cheese - en to sk translation catalogue (126 entries)

en: Photo mode
sk: Režim fotografií

en: Photo
sk: Fotografia

en: Video mode
sk: Režim videa

en: Photo burst mode
sk: Režim sekvenčného snímania

en: Burst
sk: Sekvenčné snímanie

en: Take a photo using a webcam
sk: Zosníma fotografiu použitím webovej kamery

en: Navigate to the previous page of effects
sk: Presunie na predchádzajúcu stranu s efektami

en: Effects
sk: Efekty

en: _Effects
sk: _Efekty

en: Navigate to the next page of effects
sk: Presunie na ďalšiu stranu s efektami

en: Leave fullscreen mode and go back to windowed mode
sk: Opustí celoobrazovkový režim

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: Device
sk: Zariadenie

en: Photo resolution
sk: Rozlíšenie fotografie

en: Video resolution
sk: Rozlíšenie videa

en: Webcam
sk: Webová kamera

en: Brightness
sk: Jas

en: Saturation
sk: Sýtosť

en: Hue
sk: Odtieň

en: Contrast
sk: Kontrast

en: Image
sk: Obraz

en: Shutter
sk: Uzávierka

en: _Countdown
sk: Č_asovač

en: Fire _flash
sk: Spustiť _blesk

en: Burst mode
sk: Režim sekvenčného snímania

en: Number of photos
sk: Počet fotografií

en: Delay between photos (seconds)
sk: Prestávka medzi fotografiami (v sekundách)

en: Capture
sk: Zachytenie

en: _Fullscreen
sk: _Celá obrazovka

en: P_references
sk: Nas_tavenia

en: _Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové _skratky

en: _About Cheese
sk: _O aplikácii Cheese

en: Take a Photo
sk: Zosnímať fotku

en: Open
sk: Otvoriť

en: Save _As…
sk: Uložiť _ako…

en: Move to _Trash
sk: Presunúť do _koša

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
sk: Sníma fotografie a natáča videá vašou webovou kamerou, so zábavnými grafickými efektami

en: Cheese uses your webcam to take photos and videos, applies fancy special effects and lets you share the fun with others.
sk: Program Cheese využíva vašu webovú kameru na zachytenie fotografií a videí, aplikuje zábavné špeciálne efekty a umožňuje vám zdieľať zábavu s ostatnými.

en: Take multiple photos in quick succession with burst mode. Use the countdown to give yourself time to strike a pose, and wait for the flash!
sk: Zachyťte viacero fotografií rýchlo za sebou v režime sekvenčného snímania. Použite časovač na odpočítavanie času, počas ktorého zapózujete a budete čakať na blesk!

en: Under the hood, Cheese uses GStreamer to apply fancy effects to photos and videos. With Cheese it is easy to take photos of you, your friends, pets or whatever you want and share them with others.
sk: Pod kapotou programu Cheese je GStreamer, pomocou ktorého sa aplikujú zábavné efekty na fotografie a videá. S programom Cheese viete jednoducho zachytiť fotografie vás, vašich priateľov, zvierat alebo čohokoľvek chcete a sprístupniť to ostatným.

en: Webcam Booth
sk: Fotobúdka z webovej kamery

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: photo;video;webcam;camera;selfie;
sk: fotka;fotografia;video;webová kamera;selfie;svojka;

en: Use a countdown
sk: Použiť časovač

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
sk: Ak je nastavené na hodnotu Pravda, pred snímaním fotky bude zobrazený časovač

en: Countdown length
sk: Dĺžka časovača

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
sk: Trvanie odpočítavania časovača pred zosnímaním fotografie, v sekundách

en: Fire flash before taking a photo
sk: Spustiť blesk pred zosnímaním fotografie

en: Set to true to fire a flash before taking a photo
sk: Ak je nastavené na hodnotu Pravda, pri zosnímaní fotografie bude použitý blesk

en: Camera device string indicator
sk: Názov zariadenia kamery

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
sk: Cesta k súboru zariadeniu kamery, napríklad /dev/video0

en: Last selected effect
sk: Naposledy vybraný efekt

en: Name of the installed effect that was selected last
sk: Názov naposledy vybraného efektu

en: Photo width
sk: Šírka fotografie

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
sk: Horizontálne rozlíšenie snímky zachytenej z kamery, v bodoch

en: Photo height
sk: Výška fotografie

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
sk: Vertikálne rozlíšenie snímky zachytenej z kamery, v bodoch

en: Video width
sk: Šírka videa

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
sk: Horizontálne rozlíšenie snímky zachytenej z kamery, v bodoch

en: Video height
sk: Výška videa

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
sk: Vertikálne rozlíšenie videa zachyteného z kamery, v bodoch

en: Image brightness
sk: Jas obrazu

en: Adjusts the brightness of the image coming from the camera
sk: Nastavuje úroveň jasu obrazu prichádzajúceho z kamery

en: Image contrast
sk: Kontrast obrazu

en: Adjusts the contrast of the image coming from the camera
sk: Nastavuje úroveň kontrastu obrazu prichádzajúceho z kamery

en: Image saturation
sk: Sýtosť obrazu

en: Adjusts the saturation of the image coming from the camera
sk: Nastavuje úroveň sýtosti obrazu prichádzajúceho z kamery

en: Image hue
sk: Odtieň obrazu

en: Adjusts the hue (color tint) of the image coming from the camera
sk: Nastavuje úroveň odtieňa (zafarbenia) obrazu prichádzajúceho z kamery

en: Video path
sk: Cesta k videám

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, “XDG_VIDEOS_DIR/Webcam” will be used.
sk: Cesta, kde sú uložené videá. Ak je prázdna, použije sa „XDG_VIDEOS_DIR/Webcam“.

