calibre - en to nb translation catalogue (8 entries)

en: Adding your favorite news website
nb: Legg til ditt favoritt nyhetssted

en: To gain an understanding of how to use the framework, follow the examples in the order listed below:
nb: For å få en forståelse av hvordan å bruke rammeverket, følg eksemplene listet under:

en: The calibre blog
nb: calibre blogg

en: Article URL
nb: Artikkel URL

en: The next interesting feature is::
nb: Den neste interesante funksjon er:

en: :doc:`generated/en/ebook-convert`
nb: :doc:`generated/nb/ebook-convert`

en: Further reading
nb: Les mer

en: API documentation
nb: API dokumentasjon
