BibleTime - en to nl translation catalogue (151 entries)

note: type: Content of: <chapter><title>
en: Bible Study Basics
nl: Basisprincipes van bijbelstudie

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Our Purpose as we Approach the Bible
nl: Ons doel als we de bijbel benaderen

note: type: Content of: <chapter><sect1><para><blockquote><attribution>
en: Jn.5:39-40
nl: Joh.5:39-40

note: type: Content of: <chapter><sect1><para><blockquote><para>
en: You search the Scriptures, because you think that in them you have eternal life; and it is these that bear witness of Me; and you are unwilling to come to Me, that you may have life.
nl: "Gij onderzoekt de schriften, want gij meent daarin eeuwig leven te hebben, en deze zijn het die van Mij getuigen, en toch wilt gij niet tot Mij komen om leven te hebben."

note: type: Content of: <chapter><sect1><para>
en: The chief purpose of the book is to bring us to the Person.  Martin Luther said <quote>we go to the cradle only for the sake of the baby</quote>; just so in Bible study, we do it not for its own sake but for fellowship with God.
nl: Het hoofddoel van het boek is om ons bij de Persoon te brengen.  Martin Luther zei <quote>wij gaan naar de wieg enkel omwille van de baby</quote>; zo doen wij geen Bijbelstudie om wille van de studie, maar om wille van de gemeenschap met God.

note: type: Content of: <chapter><sect1><blockquote><para>
en: The Jews to whom Jesus spoke [...] imagined that to possess Scripture was tantamount to possessing life. Hillel used to say, "He who has gotten to himself words of Torah has gotten to himself the life of the world to come." Their study was an end in itself. In this they were grievously deceived. [...]
nl: De Joden tot wie Jezus sprak [..] dachten dat het kennen van de Schrift gelijkwaardig was aan het kennen van het leven. Hillel zei, "Hij die zichzelf de woorden van de Torah heeft eigen gemaakt, heeft zichzelf het leven in de nakomende wereld eigen gemaakt." Hun studie was op zichzelf vruchteloos. Hierin werden ze vreselijk misleid. [..]

note: type: Content of: <chapter><sect1><blockquote><para>
en: There is neither merit nor profit in the reading of Scripture for its own sake, but only if it effectively introduces us to Jesus Christ. Whenever the Bible is read, what is needed is an eager expectation that through it we may meet Christ.
nl: De bijbel op zich bestuderen baat noch schaadt, behalve dan wanneer dat ons bekend maakt met Jezus Christus. Telkens als de bijbel gelezen wordt, is een sterk verlangen nodig om daardoor Christus te ontmoeten.

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Approaches to God's Word
nl: Manieren om Gods woord te benaderen

note: type: Content of: <chapter><sect1><para>
en: Hearing and reading provide a telescopic view of the scripture while study and memorization provide a microscopic view of scripture. Meditating on the scriptures brings hearing, reading, studying and memorization together and cements the word in our minds.
nl: Luisteren en lezen zorgen voor een brede kijk op de Schrift, terwijl Bijbelstudie en van buiten leren zorgen voor een gedetailleerde blijk op de Schrift. Mediteren op de Schrift brengt luisteren, lezen studeren en van buiten leren bij elkaar en legt de woorden vast in ons hoofd.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Hear
nl: Horen

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: Lk.11:28 <quote>blessed are those who hear the word of God, and observe it.</quote>
nl: Luk.11:28 <quote>"Maar Hij zeide: Zeker, zalig, die het woord van God horen en het bewaren."</quote>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Read
nl: Lezen

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: Rev.1:3 <quote>Blessed is he who reads and those who hear the words of this prophecy [...]</quote>
nl: Opb.1:3 <quote>"Zalig is hij, die voorleest, en zij, die horen de woorden der profetie [...]"</quote>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: 1 Tim.4:13 <quote>give attention to the public reading of Scripture [...]</quote>
nl: 1 Tim.4:13 <quote>Houd aan in het lezen [...]</quote>

note: type: Content of: <book><bookinfo><keywordset><keyword>
en: Study
nl: Bestuderen

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: Acts 17:11 <quote>Now these were more noble-minded than those in Thessalonica, for they received the word with great eagerness, examining the Scriptures daily, to see whether these things were so.</quote>
nl: Handelingen 17:11 Nu dezen waren edeler van gezindheid dan die in Thessalonica, want zij ontvingen het Woord met grote bereidwilligheid en onderzochten dagelijks de Schriften om te zien of die dingen zo waren.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: 2 Tim.2:15 <quote>Be diligent [KJV `Study'] to present yourself approved to God as a workman who does not need to be ashamed, handling accurately the word of truth.</quote>
nl: 2 Tim. 2:15 "Beijver u om uzelf welbeproefd voor God te stellen, als een arbeider die zich niet hoeft te schamen en die het Woord van de waarheid recht snijdt." (HSV).

