calibre - en to et translation catalogue (56 entries)

en: Editing e-books
et: E-raamatute muutmine

en: calibre has an integrated e-book editor that can be used to edit books in the EPUB and AZW3 (Kindle) formats. The editor shows you the HTML and CSS that is used internally inside the book files, with a live preview that updates as you make changes. It also contains various automated tools to perform common cleanup and fixing tasks.
et: calibrel on sisseehitatud e-raamatute muutja, mida saab kasutada EPUB- ja AZW3 (Kindle) formaadis raamatute redigeerimiseks. Redaktor näitab sulle raamatufailides kasutatavaid HTML- ja CSS-faile koos reaalajas eelvaatega, mis uueneb muudatusi tehes. See sisaldab ka mitmeid automatiseerimise tööriistu levinumate puhastamise ja parandamistööde teostamiseks.

en: You can use this editor by right clicking on any book in calibre and selecting :guilabel:`Edit book`.
et: Sa saad seda redaktorit kasutada, paremklõpsates calibres mis tahes raamatul ja valides :guilabel:`Muuda raamatut`.

en: Contents
et: Sisukord

en: Basic workflow
et: Peamine töövoog

en: The File browser
et: Failide sirvija

en: Renaming files
et: Failide ümbernimetamine

en: Merging files
et: Failide ühendamine

en: Changing text file order
et: Tekstifailide järjestuse muutmine

en: Marking the cover
et: Kaanepildi märkimine

en: Deleting files
et: Failide kustutamine

en: Exporting files
et: Failide eksportimine

en: Replacing files
et: Failide asendamine

en: Search & replace
et: Otsimine & asendamine

en: Saved searches
et: Salvestatud otsingud

en: Function mode
et: Funktsiooni režiim

en: Automated tools
et: Automatiseeritud vahendid

en: Editing the Table of Contents
et: Sisukorra muutmine

en: Some of the checks performed are:
et: Osa teostatavatest kontrollidest on:

en: Adding a cover
et: Kaanepildi lisamine

en: Embedding referenced fonts
et: Viidatud fontide manustamine

en: Smartening punctuation
et: Kirjavahemärkide kaunistamine

en: Transforming CSS properties
et: CSS-atribuutide muundamine

en: Creating the rules is simple, the rules follow a natural language format, that looks like:
et: Reeglite loomine on lihtne, reeglid järgivad tavakeele vormingut, nähes välja umbes nii:

en: If the property *color* is *red* *change* it to *green*
et: Kui atribuut *värv* on *punane*, siis *muuda* see *roheliseks*

en: If the property *font-size* is *any value* *multiply* the value by *2*
et: Kui atribuut *font-size* on *mis tahes väärtusega*, siis *korruta* seda väärtust *2*-ga

en: Removing unused CSS rules
et: Kasutamata CSS-reeglite eemaldamine

en: Fixing HTML
et: HTML-i parandamine

en: Beautifying files
et: Failide ilustamine

en: Inserting an inline Table of Contents
et: Reasisese sisukorra sisestamine

en: Filtering style information
et: Laadide teabe filtreerimine

en: Upgrading the book's internals
et: Raamatu siseosade uuendamine

en: This tool can be used to upgrade the book's internals, if possible. For instance it will upgrade EPUB 2 books to EPUB 3 books. The tool can be accessed via :guilabel:`Upgrade book internals`.
et: Seda tööriista saab kasutada raamatu siseosade uuendamiseks, kui võimalik. Näiteks uuendab see EPUB 2 raamatud EPUB 3-ks. Sellele tööriistale pääseb ligi menüüs :guilabel:`Uuenda raamatu sisemust`.

en: Checkpoints
et: Kontrollpunktid

en: The Live preview panel
et: Reaalajas eelvaate paneel

en: Splitting HTML files
et: HTML-failide tükeldamine

en: The Live CSS panel
et: Reaalajas CSS paneel

en: You can enable the Live CSS panel via :guilabel:`View->Live CSS`.
et: Reaalajas CSS-i paneeli saad lubada menüüs :guilabel:`Vaade->Reaalajas CSS`.

en: Miscellaneous tools
et: Mitmesugused tööriistad

en: There are a few more tools that can be useful while you edit the book.
et: On veel mõned tööriistad, mis võivad raamatu muutmisel kasulikud olla.

en: The Table of Contents view
et: Sisukorra vaade

en: Checking the spelling of words in the book
et: Raamatus olevate sõnade õigekirja kontrollimine

en: Adding new dictionaries
et: Uute sõnastike lisamine

en: Inserting special characters
et: Eriliste tähemärkide lisamine

en: The code inspector view
et: Koodi uurija vaade

en: Checking external links
et: Väliste linkide kontrollimine

en: Downloading external resources
et: Väliste ressursside allalaadimine

en: Arranging files into folders by type
et: Failide tüübi järgi kaustadesse korraldamine

en: The Reports tool
et: Raportite tööriist

en: Special features in the code editor
et: Erilised võimalused koodiredaktoris

en: Syntax highlighting
et: Süntaksi esiletõstmine

en: Invalid HTML is highlighted with a red underline
et: Vigane HTML on punasega allajoonitud

en: Context sensitive help
et: Sisutundlik abi

en: Auto-complete
et: Automaatne lõpetamine

en: Snippets
et: Katked

en: The calibre E-book editor supports *snippets*. A snippet is a piece of text that is either re-used often or contains a lot of redundant text. The editor allows you to insert a snippet with only a few key strokes. The snippets are very powerful, with many features, such as placeholders you can jump between, automatic mirroring of repeated text and so on. For more information, see :doc:`snippets`.
et: calibre redaktor toetab *katkeid*. Katke on tekstijupp, mida kasutatakse tihti või sisaldab sisaldab palju liigset teksti. Redaktor lubab sul katke sisestada ainult mõne klahvivajutusega. Katked on väga võimsad, paljude võimalustega, näiteks kohatäited mille vahel hüpata, automaatne korduva teksti peegeldamine, ja nii edasi. Rohkema teabe saamiseks vaata lehte :doc:`snippets`.
