BKChem 0.14.0 - en to lv translation catalogue (556 entries)

en: normal
lv: normāla

en: electron transfer
lv: elektronu pārnese

en: retrosynthetic
lv: retrosintēze

en: equilibrium
lv: līdzsvars

en: equilibrium simple
lv: vienkāršs līdzsvars

en: The linear form was no longer consistent - it has been removed
lv: Lineārā forma vairs nebija saskanīga - tā tika izņemta

en: Center bond
lv: Centrēt saiti

en: Expand group
lv: Izvērst grupu

en: Set atom number
lv: Iestatīt atoma numuru

en: Properties
lv: Īpašības

en: Circle around mark
lv: Aplis ap iezīmi

en: yes
lv: jā

en: no
lv: nē

en: Show number
lv: Rādīt numuru

en: Atom valency
lv: Atoma valence

en: Mark size
lv: Iezīmes izmērs

en: Mark as template atom
lv: Atzīmēt izvēlēto atomu kā 'veidnes atomu'

en: Mark as template bond
lv: Atzīmēt izvēlēto saiti kā 'veidnes saiti'

en: Show symbol
lv: Rādīt simbolu

en: Hydrogens
lv: Ūdeņraži

en: on
lv: ieslēgt

en: off
lv: izslēgt

en: Font size
lv: Teksta izmērs

en: Line width
lv: Līnijas platums

en: Bond width
lv: Saites platums

en: Wedge/Hatch width
lv: Ķīļveida/svītrotas saites platums

en: Symbol positioning
lv: Simbola novietojums

en: center first
lv: centrēt pirmo

en: center last
lv: centrēt pēdējo

en: Bond positioning
lv: Saites novietojums

en: auto
lv: automātiskis

en: anti-auto
lv: anti-automātisks

en: Bond order
lv: Saites kārta

en: Atom number
lv: Atoma numurs

en: Area color
lv: Apgabala krāsa

en: transparent
lv: caurspīdīgs

en: white
lv: balts

en: yellow
lv: dzeltens

en: green
lv: zaļš

en: blue
lv: zils

en: red
lv: sarkans

en: black
lv: melns

en: Line color
lv: Līnijas krāsa

en: Free sites
lv: Brīvas vietas

en: Atom symbol
lv: Atoma simbols

en: Group
lv: Grupa

en: English
lv: Angļu

en: Czech
lv: Čehu

en: German
lv: Vācu

en: French
lv: Franču

en: Polish
lv: Poļu

en: Traditional Chinese, Taiwan
lv: Ķīniešu Tradicionālā, Taivāna

en: Italian
lv: Itāļu

en: Spanish
lv: Spāņu

en: Japanese
lv: Japāņu

en: Latvian
lv: Latviešu

en: Russian
lv: Krievu

en: Turkish
lv: Turku

en: OK
lv: Labi

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Scale
lv: Mērogot

en: Scale X (in %):
lv: Mērogot X (%):

en: Scale Y (in %):
lv: Mērogot Y (%):

en: Preserve aspect ratio?
lv: Saglabāt proporcijas?

en: Fix position of centers of objects?
lv: Saglabāt objektu viduspunktu novietojumu?

en: Scale font and mark sizes?
lv: Mērogot fontu un zīmju izmēru?

en: Configuration
lv: Konfigurācija

en: Atom
lv: Atoms

en: Charge
lv: Lādiņš

en: Atom name
lv: Atoma nosaukums

en: don't show
lv: nerādīt

en: show
lv: rādīt

en: Atom positioning
lv: Atoma novietojums

en: center first letter
lv: centrēt pirmo burtu

en: center last letter
lv: centrēt pēdējo burtu

en: Bond
lv: Saite

en: Double-bond length ratio
lv: Dubultsaites garuma attiecība

en: Arrow
lv: Bulta

en: Arrow-head on start
lv: Bulta sākumā

en: Arrow-head on end
lv: Buta beigās

en: Spline arrow
lv: Splaina bulta

en: Font
lv: Fonti

en: Common
lv: Vispārējie

en: File properties
lv: Faila iestatījumi

en: Custom
lv: Pielāgotie

en: Paper size
lv: Papīra izmērs

en: Portrait
lv: Portreta

en: Landscape
lv: Ainavas

en: Auto crop image in SVG?
    (applies to some other exports as well)
lv: Automātiski apcirst attēlu SVG formātā?
    (attiecināms arī uz dažiem citiem eksporta veidiem)

en: Margin for cropped image (in pixels):
lv: Apcirstā attēla malas (pikseļos):

en: Use real minus character (instead of hyphen)?
lv: Lietot īstu mīnusa zīmi (nevis domu zīmi)?

en: Replace hyphens with minus in SVG export?
lv: Aizvietot domu zīmes ar mīnusa zīmēm SVG eksportā?

en: Save
lv: Saglabāt

en: Standard values
lv: Standarta vērtības

en: Line
lv: Līnija

en: Color
lv: Krāsa

en: Show hydrogens on visible atoms
lv: Rādīt ūdeņražus uz redzamajiem atomiem

en: Bond length
lv: Saites garums

en: Paper
lv: Papīrs

en: Auto crop image in SVG?
lv: Automātiski apcirst attēlu SVG formātā?

en: Apply
lv: Pielietot

en: changed values only
lv: mainīt tikai vērtības

en: all values
lv: visas vērtības

en: to new drawings only
lv: tikai jauniem zīmējumiem

en: to selected and new drawings (no resize)
lv: izvēlētajiem un jauniem zīmējumiem (nemainīt izmēru)

en: to the whole drawing (no resize)
lv: visam zīmējumam (nemainīt izmēru)

en: Standard saved
lv: Standarts saglabāts

en: The standard was successfully saved as personal standard to %s
    
    It is not automatically applied to the current drawing and will be activated after you restart BKChem.
    You can still apply the changes to the current drawing from the dialog window.
lv: Noklusētie iestatījumi veiksmīgi saglabāti, kā personālais standarts failā %s
    
    Tie nav automātiski pielietoti pašreizējā zīmējumā, bet tiks aktivizēti pēc "BKChem" restarta.
    Jūs joprojām varat pielietot izmaiņas pašreizējam zīmējumam no dialoga loga.

en: Standard not saved
lv: Standarts netika saglabāts

en: For some reason the standard couldn't be saved. Probably the right location for personal profile couldn't be found or wasn't writable. Sorry for the inconvenience.
lv: Nezināmu iemeslu dēļ standartu neizdevās saglabāt. Iespējams, ka pareizā lietotāja profila atrašanās vietu neizdevās atrast vai tajā neizdevās ierakstīt.

en: Preferences
lv: Iestatījumi

en: Delete
lv: Izdzēst

en: Fragment overview
lv: Fragmenta pārskats

en: Fragments
lv: Fragmenti

en: Logging
lv: Žurnāla turēšana

en: Choose how each type of message is to be shown:
lv: Izvēlieties, kā katrs ziņas tips tiks parādīts:

en: The setting will be immediately applied and saved on application exit.
lv: Iestatījums tiks nekavējoties pielietots un saglabāts aizverot programmu.

