calibre - en to mr translation catalogue (14 entries)

en: Function mode for Search & replace in the Editor
mr: संपादकात शोध आणि फेरबदल करण्यासाठी कार्य मोड

en: The Function mode
mr: कार्य मोड

en: Use this function with the find regular expression::
mr: रेग्युलर एक्सप्रेशनचा शोध घेण्यासाठी हे कार्य वापरा::

en: Auto create a Table of Contents
mr: आपोआप अनुक्रमणिका बनवा

en: The API for the function mode
mr: कार्य मोडसाठीचा API

en: The ``match`` argument
mr: ``match`` आर्ग्युमेंट

en: The ``number`` argument
mr: ``number`` आर्ग्युमेंट

en: The ``file_name`` argument
mr: ``file_name`` आर्ग्युमेंट

en: The ``metadata`` argument
mr: ``metadata`` आर्ग्युमेंट

en: The ``dictionaries`` argument
mr: ``dictionaries`` आर्ग्युमेंट

en: The ``data`` argument
mr: ``data`` आर्ग्युमेंट

en: The ``functions`` argument
mr: ``functions`` आर्ग्युमेंट

en: Debugging your functions
mr: आपली कार्ये डीबग करणे

en: More examples
mr: अधिक उदाहरणे
