BOINC - en to sk translation catalogue (850 entries)

en: Identify your account at %s
sk: Zadajte údaje Vášho konta na %s

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
sk: Prosím vložte informácie o Vašom konte
    (pre vytvorenie konta navštívte web stránku projektu)

en: This project is not currently accepting new accounts.
    You can add it only if you already have an account.
sk: Tento projekt momentálne neakceptuje nové kontá.
    Môžete sa pripojiť len ak už máte konto vytvorené.

en: Are you already running this project?
sk: Už ste niekedy počítali pre tento projekt?

en: &No, new user
sk: &Nie, som nový používateľ

en: &Yes, existing user
sk: Áno, som už existujúci užív&ateľ

en: &Password:
sk: &Heslo:

en: Choose a &password:
sk: Zvoľte &heslo:

en: C&onfirm password:
sk: P&otvrďte heslo:

en: Are you already running %s?
sk: Používate už %s?

en: &Username:
sk: Po&užívateľské meno:

en: &Email address or LDAP ID:
sk: &Emailová adresa alebo ID v LDAP:

en: &Email address:
sk: &Emailová adresa:

en: minimum length %d
sk: minimálna dĺžka %d

en: Forgot your password?
sk: Zabudli ste heslo?

en: If you have not yet registered with this account manager,
    please do so before proceeding.  Click on the link below
    to register or to retrieve a forgotten password.
sk: Ak ešte nie ste zaregistrovaný u tohto Správu konta,
    urobte to ešte pred pokračovaním.  Kliknite dolu
    na zaregistrovanie alebo získanie zabudnutého hesla.

en: Account manager web site
sk: Website manager de cont

en: Add project
sk: Pripojiť sa k projektu

en: Update account manager
sk: Aktualizovať Správcu konta

en: Use account manager
sk: Použiť Správcu konta

en: Please enter a user name.
sk: Prosím zadajte používateľské meno.

en: Please enter an email address.
sk: Prosím zadajte emailovú adresu.

en: Please enter a password of at least %d characters.
sk: Prosím zadajte heslo s aspoň %d znakmi.

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
sk: Heslo a potvrdenie hesla nesúhlasia. Prosím vložte ich znova.

en: Choose an account manager
sk: Zvoľte Správcu konta

en: To choose an account manager, click its name or 
    type its URL below.
sk: Zvoľte Správcu konta kliknutím na jeho názov
    alebo napíšte jeho adresu URL.

en: Account manager details:
sk: Detaily Správcu konta:

en: Account manager &URL:
sk: &URL Správcu konta:

en: Open web page
sk: Otvoriť webstránku

en: Visit this account manager's web site
sk: Navštíviť webstránku Správcu konta

note: %s is the project name i.e. 'BOINC', 'GridRepublic'
en: Communicating with %s.
sk: Komunikácia s %s.

en: Communicating with server.
sk: Komunikácia so serverom.

en: Please wait...
sk: Prosím čakajte...

en: An internal server error has occurred.
sk: Vyskytla sa interná chyba servera.

en: Connected
sk: Pripojené

en: Disconnected
sk: Odpojené

en: New %s window...
sk: Nové okno %s...

en: Open another %s window
sk: Otvoriť ďalšie okno %s

en: Select computer...	Ctrl+Shift+I
sk: Vybrať počítač...	Ctrl+Shift+I

en: Connect to a BOINC client on another computer
sk: Pripojiť k BOINC klientovi na inom počítači

en: Shut down connected client...
sk: Vypnúť pripojeného klienta...

en: Shut down the currently connected BOINC client
sk: Vypnúť aktuálne pripojeného klienta BOINC

en: Close the %s window
sk: Zavrieť okno %s

en: &Close window
sk: &Zavrieť okno

en: Exit %s
sk: Ukončiť %s

en: E&xit %s
sk: &Ukončiť %s

en: Preferences...	Ctrl+,
sk: Preferencie...	Ctrl+,

en: &Notices	Ctrl+Shift+N
sk: &Oznamy	Ctrl+Shift+N

en: Show notices
sk: Zobraziť oznamy

en: &Projects	Ctrl+Shift+P
sk: &Projekty	 Ctrl+Shift+P

en: Show projects
sk: Zobraziť projekty

en: &Tasks	Ctrl+Shift+T
sk: Ú&lohy	 Ctrl+Shift+T

en: Show tasks
sk: Zobraziť úlohy

en: Trans&fers	Ctrl+Shift+X
sk: P&renosy	Ctrl+Shift+X

en: Show file transfers
sk: Zobraziť prenosy

en: &Statistics	Ctrl+Shift+S
sk: Š&tatistiky	 Ctrl+Shift+S

en: Show statistics
sk: Zobraziť štatistiky

en: Show disk usage
sk: Zobraziť využitie disku

en: Simple &View...	Ctrl+Shift+V
sk: Jednoduché &zobrazenie...	 Ctrl+Shift+V

en: Switch to the Simple View
sk: Prepnúť na zjednodušený vzhľad

en: &Add project...
sk: P&ripojiť k projektu...

en: Add a project
sk: Pripojiť k projektu

en: &Use account manager...
sk: Po&užiť správcu konta...

en: Use an account manager to control this computer.
sk: Použiť správcu konta, ktorý bude ovládať tento počítač.

en: &Synchronize with %s
sk: &Synchronizovať s %s

en: Get current settings from %s
sk: Získať aktuálne nastavenia z %s

en: S&top using %s...
sk: &Ukončiť používanie %s...

en: Remove this computer from account manager control.
sk: Odstrániť počítač z ovládania Správcom konta.

en: Run CPU &benchmarks
sk: Spustiť &testy CPU

en: Run tests that measure CPU speed
sk: Spustiť testy na zmeranie rýchlosti CPU

en: Retry pending transfers
sk: Zopakovať čakajúce prenosy

en: Retry deferred file transfers and task requests
sk: Zopakovať odložené prenosy súborov a požiadavky na úlohy.

en: Event Log...	Ctrl+Shift+E
sk: Záznam udalostí...	Ctrl+Shift+E

en: Show diagnostic messages
sk: Zobraziť diagnostické správy.

en: &Run always
sk: &Počítať stále

en: Allow work regardless of preferences
sk: Povoliť prácu bez ohľadu na preferencie

en: Run based on &preferences
sk: P&očítať podľa preferencií

en: Allow work according to preferences
sk: Povoliť prácu podľa preferencií

en: &Suspend
sk: Po&zastaviť

en: Stop work regardless of preferences
sk: Zastaví prácu bez ohľadu na preferencie

en: Use GPU always
sk: Vždy používať GPU

en: Allow GPU work regardless of preferences
sk: Povoliť prácu na GPU bez ohľadu na preferencie

en: Use GPU based on preferences
sk: Počítať na GPU podľa preferencií

en: Allow GPU work according to preferences
sk: Povoliť prácu na GPU podľa Vašich preferencií

en: Suspend GPU
sk: Pozastaviť GPU

en: Stop GPU work regardless of preferences
sk: Zastaviť prácu na GPU bez ohľadu na preferencie

en: Network activity always
sk: Sieťová aktivita vždy

en: Allow network activity regardless of preferences
sk: Povoliť sieťové aktivity bez ohľadu na preferencie

en: Network activity based on preferences
sk: Sieťové aktivity podľa preferencií

en: Allow network activity according to preferences
sk: Povoliť sieťové aktivity v súlade s Vašimi preferenciami

en: Suspend network activity
sk: Pozastaviť sieťovú aktivitu

en: Stop network activity
sk: Zastaviť sieťovú aktivitu

en: Computing &preferences...
sk: &Preferencie počítania...

en: Configure computing preferences
sk: Konfigurovať preferencie počítania

en: Exclusive applications...
sk: Výhradné aplikácie...

en: Configure exclusive applications
sk: Nastaviť výhradné aplikácie

en: Select columns...
sk: Vybrať stĺpce...

en: Select which columns to display
sk: Vybrať stĺpce na zobrazenie

en: Event Log options...	Ctrl+Shift+F
sk: Nastavenia záznamu udalostí...	Ctrl+Shift+F

en: Enable or disable various diagnostic messages
sk: Povoliť alebo zakázať rôzne diagnostické správy

en: &Other options...
sk: &Ďalšie nastavenia...

en: Configure display options and network settings
sk: Nastaviť obrazovku a sieť

en: Read config files
sk: Načítať konfiguračné súbory

en: Read configuration info from cc_config.xml and any app_config.xml files
sk: Načítať konfiguráciu zo súborov cc_config.xml a app_config.xml

en: Read local prefs file
sk: Načítať súbor lokálnych preferencií

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
sk: Načítať preferencie z global_prefs_override.xml.