en: Language
lv: Valoda

en: System default
lv: Sistēmas noklusētā

en: Available Languages
lv: Pieejamās valodas

en: italic
lv: slīpraksts

en: bold
lv: trekna

en: subscript
lv: apakšraksts

en: superscript
lv: augšraksts

en: Interpret
lv: Interpretēt

en: Interpret text (where applicable)
lv: Interpretēt tekstu (kur pielietojams)

en: As is
lv: Kā ir

en: Leave text as is - do not interpret
lv: Atstāt tekstu kā ir - neinterpretēt

en: Sub numbers
lv: Apakšnumuri

en: Convert numbers to subscript
lv: Pārveidot numurus apakšrakstā

en: Special Character
lv: Speciālās rakstu zīmes

en: Insert a special character
lv: Ievietot speciālu rakstzīmi

en: minus
lv: mīnuss

en: arrow-left
lv: kreisā bulta

en: arrow-right
lv: labā bulta

en: nu
lv: nī

en: new line
lv: jauna rinda

en: No molecule selected.
lv: Neviena molekula nav izvēlēta.

en: At least one molecule must be selected. Please select it.
lv: Vismaz vienai molekulai jābūt izvēlētai. Lūdzu izvēlieties to.

en: Name
lv: Nosaukums

en: Name:
lv: Nosaukums:

en: Name %s was set to molecule(s)
lv: Molekulas nosaukums iestatīts uz %s

en: Only one molecule should be selected.
lv: Tikai vienai molekulai vajadzētu būt izvēlētai.

en: ID must be unique value, therefore it is obviously possible to set it to one molecule only. Please select only one molecule
lv: ID vērtībai jābūt unikālai, tādēļ to iespējams iestatīt tikai vienai molekulai. Lūdzu izvēlieties tikai vienu molekulu

en: ID collision
lv: ID pārklāšanās

en: This ID is already used, use a different one
lv: Šis ID jau tiek izmantots, izmantojiet citu

en: ID %s was set to molecule
lv: Molekulas ID iestatīts uz %s

en: Validity error
lv: Pareizības kļūda

en: Sorry but your drawing includes 'text atoms'
     - atoms with no chemical sense.
lv: Atvainojiet, bet jūsu zīmējumā ir 'teksta atomi'
     - atomi bez ķīmiskās jēgas.

en: It is not possible to export them.
lv: Tos nav iespējams eksportēt.

en: For details check the chemistry with '%s/%s'.
lv: Sīkākai informācijai pārbaudiet ķīmiju izmantojot '%s/%s'.

en: Chemistry
lv: Ķīmija

en: Check chemistry
lv: Pārbaudīt ķīmiju

en: Validity warning
lv: Pareizības brīdinājums

en: Your drawing includes some atoms with exceeded valency.
lv: Jūsu zīmējumā ir atomi ar pārsniegtu valenci.

en: Expand groups?
lv: Izvērst grupas

en: Your drawing includes some groups.
lv: Jūsu zīmējumā ir atomu grupas.

en: These must be expanded in order to get chemicaly valid drawing. The expansion could be undone afterwards.
lv: Tās ir jāizvērš, lai iegūtu ķīmiski pareizu zīmējumu. Vēlāk izvēršana var tikt atdarīta.

en: Proceed with expansion?
lv: Turpināt izvēršanu?

en: The InChI program path
lv: Ceļš pie "InChI" programmas

en: Select the InChI program executable:
lv: Izvēlieties "InChI" programmas izpildāmo failu:

en: Executable files
lv: Izpildāmie faili

en: Generate InChI
lv: Izveidot InChI

en: Display Form
lv: Attēlošanas forma

en: Parse Error
lv: Parsēšanas kļūda

en: Unable to parse the text-
    probably problem with input encoding!
lv: Neizdevās parsēt tekstu-
    iespējams, ka problēma ar ievades kodējumu!

en: Display form %s was set to molecule(s)
lv: Molekulas attēlošanas forma tika iestatīta uz "%s"

en: Template summary
lv: Veidnes kopsavilkums

en: Errors
lv: Kļūdas

en: %d molecule have no template atom specified | %d molecules have no template atom specified
lv[0]: %d molekulai nav norādīts veidnes atoms
lv[1]: %d molekulām nav norādīts veidnes atoms
lv[2]: %d molekulām nav norādīts veidnes atoms

en: %d molecule have no name specified | %d molecules have no name specified
lv[0]: %d molekulai nav norādīts nosaukums
lv[1]: %d molekulām nav norādīts nosaukums
lv[2]: %d molekulām nav norādīts nosaukums

en: Warnings
lv: Brīdinājumi

en: %d molecule have no template bond specified | %d molecules have no template bond specified
lv[0]: %d molekulai nav norādīta veidnes saite
lv[1]: %d molekulām nav norādīta veidnes saite
lv[2]: %d molekulām nav norādīta veidnes saite

en: Please correct the above errors first
lv: Lūdzu vispirms izlabojiet augstāk minētās kļūdas

en: A tutorial on how to prepare a template can be found in the file doc/custom_templates_en.html
lv: Pamācība veidņu sagatavošanai ir atrodama failā "doc/custom_templates_en.html"

en: Directory creation failed.
lv: Neizdevās izveidot mapi.

en: It was not possible to create the personal directory %s.
lv: Neizdevās izveidot lietotāja mapi "%s".

en: Template file name
lv: Veidnes faila nosaukums

en: File name for the template:
lv: Veidnes faila nosaukums:

en: The file already exists.
lv: Fails jau eksistē.

en: Template with this name already exists (path %s).
    Should I rewrite it?
lv: Veidne ar šādu nosaukumu jau eksistē (%s).
    Pārrakstīt to?

en: The selected items must be part of exactly one molecule.
lv: Izvēlētajām lietām jābūt daļai no tieši vienas molekulas.

en: Fragment name
lv: Fragmenta nosaukums

en: Enter fragment name:
lv: Ierakstiet fragmenta nosaukumu:

en: The bonds and atoms were used for creation of a new molecular fragment.
lv: Saites un atomi tika izmantoti jauna molekulārā fragmenta izveidošanai.

en: The bonds and atoms could not have been used for creation of a new molecular fragment, they are probably not defining a connected subgraph of the molecular graph.
lv: Saites un atomus neizdevās izmantot jauna molekulas fragmenta izveidošanai, iespējams, ka tie neveido nepārtrauktu apakšgrafu visas molekulas grafā.

en: Enter atom number:
lv: Ievadiet atoma numuru:

en: Number %s was set to atom(s).
lv: Uzstatīts atoma numurs %s.

en: BKChem interpreted the entered text as an atom
lv: "BKChem" interpretēja ievadīto tekstu kā atomu

en: BKChem thinks it can interpret the entered text as a group, try to expand it to find out how it was interpreted.
lv: "BKChem" domā, ka ievadīto tekstu var interpretēt kā atomu grupu, mēģiniet to izvērst, lai redzētu, kā tas tika interpretēts.

en: BKChem could not interpret the entered text as anything with chemical meaning
lv: "BKChem" neizdevās interpretēt ievadīto tekstu, kā kaut ko ar ķīmijas nozīmi

en: Info
lv: Informācija

en: The selected language will be used the next time you start BKChem.
lv: Izvēlētā valoda tiks izmantota, kad nākamreiz startēsiet "BKChem".

