BOINC - en to tr translation catalogue (850 entries)

en: Identify your account at %s
tr: %s için hesap bilgilerinizi girin

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
tr: Lütfen hesap bilgilerinizi girin
    (bir hesap yaratmak için, projenin sitesini ziyaret edin)

en: This project is not currently accepting new accounts.
    You can add it only if you already have an account.
tr: Bu proje şu anda yeni hesapları kabul etmiyor.
    Yalnızca, mevcut bir hesabınız varsa projeyi ekleyebilirsiniz.

en: Are you already running this project?
tr: Bu projeye daha önce üye oldunuz mu?

en: &No, new user
tr: &Hayır, yeni kullanıcıyım

en: &Yes, existing user
tr: &Evet, bilgilerimi gireceğim

en: &Password:
tr: &Parola:

en: Choose a &password:
tr: Bir &parola yazın:

en: C&onfirm password:
tr: Parolayı &tekrar yazın:

en: Are you already running %s?
tr: Zaten %s projesini çalıştırıyor musunuz?

en: &Username:
tr: &Kullanıcı adı:

en: &Email address or LDAP ID:
tr: &E-posta adresi ya da LDAP ID:

en: &Email address:
tr: &E-posta adresi:

en: minimum length %d
tr: en az %d karakter

en: Forgot your password?
tr: Parolanızı mı unuttunuz?

en: If you have not yet registered with this account manager,
    please do so before proceeding.  Click on the link below
    to register or to retrieve a forgotten password.
tr: Eğer bu hesap yöneticisine henüz kayıtlı değilseniz, devam
    etmeden önce kaydolun.  Lütfen kaydolmak ya da unuttuğunuz
    parolayı bulmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

en: Account manager web site
tr: Hesap Yöneticisi sitesi

en: Add project
tr: Proje ekle

en: Update account manager
tr: Hesap yöneticisini güncelle

en: Use account manager
tr: Hesap yöneticisi kullan

en: Please enter a user name.
tr: Lütfen bir kullanıcı adı yazın.

en: Please enter an email address.
tr: Lütfen bir e-posta adresi yazın.

en: Please enter a password of at least %d characters.
tr: Lütfen en az %d karakterden oluşan bir parola yazın.

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
tr: Parola ve parola doğrulaması birbirini tutmuyor. Lütfen tekrar yazın.

en: Choose an account manager
tr: Bir hesap yöneticisi seçin

en: To choose an account manager, click its name or 
    type its URL below.
tr: Bir hesap yöneticisi seçmek için ismine tıklayın ya da 
    aşağıya internet adresini girin.

en: Account manager details:
tr: Hesap Yöneticisi detayları:

en: Account manager &URL:
tr: Hesap Yöneticisi &adresi:

en: Open web page
tr: İnternet sitesini aç

en: Visit this account manager's web site
tr: Bu Hesap Yöneticisinin internet sitesini ziyaret edin

note: %s is the project name i.e. 'BOINC', 'GridRepublic'
en: Communicating with %s.
tr: %s ile bağlantı kuruluyor.

en: Communicating with server.
tr: Sunucu ile bağlantı kuruluyor.

en: Please wait...
tr: Lütfen bekleyin...

en: An internal server error has occurred.
tr: Sunucuda dahili bir hata meydana geldi.

en: Connected
tr: Bağlandı

en: Disconnected
tr: Bağlantı kesildi

en: New %s window...
tr: Yeni %s penceresi...

en: Open another %s window
tr: Başka bir %s penceresi açar.

en: Select computer...	Ctrl+Shift+I
tr: Bilgisayar seç...	Ctrl+Shift+I

en: Connect to a BOINC client on another computer
tr: Başka bir bilgisayardaki BOINC istemcisine bağlanmayı sağlar.

en: Shut down connected client...
tr: Bağlı olan istemciyi kapat...

en: Shut down the currently connected BOINC client
tr: Şu anda bağlı olunan BOINC istemcisini kapatır.

en: Close the %s window
tr: %s penceresini kapatır.

en: &Close window
tr: &Pencereyi kapat

en: Exit %s
tr: %s'dan çık

en: E&xit %s
tr: %s'den &çık

en: Preferences...	Ctrl+,
tr: Tercihler...	Ctrl+,

en: &Notices	Ctrl+Shift+N
tr: &Bildirimler	Ctrl+Shift+N

en: Show notices
tr: Bildirimleri gösterir.

en: &Projects	Ctrl+Shift+P
tr: &Projeler	Ctrl+Shift+P

en: Show projects
tr: Projeleri gösterir.

en: &Tasks	Ctrl+Shift+T
tr: İ&şler	Ctrl+Shift+T

en: Show tasks
tr: İşleri gösterir.

en: Trans&fers	Ctrl+Shift+X
tr: &Aktarımlar	Ctrl+Shift+X

en: Show file transfers
tr: Dosya Aktarımlarını gösterir.

en: &Statistics	Ctrl+Shift+S
tr: İ&statistikler	Ctrl+Shift+S

en: Show statistics
tr: İstatistikleri gösterir.

en: Show disk usage
tr: Disk kullanımını gösterir.

en: Simple &View...	Ctrl+Shift+V
tr: &Basit görünüm...	Ctrl+Shift+V

en: Switch to the Simple View
tr: BOINC Basit Görünümüne geçiş yapar.

en: &Add project...
tr: &Proje ekle...

en: Add a project
tr: Bir proje eklemenizi sağlar.

en: &Use account manager...
tr: &Hesap yöneticisi kullan...

en: Use an account manager to control this computer.
tr: Bu bilgisayarı yönetmek için bir Hesap Yöneticisi kullanmanızı sağlar.

en: &Synchronize with %s
tr: %s ile &eşitle

en: Get current settings from %s
tr: Güncel ayarları %s hesap yöneticisinden alır.

en: S&top using %s...
tr: %s kullanmayı durdur...

en: Remove this computer from account manager control.
tr: Bu bilgisayarı hesap yöneticisi kontrolünden çıkarır.

en: Run CPU &benchmarks
tr: &İşlemci testlerini çalıştır

en: Run tests that measure CPU speed
tr: CPU hızını belirleyecek testleri çalıştırır.

en: Retry pending transfers
tr: Bekleyen aktarımları yeniden dene

en: Retry deferred file transfers and task requests
tr: Bekleyen dosya transferlerini ve iş isteklerini yeniden dener.

en: Event Log...	Ctrl+Shift+E
tr: Olay günlüğü...	Ctrl+Shift+E

en: Show diagnostic messages
tr: Tanılama mesajlarını görüntüler.

en: &Run always
tr: &Daima çalış

en: Allow work regardless of preferences
tr: Ayarları göz önüne almadan işleri sürekli çalıştırır.

en: Run based on &preferences
tr: &Tercihlere göre çalış

en: Allow work according to preferences
tr: İşleri tercihlerdeki ayarlarınıza göre çalıştırır.

en: &Suspend
tr: &Durdur

en: Stop work regardless of preferences
tr: Ayarları göz önüne almadan işlerin çalışmasını durdurur.

en: Use GPU always
tr: GPU'yu &daima kullan

en: Allow GPU work regardless of preferences
tr: Ayarları göz önüne almadan GPU'yu sürekli kullanır.

en: Use GPU based on preferences
tr: GPU'yu tercihlere göre kullan

en: Allow GPU work according to preferences
tr: GPU'yu tercihlerdeki ayarlarınıza göre kullanır.

en: Suspend GPU
tr: GPU kullanımını durdur

en: Stop GPU work regardless of preferences
tr: Ayarları göz önüne almadan GPU'nun kullanımını durdurur.

en: Network activity always
tr: Ağ iletişimi daima mümkün

en: Allow network activity regardless of preferences
tr: Ayarları göz önüne almadan ağ iletişimine izin verir.

en: Network activity based on preferences
tr: Tercihlere göre ağ iletişimi

en: Allow network activity according to preferences
tr: Tercihlerdeki ayarlara göre ağ iletişimi yapar.

en: Suspend network activity
tr: Ağ iletişimini durdur

en: Stop network activity
tr: BOINC'in tüm ağ iletişimini durdurur.

en: Computing &preferences...
tr: &Hesaplama tercihleri...

en: Configure computing preferences
tr: İşlerin çalışmasıyla ilgili bu bilgisayara ait tercihleri ayarlayabileceğiniz pencereyi açar.

en: Exclusive applications...
tr: Ayrıcalıklı uygulamalar...

en: Configure exclusive applications
tr: Ayrıcalıklı uygulamaları yapılandıracağınız pencereyi açar.

en: Select columns...
tr: Sütunları seç...

en: Select which columns to display
tr: Hangi sütunların görüntüleneceğini seçer.

en: Event Log options...	Ctrl+Shift+F
tr: Olay günlüğü seçenekleri...	Ctrl+Shift+E

en: Enable or disable various diagnostic messages
tr: Çeşitli tanılama mesajlarını etkinleştirmenizi ya da devre dışı bırakmanızı sağlar.

en: &Other options...
tr: &Diğer seçenekler...

en: Configure display options and network settings
tr: Arayüz seçeneklerini ve ağ ayarlarını yapılandırabileceğiniz pencereyi açar.

en: Read config files
tr: Yapılandırma dosyalarını oku

en: Read configuration info from cc_config.xml and any app_config.xml files
tr: Yapılandırma bilgisini cc_config.xml ve any app_config.xml dosyalarından okur.

