linuxmint - en to gd translation catalogue (335 entries)

note: TRANSLATORS: this is where the user can click and import a profile
en: Other profile…
gd: Pròifil eile...

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
gd: Bun-roghainn:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
gd: Spàs nan dathan:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
gd: Pròifil dheuchainneach:

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Set for all users
gd: Suidhich airson a h-uile cleachdaiche

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Create virtual device
gd: Cruthaich uidheam biortail

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
gd: Tagh faidhle pròifil ICC

en: _Import
gd: _Ion-phortaich

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
gd: Pròifilean ICC ris a bheil taic

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
gd: Na h-uile faidhle

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Displays
gd: Pròifilean a tha ri fhaighinn airson uidheaman-taisbeanaidh

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Scanners
gd: Pròifilean a tha ri fhaighinn airson sganairean

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Printers
gd: Pròifilean a tha ri fhaighinn airson clò-bhualadairean

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Cameras
gd: Pròifilean a tha ri fhaighinn airson caramathan

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Webcams
gd: Pròifilean a tha ri fhaighinn airson camarathan-lìn

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI * where the device type is not recognised Profiles that can be added to the device
en: Available Profiles
gd: Pròifilean a tha ri làimh

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Device
gd: Uidheam

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Calibration
gd: Cailbhreachadh

note: TRANSLATORS: this is when an auto-added profile cannot be removed
en: Cannot remove automatically added profile
gd: Chan urrainn dhut pròifil a chaidh a chur ris gu fèin-obrachail a thoirt air falbh

note: TRANSLATORS: this is when there is no profile for the device
en: No profile
gd: Chan eil pròifil ann

en: %i year | %i years
gd[0]: %i bhliadhna
gd[1]: %i bhliadhna
gd[2]: %i bliadhna
gd[3]: %i bliadhna

en: %i month | %i months
gd[0]: %i mhìos
gd[1]: %i mhìos
gd[2]: %i mìosan
gd[3]: %i mìos

en: %i week | %i weeks
gd[0]: %i seachdain
gd[1]: %i sheachdain
gd[2]: %i seachdainean
gd[3]: %i seachdain

note: fallback
en: Less than 1 week
gd: Nas lugha na seachdain

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
gd: RGB bunaiteach

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
gd: CMYK bunaiteach

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
gd: Liath bunaiteach

en: Uncalibrated
gd: Gun chailbhreachadh

en: This device is not color managed.
gd: Chan eil an t-uidheam seo fo stiùireadh dhathan.

en: This device is using manufacturing calibrated data.
gd: Tha an t-uidheam seo a' cleachdadh dàta a chaidh a chailbhreachadh leis an t-saothraiche.

en: This device does not have a profile suitable for whole-screen color correction.
gd: Chan eil pròifil aig an uidheam seo a tha freagarrach airson ceartachadh dhathan na làn-sgrìn.

en: This device has an old profile that may no longer be accurate.
gd: Tha seann-phròifil aig an uidheam seo agus dh'fhaoidte nach eil ceart tuilleadh.

note: TRANSLATORS: this is when the calibration profile age is not * specified as it has been autogenerated from the hardware
en: Not specified
gd: Gun sònrachadh

note: add the 'No devices detected' entry
en: No devices supporting color management detected
gd: Gun lorg air innleachdan le taic stiùireadh dath

[ctx: Device kind]
en: Display
gd: Uidheam-taisbeanaidh

[ctx: Device kind]
en: Scanner
gd: Sganair

[ctx: Device kind]
en: Printer
gd: Clò-bhualadair

[ctx: Device kind]
en: Camera
gd: Camara

[ctx: Device kind]
en: Webcam
gd: Camara-lìn

note: Add some common languages first
en: English
gd: Beurla

en: British English
gd: Beurla Bhreatannach

en: German
gd: Gearmailtis

en: French
gd: Fraingis

en: Spanish
gd: Spàinntis

en: Chinese (simplified)
gd: Sìnis (Shimplichte)