en: The selection does not define connected subgraph
lv: Izvēlētās daļas neveido savienotu apakšgrafu

en: The selection is not linear - there are some splittings.
lv: Izvēlētā daļa nav lineāra - tajā ir atzarojumi.

en: The selected part of a molecule is a whole ring, there is no way to linearize it
lv: Izvēlētā molekulas daļa ir vesels gredzens, to nav iespējams liniarizēt

en: Groups must be expanded to compute oxidation number for them.
lv: Gupām ir jābūt izvērstām, lai varētu izskaitļot to oksidēšanās pakāpi.

en: Unexpanded groups or text-only atoms may cause incorrect computation of oxidation number.
lv: Neizvērstas gruas vai 'teksta atomi' var izraisīt nepareizu oksidēšanās pakāpju aprēķināšanu.

en: You can move and delete the created oxidation numbers in the mark mode
lv: Izveidotos oksidēšanās pakāpju numurus iespējams pārvietot un izdzēst izmantojot zīmju režīmu

en: Error
lv: Kļūda

en: Debug
lv: Atkļūdot

en: Warning
lv: Brīdinājums

en: Hint
lv: Padoms

en: Status bar
lv: Stāvokļa josla

en: Dialog
lv: Dialogs

en: Console
lv: Konsole

en: Ignore
lv: Ignorēt

en: File
lv: Fails

en: Open, save, export, and import files
lv: Atvērt, saglabāt, eksportēt un importēt failus

en: New
lv: Jauns

en: Create a new file in a new tab
lv: Izveidot jaunu failu jaunā cilnē

en: Save the file
lv: Saglabāt failu

en: Save As..
lv: Saglabāt kā..

en: Save the file under different name
lv: Saglabāt failu ar citu nosaukumu

en: Save As Template
lv: Saglabāt kā veidni

en: Save the file as template, certain criteria must be met for this to work
lv: Saglabā failu kā veidni, zināmiem nosacījumiem jābūt izpildītiem, lai šīs strādātu

en: Load
lv: Atvērt

en: Load (open) a file in a new tab
lv: Atvērt failu jaunā cilnē

en: Load to the same tab
lv: Atvērt tajā pašā cilnē

en: Load a file replacing the current one
lv: Atvērt failu aizvietojot pašreizējo

en: Recent files
lv: Nesenie faili

en: The most recently used files
lv: Nesen lietotie faili

en: Export
lv: Eksportēt

en: Export the current file
lv: Eksportē pašreizējo failu

en: Export to plain SVG - Scalable Vector Graphics - without embedding BKChem data inside
lv: Eksportē vienkāršu SVG - Scalable Vector Graphics - neievietojot tajā "BKChem" datus

en: Import
lv: Importēt

en: Import a non-native file format
lv: Importēt kādu ārējo failu formātu

en: Set the papers size and other properties of the document
lv: Iestatīt papīra izmēru un citas dokumenta īpašības

en: Close tab
lv: Aizvērt cilni

en: Close the current tab, exit when there is only one tab
lv: Aizver pašreizējo cilni, iziet, kad tā ir vienīgā cilne

en: Exit
lv: Iziet

en: Exit BKChem
lv: Iziet no "BKChem"

en: Edit
lv: Rediģēt

en: Undo, Copy, Paste etc.
lv: Atdarīt, kopēt, ielīmēt utt.

en: Undo
lv: Atsaukt

en: Revert the last change made
lv: Atdara pēdējo izmaiņu

en: Redo
lv: Pārdarīt

en: Revert the last undo action
lv: Atgriezt pēdējo atsaukto darbību

en: Cut
lv: Izgriezt

en: Copy the selected objects to clipboard and delete them
lv: Kopē izvēlētos objektus uz starpliktuvi un izdzēš tos

en: Copy
lv: Kopēt

en: Copy the selected objects to clipboard
lv: Kopē izvēlētos objektus uz starpliktuvi

en: Paste
lv: Ievietot

en: Paste the content of clipboard to current paper
lv: Ielīmēt starpliktuves saturu pašreizējā lapā

en: Selected to clipboard as SVG
lv: Izvēlēto uz starpliktuvi kā SVG

en: Create SVG for the selected objects and place it to clipboard in text form
lv: Izveidot SVG izvēlētajiem objektiem un novietot to starpliktuvē teksta formā

en: Select all
lv: Iezīmēt visu

en: Select everything on the paper
lv: Izvēlas visu pašreizējā lapā

en: Align
lv: Novietojums

en: Aligning of selected objects
lv: Izvēlēto objektu novietojums

en: Top
lv: Augšā

en: Align the tops of selected objects
lv: Izlīdzināt izvēlēto objektu augšas

en: Bottom
lv: Apakšā

en: Align the bottoms of selected objects
lv: Izlīdzināt izvēlēto objektu apakšas

en: Left
lv: Pa kreisi

en: Align the left sides of selected objects
lv: Izlīdzināt izvēlēto objektu kreisās malas

en: Right
lv: Pa labi

en: Align the rights sides of selected objects
lv: Izlīdzināt izvēlēto objektu labās malas

en: Center horizontally
lv: Centrēt horizontāli

en: Align the horizontal centers of selected objects
lv: Izlīdzināt izvēlēto objektu viduspunktus horizontāli

en: Center vertically
lv: Centrēt vertikāli

en: Align the vertical centers of selected objects
lv: Izlīdzināt izvēlēto objektu viduspunktus vertikāli

en: Object
lv: Objekts

en: Set properties of selected objects
lv: Iestata izvēlēto objektu īpašības

en: Scale selected objects
lv: Mērogot izvēlētos objektus

en: Bring to front
lv: Iznest priekšā

en: Lift selected objects to the top of the stack
lv: Paceļ izvēlētos objektus kaudzes virspusē

en: Send back
lv: Aiznest aizmugurē

en: Lower the selected objects to the bottom of the stack
lv: Pārvieto izvēlētos objektus kaudzes apakšā

en: Swap on stack
lv: Apmainīt kaudzē

en: Reverse the ordering of the selected objects on the stack
lv: Apgriezt izvēlēto objektu izkārtojumu kaudzē

en: Vertical mirror
lv: Vertikālais spoguļattēls

en: Creates a reflection of the selected objects, the reflection axis is the common vertical axis of all the selected objects
lv: Izveido izvēlēto objektu attēlu, spoguļa ass ir visiem izvēlētajiem objektiem kopējā vertikālā ass

en: Horizontal mirror
lv: Horizontālais spoguļattēls

en: Creates a reflection of the selected objects, the reflection axis is the common horizontal axis of all the selected objects
lv: Izveido izvēlēto objektu attēlu, spoguļa ass ir visiem izvēlētajiem objektiem kopējā horizontālā ass

en: Configure
lv: Konfigurēt

en: Set the properties of the object, such as color, font size etc.
lv: Iestatīt objekta īpašības, piem., krāsu, fontu izmēru u.c.