en: %s &help
sk: P&omoc s %s

en: Show information about %s
sk: Zobraziť informácie o %s

en: &%s help
sk: Pomoc s &%s

en: Show information about the %s
sk: Zobraziť informácie o %s

en: %s &web site
sk: &Webstránka %s

en: See more information about %s on the web
sk: Pozrite si viac informácií o %s na webe

en: Check for new %s version
sk: Skontrolovať novú verziu %s

en: Report Issue
sk: Nahlásiť problém

en: Report bug or enhancement request
sk: Nahlásiť problém alebo návrh zlepšenia

en: &About %s...
sk: &O %s...

en: Licensing and copyright information.
sk: Informácie o licencovaní a autorských právach.

en: &File
sk: &Súbor

en: &View
sk: &Náhľad

en: &Activity
sk: &Aktivity

en: &Options
sk: &Nastavenia

en: &Tools
sk: &Nástroje

en: &Help
sk: &Pomoc

en: %s - Shut down the current client...
sk: %s - Vypnúť aktuálneho klienta...

en: %s will shut down the current client
    and prompt you for another host to connect to.
sk: %s vypne aktuálne pripojeného klienta
    a vyzve Vás na pripojenie na iný počítač.

en: %s has successfully added %s
sk: %s bol úspešne pripojený k %s

en: Connecting to %s
sk: Pripájanie k %s

en: Connected to %s (%s)
sk: Pripojené k %s (%s)

en: Username already in use
sk: Používateľské meno je už použité

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
sk: Konto s týmto používateľským menom už existuje a má
    iné heslo ako Vami vložené.
    
    Prosím navštívte web stránku projektu a riaďte sa tam instrukciami.

en: Email address already in use
sk: Emailová adresa sa už používa

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
sk: Konto s touto emailovou adresou už existuje a má 
    iné heslo ako ste vložili.
    
    Prosím navštívte web stránku projektu a riaďte sa inštrukciami.

en: Communicating with BOINC client.  Please wait ...
sk: Komunikácia s BOINC klientom.  Prosím čakajte ...

en: &Quit %s
sk: &Opustiť %s

en: %s - Communication
sk: %s - Komunikácia

en: Cancel
sk: Späť

en: %s - Connection Error
sk: %s - Chyba pripojenia

en: %s - Connection Failed
sk: %s - Pripojenie neúspešné

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
sk: %s nie je schopný pripojiť sa k %s klientovi.
    Chcete skúsiť pripojiť sa znova?

en: %s - Daemon Start Failed
sk: %s - Spustenie daemona zlyhalo

en: %s is not able to start a %s client.
    Please launch the Control Panel->Administrative Tools->Services applet and start the BOINC service.
sk: %s nemôže spustiť klienta %s.
    Prosím spustite Ovládací panel->Nástroje pre správu->Služby a spustite službu BOINC.

en: %s is not able to start a %s client.
    Please run the client and try again.
sk: %s nie je schopný spustiť klienta %s.
    Prosím spustite klienta a skúste znovu.

en: %s - Connection Status
sk: %s - Stav pripojenia

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'Advanced\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
sk: %s nie je momentálne pripojený k %s clientovi.
    Prosím použite 'Súbor\Vybrať počítač...' voľbu ponuky pre pripojenie sa k %s klientovi.
    Pre pripojenie sa k Vášmu miestnemu počítaču prosím použite 'localhost' ako názov počítača.

en: %s - Stop using %s
sk: %s - Ukončiť používanie %s

en: If you stop using %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to stop using %s?
sk: Ak prestanete používať %s,
    všetky Vaše aktuálne projekty zostanú zachované,
    ale budete ich musieť spravovať manuálne.
    
    Chcete zastaviť používanie %s?

note: Create the web sites task group
en: Project web pages
sk: Webstránky projektu

en: %s - Unexpected Exit
sk: %s - Nečakané ukončenie

en: The %s client has exited unexpectedly 3 times within the last %d minutes.
    Would you like to restart it again?
sk: Klient %s 3x nečakane ukončil prácu počas posledných %d minút.
    Chcete ho znovu reštartovať?

en: %s - Network Status
sk: %s - Stav siete

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
sk: %s sa potrebuje pripojiť k Internetu.
    Môže to byť teraz?

en: %s is connecting to the Internet.
sk: %s sa pripája k Internetu.

en: %s has successfully connected to the Internet.
sk: %s má úspešné pripojenie k Internetu.

en: %s failed to connect to the Internet.
sk: %s bol neúspešný pri pripájaní k Internetu.

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
sk: %s má detekované aktuálne pripojenie k Internetu.
    Aktualizujú sa všetky projekty a obnovujú všetky prenosy.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
sk: %s je úspešne odpojený od Internetu.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
sk: %s bol neúspešný pri odpájaní od Internetu.

en: You currently are not authorized to manage %s.
    
    To run %s as this user, please:
    - reinstall %s answering "Yes" to the question about non-administrative users
     or
    - contact your administrator to add you to the 'boinc_master' user group.
sk: Momentálne nemáte oprávnenie na správu %s.
    
    Pre spustenie %s s oprávneniami tohto používateľa, prosím:
    - preinštalujte %s s odpoveďou "Áno" na otázku o neadministrátorských používateľoch
     alebo
    - požiadajte svojho administrátora, aby vás pridal do skupiny 'boinc_master'.

en: %s ownership or permissions are not set properly; please reinstall %s.
    (Error code %d
sk: Vlastnícke práva alebo povolenia pre %s nie sú nastavené správne; prosím nainštalujte %s znova.
    (Kód chyby %d

en:  at
sk:  na

en: A reboot is required in order for BOINC to run properly.
    Please reboot your computer and try again.
sk: Pre správne fungovanie BOINC je potrebný reštart.
    Prosím reštartujte počítač a pokus opakujte.

en: BOINC Manager
sk: Správca BOINC

en: Another instance of BOINC Manager is already running.
sk: Iná instancia BOINC Manažéra už beží.

en: BOINC Manager was started by the operating system automatically
sk: Správca BOINC bol automaticky spustený operačným systémom

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
sk: Spustiť BOINC len s ikonou na paneli úloh

en: Directory containing the BOINC Client executable
sk: Priečinok obsahujúci program BOINC klient

en: BOINC data directory
sk: Priečinok pre pracovné dáta BOINC

en: Host name or IP address
sk: Názov alebo IP adresa servera

en: GUI RPC port number
sk: Číslo portu pre RPC grafického prostredia

en: Password
sk: Heslo

en: Startup BOINC with these optional arguments
sk: Spustiť BOINC s týmito voliteľnými argumentmi

en: disable BOINC security users and permissions
sk: zablokovať BOINC bezpečnosť používateľov a oprávnení

en: set skin debugging mode to enable skin manager error messages
sk: zapnúť režim ladenia vzhľadu, aby mohli byť zobrazené chybové hlásenia správcu vzhľadu

en: multiple instances of BOINC Manager allowed
sk: viacnásobné spustenie Správcu BOINC je povolené

en: Not used: workaround for bug in XCode 4.2
sk: Nepoužívané: obchádzka chyby v XCode 4.2

en: Don't run the client
sk: Nespúšťať klienta

en: Open %s Web...
sk: Otvoriť web %s...

en: Open %s...
sk: Otvoriť %s...

en: Snooze
sk: Uspať

en: Snooze GPU
sk: Uspať GPU

en: E&xit
sk: &Ukončiť

en: Resume
sk: Pokračovať

en: Resume GPU
sk: Pokračovať na GPU

en: Computing is enabled
sk: Počítanie je povolené

en: Computing is suspended -
sk: Počítanie je pozastavené -

en: GPU computing is enabled
sk: Počítanie na GPU je povolené

en: GPU computing is suspended -
sk: Počítanie na GPU je pozastavené -

en: Network is enabled
sk: Sieťové aktivity povolené

en: Network is suspended -
sk: Sieťové aktivity pozastavené -

en: Reconnecting to client.
sk: Obnovuje sa spojenie s klientom.

en: Not connected to a client.
sk: Nepripojené ku klientovi.

en: %s Notices
sk: %s Oznamy

en: There are new notices - click to view.
sk: Objavili sa nové oznamy - kliknite pre ich zobrazenie.

en: Failed to add project
sk: Neúspešné pripojenie k projektu

en: Failed to update account manager
sk: Neúspešná aktualizácia správcu konta

en: Failed to remove account manager
sk: Odstránenie Správcu konta zlyhalo

en: Failed to add account manager
sk: Pripojenie Správcu konta zlyhalo

en: Please try again later.
    
    Click Finish to close.
sk: Prosím skúste znovu neskôr.
    
    Kliknite Dokončiť pre zatvorenie.

en: Click Finish to close.
sk: Kliknite na Dokončiť pre zatvorenie.

en: Messages from server:
sk: Hlásenia zo servera:

en: Project added
sk: Projekt pripojený

en: This project has been successfully added.
sk: Pripojenie k projektu prebehlo úspešne.