en: Read local prefs file
tr: Yerel tercih dosyasını oku

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
tr: Yerel tercihleri global_prefs_override.xml dosyasından okur.

en: %s &help
tr: %s &yardım

en: Show information about %s
tr: Gönüllü kullanıcılardan %s hakkında yardım almanızı sağlar.

en: &%s help
tr: &%s yardım

en: Show information about the %s
tr: %s yardım sitesini açar.

en: %s &web site
tr: %s &internet sitesi

en: See more information about %s on the web
tr: %s hakkında internette daha fazla bilgi alın

en: Check for new %s version
tr: Yeni %s versiyonu için kontrol et

en: Report Issue
tr: Sorun Bildir

en: Report bug or enhancement request
tr: Hata veya geliştirme isteği bildir

en: &About %s...
tr: &%s hakkında...

en: Licensing and copyright information.
tr: Sürüm, lisans, telif hakkı ve çeviri bilgisini görüntüler.

en: &File
tr: &Dosya

en: &View
tr: &Görünüm

en: &Activity
tr: &Çalışma

en: &Options
tr: &Seçenekler

en: &Tools
tr: &Araçlar

en: &Help
tr: &Yardım

en: %s - Shut down the current client...
tr: %s - Bağlı istemciyi kapat...

en: %s will shut down the current client
    and prompt you for another host to connect to.
tr: %s şu anda bağlı olan istemciyi kapatacak ve
    sizi başka birine bağlanmanız için uyaracak.

en: %s has successfully added %s
tr: %s başarıyla %s'e eklendi.

en: Connecting to %s
tr: %s istemcisine bağlanıyor

en: Connected to %s (%s)
tr: %s istemcisine bağlı (%s)

en: Username already in use
tr: Kullanıcı adı zaten kullanımda

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
tr: Bu kullanıcı adıyla bir hesap var ve
    girdiğinizden farklı bir parolaya sahip.
    
    Lütfen projenin sitesini ziyaret edip, yönergeleri izleyin.

en: Email address already in use
tr: E-posta adresi zaten kullanımda

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
tr: Bu e-posta adresiyle bir hesap var ve
    girdiğinizden farklı bir parolaya sahip.
    
    Lütfen projenin sitesini ziyaret edip, yönergeleri izleyin.

en: Communicating with BOINC client.  Please wait ...
tr: BOINC istemcisine bağlanılıyor.  Lütfen bekleyin...

en: &Quit %s
tr: %s'den &ayrıl

en: %s - Communication
tr: %s - İletişim

en: Cancel
tr: İptal

en: %s - Connection Error
tr: %s - Bağlantı Hatası

en: %s - Connection Failed
tr: %s - Bağlantı Başarısız

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
tr: %s, %s istemcisine bağlanamıyor.
    Bağlanmayı yeniden denemek ister misiniz?

en: %s - Daemon Start Failed
tr: %s - Hizmet İşlemi Başlatılamadı

en: %s is not able to start a %s client.
    Please launch the Control Panel->Administrative Tools->Services applet and start the BOINC service.
tr: %s, %s istemcisini başlatamıyor.
    Lütfen, Denetim Masası->Yönetimsel Araçlar->Hizmetler bölümüne gidip, BOINC Hizmeti'ni başlatın.

en: %s is not able to start a %s client.
    Please run the client and try again.
tr: %s bir %s istemcisini başlatamaz.
    Lütfen istemciyi çalıştırın ve yeniden deneyin.

en: %s - Connection Status
tr: %s - Bağlantı Durumu

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'Advanced\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
tr: %s şu anda bir %s istemcisine bağlı değil.
    Lütfen 'Gelişmiş\Bilgisayar seç ve bağlan...' menüsünden bir %s istemcisine bağlanın.
    Kendi bilgisayarınıza bağlanmak için lütfen bigisayar adı olarak 'localhost' yazın.

en: %s - Stop using %s
tr: %s - %s kullanmayı durdur

en: If you stop using %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to stop using %s?
tr: Eğer %s kullanmayı durdurursanız,
    mevcut tüm projeleriniz korunacak, fakat,
    projeleri elle yönetmeniz gerekecek.
    
    %s kullanmayı durdurmak istiyor musunuz?

note: Create the web sites task group
en: Project web pages
tr: Proje internet sayfaları

en: %s - Unexpected Exit
tr: %s - Beklenmedik Kapanma

en: The %s client has exited unexpectedly 3 times within the last %d minutes.
    Would you like to restart it again?
tr: %s istemcisi son %d dakika içinde beklenmedik şekilde 3 kez kapandı.
    Yeniden başlatmak istiyor musunuz?

en: %s - Network Status
tr: %s - Ağ Durumu

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
tr: %s İnternete bağlanmaya ihtiyaç duyuyor.
    Bunu şimdi yapabilir mi?

en: %s is connecting to the Internet.
tr: %s internete bağlanıyor.

en: %s has successfully connected to the Internet.
tr: %s başarıyla internete bağlandı.

en: %s failed to connect to the Internet.
tr: %s internete bağlanırken başarısız oldu.

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
tr: %s şu anda internete bağlı olduğunuzu belirledi.
    Tüm projeler güncelleniyor ve aktarımlar gerçekleştiriliyor.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
tr: %s başarıyla internet bağlantısını kesti.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
tr: %s internet bağlantısını keserken başarısız oldu.

en: You currently are not authorized to manage %s.
    
    To run %s as this user, please:
    - reinstall %s answering "Yes" to the question about non-administrative users
     or
    - contact your administrator to add you to the 'boinc_master' user group.
tr: %s yönetmek için yetkilendirilmemişsiniz.
    
    Bu kullanıcıyla %s çalıştırabilmek için, lütfen:
    - %s'i, bilgisayar yöneticisi olmayan kullanıcıların da çalıştırabilmesi hakkındaki soruya "Evet" yanıtını vererek yeniden kurun
    ya da
    - sizi 'boinc_master' kullanıcı grubuna dahil etmesi için yöneticinizle temasa geçin.

en: %s ownership or permissions are not set properly; please reinstall %s.
    (Error code %d
tr: %s sahipliği ya da izinleri doğru olarak ayarlanmamış; lütfen %s'i yeniden kurun.
    (Hata kodu %d

en: A reboot is required in order for BOINC to run properly.
    Please reboot your computer and try again.
tr: BOINC'in doğru çalışması için yeniden başlatma gerekiyor.
    Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve yeniden deneyin.

en: Another instance of BOINC Manager is already running.
tr: BOINC Manager'ın başka bir örneği zaten çalışıyor.

en: BOINC Manager was started by the operating system automatically
tr: BOINC Manager, işletim sistemi tarafından otomatik başlatılacak

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
tr: BOINC'i sadece sistem tepsisi simgesi görünecek şekilde başlat

en: Directory containing the BOINC Client executable
tr: Klasör, BOINC İstemcisi çalıştırılabilir dosyalarını içerir

en: BOINC data directory
tr: BOINC veri klasörü

en: Host name or IP address
tr: Sunucu adı ya da IP adresi

en: GUI RPC port number
tr: GUI RPC bağlantı noktası numarası

en: Password
tr: Parola

en: Startup BOINC with these optional arguments
tr: BOINC'i bu isteğe bağlı parametrelerle çalıştır

en: disable BOINC security users and permissions
tr: BOINC güvenlik kullanıcılarını ve izinlerini devre dışı bırak

en: set skin debugging mode to enable skin manager error messages
tr: görünüm yöneticisi hata mesajları için, görünüm hata ayıklama moduna geçin

en: multiple instances of BOINC Manager allowed
tr: BOINC Manager'ın birden çok kopyasına izin verildi

en: Not used: workaround for bug in XCode 4.2
tr: Kullanılmadı: XCode 4.2'deki hata için geçici çözüm

en: Don't run the client
tr: İstemciyi çalıştırma

en: Open %s Web...
tr: %s Sitesini Aç...

en: Open %s...
tr: %s'ı Aç...

en: Snooze
tr: Hesaplamayı bir süre ertele

en: Snooze GPU
tr: GPU ile hesaplamayı bir süre ertele

en: E&xit
tr: &Çık

en: Resume
tr: Sürdür

en: Resume GPU
tr: GPU ile hesaplamayı sürdür

en: Computing is enabled
tr: Hesaplama devrede

en: Computing is suspended -
tr: Hesaplama durakladı -

en: GPU computing is enabled
tr: GPU ile hesaplama devrede

en: GPU computing is suspended -
tr: GPU ile hesaplama durakladı -

en: Network is enabled
tr: Ağ iletişimi devrede

en: Network is suspended -
tr: Ağ iletişimi durakladı -

en: Reconnecting to client.
tr: İstemciye yeniden bağlanılıyor.

en: Not connected to a client.
tr: Bir istemciye bağlanmadı.

en: %s Notices
tr: %s Bildirimleri

en: There are new notices - click to view.
tr: Yeni bildirimler var. Görmek için tıklayın.

en: Failed to add project
tr: Projeyi ekleme başarısız oldu

en: Failed to update account manager
tr: Hesap yöneticisini güncelleme başarısız oldu

en: Failed to remove account manager
tr: Hesap yöneticisini kaldırma başarısız oldu

en: Failed to add account manager
tr: Hesap yöneticisini ekleme başarısız oldu

en: Please try again later.
    
