: Select an additional glossary or devotional.
br: Diuzañ ur c'heriaoueg pe un devosion ouzhpenn.

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Shortcuts index
br: Indeks ar berradennoù-klavier

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><thead><row><entry>
en: Shortcut
br: Berradenn-glavier

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><thead><row><entry>
en: Description
br: Deskrivadur

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <keycombo action="simul"> <keycap>&Alt;+Left</keycap></keycombo>
br: <keycombo action="simul"> <keycap>&Alt;+Kleiz</keycap></keycombo>

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: Moves back in the history of read windows.
br: Mont war-gil e-barzh ar roll-istor e-barzh ar prenestr lenn.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <keycombo action="simul"> <keycap>&Alt;+Right</keycap></keycombo>
br: <keycombo action="simul"> <keycap>&Alt;+Dehou</keycap></keycombo>

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: Moves forward in the history of read windows.
br: Mont war-raok e-barzh roll-istor ar prenestr lenn.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <link linkend="hdbk-reference-menus-search-defaultbible"> <menuchoice> <guimenu>Search</guimenu> <guimenuitem>Search in default bible</guimenuitem> </menuchoice> </link> equivalent; opens the search dialog to search in the default bible.
br: <link linkend="hdbk-reference-menus-search-defaultbible"> <menuchoice> <guimenu>Klask</guimenu> <guimenuitem>Klask e-barzh ar bible dre-ziouer</guimenuitem> </menuchoice> </link> a zo kevatal; digeriñ ar voest kendiviz klask e-barzh ar bibl dre-ziouer.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <menuchoice> <guimenu>Window</guimenu> <guimenuitem>Arrangement mode</guimenuitem> <guimenuitem>Auto-tile vertically</guimenuitem> </menuchoice> equivalent; toggle automatic window tiling.
br: <menuchoice> <guimenu>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Mod Aozañ</guimenuitem> <guimenuitem>Em-deoliañ a-blom</guimenuitem> </menuchoice> a zo kevatal; enaouiñ/lazhañ em-deoliañ prenestr.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <menuchoice> <guimenu>Window</guimenu> <guimenuitem>Arrangement mode</guimenuitem> <guimenuitem>Auto-tile horizontally</guimenuitem> </menuchoice> equivalent; toggle automatic window tiling.
br: <menuchoice> <guimenu>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Mod Aozañ</guimenuitem> <guimenuitem>Em-deoliañ a-blaen</guimenuitem> </menuchoice> a zo kevatal; enaouiñ/lazhañ em-deoliañ prenestr.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <menuchoice> <guimenu>Window</guimenu> <guimenuitem>Arrangement mode</guimenuitem> <guimenuitem>Auto-tile</guimenuitem> </menuchoice> equivalent; toggle automatic window tiling.
br: <menuchoice> <guimenu>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Mod Aozañ</guimenuitem> <guimenuitem>Em-deoliañ</guimenuitem> </menuchoice> a zo kevatal; enaouiñ/lazhañ em-deoliañ prenestr.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <menuchoice> <guimenu>Window</guimenu> <guimenuitem>Arrangement mode</guimenuitem> <guimenuitem>Auto-cascade</guimenuitem> </menuchoice> equivalent; toggle automatic window cascading.
br: <menuchoice> <guimenu>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Mod Aozañ</guimenuitem> <guimenuitem>Em-skeulaouiñ</guimenuitem> </menuchoice> a zo kevatal; enaouiñ/lazhañ em-deoliañ prenestr.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <menuchoice> <guimenu>Window</guimenu> <guimenuitem>Arrangement mode</guimenuitem> <guimenuitem>Manual mode</guimenuitem> </menuchoice> equivalent; toggle manual window placement.
br: <menuchoice> <guimenu>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Mod Aozañ</guimenuitem> <guimenuitem>Mod dornel</guimenuitem> </menuchoice> a zo kevatal; enaouiñ/lazhañ em-deoliañ prenestr.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <menuchoice> <guimenu>Window</guimenu> <guimenuitem>Arrangement mode</guimenuitem> <guimenuitem>Tabbed</guimenuitem> </menuchoice> equivalent; organizes windows with tabs across the top.
br: <menuchoice> <guimenu>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Mod Aozañ</guimenuitem> <guimenuitem>Ivinellet</guimenuitem> </menuchoice> a zo kevatal; enaouiñ/lazhañ em-deoliañ prenestr.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <link linkend="hdbk-reference-menus-window-savenewsession"> <menuchoice> <guimenu>Window</guimenu> <guimenuitem>Save as new session</guimenuitem> </menuchoice> </link> equivalent; saves current layout as new session.
br: <link linkend="hdbk-reference-menus-window-savenewsession"> <menuchoice> <guimenu> Prenetr</guimenu> <guimenuitem>Enrollañ un dalc'h nevez</guimenuitem> </menuchoice> </link> a zo kevatal; enrollañ ar skrammañ red evel un dalc'h nevez.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <link linkend="hdbk-reference-menus-window-closeall"> <menuchoice> <guimenu>Window</guimenu> <guimenuitem>Close all</guimenuitem> </menuchoice> </link> equivalent; closes all open windows.
br: <link linkend="hdbk-reference-menus-window-closeall"><menuchoice><guimenu>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Serriñ pep-tra</guimenuitem> </menuchoice> </link> a zo kevatal; serriñ an holl brenestroù digoret.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: Select all. This selects all text in read windows.