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
sk: Keď kliknete na Dokončiť, Váš webový prehliadač pôjde na stránku,
    kde môžete nastaviť meno Vášho konta a preferencie.

en: Update from %s completed.
sk: Aktualizácia z %s je úplná.

en: Update completed.
sk: Aktualizácia je úplná.

note: Attach Completed
en: Now using account manager
sk: Teraz sa používa Správca konta

en: Welcome to %s!
sk: Vitajte v %s!

en: You are now using %s to manage accounts.
sk: Teraz používate %s na správu konta.

en: You are now using this account manager.
sk: Teraz používate tohto Správcu konta.

en: About %s
sk: O %s

en: Version:
sk: Verzia:

en: wxWidgets Version:
sk: Verzia wxWidgets:

en: Copyright:
sk: Autorské práva:

en: (C) 2003-2024 University of California, Berkeley.
    All Rights Reserved.
sk: (C) 2003-2024 Kalifornská univerzita v Berkeley.
    Všetky práva vyhradené.

en: %s is distributed under the GNU Lesser General Public License v3.0.
sk: %s je distribuovaný pod GNU Lesser General Public License v3.0.

en: For more information, visit
sk: Pre viac informácií navštívte

en: Invalid number
sk: Neplatné číslo

en: Invalid time, value must be between 0:00 and 24:00, format is HH:MM
sk: Nesprávny čas, hodnota musí byť medzi 0:00 a 24:00, formát je HH:MM

en: Start time must be different from end time
sk: Začiatočný čas musí byť iný ako koncový

en: Number must be between 0 and 10
sk: Číslo musí byť od 0 do 10

en: Number must be between 0 and 100
sk: Číslo musí byť medzi 0 a 100

en: Number must be between 1 and 100
sk: Číslo musí byť medzi 1 a 100

en: Suspend when no mouse or keyboard input needs to be greater than 'in use' mouse or keyboard input.
sk: Hodnota 'Pozastaviť ak myš a klávesnica nie sú používané' musí byť väčšia ako hodnota keď 'sa používa' myš alebo klávesnica.

en: invalid input value detected
sk: bola nájdená neplatná vstupná hodnota

en: Validation Error
sk: Chyba pri validácii

en: Changing to use the local preferences defined on this page. This will override your web-based preferences, even if you subsequently make changes there. Do you want to proceed?
sk: Zmení miestne nastavenia definované na tejto stránke. Týmto prepíšete vaše predvoľby vytvorené na webe, a to aj vtedy, ak tam potom vykonáte zmeny. Chcete pokračovať?

en: Confirmation
sk: Potvrdenie

en: Discard local preferences and use web-based preferences?
sk: Ignorovať lokálne nastavenia a použiť nastavenia z webstránky projektu?

en: %s - Computing preferences
sk: %s - Preferencie počítania

en: Using local prefs.
sk: Používajú sa lokálne preferencie.

en: Click to use web prefs from
sk: Kliknite pre použitie preferencií z webu

en: Using web prefs from
sk: Používajú sa webové preferencie z

en: Set values and click Save to use local prefs instead.
sk: Nastavte hodnoty a kliknite Uložiť, aby sa použili namiesto toho lokálne preferencie.

en: Use web prefs
sk: Použiť webové nastavenia

en: Restore web-based preferences and close the dialog.
sk: Obnoviť nastavenia z webstránky a zavrieť ponuku.

en: Computing
sk: Výpočty

note: Network schedule
en: Network
sk: Sieť

en: Daily schedules
sk: Denné plány

en: &Save
sk: &Uložiť

en: Save all values and close the dialog
sk: Uložiť všetky hodnoty a zavrieť okno

en: Close the dialog without saving
sk: Zavrieť okno bez uloženia

en: Shows the preferences web page.
sk: Ukáže preferencie z webstránky.

note: ------------ In-use box --------------
en: When computer is in use
sk: Keď je počítač používaný

note: in-use if input in last X min min idle time
en: This determines when the computer is considered 'in use'.
sk: Týmto sa určí kedy sa počítač považuje za "používaný".

note: context: 'In use' means mouse or keyboard input in last ___ minutes
en: 'In use' means mouse or keyboard input in last
sk: 'Používa sa' znamená použitie myši alebo klávesnice za posledných

note: context: 'In use' means mouse or keyboard input in last ___ minutes context: Switch between tasks every ___ minutes
en: minutes
sk: minút(y)

en: Suspend when computer is in use
sk: Pozastaviť ked sa počítač používa

en: Check this to suspend computing and file transfers when you're using the computer.
sk: Tu nastavte pozastavenie výpočtov a prenosov súborov keď používate počítač.

en: Suspend GPU computing when computer is in use
sk: Pozastaviť výpočty pomocou GPU keď je počítač používaný

en: Check this to suspend GPU computing when you're using the computer.
sk: Tu nastavíte či sa majú výpočty cez GPU pozastaviť ak používate počítač.

en: Use at most
sk: Použiť najviac

en: % of the CPUs and at most
sk: % procesorov a najviac

en: % of CPU time
sk: % času CPU

en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
sk: Ponechať časť procesorov voľnú pre iné aplikácie. Napríklad 75% znamená 6 jadier na 8 jadrovom procesore.

en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
sk: Pozastaviť/obnoviť výpočty každých pár sekúnd na zníženie teploty a spotreby energie. Príklad: 75% znamená, že budú prebiehať výpočty 3 sekundy a 1 sekundu sa bude čakať a potom opakovať.

en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
sk: Pozastaviť, ak je procesor využívaný mimo BOINC nad

en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
sk: Pozastaviť výpočty, ak váš počítač používajú iné programy.

en: Limit the memory used by %s when you're using the computer.
sk: Obmedzenie pamäte, ktorú %s využíva, keď používate počítač.

en: % of memory
sk: % pamäte

note: ------------ Not-in-use box --------------
en: When computer is not in use
sk: Keď je počítač nepoužívaný

en: Limit the memory used by %s when you're not using the computer.
sk: Obmedzenie pamäte, ktorú %s využíva, keď nepoužívate počítač.

en: Suspend when no mouse or keyboard input in last
sk: Pozastaviť ak myš a klávesnica nie sú používané za posledných

en: This allows some computers to enter low-power mode when not in use.
sk: Toto dovoľuje niektorým počítačom prejsť do nízkoenergetického módu, keď sa nepoužívajú.

note: ------------ General box -------------- layout controls
en: General
sk: Všeobecné

en: Suspend when computer is on battery
sk: Pozastaviť keď je počítač napájaný z batérie

en: Check this to suspend computing on portables when running on battery power.
sk: Tu nastavíte, či sa majú výpočty pozastaviť ak je zariadenie napájané z batérie.

en: If you run several projects, %s may switch between them this often.
sk: Pokiaľ beží viacero projektov, %s môže medzi nimi prepínať takto často.

note: context: Switch between tasks every ___ minutes
en: Switch between tasks every
sk: Prepínať medzi aplikáciami približne každých

note: checkpoint every X
en: This controls how often tasks save their state to disk, so that they later can be continued from that point.
sk: Toto yrčuje ako často si úlohy ukladajú svoj stav na disk, aby mohli neskôr pokračovať od tohto bodu.

note: context: Request tasks to checkpoint at most every ___ seconds
en: Request tasks to checkpoint at most every
sk: Ukladať stav úloh každých

note: context: Request tasks to checkpoint at most every ___ seconds
en: seconds
sk: sekúnd

note: leave non-GPU tasks in memory while suspended
en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended
sk: Ponechať ne-GPU úlohy v pamäti pri ich pozastavení

en: If checked, suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If unchecked, suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
sk: Ak je zaškrtnuté, pozastavené úlohy ostanú v pamäti a môžu byť obnovené bez strát práce. Ak nie je zaškrtnuté, pozastavené úlohy nebudú uložené v pamäti a musia byť obnovené z ich posledného času uloženia.

note: work buffer min work buffer
en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
sk: Uložiť aspoň toľko úloh, aby bol počítač zamestnaný aspoň takto dlho.

note: context: Store at least ___ days of work
en: Store at least
sk: Uložiť aspoň

note: context: Store at least ___ days of work context: Store up to an additional ___ days of work
en: days of work
sk: dní práce

note: work buffer additional
en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
sk: Ukladať dodatočné úlohy nad minimálnou úrovňou. Určuje aké koľko práce sa bude vyžadovať pri kontaktovaní projektu.