en: Russian
gd: Ruisis

en: Arabic
gd: Arabais

note: Add some common regions
en: United States
gd: Na Stàitean Aonaichte

en: Germany
gd: A' Ghearmailt

en: France
gd: An Fhraing

en: Spain
gd: An Spàinnt

en: China
gd: An t-Sìn

en: Select a region
gd: Tagh roinn-dùthcha

en: Unspecified
gd: Cha deach gin a shònrachadh

note: Translators:  this is the feature where what you see on your * laptop's screen is the same as your external projector. * Here, "Mirrored" is being used as an adjective.  For example, * the Spanish translation could be "Pantallas en Espejo".
en: Mirrored Displays
gd: Taisbeanaidhean sgàthanaichte

note: Translators: this is the title of the connection details * window for vpn connections, it is also used to display * vpn connections in the device list.
en: %s VPN
gd: VPN %s

en: never
gd: Chan ann idir

en: today
gd: an-diugh

en: yesterday
gd: an-dè

en: %i day ago | %i days ago
gd[0]: %i latha air ais
gd[1]: %i latha air ais
gd[2]: %i làithean air ais
gd[3]: %i latha air ais

en: IPv4 Address
gd: Seòladh IPv4

en: IPv6 Address
gd: Seòladh IPv6

en: IP Address
gd: Seòladh IP

en: Hardware Address
gd: Seòladh bathair-chruaidh

en: Default Route
gd: An t-slighe bhunaiteach

en: Last used
gd: Air a chleachdadh an turas mu dheireadh

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
gd: Uèirichte

en: Options…
gd: Roghainnean…

en: Add new connection
gd: Cuir ceangal ùr ris

[ctx: Wifi security]
en: None
gd: Chan eil gin

[ctx: Signal strength]
en: Weak
gd: Lag

[ctx: Signal strength]
en: Ok
gd: Ceart gu leòr

[ctx: Signal strength]
en: Good
gd: Math

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
gd: Fìor-mhath

en: If you have a connection to the Internet other than wireless, you can set up a wireless hotspot to share the connection with others.
gd: Ma tha ceangal agad ris an eadar-lìon a bharrachd air a' cheangal uèirleas, 's urrainn dhut hotspot uèirleas a shuidheachadh gus an ceangal agad a cho-roinneadh le daoine eile.

en: Switching on the wireless hotspot will disconnect you from <b>%s</b>.
gd: Ma chuireas tu air an hotspot uèirleas, thèid an ceangal ri <b>%s</b> a bhriseadh.

en: It is not possible to access the Internet through your wireless while the hotspot is active.
gd: Chan fhaigh thu cothrom air an eadar-lìon slighe a' cheangal uèirleas agad fhad 's a bhios an hotspot gnìomhach.

en: Stop hotspot and disconnect any users?
gd: A bheil thu airson stad a chur air an hotspot is cleachdaiche sam bith eile a dhì-cheangal?

en: _Cancel
gd: Sguir _dheth

en: _Stop Hotspot
gd: _Cuir stad air an hotspot

en: System policy prohibits use as a Hotspot
gd: Chan eil e ceadaichte a chleachdadh mar hotspot ri linn poileasaidh an t-siostaim

en: Wireless device does not support Hotspot mode
gd: Chan eil an t-uidheam uèirleas a' cur taic ris a' mhodh hotspot

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
gd: Thèid fiosrachadh nan lìonraidhean a thagh thu, a' gabhail a-steach an fhacail-fhaire 's rèiteachadh gnàthaichte sam bith, air chall.

en: _Forget
gd: _Dìochuimhnich

en: _Close
gd: _Dùin

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
gd: _Dìochuimhnich

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
gd: Nuair nach eil URL rèiteachaidh 'ga thoirt seachad, thèid fhèin-lorg progsaidh lìonraidh a chleachdadh.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
gd: Cha mholamaid seo air lìonraidhean poblach anns nach eil earbsa.

en: Proxy
gd: Progsaidh

note: TRANSLATORS: AP type
en: Unknown
gd: Neo-aithnichte

note: TRANSLATORS: AP type
en: Infrastructure
gd: Bun-structar

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown
gd: Chan eil fhios dè an staid

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
gd: Gun stiùireadh

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
gd: Chan eil seo ri fhaighinn

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connecting
gd: A' dèanamh ceangal

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Authentication required
gd: Tha feum air dearbhadh

