linuxmint - en to ia translation catalogue (454 entries)

note: TRANSLATORS: this is where the user can click and import a profile
en: Other profile…
ia: Un altere profilo...

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
ia: Predefinite:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
ia: Spatio del colores:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
ia: Profilo de test:

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Set for all users
ia: Configurar pro tote le usatores

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Create virtual device
ia: Crear un dispositivo virtual

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
ia: Seliger un file de profilo ICC

en: _Import
ia: _Importar

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
ia: Profilos ICC supportate

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
ia: Tote le files

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Displays
ia: Profilos disponibile pro le visualisation

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Scanners
ia: Profilos disponibile pro le scanditores

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Printers
ia: Profilos disponibile pro le imprimitores

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Cameras
ia: Profilos disponibile pro le cameras

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Webcams
ia: Profilos disponibile pro le cameras web

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI * where the device type is not recognised Profiles that can be added to the device
en: Available Profiles
ia: Profilos disponibile

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Device
ia: Dispositivo

note: TRANSLATORS: this is when an auto-added profile cannot be removed
en: Cannot remove automatically added profile
ia: Impossibile remover un profilo addite automaticamente

note: TRANSLATORS: this is when there is no profile for the device
en: No profile
ia: Necun profilo

en: %i year | %i years
ia[0]: %i anno
ia[1]: %i annos

en: %i month | %i months
ia[0]: %i mense
ia[1]: %i menses

en: %i week | %i weeks
ia[0]: %i septimana
ia[1]: %i septimanas

note: fallback
en: Less than 1 week
ia: Minus que 1 septimana

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
ia: RGB predefinite

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
ia: CMYK predefinite

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
ia: Gris predefinite

en: Uncalibrated
ia: Non calibrate

en: This device is not color managed.
ia: Iste dispositivo non es tractate per le color.

en: This device is using manufacturing calibrated data.
ia: Iste dispositivo es usante datos calibrate per le fabricante.

en: This device does not have a profile suitable for whole-screen color correction.
ia: Iste dispositivo non ha un profilo convenibile pro le correction del color pro tote le schermo.

en: This device has an old profile that may no longer be accurate.
ia: Iste dispositivo ha un profilo vetule que pote non esser plus accurate.

note: TRANSLATORS: this is when the calibration profile age is not * specified as it has been autogenerated from the hardware
en: Not specified
ia: Non specificate

note: add the 'No devices detected' entry
en: No devices supporting color management detected
ia: Nulle dispositivo disvelate que supporta le gestion del color

[ctx: Device kind]
en: Display
ia: Schermo

[ctx: Device kind]
en: Scanner
ia: Scanditor

[ctx: Device kind]
en: Printer
ia: Imprimitor

[ctx: Device kind]
en: Webcam
ia: Camera web

note: Add some common languages first
en: English
ia: Anglese

en: British English
ia: Anglese Britannic

en: German
ia: Germano

en: French
ia: Francese

en: Spanish
ia: Espaniol

en: Chinese (simplified)
ia: Chinese (simplificate)

en: Russian
ia: Russo

en: Arabic
ia: Arabe

note: Add some common regions
en: United States
ia: Statos Unite

en: Germany
ia: Germania

en: France
ia: Francia

en: Spain
ia: Espania

en: Select a region
ia: Seliger un region

en: Unspecified
ia: Non specificate

note: Translators:  this is the feature where what you see on your * laptop's screen is the same as your external projector. * Here, "Mirrored" is being used as an adjective.  For example, * the Spanish translation could be "Pantallas en Espejo".
en: Mirrored Displays
ia: Visualisation replicate

en: Confirm reset to defaults
ia: Confirmar reinitialisation predefinite

en: Cancel
ia: Cancellar

en: Continue
ia: Continuar

en: This will remove all existing display configurations and reset the current layout.
ia: Isto removera tote le configurationes de visualisation existente e reinitialisara le disposition actual.

