BOINC - en to da translation catalogue (20 entries)

en: Branding array has too few entries: %s
da: Branding-matrix har for få poster: %s

en: Could not get user login name
da: Kunne ikke hente login-in-navn på bruger.

note: Remove everything we've installed "\pSorry, this version of GridRepublic requires system 10.6 or higher."
en: Sorry, this version of %s requires system %s or higher.
da: Beklager, denne version af %s kræver system %s eller højere.

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

note: Future feature
en: Should BOINC run even when no user is logged in?
da: Skal BOINC køre, selvom ingen bruger er logget ind?

en: Users who are permitted to administer this computer will automatically be allowed to run and control %s.
    
    Do you also want non-administrative users to be able to run and control %s on this Mac?
da: Brugere, som har tilladelse til at administrere denne computer, vil automatisk tillades at køre og styre %s.
    
    Vil du også tillade ikke-administrative brugere at køre og styre %s på denne Mac?

en: Do you want to set %s as the screensaver for all %s users on this Mac?
da: Vil du sætte %s som pauseskærm for alle %s-brugere på denne Mac?

en: BOINC can run project applications written for intel Macs if Rosetta 2 is installed.
    
    Do you want to install Rosetta 2 now?
da: BOINC kan køre projekt applikationer skrevet til Intel Macs hvis Rosetta 2 er installeret.
    
    Ønsker du at installere Rosetta 2 nu?

en: OK
da: O.k.

note: Confirm that we are running as root
en: Permission error after relaunch
da: Fejl ved rettigheder efter genstart

en: Removal may take several minutes.
    Please be patient.
da: Fjernelse kan tage adskillige minutter.
    Vær venligst tålmodig.

en: Error saving user name
da: Fejl opstod da brugernavn gemtes

en: Are you sure you want to completely remove %s from your computer?
    
    This will remove the executables but will not touch %s data files.
da: Er du sikker på, at du vil fjerne %s fuldstændig fra din computer?
    
    Dette vil fjerne de programfilerne men vil ikke røre ved %s datafiler.

en: Canceled: %s has not been touched.
da: Annulleret: %s er ikke ændret.

en: name  of user
da: navn på bruger

en: Do you also want to remove VirtualBox from your computer?
    (VirtualBox was installed along with BOINC.)
da: Vil du også fjerne VirtualBox fra din computer?
    (VirtualBox blev installeret sammen med BOINC.)

en: Removal completed.
    
     You may want to remove the following remaining items using the Finder: 
    the directory "%s"
    
    for each user, the file
    "%s".
da: Fjernelse fuldført.
    
     Du kan evt. fjerne de følgende tilbageblivende elementer vha. Finderen: 
    mappen "%s"
    
    for hver bruger, filen
    "%s".

en: Cancel
da: Annuller

en: Continue...
da: Fortsæt …
