calibre - en to et translation catalogue (43 entries)

en: The E-book viewer
et: E-raamatute vaatur

en: calibre includes a built-in E-book viewer that can view all the major e-book formats. The E-book viewer is highly customizable and has many advanced features.
et: calibre sisaldab sisseehitatud e-raamatute vaaturit, mis suudab avada kõiki levinumaid e-raamatute formaate. E-raamatute vaatur on väga kohandatav ja paljude võimalustega.

en: Starting the E-book viewer
et: E-raamatute vaaturi käivitamine

en: You can view any of the books in your calibre library by selecting the book and pressing the :guilabel:`View` button. This will open up the book in the E-book viewer. You can also launch the E-book viewer by itself from the Start menu in Windows.  On macOS, you can pin it to the dock and launch it from there. On Linux you can use its launcher in the desktop menus or run the command :command:`ebook-viewer`.
et: Sa saad lugeda iga raamatut oma calibre kogus, valides raamatu ja vajutades nupule :guilabel:`Loe`. See avab raamatu E-raamatute vaaturis. Windowsis saad E-raamatute vaaturit omaette avada ka Start menüü kaudu. macOS-is saad selle dokile kinnitada ja selle käivitada sealt. Linuxis saad kasutada selle käivitajat töölaua menüüdes või käitada käsuga :command:`ebook-viewer`.

en: Navigating around an e-book
et: E-raamatus liikumine

en: Bookmarks
et: Järjehoidjad

en: Table of Contents
et: Sisukord

en: Navigating by location
et: Asukoha järgi liikumine

en: Reference mode
et: Viidete režiim

en: Customizing the look and feel of your reading experience
et: Lugemiskogemuse väljanägemise kohandamine

en: Dictionary lookup
et: Sõnastikust otsimine

en: Copying text and images
et: Teksti ja piltide kopeerimine

en: You can select text and images by dragging the content with your mouse and then right clicking and selecting :guilabel:`Copy` to copy to the clipboard.  The copied material can be pasted into another application as plain text and images.
et: Teksti ja pilte saad valida, lohistades hiirega üle sisu ja seejärel paremklõpsates ja valides :guilabel:`Kopeeri` lõikelauale kopeerimiseks. Kopeeritud materjali saab teise programmi kleepida lihttekstina ja piltidena.

en: Keyboard shortcuts
et: Klaviatuuri otseteed

en: Keyboard shortcut
et: Klaviatuuri otsetee

en: Action
et: Tegevus

en: Scroll to the beginning of the book
et: Keri raamatu algusesse

en: Scroll to the end of the book
et: Keri raamatu lõppu

en: Scroll backwards by screen-fulls
et: Keri ekraanitäite kaupa tagasi

en: Scroll forwards by screen-fulls
et: Keri ekraanitäite kaupa edasi

en: Scroll to the previous section
et: Keri eelmise sektsioonini

en: Scroll to the next section
et: Keri järgmise sektsioonini

en: Back
et: Tagasi

en: Forward
et: Edasi

en: Copy to clipboard
et: Kopeeri lõikelauale

en: Start search
et: Käivita otsing

en: Find next
et: Leia järgmine

en: Find previous
et: Leia eelmine

en: Increase font size
et: Suurenda kirjasuurust

en: Decrease font size
et: Vähenda kirjasuurust

en: Increase number of pages per screen
et: Suurenda ekraanil näidatavate lehtede arvu

en: Decrease number of pages per screen
et: Vähenda ekraanil näidatavate lehtede arvu

en: Make number of pages per screen automatic
et: Tee ekraanil näidatavate lehtede arv automaatseks

en: Toggle full screen
et: Lülita täisekraani režiimi

en: Toggle the scrollbar
et: Lülita kerimisriba

en: Toggle the Reference mode
et: Lülita Viidete režiimi

en: Show/hide bookmarks
et: Kuva/peida järjehoidjad

en: New bookmark
et: Uus järjehoidja

en: Show the book metadata
et: Näita raamatu metaandmeid

en: Reload book
et: Laadi raamat uuesti

en: Select all
et: Vali kõik

en: Quit
et: Välju

en: Toggle the highlights panel
et: Lülita esiletõstude paneeli
