brisk-menu - en to de_CH translation catalogue (20 entries)

en: All Items
de_CH: Alle Einträge

en: All
de_CH: Alles

en: Applications
de_CH: Anwendungen

en: Favourites
de_CH: Favoriten

en: Unpin from favourites menu
de_CH: Aus Favoriten entfernen

en: Pin to favourites menu
de_CH: Zu Favoriten hinzufügen

en: Unpin from desktop
de_CH: Vom Desktop entfernen

en: Pin to desktop
de_CH: Zum Desktop hinzufügen

en: Classic
de_CH: Klassisch

note: Translators: This is the text shown in the "search box" with no content
en: Type to search
de_CH: Tippen um zu suchen

note: Translators: This message is shown when the search results are empty
en: Sorry, no items found
de_CH: Es wurden leider keine Ergebnisse gefunden

en: End the current session
de_CH: Abmelden

en: Lock the screen
de_CH: Bildschirm sperren

en: Turn off the device
de_CH: Herunterfahren

en: Menu
de_CH: Menü

en: Failed to launch menu editor
de_CH: Laden des Startmenüeditors fehlgeschlagen

en: Please install 'menulibre' or 'mozo' to edit menus
de_CH: Bitte 'menulibre' oder 'mozo' installieren, um das Startmenü zu editieren

en: _Edit Menus
de_CH: _Bearbeiten des Menüs

en: _About
de_CH: _Über

en: Brisk Menu Launcher
de_CH: Brisk Menü Starter
