gnome-mpv 0.15 - en to ro translation catalogue (34 entries)

en: Whether the settings has already been migrated from the previous version
ro: Daca setarile au fost deja migrate de la versiunea anterioara

en: Automatically resize window to fit video
ro: Dimensiune fereastră automată la mărimea video

en: Prefer dark theme
ro: Preferați tema întunecată

en: Enable client-side decorations
ro: Activează decorațiile ferestrelor (CSD)

en: Use floating controls in windowed mode
ro: Control floating peste mod fereastra

en: Automatically hide mouse cursor in windowed mode
ro: Ascunde cursor mouse automat in mod fereastra

en: The minimum cursor speed at which floating controls will be unhidden.
ro: Viteza minimă cursor la care controlul flotant va fi vizibil.

en: Size of the dead zone in which cursor movement will not cause the controls to be shown.
ro: Mărimea zonei moarte în care mișcarea cursorului nu duce la apariția controlului.

en: Use skip buttons to control the playlist
ro: Foloseste butoanele skip la controlul listei de redare

en: Remember last location in file chooser
ro: Memoreaza ultima locatie la alegerea fisierelor

en: Always open new window
ro: Deschide intotdeauna o fereastră nouă

en: Always show title buttons
ro: Arată întotdeauna butoanele de titlu

en: Path to mpv configuration file
ro: Calea la fișierul de configurație mpv

en: Enable MPRIS support
ro: Activeaza suport MPRIS

en: Ignore playback errors
ro: Ignorați erorile de redare

en: Width of the window
ro: Lățimea ferestrei

en: Height of the window
ro: Înălțimea ferestrei

en: Show/hide the controls
ro: Arătaţi/ascundeţi controalele

en: Show/hide the playlist
ro: Arătaţi/ascundeţi lista de redare

en: The Celluloid Developers
ro: Dezvoltatorii Celluloid

en: _File
ro: _Fișier

en: _Save Playlist
ro: _Salvează Lista Redare

en: _Edit
ro: _Modifică

en: _Preferences
ro: _Preferințe

en: _View
ro: _Vizualizare

en: _Fullscreen
ro: _Tot ecranul

en: _Help
ro: _Ajutor

en: Location:
ro: Adresă:

en: Preferences
ro: Preferințe

en: Playlist
ro: Listă de redare

en: Add File to Playlist
ro: Adaugă un fișier Listei de Redare

en: Open File
ro: Deschide Fișier

en: Open Location
ro: Deschide Adresa

en: Save Playlist
ro: Salvează Lista de Redare
