calibre - en to he translation catalogue (14 entries)

en: Here, we will teach you how to create your own plugins to add new features to calibre.
he: כאן אנחנו נלמד אותך כיצד ליצור תוספים משלך כדי להוסיף תכונות חדשות לקליבר.

en: Contents
he: תוכן

en: This only applies to calibre releases >= 0.8.60
he: זה חל רק על גרסאות קליבר> = 0.8.60

en: Anatomy of a calibre plugin
he: האנטומיה של תוספי קליבר

en: A User Interface plugin
he: תוסף ממשק משתמש

en: This file contains the actual code that does something useful
he: קובץ זה מכיל את קוד אמיתי שעושה משהו מועיל

en: This file defines the interface part of the plugin
he: קובץ זה מגדיר את חלק הממשק של התוסף

en: The icon for this plugin
he: האייקון לחיבור זה

en: A text file with information about the plugin
he: קובץ טקסט עם מידע אודות החיבור

en: Now let's look at the code.
he: עתה, הבה נצפה בקוד.

en: Adding translations to your plugin
he: מוסיף תרגומים לתוסף שלך

en: The plugin API
he: התוסף API

en: More plugin examples
he: דוגמאות נוספות לתוסף

en: Sharing your plugins with others
he: משתף את התוספים שלך עם אחרים