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Memorize
nl: Memoriseren

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: Ps.119:11 <quote>Thy word I have hid in my heart, that I may not sin against Thee.</quote>
nl: Ps.119:11 <quote>Ik heb Uw rede in mijn hart verborgen, opdat ik tegen U niet zondigen zou.</quote>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Meditate
nl: Overdenken

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: Ps.1:2-3 <quote>But his delight is in the law of the Lord, And in His law he meditates day and night. And he will be like a tree firmly planted by streams of water, Which yields its fruit in its season, And its leaf does not wither; And in whatever he does, he prospers.</quote>
nl: Ps.1:2-3 <quote>Maar zijn lust is in des HEEREN wet, en hij overdenkt Zijn wet dag en nacht. Want hij zal zijn als een boom, geplant aan waterbeken, die zijn vrucht geeft op zijn tijd, en welks blad niet afvalt; en al wat hij doet, zal wel gelukken.</quote>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: The Navigators illustrate this by saying that as the thumb can touch all the fingers, we can meditate on the Word as we do any of the first four. Meditation is a key to revelation. A new Christian needs to hear and read the Bible more than they need to study and memorize it. This is so that they become familiar with the overall message of the Bible.
nl: De Navigators laten dit zien door te zeggen dat zoals de duim alle vingers kan aanraken, zo kunnen wij mediteren met het Woord zoals wij ook doen met elk van de eerste vier. Meditatie heeft een sleutelrol bij openbaring. Een nieuwe christen moet meer luisteren en lezen in de Bijbel dan dat zij het moeten bestuderen en uit het hoofd leren. Dit is zodat zij bekend raken met de algemene boodschap van de Bijbel.

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Types of Bible Studies
nl: Verschillende soorten van bijbelstudie

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Topical Study
nl: Onderwerp-studie

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: Pick out a certain topic and follow it through, using cross-references or a concordance.
nl: Kies een bepaald onderwerp en ga het na door het volgen van tekstverwijzingen of door een concordantie te gebruiken.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Character Study
nl: Karakterstudie

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: Studying the life of a Bible character, e.g. Joseph's life in Gen.37-50.
nl: Het bestuderen van het leven van een persoon in de bijbel, bijvoorbeeld het leven van Jozef in Gen.37-50.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Expository Study
nl: Studie vanuit een bijbelgedeelte

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: Studying a certain passage: paragraph, chapter, or book.
nl: Het bestuderen van een bepaalde passage, of een alinea, hoofdstuk of boek.

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Basics of Correct Interpretation
nl: Basisprincipes voor juiste interpretatie

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: Content
nl: Inhoud

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: What does it say? What does it say in the original language? Be careful with definitions. Don't read into it what it doesn't say.
nl: Wat staat er? Wat staat er in de grondtekst? Wees voorzichtig met definities. Lees er niets in, wat er niet echt staat.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: What do the verses around it say? "Context is king" is the rule -- the passage must make sense within the structure of the entire passage and book.
nl: Wat zeggen de verzen er rondom heen? "Context is koning" is de regel - the passage moet logisch zijn binnen de structuur van de gehele passage en boek.

note: type: Content of: <chapter><section><orderedlist><listitem><formalpara><title>
en: Cross-reference
nl: Tekstverwijzingen

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: What do other verses about this subject say through the rest of the Bible? God doesn't contradict Himself, so our interpretation needs to stand the test of other scriptures.
nl: Wat staat er in andere verzen over hetzelfde onderwerp, in de rest van de bijbel? God spreekt zichzelf niet tegen, dus zal onze interpretatie de test van vergelijking met ander schriftgedeelten moeten kunnen doorstaan.