    Click Finish to close.
tr: Lütfen daha sonra tekrar deneyin.
    
    Kapatmak için Son'u tıklayın.

en: Click Finish to close.
tr: Kapatmak için Son'u tıklayın.

en: Messages from server:
tr: Sunucudan mesajlar:

en: Project added
tr: Proje eklendi

en: This project has been successfully added.
tr: Bu proje başarıyla eklendi.

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
tr: Son'u tıkladığınızda, internet tarayıcınız kullanıcı adı ve
    tercihlerinizi belirleyebileceğiniz siteyi açacak.

en: Update from %s completed.
tr: %s'den güncelleme tamamlandı.

en: Update completed.
tr: Güncelleme tamamlandı.

note: Attach Completed
en: Now using account manager
tr: Şu anda hesap yöneticisi kullanılıyor

en: Welcome to %s!
tr: %s'e hoş geldiniz!

en: You are now using %s to manage accounts.
tr: Şu anda hesapları yönetmek için %s kullanıyorsunuz.

en: You are now using this account manager.
tr: Şu anda bu hesap yöneticisini kullanıyorsunuz.

en: About %s
tr: %s Hakkında

en: Version:
tr: Sürüm:

en: wxWidgets Version:
tr: wxWidgets sürümü:

en: Copyright:
tr: Telif hakkı:

en: (C) 2003-2024 University of California, Berkeley.
    All Rights Reserved.
tr: (C) 2003-2024 California Üniversitesi, Berkeley.
    Tüm hakları Saklıdır.

en: %s is distributed under the GNU Lesser General Public License v3.0.
tr: %s, GNU Lesser General Public License v3.0 kapsamında dağıtılmaktadır.

en: For more information, visit
tr: Daha fazla bilgi için ziyaret edin:

en: &OK
tr: &Tamam

en: Invalid number
tr: Geçersiz sayı

en: Invalid time, value must be between 0:00 and 24:00, format is HH:MM
tr: Geçersiz zaman, değer 0:00 ve 24:00 arasında olmalı, format SS:DD şeklindedir

en: Start time must be different from end time
tr: Başlangıç zamanı, bitiş zamanından farklı olmalı

en: Number must be between 0 and 10
tr: Sayı 0 ile 10 arasında olmalı

en: Number must be between 0 and 100
tr: Sayı 0 ile 100 arasında olmalı

en: Number must be between 1 and 100
tr: 1 ve 100 arasında bir sayı olmalı

en: Suspend when no mouse or keyboard input needs to be greater than 'in use' mouse or keyboard input.
tr: Fare veya klavye girişi olmadığında askıya almanın, 'kullanımdaki' fare veya klavye girişinden daha büyük olması gerekir.

en: invalid input value detected
tr: geçersiz giriş değeri belirlendi

en: Validation Error
tr: Doğrulama Hatası

en: Changing to use the local preferences defined on this page. This will override your web-based preferences, even if you subsequently make changes there. Do you want to proceed?
tr: Bu sayfada tanımlanan yerel tercihleri ​​kullanmak için değiştirmek. Bu, daha sonra orada değişiklik yapsanız bile, web tabanlı tercihlerinizi geçersiz kılar. Devam etmek istiyor musunuz?

en: Confirmation
tr: Onaylama

en: Discard local preferences and use web-based preferences?
tr: Yerel tercihler silinsin ve web-tabanlı tercihler mi kullanılsın?

en: %s - Computing preferences
tr: %s - Hesaplama tercihleri

en: Using local prefs.
tr: Yerel tercihler ​​kullanılıyor.

en: Click to use web prefs from
tr: Buradan web tercihlerini kullanmak için tıklayın:

en: Using web prefs from
tr: Buradaki web tercihleri kullanılıyor:

en: Set values and click Save to use local prefs instead.
tr: Değerleri ayarlayın ve bunun yerine yerel tercihleri ​​kullanmak için Kaydet'e tıklayın.

en: Use web prefs
tr: Web tercihlerini kullan

en: Restore web-based preferences and close the dialog.
tr: Web-tabanlı tercihleri geri getir ve iletişim kutusunu kapat.

en: Computing
tr: Hesaplama

note: Network schedule
en: Network
tr: Ağ-İnternet

en: Daily schedules
tr: Günlük zamanlamalar

en: &Save
tr: &Kaydet

en: Save all values and close the dialog
tr: Tüm değerleri kaydet ve pencereyi kapat

en: Close the dialog without saving
tr: Değişiklikleri kaydetmeden pencereyi kapat

en: Shows the preferences web page.
tr: Tercihler internet sayfasını görüntüle.

note: ------------ In-use box --------------
en: When computer is in use
tr: Bilgisayar kullanımdayken

note: in-use if input in last X min min idle time
en: This determines when the computer is considered 'in use'.
tr: Bu, bilgisayarın ne zaman 'kullanımda' kabul edildiğini belirler.

note: context: 'In use' means mouse or keyboard input in last ___ minutes
en: 'In use' means mouse or keyboard input in last
tr: 'Kullanımda', son fare veya klavye girişi anlamına gelir

note: context: 'In use' means mouse or keyboard input in last ___ minutes context: Switch between tasks every ___ minutes
en: minutes
tr: dakika

en: Suspend when computer is in use
tr: Bilgisayar kullanımda olduğunda duraklat

en: Check this to suspend computing and file transfers when you're using the computer.
tr: Bilgisayarınızı kullandığınız sırada hesaplamanın ve dosya aktarımının duraklatılması için işaretleyin.

en: Suspend GPU computing when computer is in use
tr: Bilgisayar kullanımda olduğunda GPU ile hesaplamayı duraklat

en: Check this to suspend GPU computing when you're using the computer.
tr: Bilgisayarınızı kullandığınız sırada GPU ile (ekran kartı) hesaplamanın duraklatılması için işaretleyin.

en: Use at most
tr: En çok

en: % of the CPUs and at most
tr: % kadar CPU gücü kullan ve en fazla

en: % of CPU time
tr: % kadar CPU gücü kullan

en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
tr: Bazı CPU (işlemci) çekirdeklerini diğer uygulamalar için boşta tut. Örneğin %%75, 8 çekirdekli işlemcinin 6 çekirdeğinin kullanılmasını sağlar.

en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
tr: Her birkaç saniyede bir hesaplamayı durdurmak/sürdürmek, CPU (işlemci) sıcaklığını ve enerji kullanımını azaltır. Örneğin %%75, 3 saniye hesaplama, 1 saniye bekleme ve bunu tekrarlama demektir.

en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
tr: BOINC harici CPU kullanımı bunu aşarsa duraklat:

en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
tr: Bilgisayarınız diğer uygulamaları çalıştırmakla meşgulse hesaplama duraklatılır.

en: Limit the memory used by %s when you're using the computer.
tr: Bilgisayarınızı kullandığınız sırada %s tarafından kullanılabilecek belek miktarını sınırlayın.

en: % of memory
tr: % kadar bellek

note: ------------ Not-in-use box --------------
en: When computer is not in use
tr: Bilgisayar kullanılmadığında

en: Limit the memory used by %s when you're not using the computer.
tr: Bilgisayarınız boştayken %s tarafından kullanılabilecek belek miktarını sınırlayın.

en: Suspend when no mouse or keyboard input in last
tr: Fare ve klavyeyi bu kadar süre kullanmadığımda duraklatılsın

en: This allows some computers to enter low-power mode when not in use.
tr: Bu, bazı bilgisayarların kullanılmadığı zaman düşük güç moduna girmesini sağlar.

note: ------------ General box -------------- layout controls
en: General
tr: Genel

en: Suspend when computer is on battery
tr: Bilgisayar pil gücünde olduğunda duraklat

en: Check this to suspend computing on portables when running on battery power.
tr: Taşınabilir cihazlar pil gücünde olduğunda hesaplamayı duraklatmak için işaretleyin.

en: If you run several projects, %s may switch between them this often.
tr: Birden fazla proje çalıştırıyorsanız, %s bu kadar sürede bir çalışan projenin işini durdurup, başka bir işi çalıştıracaktır.

note: context: Switch between tasks every ___ minutes
en: Switch between tasks every
tr: Çalışan uygulamayı değiştirme aralığı

note: checkpoint every X
en: This controls how often tasks save their state to disk, so that they later can be continued from that point.
tr: Bu denetim, işlerin durumlarını ne sıklıkta diske kaydedeceğini belirler, böylece işler daha sonra bu noktadan başlayarak devam edebilirler.

note: context: Request tasks to checkpoint at most every ___ seconds
en: Request tasks to checkpoint at most every
tr: İşlerin, kontrol noktasını diske yazma aralığı

note: context: Request tasks to checkpoint at most every ___ seconds
en: seconds
tr: saniye

note: leave non-GPU tasks in memory while suspended
en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended
tr: Durakladığında GPU-olmayan işleri bellekte bırak

en: If checked, suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If unchecked, suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
tr: İşaretliyse, duraklatılan görevler bellekte kalır ve hiçbir kayıp yaşanmadan çalışmaya devam eder. İşaretlenmezse, duraklatılan görevler bellekten kaldırılır ve son kontrol noktasından devam eder.

note: work buffer min work buffer
en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
tr: En azından bilgisayarı  bu kadar süre boyunca meşgul tutmaya yetecek miktarda iş depolanır.