note: context: Store up to an additional ___ days of work
en: Store up to an additional
sk: Uložiť navyše

note: context: Store at least ___ days of work
en: days and up to an additional
sk: dní a navyše ďalších

en: To suspend by time of day, see the "Daily Schedules" section.
sk: Ak chcete obmedziť výpočty na dennú dobu, pozrite časť "Denné plány".

en: Network usage
sk: Využitie siete

note: download rate
en: Limit the download rate of file transfers.
sk: Nastaviť limit sťahovania súborov

en: Limit download rate to
sk: Obmedziť rýchlosť sťahovania na

en: KB/second
sk: KB/s

note: upload rate
en: Limit the upload rate of file transfers.
sk: Obmedziť rýchlosť odosielania súborov

en: Limit upload rate to
sk: Limit rýchlosti odosielania

en: Example: %s should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
sk: Napríklad: %s bude prenášať maximálne 2000 MB dát za 30 dní.

en: Limit usage to
sk: Obmedziť použitie

en: MB every
sk: MB každých

en: days
sk: dňa (dní)

en: To limit transfers by time of day, see the "Daily Schedules" section.
sk: Ak chcete obmedziť prenosy na dennú dobu, pozrite časť "Denné plány".

note: Context: heading for a group of miscellaneous preferences
en: Other
sk: Ostatné

en: Check this only if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of %s.
sk: Zaškrtnite len ak váš poskytovateľ pripojenia modifikuje súbory. Preskočenie overovaní znižuje bezpečnosť %s.

en: Skip data verification for image files
sk: Preskočiť overovanie pri súboroch obrázkov

note: confirm before connecting
en: Confirm before connecting to Internet
sk: Potvrdiť pred pripojením k Internetu

en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
sk: Užitočné len pokiaľ vlastníte ISDN alebo VPN pripojenie.

note: disconnect when done
en: Disconnect when done
sk: Odpojiť po dokončení komunikácie

en: Disk usage
sk: Využitie disku

en: Limit the total amount of disk space used by %s.
sk: Obmedziť využitie disku pre %s.

en: Use no more than
sk: Nepoužiť viac ako

en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where %s stores data.
sk: Obmedzí použitie disku, aby ostalo aspoň toľko voľného miesta na disku, kde sú uložené dáta %s.

en: Leave at least
sk: Ponechať najmenej

en: GB free
sk: GB voľných

en: Limit the percentage of disk space used by %s on the volume where it stores data.
sk: Obmedzí percentuálne využitie miesta na disku aplikáciou %s.

en: % of total
sk: % celku

en: %s will use the most restrictive of the above settings
sk: %s použije najprísnejšie z horeuvedených nastavení

en: Limit the swap space (page file) used by %s.
sk: Obmedziť využitie ukladacieho priestoru (stránkovacieho súboru) pre %s.

en: Page/swap file: use at most
sk: Stránkovací súbor: využiť najviac

en: and
sk: a

en: to
sk: až

en: Compute only during a particular period each day.
sk: Vykonávať výpočty len v určitý čas každý deň

en: Compute only between
sk: Počítať len medzi

en: Day-of-week override
sk: Samostatné nastavenia pre dni v týždni

en: Override the times above on the selected days:
sk: Použiť špecifické nastavenia časov pre tieto dni:

en: Monday
sk: Pondelok

en: Friday
sk: Piatok

en: Tuesday
sk: Utorok

en: Saturday
sk: Sobota

en: Wednesday
sk: Streda

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Transfer files only during a particular period each day.
sk: Prenášať súbory len v určitý čas každý deň

en: Transfer files only between
sk: Prenos súborov len medzi

en: %s Diagnostic Log Flags
sk: Značky diagnostického záznamu %s

en: These flags enable various types of diagnostic messages in the Event Log.
sk: Tieto značky zapnú rôzne typy diagnostických správ v zázname činnosti.

en: More info ...
sk: Viac informácií ...

en: Defaults
sk: Predvolené

en: Restore default settings
sk: Obnoviť pôvodné nastavenia

en: Apply
sk: Použiť

en: Save all values
sk: Uložiť všetky hodnoty

en: %s - Event Log
sk: %s - Záznam udalostí

note: Create List Pane Items
en: Project
sk: Projekt

en: Time
sk: Čas

en: Message
sk: Hlásenie

en: Show only aler&ts
sk: Zobraziť len kri&tické varovania

en: &Show only this project
sk: &Zobraziť len tento projekt

en: Copy &All
sk: Kopírov&ať všetky

en: Copy all the messages to the clipboard.
sk: Kopírovať všetky správy do kopírovacej schránky.

en: Copy &Selected
sk: &Kopírovať vybrané

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
sk: Kopírovať vybrané správy do schránky. Môžete vybrať viaceré správy ak pri označovaní správ podržíte stlačený Shift alebo príkazovú klávesu.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
sk: Kopírovať vybrané správy do schránky. Môžete vybrať viaceré správy ak pri označovaní správ podržíte stlačený Shift alebo Ctrl.

en: &Close
sk: &Zavrieť

en: Show all &messages
sk: Zobraziť všetky &správy

en: Show messages for all projects
sk: Zobraziť správy zo všetkých projektov

en: Show only the messages for the selected project
sk: Zobraziť správy len z vybraného projektu

en: Show al&l
sk: Zobraziť všetky h&lásenia

en: Shows messages of all types (information, alerts, etc.)
sk: Zobrazí všetky typy správ (informačné, varovania, atď.)

en: Shows only the messages that are alerts
sk: Zobrazí len správy, ktoré sú varovaniami

en: Show only the messages that are alerts
sk: Zobraziť len správy, ktoré sú varovaniami

en: %s - Exclusive Applications
sk: %s - výhradné aplikácie

en: Suspend processor and network usage when these applications are running:
sk: Pozastaviť používanie procesora a siete ak bežia tieto aplikácie:

en: Add...
sk: Pridať...

en: Add an application to this list
sk: Pridať aplikáciu do tohto zoznamu

en: Remove
sk: Odobrať

en: Remove an application from this list
sk: Odobrať aplikáciu z tohto zoznamu

en: Suspend GPU usage when these applications are running:
sk: Pozastaviť používanie GPU ak bežia tieto aplikácie:

en: For advanced options, refer to
sk: Pre pokročilé možnosti prejdite na

en: shows the preferences web page
sk: zobrazí webovú stránku s preferenciami

note: TODO: fill in the default directory for MSW TODO: fill in the default directory for Linux
en: Choose application or enter file name
sk: Zvoľte aplikáciu alebo zadajte názov súboru

en: Name of application to add?
sk: Názov pridávanej aplikácie?

en: Add exclusive app
sk: Pridať výhradnú aplikáciu

en: '%s' is already in the list.
sk: '%s' sa už nachádza v zozname.

en: Add Exclusive App
sk: Pridať výhradnú aplikáciu

en: %s - Exit Confirmation
sk: %s - Potvrdenie ukončenia

en: You have requested to exit the %s,
    which allows you to view and manage
    the tasks running on your computer.
    
    If you also want to stop running the tasks,
    choose from the following options:
sk: Zvolili ste ukončiť %s,
    ktorý umožňuje zobrazenie a správu
    úloh bežiacich na Vašom počítači.
    
    Ak chcete ukončiť aj bežiace úlohy,
    vyberte z nasledujúcich možností:

en: This will shut down %s and its tasks until the
    %s is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
sk: Toto ukončí %s a jeho úlohy až kým
    %s nebude spustený znovu.
    
    Vo väčšine prípadov je lepšie len zatvoriť okno %s,
    než ukončiť aplikáciu; to umožní %s počítať
    úlohy ďalej v čase určenom vo vašich preferenciách.

en: This will shut down %s and its tasks until either the
    %s or the %s screen saver is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
sk: Toto ukončí %s a jeho úlohy až kým buď
    %s alebo šetrič obrazovky %s nebudú znova spustené.
    
