cheese master - en to hu translation catalogue (129 entries)

en: Photo mode
hu: Fénykép mód

en: Photo
hu: Fénykép

en: Video mode
hu: Videó mód

en: Video
hu: Videó

en: Photo burst mode
hu: Fényképsorozat mód

en: Burst
hu: Sorozat

en: Take a photo using a webcam
hu: Fényképezés a webkamera használatával

en: Navigate to the previous page of effects
hu: Navigálás az effektusok előző oldalára

en: Effects
hu: Effektusok

en: _Effects
hu: _Effektusok

en: Navigate to the next page of effects
hu: Navigálás az effektusok következő oldalára

en: Leave fullscreen mode and go back to windowed mode
hu: Teljes képernyős mód elhagyása és visszatérés az ablakos módhoz

en: Preferences
hu: Beállítások

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Device
hu: Eszköz

en: Photo resolution
hu: Fénykép felbontása

en: Video resolution
hu: Videó felbontása

en: Webcam
hu: Webkamera

en: Brightness
hu: Fényerő

en: Saturation
hu: Telítettség

en: Hue
hu: Árnyalat

en: Contrast
hu: Kontraszt

en: Image
hu: Kép

en: Shutter
hu: Zár

en: _Countdown
hu: _Visszaszámlálás

en: Fire _flash
hu: Vak_u villantása

en: Burst mode
hu: Sorozat mód

en: Number of photos
hu: Fényképek száma

en: Delay between photos (seconds)
hu: Késleltetés a fényképek között (mp)

en: Capture
hu: Felvétel

en: _Fullscreen
hu: _Teljes képernyő

en: P_references
hu: B_eállítások

en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

en: _About Cheese
hu: A Csííz _névjegye

en: Take a Photo
hu: Fényképezés

en: Open
hu: Megnyitás

en: Save _As…
hu: Men_tés másként…

en: Move to _Trash
hu: Át_helyezés a Kukába

en: Delete
hu: Törlés

note: Both taken from the desktop file.
en: Cheese
hu: Csííz

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
hu: Képek készítése és videók felvétele webkamerával, vicces grafikai effektusokkal

en: Cheese uses your webcam to take photos and videos, applies fancy special effects and lets you share the fun with others.
hu: A Csííz a webkamera használatával fényképeket és videókat készít, vicces speciális effektusokat alkalmaz és lehetővé teszi a képek megosztását másokkal.

en: Take multiple photos in quick succession with burst mode. Use the countdown to give yourself time to strike a pose, and wait for the flash!
hu: Készítsen több fényképet gyors egymásutánban a sorozat módban. A visszaszámlálás alatt felvehet egy pózt, majd várjon a villanásra!

en: Under the hood, Cheese uses GStreamer to apply fancy effects to photos and videos. With Cheese it is easy to take photos of you, your friends, pets or whatever you want and share them with others.
hu: A felszín alatt a Csííz a GStreamert használja az effektusok fényképekre és videókra alkalmazásához. A Csíízzel egyszerűen készíthet fényképeket önmagáról, barátairól, háziállatairól vagy amiről csak szeretne, és megoszthatja képeit másokkal.

en: Webcam Booth
hu: Webkamera-kezelő

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: photo;video;webcam;camera;selfie;
hu: fénykép;videó;webkamera;kamera;szelfi;

en: Use a countdown
hu: Visszaszámlálás használata

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
hu: Állítsa igazra visszaszámláló üzenet megjelenítéséhez kép készítése előtt

en: Countdown length
hu: Visszaszámlálás hossza

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
hu: A visszaszámlálás időtartama kép készítése előtt, másodpercben

en: Fire flash before taking a photo
hu: Vaku villantása a fénykép készítése előtt

en: Set to true to fire a flash before taking a photo
hu: Állítsa igazra vaku villantásához a fénykép készítése előtt

en: Camera device string indicator
hu: Fényképezőgép-eszköz szöveges jelzője

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
hu: A fényképezőgépre mutató eszközcsomópont útvonala, például /dev/video0

en: Last selected effect
hu: Utoljára kiválasztott effektus

en: Name of the installed effect that was selected last
hu: Az utoljára kiválasztott telepített effektus neve

en: Photo width
hu: Fénykép szélessége

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
hu: A fényképezőgéppel készített kép szélessége képpontban

en: Photo height
hu: Fénykép magassága

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
hu: A fényképezőgéppel készített kép magassága képpontban

en: Video width
hu: Videó szélessége

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
hu: A fényképezőgéppel készített videó szélessége képpontban

en: Video height
hu: Videó magassága

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
hu: A fényképezőgéppel készített videó magassága képpontban

en: Image brightness
hu: Fénykép fényereje

en: Adjusts the brightness of the image coming from the camera
hu: A kamerából érkező kép fényerejének módosítása

en: Image contrast
hu: Fénykép kontrasztja

en: Adjusts the contrast of the image coming from the camera
hu: A kamerából érkező kép kontrasztjának módosítása

en: Image saturation
hu: Fénykép telítettsége

en: Adjusts the saturation of the image coming from the camera
hu: A kamerából érkező kép telítettségének módosítása

en: Image hue
hu: Fénykép színárnyalata

en: Adjusts the hue (color tint) of the image coming from the camera
hu: A kamerából érkező kép színárnyalatának módosítása

en: Video path
hu: Videó útvonala

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, “XDG_VIDEOS_DIR/Webcam” will be used.
hu: A videók tárolására használt útvonal megadása. Ha üres, akkor az „XDG_VIDEOS_DIR/Webcam” kerül használatra.