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connected
gd: Ceangailte

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
gd: A' briseadh a' cheangail

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connection failed
gd: Dh'fhàillig an ceangal

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown (missing)
gd: Chan eil fhios dè an staid (a dhìth)

note: TRANSLATORS: VPN status
en: Not connected
gd: Gun cheangal

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
gd: Dh'fhàillig an rèiteachadh

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
gd: Dh'fhàillig rèiteachadh an IP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
gd: Dh'fhalbh an ùine air rèiteachadh an IP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
gd: Bha feum air rùintean ach cha dug thu seachad gin

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
gd: Chaidh an ceangal ris an athchuingiche 802.1x a bhriseadh

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
gd: Dh'fhàillig rèiteachadh an athchuingiche 802.1x

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
gd: Dh'fhàillig an t-athchuingiche 802.1x

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
gd: Thug dearbhadh an t-athchuingiche 802.1x ro fhada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
gd: Dh'fhàillig tòiseachadh na seirbheise PPP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
gd: Chaidh an ceangal ris an t-seirbheis PPP a bhriseadh

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
gd: Dh'fhàillig PPP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
gd: Dh'fhàillig tòiseachadh a' chliaint DHCP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
gd: Mearachd a' chliaint DHCP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
gd: Dh'fhàillig an cliant DCHP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
gd: Dh'fhàillig tòiseachadh seirbheis a' cheangail cho-roinnte

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
gd: Dh'fhàillig seirbheis a' cheangail cho-roinnte

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
gd: Dh'fhàillig tòiseachadh na seirbheise AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
gd: Mearachd na seirbheise AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
gd: Dh'fhàillig an t-seirbheis AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
gd: Tha an loidhne trang

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
gd: Chan eil fuaim daithealaidh ann

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
gd: Cha b' urrainn giùlanair a stèidheachadh

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
gd: Dh'fhalbh an ùine air an iarrtas daithealaidh

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
gd: Dh'fhàillig an oidhirp daithealaidh

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
gd: Dh'fhàillig tòiseachadh a' mhòdaim

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
gd: Dh'fhàillig taghadh an APN a shònraich thu

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
gd: Chan eilear a' sireadh lìonraidhean

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
gd: Chaidh clàradh an lìonraidh a dhiùltadh

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
gd: Dh'fhalbh an ùine air clàradh an lìonraidh

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
gd: Cha b' urrainn dhuinn clàradh aig an lìonra a dh'iarr thu

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
gd: Dh'fhàillig sgrùdadh a' PIN

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
gd: Dh'fhaoidte gu bheil am bathar-an-sàs airson an uidheim a dhìth

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
gd: Dh'fhalbh an ceangal

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
gd: Chaidh ceangal a bha ann a ghabhail os làimh

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
gd: Cha deach am mòdam a lorg

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
gd: Dh'fhàillig an ceangal Bluetooth

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
gd: Cha deach cairt SIM a chur a-steach

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
gd: Tha feum air PIN an SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
gd: Tha feum air PUK an SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
gd: Tha an SIM cearr

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
gd: Dh'fhàillig eisimeileachd a' cheangail

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
gd: Tha bathar-an-sàs a dhìth

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
gd: Chan eil an càball a-staigh

en: Layout
gd: Co-dhealbhachd

en: Default
gd: Bun-roghainn

en: Output:
gd: Às-chur:

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
gd: Glèidh co-mheas an deilbh (bogsa-litrichean):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
gd: Mapaich ri monatair singilte

en: %d of %d
gd: %d de %d

en: Display Mapping
gd: Seall am mapadh

en: Stylus
gd: Staidhleas

en: Button
gd: Putan

en: Security
gd: Tèarainteachd

en: Details
gd: Mion-fhiosrachadh

en: Identity
gd: Dearbh-aithne

en: Gateway
gd: Bealach

en: Automatic (DHCP)
gd: Fèin-obrachail (DHCP)

en: Manual
gd: A làimh

en: Automatic
gd: Gu fèin-obrachail

en: _All Settings
gd: _Na h-uile roghainn

en: Enable verbose mode
gd: Cuir an comas am modh brathrach

en: Show the overview
gd: Seall am foir-shealladh

en: Show help options
gd: Seall roghainnean na cobharach

en: Panel to display
gd: A' phanail a thèid a shealltainn

en: - System Settings
gd: - Roghainnean an t-siostaim

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
gd: %s
    Ruith '%s --help' airson liosta shlàn roghainnean na loidhne-àithne fhaicinn a tha ri làimh.