en: Information about molecules, group expansion and other chemistry related stuff
lv: Informācija par molekulām, grupu izvēršanu un citām ar ķīmiju saistītām lietām

en: Display summary formula and other info on all selected molecules
lv: Parāda molekulformulas un citu informāciju par visām izvēlētajām molekulām

en: Check if the selected objects have chemical meaning
lv: Pārbauda vai izvēlētajiem objektiem ir ķīmijas nozīme

en: Expand groups
lv: Izvērst grupas

en: Expand all selected groups to their structures
lv: Izvērš visu izvēlēto grupu struktūras

en: Compute oxidation number
lv: Izskaitļot oksidēšanās pakāpes

en: Compute and display the oxidation number of selected atoms
lv: Izskaitļo un attēlo oksidēšanās pakāpes izvēlētajiem atomiem

en: Read SMILES
lv: Lasīt SMILES

en: Read a SMILES string and convert it to structure
lv: Lasa SMILES virkni un pārveido par struktūru

en: Read InChI
lv: Lasīt InChI

en: Read an InChI string and convert it to structure
lv: Lasa InChI virkni un pārveido par struktūru

en: Generate SMILES
lv: Izveidot SMILES

en: Generate SMILES for the selected structure
lv: Izveidot SMILES izvēlētajai struktūrai

en: Generate an InChI for the selected structure by calling the InChI program
lv: Izveido InChI izvēlētajai struktūrai, izmantojot "InChI" programmu

en: Set molecule name
lv: Iestatīt molekulas nosaukumu

en: Set the name of the selected molecule
lv: Iestata nosaukumu izvēlētajai molekulai

en: Set molecule ID
lv: Iestatīt molekulas ID

en: Set the ID of the selected molecule
lv: Iestata ID izvēlētajai molekulai

en: Create fragment
lv: Izveidot fragmentu

en: Create a fragment from the selected part of the molecule
lv: Izveido fragmentu no izvēlētās molekulas daļas

en: View fragments
lv: Skatīt fragmentus

en: Show already defined fragments
lv: Parāda definētos fragmentus

en: Convert selection to linear form
lv: Pārvērst iezīmēto daļu lineārā formā

en: Convert selected part of chain to linear fragment. The selected chain must not be split.
lv: Pārvērst izvēlēto ķēdes daļu lineārā fragmentā. Izvēlētā ķēdē nedrīkst būt atzarojumi.

en: Options
lv: Iespējas

en: Settings that affect how BKChem works
lv: Iestatījumi, kas ietekmē "BKChem" uzvedību

en: Standard
lv: Standarta

en: Set the default drawing style here
lv: Noklusēto zīmēšanas stilu iestatiet šeit

en: Set the language used after next restart
lv: Iestatiet valodu, kura tiks lietota pēc nākamā restarta

en: Set how messages in BKChem are displayed to you
lv: Uzstādīt, kā ziņas no BKChem tiks attēlotas

en: InChI program path
lv: Ceļš pie "InChI" programmas

en: To use InChI in BKChem you must first give it a path to the InChI program here
lv: Lai lietotu "InChI" programmā "BKChem", vispirms šeit jānorāda ceļš pie "InChI" programmas

en: Help
lv: Palīdzība

en: Help and information about the program
lv: Palīdzība un informācija par programmu

en: About
lv: Par

en: General information about BKChem
lv: Vispārīga informācija par "BKChem"

en: Plugins
lv: Spraudņi

en: Small additional scripts
lv: Mazi papildus scripti

en: About BKChem
lv: Par "BKChem"

en: version
lv: versija

en: Sorry but I cannot open the same file twice:
lv: Atvainojie, bet nevaru atvērt to pašu failu divreiz:

en: Really close?
lv: Tiešām aizvērt?

en: There are unsaved changes in file %s, what should I do?
lv: Failā "%s" ir nesaglabātas izmaiņas. Ko darīt?

en: Close
lv: Aizvērt

en: Save As...
lv: Saglabāt kā...

en: CD-SVG file
lv: CD-SVG fails

en: Gzipped CD-SVG file
lv: Gzipsaspiests CD-SVG fails

en: CDML file
lv: CDML fails

en: Gzipped CDML file
lv: Gzipsaspiests CDML fails

en: File already opened!
lv: Fails jau ir atvērts!

en: Sorry but you are already editing a file with this name (%s), please choose a different name or close the other file.
lv: Atvainojiet, bet jūs jau rediģējiet failu ar šādu nosaukumu (%s), lūdzu izvēlieties citu nosaukumu vai aizveriet otro failu.

en: gzipped CDML
lv: gzipsaspiests CDML

en: gzipped CD-SVG
lv: gzipsaspiests CD-SVG

en: saved to %s file: %s
lv: saglabāts failā %s: %s

en: failed to save to %s file: %s
lv: neizdevās saglabāt failā %s: %s

en: Forget changes?
lv: Aizmirst izmaiņas?

en: Forget changes in currently visiting file?
lv: Aizmirst izmaiņas pašreiz atvērtajā failā?

en: All native formats
lv: Visi iekšējie formāti

en: CDGZ file
lv: CDGZ fails

en: Gzipped files
lv: Gzipsaspiesti faili

en: All files
lv: Visi faili

en: cannot open file
lv: neizdevās atvērt failu

en: error reading file
lv: kļūda lasot failu

en: File was not loaded
lv: Fails netika atvērts

en: Proceed?
lv: Turpināt?

en: CDML data seem present in SVG but have wrong namespace. Proceed?
lv: Izskatās, ka CDML dati ir atrodami iekš SVG, bet tie ir nepareizā vārdtelpā. Turpināt?

en: file not loaded
lv: fails nav atvērts

en: cdml data are not present in SVG or are corrupted!
lv: CDML dati nav atrodami iekš SVG vai arī tie ir sabojāti!

en: loaded file:
lv: ielādets fails:

en: Export SVG
lv: Eksprtēt SVG

en: SVG file
lv: SVG fails

en: exported to SVG file:
lv: eksportēt SVG failā:

en: file
lv: fails

en: Import error
lv: Importēšanas kļūda

en: Plugin failed to import with following error:
     %s
lv: Neizdevās importēt spraudni, tas deva šādu kļūdu:
     %s

en: Export error
lv: Eksportēšanas kļūda

en: Plugin failed to export with following error:
     %s
lv: Neizdevās eksportēt spraudni, tas deva šādu kļūdu:
     %s

en: exported file:
lv: eksportētais fails:

en: Before you use this tool, be warned that not all features of SMILES are currently supported.
    There is no support for stereo-related information, for the square brackets [] and a few more things.
    
    Enter SMILES:
lv: Pirms lietojiet šo rīku, pievērsiet uzmanību tam, ka ne visas SMILES iespējas tiek pašreiz atbalstītas.
    Pagaidām nav atbalsts stereoķīmijas informācijai, kvadrātiekavām [] un vēl dažām lietām.
    
