cheese 3.34.x - en to nb translation catalogue (127 entries)

en: Photo mode
nb: Fotomodus

en: Photo
nb: Bilde

en: Video mode
nb: Videomodus

en: Photo burst mode
nb: Bildeseriemodus

en: Burst
nb: Serie

en: Take a photo using a webcam
nb: Ta et bilde med webkamera

en: Navigate to the previous page of effects
nb: Gå til forrige side med effekter

en: Effects
nb: Effekter

en: _Effects
nb: _Effekter

en: Navigate to the next page of effects
nb: Gå til neste side med effekter

en: Leave fullscreen mode and go back to windowed mode
nb: Forlat fullskjerm modus og gå tilbake til et vanlig vindu

en: Preferences
nb: Brukervalg

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Close
nb: L_ukk

en: Device
nb: Enhet

en: Photo resolution
nb: Oppløsning for bilde

en: Video resolution
nb: Oppløsning for video

en: Webcam
nb: Kamera

en: Brightness
nb: Lysstyrke

en: Saturation
nb: Metning

en: Hue
nb: Glød

en: Contrast
nb: Kontrast

en: Image
nb: Bilde

en: Shutter
nb: Lukker

en: _Countdown
nb: Ne_dtelling

en: Fire _flash
nb: Utløs _blitz

en: Burst mode
nb: Bytt til seriemodus

en: Number of photos
nb: Antall bilder

en: Delay between photos (seconds)
nb: Pause mellom bilder (sekunder)

en: Capture
nb: Ta bilde

en: _Fullscreen
nb: _Fullskjerm

en: P_references
nb: B_rukervalg

en: _Keyboard Shortcuts
nb: _Tastatursnarveier

en: _About Cheese
nb: _Om Cheese

en: Take a Photo
nb: Ta et bilde

en: Open
nb: Åpne

en: Save _As…
nb: L_agre som …

en: Move to _Trash
nb: Flytt til _papirkurv

en: Delete
nb: Slett

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
nb: Ta bilder og ta opp video fra ditt webkamera med morsomme effekter

en: Cheese uses your webcam to take photos and videos, applies fancy special effects and lets you share the fun with others.
nb: Cheese bruker ditt nettkamera til å ta bilder og videoer, og bruker flotte spesialeffekter og lar deg dele moroa med andre.

en: Take multiple photos in quick succession with burst mode. Use the countdown to give yourself time to strike a pose, and wait for the flash!
nb: Ta flere bilder i rask rekkefølge med seriemodus. Bruk nedtelling til å gi deg selv tid til å stille deg opp og vent på blitzen!

en: Under the hood, Cheese uses GStreamer to apply fancy effects to photos and videos. With Cheese it is easy to take photos of you, your friends, pets or whatever you want and share them with others.
nb: Under panseret bruker Cheese GStreamer til å påføre flotte effekter på bilder og videoer. Det er lett å ta bilder av deg selv, dine venner, kjæledyr eller hva som helst med Cheese, i tillegg til å dele dem med andre.

en: Webcam Booth
nb: Webkamera

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: photo;video;webcam;camera;selfie;
nb: foto;video;webkamera;kamera;selfie;

en: Use a countdown
nb: Bruk nedtelling

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
nb: Sett til «true» for å vise en nedtelling før et bilde tas

en: Countdown length
nb: Lengde på nedtelling

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
nb: Varighet på nedtelling før bilde tas i sekunder

en: Fire flash before taking a photo
nb: Fyr av blitz før bildet tas

en: Set to true to fire a flash before taking a photo
nb: Set til «true» for å bruke blitz når bilde tas

en: Camera device string indicator
nb: Indikator for enhetsstreng for kamera

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
nb: Sti til enhetsnode som peker til kamera. For eksempel /dev/video0

en: Last selected effect
nb: Sist valgte effekt

en: Name of the installed effect that was selected last
nb: Navn på installert effekt som var valgt sist

en: Photo width
nb: Bredde på bilde

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
nb: Bredde på bildet som tas med kamera i piksler

en: Photo height
nb: Høyde på bilde

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
nb: Høyde på bildet som tas av kamera i piksler

en: Video width
nb: Bredde på video

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
nb: Bredde på video som tas opp med kamera i piksler

en: Video height
nb: Høyde på video

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
nb: Høyde på video som tas opp med kamera i piksler

en: Image brightness
nb: Lysstyrke for bilde

en: Adjusts the brightness of the image coming from the camera
nb: Justerer lysstyrke på bildet som kommer fra kamera

en: Image contrast
nb: Kontrast for bilde

en: Adjusts the contrast of the image coming from the camera
nb: Justerer kontrast på bildet som kommer fra kamera

en: Image saturation
nb: Metning for bilde

en: Adjusts the saturation of the image coming from the camera
nb: Justerer metning på bildet som kommer fra kamera

en: Image hue
nb: Glød for bilde

en: Adjusts the hue (color tint) of the image coming from the camera
nb: Justerer glød på bildet som kommer fra kamera

en: Video path
nb: Sti til video

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, “XDG_VIDEOS_DIR/Webcam” will be used.
nb: Definerer stien hvor videoer lagres. Hvis denne er tom vil «XDG_VIDEOS_DIR/Webcam» brukes.

