BOINC - en to cs translation catalogue (849 entries)

en: Identify your account at %s
cs: Zadejte údaje k vašemu účtu u %s

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
cs: Zadejte prosím údaje k vašemu účtu
    (účet si vytvoříte na webových stránkách projektu)

en: This project is not currently accepting new accounts.
    You can add it only if you already have an account.
cs: Tento projekt momentálně neumožňuje vytváření nových účtů.
    Můžete jej přidat pouze, pokud již máte existující účet.

en: Are you already running this project?
cs: Máte již vytvořený účet u tohoto projektu?

en: &No, new user
cs: &Ne, jsem nový uživatel

en: &Yes, existing user
cs: &Ano, již mám účet

en: &Password:
cs: &Heslo:

en: Choose a &password:
cs: Zvolte si &heslo:

en: C&onfirm password:
cs: P&otvrďte heslo:

en: Are you already running %s?
cs: Používáte již %s?

en: &Username:
cs: &Uživatelské jméno:

en: &Email address or LDAP ID:
cs: &E-mailová adresa nebo LDAP ID:

en: &Email address:
cs: &Emailová adresa:

en: minimum length %d
cs: minimální délka je %d znaků

en: Forgot your password?
cs: Zapomněli jste heslo?

en: If you have not yet registered with this account manager,
    please do so before proceeding.  Click on the link below
    to register or to retrieve a forgotten password.
cs: Pokus ještě nejste registrováni u tohoto Správce účtu,
    učiňte tak, než budete pokračovat. Pro registraci nebo
    získání zapomenutého hesla klikněte na odkaz dole.

en: Account manager web site
cs: Webová stránka Správce účtu

en: Add project
cs: Přidat projekt

en: Update account manager
cs: Aktualizovat Správce účtu

en: Use account manager
cs: Použít Správce účtu

en: Please enter a user name.
cs: Zadejte prosím Vaše uživatelské jméno.

en: Please enter an email address.
cs: Zadejte prosím Vaši emailovou adresu.

en: Please enter a password of at least %d characters.
cs: Zadejte prosím heslo o délce alespoň %d znaků.

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
cs: Zadaná hesla se neshodují. Prosím napište je znovu.

en: Choose an account manager
cs: Zvolte Správce účtu

en: To choose an account manager, click its name or 
    type its URL below.
cs: Zvolte Správce účtu kliknutím na jeho jméno 
    nebo napište do kolonky dole jeho URL adresu.

en: Account manager details:
cs: Detaily Správce účtu:

en: Account manager &URL:
cs: &URL Správce účtu:

en: Open web page
cs: Otevřít webovou stránku.

en: Visit this account manager's web site
cs: Navštívit webovou stránku Správce účtu.

note: %s is the project name i.e. 'BOINC', 'GridRepublic'
en: Communicating with %s.
cs: Komunikuji s %s.

en: Communicating with server.
cs: Komunikuji se serverem.

en: Please wait...
cs: Čekejte prosím...

en: An internal server error has occurred.
cs: Na serveru se vyskytla vnitřní chyba.

en: Connected
cs: Připojen

en: Disconnected
cs: Odpojen

en: New %s window...
cs: nové okno %s

en: Open another %s window
cs: otevřít další okno %s

en: Select computer...	Ctrl+Shift+I
cs: Vyberte počítač...	Ctrl+Shift+I

en: Connect to a BOINC client on another computer
cs: Připojit se k BOINC aplikaci na jiném počítači

en: Shut down connected client...
cs: Vypnout připojeného klienta...

en: Shut down the currently connected BOINC client
cs: Vypnout aktuálně připojeného BOINC klienta

en: Close the %s window
cs: Zavřít %s okno

en: &Close window
cs: Zavřít okno

en: Exit %s
cs: Ukončit %s

en: E&xit %s
cs: Ukončit %s

en: Preferences...	Ctrl+,
cs: Předvolby...	Ctrl+,

en: &Notices	Ctrl+Shift+N
cs: &Zprávy	Ctrl+Shift+N

en: Show notices
cs: Zobrazit zprávy

en: &Projects	Ctrl+Shift+P
cs: &Projekty	Ctrl+Shift+P

en: Show projects
cs: Zobrazit projekty

en: &Tasks	Ctrl+Shift+T
cs: &Úkoly	Ctrl+Shift+T

en: Show tasks
cs: Zobrazit úkoly

en: Trans&fers	Ctrl+Shift+X
cs: Přenos	Ctrl+Shift+X

en: Show file transfers
cs: Zobrazit přenosy souborů

en: &Statistics	Ctrl+Shift+S
cs: &Statistiky	Ctrl+Shift+S

en: Show statistics
cs: Zobrazit statistiky

en: Show disk usage
cs: Zobrazit využití disku

en: Simple &View...	Ctrl+Shift+V
cs: Jednoduché &zobrazení...	Ctrl+Shift+V

en: Switch to the Simple View
cs: Přepnout na jednoduché zobrazení

en: &Add project...
cs: &Přidat projekt...

en: Add a project
cs: Přid&at projekt

en: &Use account manager...
cs: &Použít Správce účtu...

en: Use an account manager to control this computer.
cs: Použít Správce účtu pro ovládání tohoto počítače.

en: &Synchronize with %s
cs: &Synchronizovat s %s

en: Get current settings from %s
cs: Použít aktuální nastavení z %s

en: S&top using %s...
cs: Ukončit %s...

en: Remove this computer from account manager control.
cs: Odebrat počítač ze správy Správce účtu.

en: Run CPU &benchmarks
cs: Spustit &testy procesoru

en: Run tests that measure CPU speed
cs: Spustit testy měřící rychlost procesoru

en: Retry pending transfers
cs: Obnovit čekající přenosy

en: Retry deferred file transfers and task requests
cs: Opakovat odložené přenosy souborů a požadavky na nové úkoly

en: Event Log...	Ctrl+Shift+E
cs: Záznam událostí...	Ctrl+Shift+E

en: Show diagnostic messages
cs: Zobrazit diagnostické zprávy

en: &Run always
cs: &Počítat stále

en: Allow work regardless of preferences
cs: Povolit práci bez ohledu na předvolby

en: Run based on &preferences
cs: Počítat podle &předvoleb

en: Allow work according to preferences
cs: Povolit práci podle předvoleb

en: &Suspend
cs: &Pozastavit

en: Stop work regardless of preferences
cs: Pozastavit práci bez ohledu na předvolby

en: Use GPU always
cs: Vždy používat GPU

en: Allow GPU work regardless of preferences
cs: Povolit práci na GPU bez ohledu na předvolby

en: Use GPU based on preferences
cs: Používat GPU podle předvoleb

en: Allow GPU work according to preferences
cs: Povolit práci na GPU podle předvoleb

en: Suspend GPU
cs: Pozastavit GPU

en: Stop GPU work regardless of preferences
cs: Pozastavit práci na GPU bez ohledu na předvolby

en: Network activity always
cs: Trvale povolit přístup k Internetu

en: Allow network activity regardless of preferences
cs: Povolit přístup k Internetu bez ohledu na předvolby

en: Network activity based on preferences
cs: Připojovat k Internetu podle předvoleb

en: Allow network activity according to preferences
cs: Využívat připojení k Internetu podle předvoleb

en: Suspend network activity
cs: Pozastavit přístup k Internetu

en: Stop network activity
cs: Ukončit přístup k Internetu

en: Computing &preferences...
cs: Výpočetní &předvolby...

en: Configure computing preferences
cs: Nastavit výpočetní předvolby

en: Exclusive applications...
cs: Exkluzivní aplikace...

en: Configure exclusive applications
cs: Konfigurovat exkluzivní aplikace

en: Select columns...
cs: Vybrat sloupce...

en: Select which columns to display
cs: Vyberte sloupce, které chcete zobrazit

en: Event Log options...	Ctrl+Shift+F
cs: Možnosti záznamu událostí...	Ctrl+Shift+F

en: Enable or disable various diagnostic messages
cs: Povolit nebo zakázat různé diagnostické zprávy

en: &Other options...
cs: &Ostatní nastavení...

en: Configure display options and network settings
cs: Nastavit vzhled a způsob připojení k Internetu

en: Read config files
cs: Načíst konfigurační soubory

en: Read configuration info from cc_config.xml and any app_config.xml files
cs: Načíst konfiguraci ze souborů cc_config.xml a app_config.xml.

