calibre - en to mr translation catalogue (8 entries)

en: Editing e-book metadata
mr: ई-पुस्तक मेटाडेटा संपादित करत आहे

en: Contents
mr: अनुक्रमणिका

en: Editing the metadata of one book at a time
mr: एका वेळी एका पुस्तकाचा मेटाडेटा संपादित करणे

en: Managing book formats
mr: पुस्तकांच्या स्वरूपांचे व्यवस्थापन करणे

en: All about covers
mr: आवरणपृष्ठांविषयी सर्वकाही

en: Editing the metadata of many books at a time
mr: एका वेळी अनेक पुस्तकांचा मेटाडेटा संपादित करणे

en: `Title case` -- capitalize each word in the result.
mr: `Title case` -- निकालातील प्रत्येक शब्द कॅपिटलाइझ करा

en: Bulk downloading of metadata
mr: मेटाडेटाचे मोठ्या प्रमाणात डाउनलोड करणे
