calibre - en to kn translation catalogue (7 entries)

en: Splitting and merging of files
kn: ಕಡತಗಳ ವಿಲೀನತೆ ಮತ್ತು ವಿಭಜನೆ

en: Used internally
kn: ಆಂತರಿಕವಾಗಿ ಬಳಸಲಾಗಿದೆ

en: The list of files to be merged
kn: ವಿಲೀನಗೊಳಿಸಬೇಕಾಗಿರುವ ಕಡತಗಳ ಪಟ್ಟಿ

en: Managing covers
kn: ರಕ್ಷಾಪುಟಗಳನ್ನು ನಿರ್ವಹಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: Mark the specified image as the cover image.
kn: ನಿಗದಿತ ಚಿತ್ರವನ್ನು ರಕ್ಷಾಪುಟ ಚಿತ್ರದಂತೆ ಗುರುತುಮಾಡಿ.

en: Generate a Table of Contents from files in the book.
kn: ಪುಸ್ತಕದಲ್ಲಿನ ಕಡತಗಳಿಂದ ಪರಿವಿಡಿಯನ್ನು ರಚಿಸಿ.

en: The title for this table of contents.
kn: ಈ ಪರಿವಿಡಿಗೆ ಶೀರ್ಷಿಕೆ.