    Vo väčšine prípadov je lepšie len zatvoriť okno %s,
    než celkom ukončiť aplikáciu; takto bude môcť %s počítať
    úlohy ďalej v čase určenom vo Vašich preferenciách.

en: Stop running tasks when exiting the %s
sk: Ukončiť bežiace výpočty pri ukončení %s

en: Remember this decision and do not show this dialog.
sk: Zapamätať toto rozhodnutie a túto ponuku už nezobrazovať.

en: Don't show this dialog again.
sk: Túto informáciu už nabudúce nezobrazovať.

en: %s Column Selection
sk: Výber stĺpcov %s

en: Select which columns %s should show.
sk: Vybrať, ktoré stĺpce má %s zobraziť.

en: Are you sure you want to reset all list columns to the default configurations?
sk: Skutočne chcete resetovať všetky stĺpce zoznamu na pôvodné nastavenie?

en: Confirm defaults
sk: Potvrdiť predvolené nastavenia

en: Don't request tasks for
sk: Nežiadať úlohy pre

en: Project preference
sk: Projektové preferencie

en: Account manager preference
sk: Preferencie Správcu konta

en: Project has no apps for
sk: Projekt nemá aplikácie pre

en: Client configuration excludes
sk: Nastavenie klienta vylučuje

en: %s task request deferred for
sk: %s požiadavka na úlohu odložená o

en: %s task request deferral interval
sk: %s interval odloženia požiadavky na úlohu

note: set dialog title
en: Properties of project
sk: Vlastnosti projektu

en: User name
sk: Používateľské meno

en: Team name
sk: Názov tímu

en: Resource share
sk: Podiel výkonu

en: Scheduler RPC deferred for
sk: RPC plánovača odložené o

en: File downloads deferred for
sk: Sťahovanie súborov odložené o

en: File uploads deferred for
sk: Odosielanie súborov odložené o

en: Computer ID
sk: ID počítača

en: Non CPU intensive
sk: Nenáročné na procesor

en: yes
sk: áno

en: Suspended via GUI
sk: Pozastavené cez GUI

en: no
sk: nie

en: Don't request tasks
sk: Nežiadať úlohy

en: Scheduler call in progress
sk: Spracováva sa požiadavka plánovača

en: Trickle-up pending
sk: Rýchla správa odosielaná

en: Host location
sk: Umiestnenie počítača

en: default
sk: predvolené

en: Added via account manager
sk: Pripojené cez Správcu konta

en: Remove when tasks done
sk: Odpojiť po skončení úloh

en: Ended
sk: Ukončené

en: Tasks completed
sk: Úlohy dokončené

en: Tasks failed
sk: Úlohy zlyhali

en: Credit
sk: Kredit

en: User
sk: Používateľ

en: %s total, %s average
sk: %s celkom, %s priemer

en: Host
sk: Počítač

en: Scheduling
sk: Plánovanie

en: Scheduling priority
sk: Priorita plánovania

en: Duration correction factor
sk: Koeficient pre korekciu trvania úloh

en: Last scheduler reply
sk: Posledná odpoveď plánovača

en: Properties of task
sk: Vlastnosti úlohy

en: Application
sk: Aplikácia

en: Name
sk: Názov

en: State
sk: Stav

en: Received
sk: Prijatá

en: Report deadline
sk: Odoslať do

en: Resources
sk: Prostriedky

en: Estimated computation size
sk: Odhadovaná doba výpočtu

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: CPU time
sk: Čas CPU

en: CPU time since checkpoint
sk: Čas CPU od posledného uloženia stavu

en: Elapsed time
sk: Uplynutý čas

en: Estimated time remaining
sk: Odhad zostávajúceho času

en: Fraction done
sk: Hotový podiel

en: Virtual memory size
sk: Veľkosť virtuálnej pamäte

en: Working set size
sk: Veľkosť pracovnej sady

en: Directory
sk: Priečinok

en: Process ID
sk: ID procesu

en: Progress rate
sk: Rýchlosť progresu

en: per hour
sk: za hodinu

en: per minute
sk: za minútu

en: per second
sk: za sekundu

en: Executable
sk: Program

en: Local:
sk: Lokálne:

en: Options
sk: Možnosti

en: Language:
sk: Jazyk:

en: What language should BOINC use?
sk: Aký jazyk má Správca BOINC používať?

en: Notice reminder interval:
sk: Interval upozorňovania na oznamy:

en: How often should BOINC remind you of new notices?
sk: Ako často má BOINC upozorňovať na nové oznamy?

en: Run Manager at login?
sk: Spustiť Správcu pri prihlásení?

en: Run the BOINC Manager when you log on.
sk: Spustiť Správcu BOINC keď sa prihlásite do Windows.

en: Run the client?
sk: Spustiť klienta?

en: Run the client when launching the Manager.
sk: Spustiť klienta pri spustení Správcu.

en: Enable Manager exit dialog?
sk: Zobraziť potvrdenie pri ukončení Správcu?

en: Display the exit dialog when shutting down the Manager.
sk: Zobrazovať okno na potvrdenie pri ukončovaní Správcu.

en: Enable Client shutdown dialog?
sk: Zapnúť okno zatvárania klienta?

en: Display confirmation dialog when shutting down the connected client.
sk: Zobraziť potvrdzovacie okno pri vypínaní pripojeného klienta.

en: Show status in menu bar?
sk: Zobrazovať stave v menu?

en: Display a status icon in the system menu bar.
sk: Zobraziť stavovú ikonu v systémovom menu.

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
sk: Nastavenia Dialógového pripojenia a Virtuálnej privátnej siete

en: &Set Default
sk: &Nastaviť predvolené

en: &Clear Default
sk: &Vymazať predvolené

en: Default Connection:
sk: Predvolené pripojenie:

en: Connections
sk: Pripojenia

en: Connect via HTTP proxy server
sk: Pripojenie cez HTTP proxy server

en: HTTP Proxy Server Configuration
sk: Konfigurácia HTTP proxy servera

en: Address:
sk: Adresa:

en: Don't use proxy for:
sk: Nepoužívať proxy pre:

en: Leave these blank if not needed
sk: Toto ponechať prázdne, ak nie je potrebné

en: User Name:
sk: Používateľské meno:

en: Password:
sk: Heslo:

en: HTTP Proxy
sk: HTTP proxy server

en: Connect via SOCKS proxy server
sk: Pripojenie cez SOCKS proxy server

en: SOCKS Proxy Server Configuration
sk: Konfigurácia SOCKS proxy servera

en: SOCKS Proxy
sk: SOCKS proxy server

en: always
sk: stále

en: 1 hour
sk: 1 hodina

en: 6 hours
sk: 6 hodín

en: 1 day
sk: 1 deň

en: 1 week
sk: 1 týždeň

en: never
sk: nikdy

en: %s - Language Selection
sk: %s - Výber jazyka

en: The %s's language has been changed.  In order for this change to take effect, you must restart the %s.
sk: Jazyk pre %s bol zmenený.  Aby sa táto zmena prejavila, musíte reštartovať %s.

en: %s - Select Computer
sk: %s - Zvoliť počítač

en: Another instance of %s is already running 
    on this computer.  Please select a client to monitor.
sk: Na tomto počítači už beží iný %s.
    Zvoľte ktorého klienta chcete sledovať.

en: Host name:
sk: Názov počítača:

en: Message boards
sk: Panely hlásení

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
sk: Korešpondujte s ostatnými používateľmi na SETI@home paneloch hlásení

en: Help
sk: Pomoc

en: Ask questions and report problems
sk: Položte otázku a oznámte problémy

en: Your account
sk: Vaše konto

en: View your account information and credit totals
sk: Prehľad informácií o Vašom konte a celkovom kredite

en: Your preferences
sk: Vaše preferencie

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
sk: Prezrite si a modifikujte Váš SETI@home profil konta a preferencie

en: Your results
sk: Vaše výsledky

en: View your last week (or more) of computational results and work
sk: Prezrite si posledný týždeň (alebo viac) vypočítaných výsledkov a práce

en: Your computers
sk: Vaše počítače

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
sk: Prezrite si zoznam všetkých počítačov, na ktorých počítate SETI@Home

en: Your team
sk: Váš tím

en: View information about your team
sk: Prehliadnite si informácie o Vašom tíme

en: Common questions
sk: Bežné otázky

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
sk: Prečítajte si zoznam často kladených otázok k Einstein@Home

en: Screensaver info
sk: Info o šetriči obrazovky

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
sk: Prečítajte si podrobný opis šetriča obrazovky Einstein@Home

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
sk: Korešpondujte s administrátormi a ostatnými používateľmi na Einstein@Home paneloch hlásení

en: Einstein status
sk: Stav projektu Einstein

en: Current status of the Einstein@Home server
sk: Aktuálny stav Einstein@Home servra

en: Report problems
sk: Oznámenie problémov

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
sk: Linka na panel hlásení problémov a chýb Einstein@Home