en: Photo path
nb: Sti til bilde

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, “XDG_PICTURES_DIR/Webcam” will be used.
nb: Definerer stien hvor bilder lagres. Hvis denne er tom vil «XDG_PICTURES_DIR/Webcam» brukes.

en: Time between photos in burst mode
nb: Pause mellom bilder i seriemodus

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
nb: Lengde i millisekunder på pause mellom bilder i seriemodus. Hvis pause for serie er mindre enn varighet av nedtelling vil nedtellingsvarighet brukes i stedet.

en: Number of photos in burst mode
nb: Antall bilder i seriemodus

en: The number of photos to take in a single burst.
nb: Antall bilder som skal tas i en enkelt serie.

[ctx: shortcut window]
en: Overview
nb: Oversikt

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
nb: Fullskjerm på / av

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
nb: Avslutt programmet

[ctx: shortcut window]
en: Thumbnails
nb: Miniatyrer

[ctx: shortcut window]
en: Open
nb: Åpne

[ctx: shortcut window]
en: Save As
nb: Lagre som

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
nb: Flytt til papirkurv

[ctx: shortcut window]
en: Delete
nb: Slett

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Select
nb: V_elg

en: Shutter sound
nb: Lyd for lukker

en: _Take Another Picture
nb: _Ta et nytt bilde

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
nb: Ett eller flere nødvendige GStreamer-elementer mangler:

en: No device found
nb: Ingen enhet funnet

[ctx: time format]
note: Translators: This is a time format, like "09:05:02" for 9 * hours, 5 minutes, and 2 seconds. You may change ":" to * the separator that your locale uses or use "%Id" instead * of "%d" if your locale uses localized digits.
en: %02i:%02i:%02i
nb: %02i.%02i.%02i

en: Device capabilities not supported
nb: Enhetens funksjoner er ikke støttet

en: Unknown device
nb: Ukjent enhet

en: Cancellable initialization not supported
nb: Avbrytbar initiering er ikke støttet

en: Start in wide mode
nb: Start i bred modus

en: Device to use as a camera
nb: Enhet som skal brukes som kamera

en: DEVICE
nb: ENHET

en: Output version information and exit
nb: Vis versjonsinformasjon og avslutt

en: Start in fullscreen mode
nb: Start i fullskjermmodus

en: Webcam in use
nb: Kamera i bruk

en: Cheese Website
nb: Nettsted for Cheese

note: Translators: a description of an effect (to be applied to images *              from the webcam) which does nothing.
en: No Effect
nb: Ingen effekt

en: Could not open %s
nb: Kunne ikke åpne %s

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette filen permanent?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette %d filer permanent?

en: _Delete
nb: _Slett

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
nb[0]: Hvis du sletter en oppføring vil den bli borte for godt
nb[1]: Hvis du sletter oppføringene vil de bli borte for godt

en: Could not delete %s
nb: Kunne ikke slette %s

en: Skip
nb: Hopp over

en: Skip all
nb: Hopp over alle

en: Could not move %s to trash
nb: Kunne ikke flytte %s til papirkurven

note: Nothing selected.
en: Save File
nb: Lagre fil

en: Save
nb: Lagre

en: Could not save %s
nb: Kunne ikke lagre %s

en: Stop recording
nb: Stopp opptak

en: Record a video
nb: Ta opp en video

note: FIXME: Set the effects action to be inactive.
en: Stop taking pictures
nb: Stopp fo_tografering

en: Take multiple photos
nb: Ta flere bilder

en: No effects found
nb: Ingen effekter funnet

en: There was an error playing video from the webcam
nb: Det oppsto en feil ved avspilling av video fra nettkamera

en: Record a video using a webcam
nb: Ta opp en video med webkamera

en: Take multiple photos using a webcam
nb: Ta flere bilder med webkamera

en: Choose an Effect
nb: Velg en effekt

en: Record a Video
nb: Ta opp en video

en: Take Multiple Photos
nb: Ta flere bilder