note: context: Store at least ___ days of work
en: Store at least
tr: En az

note: context: Store at least ___ days of work context: Store up to an additional ___ days of work
en: days of work
tr: günlük iş depola

note: work buffer additional
en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
tr: Asgari düzeyin üzerinde ek işler depolayın. Bir proje ile iletişime geçildiğinde ne kadar iş talep edileceğini belirler.

note: context: Store up to an additional ___ days of work
en: Store up to an additional
tr: Ek olarak da depoda

note: context: Store at least ___ days of work
en: days and up to an additional
tr: gün ve ek olarak da depoda bu kadar iş bulunsun

en: To suspend by time of day, see the "Daily Schedules" section.
tr: Günün belli saatlerinde duraklatmak için "Günlük zamanlamalar" kısmına bakın.

en: Network usage
tr: Ağ kullanımı

note: download rate
en: Limit the download rate of file transfers.
tr: Dosya transferlerinde indirme hızı bununla sınırlanır.

en: Limit download rate to
tr: İndirme hızını bununla sınırla:

en: KB/second
tr: KB/saniye

note: upload rate
en: Limit the upload rate of file transfers.
tr: Dosya transferlerinde gönderme hızı bununla sınırlanır.

en: Limit upload rate to
tr: Gönderme hızını bunula sınırla:

en: Example: %s should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
tr: Örneğin, %s son 30 günde en fazla 2000 MB veri aktarımı yapabilecektir.

en: Limit usage to
tr: Kullanımı bunula sınırla:

en: MB every
tr: MB, son

en: days
tr: gün için

en: To limit transfers by time of day, see the "Daily Schedules" section.
tr: Günün belli saatlerinde sınırlamak için "Günlük zamanlamalar" kısmına bakın.

note: Context: heading for a group of miscellaneous preferences
en: Other
tr: Diğer

en: Check this only if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of %s.
tr: İnternet servis sağlayıcınız görüntü dosyalarını değiştiriyorsa bunu işaretleyin. Doğrulamayı atlamak, %s'in güvenliğini zayıflatacaktır.

en: Skip data verification for image files
tr: Görüntü dosyaları için veri doğrulamasını atla

note: confirm before connecting
en: Confirm before connecting to Internet
tr: İnternete bağlanmadan önce onay iste

en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
tr: Bir modem, ISDN ya da VPN bağlantısına sahipseniz kullanışlı olabilir.

note: disconnect when done
en: Disconnect when done
tr: Tamamlandığında bağlantıyı kes

en: Disk usage
tr: Disk kullanımı

en: Limit the total amount of disk space used by %s.
tr: %s tarafından kullanılabilecek toplam disk alanını sınırlandırın.

en: Use no more than
tr: Bundan fazlasını kullanma:

en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where %s stores data.
tr: %s'in verilerini depoladığı diskte en az bu kadar boş alan kalacak şekilde disk kullanımını sınırla.

en: Leave at least
tr: En az bu kadar bırak:

en: GB free
tr: GB boş alan

en: Limit the percentage of disk space used by %s on the volume where it stores data.
tr: %s'in verilerini depoladığı diskin en fazla bu kadar yüzdesi kullanılacak şekilde disk kullanımını sınırla.

en: % of total
tr: % kadar disk alanı

en: %s will use the most restrictive of the above settings
tr: %s yukarıdaki ayarların en kısıtlayıcı olanını kullanılacak

en: Limit the swap space (page file) used by %s.
tr: %s'in Disk belleği (swap dosyası) kullanımını sınırlandırır.

en: Page/swap file: use at most
tr: Disk belleği/swap dosyasını en fazla bu kadar kullan:

en: and
tr: ve

en: to
tr: -

en: Compute only during a particular period each day.
tr: Hesaplama her gün sadece belirli saatler arasında yapılır.

en: Compute only between
tr: Yalnızca bu saatler arasında hesapla

en: Day-of-week override
tr: Haftanın günlerinde sınırlamalar

en: Override the times above on the selected days:
tr: Seçilen günlerde yukarıdaki zamanlamayı geçersiz kıl:

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Friday
tr: Cuma

en: Tuesday
tr: Salı

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Sunday
tr: Pazar

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Transfer files only during a particular period each day.
tr: Dosyalar her gün sadece belirli saatler arasında aktarılır.

en: Transfer files only between
tr: Dosyaları bu saatler arasında aktar

en: %s Diagnostic Log Flags
tr: %s Tanılama Günlüğü Bayrakları

en: These flags enable various types of diagnostic messages in the Event Log.
tr: Bu bayraklar, Tanılama Günlüğü'nde çeşitli tiplerdeki tanılama mesajlarını etkinleştirir.

en: More info ...
tr: Daha fazla bilgi...

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Restore default settings
tr: Varsayılan değerler sıfırla

en: Apply
tr: Uygula

en: Save all values
tr: Tüm değerleri kaydet

en: %s - Event Log
tr: %s - Olay Günlüğü

note: Create List Pane Items
en: Project
tr: Proje

en: Time
tr: Zaman

en: Message
tr: Mesaj

en: Show only aler&ts
tr: Yalnızca alar&mları göster

en: &Show only this project
tr: &Yalnızca bu projeyi göster

en: Copy &All
tr: &Tümünü kopyala

en: Copy all the messages to the clipboard.
tr: Tüm mesajları panoya kopyalar.

en: Copy &Selected
tr: &Seçili mesajları kopyala

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
tr: Seçili mesajları panoya kopyalar. Shift ya da komut düğmelerine basıp
    mesajların üzerine tıklayarak, çok sayıda mesajı seçebilirsiniz.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
tr: Seçili mesajları panoya kopyalar. Shift ya da Ctrl düğmelerine basıp
    mesajların üzerine tıklayarak, çok sayıda mesajı seçebilirsiniz.

en: &Close
tr: &Kapat

en: Show all &messages
tr: &Tüm mesajları göster

en: Show messages for all projects
tr: Tüm projelere ait mesajları gösterir.

en: Show only the messages for the selected project
tr: Yalnızca şu anda seçili projeye ait mesajları ve BOINC'in genel mesajlarını görüntüler.

en: Show al&l
tr: &Tümünü göster

en: Shows messages of all types (information, alerts, etc.)
tr: Her türden mesajı gösterir (bilgi, uyarılar vb.)

en: Shows only the messages that are alerts
tr: Yalnızca uyarı niteliğindeki mesajları gösterir

en: Show only the messages that are alerts
tr: Yalnızca uyarı niteliğindeki mesajları göster

en: %s - Exclusive Applications
tr: %s - Ayrıcalıklı Uygulamalar

en: Suspend processor and network usage when these applications are running:
tr: Bu uygulamalar çalışırken, işlemci ve ağ kullanımı duraklatılacak:

en: Add...
tr: Ekle...

en: Add an application to this list
tr: Bu listeye bir uygulama ekle

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove an application from this list
tr: Bu listeden bir uygulama kaldır

en: Suspend GPU usage when these applications are running:
tr: Bu uygulamalar çalışırken, GPU (ekran kartı) kullanımı duraklatılacak:

en: For advanced options, refer to
tr: Gelişmiş seçenekler için, lütfen ziyaret edin:

en: shows the preferences web page
tr: Tercihler internet sayfasını görüntüler

note: TODO: fill in the default directory for MSW TODO: fill in the default directory for Linux
en: Choose application or enter file name
tr: Uygulamayı seçin veya dosya adını girin

en: Name of application to add?
tr: Eklenecek uygulamanın ismi?

en: Add exclusive app
tr: Ayrıcalıklı uygulama ekle

en: '%s' is already in the list.
tr: '%s' zaten listede.

en: Add Exclusive App
tr: Ayrıcalıklı Uygulama Ekle

en: %s - Exit Confirmation
tr: %s - Çıkış Onaylama

en: You have requested to exit the %s,
    which allows you to view and manage
    the tasks running on your computer.
    
    If you also want to stop running the tasks,
    choose from the following options:
tr: %s'dan çıkmak istediniz.
    Bu program, bilgisayarınızda çalışan bilimsel
    uygulamaları görmenizi ve yönetmenizi sağlar.
    
    Çıktığınızda bilimsel uygulamaların da kapanmasını
    istiyorsanız, aşağıdaki seçenekleri işaretleyin:

en: This will shut down %s and its tasks until the
    %s is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
tr: Bu işlem, %s uygulaması tekrar çalışana kadar
     %s ve işlerini kapatır.
    
    Bir çok durumda sadece %s penceresini kapatmak,
    uygulamadan çıkmaktan iyidir. Böylece %s,
    işleri ve zamanlanmış görevleri tercihlerinizde 
    belirlediğiniz şekilde çalıştırabilir.

en: This will shut down %s and its tasks until either the
    %s or the %s screen saver is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
tr: Bu işlem, %s'ı ve işlerini kapatır. %s uygulaması
    ya da %s ekran koruyucusu tekrar çalışana kadar da kapalı kalır.
    
