calibre - en to is translation catalogue (14 entries)

en: calibre User Manual
is: Calibre handbókin

en: Sections
is: Hlutar

en: The main calibre user interface
is: Aðalviðmót Calibre

en: The calibre E-book viewer
is: Calibre rafbókalesarinn

en: Customizing calibre's e-book conversion
is: Sérsníða umbreytingar Calibre á rafbókum

en: Editing e-books
is: Breytingar á rafbókum

en: The calibre Content server
is: Calibre efnismiðlarinn

en: Comparing e-books
is: Samanburður á rafbókum

en: Editing e-book metadata
is: Breyta lýsigögnum rafbóka

en: Frequently Asked Questions
is: Algengar spurningar

en: Tutorials
is: Kennsluefni

en: Customizing calibre
is: Að sérsníða calibre

en: The Command Line Interface
is: Viðmót skipanalínunnar

en: Setting up a calibre development environment
is: Uppsetning á þróunarumhverfi fyrir calibre