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
ia: Horizontal

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
ia: Vertical dextre

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
ia: Vertical sinistre

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
ia: Horizontal (revolvite)

en: Monitor scale
ia: Scala del monitor

en: User interface scale
ia: Scala de interfacie del usator

en: Network proxy
ia: Proxy de rete

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
ia: Oops! Alcun error occurreva. Per favor continge tu venditor de software.

en: NetworkManager needs to be running.
ia: Necessita facer fluer NetworkManager

en: never
ia: nunquam

en: today
ia: hodie

en: yesterday
ia: heri

en: %i day ago | %i days ago
ia[0]: %i die retro
ia[1]: %i dies retro

en: IPv4 Address
ia: Adresse IPv4

en: IPv6 Address
ia: Adresse IPv6

en: IP Address
ia: Adresse IP

en: Hardware Address
ia: Adresse hardware

en: Default Route
ia: Route predefinite

en: Last used
ia: Ultimemente usate

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
ia: Con filos

en: Options…
ia: Optiones…

en: Add new connection
ia: Adder un nove connexion

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
ia: Interprisa

[ctx: Wifi security]
en: None
ia: Nulle

[ctx: Signal strength]
en: None
ia: Nulle

[ctx: Signal strength]
en: Weak
ia: Debile

[ctx: Signal strength]
en: Good
ia: Bon

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
ia: Excellente

en: If you have a connection to the Internet other than wireless, you can set up a wireless hotspot to share the connection with others.
ia: Si tu ha un connexion a Internet altere que sin filos, tu pote configurar un puncto de accesso sin filos pro repartir le connexion con alteres.

en: Switching on the wireless hotspot will disconnect you from <b>%s</b>.
ia: Le commutation sur le puncto de accesso sin filo te disconnectera ab <b>%s</b>.

en: It is not possible to access the Internet through your wireless while the hotspot is active.
ia: Il es impossibile acceder a Internet per tu dispositivo sin filos si le puncto de accesso es active.

en: Stop hotspot and disconnect any users?
ia: Desira tu arrestar le puncto de accesso e disconnecter cata usator?

en: _Cancel
ia: _Cancellar

en: _Stop Hotspot
ia: _Stoppar le puncto de accesso

en: System policy prohibits use as a Hotspot
ia: Le regulas del systema prohibi le uso qual puncto de accesso

en: Wireless device does not support Hotspot mode
ia: Le dispositivo sin filos non supporta le modo puncto de accesso

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
ia: Le detalios del rete pro le retes seligite, includente le contrasignos e omne configurationes personalisate, essera perdite.

en: _Forget
ia: Oblidar (_F)

en: History
ia: Chronologia

en: _Close
ia: _Clauder

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
ia: Oblidar (_F)

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
ia: Le Autodiscoperta del poxy web es usate quando non es fornite un URL de configuration.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
ia: Isto non es recommendate pro le retes public non digne de fide.

note: TRANSLATORS: AP type
en: Unknown
ia: Incognite

note: TRANSLATORS: AP type
en: Infrastructure
ia: Infrastructura

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown
ia: Stato incognite

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
ia: Non gerite

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
ia: Indisponibile

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connecting
ia: In connexion

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Authentication required
ia: Authentication requirite

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connected
ia: Connectite

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
ia: Disconnexion

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connection failed
ia: Connexion fallite

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown (missing)
ia: Stato incognite (mancante)

note: TRANSLATORS: VPN status
en: Not connected
ia: Non connectate

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
ia: Configuration fallite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
ia: Configuration del IP fallite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
ia: Configuration del IP expirate

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
ia: Il esseva necesse secretos, ma illos non esseva fornite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
ia: Le supplicante 802.1X ha essite disconnexe

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
ia: Le configuration del supplicante 802.1X es fallite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
ia: Le supplicante 802.1X es fallite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
ia: Le supplicante 802.1X ha empleate troppo tempore pro authenticar se

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
ia: Servicio PPP fallite a initiar

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
ia: Servicio PPP disconnectite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
ia: PPP fallite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
ia: Cliente DHCP fallite a initiar

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
ia: Cliente DHCP in error

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
ia: Cliente DHCP fallite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
ia: Servicio de connexion compartite fallite a initiar

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
ia: Servicio de connexion compartite, fallite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
ia: Servicio auto-IP fallite a initiar

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
ia: Error del servicio AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
ia: Servicio AutoIP fallite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
ia: Linea occupate

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
ia: Nulle tono combinatori

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
ia: Non es possibile confirmar ulle portante