en: Read local prefs file
cs: Načíst předvolby z lokálního souboru

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
cs: Načíst předvolby z 'global_prefs_override.xml'

en: %s &help
cs: Nápověda k platformě %s

en: Show information about %s
cs: Zobrazit webovou stránku s nápovědou k platformě %s

en: &%s help
cs: Nápověda k programu %s

en: Show information about the %s
cs: Zobrazit webovou stránku s nápovědou k programu %s

en: %s &web site
cs: &Webové stránky %s

en: See more information about %s on the web
cs: Více informací o %s získáte na webu

en: Check for new %s version
cs: Zkontrolovat novou verzi %s

en: Report Issue
cs: Nahlásit chybu

en: Report bug or enhancement request
cs: Nahlásit chybu nebo nápad na vylepšení

en: &About %s...
cs: &Informace o %s...

en: Licensing and copyright information.
cs: Zobrazit informace o aktuální verzi BOINC (licence a autorská práva).

en: &File
cs: &Soubor

en: &View
cs: &Zobrazení

en: &Activity
cs: &Aktivity

en: &Options
cs: &Možnosti

en: &Tools
cs: &Nástroje

en: &Help
cs: &Nápověda

en: %s - Shut down the current client...
cs: %s - Vypnout aktuálního klienta...

en: %s will shut down the current client
    and prompt you for another host to connect to.
cs: %s vypne aktuálně připojeného klienta
    a vyzve vás k připojení k jinému počítači.

en: %s has successfully added %s
cs: %s úspěšně přidal %s

en: Connecting to %s
cs: Připojuji se k %s

en: Connected to %s (%s)
cs: Připojeno k %s (%s)

en: Username already in use
cs: Toto uživatelské jméno je již použito

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
cs: Účet s tímto uživatelským jménem již existuje a má jiné
    heslo než to, které bylo zadáno.
    
    Navštivte prosím stránky projektu a tam pokračujte podle instrukcí.

en: Email address already in use
cs: Tato emailová adresa je již použita

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
cs: Účet (account) s touto emailovou adresou již existuje a má jiné
    heslo než to, které bylo zadáno.
    
    Navštivte prosím stránky projektu a tam pokračujte podle instrukcí.

en: Communicating with BOINC client.  Please wait ...
cs: Komunikuji s BOINC klientem.  Prosím čekejte ...

en: &Quit %s
cs: &Opustit %s

en: %s - Communication
cs: %s - Komunikace

en: Cancel
cs: Zrušit

en: %s - Connection Error
cs: %s - Chyba připojení

en: %s - Connection Failed
cs: %s - Připojení selhalo

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
cs: %s nemůže navázat spojení s klientem %s.
    Chcete pokus opakovat?

en: %s - Daemon Start Failed
cs: %s - Start daemona selhal

en: %s is not able to start a %s client.
    Please launch the Control Panel->Administrative Tools->Services applet and start the BOINC service.
cs: %s není schopen spustit klienta %s.
    Spusťte prosím 'Ovládací panely -> Nástroje Windows -> Zobrazit místní služby' a spusťte službu BOINC.

en: %s is not able to start a %s client.
    Please run the client and try again.
cs: %s není schopen spustit klienta %s .
    Prosím spusťte klienta a zkuste to znovu.

en: %s - Connection Status
cs: %s - Stav připojení

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'Advanced\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
cs: %s není momentálně připojen ke klientu %s.
    Pro připojení ke klientu %s použijte volbu 'Nastavení -> Volba počítače...'.
    Chcete-li se připojit ke klientu běžícímu na vašem počítači, 
    do kolonky 'Jméno počítače' zadejte 'localhost'.

en: %s - Stop using %s
cs: %s - Přestat používat %s

en: If you stop using %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to stop using %s?
cs: Pokud přestanete používat %s,
    všechny stávající projekty budou zachovány,
    ale budete je muset spravovat manuálně.
    
    Chcete přestat používat %s?

note: Create the web sites task group
en: Project web pages
cs: Webové stránky projektu

en: %s - Unexpected Exit
cs: %s - Nečekané ukončení

en: The %s client has exited unexpectedly 3 times within the last %d minutes.
    Would you like to restart it again?
cs: Klient %s 3x nečekaně ukončil práci během posledních %d minut.
    Přejete si ho restartovat?

en: %s - Network Status
cs: %s - Stav sítě

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
cs: %s vyžaduje připojení k Internetu.
    Připojit nyní?

en: %s is connecting to the Internet.
cs: %s se připojuje k Internetu.

en: %s has successfully connected to the Internet.
cs: %s se úspěšně připojil k Internetu.

en: %s failed to connect to the Internet.
cs: %s se nezvládl připojit k Internetu.

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
cs: %s detekoval připojení k Internetu.
    Bude znovu zahájen přenos a aktualizovány všechny projekty.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
cs: %s se úspěšně odpojil od Internetu.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
cs: %s se nezvládl odpojit od Internetu.

en: You currently are not authorized to manage %s.
    
    To run %s as this user, please:
    - reinstall %s answering "Yes" to the question about non-administrative users
     or
    - contact your administrator to add you to the 'boinc_master' user group.
cs: Momentálně nemáte oprávnění pro správu %s.
    
    Pro spuštění %s s oprávněními tohoto uživatele, prosím:
    - přeinstalujte %s s odpovědí "Ano" na otázku o neadministrátorských uživatelích
     nebo
    - ckontaktujte vašeho administrátora, aby vás přidal do skupiny 'boinc_master'.

en: %s ownership or permissions are not set properly; please reinstall %s.
    (Error code %d
cs: Práva či vlastnictví souborů %s nejsou nastavena správně, přeinstalujte prosím %s.
    (Chybový kód %d

en:  at
cs:  v

en: A reboot is required in order for BOINC to run properly.
    Please reboot your computer and try again.
cs: Pro správné fungování BOINC je vyžadován restart.
    Prosím restartujte počítač a zkuste to znova.

en: BOINC Manager
cs: BOINC manažer

en: Another instance of BOINC Manager is already running.
cs: Jiná instance BOINC Managera již běží.

en: BOINC Manager was started by the operating system automatically
cs: BOINC manažer byl automaticky spuštěn operačním systémem

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
cs: Spustit BOINC pouze s ikonou v systémové liště

en: Directory containing the BOINC Client executable
cs: Složka obsahující spustitelného BOINC klienta

en: BOINC data directory
cs: Složka pro BOINC data

en: Host name or IP address
cs: Jméno počítače nebo IP adresa

en: GUI RPC port number
cs: Číslo portu pro GUI RPC

en: Password
cs: Heslo

en: Startup BOINC with these optional arguments
cs: Spouštět BOINC s těmito volitelnými parametry

en: disable BOINC security users and permissions
cs: zrušit bezpečnostní uživatele a práva BOINC

en: set skin debugging mode to enable skin manager error messages
cs: Nastavit ladící režim správce vzhledů pro zobrazení chybových zpráv správce vzhledů

en: multiple instances of BOINC Manager allowed
cs: povoleno více instancí BOINC Manažera

en: Not used: workaround for bug in XCode 4.2
cs: Nepoužito: oprava pro chybu v XCode 4.2

en: Don't run the client
cs: Nespouštět klienta

en: Open %s Web...
cs: Otevřít webové stránky %s...

en: Open %s...
cs: Otevřít %s...

en: Snooze
cs: Uspat

en: Snooze GPU
cs: Uspat GPU

en: E&xit
cs: Ukončit

en: Resume
cs: Obnovit

en: Resume GPU
cs: Obnovit GPU

en: Computing is enabled
cs: Počítání je povoleno

en: Computing is suspended -
cs: Počítání je pozastaveno -

en: GPU computing is enabled
cs: GPU počítání je povoleno

en: GPU computing is suspended -
cs: GPU počítání je pozastaveno -

en: Network is enabled
cs: Přístup k Internetu je povolen

en: Network is suspended -
cs: Přístup k Internetu je pozastaven -

en: Reconnecting to client.
cs: Obnovuji spojení s klientem.

en: Not connected to a client.
cs: Nepřipojeno ke klientu.

en: %s Notices
cs: %s Zprávy

en: There are new notices - click to view.
cs: Jsou dostupné nové zprávy - klikněte pro zobrazení.

en: Failed to add project
cs: Selhalo přidání projektu

en: Failed to update account manager
cs: Selhala aktualizace Správce účtu

en: Failed to remove account manager
cs: Selhalo odebrání Správce účtu

en: Failed to add account manager
cs: Selhalo přidání Správce účtu

en: Please try again later.
    
    Click Finish to close.
cs: Opakujte akci později
    
    Klepněte na tlačítko Zavřít.

en: Click Finish to close.
cs: Okno zavřete kliknutím na Dokončit.

en: Messages from server:
cs: Zprávy ze serveru:

en: Project added
cs: Projekt přidán

en: This project has been successfully added.
cs: Přidání projektu proběhlo úspěšně.

