calibre - en to de translation catalogue (8 entries)

en: The calibre Content server
de: Der Calibre Inhalteserver

en: Contents
de: Inhalt

en: Accessing the Content server from other devices
de: Von anderen Geräten auf den Inhalteserver zugreifen

en: Accessing the server from anywhere on the internet
de: Von überall aus dem Internet auf den Inhalteserver zugreifen

en: The book list
de: Die Bücherliste

en: Browser support
de: Browserunterstützung

en: Or, for Apache::
de: Oder, für Apache::

en: With nginx, the required configuration is::
de: Bei nginx lautet die notwendige Konfiguration::