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: An Expository Study of Matthew 6:1-18
nl: Een studie van een bijbelgedeelte: Matt.6:1-18

note: type: Content of: <chapter><sect1><para>
en: Let's study together Mt.6:1-18. Read it to yourself, first looking for the key verse, the verse that sums up the whole passage. Think you have it? Test it by picking different places in the passage and asking yourself if they relate to the thought of the key verse. Once you find it, write it as Roman numeral One of your outline:
nl: Laten wij samen Math. 6:1-18 bestuderen. Lees het voor jezelf, zoek eerst het sleutelvers, het vers dat de gehele passage samenvat. Denk je dat je deze hebt? Toets het door verschillende plaatsen in de passage uit te zoeken en jezelf af te vragen of deze verband hebben met het door jou uitgekozen sleutelvers. Wanneer je het vind, schrijf het op in Romeinse cijfers. Een van jouw schets:

note: type: Content of: <chapter><sect1><orderedlist><listitem><para>
en: Beware of practicing your righteousness before men to be noticed
nl: Wees op uw hoede dat u uw liefdegave niet geeft in tegenwoordigheid van de mensen om door hen gezien te worden (HSV)

note: type: Content of: <chapter><sect1><para>
en: What does <quote>practicing your righteousness</quote>mean? Does the passage give any examples? What area of our lives is being addressed? <emphasis>Our motives!</emphasis> What sub-headings develop this thought?
nl: Wat betekend "liefdegave geven"? Geeft deze passage voorbeelden? Welk onderdeel van ons leven wordt hier aangesproken? <emphasis> Onze motivaties! </emphasis> Welke subkoppen ontwikkelen deze gedachte?

note: type: Content of: <chapter><sect1><orderedlist><listitem><para>
en: When you give
nl: Als u geeft

note: type: Content of: <chapter><sect1><orderedlist><listitem><para>
en: When you fast
nl: Als u vast

note: type: Content of: <chapter><sect1><orderedlist><listitem><para>
en: When you pray
nl: Als u bidt

note: type: Content of: <chapter><sect1><para>
en: Now fill in the outline with specific instructions of how to avoid wrong ways of practicing our righteousness:
nl: Vul nu het overzicht in met specifieke aanwijzingen over hoe je verkeerde manieren van in praktijk brengen van je gerechtigheid kunt voorkomen:

note: type: Content of: <chapter><sect1><orderedlist><listitem><para><orderedlist><listitem><para>
en: don't sound a trumpet. (how might someone <quote>sound a trumpet</quote>today?)
nl: Laat geen bazuin klinken. (Hoe zou iemand vandaag een "bazuin laten klinken"?)

note: type: Content of: <chapter><sect1><orderedlist><listitem><para><orderedlist><listitem><para>
en: do it secretly.
nl: doe het in het geheim.

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Worksheet: How to Use a Concordance
nl: Werkblad: Hoe gebruik je een concordantie?

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: To Find a Particular Verse
nl: Om een bepaald vers te vinden

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><orderedlist><listitem><para>
en: Pick out a key word or most-unusual word of the verse.
nl: Neem het kernwoord, of het meest ongebruikelijke woord uit het vers.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><orderedlist><listitem><para>
en: Turn to this word alphabetically.
nl: Zoek dit woord op in de concordantie.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><orderedlist><listitem><para>
en: Go down the column of listings until you find your verse.
nl: Loop de lijst van teksten bij dat woord na, totdat je je tekst gevonden hebt.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><orderedlist><listitem><para>
en: <quote>Faithful are the wounds of a friend</quote>
nl: "Wonden door iemand die liefheeft, zijn tekenen van trouw"

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><orderedlist><listitem><para>
en: <quote>We are ambassadors of Christ.</quote>
nl: "Wij zijn dan gezanten namens Christus."

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para><orderedlist><listitem><para>
en: The story of the rich man and Lazarus.
nl: Het verhaal van de rijke man en Lazarus.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: Find these verses: <placeholder type="orderedlist" id="0"/>
nl: Vind deze verzen: <placeholder type="orderedlist" id="0"/>

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: To Do a Topical Study
nl: Om een onderwerp-studie doen

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: Let's say you wanted to do a study of the word "redemption." First you would look up that word in the concordance and look up references listed for it. Then you could look up related words and references listed for them, e.g.  "redeem, redeemed, ransom," even "buy" or "bought."
nl: Laten wij zeggen dat je een study wilde maken van het woord "verlossing". Eerst zou je het woord opzoeken in de concordantie en de referentielijst ervoor opzoeken. Dan zou je gerelateerde woorden opzoeken en van deze de referentielijsten, bijvoorbeeld "verlos, verlost, losgeld," zelfs "kopen" of "gekocht".