br: Diuziñ pep-tra. An dra-se a ziuzo an holl destennoù er prenestr lenn.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: Copy. This copies the selected text to the clipboard.
br: Eilañ. Eilañ a ra an destenn diuzet er golver.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: Search. This lets you search within the text of a read window.
br: Diuzañ. An dra-se a ro an tu da glask e-barzh testennoù ur prenestr lenn.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <link linkend="hdbk-reference-menus-window-tilevertically"> <menuchoice> <guimenu>Window</guimenu> <guimenuitem>Tile vertically</guimenuitem> </menuchoice> </link> equivalent.
br: <link linkend="hdbk-reference-menus-window-tile-vertically"> <menuchoice> <guimenu>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Teolañ a-blom</guimenuitem> </menuchoice> </link> a zo kevatal.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <link linkend="hdbk-reference-menus-window-tilehorizontally"> <menuchoice> <guimenu>Window</guimenu> <guimenuitem>Tile horizontally</guimenuitem> </menuchoice> </link> equivalent.
br: <link linkend="hdbk-reference-menus-window-tile-vertically"> <menuchoice> <guimenu>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Teoliañ a-blaen</guimenuitem> </menuchoice> </link> a zo kevatal.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <link linkend="hdbk-reference-menus-window-tile"> <menuchoice> <guimenu>Window</guimenu> <guimenuitem>Tile</guimenuitem> </menuchoice> </link> windows equivalent.
br: <link linkend="hdbk-reference-menus-window-tile"> <menuchoice> <guimenu>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Teoliañ</guimenuitem> </menuchoice> </link> a zo kevatal ar prinistri.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <link linkend="hdbk-reference-menus-window-cascade"> <menuchoice> <guimenu>Window</guimenu> <guimenuitem>Cascade</guimenuitem> </menuchoice> </link> windows equivalent.
br: <link linkend="hdbk-reference-menus-window-cascade"> <menuchoice> <guimenu>Prenestr</guimenu> <guimenuitem>Skeuliadiñ</guimenuitem> </menuchoice> </link> a zo kevatal ar prinistri.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: Change location. Changes focus to the toolbar field for the selected work.
br: Cheñch lec'h. Cheñchamantoù fokus d'ar varrenn-ostilhoù evit an oberennoù diuzet.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: Search with works of this window.
br: Klask e-mesk oberennoù ar prenestr-mañ.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <link linkend="hdbk-reference-menus-search-openworks"> <menuchoice> <guimenu>Search</guimenu> <guimenuitem>Search in open work(s)</guimenuitem> </menuchoice> </link> equivalent; opens the search dialog to search in all currently opened works.
br: <link linkend="hdbk-reference-menus-search-openworks"> <menuchoice> <guimenu>Klask</guimenu> <guimenuitem>Klask e-barzh an oberenn(où) digoret</guimenuitem> </menuchoice> </link> a zo kevatal; digeriñ ar voest-kendiviz da glask en holl oberennoù digoret a-vremañ.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <link linkend="hdbk-reference-menus-file-quit"> <menuchoice> <guimenu>File</guimenu> <guimenuitem>Quit</guimenuitem> </menuchoice> </link> equivalent; closes &bibletime;.
br: <link linkend="hdbk-reference-menus-file-quit"> <menuchoice> <guimenu>Restr</guimenu> <guimenuitem>Kuitaat</guimenuitem> </menuchoice> </link> a zo kevatal; serriñ &bibletime;.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: Closes the current window.
br: Serriñ ar prenestr a-vremañ.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <menuchoice> <guimenu>Help</guimenu> <guimenuitem>Handbook</guimenuitem> </menuchoice> equivalent; opens the handbook.
br: <menuchoice> <guimenu>Skoazell</guimenu> <guimenuitem>Dornlevr</guimenuitem> </menuchoice> a zo kevatal; digeriñ an dornlevr.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <menuchoice> <guimenu>Help</guimenu> <guimenuitem>BibleStudy HowTo</guimenuitem> </menuchoice> equivalent; opens the BibleStudy HowTo.
br: <menuchoice> <guimenu>Skoazell</guimenu> <guimenuitem>Tutorial BibleStudy</guimenuitem> </menuchoice> a zo kevatal; digeriñ an tutorial BibleStudy.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <menuchoice> <guimenu>Help</guimenu> <guimenuitem>Tip of the Day</guimenuitem> </menuchoice> Opens a helpful tip to use &bibletime;.
br: <menuchoice> <guimenu>Skoazell</guimenu> <guimenuitem>Ali an deiz</guimenuitem> </menuchoice> Digeriñ un ali pemdeziek evit implijout &bibletime;.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <link linkend="hdbk-reference-menus-settings-bookshelf_manager"> <menuchoice> <guimenu>Settings</guimenu> <guimenuitem>Bookshelf Manager</guimenuitem> </menuchoice> </link> equivalent; opens the Bookshelf Manager.
br: <link linkend="hdbk-reference-menus-settings-bookshelf_manager"> <menuchoice> <guimenu>Arventennoù</guimenu> <guimenuitem>Merer Levraoueg</guimenuitem> </menuchoice> </link> a zo kevatal; digeriñ ar merer levraouegoù.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <link linkend="hdbk-reference-menus-view-showbookshelf"> <menuchoice> <guimenu>View</guimenu> <guimenuitem>Show Bookshelf</guimenuitem> </menuchoice> </link> equivalent; toggles display of the Bookshelf.
br: <link linkend="hdbk-reference-menus-view-showbookshelf"> <menuchoice> <guimenu>Gwelet</guimenu> <guimenuitem>Diskouez al Levraoueg</guimenuitem> </menuchoice> </link> a zo kevatal; enaouiñ/lazhañ al Levraoueg.