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
sk: Prezrite si a modifikujte Váš Einstein@Home profil konta a preferencie

en: Account summary
sk: Súhrn konta

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
sk: Prezrite si zoznam všetkých počítačov, na ktorých počítate Einstein@Home

en: LIGO project
sk: LIGO projekt

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
sk: Domovská stránka projektu Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO)

en: GEO-600 project
sk: Projekt GEO-600

en: The home page of the GEO-600 project
sk: Domovská stránka projektu GEO-600

en: Team
sk: Tím

en: Info about your Team
sk: Informácie o Vašom tíme

en: Get help for climateprediction.net
sk: Získajte pomoc pre climateprediction.net

en: News
sk: Novinky

en: climateprediction.net News
sk: Novinky climateprediction.net

en: View your account information, credits, and trickles
sk: Prehliadnite si informácie o Vašom konte, kredite a rýchlych správach

en: Info about your team
sk: Informácie o Vašom tíme

en: Search for help in our help system
sk: Pátranie po pomoci v našom systéme pomoci

en: Global Statistics
sk: Globálne štatistiky

en: Summary statistics for World Community Grid
sk: Sumárne štatistiky pre World Community Grid

en: My Grid
sk: Môj Grid

en: Your statistics and settings
sk: Vaše štatistiky a nastavenia

en: Device Profiles
sk: Profily zariadenia

en: Update your device settings
sk: Aktualizácia nastavení Vášho zariadenia

en: Research
sk: Výskum

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
sk: Spoznajte projekty zapojené do World Community Grid

en: Home page
sk: Domovská stránka

en: Your tasks
sk: Vaše úlohy

en: Version Update
sk: Aktualizácia verzie

en: A new version of %s is available. You can download it here: %s
sk: Nová verzia %s je k dispozícii. Môžete si ju stiahnuť tu: %s

en: There is no new version of %s available for download.
sk: Žiadna nová verzia %s nie je k dispozícii na stiahnutie.

en: %s is not connected to the client
sk: %s nie je pripojený ku klientovi

en: Missing application
sk: Chýbajúca aplikácia

en: Please download and install the CoRD application from http://cord.sourceforge.net
sk: Prosím stiahnite a nainštalujte aplikáciu CoRD z http://cord.sourceforge.net

en: on batteries
sk: z batérií

en: computer is in use
sk: počítač je používaný

en: user request
sk: požadované používateľom

en: time of day
sk: denná doba

en: CPU benchmarks in progress
sk: prebiehajú testy rýchlosti CPU

en: need disk space - check preferences
sk: nedostatok voľného miesta na disku - skontrolujte preferencie

en: computer is not in use
sk: počítač nie je používaný

en: starting up
sk: spúšťa sa

en: an exclusive app is running
sk: beží aplikácia vo výhradnom režime

en: CPU is busy
sk: procesor je vyťažený

en: network bandwidth limit exceeded
sk: prekročený limit prenosu dát

en: requested by operating system
sk: vyžiadané operačným systémom

en: unknown reason
sk: neznámy dôvod

en: GPU missing,
sk: GPU sa nenašlo,

en: New
sk: Nová

en: Download failed
sk: Stiahnutie zlyhalo

en: Downloading
sk: Sťahovanie

en:  (suspended -
sk:  (pozastavené -

en: Project suspended by user
sk: Projekt pozastavený používateľom

en: Task suspended by user
sk: Úloha pozastavená používateľom

note: an NCI process can be running even though computation is suspended (because of <dont_suspend_nci>
en: Suspended -
sk: Pozastavené -

en: GPU suspended -
sk: GPU pozastavené -

en: Waiting for memory
sk: Čakanie na pamäť

en: Waiting for shared memory
sk: Čakanie na zdieľanú pamäť

en: Running
sk: Počítanie

en:  (non-CPU-intensive)
sk:  (nenáročný na procesor)

en: Waiting to run
sk: Čakanie na výpočet

en: Ready to start
sk: Pripravená na spustenie

en: Postponed:
sk: Odložené:

en: Postponed
sk: Pozastavené

en: Waiting for network access
sk: Čakanie na prístup k sieti

en: Computation error
sk: Chyba výpočtu

en: Upload failed
sk: Odoslanie zlyhalo

en: Uploading
sk: Odosielanie

en: Aborted by user
sk: Zrušená používateľom

en: Aborted by project
sk: Zrušená projektom

en: Aborted: not started by deadline
sk: Zrušené: výpočet sa nezačal do určeného termínu

en: Aborted: task disk limit exceeded
sk: Zrušené: úloha prekročila limit na disku

en: Aborted: run time limit exceeded
sk: Zrušené: prekročený limit na dĺžku výpočtu

en: Aborted: memory limit exceeded
sk: Zrušené: prekročený limit použitej pamäte

en: Aborted
sk: Zrušená

en: Acknowledged
sk: Potvrdená

en: Ready to report
sk: Pripravená na odoslanie

en: Error: invalid state '%d'
sk: Chyba: neplatný stav '%d'

en: No Internet connection
sk: Žiadne pripojenie k Internetu

en: Please connect to the Internet and try again.
sk: Prosím pripojte sa k Internetu a skúste znova.

en: Project not found
sk: Projekt nenájdený

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
sk: URL Vami dodaná nie je z projektov pod BOINC.
    
    Prosím skontrolujte URL a skúste znova.

en: Account manager not found
sk: Správca konta nenájdený

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
sk: Vami dodané URL nie je známym Správcom konta pre BOINC.
    
    Prosím skontrolujte URL a skúste znova.

en: Login Failed.
sk: Prihlásenie neúspešné.

en: Check the username and password, and try again.
sk: Skontrolujte používateľské meno a heslo, potom skúste znova.

en: Check the email address and password, and try again.
sk: Skontrolujte emailovú adresu a heslo, potom skúste znova.

en: more...
sk: viac...

en: Choose a project
sk: Zvoľte projekt

en: To choose a project, click its name or type its URL below.
sk: Zvoľte projekt kliknutím na jeho názov
    alebo napíšte do kolónky jeho adresu URL.

en: Categories:
sk: Kategórie:

en: Projects:
sk: Projekty:

en: Project details
sk: Detaily projektu

en: Research area:
sk: Oblasť výskumu:

en: Organization:
sk: Organizácia:

en: Web site:
sk: Webstránka:

en: Supported systems:
sk: Podporované systémy:

en: Supports Microsoft Windows
sk: Podporuje Microsoft Windows

en: Supports Mac OS X
sk: Podporuje Mac OS X

en: Supports Linux on Intel
sk: Podporuje Linux na procesoroch Intel

en: Supports Android
sk: Podporuje Android

en: Supports FreeBSD
sk: Podporuje FreeBSD

en: Supports Linux on ARM (e.g. Raspberry Pi)
sk: Podporuje Linux na ARM (napr. Raspberry Pi)

en: Supports NVIDIA GPUs
sk: Podporuje grafické karty NVIDIA

en: Supports AMD GPUs
sk: Podporuje grafické karty AMD

en: Supports Intel GPUs
sk: Podporuje grafické karty Intel

en: Supports VirtualBox
sk: Podporuje VirtualBox

en: Project URL:
sk: URL adresa projektu:

en: All
sk: Všetky

en: This project may not have work for your type of computer.  Do you want to add it anyway?
sk: Tento projekt nemusí mať prácu pre Váš typ počítača.  Chcete sa k nemu napriek tomu pripojiť?

en: You already added this project. Please choose a different project.
sk: Tento projekt ste si už pripojili. Prosím zvoľte iný projekt.

en: Communicating with project
    Please wait...
sk: Komunikácia s projektom
    Prosím čakajte...

en: Required files not found on the server.
sk: Na serveri sa nenašli potrebné súbory.

en: An internal server error has occurred.
sk: Vyskytla sa interná chyba servera.

en: Welcome to %s.
sk: Vitajte v %s.

en: You have volunteered to compute for this project:
sk: Rozhodli ste sa zúčastniť nasledovných projektov:

en: Name:
sk: Meno:

en: To continue, click Next.
sk: Pokračujte stlačením Ďalej.

en: Network communication failure
sk: Sieťová komunikácia zlyhala

en: The World Community Grid - BOINC software failed to communicate
    over the Internet. The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network or modem connection
    and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking the World Community
    Grid - BOINC software.  Configure your personal firewall to let
    BOINC and BOINC Manager communicate on port 80 and port 443,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
sk: The World Community Grid - BOINC zlyhal pri komunikácii na Internete.
    Najpravdepodobnejšie príčiny sú:
    
    1) Problém s pripojením.  Skontrolujte Vaše sieťové alebo
    modemové pripojenie a stlačte tlačidlo späť pre zopakovanie
    
    2) Softvér osobného firewallu blokuje World Community Grid - BOINC.
    Nastavte Váš osobný firewall tak, aby umožnil programom BOINC a Správca BOINC
    komunikáciu na porte 80 a 443, potom kliknite na Späť a skúste znova.
    
    3) Používate proxy server.
    Kliknite na Ďalej pre konfigurovanie proxy nastavení pre BOINC.

en: BOINC failed to communicate on the Internet.
    The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network
    or modem connection and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking BOINC.
    Configure your personal firewall to let BOINC and
    BOINC Manager communicate on port 80,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
sk: BOINC zlyhal pri komunikácii cez Internet.
    Najpravdepodobnejšie príčiny sú:
    
    1) Problém s pripojením.  Skontrolujte Vaše sieťové alebo
    modemové pripojenie a stlačte tlačidlo späť pre zopakovanie
    
    2) Softvér osobného firewallu blokuje BOINC.
    Nastavte Váš osobný firewall tak, aby umožnil programom BOINC a Správca BOINC
    komunikáciu na porte 80, potom kliknite na Späť a skúste znova.
    