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: To Clarify Word Meanings in the Greek and Hebrew
nl: Om de betekenis van Hebreeuwse en Griekse woorden duidelijk maken

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><orderedlist><listitem><para>
en: Go down the column to 1 Cor.2:15 . . . . . 350.
nl: Loop de kolom door tot 1 Cor.2:15 . . . . . 350.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><title>
en: To Find Meanings of Names
nl: Om de betekenis van een naam te vinden

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: By the same process we can find the meaning of a name in the Greek or Hebrew.
nl: Op dezelfde manier kunnen we de betekenis van een naam in het Grieks of Hebreews vinden.

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><para>
en: Look up these names and write down their meaning:
nl: Zoek de volgende namen op en schrijf hun betekenis erbij:

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><itemizedlist><listitem><para>
en: Joshua
nl: Jozua

note: type: Content of: <chapter><sect1><sect2><itemizedlist><listitem><para>
en: Barnabus
nl: Barnabas

note: type: Content of: <chapter><title>
en: Importance of God's Word
nl: Het belang van Gods Woord

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: A Book that is Unique
nl: Een uniek boek

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><title>
en: Comparison of New Testament manuscripts with other ancient texts.
nl: Vergelijking van handschriften van het Nieuwe Testament met andere oude teksten.

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Work
nl: Werk

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><thead><row><entry>
en: When Written
nl: Wanneer geschreven

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Earliest Copy
nl: Oudste kopie

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Time Lapse
nl: Tijdsduur

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Number of Copies
nl: Aantal exemplaren

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: 448-428 B.C.
nl: 448-428 v. Chr.

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: 900 A.D.
nl: 900 na Chr.

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: 1300 years
nl: 1300 jaar

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: 100 A.D.
nl: 100 na Chr.

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: 1100 A.D.
nl: 1100 na Chr.

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: 1000 years
nl: 1000 jaar

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: 50-58 B.C.
nl: 50-58 v. Chr.

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: 950 years
nl: 950 jaar

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Livy's <emphasis>Roman History</emphasis>
nl: <emphasis>Roman History</emphasis> van Livy

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: 59 B.C. - 17 A.D.
nl: 59 v. Chr. - 17 na Chr.

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: 900 years
nl: 900 jaar

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: New Testament
nl: Nieuwe Testament

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: 40 A.D. - 100 A.D.
nl: 40 - 100 n. Chr.

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: 130 A.D. Partial manuscripts 350 A.D. Full manuscripts
nl: 130 na Chr. Gedeeltelijke handschiften 350 na Chr. Complete handschriften

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: 30 - 310 years
nl: 30 - 310 jaar

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: 5000 Greek &amp; 10,000 Latin
nl: 5000 Grieks &amp; 10.000 Latijn

note: type: Content of: <chapter><sect1><blockquote><para>
en: "In the verity and fullness of the evidence on which it rests, the text of the New Testament stands absolutely and unapproachably alone among other ancient prose writings."
nl: "In de waarheid an compleetheid van het bewijs waarop het rust, staat de tekst van het Nieuwe Testament absoluut en onbenaderbaar alleen tussen alle andere antieke proza."

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: A Book that God Breathed
nl: En boek met de adem van God

note: type: Content of: <chapter><sect1><para>
en: 2 Tim.3:16 declares, " <emphasis>All scripture is inspired by God [lit., God-breathed].</emphasis>" Do you believe this? Before you answer, consider Jesus' attitude toward the Scriptures.
nl: 2 Tim.3:16 declares, " <emphasis>Al de Schrift is van God ingegeven [lett., God-geademd].</emphasis>" Gelooft u dit? Voordat u antwoordt, overdenk dan eerst Jezus' houding naar de Schriften.

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: A Book that Works
nl: Een boek dat werkt

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><title>
en: What does Bible study do for Christians?
nl: Wat doet bijbelstudie voor Christenen?