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
cs: Po kliknutí na Dokončit bude ve vašem internetovém prohlížeči otevřena stránka,
    ve které si budete moci nastavit jméno účtu a další předvolby.

en: Update from %s completed.
cs: Aktualizace z %s dokončena.

en: Update completed.
cs: Aktualizace dokončena.

note: Attach Completed
en: Now using account manager
cs: Nyní je používán Správce účtu

en: Welcome to %s!
cs: Vítejte v %s!

en: You are now using %s to manage accounts.
cs: Nyní používáte %s pro správu účtů.

en: You are now using this account manager.
cs: Nyní používáte tohoto Správce účtu.

en: About %s
cs: O aplikaci %s

en: Version:
cs: Verze:

en: wxWidgets Version:
cs: Verze wxWidgets:

en: (C) 2003-2024 University of California, Berkeley.
    All Rights Reserved.
cs: (C) 2003-2024 Kalifornská univerzita v Berkeley.
    Všechna práva vyhrazena.

en: %s is distributed under the GNU Lesser General Public License v3.0.
cs: %sje distribuován pod GNU Lesser General Public License v3.0.

en: For more information, visit
cs: Pro více informací navštivte

en: Invalid number
cs: Neplatné číslo

en: Invalid time, value must be between 0:00 and 24:00, format is HH:MM
cs: Neplatný čas, hodnota musí být mezi 0:00 a 24:00, formát je HH:MM

en: Start time must be different from end time
cs: Počáteční čas musí být odlišný od koncového času

en: Number must be between 0 and 10
cs: Číslo musí být mezi 0 a 10

en: Number must be between 0 and 100
cs: Číslo musí být mezi 0 a 100

en: Number must be between 1 and 100
cs: Číslo musí být mezi 1 a 100

en: Suspend when no mouse or keyboard input needs to be greater than 'in use' mouse or keyboard input.
cs: Pozastavit, pokud myš nebo klávesnice nebyla aktivní delší než nastavenou dobu.

en: invalid input value detected
cs: zadaná neplatná vstupní hodnota

en: Validation Error
cs: Chyba při validaci

en: Changing to use the local preferences defined on this page. This will override your web-based preferences, even if you subsequently make changes there. Do you want to proceed?
cs: Použít místní předvolby definované na této stránce. Tím přepíšete webové předvolby, a to i v případě, že webové předvolby později upravíte. Chcete pokračovat?

en: Confirmation
cs: Potvrzení

en: Discard local preferences and use web-based preferences?
cs: Zahodit místní předvolby a používat ty webové?

en: %s - Computing preferences
cs: %s - Výpočetní předvolby

en: Using local prefs.
cs: Jsou použity webové předvolby.

en: Click to use web prefs from
cs: Klikněte pro použití webových předvoleb z

en: Using web prefs from
cs: Jsou použity webové předvolby z

en: Set values and click Save to use local prefs instead.
cs: Nastavte hodnoty a klikněte na Uložit, pro použití lokálních preferencí.

en: Use web prefs
cs: Použít webové preference

en: Restore web-based preferences and close the dialog.
cs: Obnovit webové nastavení a zavřít dialog.

en: Computing
cs: Počítání

note: Network schedule
en: Network
cs: Síť

en: Daily schedules
cs: Denní plány

en: &Save
cs: &Uložit

en: Save all values and close the dialog
cs: Uložit všechny hodnoty a zavřít dialog

en: Close the dialog without saving
cs: Zavřít dialog bez uložení změn

en: Shows the preferences web page.
cs: Zobrazí webovou stránku předvoleb.

note: ------------ In-use box --------------
en: When computer is in use
cs: Je-li počítač používán

note: in-use if input in last X min min idle time
en: This determines when the computer is considered 'in use'.
cs: Určuje, kdy je počítač považován za "v provozu".

note: context: 'In use' means mouse or keyboard input in last ___ minutes
en: 'In use' means mouse or keyboard input in last
cs: "V provozu" znamená akce myši nebo klávesnice během posledních

note: context: 'In use' means mouse or keyboard input in last ___ minutes context: Switch between tasks every ___ minutes
en: minutes
cs: minut

en: Suspend when computer is in use
cs: Pozastavit, pokud je počítač používán

en: Check this to suspend computing and file transfers when you're using the computer.
cs: Zaškrtněte pro pozastavení výpočtů a přenosu souborů, když je počítač používán.

en: Suspend GPU computing when computer is in use
cs: Pozastavit GPU výpočty, kdy je počítač používán

en: Check this to suspend GPU computing when you're using the computer.
cs: Zaškrtněte pro pozastavení GPU výpočtů při používání počítače.

en: Use at most
cs: Použít nejvýše

en: % of the CPUs and at most
cs: % procesorového času, a nejvíce

en: % of CPU time
cs: % procesorového času

en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
cs: Nechte některé procesory volné pro jiné aplikace. Příklad: 75% znamená využívat 6 jader na 8-jádrovém procesoru.

en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
cs: Pozastavit/obnovit výpočty každých několik sekund pro snížení teploty a energetického využití procesoru. Příklad: 75% znamená počítat 3 sekundy, čekat 1 sekundu a opakovat.

en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
cs: Pozastavit, pokud využití procesoru aplikacemi mimo BOINC je nad

en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
cs: Pozastavit výpočty když je váš počítač zaneprázdněn jinými spuštěnými programy.

en: Limit the memory used by %s when you're using the computer.
cs: Omezte paměť, kterou může %s použít, když používáte počítač.

en: % of memory
cs: % operační paměti

note: ------------ Not-in-use box --------------
en: When computer is not in use
cs: Když počítač není používán

en: Limit the memory used by %s when you're not using the computer.
cs: Omezte paměť, kterou může %s použít, když nevyužíváte počítač.

en: Suspend when no mouse or keyboard input in last
cs: Pozastavit, pokud myš nebo klávesnice nebyla aktivní během

en: This allows some computers to enter low-power mode when not in use.
cs: Toto umožňuje některým počítačům vstoupit do režimu nízké spotřeby, když není používán.

note: ------------ General box -------------- layout controls
en: General
cs: Obecné

en: Suspend when computer is on battery
cs: Pozastavit, když počítač běží na baterii

en: Check this to suspend computing on portables when running on battery power.
cs: Zaškrtněte pro pozastavení výpočtů na přenosných zařízeních, když jedou na baterii.

en: If you run several projects, %s may switch between them this often.
cs: Pokud počítáte několik projektů, %s mezi nimi může přepínat s těmito intervaly.

note: context: Switch between tasks every ___ minutes
en: Switch between tasks every
cs: Přepínat mezi úkoly každých

note: checkpoint every X
en: This controls how often tasks save their state to disk, so that they later can be continued from that point.
cs: Tato možnost určuje, jak často úkoly ukládají svůj stav na disk, aby mohly pokračovat od tohoto stavu později.

note: context: Request tasks to checkpoint at most every ___ seconds
en: Request tasks to checkpoint at most every
cs: Požádat úkoly o kontrolní bod nanejvýš každých

note: context: Request tasks to checkpoint at most every ___ seconds
en: seconds
cs: vteřin

note: leave non-GPU tasks in memory while suspended
en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended
cs: Ponechat úkoly nepoužívající GPU v paměti, když jsou výpočty pozastaveny

en: If checked, suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If unchecked, suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
cs: Je-li políčko zaškrtnuto, pozastavené úlohy zůstanou v paměti a pokračování nebude znamenat žádnou ztrátu spočítané práce. Pokud políčko není zaškrtnuto, pozastavené úlohy jsou odstraněny z paměti a budou pokračovat od posledního kontrolního bodu.

note: work buffer min work buffer
en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
cs: Mít připraveno alespoň tolik úkolů, aby počítač běžel po takovou dobu.

note: context: Store at least ___ days of work
en: Store at least
cs: Ukládat alespoň

note: context: Store at least ___ days of work context: Store up to an additional ___ days of work
en: days of work
cs: dnů práce

note: work buffer additional
en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
cs: Uložit další úkoly nad minimální úroveň. Určuje, kolik práce je požadováno při kontaktování projektu.

note: context: Store up to an additional ___ days of work
en: Store up to an additional
cs: Zásobovat až do další

note: context: Store at least ___ days of work
en: days and up to an additional
cs: dnů, a až na dalších

en: To suspend by time of day, see the "Daily Schedules" section.
cs: Pro pozastavení výpočtu v různou denní dobu použijte sekci "Denní plány"

en: Network usage
cs: Využití Internetu

note: download rate
en: Limit the download rate of file transfers.
cs: Omezte rychlost stahování souborů.