    3) Používate proxy server.
    Kliknite na Ďalej pre konfigurovanie proxy nastavení pre BOINC.

en: Proxy configuration
sk: Konfigurácia proxy

en: HTTP proxy
sk: HTTP proxy server

en: Autodetect
sk: Autodetekcia

en: SOCKS proxy
sk: SOCKS proxy server

en: I agree to the terms of use.
sk: Súhlasím s podmienkami použitia.

en: I do not agree to the terms of use.
sk: Nesúhlasím s podmienkami použitia.

en: Terms of Use
sk: Podmienky použitia

en: Please read the following terms of use:
sk: Prosím prečítajte si nasledovné podmienky použitia:

en: Project temporarily unavailable
sk: Projekt dočasne nedostupný

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
sk: Projekt je dočasne nedostupný.
    
    Prosím skúste znova neskôr.

en: Account manager temporarily unavailable
sk: Správca konta dočasne nedostupný

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
sk: Správca konta je dočasne nedostupný.
    
    Prosím skúste znova neskôr.

en: Please specify an account key to continue.
sk: Prosím špecifikujte kľúč konta pre pokračovanie.

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
sk: Neplatný kľúč konta; prosím vložte platný kľúč konta

en: Validation conflict
sk: Konflikt pri validácii

en: Please specify an email address
sk: Prosím špecifikujte emailovú adresu

en: Invalid email address; please enter a valid email address
sk: Neplatná emailová adresa; prosím vložiť správnu emailovú adresu

en: Missing URL
sk: Chýbajúca URL

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
sk: Prosím špecifikujte URL.
    Napríklad:
    http://www.example.com/

en: Invalid URL
sk: Neplatná URL

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
sk: Prosím špecifikujte správnu URL.
    Napríklad:
    http://boincproject.example.com

en: '%s' does not contain a valid host name.
sk: '%s' neobsahuje správny názov počítača.

en: '%s' does not contain a valid path.
sk: '%s' neobsahuje správnu cestu.

note: Setup View
en: Commands
sk: Príkazy

en: Copy all messages
sk: Kopírovať všetky správy

en: Copy selected messages
sk: Kopírovať vybraté správy

en: Show only this project
sk: Zobraziť len tento projekt

en: Show only the messages for the selected project.
sk: Zobraziť správy len z vybraného projektu.

en: Messages
sk: Správy

en: Copying all messages to the clipboard...
sk: Kopírovanie všetkých správ do schránky...

en: Copying selected messages to the clipboard...
sk: Kopírovanie vybraných správ do schránky...

en: Filtering messages...
sk: Filtrovanie správ...

en: Show all messages
sk: Zobraziť všetky správy

en: Show messages for all projects.
sk: Zobraziť správy zo všetkých projektov.

en: Fetching notices; please wait...
sk: Načítavajú sa oznamy, prosím počkajte...

en: There are no notices at this time.
sk: Zatiaľ neexistujú žiadne oznamy.

en: Notices
sk: Oznamy

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
sk: Odoslať všetky dokončené úlohy, získať posledný kredit, získať posledné preferencie a ak je možné získať ďalšie úlohy.

en: Suspend
sk: Pozastaviť

en: Suspend tasks for this project.
sk: Pozastaviť úlohy pre tento projekt.

en: No new tasks
sk: Žiadne nové úlohy

en: Don't get new tasks for this project.
sk: Nezískať nové úlohy pre tento projekt.

en: Reset project
sk: Resetovať projekt

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
sk: Vymazať všetky súbory a úlohy spojené s týmto projektom a získať nové úlohy.  Mali by ste najskôr aktualizovať projekt pre odoslanie všetkých dokončených úloh.

en: Remove this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
sk: Odpojiť počítač od tohto projektu.  Rozpracované úlohy budú stratené (použite najskôr 'Aktualizovať' pre odoslanie všetkých dokončených úloh).

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Show project details.
sk: Zobraziť detaily projektu.

en: Account
sk: Konto

en: Work done
sk: Kredit

en: Avg. work done
sk: Denný priemer

en: Status
sk: Stav

en: Projects
sk: Projekty

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
sk: Ste si istý, že chcete resetovať projekt '%s'?

en: Reset Project
sk: Resetovať projekt

en: Are you sure you want to remove project '%s'?
sk: Ste si istý, že chcete odpojiť projekt '%s'?

en: Remove Project
sk: Odstrániť projekt

en: Resume tasks for this project.
sk: Pokračovať na úlohách pre tento projekt.

en: Allow new tasks
sk: Povoliť nové úlohy

en: Allow fetching new tasks for this project.
sk: Povoliť sťahovanie nových úloh pre tento projekt.

en: Don't fetch new tasks for this project.
sk: Nesťahovať nové úlohy pre tento projekt.

en: Requested by user
sk: Vyžiadané používateľom

en: To fetch work
sk: Získať ďalšiu prácu

en: To report completed tasks
sk: Nahlásiť dokončené úlohy

en: To send trickle-up message
sk: Odoslať rýchlu správu o stave

en: Requested by account manager
sk: Vyžiadané Správcom konta

en: Project initialization
sk: Prvotné nastavenie projektu

en: Requested by project
sk: Vyžiadané projektom

en: Unknown reason
sk: Neznámy dôvod

en: Suspended by user
sk: Pozastavené používateľom

en: Won't get new tasks
sk: Nebudú získané nové úlohy

en: Project ended - OK to remove
sk: Projekt je ukončený - je možné sa od neho odpojiť

en: Will remove when tasks done
sk: Bude odpojený po skončení úloh

en: Scheduler request pending
sk: Žiadosť plánovača nevyriešená

en: Scheduler request in progress
sk: Spracováva sa požiadavka plánovača

en: Trickle up message pending
sk: Rýchla správa o stave čaká na odoslanie

en: Communication deferred
sk: Komunikácia odložená

en: Total disk usage
sk: Celkové využitie disku

en: Disk usage by BOINC projects
sk: Využitie disku BOINC projektmi

en: no projects: 0 bytes used
sk: žiadne projekty: použitých 0 bajtov

en: used by BOINC:
sk: používané BOINCom:

en: free, available to BOINC:
sk: voľné, dostupné pre BOINC:

en: free, not available to BOINC:
sk: voľné, nedostupné pre BOINC:

en: free:
sk: voľné:

en: used by other programs:
sk: používané inými programami:

en: User Total
sk: Celkový kredit používateľa

en: User Average
sk: Priemerný kredit užívateľa

en: Host Total
sk: Celkový kredit počítača

en: Host Average
sk: Priemerný kredit počítača

en: Last update: %.0f days ago
sk: Posledná aktualizácia pred: %.0f dňami

en: Show user total
sk: Ukázať úhrn užívateľa

en: Show total credit for user
sk: Ukázať celkový kredit pre užívateľa

en: Show user average
sk: Ukázať priemer užívateľa

en: Show average credit for user
sk: Ukázať priemerný kredit pre užívateľa

en: Show host total
sk: Ukázať úhrn počítača

en: Show total credit for host
sk: Ukázať celkový kredit pre počítač

en: Show host average
sk: Ukázať priemer počítača

en: Show average credit for host
sk: Ukázať priemerný kredit pre počítač

en: < &Previous project
sk: < &Predošlý projekt

en: Show chart for previous project
sk: Ukázať graf pre predošlý projekt

en: &Next project >
sk: &Nasledujúci projekt >

en: Show chart for next project
sk: Ukázať graf pre nasledujúci projekt

en: Hide project list
sk: Skryť zoznam projektov

en: Use entire area for graphs
sk: Využiť celú plochu pre grafy

en: Mode view
sk: Režim náhľadu

en: One project
sk: Jeden projekt

en: Show one chart with selected project
sk: Zobraziť jeden graf s vybraným projektom

en: All projects (separate)
sk: Projekty (samostatne)

en: Show all projects, one chart per project
sk: Zobraziť všetky projekty, jeden graf pre každý projekt

en: All projects (together)
sk: Všetky projekty (spolu)

en: Show one chart with all projects
sk: Zobraziť jeden graf so všetkými projektmi

en: All projects (sum)
sk: Všetky projekty (súhrn)

en: Show one chart with sum of projects
sk: Zobraziť jeden graf so súhrnom projektov

en: Statistics
sk: Štatistiky

en: Show project list
sk: Ukázať zoznam projektov

en: Uses smaller area for graphs
sk: Použiť menšiu plochu pre grafy

en: Retry Now
sk: Zopakovať teraz

en: Retry the file transfer now
sk: Zopakovať prenos súboru

en: Abort Transfer
sk: Zrušiť prenos

en: Abort this file transfer.  You won't get credit for the task.
sk: Zrušiť prenos súboru.  Za túto úlohu nedostanete žiaden kredit.

en: File
sk: Súbor

en: Progress
sk: Priebeh

en: Size
sk: Veľkosť

en: Elapsed
sk: Uplynutý čas

en: Remaining (estimated)
sk: Zostáva (odhad)

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Transfers
sk: Prenosy

en: Network activity is suspended -
sk: Sieťové aktivity pozastavené -

en: .
    You can enable it using the Activity menu.
sk: .
    Môžete povoliť v menu Aktivity.

