calibre - en to hu translation catalogue (7 entries)

en: Plugin
hu: Bővítmény

en: by the user.
hu: a felhasználó által.

en: The author of this plugin
hu: Ennek a bővítménynek a készítője

en: For example to load an image::
hu: Például egy kép betöltése:

en: Main memory
hu: Fő memória

en: Card A
hu: „A” kártya

en: Card B
hu: „B” kártya