en: Limit download rate to
cs: Omezit rychlost stahování na

en: KB/second
cs: KB za sekundu

note: upload rate
en: Limit the upload rate of file transfers.
cs: Omezte rychlost odesílání souborů.

en: Limit upload rate to
cs: Omezit rychlost uploadu na

en: Example: %s should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
cs: Příklad: %s může přenést maximálně 2000 MB dat každých 30 dní.

en: Limit usage to
cs: Omezit využití na

en: MB every
cs: MB každých

en: days
cs: dní

en: To limit transfers by time of day, see the "Daily Schedules" section.
cs: Pro omezení přenosů v různou denní dobu použijte sekci "Denní plány".

note: Context: heading for a group of miscellaneous preferences
en: Other
cs: Ostatní

en: Check this only if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of %s.
cs: Zaškrtněte pouze v případě, že váš poskytovatel Internetu upravuje soubory obrázků. Přeskočení ověřování snižuje bezpečnost %s.

en: Skip data verification for image files
cs: Přeskočit ověřování dat pro obrazové soubory

note: confirm before connecting
en: Confirm before connecting to Internet
cs: Potvrdit před připojením k Internetu

en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
cs: Užitečné pouze v případě že máte modem, ISDN nebo VPN připojení.

note: disconnect when done
en: Disconnect when done
cs: Odpojit po ukončení komunikace

en: Disk usage
cs: Využití disku

en: Limit the total amount of disk space used by %s.
cs: Omezit celkovou hodnotu místa na disku, kterou %s používá.

en: Use no more than
cs: Nepoužívat více než

en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where %s stores data.
cs: Omezení využití místa na disku. Ponechat aspoň tolik volného místa na disku, kde %s ukládá data.

en: Leave at least
cs: Ponechat aspoň

en: GB free
cs: GB volného místa

en: Limit the percentage of disk space used by %s on the volume where it stores data.
cs: Omezení využití místa na disku. Ponechat aspoň tolik procent volného místa na disku, kde %s ukládá data.

en: % of total
cs: % celkového místa

en: %s will use the most restrictive of the above settings
cs: %s použije nejrestriktivnější z těchto nastavení

en: Limit the swap space (page file) used by %s.
cs: Omezte odkládací prostor (stránkovací soubor) použitý pro %s.

en: Page/swap file: use at most
cs: Stránkovací/odkládací soubor: použít maximálně

en: and
cs: a

en: to
cs: do

en: Compute only during a particular period each day.
cs: Počítat pouze během určitého času každý den.

en: Compute only between
cs: Počítat pouze mezi

en: Day-of-week override
cs: Nastavení pro dny v týdnu

en: Override the times above on the selected days:
cs: Nastavení odlišných časů pro konkrétní dny v týdnu:

en: Monday
cs: Pondělí

en: Friday
cs: Pátek

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Saturday
cs: Sobota

en: Wednesday
cs: Středa

en: Sunday
cs: Neděle

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Transfer files only during a particular period each day.
cs: Přenos souborů pouze během určitého časového období každý den.

en: Transfer files only between
cs: Přenášet soubory pouze mezi

en: %s Diagnostic Log Flags
cs: %s přepínače diagnostického logu

en: These flags enable various types of diagnostic messages in the Event Log.
cs: Tyto přepínače povolují různé typy diagnostickéch zpráv v Záznamu událostí.

en: More info ...
cs: Více informací ...

en: Defaults
cs: Výchozí

en: Restore default settings
cs: Obnovit výchozí nastavení

en: Apply
cs: Použít

en: Save all values
cs: Uložit všechny hodnoty

en: %s - Event Log
cs: %s - Záznam událostí

note: Create List Pane Items
en: Project
cs: Projekt

en: Time
cs: Čas

en: Message
cs: Zpráva

en: &Show only this project
cs: &Zobrazit jen tento projekt

en: Copy &All
cs: Kopírovat &vše

en: Copy all the messages to the clipboard.
cs: Zkopíruje všechny zprávy do schránky.

en: Copy &Selected
cs: Kopírovat &vybrané

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
cs: Zkopíruje označené zprávy do schránky. Označit více zpráv je možno klikáním na zprávy se současně stisknutou klávesou Shift nebo Command.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
cs: Zkopíruje označené zprávy do schránky. Označit více zpráv je možno klikáním na zprávy se současně stisknutou klávesou Shift nebo Ctrl.

en: &Close
cs: &Zavřít

en: Show all &messages
cs: Zobrazit všechny zprávy

en: Show messages for all projects
cs: Zobrazit zprávy všech projektů.

en: Show only the messages for the selected project
cs: Zobrazit pouze zprávy vybraného projektu

en: Shows messages of all types (information, alerts, etc.)
cs: Zobrazit zprávy všech typů (informace, výstrahy atd.)

en: Shows only the messages that are alerts
cs: Zobrazit pouze zprávy s výstrahami

en: Show only the messages that are alerts
cs: Zobrazit pouze zprávy s výstrahami

en: %s - Exclusive Applications
cs: %s - Exkluzivní aplikace

en: Suspend processor and network usage when these applications are running:
cs: Přerušit výpočty a přistup na Internet, pokud běží tyto aplikace:

en: Add...
cs: Přidat...

en: Add an application to this list
cs: Přidat aplikaci do tohoto seznamu

en: Remove
cs: Odebrat

en: Remove an application from this list
cs: Odebrat aplikci z tohoto seznamu

en: Suspend GPU usage when these applications are running:
cs: Přerušit výpočty na GPU, pokud běží tyto aplikace:

en: For advanced options, refer to
cs: Pro pokročilé možnosti přejděte na

en: shows the preferences web page
cs: zobrazí webovou stránku s předvolbami

note: TODO: fill in the default directory for MSW TODO: fill in the default directory for Linux
en: Choose application or enter file name
cs: Zvolte aplikaci, nebo zadejte název souboru

en: Name of application to add?
cs: Jména aplikací pro přidání?

en: Add exclusive app
cs: Přidat exkluzivní aplikaci

en: '%s' is already in the list.
cs: '%s' již je v seznamu.

en: Add Exclusive App
cs: Přidat exkluzivní aplikaci

en: %s - Exit Confirmation
cs: %s - Potvrdit ukončení

en: You have requested to exit the %s,
    which allows you to view and manage
    the tasks running on your computer.
    
    If you also want to stop running the tasks,
    choose from the following options:
cs: Přejete si ukončit %s,
    který vám umožnuje zobrazit si a spravovat
    výpočty, které právě pobíhají na vašem počítači.
    
    Pokud si přejete ukončit i probíhající výpočty,
    vyberte z následujících možností:

en: This will shut down %s and its tasks until the
    %s is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
cs: Tímto ukončíte %s a přerušíte všechny výpočty až do doby, 
    než opět spustíte aplikaci %s.
    
    Ve většině případů je lepší pouze zavřít okno %s
    než zavírat celou aplikaci. Tím umožníte %s pokračovat
    ve výpočtech v době, kterou jste si zvolili v předvolbách.

en: This will shut down %s and its tasks until either the
    %s or the %s screen saver is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
cs: Tímto ukončíte %s a přerušíte všechny výpočty až do doby, 
    než opět spustíte aplikaci %s nebo kdy bude spuštěn spořič obrazovky %s.
    
