brisk-menu - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: All Items
bn: সব আইটেম

en: All
bn: সবগুলো

en: Applications
bn: অ্যাপ্লিকেশনস

en: Favourites
bn: ফেভারিটস

en: Unpin from favourites menu
bn: ফেভারিটস মেনু থেকে রিমুভ করুন

en: Pin to favourites menu
bn: ফেভারিটস মেনুতে যুক্ত করুন

en: Unpin from desktop
bn: ডেস্কটপ থেকে রিমুভ করুন

en: Pin to desktop
bn: ডেস্কটপে যুক্ত করুন

en: Classic
bn: ক্লাসিক

note: Translators: This is the text shown in the "search box" with no content
en: Type to search
bn: টাইপ করুন সার্চ করতে

note: Translators: This message is shown when the search results are empty
en: Sorry, no items found
bn: সরি, কোনো আইটেম পাওয়া যায়নি

en: End the current session
bn: সেশনটি এন্ড করুন

en: Lock the screen
bn: স্ক্রিন লক করুন

en: Turn off the device
bn: ডিভাইসটি অফ করুন

en: Dash
bn: ড্যাস

en: Menu
bn: মেনু

en: Failed to launch menu editor
bn: মেনু এডিটর লঞ্চ হতে ব্যর্থ হয়েছে

en: Please install 'menulibre' or 'mozo' to edit menus
bn: মেনু এডিট করতে অনুগ্রহ করে 'menulibre' অথবা 'mozo' ইনস্টল করুন

en: _Edit Menus
bn: মেনু এডিট

en: _About
bn: জানুন

en: Brisk Menu Launcher
bn: Brisk মেনু লঞ্চ করুন