    Ievadiet SMILES:

en: Before you use his tool, be warned that not all features of InChI are currently supported.
    There is no support for stereo-related information, isotopes and a few more things.
    The InChI should be entered in the plain text form, e.g.- 1/C7H8/1-7-5-3-2-4-6-7/1H3,2-6H
    
    Enter InChI:
lv: Pirms lietojiet šo rīku, pievērsiet uzmanību tam, ka ne visas InChI iespējas pašreiz tiek atbalstītas.
    Pagaidām nav atbalsts stereoķīmijas informācijai, izotopiem un vēl dažām lietām.
    InChI jāievada teksta formā, piem., /C7H8/1-7-5-3-2-4-6-7/1H3,2-6H
    
    Ievadiet InChI:

en: Error processing %s
lv: Kļūda apstrādājot %s

en: Some feature of the submitted InChI is not supported.
    
    You have most probaly submitted a multicomponent structure (having a . in the sumary layer
lv: Dažas ievadītā InChI īpašības nav atbalstītas.
    
    Visticamāk jūs ievadījāt daudzkomponentu struktūru (ar "." kopsavilkuma slānī).

en: There was an error reading the submitted InChI.
    
    If you are sure it is a valid InChI, please send me a bug report.
lv: Kļūda lasot ievadīto InChI.
    
    Ja esat pārliecināti, ka tas ir pareizs InChI, lūdzu atsūtiet man kļūdas ziņojumu.

en: The submitted InChI has unsupported version '%s'.
    
    You migth try resubmitting with the version string (the first part of InChI) changed to '1'.
lv: Ievadītajam InChI ir neatbalstīta versija '%s'.
    
    Varat mēģināt ievadīt atkārtoti ar versijas virkni (pirmā daļa no InChI) nomainītu uz '1'.

en: The reading of InChI failed with following error:
    
    '%s'
    
    If you are sure you have submitted a valid InChI, please send me a bug report.
lv: InChI lasīšana beidzās ar šādu kļūdu:
    
    '%s'
    
    Ja esat pārliecināti, ka ievadījāt pareizu InChI, lūdzu atsūtiet man kļūdas ziņojumu.

en: Generated SMILES
lv: Izveidoja SMILES

en: InChI generation failed,
lv: Neizdevās izveidot InChI,

en: make sure the path to the InChI program is correct in 'Options/InChI program path'
lv: pārliecinieties, ka ceļš pie "InChI" programmas izvēlnē 'Iespējas/Ceļš pie "InChI" programmas' ir pareizs

en: Unknown error occured during InChI generation, sorry.
lv: Nezināmas kļūdas dēļ InChI izveidošana neizdevās.

en: Please, try to make sure the path to the InChI program is correct in 'Options/InChI program path'
lv: Lūdzu pārliecinieties, ka ceļš pie "InChI" programmas izvēlnē 'Iespējas/Ceļš pie "InChI" programmas' ir pareizs

en: Generated InChIs
lv: Izveidotie InChI

en: The file was saved as a template %s
lv: Fails tika saglabāts kā veidne %s

en: use SHIFT to drag only in X, CTRL to drag only in Y
lv: izmanto SHIFT, lai pārvietotu tikai X, un CTRL, lai pārvietotu tikai Y virzienā

en: click on atom to add a new single bond, click on bond to change its order (or change direction)
    Shift+click on a double bond to move the position of the second line
lv: klikšķiniet uz atoma, lai pievienotu jaunu vienkāršo saiti, klikšķiniet uz saites, lai mainītu tās kārtu (vai virzienu)
    Shift+klikšķis uz dubultsaites, lai mainītu otrās saites novietojumu

en: length of the drawn bond is fixed to a preset value
lv: Uzzīmētās saites garums ir fiksēts uz iepriekš noteiktu vērtību

en: freestyle drawing - no bond length or angle restrictions are applied
lv: brīvā stila zīmēšana - netiek pielietoti nekādi saišu garumu un leņķu ierobežojumi

en: length of the drawn arrow (arrow part) is fixed to a preset value
lv: zīmētās bultas garums (bultas daļas) ir fiksēts uz iepriekš noteiktu vērtību

en: freestyle drawing - no arrow length or angle restrictions are applied
lv: brīvā stila zīmēšana - netiek piemēroti ne bultas garuma, ne leņķa ierobežojumi

en: arrow is composed of straight lines
lv: bultu veido taisnas līnijas

en: arrow is drawn as a b-spline
lv: bulta tiek zīmēta kā b-splains

en: drag an atom or a bond to 2D-rotate a molecule around its geometrical center
lv: velciet atomu vai saiti, lai rotētu molekulu 2D ap tās ģeometrisko centru

en: drag an atom or a bond to 3D-rotate a molecule around its geometrical center 
    Please note that it is not possible to add a template to an atom with z-coordinate other than 0
lv: velciet atomu vai saiti, lai rotētu molekulu 3D ap tās ģeometrisko centru 
    Lūdzu ievērojiet, ka nav iespējams pievienot veidni pie atoma, kura z koordināte atšķiras no 0

en: select a bond and then start rotating - the molecule will rotate around the selected bond 
    by holding shift, you will trigger rotation only of one part of the molecule.
lv: izvēlies saiti un tad sāc rotēt - molekula rotēs ap izvēlēto saiti
    turot SHIFT, tiks rotēta tikai viena molekulas daļa.

en: click and drag to draw the corresponding shape
lv: klikšķiniet un velciet, lai uzzīmētu atbilstošo figūru

en: each left-button click creates one point of the polygon, right click closes it
lv: katrs kreisā peles taustiņa klikšķis izveido vienu daudzstūra punktu, labais klikšķis to noslēdz

en: click an atom to add a radical mark to it, it will be removed in case it is already present
lv: klikšķiniet uz atoma, lai uz tā uzliktu radikāļa zīmi, bet tā tiks noņemta, ja tā jau tur ir

en: click an atom to add a biradical mark to it, it will be removed in case it is already present
lv: klikšķiniet uz atoma, lai uz tā uzliktu biradikāļa zīmi, bet tā tiks noņemtam ja tā jau tur ir

en: click an atom to add a free electron pair mark to it, it will be removed in case it is already present
lv: klikšķiniet uz atoma, lai uz tā uzliktu brīvā elektrona pāra zīmi, bet tā tiks noņemta, ja tā jau tur ir

en: click an atom to add a plus mark to it, it will be removed in case it is already present
lv: klikšķiniet uz atoma, lai uz tā uzliktu plusa zīmi, bet tā tiks noņemta, ja tā jau tur ir

en: click an atom to add a minus mark to it, it will be removed in case it is already present
lv: klikšķiniet uz atoma, lai uz tā uzliktu mīnusa zīmi, bet tā tiks noņemta, ja tā jau tur ir

en: click a bond or two atoms to align the specified line into vertical position
lv: klikšķiniet uz saiti vai diviem atomiem, lai novietotu norādīto līniju vertikāli

en: click a bond or two atoms to align the specified line into horizontal position
lv: klikšķiniet uz saiti vai diviem atomiem, lai novietotu norādīto līniju horizontāli

en: click an atom or bond to perform an inversion of the molecule through this atom (center of the bond)
lv: klikšķiniet uz atomu vai saiti, lai veiktu molekulas inversiju caur šo atomu (saites centru)

en: click a bond or two atoms to mirror the molecule through the specified line
lv: klikšķiniet uz saites vai diviem atomiem, lai apgrieztu molekulu caur norādīto spoguļasi

en: BKChem was conceived and written by Beda Kosata
    and is performed by Python, Pmw & (optionally) Cairo.
    Currently it is maintained by Reinis Danne <rei4dan@gmail.com>.
    