    Bir çok durumda sadece %s penceresini kapatmak,
    uygulamayı kapatmaktan iyidir. Böylece %s,
    işleri ve zamanlanmış görevleri tercihlerinizde belirlediğiniz
    şekilde çalıştırabilir.

en: Stop running tasks when exiting the %s
tr: %s'dan çıkarken, çalışan bilimsel uygulamaları da durdur

en: Remember this decision and do not show this dialog.
tr: Seçimimi hatırla ve tekrar sorma

en: Don't show this dialog again.
tr: Bu pencereyi tekrar gösterme.

en: %s Column Selection
tr: %s - Sütun Seçimi

en: Select which columns %s should show.
tr: %s'in hangi sütunları görüntüleyeceğini seçin.

en: Are you sure you want to reset all list columns to the default configurations?
tr: Tüm liste sütunlarını varsayılan yapılandırmaya sıfırlamak istediğinizden emin misiniz?

en: Confirm defaults
tr: Varsayılanları onayla

en: Don't request tasks for
tr: Bunun için iş indirme:

en: Project preference
tr: Proje tercihleri

en: Account manager preference
tr: Hesap yöneticisi tercihi

en: Project has no apps for
tr: Projenin bunun için uygulaması bulunmuyor:

en: Client configuration excludes
tr: İstemci yapılandırması bunu içermez:

en: %s task request deferred for
tr: %s iş indirme ertelendi

en: %s task request deferral interval
tr: %s iş indirme erteleme aralığı

note: set dialog title
en: Properties of project
tr: Projenin özellikleri:

en: URL
tr: Adres

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: Team name
tr: Takım adı

en: Resource share
tr: Kaynak paylaşımı

en: Scheduler RPC deferred for
tr: Zamanlanmış RPC ertelendi

en: File downloads deferred for
tr: Dosya indirmeler ertelendi

en: File uploads deferred for
tr: Dosya göndermeler ertelendi

en: Computer ID
tr: Bilgisayar ID

en: Non CPU intensive
tr: CPU-yoğun değil

en: yes
tr: evet

en: Suspended via GUI
tr: Grafik arabirimi (GUI) ile durduruldu

en: no
tr: hayır

en: Don't request tasks
tr: Bunun için iş indirme:

en: Scheduler call in progress
tr: Zamanlanmış çağrı sürmekte

en: Trickle-up pending
tr: İş ilerleme kuyruğu

en: Host location
tr: Sunucu konumu

en: default
tr: varsayılan

en: Added via account manager
tr: Hesap yöneticisi aracılığıyla eklendi

en: Remove when tasks done
tr: İşler tamamlandığında kaldır

en: Ended
tr: Sonlandı

en: Tasks completed
tr: İşler tamamlandı.

en: Tasks failed
tr: İşler başarısız

en: Credit
tr: Kredi

en: User
tr: Kullanıcı

en: %s total, %s average
tr: %s toplam, %s ortalama

en: Host
tr: Bilgisayar

en: Scheduling
tr: Zamanlama

en: Scheduling priority
tr: Zamanlama önceliği

en: Duration correction factor
tr: Süre düzeltme faktörü

en: Last scheduler reply
tr: Son zamanlayıcı yanıtı

en: Properties of task
tr: İşin özellikleri:

en: Application
tr: Uygulama

en: Name
tr: İsim

en: State
tr: Durum

en: Received
tr: Alınma zamanı

en: Report deadline
tr: Son teslim zamanı

en: Resources
tr: Kullandığı kaynaklar

en: Estimated computation size
tr: Tahmini hesaplama miktarı

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: CPU time
tr: CPU zamanı

en: CPU time since checkpoint
tr: Denetim noktasından bu yana CPU zamanı

en: Elapsed time
tr: Geçen süre

en: Estimated time remaining
tr: Tahmini kalan süre

en: Fraction done
tr: Tamamlanan bölüm

en: Virtual memory size
tr: Sanal bellek kullanımı

en: Working set size
tr: Fiziksel bellek kullanımı

en: Directory
tr: Bulunduğu klasör

en: Process ID
tr: İşlem ID

en: Progress rate
tr: İlerleme oranı

en: per hour
tr: her saat

en: per minute
tr: her dakika

en: per second
tr: her saniye

en: Executable
tr: Çalıştırılabilir

en: Local:
tr: Yerel:

en: Options
tr: Seçenekler

en: Language:
tr: Dil:

en: What language should BOINC use?
tr: BOINC Manager'ı hangi dilde kullanmak istediğinizi seçin.

en: Notice reminder interval:
tr: Bildirim hatırlatma sıklığı:

en: How often should BOINC remind you of new notices?
tr: BOINC Manager'ın, yeni bildirimler olduğunu size ne kadar sürede bir hatırlatmasını istediğinizi belirleyin.

en: Run Manager at login?
tr: Açılışta BOINC Manager'ı çalıştır

en: Run the BOINC Manager when you log on.
tr: İşaretlerseniz, bilgisayarda oturum açtığınızda BOINC Manager otomatik olarak çalışır.

en: Run the client?
tr: İstemciyi çalıştır?

en: Run the client when launching the Manager.
tr: Yönetici başlatılırken istemciyi çalıştır.

en: Enable Manager exit dialog?
tr: BOINC Manager'dan çıkarken sor

en: Display the exit dialog when shutting down the Manager.
tr: İşaretlerseniz, BOINC Manager'ı kapatırken bunu onaylamanızı isteyen bir pencere belirir.

en: Enable Client shutdown dialog?
tr: İstemci kapatma iletişim kutusu etkinleştirilsin mi?

en: Display confirmation dialog when shutting down the connected client.
tr: Bağlı istemciyi kapatırken onay kutusunu görüntüle.

en: Show status in menu bar?
tr: Menü çubuğunda durum gösterilsin mi?

en: Display a status icon in the system menu bar.
tr: Sistem menü çubuğunda bir durum simgesi görüntüle.

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
tr: Çevirmeli bağlantı ve Sanal Özel Ağ (VPN) ayarları

en: &Set Default
tr: &Varsayılan Yap

en: &Clear Default
tr: &Varsayılanı Kaldır

en: Default Connection:
tr: Varsayılan Bağlantı:

en: Connections
tr: Bağlantılar

en: Connect via HTTP proxy server
tr: HTTP vekil sunucu (proxy) aracılığıyla bağlan

en: HTTP Proxy Server Configuration
tr: HTTP Vekil Sunucu Yapılandırması

en: Address:
tr: Adres:

en: Port:
tr: Bağlantı noktası:

en: Don't use proxy for:
tr: Burası için vekil sunucu kullanma:

en: Leave these blank if not needed
tr: Gerekli değilse bu bölümü boş bırakın

en: User Name:
tr: Kullanıcı adı:

en: Password:
tr: Parola:

en: Connect via SOCKS proxy server
tr: SOCKS vekil sunucu (proxy) aracılığıyla bağlan

en: SOCKS Proxy Server Configuration
tr: SOCKS Vekil Sunucu Yapılandırması

en: always
tr: her zaman

en: 1 hour
tr: her saat

en: 6 hours
tr: 6 saatte bir

en: 1 day
tr: günde bir

en: 1 week
tr: haftada bir

en: never
tr: asla

en: %s - Language Selection
tr: %s - Dil Seçimi

en: The %s's language has been changed.  In order for this change to take effect, you must restart the %s.
tr: %s'ın varsayılan dili değişti.  Değişikliğin etkili olması için %s yeniden başlatılmalı.

en: %s - Select Computer
tr: %s - Bilgisayar Seç ve Bağlan

en: Another instance of %s is already running 
    on this computer.  Please select a client to monitor.
tr: %s'ın başka bir kopyası şu anda bu bilgisayarda
    zaten çalışıyor.  Lütfen izlemek için bir istemci seçin.

en: Host name:
tr: Sunucu adı:

en: Message boards
tr: Forum sayfaları

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
tr: Diğer kullanıcılarla SETI@home forum sayfaları aracılığıyla iletişim kurun

en: Help
tr: Yardım

en: Ask questions and report problems
tr: Sorular sorun ve problemleri bildirin

en: Your account
tr: Hesabınız

en: View your account information and credit totals
tr: Hesap bilgilerinizi ve toplam kredinizi görüntüleyin

en: Your preferences
tr: Tercihleriniz

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
tr: SETI@home hesap profili ve tercihlerini görüp değiştirin

en: Your results
tr: Sonuçlarınız

en: View your last week (or more) of computational results and work
tr: Son haftaya ait (ya da daha eski) hesaplama sonuçlarınızı ve işlerinizi görüntüleyin

en: Your computers
tr: Bilgisayarlarınız

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
tr: SETI@Home çalıştırdığınız tüm bilgisayarların listesini görün

en: Your team
tr: Takımınız

en: View information about your team
tr: Takımınız hakkındaki bilgileri görüntüleyin

en: Common questions
tr: Çeşitli sorular

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
tr: Einstein@Home Sık Sorulan Sorular listesini okuyun

en: Screensaver info
tr: Ekran koruyucu bilgisi

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
tr: Einstein@Home ekran koruyucusunun detaylı açıklamalarını okuyun

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
tr: Yöneticiler ve başka kullanıcılarla Einstein@Home forumlarında mesajlaşın

en: Einstein status
tr: Einstein durumu

en: Current status of the Einstein@Home server
tr: Einstein@Home sunucusunun şu anki durumu

en: Report problems
tr: Sorunları bildir

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
tr: Einstein@Home problemleri ve hata raporları forumuna kısa yol