    Ve většině případů je lepší pouze zavřít okno %s
    než zavírat celou aplikaci. Tím umožníte %s pokračovat
    ve výpočtech v době, kterou jste si zvolili v předvolbách.

en: Stop running tasks when exiting the %s
cs: Ukončit běžící výpočy při ukončení %s

en: Remember this decision and do not show this dialog.
cs: Zapamatovat si toto rozhodnutí a tuto nabídku již nezobrazovat.

en: Don't show this dialog again.
cs: Toto okno již nezobrazovat.

en: %s Column Selection
cs: %s Výběr sloupců

en: Select which columns %s should show.
cs: Vyberte sloupce, které %s má zobrazit.

en: Are you sure you want to reset all list columns to the default configurations?
cs: Opravdu chcete resetovat nastavení všech sloupců na výchozí hodnoty?

en: Confirm defaults
cs: Potvrdit výchozí

en: Don't request tasks for
cs: Nepoptávat úkoly pro

en: Project preference
cs: Předvolby projektu

en: Account manager preference
cs: Předvolby správce účtu

en: Project has no apps for
cs: Projekt nemá žádné aplikace pro

en: Client configuration excludes
cs: Konfigurace klienta nezahrnuje

en: %s task request deferred for
cs: požadavek %s na nové úkoly odložen o

en: %s task request deferral interval
cs: interval odkládání požadavku %s na nové úkoly

note: set dialog title
en: Properties of project
cs: Vlastnosti projektu

en: URL
cs: URL adresa

en: User name
cs: Uživatelské jméno

en: Team name
cs: Název týmu

en: Resource share
cs: Rozdělení práce

en: Scheduler RPC deferred for
cs: RPC plánovače odloženo o

en: File downloads deferred for
cs: Stahování souborů odloženo o

en: File uploads deferred for
cs: Odesílání souborů odloženo o

en: Computer ID
cs: ID počítače

en: Non CPU intensive
cs: Nenáročné na procesor

en: yes
cs: ano

en: Suspended via GUI
cs: Pozastaveno přes GUI

en: no
cs: ne

en: Don't request tasks
cs: Nepoptávat úkoly

en: Scheduler call in progress
cs: Zpracovávám požadavek plánovače

en: Trickle-up pending
cs: Vyčkávající zpráva o průběhu

en: Host location
cs: Umístění počítače

en: default
cs: výchozí

en: Added via account manager
cs: Připojeno přes Správce účtu

en: Remove when tasks done
cs: Odebrat po dokončení úkolů

en: Ended
cs: Ukončeno

en: Tasks completed
cs: Dokončené úkoly

en: Tasks failed
cs: Úkoly které selhaly

en: Credit
cs: Kredit

en: User
cs: Uživatel

en: %s total, %s average
cs: %s celkem, %s průměrně

en: Host
cs: Počítač

en: Scheduling
cs: Plánování

en: Scheduling priority
cs: Priorita plánovávní

en: Duration correction factor
cs: Korekční faktor pro dobu trvání

en: Last scheduler reply
cs: Poslední odpověď plánovače

en: Properties of task
cs: Vlastnosti úkolu

en: Application
cs: Aplikace

en: Name
cs: Jméno

en: State
cs: Stav

en: Received
cs: Přijato

en: Report deadline
cs: Odevzdat do

en: Resources
cs: Prostředky

en: Estimated computation size
cs: Odhadovaná doba výpočtu

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: CPU time
cs: Procesorový čas

en: CPU time since checkpoint
cs: Čas procesoru od kontroly

en: Elapsed time
cs: Čas

en: Estimated time remaining
cs: Odhadovaný zbývající čas

en: Fraction done
cs: Hotová část

en: Virtual memory size
cs: Velikost virtuální paměti

en: Working set size
cs: Velikost pracovní sady

en: Directory
cs: Adresář

en: Process ID
cs: ID procesu

en: Progress rate
cs: Rychlost průběhu

en: per hour
cs: za hodinu

en: per minute
cs: za minutu

en: per second
cs: za sekundu

en: Executable
cs: Spustitelný

en: Local:
cs: Místní:

en: Options
cs: Možnosti

en: Language:
cs: Jazyk:

en: What language should BOINC use?
cs: Jaký jazyk používat pro zobrazení Správce BOINC?

en: Notice reminder interval:
cs: Interval připomínání nových zpráv:

en: How often should BOINC remind you of new notices?
cs: Jak často má BOINC upozorňovat na nové zprávy?

en: Run Manager at login?
cs: Spustit Správce po přihlášení?

en: Run the BOINC Manager when you log on.
cs: Spustit Správce BOINC hned po přihlášení.

en: Run the client?
cs: Spustit klienta?

en: Run the client when launching the Manager.
cs: Spustit klienta při spuštění Správce.

en: Enable Manager exit dialog?
cs: Zobrazovat dotaz při vypínání Správce?

en: Display the exit dialog when shutting down the Manager.
cs: Zobrazovat dotaz s informacemi při ukončování Správce.

en: Enable Client shutdown dialog?
cs: Povolit zobrazení dotazu před ukončením aplikace?

en: Display confirmation dialog when shutting down the connected client.
cs: Zobrazovat dotaz před ukončením připojené aplikace?

en: Show status in menu bar?
cs: Zobrazovat stav v aplikačním menu?

en: Display a status icon in the system menu bar.
cs: Zobrazovat ikonku se stavem v aplikačním menu.

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
cs: Nastavení vytáčeného/dial-up připojení a Virtual Private Network

en: &Set Default
cs: &Nastavit výchozí

en: &Clear Default
cs: &Zrušit výchozí

en: Default Connection:
cs: Výchozí připojení:

en: Connections
cs: Připojení

en: Connect via HTTP proxy server
cs: Připojit přes HTTP proxy server

en: HTTP Proxy Server Configuration
cs: Nastavení HTTP proxy serveru

en: Address:
cs: Adresa:

en: Don't use proxy for:
cs: Nepoužívat proxy pro:

en: Leave these blank if not needed
cs: Ponechte prázdné, pokud není vyžadováno

en: User Name:
cs: Uživatelské jméno:

en: Password:
cs: Heslo:

en: HTTP Proxy
cs: HTTP proxy server

en: Connect via SOCKS proxy server
cs: Připojit přes SOCKS proxy server

en: SOCKS Proxy Server Configuration
cs: Nastavení SOCKS proxy serveru

en: SOCKS Proxy
cs: SOCKS proxy server

en: always
cs: vždy

en: 1 hour
cs: 1 hodina

en: 6 hours
cs: 6 hodin

en: 1 day
cs: 1 den

en: 1 week
cs: 1 týden

en: never
cs: nikdy

en: %s - Language Selection
cs: %s - Volba jazyka

en: The %s's language has been changed.  In order for this change to take effect, you must restart the %s.
cs: Jazyk %s byl změněn. Aby se změna projevila, je nutné restartovat %s.

en: %s - Select Computer
cs: %s - Zvolit počítač

en: Another instance of %s is already running 
    on this computer.  Please select a client to monitor.
cs: Na tomto počítači již běží jiná instance %s.
    Vyberte prosím klienta pro monitorování.

en: Host name:
cs: Jméno počítače:

en: Message boards
cs: Diskuzní fóra

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
cs: Diskutovat s ostatními uživateli na diskuzním fóru SETI@home

en: Help
cs: Nápověda

en: Ask questions and report problems
cs: Položit otázku nebo ohlásit problém

en: Your account
cs: Váš účet

en: View your account information and credit totals
cs: Zobrazit informaci o vašem účtu a kreditech

en: Your preferences
cs: Vaše předvolby

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
cs: Zobrazit či změnit nastavení profilu či předvoleb u vašeho SETI@home účtu

en: Your results
cs: Vaše výsledky

en: View your last week (or more) of computational results and work
cs: Zobrazit výsledky vaší práce za poslední týden, či déle

en: Your computers
cs: Vaše počítače

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
cs: Zobrazit seznam všech počítačů, na kterých provozujete SETI@home

en: Your team
cs: Váš tým

en: View information about your team
cs: Zobrazit informace o vašem týmu

en: Common questions
cs: Obvyklé dotazy

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
cs: Přečtěte si Často kladené dotazy projektu Einstein@Home

en: Screensaver info
cs: Informace o spořiči obrazovky

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
cs: Přečtěte si podrobný popis spořiče obrazovky Einstein@Home

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
cs: Diskutovat se správci a ostatními uživateli na diskuzních fórech Einstein@Home

en: Einstein status
cs: Stav projektu Einstein

en: Current status of the Einstein@Home server
cs: Současný stav serveru Einstein@Home

en: Report problems
cs: Nahlásit problémy

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
cs: Odkaz na stránky pro nahlašování problémů a chyb Einstein@Home

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
cs: Zobrazit či změnit nastavení profilu či předvoleb u vašeho Einstein@Home účtu

en: Account summary
cs: Přehled účtu

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
cs: Zobrazit seznam všech počítačů, na kterých provozujete Einstein@home

en: LIGO project
cs: Projekt LIGO

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
cs: Domovská stránka projektu LIGO (Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory)

en: GEO-600 project
cs: Projekt GEO-600

en: The home page of the GEO-600 project
cs: Domovská stránka projektu GEO-600

en: Team
cs: Tým

en: Info about your Team
cs: Informace o vašem týmu

en: Get help for climateprediction.net
cs: Zobrazit nápovědu projektu climateprediction.net

en: News
cs: Novinky

en: climateprediction.net News
cs: Novinky projektu climateprediction.net

en: View your account information, credits, and trickles
cs: Zobrazit informace o vašem účtu, kreditech a průběhu

en: Info about your team
cs: Informace o vašem týmu

en: Search for help in our help system
cs: Vyhledat radu v naší Nápovědě

en: Global Statistics
cs: Globální statistiky

en: Summary statistics for World Community Grid
cs: Celková statistika World Community Grid

en: My Grid
cs: Můj Grid

en: Your statistics and settings
cs: Vaše statistiky a nastavení

en: Device Profiles
cs: Profily počítačů

en: Update your device settings
cs: Aktualizovat nastavení vašich počítačů

en: Research
cs: Výzkum

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
cs: Dozvědět se víc o projektech umístěných na World Community Grid

en: Home page
cs: Domovská stránka

en: Your tasks
cs: Vaše úkoly

en: Version Update
cs: Aktualizace verze

en: A new version of %s is available. You can download it here: %s
cs: Je k dispozici nová verze %s . Stáhnout ji můžete zde: %s

en: There is no new version of %s available for download.
cs: Není dostupná žádná nová verze  %s ke stažení.