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
ia: Requesta de composition foras tempore limite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
ia: Tentativa de composition fallite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
ia: Initialisation del modem fallite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
ia: Fallite selection del APN specificate

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
ia: Non cercar pro retes

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
ia: Registration de rete negate

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
ia: Registration de rete foras tempore limite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
ia: Registration con le rete requirite fallite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
ia: Controlo del PIN fallite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
ia: Le firmware pro le dispositivo pote esser mancante

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
ia: Connexion disparite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
ia: Ha essite presumite le connexion ja existente

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
ia: Modem non trovate

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
ia: Connexion Bluetooth fallite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
ia: Le carta SIM non es inserite

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
ia: Necessita le PIN del SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
ia: Necessita le PUK del SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
ia: SIM incorrecte

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
ia: Dependentia del connexion fallite

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
ia: Firmware mancante

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
ia: Cablo disconnectite

en: Layout
ia: Disposition

en: Default
ia: Predefinite

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
ia: Retene un ration de apparentia (cassa del litteras):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
ia: Mappa a monitor singule

en: %d of %d
ia: %d de %d

en: Display Mapping
ia: Monstrar le mappas

en: Stylus
ia: Stilo

en: Tablet
ia: Tabletta

en: New shortcut…
ia: Nove acceso directe...

en: Security
ia: Securitate

en: Profile %d
ia: Profilo %d

en: Never
ia: Jammais

en: Today
ia: Hodie

en: Yesterday
ia: Heri

en: Details
ia: Detalios

en: Identity
ia: Identitate

en: Address
ia: Adresse

en: Netmask
ia: Masca de rete

en: Delete Address
ia: Deler le adresse

en: Add
ia: Adder

en: Server
ia: Servitor

en: Delete DNS Server
ia: Deler le servitor DNS

[ctx: network parameters]
note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
ia: Metrica

en: Delete Route
ia: Deler le route

en: Automatic (DHCP)
ia: (DHCP) Automatic

en: Link-Local Only
ia: Solo ligamine-local

en: Prefix
ia: Prefixo

en: Automatic, DHCP only
ia: Automatic, solo DHCP

en: Reset
ia: Reinitialisar

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
ia: Nulle

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
ia: Clave WEP 40/128-bit (Hex o ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
ia: Phrase contrasigno WEP 128-bit

en: Dynamic WEP (802.1x)
ia: WEP dynamic (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
ia: WPA & WPA2 personal

en: WPA & WPA2 Enterprise
ia: WPA & WPA2 interprisa

[ctx: Firewall zone]
en: Default
ia: Predefinite

en: The zone defines the trust level of the connection
ia: Le zona defini le nivello de fiducia del connexion

en: Unable to open connection editor
ia: Impossibile aperir le editor de connexion

en: New Profile
ia: Nove profilo

en: _Add
ia: _Adder

en: Import from file…
ia: Importar ex un file…

en: Add VPN
ia: Adder VPN

en: Cannot import VPN connection
ia: Impossibile importar le connexion VPN

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
ia: Le file “%s” non pote esser legite o non contine informationes de connexion VPN recognoscite
    
    Error: %s.

en: Select file to import
ia: Selige le file a importar

en: _Open
ia: Aperir (_O)

en: A file named “%s” already exists.
ia: Un file appellate “%s” existe ja.

en: _Replace
ia: _Reimplaciar

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
ia: Vole tu reimplaciar %s con le connexion VPN que tu salva?

en: Cannot export VPN connection
ia: Impossibile exportar le connexion VPN

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
ia: Le connexion VPN “%s” non pote esser exportate a %s.
    