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
tr: Einstein@Home hesap profilinizi ve tercihlerinizi görün ve değiştirin

en: Account summary
tr: Hesap özeti

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
tr: Einstein@Home çalıştırdığınız tüm bilgisayarların bir listesini görün

en: LIGO project
tr: LIGO projesi

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
tr: Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) projesinin ana sayfası

en: GEO-600 project
tr: GEO-600 projesi

en: The home page of the GEO-600 project
tr: GEO-600 projesinin ana sayfası

en: Team
tr: Takım

en: Info about your Team
tr: Takımınız hakkında bilgi

en: Get help for climateprediction.net
tr: climateprediction.net için yardım al

en: News
tr: Haberler

en: climateprediction.net News
tr: climateprediction.net Haberleri

en: View your account information, credits, and trickles
tr: Hesap bilgilerinizi, kredilerinizi ve iş ilerleme raporlarını görün

en: Info about your team
tr: Takımınız hakkında bilgi

en: Search for help in our help system
tr: Yardım sistemimizde arama yapın

en: Global Statistics
tr: Global İstatistikler

en: Summary statistics for World Community Grid
tr: World Community Grid için genel istatistikler

en: My Grid
tr: Grid'im

en: Your statistics and settings
tr: İstatistikleriniz ve ayarlarınız

en: Device Profiles
tr: Aygıt Profilleri

en: Update your device settings
tr: Bilgisayarlarınız için tercihleri inceleyin ve düzenleyin

en: Research
tr: Araştırma

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
tr: World Community Grid tarafından barındırılan projeler hakkında bilgi edinin

en: Home page
tr: Ana sayfa

en: Your tasks
tr: İşleriniz

en: Version Update
tr: Sürüm Güncellemesi

en: A new version of %s is available. You can download it here: %s
tr: Yeni bir %s sürümü mevcut. Buradan indirebilirsiniz: %s

en: There is no new version of %s available for download.
tr: İndirmek için yeni bir %s sürümü mevcut değil.

en: %s is not connected to the client
tr: %s istemciyle bağlantı kuramadı

en: Missing application
tr: Uygulama bulunamadı

en: Please download and install the CoRD application from http://cord.sourceforge.net
tr: Lütfen CoRD uygulamasını buradan indirin ve kurun: http://cord.sourceforge.net

en: on batteries
tr: pil gücünde

en: computer is in use
tr: bilgisayar kullanımda

en: user request
tr: kullanıcı talebi

en: time of day
tr: günlük zamanlama

en: CPU benchmarks in progress
tr: İşlemci testleri sürüyor

en: need disk space - check preferences
tr: disk alanı gerekiyor - tercihleri kontrol edin

en: computer is not in use
tr: bilgisayar kullanımda değil

en: starting up
tr: başlıyor

en: an exclusive app is running
tr: ayrıcalıklı bir uygulama çalışıyor

en: CPU is busy
tr: İşlemci meşgul

en: network bandwidth limit exceeded
tr: ağ kullanım kotası doldu

en: requested by operating system
tr: işletim sistemi tarafından istendi

en: unknown reason
tr: bilinmeyen sebep

en: GPU missing,
tr: GPU mevcut değil,

en: New
tr: Yeni

en: Download failed
tr: İndirme başarısız

en: Downloading
tr: İndiriliyor

en:  (suspended -
tr:  (durakladı -

en: Project suspended by user
tr: Kullanıcı projeyi durdurdu

en: Task suspended by user
tr: Kullanıcı işi durdurdu

note: an NCI process can be running even though computation is suspended (because of <dont_suspend_nci>
en: Suspended -
tr: Durakladı -

en: GPU suspended -
tr: GPU durakladı -

en: Waiting for memory
tr: Bellek için bekleniyor

en: Waiting for shared memory
tr: Paylaşılan bellek için bekleniyor

en: Running
tr: Çalışıyor

en:  (non-CPU-intensive)
tr:  (CPU-yoğun-değil)

en: Waiting to run
tr: Çalışmayı bekliyor

en: Ready to start
tr: Başlamaya hazır

en: Postponed:
tr: Ertelendi:

en: Postponed
tr: Ertelendi

en: Waiting for network access
tr: Ağ erişimi için bekleniyor

en: Computation error
tr: Hesaplama hatası

en: Upload failed
tr: Gönderme başarısız

en: Uploading
tr: Gönderiliyor

en: Aborted by user
tr: Kullanıcı tarafından iptal edildi

en: Aborted by project
tr: Proje tarafından iptal edildi

en: Aborted: not started by deadline
tr: İptal edildi: Son teslim zamanı nedeniyle başlamadı

en: Aborted: task disk limit exceeded
tr: İptal edildi: İş disk sınırlaması aşıldı

en: Aborted: run time limit exceeded
tr: İptal edildi: Çalışma zamanı sınırlaması aşıldı

en: Aborted: memory limit exceeded
tr: İptal edildi: Bellek sınırlaması aşıldı

en: Aborted
tr: İptal edildi

en: Acknowledged
tr: Kabul edildi

en: Ready to report
tr: Raporlanmaya hazır

en: Error: invalid state '%d'
tr: Hata: Geçersiz durum '%d'

en: No Internet connection
tr: İnternet bağlantısı yok

en: Please connect to the Internet and try again.
tr: Lütfen internete bağlanıp, tekrar deneyin.

en: Project not found
tr: Proje bulunamadı

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
tr: Belirttiğiniz adreste bir BOINC projesi bulunmuyor.
    
    Adresi kontrol edip tekrar deneyin.

en: Account manager not found
tr: Hesap yöneticisi bulunamadı

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
tr: Belirttiğiniz adreste bir BOINC hesap yöneticisi bulunmuyor.
    
    Adresi kontrol edip tekrar deneyin.

en: Login Failed.
tr: Giriş başarısız.

en: Check the username and password, and try again.
tr: Kullanıcı adı ve parolayı kontrol edip, tekrar deneyin.

en: Check the email address and password, and try again.
tr: E-posta, kullanıcı adı ve parolayı kontrol edip, tekrar deneyin.

en: more...
tr: devamı...

en: Choose a project
tr: Bir proje seçin

en: To choose a project, click its name or type its URL below.
tr: Bir proje seçmek için, ismine tıklayın ya da aşağıya adresini girin.

en: Categories:
tr: Kategoriler:

en: Projects:
tr: Projeler:

en: Project details
tr: Proje detayları

en: Research area:
tr: Araştırma alanı:

en: Organization:
tr: Organizasyon:

en: Web site:
tr: İnternet sitesi:

en: Supported systems:
tr: Desteklenen sistemler:

en: Supports Microsoft Windows
tr: Microsoft Windows'u destekler

en: Supports Mac OS X
tr: Mac OS X'i destekler

en: Supports Linux on Intel
tr: Intel üzerinde Linux'u destekler

en: Supports Android
tr: Android'i destekler

en: Supports FreeBSD
tr: FreeBSD'yi destekler

en: Supports Linux on ARM (e.g. Raspberry Pi)
tr: ARM üzerinde Linux'u (örneğin Raspberry Pi) destekler

en: Supports NVIDIA GPUs
tr: NVIDIA GPU'ları destekler

en: Supports AMD GPUs
tr: AMD GPU'ları destekler

en: Supports Intel GPUs
tr: Intel GPU'ları destekler

en: Supports VirtualBox
tr: VirtualBox'ı destekler

en: Project URL:
tr: Proje adresi:

en: All
tr: Tümü

en: This project may not have work for your type of computer.  Do you want to add it anyway?
tr: Bu proje bilgisayarınızın özelliklerine uygun işe sahip olmayabilir.  Yine de eklemek istediğinize emin misiniz?

en: You already added this project. Please choose a different project.
tr: Bu projeyi zaten eklemiş durumdasınız. Lütfen farklı bir proje seçin.

en: Communicating with project
    Please wait...
tr: Projeye bağlanılıyor
    Lütfen bekleyin...

en: Required files not found on the server.
tr: Gerekli dosyalar sunucu üzerinde bulunamadı.

en: An internal server error has occurred.
tr: Sunucuda dahili bir hata meydana geldi.

en: Welcome to %s.
tr: %s'e hoş geldiniz.

en: You have volunteered to compute for this project:
tr: Bu projede hesaplamak için gönüllü oldunuz:

en: Name:
tr: İsim:

en: URL:
tr: Adres:

en: To continue, click Next.
tr: Devam etmek için, İleri'yi tıklayın.

en: Network communication failure
tr: Ağ bağlantısı başarısız

en: The World Community Grid - BOINC software failed to communicate
    over the Internet. The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network or modem connection
    and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking the World Community
    Grid - BOINC software.  Configure your personal firewall to let
    BOINC and BOINC Manager communicate on port 80 and port 443,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
tr: The World Community Grid - BOINC yazılımı İnternet üzerinden
    bağlantı gerçekleştiremedi. Sıkça karşılaşılan sorunlar:
    
    1) Bağlantı problemi. Ağ ve modem bağlantılarınızı kontrol edin ve
    tekrar denemek için Geri'yi tıklayın.
    
    2) Kişisel güvenlik duvarı yazılımı World Community Grid - BOINC
    yazılımını engelliyor. Kişisel güvenlik duvarınızı, BOINC ve BOINC
    Manager'ın bağlantı noktaları (port) 80 ve 443 üzerinden haberleşmesine
    izin verecek şekilde yapılandırın ve yeniden denemek için Geri'yi tıklayın.
    