    BKChem is free software and is distributed under GNU GPL.
    BKChem is provided as is without warranty of any kind.
    - see the file 'gpl.txt' in distribution directory for more info.
    
    Among other things GNU GPL allows you to study, modify
    and redistribute BKChem as long as you do it under GNU GPL.
lv: "BKChem" izdomāja un uzrakstīja Beda Kosata
    un tas darbojas izmantojot "Python", "Pmw" un (pēc izvēles) "Cairo".
    Pašreiz to uztur Reinis Danne <rei4dan@gmail.com>.
    
    "BKChem" ir brīvā programmatūra un tiek izplatīta ar GNU GPL licenci.
    "BKChem" ir pieejams "kāds ir" bez jebkādām garantijām.
    - sīkākai informācijai skatiet failu 'gpl.txt', kas tiek izplatīts kopā ar šo programmu.
    
    Starp citām lietām GNU GPL atļauj jums arī studēt, modificēt
    un izplatīt "BKChem", kamēr tas tiek darīts ar GNU GPL licenci.

en: UNABLE TO IMPORT PMW
    
    Sorry, but BKChem relies too heavily on Pmw to be usable without it. Please install Pmw and try again.
    (for more info on Pmw see documentation)
lv: NEIZDEVĀS IMPORTĒT PMW
    
    Atvainojiet, bet "BKChem" darbības nodrošināšanai tam ir nepieciešama "Pmw". Lūdzu uzinstalējiet "Pmw" un mēģiniet vēlreiz.
    (sīkākai informācijai par "Pmw" skatieties dokumentāciju)

en: UNABLE TO IMPORT OASA
    
    Sorry, but from version 0.10 BKChem uses the OASA library internally and therefor cannot run without it.
lv: NEIZDEVĀS IMPORTĒT OASA
    
    Atvainojiet, bet sākot ar versiju 0.10 "BKChem" iekšēji izmanto "OASA" bibliotēku un tādēļ nespēj darboties bez tās.

en: Python version too low!
    
    From version 0.14 BKChem needs Python 2.6 or higher to run properly. You only have Python version %s.
    Sorry for the inconvenience, but you would need to upgrade Python in order to run BKChem.
lv: Pārāk veca "Python" versija!
    
    Sākot ar versiju 0.14 "BKChem" nepieciešams "Python" 2.6 vai jaunāks, lai darbotos kārtīgi. Jūsu "Python" versija ir tikai %s.
    Atvainojiet par neērtībām, bet jums nepieciešams atjaunināt "Python", lai varētu darbināt "BKChem".

en: BKChem is starting.
    
    Unfortunately,
    the splash image was not found :(
lv: "BKChem" startējas.
    
    Diemžel,
    Uzplaiksnījuma attēls netika atrasts :(

en: This CDML document was created using different standard values than you are currently using. To retain the same drawing style it could be more convenient to use these new values for this file. Your global preferences will be unaffected. 
    
    Do you want set these new standard values?
lv: Šis CDML dokuments tika izveidots izmantojot savādākas noklusētās vērtības nekā pašlaik tiek izmantots. Lai saglabātu vienotu zīmējuma stilu, varētu būt ērtāk izmantot šīs jaunās vērtības šim failam. Jūsu globālie iestatījumi netiks ietekmēti.
    
    Vai vēlaties uzstatīt šīs jaunās noklusētās vērtības?

en: usage: bkchem [options] [filenames]
    
    options:
    
     -h, --help      show this help message and exit
     -H DIR          overrides the BKChem home dir
                     (where standard drawing setting, user-defined templates etc. are stored.)
     -b SCRIPT       start BKChem in batch mode, run SCRIPT and exit
     -v, --version   show program version and exit
lv: lietošana: bkchem [opcijas] [failu nosaukumi]
    
    opcijas:
    
     -h, --help      parāda šo palīdzības ziņojumu un iziet
     -H DIR          norāda "BKChem" mājas mapi
                     (kur tiek glabāti noklusētie lietotāja iestatījumi, lietotāja izveidotās veidnes u.c.)
     -b SCRIPT       sākt "BKChem" komandu režīmā, izpilda failu "SCRIPT" un iziet
     -v, --version   parāda programmas versiju un iziet

en: edit
lv: rediģēt

en: draw
lv: zīmēt

en: single
lv: vienkāršā

en: double
lv: divkāršā

en: triple
lv: trīskāršā

en: wedge
lv: ķīļveida

en: hatch
lv: svītrota

en: adder
lv: zig-zag

en: dash
lv: raustīta

en: dotted
lv: punktēta

en: fixed length
lv: fiksēta garuma

en: freestyle
lv: brīva stila

en: normal double bonds for wedge/hatch
lv: normālas divkāršās saites ķīļveid/svītrotām saitēm

en: simple double bonds for wedge/hatch
lv: vienkāršotas divkāršās saites ķīļveida/svītrotām saitēm

en: maximum valency exceeded!
lv: pārsniegta maksimālā atoma valence!

en: Groups could have valency of 1 only! It was transformed to text!
lv: Grupām var būt tikai valence 1! Tā tika pārvērsta tekstā!

en: arrow
lv: bulta

en: spline
lv: splains

en: plus
lv: pluss

en: template
lv: veidne

en: No template is available
lv: Neviena veidne nav pieejama

en: Sorry, it is not possible to append a template to an atom with non-zero Z coordinate, yet.
lv: Atvainojiet, pagaidām vēl nav iespējams pievienot veidni pie atoma ar Z koordināti, kas nav 0.

en: focused atom marked as 'template atom'
lv: izvēlētais atoms iezīmēts kā 'veidnes atoms'

en: focused bond marked as 'template bond'
lv: izvēlētā saite iezīmēta kā 'veidnes saite'

en: text
lv: teksts

en: The text mode can no longer be used to edit atoms, use atom mode.
lv: Teksta režīms vairs nevar tikt izmantots, lai rediģētu atomus, izmantojiet atomu režīmu.

en: rotate
lv: rotēt

en: normal 3D rotation
lv: normālā 3D rotēšana

en: fix selected bond in 3D
lv: fiksē izvēlēto saiti 3D

en: The selected item must be a bond.
lv: Jābūt izvēlētai saitei.

en: Exactly one item should be selected to fixed rotation to work, normal rotation will be used.
lv: Tieši vienai lietai jābūt izvēlētai, lai varētu veikt fiksētu rotāciju. Tiks izmantota normālā rotēšana.

en: You can only rotate molecules in 3D!
lv: Molekulu var rotēt tikai 3D!

en: Sorry but you can only rotate molecules in 3D.
lv: Atvainojiet, bet molekulu iespējams rotēt tikai 3D.

en: You can only rotate molecules and arrows in 2D!
lv: Molekulas un bultas var rotēt tikai 2D!