en: Photo path
sk: Cesta k fotografiám

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, “XDG_PICTURES_DIR/Webcam” will be used.
sk: Cesta, kde sú uložené fotografie. Ak je prázdna, použije sa „XDG_PICTURES_DIR/Webcam“.

en: Time between photos in burst mode
sk: Čas medzi fotografiami v režime sekvenčného snímania

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
sk: Dĺžka prestávky, v milisekundách, pred snímaním každej fotografie v režime sekvenčného snímania. Keď je dĺžka prestávky kratšia ako dĺžka časovača, bude použitá hodnota časovača.

en: Number of photos in burst mode
sk: Počet fotografií v režime sekvenčného snímania

en: The number of photos to take in a single burst.
sk: Počet naraz zosnímaných fotografií v jednom sekvenčnom snímaní.

[ctx: shortcut window]
en: Overview
sk: Prehľad

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
sk: Zapnutie alebo vypnutie režimu na celú obrazovku

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
sk: Ukončenie aplikácie

[ctx: shortcut window]
en: Thumbnails
sk: Miniatúry

[ctx: shortcut window]
en: Open
sk: Otvorenie

[ctx: shortcut window]
en: Save As
sk: Uloženie ako

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
sk: Presunutie do koša

[ctx: shortcut window]
en: Delete
sk: Odstránenie

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Select
sk: _Vybrať

en: Shutter sound
sk: Zvuk uzávierky

en: _Take Another Picture
sk: _Zosnímať ďalší obrázok

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
sk: Chýba jeden alebo viacero potrebných prvkov pre GStreamer:

en: No device found
sk: Nebolo nájdené žiadne zariadenie

en: Device capabilities not supported
sk: Funkcie zariadenia nie sú podporované

en: Unknown device
sk: Neznáme zariadenie

en: Cancellable initialization not supported
sk: Zrušiteľná inicializácia nie je podporovaná

en: Start in wide mode
sk: Spustí v širokouhlom režime

en: Device to use as a camera
sk: Zariadenie, ktoré sa má použiť ako kamera

en: DEVICE
sk: ZARIADENIE

en: Output version information and exit
sk: Zobrazí informácie o verzii a skončí

en: Start in fullscreen mode
sk: Spustí v celoobrazovkovom režime

en: Webcam in use
sk: Webová kamera sa používa

en: Cheese Website
sk: Web stránka Cheese

note: Translators: a description of an effect (to be applied to images *              from the webcam) which does nothing.
en: No Effect
sk: Bez efektu

en: Could not open %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť %s

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
sk[0]: Naozaj chcete navždy odstrániť %d vybraných súborov?
sk[1]: Naozaj chcete navždy odstrániť vybraný súbor?
sk[2]: Naozaj chcete navždy odstrániť %d vybrané súbory?

en: _Delete
sk: _Odstrániť

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
sk[0]: Ak položky odstránite, budú navždy stratené.
sk[1]: Ak položku odstránite, bude navždy stratená.
sk[2]: Ak položky odstránite, budú navždy stratené.

en: Could not delete %s
sk: Nepodarilo sa odstrániť %s

en: Skip
sk: Preskočiť

en: Skip all
sk: Preskočiť všetko

en: Could not move %s to trash
sk: Nepodarilo sa presunúť %s do koša

note: Nothing selected.
en: Save File
sk: Uloženie súboru

en: Save
sk: Uložiť

en: Could not save %s
sk: Nepodarilo sa uložiť %s

en: Stop recording
sk: Zastaví nahrávanie

en: Record a video
sk: Nahrá video

note: FIXME: Set the effects action to be inactive.
en: Stop taking pictures
sk: Zastaví snímanie fotografií

en: Take multiple photos
sk: Zosníma viacero fotografií

en: No effects found
sk: Žiadne efekty neboli nájdené

en: There was an error playing video from the webcam
sk: Vyskytla sa chyba pri prehrávaní videa z webovej kamery

en: Record a video using a webcam
sk: Nahrá video použitím webovej kamery

en: Take multiple photos using a webcam
sk: Zosníma viacero fotografií použitím webovej kamery

en: Choose an Effect
sk: Výber efektu

en: Record a Video
sk: Nahrávanie videa

en: Take Multiple Photos
sk: Zosnímať viacero fotografií