en: Help
gd: Cobhair

en: Quit
gd: Fàg an-seo

en: Color
gd: Dath

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
gd: Feumaidh gach innleachd pròifil dath a tha ùr nodha a bhith dath Stiùirichte.

en: Add device
gd: Cuir ris uidheam

en: Add a virtual device
gd: Cuir ris uidheam biortail

en: Delete device
gd: Sguab às uidheam

en: Remove a device
gd: Thoir air falbh uidheam

en: Set this profile for all users on this computer
gd: Stèidhich am pròifil seo airson na h-uile cleachdaichean air a' choimpiutair seo

en: Add profile
gd: Cuir ris pròifil

en: Remove profile
gd: Thoir air falbh a' phròifil

en: View details
gd: Seall am mion-fhiosrachadh

en: Device type:
gd: Seòrsa an uidheim:

en: Manufacturer:
gd: Saothraiche:

en: Model:
gd: Modail:

en: Image files can be dragged on this window to auto-complete the above fields.
gd: 'S urrainn dhut faidhlichean dhealbhan a shlaodadh dhan uinneag seo gus na raointean gu h-àrd a choileanadh gu fèin-obrachail.

en: Select a language
gd: Tagh cànan

en: _Select
gd: _Tagh

en: Set as Primary
gd: Suidhich mar am prìomh-fhear

en: _Add Profile…
gd: Cui_r pròifil ris…

en: Provider
gd: Solaraiche

en: Network
gd: Lìonra

[ctx: proxy method]
en: None
gd: Chan eil gin

[ctx: proxy method]
en: Manual
gd: A làimh

[ctx: proxy method]
en: Automatic
gd: Gu fèin-obrachail

en: _Method
gd: _Dòigh

en: _Configuration URL
gd: An URL _rèiteachaidh

en: _HTTP Proxy
gd: Progsaidh _HTTP

en: H_TTPS Proxy
gd: Progsaidh H_TTPS

en: _FTP Proxy
gd: Progsaidh _FTP

en: _Socks Host
gd: Òstair _Socks

en: _Ignore Hosts
gd: Le_ig seachad òstairean

en: HTTP proxy port
gd: Port progsaidh HTTP

en: HTTPS proxy port
gd: Port progsaidh HTTPS

en: FTP proxy port
gd: Port progsaidh FTP

en: Socks proxy port
gd: Port progsaidh Socks

en: Add Device
gd: Cuir uidheam ris

en: Remove Device
gd: Thoir uidheam air falbh

en: VPN Type
gd: Seòrsa an VPN

en: Group Name
gd: Ainm a' bhuidhinn

en: Group Password
gd: Facal-faire a' bhuidhinn

en: Username
gd: Ainm-cleachdaiche

en: _Apply
gd: Cuir _an sàs

en: Automatic _Connect
gd: _Ceangail gu fèin-obrachail

en: Signal Strength
gd: Neart an t-siognail

en: Link speed
gd: Astar a' cheangail

en: details
gd: mion-fhiosrachadh

en: S_ecurity
gd: Tèaraint_eachd

en: _Password
gd: _Facal-faire

en: My Home Network
gd: An lìonra-dhachaidh agam

en: None
gd: Chan eil gin

en: Show P_assword
gd: Seall _am facal-faire

en: Make available to other users
gd: Cuir ri làimh chleachdaichean eile

en: identity
gd: dearbh-aithne

en: _Addresses
gd: Seòl_aidhean

en: Automatic (DHCP) addresses only
gd: Seòlaidhean fèin-obrachail (DHCP) a-mhàin

en: Link-local only
gd: Link-Local a-mhàin

en: Shared with other computers
gd: Co-roinnte le coimpiutairean eile

en: Disabled
gd: Air a chur à comas

en: Routes
gd: Slighean

en: _Ignore automatically obtained routes
gd: Le_ig seachad slighean a fhuaras gu fèin-obrachail

en: Use this connection _only for resources on its network
gd: Na cleachd an ceangal se_o ach airson goireasan air a lìonra fhèin

en: _MAC Address
gd: Seòladh _MAC

en: _Cloned MAC Address
gd: Seòladh MAC _clònaichte

en: hardware
gd: bathar-cruaidh

en: _Reset
gd: _Ath-shuidhich

en: Reset the settings for this connection to their defaults, but remember as a preferred connection.
gd: Aisig bun-roghainnean a' cheangail seo ach cuimhnich e mar cheangal as fhearr leat.