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Reference
nl: Naslag

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Action
nl: Actie

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Eph. 5:26
nl: Ef. 5:26

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: cleanses -- "...having cleansed her by the washing of water with the word."
nl: reinigt -- "...haar reinigende door het waterbad met het woord."

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Acts 20:32
nl: Hand.20:32

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Rom. 15:4
nl: Rom.15:4

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: encourages -- "that through perseverance and the encouragement of the Scriptures we might have hope."
nl: bemoedigd -- "opdat wij  in de weg der volharding en van de vertroosting der Schriften de hope zouden vasthouden."

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Rom. 10:17
nl: Rom.10:17

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: gives faith -- "So faith comes from hearing, and hearing by the word of Christ."
nl: geeft geloof -- "Zo is dan het geloof uit het horen, en het horen door het woord van Christus."

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: 1 Cor. 10:11
nl: 1 Cor.10:11

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: instructs -- "Now these things happened to them for an example, and they were written for our instruction"
nl: onderwijst -- "Dit is hun overkomen tot een voorbeeld (voor ons) en het is opgetekend ter waarschuwing voor ons"

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Mt. 4:4
nl: Matt.4:4

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: nourishment -- "But He answered and said, 'It is written, Man shall not live on bread alone, but on every word that proceeds out of the mouth of God.'"
nl: voeding -- "Maar Hij antwoordde en zeide: Er staat geschreven, niet alleen van brood zal de mens leven, maar van alle woord, dat uit de mond Gods gaat."

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: A Book that Liberates
nl: Een bevrijdend boek

note: type: Content of: <chapter><sect1><para>
en: What 2 things do we need to know to be kept from error?
nl: Welke 2 dingen moeten wij weten om dwaling te voorkomen?

note: type: Content of: <chapter><sect1><itemizedlist><listitem><para>
en: God's word
nl: Gods woord

note: type: Content of: <chapter><sect1><itemizedlist><listitem><para>
en: God's power
nl: Gods kracht

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: A Book that Wars
nl: Een boek dat strijdt

note: type: Content of: <chapter><sect1><para>
en: Eph.6:10-18 is one picture of our spiritual armament.
nl: Ef.6:10-18 is een mogelijke afbeelding van onze geestelijke wapenrusting.

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><title>
en: Spiritual Armor
nl: Geestelijke wapenrusting

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Question
nl: Vraag

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Answer
nl: Antwoord

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: How many of the weapons listed here are defensive weapons?
nl: Hoeveel van de hier opgenoemde wapens zijn verdedigingswapens?

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: How many are offensive?
nl: En hoeveel aanvalswapens?

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: One
nl: Een

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Which one(s)?
nl: Welke?

note: type: Content of: <chapter><sect1><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: the word - <foreignphrase>rhema</foreignphrase>
nl: het woord - <foreignphrase>rhema</foreignphrase>

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Exhortations
nl: Vermaningen

note: type: Content of: <chapter><sect1><para>
en: If you're rich in something, how much of it do you have?
nl: Als je ergens rijk in bent, hoeveel heb je er dan van?

note: type: Content of: <chapter><sect1><para>
en: Not a little!
nl: Niet een beetje!

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Appendix: "Once for All"
nl: Bijlage: "Eens voor altijd"

note: type: Content of: <chapter><sect1><title>
en: Supplement: Bible Reading Programs
nl: Supplement: Bijbellees-programma's

note: type: Content of: <chapter><sect1><orderedlist><listitem><para>
en: New Testament in a Year: read one chapter each day, 5 days a week.
nl: Het Nieuwe Testament in een jaar: lees per dag een hoofdstuk, 5 dagen per week.

note: type: Content of: <chapter><sect1><orderedlist><listitem><para>
en: Proverbs in a Month: read one chapter of Proverbs each day, corresponding to the day of the month.
nl: Spreuken in een maand: lees elke dag een hoofdstuk uit Spreuken, overeenkomstig de dag van de maand.

note: type: Content of: <chapter><sect1><orderedlist><listitem><para>
en: Psalms in a Month: read 5 Psalms at intervals of 30 each day, for instance on the 20th you read Ps.20, 50, 80, 110, &amp; 140.
nl: De Psalmen in een maand: lees 5 Psalmen per dag, met een interval van 30. Lees bijvoorbeel op de 20e Ps. 20, 50, 80, 110 &amp; 140.

