calibre - en to mr translation catalogue (10 entries)

en: Books added to calibre in the last day::
mr: गेल्या दिवसभरात कॅलिबरमध्ये जोडलेली पुस्तके::

en: Books added to calibre in the last month::
mr: गेल्या महिन्याभरात कॅलिबरमध्ये जोडलेली पुस्तके::

en: Books with a rating of 5 stars::
mr: 5 तार्‍यांचे रेटिंग असणारी पुस्तके::

en: rating:5
mr: रेटिंग:5

en: Books with a rating of at least 4 stars::
mr: किमान 4 तार्‍यांचे रेटिंग असणारी पुस्तके::

en: rating:>=4
mr: रेटिंग:>=4

en: Books with no rating::
mr: रेटिंग नसलेली पुस्तके::

en: rating:false
mr: रेटिंग:नाही

en: Books with no tags::
mr: टॅग नसलेली पुस्तके::

en: Books with no covers::
mr: आवरणपृष्ठ नसलेली पुस्तके::
