BOINC - en to th translation catalogue (16 entries)

en: Sorry, this version of %s requires system 10.6 or higher.
th: ขออภัย, รุ่นนี้ของ %s ต้องใช้ระบบ 10.6 หรือสูงกว่า

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่ใช่

note: Future feature
en: Should BOINC run even when no user is logged in?
th: BOINC ควรจะทำงานแม้ในขณะที่ผู้ใช้ไม่ได้เข้าสู่ระบบ?

en: Users who are permitted to administer this computer will automatically be allowed to run and control %s.
    
    Do you also want non-administrative users to be able to run and control %s on this Mac?
th: ผู้ใช้ที่ได้รับอนุญาตในการจัดการคอมพิวเตอร์เครื่องนี้จะได้รับอนุญาตโดยอัตโนมัติในการทำงานและควบคุม %s
    
    คุณยังต้องการให้ผู้ที่ไม่ใช่ผู้ดูแลสามารถเรียกใช้และควบคุม %s บน Mac เครื่องนี้หรือไม่?

en: Do you want to set %s as the screensaver for all %s users on this Mac?
th: คุณต้องการที่จะตั้ง %s เป็นสกรีนเซฟเวอร์สำหรับผู้ใช้ทั้งหมด %s คนบน Mac เครื่องนี้ใช่หรือไม่?

en: OK
th: ตกลง

note: Confirm that we are running as root
en: Permission error after relaunch
th: การอนุญาตมีข้อผิดพลาดหลังจากเปิดอีกครั้ง

en: Removal may take several minutes.
    Please be patient.
th: การลบอาจใช้เวลาหลายนาที
    กรุณารอสักครู่

en: Are you sure you want to completely remove %s from your computer?
    
    This will remove the executables but will not touch %s data files.
th: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าคุณต้องการที่จะลบ %s ทั้งหมดออกจากคอมพิวเตอร์ของคุณ
    
    นี่จะลบ executables แต่จะไม่ได้แตะต้องไฟล์ข้อมูล %s

en: Canceled: %s has not been touched.
th: ยกเลิก: %s ยังไม่ได้รับการสัมผัส

en: name  of user
th: ชื่อของผู้ใช้

en: Do you also want to remove VirtualBox from your computer?
    (VirtualBox was installed along with BOINC.)
th: คุณยังต้องการที่จะลบ VirtualBox ออกจากคอมพิวเตอร์ของคุณหรือไม่
    (VirtualBox ถูกติดตั้งพร้อมกับ BOINC.)

en: Removal completed.
    
     You may want to remove the following remaining items using the Finder: 
    the directory "%s"
    
    for each user, the file
    "%s".
th: ลบเสร็จแล้ว
    
    คุณอาจต้องการที่จะลบรายการที่เหลืออยู่ โดยใช้ตัวค้นหา:
    ไดเรกทอรี "%s"
    
    สำหรับผู้ใช้แต่ละคน
    "%s"

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Continue...
th: ต่อไป...
