brisk-menu - en to eo translation catalogue (21 entries)

en: All Items
eo: Ĉiuj Elementoj

en: All
eo: Ĉiu

en: Applications
eo: Aplikaĵoj

en: Favourites
eo: Ŝatataj

en: Unpin from favourites menu
eo: Forigi el satataj-menuo

en: Pin to favourites menu
eo: Aldoni al satataj-menuo

en: Unpin from desktop
eo: Forigi el skribotablo

en: Pin to desktop
eo: Aldoni al skribotablo

en: Classic
eo: Klasika

note: Translators: This is the text shown in the "search box" with no content
en: Type to search
eo: Tajpu por serĉi

note: Translators: This message is shown when the search results are empty
en: Sorry, no items found
eo: Bedaŭrinde, nenio trovitas

en: End the current session
eo: Fini la nunan seancon

en: Lock the screen
eo: Ŝlosi la ekranon

en: Turn off the device
eo: Malŝalti la aparaton

en: Dash
eo: Panelo

en: Menu
eo: Menuo

en: Failed to launch menu editor
eo: Malsukcesis lanĉi la menuredaktilo

en: Please install 'menulibre' or 'mozo' to edit menus
eo: Bonvolu instali 'menulibre' aŭ 'mozo' por redakti la menuojn

en: _Edit Menus
eo: _Redakti la Menuojn

en: _About
eo: _Pri

en: Brisk Menu Launcher
eo: Brisk-Menuo-lanĉilo
