BOINC - en to fi translation catalogue (19 entries)

en: Branding array has too few entries: %s
fi:  Taulukkomerkinnällä on liian vähän merkintöjä: %s

en: Could not get user login name
fi: Käyttäjän kirjautumisnimeä ei saatu

note: Remove everything we've installed "\pSorry, this version of GridRepublic requires system 10.6 or higher."
en: Sorry, this version of %s requires system %s or higher.
fi: Tämä versio %s -ohjelmasta vaatii %s tai uudemman.

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

note: Future feature
en: Should BOINC run even when no user is logged in?
fi: Tulisiko BOINCin olla käynnissä myös silloin, kun käyttäjä ei ole kirjautunut sisään?

en: Users who are permitted to administer this computer will automatically be allowed to run and control %s.
    
    Do you also want non-administrative users to be able to run and control %s on this Mac?
fi: Käyttäjät, joilla on ylläpito-oikeudet, saavat automaattisesti ajaa ja hallinnoida %s.
    
    Haluatko myös muiden käyttäjien ajaa ja hallita %s tässä Macissa?

en: Do you want to set %s as the screensaver for all %s users on this Mac?
fi: Haluatko asettaa %s näytönsäästäjäksi kaikille tämän Macin %s -käyttäjille?

en: BOINC can run project applications written for intel Macs if Rosetta 2 is installed.
    
    Do you want to install Rosetta 2 now?
fi: BOINC voi suorittaa projektin sovelluksia, jotka on kirjoitettu Intel Macsille jos Rosetta 2 on asennettu.
    
    Haluatko asentaa Rosetta 2:n?

note: Confirm that we are running as root
en: Permission error after relaunch
fi: Käyttöoikeusvirhe uudelleenkäynnistyksen jälkeen

en: Removal may take several minutes.
    Please be patient.
fi: Poistaminen voi kestää useita minuutteja.
    Ole kärsivällinen.

en: Error saving user name
fi: Virhe tallennettaessa käyttäjänimeä

en: Are you sure you want to completely remove %s from your computer?
    
    This will remove the executables but will not touch %s data files.
fi: Haluatko varmasti poistaa %s tietokoneelta?
    
    Tämä poistaa ohjelmatiedostot mutta ei koske %s datatiedostoihin.

en: Canceled: %s has not been touched.
fi: Peruttu: %s ei koskettu.

en: name  of user
fi: käyttäjän nimi

en: Do you also want to remove VirtualBox from your computer?
    (VirtualBox was installed along with BOINC.)
fi: Haluatko poistaa myös VirtualBoxin tietokoneesta?
    (VirtualBox asennettiin BOINCin kanssa.)

en: Removal completed.
    
     You may want to remove the following remaining items using the Finder: 
    the directory "%s"
    
    for each user, the file
    "%s".
fi: Poistaminen valmis.
    
     Seuraavat kohdat voi poistaa käyttämällä Finderia: 
    hakemisto "%s"
    
    jokaiselta käyttäjältä tiedosto
    "%s".

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Continue...
fi: Jatka...