en: Sorry but you can only rotate molecules and arrows in 2D.
lv: Atvainojiet, bet molekulas un būltas var rotēt tikai 2D.

en: You can only rotate the molecule for which you fixed a bond.
lv: Vari rotēt tikai to molekulu, kurai fiksēji saiti.

en: transformation mode
lv: transformāciju režīms

en: horizontal align
lv: izlīdzināt jorizontāli

en: vertical align
lv: izlīdzināt vertikāli

en: invert through a point
lv: invertēt caur punktu

en: mirror through a line
lv: spoguļattēls caur līniju

en: free rotation around bond
lv: brīva rotācija ap saiti

en: select the second atom, please.
lv: lūdzu izvēlieties otru atomu.

en: atoms must be in the same molecule!
lv: atomiem jābūt vienā molekulā!

en: atoms must be different!
lv: atomiem jābūt dažādiem!

en: Bond is part of a ring, there is no possiblity for rotation!
lv: Saite ir gredzena sastāvā, rotācija nav iespējama!

en: vector graphics
lv: vektorgrafika

en: rectangle
lv: taisnstūris

en: square
lv: kvadrāts

en: oval
lv: ovāls

en: circle
lv: riņķis

en: polygon
lv: daudzstūris

en: polyline
lv: lauzta līnija

en: mark
lv: zīme

en: radical
lv: radikālis

en: biradical
lv: biradikālis

en: electron pair
lv: elektronu pāris

en: dotted electron pair
lv: punktēts elektronu pāris

en: pz orbital
lv: pz orbitāle

en: add
lv: pievienot

en: remove
lv: noņemt

en: This mark type is not allowed for this object
lv: Šis zīmes tips nav atļauts šim objektam

en: There are no marks of type %s on the focused atom
lv: Uz izvēlētā atoma nav %s tipa zīmes

en: atom
lv: atoms

en: reaction
lv: reakcija

en: reactant
lv: reaģents

en: condition
lv: apstākļi

en: product
lv: produkts

en: No arrow present
lv: Nav bultas

en: The reaction information in BKChem are associated with arrows, therefore you have to have at least one arrow before you can construct any reaction.
lv: Reakciju informācija programmā "BKChem" ir saistīta ar bultām, tādēļ ir jābūt vismaz vienai bultai, lai varētu veidot reakciju.

en: users templates
lv: lietotāju veidnes

en: External data management
lv: Ārējo datu pārvaldība

en: molecule
lv: molekula

en: bond
lv: saite

en: The data were set to the active item
lv: Tika iestatīti aktīvā priekšmeta dati

en: Set
lv: Iestatīt

en: Rapid drawing
lv: Ātrā zīmēšana

en: do nothing after drawing is done
lv: nedarīt neko, kad zīmēšana ir pabeigta

en: auto clean after drawing is finished
lv: automātiski uzkopt, kad zīmēšana ir pabeigta

en: Brackets
lv: Iekavas

en: Rectangular
lv: Kantainas

en: Round
lv: Apaļas

en: Miscelanous small modes
lv: Dažādi papildrīki

en: Numbering
lv: Numerācija

en: Wavy line
lv: Viļņota līnija

en: Proceed
lv: Turpināt

en: This CDML document does not seem to have supported version.
                                          
     Do you want to proceed reading this document?
lv: Šim CDML dokumentam nav atbalstītā versija.
    
     Vai vēlaties turpināt lasīt šo dokumentu?

en: Replace standard values
lv: Aizvietot standarta vērtības

en: concatenated overlaping atoms
lv: apvienoja pārklājušos atomus

en: killed %s object(s) to clipboard
lv: izgrieza %s objektu(s) un ielika starpliktuvē

en: copied %s object(s) to clipboard
lv: iekopēja %s objektu(s) starpliktuvē

en: pasted from clipboard
lv: ievietoja no starpliktuves

en: undo (%d further undo available) | undo (%d further undos available)
lv[0]: atsaukt (%d tālāka atsaukšana iespējama)
lv[1]: atsaukt (%d tālākas atsaukšanas iespējamas)
lv[2]: atsaukt (%d tālākas atsaukšanas iespējamas)

en: no further undo
lv: tālāk atsaukt nav iespējams

en: redo (%d further redo available) | redo (%d further redos available)
lv[0]: atdarīt (%d tālāka atdarīšana iespējama)
lv[1]: atdarīt (%d tālākas atdarīšanas iespējamas)
lv[2]: atdarīt (%d tālāku atdarīšanu pieejams)

en: no further redo
lv: tālāku pārdarīšanu nav

en: selected top_levels were exported to clipboard in SVG
lv: izvēlētie "top_levels" tika eksportēti uz starpliktuvi kā SVG

en: Info on selected molecules
lv: Informācija par izvēlētajām molekulām

en: Name: %s
lv: Nosaukums: %s

en: Weight: %4.4f
lv: Masa: %4.4f

en: Monoisotopic mass: %12.8f
lv: Monoizotopiskā masa: %12.8f

en: Composition: %s
lv: Sastāvs: %s

en: Individual molecules:
lv: Atsevišķas molekulas:

en: Summary for all selected molecules:
lv: Kopsavilkums par visām izvēlētajām molekulām:

en: Chemistry check of selected molecules
lv: Izvēlēto molekulu ķīmijas pārbaude

en: selected items were lifted
lv: izvēlētie priekšmeti tika pacelti

en: selected items were put back
lv: izvēlētie priekšmeti tika nolikti atpakaļ

en: selected items were swapped
lv: izvēlētie priekšmeti tika apmainīti

en: BKChem is starting...
lv: BKChem startējas...

en: %d text only atom (chemical interpretation is unknown) | %d text only atoms (chemical interpretation is unknown)
lv[0]: %d 'teksta atoms' (ķīmiskā interpretācija nezināma)
lv[1]: %d 'teksta atomi' (ķīmiskā interpretācija nezināma)
lv[2]: %d 'teksta atomu' (ķīmiskā interpretācija nezināma)

en: %d atom with exceeded valency | %d atoms with exceeded valency
lv[0]: %d atoms ar pārsniegtu valenci
lv[1]: %d atomi ar pārsniegtu valenci
lv[2]: %d atomi ar pārsniegtu valenci

en: %d group(s) (groups need to be expanded for some export formats) | %d group(s) (groups need to be expanded for some export formats)
lv[0]: %d grupa (dažiem eksporta formātiem grupas ir jāizvērš)
lv[1]: %d grupas (dažiem eksporta formātiem grupas ir jāizvērš)
lv[2]: %d grupu (dažiem eksporta formātiem grupas ir jāizvērš)

en: %d zero order bond (such bond will not be exported into chemical formats) | %d zero order bonds (such bonds will not be exported into chemical formats)
lv[0]: %d nultās kārtas saite (šādas saites netiks eksportētas ķīmijas failu formātos)
lv[1]: %d nultās kārtas saites (šādas saites netiks eksportētas ķīmijas failu formātos)
lv[2]: %d nultās kārtas saites (šādas saites netiks eksportētas ķīmijas failu formātos)

en: Transparent
lv: Caurspīdīgs

en: Font family
lv: Fontu saime

en: Width
lv: Platums

en: Length
lv: Garums

en: Ratio
lv: Attiecība

en: Browse
lv: Pārlūkot

en: Select the file
lv: Izvēlēties failu

en: File to create
lv: Izveidojamais fails

en: Subscript numbers
lv: Apakšraksta numuri

en: Superscript charges
lv: Augšrakstīt lādiņus

en: Sup charges
lv: Augšraksta lādiņi

en: There is nothing to export. If you want to export an empty paper disable cropping of the drawing in the File/Properties menu.
lv: Nav ko eksportēt. Ja vēlaties eksportēt tukšu lapu, atslēdziet zīmējuma apciršanu izvēlnē 'Fails/Faila iestatījumi'.

