calibre - en to ca translation catalogue (25 entries)

en: The E-book viewer
ca: El visualitzador de llibres electrònics

en: Navigating around an e-book
ca: Navegació en un llibre electrònic

en: You can "turn pages" in a book by either:
ca: Podeu «girar full» en un llibre de qualsevol de les maneres:

en: Clicking in the left or right margin or the page with the mouse
ca: Fent clic en el marge esquerre o dret de la pàgina amb el ratolí

en: Pressing the :kbd:`spacebar`, :kbd:`page up`, :kbd:`page down` or arrow keys
ca: Prement :kbd:`spacebar`, :kbd:`page up`, :kbd:`page down` o les tecles de fletexes

en: Bookmarks
ca: Marcadors

en: Table of Contents
ca: Taula del contingut

en: Navigating by location
ca: Exploració per ubicació

en: Reference mode
ca: Mode de referència

en: Customizing the look and feel of your reading experience
ca: Personalització de l'aparença de la vostra experiència de lectura

en: Dictionary lookup
ca: Consulta al diccionari

en: Copying text and images
ca: Còpia de text i imatges

en: Keyboard shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Scroll to the previous section
ca: Desplaçar-se a la secció anterior

en: Scroll to the next section
ca: Desplaçar-se a la secció següent

en: Back
ca: Enrere

en: Forward
ca: Endavant

en: Copy to clipboard
ca: Copia-ho al porta-retalls

en: Start search
ca: Inicia la cerca

en: Decrease font size
ca: Disminueix la mida de la lletra

en: Toggle full screen
ca: Commuta a pantalla completa

en: Show/hide bookmarks
ca: Mostra o oculta els marcadors

en: Reload book
ca: Torna a carregar el llibre

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Quit
ca: Surt
