cheese master - en to tg translation catalogue (118 entries)

en: Photo mode
tg: Ҳолати сабти сурат

en: Photo
tg: Сурат

en: Video mode
tg: Ҳолати сабти видео

en: Video
tg: Видео

en: Photo burst mode
tg: Ҳолати таркониши сурат

en: Burst
tg: Таркониш

en: Take a photo using a webcam
tg: Гирифтани сурат тавассути вебкамера

en: Navigate to the previous page of effects
tg: Гузариш ба саҳифаи қаблӣ бо таъсирҳо

en: Effects
tg: Таъсирҳо

en: _Effects
tg: _Таъсирҳо

en: Navigate to the next page of effects
tg: Гузариш ба саҳифаи навбатӣ бо таъсирҳо

en: Leave fullscreen mode and go back to windowed mode
tg: Ҳолати экрани пурраро истифода бурда ба ҳолати равзанадор баргардед

en: Preferences
tg: Бартариҳо

en: _Help
tg: _Кумак

en: _Close
tg: _Пӯшидан

en: Device
tg: Дастгоҳ

en: Photo resolution
tg: Возеҳии сурат

en: Video resolution
tg: Возеҳии видео

en: Webcam
tg: Вебкамера

en: Brightness
tg: Дурахшонӣ

en: Saturation
tg: Ғализии ранг

en: Hue
tg: Навъи ранг

en: Contrast
tg: Контраст

en: Image
tg: Тасвир

en: Shutter
tg: Дарича

en: _Countdown
tg: _Сониясанҷ

en: Fire _flash
tg: Чароғ

en: Burst mode
tg: Ҳолати таркониш

en: Number of photos
tg: Миқдори суратҳо

en: Delay between photos (seconds)
tg: Таъхир байни суратҳо (дар сонияҳо)

en: Capture
tg: Сабт кардан

en: Take a Photo
tg: Гирифтани сурат

en: _Fullscreen
tg: _Экрани пурра

en: P_references
tg: _Бартариҳо

en: _About
tg: _Дар бораи барнома

en: _Quit
tg: _Ҳориҷ шудан

en: Open
tg: Кушодан

en: Save _As…
tg: Захира _кардан ҳамчун...

en: Move to _Trash
tg: Интиқол ба _сабад

en: Delete
tg: Нест кардан

note: Both taken from the desktop file.
en: Cheese
tg: Табассум

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
tg: Суратҳо ва видеоҳоро тавассути вебкамераи худ бо истифодаи таъсирҳои графикӣ сабт намоед.

en: Cheese uses your webcam to take photos and videos, applies fancy special effects and lets you share the fun with others.
tg: Барномаи "Табассум" барои гирифтани суратҳо ва сабт кардани видеоҳо вебкамераи шуморо истифода мебарад, таъсирҳои махсусро татбиқ мекунад ва имкон медиҳад, ки шумо тавонед сурату видеоро бо дӯстон мубодила кунед.

en: Take multiple photos in quick succession with burst mode. Use the countdown to give yourself time to strike a pose, and wait for the flash!
tg: Якчанд суратро дар ҷаласаи фаврӣ бо ҳолати таркониш гиред. Барои гирифтани сурат дар ҳолати махсус байни суратҳо имкони сониясанҷро истифода баред ва барои чароғ интизор шавед!

en: Under the hood, Cheese uses GStreamer to apply fancy effects to photos and videos. With Cheese it is easy to take photos of you, your friends, pets or whatever you want and share them with others.
tg: Барномаи "Табассум" барои истифодаи таъсирҳо ҳангоми гирифтани суратҳо ва сабт кардани видеоҳо барномаи GStreamer-ро истифода мебарад. Бо барномаи "Табассум" шумо метавонед суратҳои худ, дӯстон, ҳайвонот ё объектҳои дилхоҳро ба осонӣ сабт намоед ва сурату видеои сабтшударо бо дигарон мубодила кунед.

en: Cheese Webcam Booth
tg: Вебкамераи "Табассум"

en: photo;video;webcam;
tg: вебкамера;видео;сурат;

en: Use a countdown
tg: Истифодаи сониясанҷ

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
tg: Барои намоиш додан сониясанҷ пеш аз гирифтани сурат, ин имконро фаъол кунед

en: Countdown length
tg: Давомнокии сониясанҷ

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
tg: Фосилаи вақти сониясанҷ пеш аз гирифтани сурат дар сонияҳо

en: Fire flash before taking a photo
tg: Фаъол кардани чароғ пеш аз гирифтани сурат

en: Set to true to fire a flash before taking a photo
tg: Барои фаъол кардани чароғ пеш аз гирифтани сурат, ин имконро фаъол кунед

en: Camera device string indicator
tg: Индикатори ҷараёни дастгоҳи камера

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
tg: Масир ба нармафзори дастгоҳҳие, ки камераро истифода мебарад, барои мисол /dev/video0

en: Last selected effect
tg: Таъсири интихобшудаи охирин

en: Name of the installed effect that was selected last
tg: Номи таъсири насбшудае, ки охирин бор интихоб карда буд

en: Photo width
tg: Бари сурат

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
tg: Бари тасвири гирифташуда тавассути вебкамера дар пикселҳо

en: Photo height
tg: Баландии суратҳо

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
tg: Баландии тасвири гирифташуда тавассути вебкамера дар пикселҳо

