calibre - en to mr translation catalogue (5 entries)

en: An OEBBook object
mr: OEBBook वस्तू

en: Conversion options
mr: रुपांतराचे पर्याय

en: To use URLs instead, set it to::
mr: त्याबदली URL वापरण्यास, असे सेट करा::

en: Max number of characters in the short description
mr: संक्षिप्त वर्णनात कॅरॅक्टरांची कमाल संख्या

en: The title to use for the e-book
mr: ई-पुस्तकासाठी वापरायची शीर्षक
