calibre - en to bg translation catalogue (137 entries)

en: Abkhazian
bg: Абхазки

en: Achinese
bg: Ачински

en: Acoli
bg: Аколи

en: Adangme
bg: Адангме

en: Adyghe
bg: Адиге

en: Afar
bg: Афар

en: Afrihili
bg: Африхили

en: Afrikaans
bg: Африканс

en: Ainu (China)
bg: Аину (Китай)

en: Akha
bg: Акан

en: Akkadian
bg: Акадски

en: Albanian
bg: Албански

en: Aleut
bg: Алутски

en: Amarasi
bg: Аймара

en: Amharic
bg: Амхарски

en: Arabic
bg: Арабски

en: Aragonese
bg: Арагонски

en: Armenian
bg: Арменски

en: Assamese
bg: Асами

en: Avestan
bg: Авестийски

en: Azerbaijani
bg: Азербайджански

en: Bashkir
bg: Башкирски

en: Basque
bg: Баски

en: Belarusian
bg: Белоруски

en: Bengali
bg: Бенгалски

en: Bislama
bg: Бислама

en: Bosnian
bg: Босненски

en: Breton
bg: Бретонски

en: Bulgarian
bg: Български

en: Burmese
bg: Бирмански

en: Catalan
bg: Каталонски

en: Chamorro
bg: Чаморо

en: Chechen
bg: Чеченски

en: Cherokee
bg: Черокски

en: Chinese
bg: Китайски

en: Chuvash
bg: Чувашки

en: Coptic
bg: Коптски

en: Cornish
bg: Корнуелски

en: Corsican
bg: Корсикански

en: Croatian
bg: Хърватски

en: Czech
bg: Чешки

en: Danish
bg: Датски

en: Dargwa
bg: Даргински

en: Dhivehi
bg: Дхивехи

en: Dutch
bg: Холандски

en: Dzongkha
bg: Дзонгкха

en: Egyptian (Ancient)
bg: Египетски (античен)

en: English
bg: Английски

en: Esperanto
bg: Есперанто

en: Estonian
bg: Естонски

en: Ewe
bg: Еве

en: Faroese
bg: Фарьорски

en: Fijian
bg: Фиджийски

en: Finnish
bg: Фински

en: French
bg: Френски

en: Ga
bg: Га

en: Galician
bg: Галисийски

en: Georgian
bg: Грузински

en: German
bg: Германски

en: Gonja
bg: Гоня

en: Gothic
bg: Готски

en: Guarani
bg: Гуарански

en: Gujarati
bg: Гуджаратски

en: Hawaiian
bg: Хавайски

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Hindi
bg: Хинди

en: Hittite
bg: Хетски

en: Hungarian
bg: Унгарски

en: Icelandic
bg: Исландски

en: Ido
bg: Идо

en: Indonesian
bg: Индонезийски

en: Inuktitut
bg: Инуктитут

en: Irish
bg: Ирландски

en: Italian
bg: Италиански

en: Japanese
bg: Японски

en: Javanese
bg: Явански

en: Kasem
bg: Казем

en: Kashubian
bg: Кашубски

en: Kazakh
bg: Казахски

en: Kirghiz
bg: Киргизки

en: Korean
bg: Корейски

en: Kurdish
bg: Кюрдски

en: Lao
bg: Лаоски

en: Latin
bg: Латински

en: Latvian
bg: Латвийски

en: Lithuanian
bg: Литовски

en: Lule Sami
bg: Луле-саамски

en: Luxembourgish
bg: Люксембургски

en: Macedonian
bg: Македонски

en: Malagasy
bg: Малгашки

en: Malay (macrolanguage)
bg: Малайски

en: Maltese
bg: Малтийски

en: Maori
bg: Маорски

en: Marshallese
bg: Маршалски

en: Mongolian
bg: Монголски

en: Nauru
bg: Науруански

en: Navajo
bg: Навахо

en: Neapolitan
bg: Неаполитански

en: Norwegian
bg: Норвежки

en: Norwegian Bokmål
bg: Норвежки Букмол

en: Norwegian Nynorsk
bg: Норвежки Нинорск

en: Occitan (post 1500)
bg: Окситански (след 1500)

en: Persian
bg: Персийски (Фарси)

en: Polish
bg: Полски

en: Portuguese
bg: Португалски

en: Pushto
bg: Пущунски

en: Romanian
bg: Румънски

en: Romansh
bg: Романш

en: Russian
bg: Руски

en: Samoan
bg: Самоански

en: Sanskrit
bg: Санскрит

en: Sardinian
bg: Сардински

en: Serbian
bg: Сръбски

en: Sicilian
bg: Сицилиянски

en: Sinhala
bg: Синхалски

en: Slovak
bg: Словашки

en: Slovenian
bg: Словенски

en: Somali
bg: Сомалийски

en: Spanish
bg: Испански

en: Swedish
bg: Шведски

en: Tamil
bg: Тамилски

en: Tatar
bg: Татарски

en: Thai
bg: Тайвански

en: Tibetan
bg: Тибетски

en: Tigrinya
bg: Тигриня

en: Turkish
bg: Турски

en: Turkmen
bg: Туркменски

en: Tuvalu
bg: Тувалуански

en: Twi
bg: Туи

en: Ukrainian
bg: Украински

en: Undetermined
bg: неопределен

en: Urdu
bg: Урду

en: Uzbek
bg: Узбекски

en: Vietnamese
bg: Виетнамски

en: Volapük
bg: Волапюк

en: Walloon
bg: Валонски

en: Yiddish
bg: Идиш