en: %s is not connected to the client
cs: %s není připojen je klientovi

en: Missing application
cs: Chybějící aplikace

en: Please download and install the CoRD application from http://cord.sourceforge.net
cs: Stáhněte si prosím a naistalujte aplikaci CoRD z adresy http://cord.sourceforge.net

en: on batteries
cs: na bateriích

en: computer is in use
cs: počítač je používán

en: user request
cs: požadavek uživatele

en: time of day
cs: čas

en: CPU benchmarks in progress
cs: probíhají testy procesoru

en: need disk space - check preferences
cs: nedostatek místa na disku - zkontrolujte prosím předvolby

en: computer is not in use
cs: počítač není používán

en: starting up
cs: startuji

en: an exclusive app is running
cs: běží důležitější aplikace

en: CPU is busy
cs: procesor je vytížen

en: network bandwidth limit exceeded
cs: překročen limit přenosu dat po síti

en: requested by operating system
cs: vyžádáno operačním systémem

en: unknown reason
cs: neznámý důvod

en: GPU missing,
cs: GPU nenalezena,

en: New
cs: Nový

en: Download failed
cs: Chyba při stahování

en: Downloading
cs: Stahuji

en:  (suspended -
cs:  (pozastaveno -

en: Project suspended by user
cs: Projekt pozastaven uživatelem

en: Task suspended by user
cs: Úkol pozastaven uživatelem

note: an NCI process can be running even though computation is suspended (because of <dont_suspend_nci>
en: Suspended -
cs: Pozastaveno -

en: GPU suspended -
cs: GPU pozastaveno -

en: Waiting for memory
cs: Čekám na uvolnění paměti

en: Waiting for shared memory
cs: Čekám na uvolnění sdílené paměti

en: Running
cs: Počítám

en:  (non-CPU-intensive)
cs:  (nenáročný na procesor)

en: Waiting to run
cs: Čekám na zpracování

en: Ready to start
cs: Připraven

en: Postponed:
cs: Odloženo:

en: Postponed
cs: Odloženo

en: Waiting for network access
cs: Čekám na připojení k Internetu

en: Computation error
cs: Chyba při výpočtu

en: Upload failed
cs: Chyba při odesílání

en: Uploading
cs: Odesílám

en: Aborted by user
cs: Zrušeno uživatelem

en: Aborted by project
cs: Zrušeno projektem

en: Aborted: not started by deadline
cs: Zrušeno: vypršela lhůta před započetím

en: Aborted: task disk limit exceeded
cs: Zrušeno: překročeno místo na disku pro úkol

en: Aborted: run time limit exceeded
cs: Zrušeno: překročena maximální délka výpočtu

en: Aborted: memory limit exceeded
cs: Zrušeno: překročen povolený limit paměti

en: Aborted
cs: Zrušeno

en: Acknowledged
cs: Potvrzeno

en: Ready to report
cs: Odeslán. Připraven k ohlášení

en: Error: invalid state '%d'
cs: Chyba: Neplatný stav '%d'

en: No Internet connection
cs: Není připojení k Internetu

en: Please connect to the Internet and try again.
cs: Prosím obnovte připojení k Internetu a zkuste znova.

en: Project not found
cs: Projekt nenalezen

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
cs: URL adresa, která byla zadána, nepatří BOINC projektu.
    
    Zkontrolujte prosím zadávanou adresu a zkuste znova.

en: Account manager not found
cs: Správce účtu nenalezen

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
cs: URL adresa, která byla zadána, nepatří Správci účtu pro BOINC.
    
    Zkontrolujte prosím zadávanou adresu a zkuste znova.

en: Login Failed.
cs: Přihlášení selhalo.

en: Check the username and password, and try again.
cs: Zkontrolujte uživatelské jméno a heslo a zkuste to znova.

en: Check the email address and password, and try again.
cs: Zkontrolujte zadanou emailovou adresu a heslo a zkuste to znova.

en: more...
cs: více...

en: Choose a project
cs: Výběr projektu

en: To choose a project, click its name or type its URL below.
cs: Vyberte si projekt kliknutím na jeho jméno
    nebo napište jeho URL adresu do textového pole níže.

en: Categories:
cs: Kategorie:

en: Projects:
cs: Projekty:

en: Project details
cs: Detaily projektu

en: Research area:
cs: Oblast výzkumu:

en: Organization:
cs: Organizace:

en: Web site:
cs: Webové stránky:

en: Supported systems:
cs: Podporované systémy:

en: Supports Microsoft Windows
cs: Podporuje systém Microsoft Windows

en: Supports Mac OS X
cs: Podporuje systém Mac OS X

en: Supports Linux on Intel
cs: Podporuje systém Linux na Intelu

en: Supports Android
cs: Podporuje systém Android

en: Supports FreeBSD
cs: Podporuje systém FreeBSD

en: Supports Linux on ARM (e.g. Raspberry Pi)
cs: Podporuje systém Linux na ARMu (např. Raspberry Pi)

en: Supports NVIDIA GPUs
cs: Podporuje NVIDIA GPU

en: Supports AMD GPUs
cs: Podporuje AMD GPU

en: Supports Intel GPUs
cs: Podporuje Intel GPU

en: Supports VirtualBox
cs: Podporuje VirtualBox

en: Project URL:
cs: URL adresa projektu:

en: All
cs: Vše

en: This project may not have work for your type of computer.  Do you want to add it anyway?
cs: Tento projekt nemusí mít práci pro váš typ počítače. Chcete ho i tak přidat?

en: You already added this project. Please choose a different project.
cs: Tento projekt již máte přidaný. Zvolte prosím jiný projekt.

en: Communicating with project
    Please wait...
cs: Komunikuji s projektem.
    Čekejte prosím...

en: Required files not found on the server.
cs: Potřebné soubory nenalezeny na serveru.

en: An internal server error has occurred.
cs: Na serveru se vyskytla vnitřní chyba.

en: Welcome to %s.
cs: Vítejte v %s.

en: You have volunteered to compute for this project:
cs: Stali jste se dobrovolníkem pro počítání v tomto projektu:

en: Name:
cs: Jméno:

en: URL:
cs: URL adresa:

en: To continue, click Next.
cs: Pokračujte kliknutím na tlačítko Další.

en: Network communication failure
cs: Selhala síťová komunikace

en: The World Community Grid - BOINC software failed to communicate
    over the Internet. The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network or modem connection
    and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking the World Community
    Grid - BOINC software.  Configure your personal firewall to let
    BOINC and BOINC Manager communicate on port 80 and port 443,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
cs: The World Community Grid - BOINC se nedokázal připojit k Internetu.
    Nejčastější příčinou bývá:
    
    1) Problém s připojením.
    Zkontrolujte prosím vaše telefonické nebo síťové připojení k Internetu.
    Poté klikněte na tlačítko Zpět a zopakujte předchozí krok.
    
    2) Nainstalovaný firewall blokuje World Community Grid - BOINC.
    Nastavte prosím firewall tak, aby umožnil programům 'BOINC' a 'Správce BOINC' komunikovat na portu 80 a 443.
    Poté klikněte na tlačítko Zpět a zopakujte předchozí krok.
    
    3) Jste připojeni k Internetu přes proxy server.
    Klikněte na Dále pro konfiguraci připojení BOINC přes proxy server.

en: BOINC failed to communicate on the Internet.
    The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network
    or modem connection and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking BOINC.
    Configure your personal firewall to let BOINC and
    BOINC Manager communicate on port 80,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
cs: BOINC se nedokázal připojit k Internetu.
    Nejčastější příčiny bývají:
    
    1) Problém s připojením.
    Zkontrolujte prosím vaše telefonické nebo síťové připojení k Internetu.
    Poté klikněte na tlačítko Zpět a zopakujte předchozí krok.
    