en: Photo path
hu: Fénykép útvonala

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, “XDG_PICTURES_DIR/Webcam” will be used.
hu: A fényképek tárolására használt útvonal megadása. Ha üres, akkor az „XDG_PICTURES_DIR/Webcam” kerül használatra.

en: Time between photos in burst mode
hu: Késleltetés a fényképek között sorozat módban

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
hu: Idő hossza ezredmásodpercben a képek készítése között sorozat módban. Ha a sorozat késleltetése rövidebb a visszaszámlálás hosszánál, akkor a visszaszámlálás hossza kerül felhasználásra.

en: Number of photos in burst mode
hu: Fényképek száma sorozat módban

en: The number of photos to take in a single burst.
hu: Egy sorozatban készítendő fényképek száma.

[ctx: shortcut window]
en: Overview
hu: Áttekintő

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
hu: Teljes képernyő be / ki

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
hu: Kilépés az alkalmazásból

[ctx: shortcut window]
en: Thumbnails
hu: Bélyegképek

[ctx: shortcut window]
en: Open
hu: Megnyitás

[ctx: shortcut window]
en: Save As
hu: Mentés másként

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
hu: Áthelyezés a Kukába

[ctx: shortcut window]
en: Delete
hu: Törlés

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Select
hu: _Kijelölés

en: Shutter sound
hu: Zárhang

en: _Take Another Picture
hu: Újabb _fénykép készítése

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
hu: Legalább egy szükséges GStreamer elem hiányzik:

en: No device found
hu: Nem található eszköz

[ctx: time format]
note: Translators: This is a time format, like "09:05:02" for 9 * hours, 5 minutes, and 2 seconds. You may change ":" to * the separator that your locale uses or use "%Id" instead * of "%d" if your locale uses localized digits.
en: %02i:%02i:%02i
hu: %02i.%02i.%02i

en: Device capabilities not supported
hu: Az eszköz képességei nem támogatottak

en: Unknown device
hu: Ismeretlen eszköz

en: Cancellable initialization not supported
hu: A megszakítható előkészítés nem támogatott

en: Start in wide mode
hu: Indítás széles módban

en: Device to use as a camera
hu: Kameraként használandó eszköz

en: DEVICE
hu: ESZKÖZ

en: Output version information and exit
hu: Verzióinformációk kiírása és kilépés

en: Start in fullscreen mode
hu: Indítás teljes képernyős módban

en: Webcam in use
hu: Webkamera használatban

en: Cheese Website
hu: A Csííz weboldala

note: Translators: a description of an effect (to be applied to images *              from the webcam) which does nothing.
en: No Effect
hu: Nincs effektus

en: Could not open %s
hu: %s megnyitása nem sikerült

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
hu[0]: Biztosan véglegesen törölni akarja a fájlt?
hu[1]: Biztosan véglegesen törölni akar %d fájlt?

en: _Delete
hu: _Törlés

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
hu[0]: Ha töröl egy elemet, akkor az véglegesen elvész
hu[1]: Ha törli az elemeket, akkor azok véglegesen elvesznek

en: Could not delete %s
hu: „%s” törlése nem sikerült

en: Skip
hu: Kihagyás

en: Skip all
hu: Összes kihagyása

en: Could not move %s to trash
hu: %s nem helyezhető át a Kukába

note: Nothing selected.
en: Save File
hu: Fájl mentése

en: Save
hu: Mentés

en: Could not save %s
hu: %s nem menthető

en: Stop recording
hu: Felvétel leállítása

en: Record a video
hu: Videó rögzítése

note: FIXME: Set the effects action to be inactive.
en: Stop taking pictures
hu: Fényképezés leállítása

en: Take multiple photos
hu: Több fénykép készítése

en: No effects found
hu: Nem találhatók effektusok

en: There was an error playing video from the webcam
hu: Hiba történt a webkameráról történő videó lejátszása közben

en: Record a video using a webcam
hu: Videó rögzítése a webkamera használatával

en: Take multiple photos using a webcam
hu: Több fénykép készítése a webkamera használatával

en: Choose an Effect
hu: Válasszon effektust

en: Record a Video
hu: Videó rögzítése

en: Take Multiple Photos
hu: Több fénykép készítése