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <link linkend="hdbk-reference-menus-view-showmag"> <menuchoice> <guimenu>View</guimenu> <guimenuitem>Show mag</guimenuitem> </menuchoice> </link> equivalent; toggles display of the mag(nifying glass).
br: <link linkend="hdbk-reference-menus-view-showmag"> <menuchoice> <guimenu>Gwelet</guimenu> <guimenuitem>Diskouez ar mag</guimenuitem> </menuchoice> </link> a zo kevatal; enaouiñ/lazhañ ar werenn-greskiñ (loupenn).

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <keycombo action="simul"> <keycap>&Shift;+Down</keycap></keycombo>
br: <keycombo action="simul"> <keycap>&Shift;+Traoñ</keycap></keycombo>

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <menuchoice> <guimenu>View</guimenu> <guimenuitem>Auto scroll down</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <guimenu>Gwelet</guimenu> <guimenuitem>Em-zibunañ war-draoñ</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <keycombo action="simul"> <keycap>&Shift;+Up</keycap></keycombo>
br: <keycombo action="simul"> <keycap>&Shift;+Us</keycap></keycombo>

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <menuchoice> <guimenu>View</guimenu> <guimenuitem>Auto scroll up</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <guimenu>Gwelet</guimenu> <guimenuitem>Em-zibunañ war-laez</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><informaltable><tgroup><tbody><row><entry>
en: <menuchoice> <guimenu>View</guimenu> <guimenuitem>Auto scroll pause</guimenuitem> </menuchoice>
br: <menuchoice> <guimenu>Gwelet</guimenu> <guimenuitem>Ehan an em-zibunañ</guimenuitem> </menuchoice>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Starting &bibletime;
br: Loc'hañ &bibletime;

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: How to start &bibletime;
br: Penaos loc'hañ &bibletime;

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><mediaobject><textobject><phrase>
en: &bibletime; start icon
br: &bibletime; ikon loc'hañ

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Startup customization
br: Kefluniañ al loc'hañ

note: type: Content of: <chapter><sect1><variablelist><varlistentry><term>
en: <interface>Bookshelf Manager</interface>
br: <interface>Merer al Levraoueg</interface>

note: type: Content of the Shift entity
en: Shift
br: Linkad

note: type: Content of the Ctrl entity
en: Ctrl
br: Ktrl

note: type: Content of the Space entity
en: Space
br: Spas

note: type: Content of: <book><bookinfo><authorgroup><author><firstname>
en: Martin
br: Marzhin

note: type: Content of: <book><bookinfo><authorgroup><author><firstname>
en: Thomas
br: Tomaz

note: TRANS:ROLES_OF_TRANSLATORS type: Content of: <book><bookinfo>
en: <copyright> <year>1999-2019</year> <holder>The &bibletime; Team</holder> </copyright>
br: <copyright> <year>1999-2019</year> <holder>Skipailh &bibletime;</holder> </copyright>

note: type: Content of: <book><bookinfo>
en: <date>December 2019</date>
br: <date>Miz Kerzu 2019</date>

note: type: Content of: <book><bookinfo><keywordset><keyword>
en: Help dialog
br: Boestad-kendiviz skoazell