en: Video width
tg: Бари видео

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
tg: Бари видеои сабтшуда тавассути вебкамера дар пикселҳо

en: Video height
tg: Баландии видео

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
tg: Баландии видеои сабтшуда тавассути вебкамера дар пикселҳо

en: Image brightness
tg: Дурахшонии тасвир

en: Adjusts the brightness of the image coming from the camera
tg: Дурахшонии тасвиреро, ки аз камера намоиш дода мешавад танзим мекунад

en: Image contrast
tg: Контрасти тасвир

en: Adjusts the contrast of the image coming from the camera
tg: Контрасти тасвиреро, ки аз камера намоиш дода мешавад танзим мекунад

en: Image saturation
tg: Ғализии ранги тасвир

en: Adjusts the saturation of the image coming from the camera
tg: Ғализии ранги тасвиреро, ки аз камера намоиш дода мешавад танзим мекунад

en: Image hue
tg: Навъи ранги тасвир

en: Adjusts the hue (color tint) of the image coming from the camera
tg: Навъи ранги тасвиреро, ки аз камера намоиш дода мешавад танзим мекунад

en: Video path
tg: Масири видео

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, "XDG_VIDEO/Webcam" will be used.
tg: Ҷузвдон барои нигоҳ доштани видеоҳо. Агар муайян накунед, "XDG_VIDEO/Webcam" истифода мешавад.

en: Photo path
tg: Масири сурат

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, "XDG_PHOTO/Webcam" will be used.
tg: Ҷузвдон барои нигоҳ доштани суратҳо. Агар муайян накунед, "XDG_PHOTO/Webcam" истифода мешавад.

en: Time between photos in burst mode
tg: Фосилаи вақт байни суратҳо дар ҳолати таркониш

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
tg: Фосилаи вақти таъхир дар миллисонияҳо байни гирифтани ҳар як сурат дар ҳолати таркониш. Агар таъхири таркониш кам аз фосилаи вақти сониясанҷ бошад, фосилаи вақти сониясанҷ истифода мешавад.

en: Number of photos in burst mode
tg: Миқдори суратҳо дар ҳолати таркониш

en: The number of photos to take in a single burst.
tg: Миқдори суратҳо барои гирифтан дар таркониши яквақта.

en: _Cancel
tg: _Бекор кардан

en: _Select
tg: _Интихоб кардан

en: Shutter sound
tg: Садои чароғ

en: _Take Another Picture
tg: _Гирифтани сурати нав

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
tg: Як ё якчанд унсурҳои лозимии GStreamer вуҷуд надоранд:

en: No device found
tg: Ягон дастгоҳ ёфт нашуд

en: Device capabilities not supported
tg: Қобилияти дастгоҳ дастгирӣ намешавад.

en: Failed to initialize device %s for capability probing
tg: Омодасозии дастгоҳи %s барои санҷиши қобилиятҳо қатъ шудааст

en: Unknown device
tg: Дастгоҳи номаълум

en: Cancellable initialization not supported
tg: Несткунии омодасозӣ дастгирӣ намешавад

en: Start in wide mode
tg: Оғоз кардан дар ҳолати васеъ

en: Device to use as a camera
tg: Интихоби дастгоҳи камера

en: DEVICE
tg: ДАСТГОҲ

en: Output version information and exit
tg: Чоп кардани иттилооти версия ва хориҷ шудан

en: Start in fullscreen mode
tg: Оғоз кардан дар ҳолати экрани пурра

en: Webcam in use
tg: Вебкамера дар истифода

en: Cheese Website
tg: Вебсайти барномаи "Табассум"

note: Translators: a description of an effect (to be applied to images *              from the webcam) which does nothing.
en: No Effect
tg: Бе таъсир

en: Could not open %s
tg: %s кушода намешавад

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
tg[0]: Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед ин файлро бебозгашт нест кунед?
tg[1]: Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед %d файлро бебозгашт нест кунед?

en: _Delete
tg: _Нест кардан

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
tg[0]: Агар шумо ин объектро нест кунед, шумо онро бебозгашт гум мекунед
tg[1]: Агар шумо ин объектҳоро нест кунед, шумо онҳоро бебозгашт гум мекунед

en: Could not move %s to trash
tg: %s ба сабад интиқол намешавад

note: Nothing selected.
en: Save File
tg: Захира кардани файл

en: Save
tg: Захира кардан

en: Could not save %s
tg: %s захира намешавад

en: Stop recording
tg: Истодани сабт

en: Record a video
tg: Сабт кардани видео

note: FIXME: Set the effects action to be inactive.
en: Stop taking pictures
tg: Истодани гирифтани суратҳо

en: Take multiple photos
tg: Гирифтани якчанд сурат

en: No effects found
tg: Ягон таъсир ёфт нашуд

en: There was an error playing video from the webcam
tg: Ҳангоми пахши видео тавассути вебкамера хатогӣ ба вуҷуд омад

en: Record a video using a webcam
tg: Сабт кардани видео тавассути вебкамера

en: Take multiple photos using a webcam
tg: Якчанд суратро тавассути вебкамера сабт намоед

en: Choose an Effect
tg: Интихоби таъсир

en: Record a Video
tg: Сабт кардани видео

en: Take Multiple Photos
tg: Гирифтани якчанд сурат
