calibre - en to mr translation catalogue (5 entries)

en: Snippets
mr: स्निपेट

en: The built-in snippets
mr: अंतर्गत स्निपेट

en: Inserting a self-closing HTML tag [<>]
mr: स्वतः बंद होणारा HTML टॅग घालणे [<>]

en: Inserting an HTML link tag [<a]
mr: HTML लिंक टॅग घालणे [<a]

en: Inserting a HTML image tag [<i]
mr: HTML चित्र टॅग घालणे [<i]
