calibre - en to kn translation catalogue (11 entries)

en: Adding your favorite news website
kn: ನಿಮ್ಮ ನೆಚ್ಚಿನ ಸುದ್ದಿ ಜಾಲತಾಣವನ್ನು ಸೇರಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: The calibre blog
kn: ಕ್ಯಾಲಿಬರ್ ಬ್ಲಾಗ್

en: News Front Page: https://newsrss.bbc.co.uk/rss/newsonline_world_edition/front_page/rss.xml
kn: ಸುದ್ದಿ ಮುಖ ಪುಟ: https://newsrss.bbc.co.uk/rss/newsonline_world_edition/front_page/rss.xml

en: Science/Nature: https://newsrss.bbc.co.uk/rss/newsonline_world_edition/science/nature/rss.xml
kn: ವಿಜ್ಞಾನ/ಪರಿಸರ: https://newsrss.bbc.co.uk/rss/newsonline_world_edition/science/nature/rss.xml

en: Using the print version of bbc.co.uk
kn: bbc.co.uk ನ ಮುದ್ರಿತ ಆವೃತ್ತಿಯನ್ನು ಬಳಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: Article URL
kn: ಬರಹಗಳ URL

en: Print version URL
kn: ಮುದ್ರಿತ ಆವೃತ್ತಿ URL

en: Real life example
kn: ನೈಜ ಜೀವನದ ಉದಾಹರಣೆ

en: The next interesting feature is::
kn: ಮುಂದಿನ ಆಸಕ್ತಿದಾಯಕ ವಿಶೇಷತೆ::

en: :doc:`generated/en/ebook-convert`
kn: :doc:`generated/kn/ebook-convert`

en: Further reading
kn: ಇನ್ನೂ ಮುಂದಿನ ಓದು