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
sk: Ste si istý, že chcete zrušiť prenos tohoto súboru '%s'?
    POZNÁMKA: Zrušenie prenosu neodsúhlasí úlohu a Vy
    za ňu nedostanete pridelený kredit.

en: Abort File Transfer
sk: Zrušiť prenos súboru

en: Upload
sk: Odosielanie

en: Download
sk: Sťahovanie

en: retry in
sk: zopakuje sa o

en: failed
sk: zlyhalo

en: suspended
sk: pozastavené

en: active
sk: prebieha

en: pending
sk: čaká

en:  (project backoff:
sk:  (odsunutie projektu:

en: Show active tasks
sk: Zobraziť aktívne úlohy

en: Show only active tasks.
sk: Zobraziť len aktívne úlohy.

en: Show graphics
sk: Zobraziť grafiku

en: Show application graphics in a window.
sk: Zobraziť okno s grafikou aplikácie.

en: Show VM Console
sk: Ukázať konzolu VM

en: Show VM Console in a window.
sk: Zobraziť okno s konzolou VM.

en: Suspend work for this result.
sk: Pozastaviť prácu na tomto výsledku.

en: Abort
sk: Zrušiť

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
sk: Zanechať prácu na tomto výsledku. Nedostanete zaň žiaden kredit.

en: Show task details.
sk: Zobraziť detaily úlohy.

en: Deadline
sk: Odoslať do

en: Estimated Completion
sk: Odhadované dokončenie

en: Completion Before Deadline
sk: Dokončenie pred časovým limitom

en: Tasks
sk: Úlohy

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
sk: Ste si istý, že chcete zrušiť túto úlohu '%s'?
    (Priebeh: %s, Stav: %s)

en: Are you sure you want to abort these %d tasks?
sk: Ste si istý, že chcete zrušiť týchto %d úloh?

en: Abort task
sk: Zrušiť úlohu

en: Show all tasks
sk: Zobraziť všetky úlohy

en: Show all tasks.
sk: Zobraziť všetky úlohy.

en: Resume work for this task.
sk: Pokračovať v práci na tejto úlohe.

en: Suspend work for this task.
sk: Pozastaviť prácu na tejto úlohe.

en: Stop graphics
sk: Zastaviť grafiku

en: Close application graphics window.
sk: Zatvoriť okno grafiky aplikácie.

en: Do you really want to cancel?
sk: Chcete skutočne zrušiť operáciu?

en: Skin
sk: Vzhľad

en: Select the appearance of the user interface.
sk: Vyberte si vzhľad používateľského rozhrania.

en: Advanced View...	Ctrl+Shift+A
sk: Pokročilé zobrazenie...	Ctrl+Shift+A

en: Display the advanced graphical interface.
sk: Zobraziť pokročilé grafické rozhranie.

en: Configure display options and proxy settings
sk: Konfigurovať voľby zobrazenia a nastavenia proxy

en: Display diagnostic messages.
sk: Zobraziť diagnostické správy.

en: Show information about BOINC and %s
sk: Zobraziť informácie o BOINC a %s

en: Default
sk: Predvolené

en: Suspend Computing
sk: Pozastaviť výpočty

en: Resume Computing
sk: Pokračovať vo výpočtoch

en: Open a window to view notices from projects or BOINC
sk: Otvoriť okno zobrazujúce oznamy z projektov a BOINC

en: Get help with %s
sk: Získať pomoc s %s

en: %s - Notices
sk: %s - Oznamy

en: Using local preferences.
    Click "Use web prefs" to use web-based preferences from
sk: Používanie lokálnych nastavení.
    Kliknite na "Použiť webové nastavenia" na použitie nastavení z

en: Using web-based preferences from
sk: Používanie nastavení webstránky z

en: Set values and click Save to use local preferences instead.
sk: Nastavte hodnoty a kliknite Uložiť, aby sa použili lokálne preferencie.

en: For additional settings, select Computing Preferences in the Advanced View.
sk: Pre ďalšie nastavenie vyberte Výpočtové preferencie v Pokročilom zobrazení.

en: 'In use' means mouse/keyboard input in last
sk: "Používa sa" znamená použitie myši alebo klávesnice za posledných

en: GB of disk space
sk: Miesto na disku (GB)

en: %s - Computing Preferences
sk: %s - &Preferencie počítania

en: Discard all local preferences and use web-based preferences?
sk: Odstrániť lokálne nastavenia a použiť nastavenia z webstránky projektu?

en: Add Project
sk: Pridať projekt

en: Synchronize
sk: Sychronizovať

en: Work done for this project
sk: Práca hotová pre tento projekt

en: Volunteer for any or all of 30+ projects in many areas of science
sk: Staňte sa dobrovoľníkom v ktoromkoľvek z vyše 30 projektov v mnohých oblastiach vedy

en: Synchronize projects with account manager system
sk: Synchronizovať projekty so systémom Správcu konta

note: TODO: Might want better wording for Project Selection Combo Box tooltip
en: Select a project to access with the controls below
sk: Zvoľte projekt na zobrazenie s ovládačmi dolu

en: Project Web Pages
sk: Webstránky projektu

en: Project Commands
sk: Príkazy projektu

en: Pop up a menu of web sites for project %s
sk: Zobraziť ponuku webových stránok projektu %s

en: Pop up a menu of commands to apply to project %s
sk: Zobraziť menu príkazov pre projekt %s

en: Suspend this task.
sk: Pozastaviť túto úlohu.

en: Abandon this task. You will get no credit for it.
sk: Zrušiť túto úlohu. Nedostanete za ňu žiaden kredit.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %.1lf%%, Status: %s)
sk: Ste si istý že chcete zrušiť túto úlohu '%s'?
    (Priebeh: %.1lf%%, Stav: %s)

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
sk: Nemáte žiadne projekty.  Prosím pridajte projekt.

en: Not available
sk: Nie je k dispozícii

en: Tasks:
sk: Úlohy:

note: TODO: Might want better wording for Task Selection Combo Box tooltip
en: Select a task to access
sk: Zvoliť úlohu

note: what project the task is from, e.g. "From: SETI@home"
en: From:
sk: Od:

en: This task's progress
sk: Priebeh tejto úlohy

en: Task Commands
sk: Príkazy pre úlohu

en: Pop up a menu of commands to apply to this task
sk: Zobraziť menu príkazov pre túto úlohu

en: Application: %s
sk: Aplikácia: %s

en: Application: Not available
sk: Aplikácia: Nie je k dispozícii

en: Not Available
sk: Nie je k dispozícii

en: Elapsed: %s
sk: Uplynulo: %s

en: Remaining (estimated): %s
sk: Zostáva (odhad): %s

en: Status: %s
sk: Stav: %s

en: Retrieving current status.
sk: Obnovovanie aktuálneho stavu.

en: Downloading work from the server.
sk: Sťahovanie práce zo servera.

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
sk: Spracovanie pozastavené:  Beh na batérie.

en: Processing Suspended:  User Active.
sk: Spracovanie pozastavené:  Používateľ pracuje.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
sk: Spracovanie pozastavené: Používateľ pozastavil spracovanie.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
sk: Spracovanie pozastavené:  Denná doba.

en: Processing Suspended:  Benchmarks Running.
sk: Spracovanie pozastavené:  Bežia testy rýchlosti.

en: Processing Suspended:  need disk space.
sk: Počítanie pozastavené: je potrebné miesto na disku.

en: Processing Suspended.
sk: Spracovanie pozastavené.

en: Waiting to contact project servers.
sk: Čakanie na spojenie so servermi projektu.

en: Retrieving current status
sk: Obnovovanie aktuálneho stavu

en: No work available to process
sk: Nie je dostupná žiadna práca na spracovanie

en: Unable to connect to the core client
sk: Zlyhalo pripojenie ku klientovi

en: &Next >
sk: Ď&alej >

en: < &Back
sk: < &Späť

en: &Finish
sk: &Dokončiť

en: Services
sk: Služby

en: Hide %s
sk: Skryť %s

en: Hide Others
sk: Skryť ostatné

en: Show All
sk: Zobraziť všetky

en: Quit %s
sk: Ukončiť %s