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect to it.
gd: Thoir air falbh fiosrachadh sam bith mun lìonra seo 's na dèan ceangal ris gu fèin-obrachail a-rithist

en: reset
gd: ath-shuidhich

en: Hardware
gd: Bathar-cruaidh

en: Wi-Fi Hotspot
gd: WiFi Hotspot

en: _Turn On
gd: _Cuir air

en: Wi-Fi
gd: WiFi

en: Switch off to connect to a Wi-Fi network
gd: Cuir dheth e gus ceangal a dhèanamh ri lìonra WiFi

en: Network Name
gd: Ainm an lìonraidh

en: Connected Devices
gd: Uidheaman a tha ceangailte ris

en: Security type
gd: Seòrsa na tèarainteachd

en: Choose a Layout
gd: Tagh co-dhealbhachd

en: Preview
gd: Ro-shealladh

en: Select an input source to add
gd: Tagh tùs ion-chuir gus a chur ris

en: Keyboard Layout Options
gd: Roghainnean co-dhealbhachd a' mheur-chlàir

en: Region and Language
gd: Dùthaich agus cànan

en: Add Layout
gd: Cuir co-dhealbhachd ris

en: Remove Layout
gd: Thoir air falbh a' co-dhealbhachd

en: Move Up
gd: Gluais suas

en: Move Down
gd: Gluais sìos

en: Preview Layout
gd: Ro-sheall a' cho-dhealbhachd

en: Use the same layout for all windows
gd: Cleachd an aon cho-dhealbhachd airson na h-uile uinneag

en: Allow different layouts for individual windows
gd: Ceadaich diofar co-dhealbhachdan airson uinneagan fa leth

en: New windows use the default layout
gd: Cleachdaidh uinneagan ùra a' cho-dhealbhachd bhunaiteach

en: New windows use the previous window's layout
gd: Cleachdaidh uinneagan ùra co-dhealbhachd na h-uinneige roimhpe

en: Display options
gd: Roghainnean an t-seallaidh

en: Use a country flag, if available,  to represent keyboard layouts
gd: Cleachd bratach dùthcha gus co-dhealbhachdan nam meur-chlàran a riochdachadh ma ghabhas seo dèanamh

en: Show the layout name instead of the group name when using text to represent a layout
gd: Seall ainm na co-dhealbhachd seach a' bhuidhinn nuair a chleachdas sinn teacsa gus co-dhealbhachd a riochdachadh

en: Prefer upper-case when using text to represent a layout
gd: 'S docha leam litrichean mòra seach beaga gus co-dhealbhachd a riochdachadh

en: _Options...
gd: _Roghainnean...

en: View and edit keyboard layout options
gd: Seall agus deasaich roghainnean co-dhealbhachd a' mheur-chlàir

en: Reset to De_faults
gd: _Aisig na bun-roghainnean

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
gd: Cuir na roghainnean bunaiteach an àite roghainnean
    co-dhealbhachd a' mheur-chlàir làithrich

en: Map Buttons
gd: Mapaich putanan

en: Map buttons to functions
gd: Mapaich putanan ri gnìomhan

en: No tablet detected
gd: Cha deach tablaid a lorg

en: Bluetooth Settings
gd: Roghainnean Bluetooth

en: Tracking Mode
gd: Am modh tracaidh

en: Left-Handed Orientation
gd: An comhair na làimhe chlì

en: Map to Monitor…
gd: Mapaich ri monatair…

en: Map Buttons…
gd: Mapaich putanan…

en: Calibrate…
gd: Cailbhrich...

