calibre - en to be translation catalogue (10 entries)

en: calibre User Manual
be: Інструкцыя карыстальніка calibre

en: To get started with more advanced usage, you should read about :doc:`gui`. For even more power and versatility, learn the :doc:`generated/en/cli-index`. You will find the list of :doc:`faq` useful as well.
be: Каб карыстацца праграмай на больш высокім узроўні , азнаемцеся з :doc:`gui`. Каб карыстацца яшчэ больш  упэўнена, прачытайце :doc:`generated/be/cli-index`. Спіс дакументаў :doc:`faq` вы таксама знойдзеце карысным.

en: Sections
be: Раздзелы

en: The main calibre user interface
be: Інтэрфейс карыстальніка calibre

en: Adding your favorite news website to calibre
be: Дабаўленне вашых любімых  сайтаў навін у calibre

en: Frequently Asked Questions
be: Частыя пытанні

en: Tutorials
be: Дапаможнікі

en: Customizing calibre
be: Налады calibre

en: The Command Line Interface
be: Інтэрфейс каманднага радка

en: Setting up a calibre development environment
be: Налады асяроддзя распрацоўкі calibre