    2) Nainstalovaný firewall blokuje BOINC.
    Nastavte prosím firewall tak, aby umožnil programům 'BOINC' a 'Správce BOINC' komunikovat na portu 80.
    Poté klikněte na tlačítko Zpět a zopakujte předchozí krok.
    
    3) Jste připojeni k Internetu přes proxy server.
    Klikněte na Dále pro konfiguraci připojení BOINC přes proxy server.

en: Proxy configuration
cs: Nastavení proxy serveru

en: HTTP proxy
cs: HTTP proxy server

en: Autodetect
cs: Autodekce

en: SOCKS proxy
cs: SOCKS proxy server

en: I agree to the terms of use.
cs: Souhlasím s podmínkami použití.

en: I do not agree to the terms of use.
cs: Nesouhlasím s podmínkami použití.

en: Terms of Use
cs: Podmínky použití

en: Please read the following terms of use:
cs: Přečtěte si prosím následující podmínky použití:

en: Project temporarily unavailable
cs: Projekt je dočasně nedostupný

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
cs: Projekt je dočasně nedostupný.
    
    Zkuste to prosím později.

en: Account manager temporarily unavailable
cs: Správce účtu je dočasně nedostupný

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
cs: Správce účtu je dočasně nedostupný.
    
    Zkuste to prosím později.

en: Please specify an account key to continue.
cs: Zadej prosím klíč k účtu pro pokračování.

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
cs: Neplatný klíč k účtu - vložte prosím platný klíč

en: Validation conflict
cs: Chyba při validaci

en: Please specify an email address
cs: Zadejte prosím emailovou adresu

en: Invalid email address; please enter a valid email address
cs: Neplatná emailová adresa - vložte prosím platnou adresu

en: Missing URL
cs: Chybí URL adresa

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
cs: Zadejte prosím URL adresu.
    Například:
    http://www.example.com/

en: Invalid URL
cs: Neplatná URL adresa

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
cs: Zadejte prosím platnou URL adresu.
    Například:
    http://boincproject.example.com

en: '%s' does not contain a valid host name.
cs: '%s' neobsahuje platné jméno počítače.

en: '%s' does not contain a valid path.
cs: '%s' neobsahuje platnou cestu.

note: Setup View
en: Commands
cs: Příkazy

en: Copy all messages
cs: Zkopírovat všechny zprávy

en: Copy selected messages
cs: Zkopírovat označené zprávy

en: Show only this project
cs: Zobrazit jen tento projekt

en: Show only the messages for the selected project.
cs: Zobrazit pouze zprávy vybraného projektu.

en: Messages
cs: Zprávy

en: Copying all messages to the clipboard...
cs: Kopíruji všechny zprávy do schránky...

en: Copying selected messages to the clipboard...
cs: Kopíruji označené zprávy do schránky...

en: Filtering messages...
cs: Filtruji zprávy...

en: Show all messages
cs: Zobrazit všechny zprávy

en: Show messages for all projects.
cs: Zobrazit zprávy všech projektů.

en: Fetching notices; please wait...
cs: Načítám zprávy, prosím čekejte...

en: There are no notices at this time.
cs: Nejsou dostupné žádné zprávy.

en: Notices
cs: Zprávy

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
cs: Nahlásit veškerou dokončenou práci, získat aktuální údaj o kreditu a nastavení a je-li možno, přijmout další práci.

en: Suspend
cs: Pozastavit

en: Suspend tasks for this project.
cs: Pozastavit práci tohoto projektu.

en: No new tasks
cs: Nepřijímat další práci

en: Don't get new tasks for this project.
cs: Zakázat projektu přijímat další práci.

en: Reset project
cs: Restartovat projekt

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
cs: Smazat všechny soubory a úkoly související s tímto projektem a stáhnout nové. Před restartováním doporučujeme projekt aktualizovat, čímž odešlete a ohlásíte všechny dokončené úkoly.

en: Remove this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
cs: Odebrat tento projekt. Započatá práce bude ztracena. Před odebráním doporučujeme projekt aktualizovat, čímž odešlete a ohlásíte všechny dokončené úkoly.

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Show project details.
cs: Zobrazit detaily projektu.

en: Account
cs: Účet

en: Work done
cs: Kredit

en: Avg. work done
cs: Průměrný kredit

en: Status
cs: Stav

en: Projects
cs: Projekty

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
cs: Opravdu chcete restartovat projekt '%s'?

en: Reset Project
cs: Restartovat projekt

en: Are you sure you want to remove project '%s'?
cs: Opravdu chcete odebrat projekt '%s'?

en: Remove Project
cs: Odebrat projekt

en: Resume tasks for this project.
cs: Obnovit práci pro tento projekt.

en: Allow new tasks
cs: Povolit další práci

en: Allow fetching new tasks for this project.
cs: Povolit tomuto projektu přijímat další práci.

en: Don't fetch new tasks for this project.
cs: Zakázat tomuto projektu přijímat další práci.

en: Requested by user
cs: Vyžádáno uživatelem

en: To fetch work
cs: Získat novou práci

en: To report completed tasks
cs: Nahlásit dokončené úkoly

en: To send trickle-up message
cs: Odeslat zprávu o průběhu

en: Requested by account manager
cs: Vyžádáno správcem účtu

en: Project initialization
cs: Prvotní nastavení projektu

en: Requested by project
cs: Vyžádáno projektem

en: Unknown reason
cs: Neznámý důvod

en: Suspended by user
cs: Pozastaveno uživatelem

en: Won't get new tasks
cs: Neobdrží další práci

en: Project ended - OK to remove
cs: Projekt ukončen - nyní je možné projekt opustit

en: Will remove when tasks done
cs: Bude odebrán po dokončení úkolů

en: Scheduler request pending
cs: Nevyřízený požadavek plánovače

en: Scheduler request in progress
cs: Zpracovávám požadavek plánovače

en: Trickle up message pending
cs: Nevyřízené odeslání zprávy o průběhu

en: Communication deferred
cs: Komunikace odložena

en: Total disk usage
cs: Obsazené místo na disku

en: Disk usage by BOINC projects
cs: Využití disku projekty BOINC

en: no projects: 0 bytes used
cs: žádné projekty: 0 bajtů použito

en: used by BOINC:
cs: prostor využitý BOINC:

en: free, available to BOINC:
cs: volné, dostupné pro BOINC:

en: free, not available to BOINC:
cs: volné, nedostupné pro BOINC:

en: free:
cs: volné místo:

en: used by other programs:
cs: využité ostatními programy:

en: User Total
cs: Celkový kredit uživatele

en: User Average
cs: Průměrný kredit uživatele

en: Host Total
cs: Celkový kredit počítače

en: Host Average
cs: Průměrný kredit počítače

en: Last update: %.0f days ago
cs: Poslední akualizace - před %.0f dny

en: Show user total
cs: Celkový kredit uživatele

en: Show total credit for user
cs: Zobrazit celkový kredit uživatele

en: Show user average
cs: Průměrný kredit uživatele

en: Show average credit for user
cs: Zobrazit průměrný kredit uživatele

en: Show host total
cs: Celkový kredit počítače

en: Show total credit for host
cs: Zobrazit celkový kredit počítače

en: Show host average
cs: Průměrný kredit počítače

en: Show average credit for host
cs: Zobrazit průměrný kredit počítače

en: < &Previous project
cs: < &Předchozí projekt

en: Show chart for previous project
cs: Zobrazit graf předchozího projektu

en: &Next project >
cs: Další projekt >

en: Show chart for next project
cs: Zobrazit graf následujícího projektu

en: Hide project list
cs: Schovat seznam projektů

en: Use entire area for graphs
cs: Použít celou oblast pro grafy

en: Mode view
cs: Zobrazení

en: One project
cs: Jeden projekt

en: Show one chart with selected project
cs: Zobrazit jeden graf se zvoleným projektem

en: All projects (separate)
cs: Všechny projekty (zvlášť)

en: Show all projects, one chart per project
cs: Zobrazit všechny projekty, každý ve svém grafu

en: All projects (together)
cs: Všechny projekty (dohromady)

en: Show one chart with all projects
cs: Zobrazit jeden graf se všemi projekty

en: All projects (sum)
cs: Všechny projekty (součet)

en: Show one chart with sum of projects
cs: Zobrazit jeden graf se součtem všech projektů

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Show project list
cs: Zobrazit seznam projektů

en: Uses smaller area for graphs
cs: Používá menší oblast pro grafy

en: Retry Now
cs: Obnovit přenos

en: Retry the file transfer now
cs: Obnovit přenost souborů

en: Abort Transfer
cs: Zrušit přenos

en: Abort this file transfer.  You won't get credit for the task.
cs: Zrušit přenos souborů. Neobdržíte žádný kredit za tento úkol.

en: File
cs: Soubor

en: Progress
cs: Průběh

en: Size
cs: Velikost

en: Elapsed
cs: Čas

en: Remaining (estimated)
cs: Zbývá (odhad)

en: Speed
cs: Rychlost

en: Transfers
cs: Přenos

en: Network activity is suspended -
cs: Přístup k síti je pozastaven -

en: .
    You can enable it using the Activity menu.
cs: .
    Můžete ho obnovit v menu Aktivity.