en: Adjust display resolution
gd: Cuir air dòigh dùmhlachd-bhreacaidh an taisbeanaidh

en: Tablet (absolute)
gd: Tablaid (absaloideach)

en: Touchpad (relative)
gd: Pada-suathaidh (dàimheach)

en: Middle Mouse Button Click
gd: Briogadh de phutan meadhan na luchaige

en: Right Mouse Button Click
gd: Briogadh de phutan deas na luchaige

en: Back
gd: Air ais

en: Forward
gd: Toinn air adhart

en: Eraser Pressure Feel
gd: Faireachdainn brùthadh an t-suathain

en: Soft
gd: Bog

en: Firm
gd: Stalcanta

en: Top Button
gd: Am putan aig a' bharr

en: Lower Button
gd: Am putan aig a' bhonn

en: Tip Pressure Feel
gd: Faireachdainn brùthadh a' chinn

en: 802.1x _Security
gd: _Tèarainteachd 802.1x

en: page 1
gd: duilleag 1

en: Anony_mous identity
gd: Gun _urra

en: Inner _authentication
gd: De_arbhadh a-staigh

en: page 2
gd: duilleag 2

en: Last Used
gd: Air a chleachdadh an turas mu dheireadh

en: _Name
gd: Ai_nm

en: _Cloned Address
gd: Seòladh _clònaichte

en: Make available to other _users
gd: C_uir ri làimh chleachdaichean eile

en: Connect _automatically
gd: Ce_angail gu fèin-obrachail

en: Automatic DNS
gd: DNS fèin-obrachail

en: Automatic Routes
gd: Slighean fèin-obrachail

en: Reset the settings for this network, including passwords, but remember it as a preferred network
gd: Ath-shuidhich roghainnean an lìonraidh seo, a' gabhail a-steach nam faclan-faire, ach cuimhnich e mar lìonra as fhearr leat

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect
gd: Thoir air falbh fiosrachadh sam bith mun lìonra seo 's na dèan ceangal ris gu fèin-obrachail a-rithist

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
gd: (Mearachd: Chan urrainn dhuinn deasaiche nan ceanglaichean VPN a luchdadh)

en: Make available to _other users
gd: Cuir ri lài_mh chleachdaichean eile

en: Anonymous
gd: Gun urra

en: Authenticated
gd: Air a dhearbhadh

en: Both
gd: An dà chuid

en: PAC _file
gd: _Faidhle PAC

en: _Inner authentication
gd: De_arbhadh a-staigh

en: _Username
gd: _Ainm-cleachdaiche

en: Sho_w password
gd: Seall a_m facal-faire

en: Version 0
gd: Tionndadh 0

en: Version 1
gd: Tionndadh 1

en: C_A certificate
gd: Teiste_anas le ùghdarras theisteanasan

en: PEAP _version
gd: Tionndadh _PEAP

en: I_dentity
gd: _Dearbh-aithne

en: _User certificate
gd: _Teisteanas cleachdaiche

en: Private _key
gd: I_uchair phrìobhaideach

en: _Private key password
gd: Facal-faire na _h-iuchrach phrìobhaideach

en: Au_thentication
gd: D_earbhadh

en: 1 (Default)
gd: 1 (Bun-roghainn)

en: Open System
gd: Siostam fosgailte

en: Shared Key
gd: Iuchair cho-roinnte

en: _Key
gd: _Iuchair

en: Sho_w key
gd: _Seall an iuchair

en: WEP inde_x
gd: Inneacs _WEP

en: _Type
gd: _Seòrsa

en: Color management settings
gd: Roghainnean stiùireadh nan dathan

en: Region & Language
gd: Dùthaich ⁊ cànan

en: Change your region and language settings
gd: Atharraich roghainnean do dhùthcha 's do chànain

en: Display
gd: Uidheam-taisbeanaidh

en: Change resolution and position of monitors and projectors
gd: Atharraich dùmhlachd-bhreacaidh agus ionad nam monatairean agus nam proiseactaran

en: Network settings
gd: Roghainnean an lìonraidh

en: Graphics Tablet
gd: Tablaid grafaigeachd

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
gd: Suidhich mapadh nam putanan is cuir air gleus mothalachd an staidhleis airson tablaidean grafaigeachd
