calibre - en to be translation catalogue (30 entries)

en: The Graphical User Interface
be: Графічны інтэрфейс карыстальніка

en: The interface is divided into various sections:
be: Інтэрфейс падзелены на розныя секцыі:

en: Actions
be: Дзеянні

en: Add books
be: Дадаць кнігі

en: Convert books
be: Канвертаваць кнігі

en: View
be: Праглядзець

en: Send to device
be: Адправіць на прыладу

en: Library
be: Бібліятэка

en: Device
be: Прылада

en: Remove books
be: Выдаліць кнігі

en: Preferences
be: Налады

en: Catalogs
be: Каталогі

en: The syntax for searching for dates is::
be: Сінтаксіс пошуку дат::

en: Quickview
be: Хуткі прагляд

en: Jobs
be: Работы

en: Action
be: Дзеянне

en: Remove selected books
be: Выдаліць абраныя кнігі

en: Edit Table of Contents
be: Рэдагаваць змест

en: Merge selected records
be: Аб'яднаць абраныя запісы

en: Merge selected records, keeping originals
be: Аб'яднаць абраныя запісы з захаваннем арыгіналаў

en: Find the next book that matches the current search (only works if search highlighting is turned on in search preferences)
be: Знайсці наступную кнігу, якая адпавядае пошуку (працуе толькі калі ўключана падсвятленне ў наладах пошуку)

en: Find the previous book that matches the current search (only works if search highlighting is turned on in search preferences)
be: Знайсці папярэднюю кнігу, якая адпавядае пошуку (працуе толькі калі ўключана падсвятленне ў наладах пошуку)

en: Download metadata and covers
be: Спампаваць метаданыя і вокладкі

en: Restart calibre
be: Перазапусціць calibre

en: Restart calibre in debug mode
be: Перазапусціць calibre ў рэжыме адладкі

en: Add empty books to calibre
be: Дадаць пустыя кнігі ў calibre

en: Open the Quick View popup for viewing books in related series/tags/etc.
be: Адкрыйце акно хуткага прагляду для прагляду кніг па адпаведнай серыі / пазнаке /

en: Focus the opened Quick View panel
be: Засяродзіцца на адкрытай панэлі хуткага прагляду

en: Perform a search in the Quick View panel
be: Выканаць пошук у панэлі хуткага прагляду

en: Quit calibre
be: Выйсці з calibre