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
cs: Skutečně chcete zrušit přenos tohoto souboru '%s'?
    Pozn: Zrušením přenosu souboru zrušíte daný úkol
    a neobdržíte za něj kredit.

en: Abort File Transfer
cs: Zrušit přenos souboru

en: Upload
cs: Odesílání

en: Download
cs: Stáhování

en: retry in
cs: zkusit znovu za

en: failed
cs: selhalo

en: suspended
cs: pozastaveno

en: active
cs: probíhá

en: pending
cs: vyčkává

en:  (project backoff:
cs:  (odložení projektu:

en: Show active tasks
cs: Zobrazit aktivní úkoly

en: Show only active tasks.
cs: Zobrazit pouze aktivní úkoly.

en: Show graphics
cs: Zobrazit grafiku

en: Show application graphics in a window.
cs: Zobrazit grafické okno aplikace.

en: Show VM Console
cs: Zobrazit VM konzoli

en: Show VM Console in a window.
cs: Zobrazit VM konzoli v okně.

en: Suspend work for this result.
cs: Pozastavit práci na tomto úkolu.

en: Abort
cs: Zrušit

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
cs: Ukončit práci na tomto úkolu. Za úkol nebude přidělen žádný kredit.

en: Show task details.
cs: Zobrazit detaily úkolu.

en: Deadline
cs: Odevzdat do

en: Estimated Completion
cs: Odhadované dokončení

en: Completion Before Deadline
cs: Dokončení před termínem

en: Tasks
cs: Úkoly

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
cs: Opravdu chcete zrušit tento úkol '%s'?
    (Průběh: %s, Stav: %s)

en: Are you sure you want to abort these %d tasks?
cs: Opravdu chcete zrušit těchto %d úkolů?

en: Abort task
cs: Zrušit úkol

en: Show all tasks
cs: Zobrazit všechny úkoly

en: Show all tasks.
cs: Zobrazit všechny úkoly.

en: Resume work for this task.
cs: Obnovit práci na tomto úkolu.

en: Suspend work for this task.
cs: Pozastavit práci na tomto úkolu.

en: Stop graphics
cs: Ukončit grafiku

en: Close application graphics window.
cs: Zavřít grafické okno aplikace.

en: Do you really want to cancel?
cs: Opravdu chcete operaci zrušit?

en: Skin
cs: Vzhled

en: Select the appearance of the user interface.
cs: Vyberte si vzhled aplikace.

en: Advanced View...	Ctrl+Shift+A
cs: Pokročilé zobrazení...	Ctrl+Shift+A

en: Display the advanced graphical interface.
cs: Zobrazit rozšířené grafické rozhraní.

en: Configure display options and proxy settings
cs: Nastavit vzhled a způsob připojení k Internetu (proxy server)

en: Display diagnostic messages.
cs: Zobrazit diagnostické zprávy.

en: Show information about BOINC and %s
cs: Zobrazit webovou stránku s informacemi o projektu BOINC a o programu %s

en: Default
cs: Výchozí

en: Suspend Computing
cs: Pozastavit výpočty

en: Resume Computing
cs: Pokračovat ve výpočtech

en: Open a window to view notices from projects or BOINC
cs: Otevřít okno s informačními zprávami projektů nebo BOINC

en: Get help with %s
cs: Zobrazit nápovědu pro %s

en: %s - Notices
cs: %s - Zprávy

en: Using local preferences.
    Click "Use web prefs" to use web-based preferences from
cs: Používám lokální preference.
    Klepněte na tlačítko "Použít webové preference" pro použití těch webových z

en: Using web-based preferences from
cs: Používám webové předvolby z

en: Set values and click Save to use local preferences instead.
cs: Nastavte hodnoty a klikněte na Uložit, pro použití lokálních preferencí.

en: For additional settings, select Computing Preferences in the Advanced View.
cs: Podrobnější nastavení najdete ve Výpočetních předvolbách v Pokročilém zobrazení.

en: 'In use' means mouse/keyboard input in last
cs: "V provozu" znamená akce myši/klávesnice během posledních

en: GB of disk space
cs: GB místa na disku

en: %s - Computing Preferences
cs: %s - Předvolby výpočtů

en: Discard all local preferences and use web-based preferences?
cs: Zahodit všechny místní předvolby a používat ty webové?

en: Add Project
cs: Přidat projekt

en: Synchronize
cs: Synchronizovat

en: Work done for this project
cs: Práce hotova pro tento projekt

en: Volunteer for any or all of 30+ projects in many areas of science
cs: Staňte se dobrovolníkem v kterémkoliv z více než 30 projektů v mnoha vědeckých oblastech

en: Synchronize projects with account manager system
cs: Synchronizovat projekty se systémem Správce účtu

note: TODO: Might want better wording for Project Selection Combo Box tooltip
en: Select a project to access with the controls below
cs: Zvolte projekt, který chcete ovládat prvky dole

en: Project Web Pages
cs: Webové stránky projektu

en: Project Commands
cs: Příkazy projektu

en: Pop up a menu of web sites for project %s
cs: Otevřít menu s webovými stránkami projektu %s

en: Pop up a menu of commands to apply to project %s
cs: Otevřít menu s příkazy pro projekt %s

en: Suspend this task.
cs: Pozastavit tento úkol.

en: Abandon this task. You will get no credit for it.
cs: Zrušit tento úkol. Neobdržíte za něj žádný kredit.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %.1lf%%, Status: %s)
cs: Opravdu chcete zrušit tento úkol '%s'?
    (Průběh: %.1lf%%, Stav: %s)

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
cs: Nemáte žádný projekt. Přidejte si prosím nějaký projekt.

en: Not available
cs: Nedostupné

en: Tasks:
cs: Úkoly:

note: TODO: Might want better wording for Task Selection Combo Box tooltip
en: Select a task to access
cs: Zvolit úkol

note: what project the task is from, e.g. "From: SETI@home"
en: From:
cs: Od:

en: This task's progress
cs: Průběh tohoto úkolu

en: Task Commands
cs: Příkazy úkolu

en: Pop up a menu of commands to apply to this task
cs: Otevřít menu s příkazy pro tento úkol

en: Application: %s
cs: Aplikace: %s

en: Application: Not available
cs: Aplikace: Nedostupná

en: Not Available
cs: Nedostupný

en: Elapsed: %s
cs: Uplynulo: %s

en: Remaining (estimated): %s
cs: Zbývá (odhad): %s

en: Status: %s
cs: Stav: %s

en: Retrieving current status.
cs: Zjišťuji aktuální stav.

en: Downloading work from the server.
cs: Stahuji práci ze serveru.

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
cs: Výpočty pozastaveny:  Provoz na baterie.

en: Processing Suspended:  User Active.
cs: Výpočty pozastaveny:  Uživatel je aktivní.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
cs: Výpočty pozastaveny:  Pozastaveno uživatelem.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
cs: Výpočty pozastaveny:  Denní doba.

en: Processing Suspended:  Benchmarks Running.
cs: Výpočty pozastaveny:  Probíhají testy procesoru.

en: Processing Suspended:  need disk space.
cs: Zpracování pozastaveno: potřebuje místo na disku.

en: Processing Suspended.
cs: Výpočty pozastaveny.

en: Waiting to contact project servers.
cs: Čekám na kontakt se servery projektu.

en: Retrieving current status
cs: Zjišťuji aktuální stav

en: No work available to process
cs: Není k dispozici žádná práce

en: Unable to connect to the core client
cs: Selhalo spojení s klientem

en: &Next >
cs: &Další >

en: < &Back
cs: < Zpět

en: &Finish
cs: &Dokončit

en: Services
cs: Služby

en: Hide %s
cs: Skrýt %s

en: Hide Others
cs: Skrýt ostatní

en: Show All
cs: Zobrazit vše

en: Quit %s
cs: Opustit %s