note: type: Content of: <chapter><sect1><orderedlist><listitem><para>
en: Psalms &amp; Proverbs in 6 months: read through Psalms and Proverbs one chapter per day.
nl: Psalmen &amp; Spreuken in 6 maanden: lees Psalmen en Spreuken door, elke dag een hoofdstuk.

note: type: Content of: <chapter><sect1><orderedlist><listitem><para>
en: Old Testament without Psalms &amp; Proverbs in 2 years: if you read one chapter a day of the Old Testament, skipping over Psalms &amp; Proverbs, you will read the Old Testament in 2 years and 2 weeks.
nl: Het Oude Testament (zonder Psalmen &amp; Spreuken) in 2 jaar: als je van het Oute Testament elke dag een hoofdstuk leest,  en daarbij Psalmen en Spreuken overslaat, lees je het Oude Testament in 2 jaar en 2 weken.

note: type: Content of: <chapter><title>
en: Rules of Bible Interpretation (Hermeneutics)
nl: Regels voor interpretatie van de bijbel (Hermeneutiek)

note: type: Content of: <chapter><section><title>
en: Rule 1 - Interpret according to the exact meaning of the words.
nl: Regel 1 - Interpreteer de tekst volgens de precieze betekenis van de woorden.

note: type: Content of: <chapter><section><orderedlist><listitem><formalpara><title>
en: Definition
nl: Definitie

note: type: Content of: <chapter><section><section><title>
en: Example 1A
nl: Voorbeeld 1A

note: type: Content of: <chapter><section><title>
en: Rule 2 - Interpret within the biblical context
nl: Regel 2 - Interpreteer binnen the bijbelse context

note: type: Content of: <chapter><section><section><title>
en: Example 2A
nl: Voorbeeld 2A

note: type: Content of: <chapter><section><section><title>
en: Example 2B
nl: Voorbeeld 2B

note: type: Content of: <chapter><section><section><title>
en: Example 2C
nl: Voorbeeld 2C

note: type: Content of: <chapter><section><title>
en: Rule 3 - Interpret within the historical and cultural context
nl: Regel 3 - Interpreteer binnen de historische en culturele context

note: type: Content of: <chapter><section><section><title>
en: Example 3B
nl: Voorbeeld 3B

note: type: Content of: <chapter><section><title>
en: Rule 4 - Interpret according to the normal usage of words in language
nl: Regel 4 - Interpreteer volgens het normale gebruik van woorden in de taal

note: type: Content of: <chapter><section><section><title>
en: Example 4A
nl: Voorbeeld 4A

note: type: Content of: <chapter><section><section><title>
en: Example 4B
nl: Voorbeeld 4B

note: type: Content of: <chapter><section><title>
en: Rule 5 - Understand the purpose of parables and the difference between a parable and an allegory
nl: Regel 5 - Begrijp de zin van gelijkenissen, en het verschil tussen een gelijkenis en een allegorie

note: type: Content of: <chapter><section><para>
en: Every parable is an allegory, true or false?
nl: Elke gelijkenis is een allegorie. Is dat juist of onjuist?

note: type: Content of: <chapter><section><section><title>
en: Example 5A
nl: Voorbeeld 5A

note: type: Content of: <chapter><section><section><para>
en: All sorts of violence happens to the meanings: God is reluctant to protect the rights of widows, prayer "bothers" Him, etc.
nl: De betekenis wordt op allerlei manieren geweld aangedaan: God is onwillig om de rechten van weduwen te beschermen, gebed "kwelt" Hem, enz.

note: type: Content of: <chapter><section><section><title>
en: Example 5B
nl: Voorbeeld 5B

note: type: Content of: <book><bookinfo><title>
en: The Biblestudy HowTo
nl: Bijbelstudie HowTo

note: type: Content of: <book><bookinfo><authorgroup><author><surname>
en: The BibleTime Team
nl: Het BibleTime-team

note: type: Content of: <book><bookinfo><abstract><title>
en: Abstract
nl: Overzicht

note: type: Content of: <book><bookinfo><keywordset><keyword>
en: Bible
nl: Bijbel