en: Imports a CDXML (ChemDraw XML format) document.
lv: Importē CDXML (chemDraw XML formāta) dokumentu.

en: Exports a CDXML (ChemDraw XML) document
lv: Exportē CDXML (ChemDraw XML) dokumentu

en: Imports a CML (Chemical Markup Language) document, uses version 2.0 of the CML standard.
lv: Importē CML (Chemical Markup Language) dokumentu, izmantojot CML standarta 2.0 versiju.

en: Exports a CML (Chemical Markup Language) document, uses version 2.0 of the CML standard.
lv: Eksportē CML (Chemical Markup Language) dokumentu, izmantojot CML standarta 2.0 versiju.

en: Imports a CML (Chemical Markup Language) document, uses version 1.0 of the CML standard.
lv: Importē CML (Chemical Markup Language) dokumentu, izmantojot CML standarta 1.0 versiju.

en: Exports a CML (Chemical Markup Language) document, uses version 1.0 of the CML standard.
lv: Eksportē CML (Chemical Markup Language) dokumentu, izmantojot CML standarta 1.0 versiju.

en: Normalize bond length?
lv: Normalizēt saišu garumus?

en: If you are exporting to some kind of computational software it might be important to rescale the molecule, so that the bond lengths are in range of normal chemical bonds. Do you want to do this? It will influence only the exported CML file, not the drawing.
lv: Ja jūs eksportējat uz kādu skaitļošanas programmatūru, var būt svarīgi mērogot molekulu tā, lai saišu garumi ir normālu ķīmisko saišu robežās. Vai vēlaties to darīt? Tas ietekmēs tikai eksportēto CML failu, bet ne zīmējumu.

en: CML export error
lv: CML eksportēšanas kļūda

en: It is not possible to export it to valid CML.
lv: Nav iespējams to eksportēt uz pareizu CML.

en: CML export warning
lv: CML eksportēšanas brīdinājums

en: These must be expanded in order to export to valid CML. The expansion could be undone with undo after the export
lv: Šiem jābūt izvērstiem, lai varētu eksportēt pareizā CML formātā. Izvēršanu var atgriest ar "Atdarīt" pēc eksporta

en: Imports a molfile document.
lv: Importēt molfile dokumentu.

en: Exports to molfile document.
lv: Eksportēt uz molfile dokumentu.

en: You have to select exactly one molecule (any atom or bond will do).
lv: Jāizvēlas tieši viena molekula (pietiek norādīt jebkuru atomu vai saiti).

en: %d molecules selected. | %d molecules selected.
lv[0]: %d molekula izvēlēta
lv[1]: %d molekulas izvēlētas
lv[2]: %d molekulas izvēlētas

en: Exports the drawing into OpenOffice Draw format (native for OO prior to 2.0), note that this is not an ODF (Open Document Format) export.
lv: Eksportē zīmējumu "OpenOffice Draw" formātā (iekšēji izmantots OO līdz versijai 2.0), ievērojiet, ka šis nav ODF (Open Document Format) eksports.

en: The manifest file not found in the plugin directory
lv: Manifest fails netika atrasts spraudņa mapē.

en: Exports PDF via the Cairo (pycairo) library. This is the preferred PDF output plugin as it supports unicode strings and the output is of very good quality.
lv: Eksportē PDF izmantojot "Cairo" (pycairo) bibliotēku. Šis ir ieteiktais PDF izvades spraudnis, jo tas atbalsta unikoda virknes un tā izvadei ir ļoti laba kvalitāte.

en: Exports PDF files via the Piddle library. It does a pretty good job, however does not support unicode strings (ASCII only) and the position of the text may be slightly off, depending on the fonts used.
lv: Eksportē PDF izmantojot "Piddle" bibliotēku. Strādā diezgan labi, bet neatbalsta unikoda virknes (tikai ASCII) un teksta novietojums var būt neprecīzs atkarībā no izmantotajiem fontiem.

en: Exports PNG files via the Cairo (pycairo) library. The output is usually quite good, with unicode support and antialiased fonts. The output should look the same as the PDF (Cairo) export.
lv: Eksportē PNG failus izmantojot "Cairo" (pycairo) bibliotēku. Rezultāts parasti ir diezgan labs, ar unikoda atbalstu un "antialiased" fontiem. Recultātam vajadzētu izskatīties tā pat kā PDF (Cairo) eksportam.

en: PNG resolution and background color
lv: PNG izšķirtspēja un fona krāsa

en: Set the PNG picture resolution and background color using one of the criteria below.
lv: Iestatīt PNG bildes izšķirtspēju un fona krāsu izmantojot vienu no zemākminētajiem kritērijiem.

en: Size X (in px):
lv: Izmērs X (pikseļos):

en: Size Y (in px):
lv: Izmērs Y (pikseļos):

en: Resolution (dpi):
lv: Izšķirtspēja (dpi):

en: Background color
lv: Fona krāsa

en: Really export?
lv: Tiešām eksportēt?

en: This plugin is not finished and will probably not work correctly.
lv: Šis spraudnis nav pabeigts un droši vien nestrādās pareizi.

en: Exports Encapsulated PostScript files. It uses builtin (Tk) functions for PS export. The results vary with the system, problems are usually font-related.
lv: Eksportē EPS failus, izmantojot "Tk" iebūvētās PS eksporta funkcijas. Rezultāti mainās atkarībā no sistēmas, problēmas parasti ir saistītas ar fontiem.

en: Exports Postscript via the Cairo (pycairo) library. This is the preferred PS output plugin as it supports unicode strings and the output is of very good quality.
lv: Eksportē PS izmantojot "Cairo" (pycairo) bibliotēku. Šis ir ieteiktais PS izvades spraudnis, jo tas atbalsta unkoda virknes un rezultātam ir ļoti laba kvalitāte.

en: Exports Encapsulated PostScript files via the Piddle library. Usually gives better results than the builtin method, but does not support unicode and the texts might be slightly misplaced.
lv: Eksportē EPS failus, izmantojot "Piddle" bibliotēku. Parasti dod labākus rezultātus kā iebūvētā metode, bet neatbalsta unikodu un tekstu novietojums var būt neprecīzs.

en: Exports SVG via the Cairo (pycairo) library. This SVG does not embed BKChem data and is simpler than the default one used by BKChem.
lv: Eksportē SVG izmantojot "Cairo" (pycairo) bibliotēku. Šis spraudnis neiekļauj "BKChem" datus SVG failos un ir vienkāršāks par noklusēto.