    3) Bir vekil sunucu (proxy) kullanıyorsunuz.
    BOINC'in vekil sunucu ayarlarını yapmak için İleri'yi tıklayın.

en: BOINC failed to communicate on the Internet.
    The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network
    or modem connection and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking BOINC.
    Configure your personal firewall to let BOINC and
    BOINC Manager communicate on port 80,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
tr: BOINC yazılımı İnternet üzerinden bağlantı gerçekleştiremedi.
    Sıkça karşılaşılan sorunlar:
    
    1) Bağlantı problemi. Ağ ve modem bağlantılarınızı kontrol edin ve
    tekrar denemek için Geri'yi tıklayın.
    
    2) Kişisel güvenlik duvarı yazılımı BOINC'i engelliyor. Kişisel güvenlik
    duvarınızı, BOINC ve BOINC Manager'ın bağlantı noktaları 80 ve 443
    üzerinden haberleşmesine izin verecek şekilde yapılandırın ve yeniden
    denemek için Geri'yi tıklayın.
    
    3) Bir vekil sunucu (proxy) kullanıyorsunuz.
    BOINC'in vekil sunucu ayarlarını yapmak için İleri'yi tıklayın.

en: Proxy configuration
tr: Proxy yapılandırması

en: Server:
tr: Sunucu:

en: Autodetect
tr: Otomatik belirle

en: I agree to the terms of use.
tr: Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

en: I do not agree to the terms of use.
tr: Kullanım koşullarını kabul etmiyorum.

en: Terms of Use
tr: Kullanım Koşulları

en: Please read the following terms of use:
tr: Lütfen aşağıdaki kullanım koşullarını okuyun:

en: Project temporarily unavailable
tr: Proje geçiçi olarak kullanılamaz durumda

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
tr: Proje geçiçi olarak kullanılamaz durumda.
    
    Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Account manager temporarily unavailable
tr: Hesap yöneticisi geçici olarak devre dışı.

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
tr: Hesap yöneticisi geçici olarak devre dışı.
    
    Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Please specify an account key to continue.
tr: Lütfen devam etmek için bir hesap anahtarı belirtin.

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
tr: Geçersiz hesap anahtarı; lütfen geçerli bir hesap anahtarı girin.

en: Validation conflict
tr: Doğrulama tutmuyor

en: Please specify an email address
tr: Lütfen bir e-posta adresi belirtin.

en: Invalid email address; please enter a valid email address
tr: Geçersiz e-posta adresi; lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

en: Missing URL
tr: Eksik adres

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
tr: Lütfen bir internet adresi belirtin.
    Örneğin:
    http://www.ornek.com/

en: Invalid URL
tr: Geçersiz adres

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
tr: Lütfen geçerli bir internet adresi belirtin.
    Örneğin:
    http:/boincproject.ornek.com

en: '%s' does not contain a valid host name.
tr: '%s' geçerli bir bilgisayar adı içermiyor.

en: '%s' does not contain a valid path.
tr: '%s' geçerli bir yol içermiyor.

note: Setup View
en: Commands
tr: Komutlar

en: Copy all messages
tr: Tüm mesajları kopyala

en: Copy selected messages
tr: Seçili mesajları kopyala

en: Show only this project
tr: Yalnızca bu projeyi göster

en: Show only the messages for the selected project.
tr: Yalnızca şu anda seçili projeye ait mesajları ve BOINC'in genel mesajlarını görüntüler.

en: Messages
tr: Mesajlar

en: Copying all messages to the clipboard...
tr: Tüm mesajlar panoya kopyalanıyor...

en: Copying selected messages to the clipboard...
tr: Seçili mesajlar panoya kopyalanıyor...

en: Filtering messages...
tr: Mesajlar filtreleniyor....

en: Show all messages
tr: Tüm mesajları göster

en: Show messages for all projects.
tr: Tüm projeler için mesajları gösterir.

en: Fetching notices; please wait...
tr: Bildirimler alınıyor; lütfen bekleyin...

en: There are no notices at this time.
tr: Şu anda görüntülenecek bildirim yok.

en: Notices
tr: Bildirimler

en: Update
tr: Güncelle

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
tr: Tamamlanan işleri raporlar, güncel kredi bigilerini ve tercih ayarlarını alır ve gerekiyorsa daha fazla iş indirir.

en: Suspend
tr: Duraklat

en: Suspend tasks for this project.
tr: Bu projenin işlerini durdurur.

en: No new tasks
tr: Yeni işler indirme

en: Don't get new tasks for this project.
tr: Bu proje artık yeni işler indirmez.

en: Reset project
tr: Projeyi sıfırla

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
tr: Bu projeye ilişkin tüm dosyalar ile işleri siler ve yeni işler alır.  Tamamlanmış işler varsa sonuçları raporlamak için önce projeyi güncelleyebilirsiniz.

en: Remove this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
tr: Bu bilgisayardan bu projeyi kaldırır.  Sürmekte olan işler kaybedilir (tamamlanmış işlerin sonuçlarını göndermek için önce 'Güncelle' komutunu kullanın).

en: Properties
tr: Özellikler

en: Show project details.
tr: Proje detaylarını görüntüler.

en: Account
tr: Hesap

en: Work done
tr: Kredi

en: Avg. work done
tr: Günlük ortalama kredi

en: Status
tr: Durum

en: Projects
tr: Projeler

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
tr: '%s' projesini sıfırlamak istediğinize emin misiniz?

en: Reset Project
tr: Projeyi sıfırla

en: Are you sure you want to remove project '%s'?
tr: '%s' projesini kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Remove Project
tr: Projeyi kaldır

en: Resume tasks for this project.
tr: Bu projenin işleri yeniden çalıştırılır.

en: Allow new tasks
tr: Yeni işler indir

en: Allow fetching new tasks for this project.
tr: Bu projenin yeni işler indirmesine izin verir.

en: Don't fetch new tasks for this project.
tr: Bu projeye artık yeni işler alınmaz.

en: Requested by user
tr: Kullanıcı tarafından istendi

en: To fetch work
tr: İş indiriliyor

en: To report completed tasks
tr: Tamamlanan işler raporlanıyor

en: To send trickle-up message
tr: İş ilerleme mesajı gönderimi

en: Requested by account manager
tr: Hesap yöneticisi tarafından istendi

en: Project initialization
tr: Proje başlatılıyor

en: Requested by project
tr: Proje tarafından istendi

en: Unknown reason
tr: Bilinmeyen sebep

en: Suspended by user
tr: Kullanıcı tarafından durduruldu

en: Won't get new tasks
tr: Yeni işler alınmayacak

en: Project ended - OK to remove
tr: Proje sona erdi - Kaldırmak için Tamam'a tıklayın

en: Will remove when tasks done
tr: İşler tamamlandığında kaldırılacak

en: Scheduler request pending
tr: Zamanlanmış istek kuyrukta

en: Scheduler request in progress
tr: Zamanlanmış istek gerçekleştiriliyor

en: Trickle up message pending
tr: İş ilerleme mesajı kuyrukta

en: Communication deferred
tr: İletişim ertelendi

en: Total disk usage
tr: Toplam disk kullanımı

en: Disk usage by BOINC projects
tr: BOINC projelerinin disk kullanımı

en: no projects: 0 bytes used
tr: proje yok: 0 bayt kullanılıyor

en: used by BOINC:
tr: BOINC tarafından kullanılan:

en: free, available to BOINC:
tr: boş ve BOINC tarafından kullanılabilir:

en: free, not available to BOINC:
tr: boş ancak BOINC tarafından kullanılamaz:

en: free:
tr: boş:

en: used by other programs:
tr: başka programlarca kullanılan:

en: User Total
tr: Toplam Krediniz

en: User Average
tr: Günlük Ortalama Krediniz

en: Host Total
tr: Bilgisayarınızın Toplam Kredisi

en: Host Average
tr: Bilgisayarınızın Günlük Ortalama Kredisi

en: Last update: %.0f days ago
tr: Son güncelleme: %.0f gün önce

en: Show user total
tr: Toplam kredim

en: Show total credit for user
tr: Toplam kredinizi görüntüler

en: Show user average
tr: Günlük ortalama kredim

en: Show average credit for user
tr: Günlük üretilen ortalama kredinizi görüntüler

en: Show host total
tr: Bilgisayarımın toplam kredisi

en: Show total credit for host
tr: Bu bilgisayarınızın toplam kredisini görüntüler

en: Show host average
tr: Bilgisayarımın ortalama kredisi

en: Show average credit for host
tr: Bu bilgisayarınızın ortalama kredisini görüntüler

en: < &Previous project
tr: < &Önceki proje

en: Show chart for previous project
tr: Önceki proje için çizelge

en: &Next project >
tr: &Sonraki proje >

en: Show chart for next project
tr: Sonraki proje için çizelge

en: Hide project list
tr: Proje listesini gizle

en: Use entire area for graphs
tr: Tüm alan grafikler için kullanılır

en: Mode view
tr: Görünüm kipi

en: One project
tr: Tek proje

en: Show one chart with selected project
tr: Seçilen projeyi tek çizelgede göster

en: All projects (separate)
tr: Tüm projeler (ayrı)

en: Show all projects, one chart per project
tr: Tüm projeleri göster, her biri için ayrı çizelge

en: All projects (together)
tr: Tüm projeler (birlikte)

en: Show one chart with all projects
tr: Tüm projelerin bulunduğu tek çizelge göster

en: All projects (sum)
tr: Tüm projeler (özet)

en: Show one chart with sum of projects
tr: Tüm projelerin özetinin bulunduğu tek çizelge göster

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Show project list
tr: Proje listesini göster

en: Uses smaller area for graphs
tr: Grafikler için daha küçük bir alan kullanılır

en: Retry Now
tr: Şimdi dene

en: Retry the file transfer now
tr: Dosya transferini şimdi yeniden dener

en: Abort Transfer
tr: Aktarımı iptal et

en: Abort this file transfer.  You won't get credit for the task.
tr: Bu dosya aktarımını iptal eder. Bu iş için kredi alamazsınız.

en: File
tr: Dosya

en: Progress
tr: İlerleme

en: Size
tr: Boyut

en: Elapsed
tr: Geçen

en: Remaining (estimated)
tr: Kalan (tahmini)

en: Speed
tr: Hız

en: Transfers
tr: Aktarımlar

en: Network activity is suspended -
tr: Ağ faaliyeti durakladı -

en: .
    You can enable it using the Activity menu.
tr: .
    Çalışma menüsünü kullanarak yeniden sürdürebilirsiniz.

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
tr: '%s'
    adlı dosyayı aktarımı iptal etmek istediğinize emin misiniz?
    NOT: Bir aktarımı durdurmak, işi geçersiz kılar ve kredi alamazsınız.

en: Abort File Transfer
tr: Dosya Aktarımını İptal Et

en: Upload
tr: Gönderme

en: Download
tr: İndirme

en: retry in
tr: yeniden denenecek

en: failed
tr: başarısız

en: suspended
tr: durakladı

en: active
tr: sürüyor

en: pending
tr: kuyrukta

en:  (project backoff:
tr:  (proje ertelendi:

en: Show active tasks
tr: Süren işleri göster

en: Show only active tasks.
tr: Yalnızca çalışmakta olan işleri gösterir.

en: Show graphics
tr: Grafikleri göster

en: Show application graphics in a window.
tr: Uygulama grafiklerini bir pencerede gösterir.

en: Show VM Console
tr: VM Konsolu'nu görüntüle

en: Show VM Console in a window.
tr: VM Konsolu'nu bir pencerede gösterir.

en: Suspend work for this result.
tr: Seçili işlerin çalışmasını durdurur.

en: Abort
tr: İptal

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
tr: Seçili işleri iptal eder (işten kredi alamazsınız).

en: Show task details.
tr: Seçili işin detaylı bilgilerini gösterir.

en: Deadline
tr: Son teslim zamanı

en: Estimated Completion
tr: Tahmini Tamamlanma

en: Completion Before Deadline
tr: Son Teslim Tarihinden Önce Tamamlama

en: Tasks
tr: İşler

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
tr: '%s'
    adlı işi iptal etmek istediğinize emin misiniz?
    (İlerleme: %s, Durum: %s)

en: Are you sure you want to abort these %d tasks?
tr: Bu %d işi iptal etmek istediğinize emin miziniz?

en: Abort task
tr: İşi iptal et

en: Show all tasks
tr: Tüm işleri göster

en: Show all tasks.
tr: Çalışan, bekleyen ve durdurulmuş tüm işleri gösterir.

en: Resume work for this task.
tr: Seçili işlerin çalışmasını sürdürür.

en: Suspend work for this task.
tr: Seçili işlerin çalışmasını durdurur.

en: Stop graphics
tr: Grafikleri durdur

en: Close application graphics window.
tr: Uygulama grafik penceresini kapatın.

en: Do you really want to cancel?
tr: İptal etmek istediğinize emin misiniz?

en: Skin
tr: Kaplama

en: Select the appearance of the user interface.
tr: Kullanıcı arayüzünün görünümünü seçin.

en: Advanced View...	Ctrl+Shift+A
tr: Gelişmiş görünüm...	Ctrl+Shift+A

en: Display the advanced graphical interface.
tr: Gelişmiş grafiksel arayüzü görüntüler.

en: Configure display options and proxy settings
tr: Arayüz seçeneklerini ve vekil sunucu ayarlarını yapılandırabileceğiniz pencereyi açar.

en: Display diagnostic messages.
tr: Tanılama mesajlarını görüntüler.

en: Show information about BOINC and %s
tr: BOINC ve %s resmi internet sitesini açar.

en: Default
tr: Varsayılan

en: Suspend Computing
tr: Hesaplamayı duraklatır

en: Resume Computing
tr: Hesaplamayı sürdürür

en: Open a window to view notices from projects or BOINC
tr: Projelerden ya da BOINC'ten gelen bildirimleri gösterir

en: Get help with %s
tr: %s ile yardım alın

en: %s - Notices
tr: %s  - Bildirimler

en: Using local preferences.
    Click "Use web prefs" to use web-based preferences from
tr: Yerel tercihler kullanılıyor.
    Buradaki Web-tabanlı tercihleri kullanmak için "Web-tabanlı tercihleri kullan"a tıklayın:

en: Using web-based preferences from
tr: Buradaki web-tabanlı tercihleri kullanılıyor:

en: Set values and click Save to use local preferences instead.
tr: Değerleri ayarlayın ve yerel tercihlerin yerine kullanmak için Kaydet'i tıklayın.

en: For additional settings, select Computing Preferences in the Advanced View.
tr: Ek ayarlar için, 'Gelişmiş görünüm'de 'Hesaplama tercihleri' seçeneğini seçin.

en: 'In use' means mouse/keyboard input in last
tr: 'Kullanımda', en son bu kadar süre önce fare/klavye kullanıldı demektir:

en: GB of disk space
tr: GB disk alanı

en: %s - Computing Preferences
tr: %s - Hesaplama Tercihleri

en: Discard all local preferences and use web-based preferences?
tr: Tüm yerel tercihler temizlensin ve web-tabanlı tercihler mi kullanılsın?

en: Add Project
tr: Proje ekle

en: Synchronize
tr: Eşitle

en: Work done for this project
tr: Bu projede elde ettiğiniz toplam kredi

en: Volunteer for any or all of 30+ projects in many areas of science
tr: Bilimin pek çok alanından 30'dan fazla projeden birisi için gönüllü olun

en: Synchronize projects with account manager system
tr: Projeleri hesap yöneticisi sistemiyle senkronize eder

note: TODO: Might want better wording for Project Selection Combo Box tooltip
en: Select a project to access with the controls below
tr: Aşağıdaki kontrollere erişimek için bir proje seçin

en: Project Web Pages
tr: Proje internet sayfaları

en: Project Commands
tr: Proje komutları

en: Pop up a menu of web sites for project %s
tr: %s projesinin internet sayfaları için bir menü açar

en: Pop up a menu of commands to apply to project %s
tr: %s projesine verilebilecek komutları gösterir

en: Suspend this task.
tr: Bu işi duraklat.

en: Abandon this task. You will get no credit for it.
tr: Bu işi iptal eder. Bu iş için kredi alamayacaksanız.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %.1lf%%, Status: %s)
tr: '%s'
    adlı işi iptal etmek istediğinize emin misiniz?
    (İlerleme: %%%.1lf, Durum: %s)

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
tr: Katıldığınız bir proje bulunmuyor.  Lütfen bir proje ekleyin.

en: Not available
tr: Mevcut değil

en: Tasks:
tr: İşler:

note: TODO: Might want better wording for Task Selection Combo Box tooltip
en: Select a task to access
tr: Erişim için bir iş seçin

note: what project the task is from, e.g. "From: SETI@home"
en: From:
tr: Sahibi:

en: This task's progress
tr: Bu işin ilerleme oranı

en: Task Commands
tr: İş komutları

en: Pop up a menu of commands to apply to this task
tr: Bu işe verilebilecek komutları gösterir

en: Application: %s
tr: Uygulama: %s

en: %.3f%%
tr: %%%.3f

en: Application: Not available
tr: Uygulama: Mevcut değil

en: Not Available
tr: Mevcut değil

en: Elapsed: %s
tr: Geçen süre: %s

en: Remaining (estimated): %s
tr: Kalan süre (tahmini): %s

en: Status: %s
tr: Durum: %s

en: Retrieving current status.
tr: Mevcut durum bilgisi alınıyor...

en: Downloading work from the server.
tr: İş sunucudan indiriliyor

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
tr: Çalışma Durdu:  Pil Gücünde Çalışıyor.

en: Processing Suspended:  User Active.
tr: Çalışma Durdu:  Kullanıcı Faal.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
tr: Çalışma Durdu:  Kullanıcı Çalışmayı Duraklattı.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
tr: Çalışma Durdu:  Günlük Zamanlama

en: Processing Suspended:  Benchmarks Running.
tr: Çalışma Durdu:  Testler Çalışıyor.

en: Processing Suspended:  need disk space.
tr: Çalışma Durdu: Disk alanı gerekiyor.

en: Processing Suspended.
tr: Çalışma Durdu.

en: Waiting to contact project servers.
tr: Proje sunucularına bağlanılması için bekleniyor.

en: Retrieving current status
tr: Mevcut durum bilgisi alınıyor

en: No work available to process
tr: Çalıştırılacak iş bulunmuyor

en: Unable to connect to the core client
tr: Çekirdek istemciyle bağlantı kurulamadı

en: &Next >
tr: &İleri >

en: < &Back
tr: < &Geri

en: &Finish
tr: &Son

en: Services
tr: Servisler

en: Hide %s
tr: %s gizle

en: Hide Others
tr: Diğerlerini gizle

en: Show All
tr: Tümünü Göster

en: Quit %s
tr: %s'den ayrıl