    Error: %s.

en: Export VPN connection
ia: Exportar connexion VPN

en: _Save
ia: _Salvar

en: undefined error in 802.1x security (wpa-eap)
ia: error non definite del securitate 802.1X (wpa-eap)

en: no file selected
ia: nulle file seligite

en: unspecified error validating eap-method file
ia: error non-specificate al validation del file per methodo de eap

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
ia: Claves private DER, PEM, o PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
ia: Certificatos DER o PEM (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: missing EAP-FAST PAC file
ia: file EAP-FAST PAC mancante

en: Choose a PAC file
ia: Eliger un file PAC

en: PAC files (*.pac)
ia: Files PAC (*.pac)

en: missing EAP-LEAP username
ia: nomine de usator EAP-LEAP mancante

en: missing EAP-LEAP password
ia: contrasigno EAP-LEAP mancante

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
ia: certificato ex CA EAP-PEAP invalide: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
ia: certificato ex CA EAP-PEAP invalide: nulle certificato specificate

en: Choose a Certificate Authority certificate
ia: Eliger un certificato del Autoritate de certification

en: missing EAP username
ia: nomine de usator EAP mancante

en: missing EAP password
ia: contrasigno EAP mancante

en: missing EAP-TLS identity
ia: identitate EAP-TLS mancante

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
ia: certificato ex CA EAP-TLS invalide: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
ia: certificato ex CA EAP-TLS non valide: nulle certificato specificate

en: invalid EAP-TLS password: missing
ia: contrasigno EAP-TLS invalide : mancante

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
ia: clave private EAP-TLS invalide: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
ia: certificato del usator EAP-TLS invalide: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
ia: Le claves private non criptate non es secur

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
ia: Le claves private selecte non sembla esser protegite per contrasigno. Isto poterea compromitter tu credentiales de securitate. Per favor selige un clave private protegite per contrasigno.
    
    (tu pote proteger per contrasigno tu clave private per openssl)

en: Choose your personal certificate
ia: Elige tu certificato personal

en: Choose your private key
ia: Elige tu clave private

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
ia: certificato ex CA EAP-TTLS invalide: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
ia: certificato ex CA EAP-TTLS invalide: nulle certificato specificate

en: Unknown error validating 802.1x security
ia: Error incognite al validation del securitate 802.1x

en: Tunneled TLS
ia: TLS per tunnel

en: Protected EAP (PEAP)
ia: EAP protecte (PEAP)

en: missing leap-username
ia: nomine de usator de protocollo LEAP mancante

en: missing leap-password
ia: contrasigno de protocollo LEAP mancante

en: missing wep-key
ia: Manca le clave WEP

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
ia: Clave WEP invalide: le clave con un longitude de %zu debe continer solo numeros-hexadecimal

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
ia: Clave WEP invalide: le clave con un longitude de %zu debe continer solo characteres ASCII

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
ia: Clave WEP invalide: errate longitude de clave %zu. Un clave debe esser o de longor 5/13 (ASCII) o 10/26 (hexadecimal)

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
ia: Clave WEP invalide: le phrase de contrasigno non debe esser vacue

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
ia: Clave WEP invalide: le phrase de contrasigno debe esser plus curte quam 64 characteres

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
ia: Clave WPA-PSK invalide: invalide longitude de clave %zu. Debe esser [8,63] bytes o 64 cifras hexadecimal

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
ia: Clave WPA-PSK invalide: impossibile interpretar le clave con 64 bytes como hexadecimal

en: _All Settings
ia: Tote le configur_ationes

en: Enable verbose mode
ia: Activar le modo verbose

en: Show the overview
ia: Monstrar le panorama

en: Show help options
ia: Monstrar le optiones de adjuta

en: Panel to display
ia: Pannello a monstrar

en: - System Settings
ia: - Configurationes del systema

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ia: %s
    Facer fluer '%s --adjuta' pro vider un lista complete del optiones de linea de commando disponibile.

en: Help
ia: Adjuta

en: Quit
ia: Quitar

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
ia: Puncto de accesso

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
ia: Cata dispositivo necessita un profilo de color ajornate pro tractar le color.

en: Add device
ia: Adder un dispositivo

en: Add a virtual device
ia: Adder un dispositivo virtual

en: Delete device
ia: Deler le dispositivo

en: Remove a device
ia: Remover un dispositivo

en: Set this profile for all users on this computer
ia: Prepara iste profilo pro tote le usatores sur iste computer

en: Add profile
ia: Adder un profilo

en: Remove profile
ia: Remover le profilo

en: View details
ia: Vider le detalios

en: Device type:
ia: Typo de dispositivo:

en: Manufacturer:
ia: Fabricante:

en: Model:
ia: Modello:

en: Image files can be dragged on this window to auto-complete the above fields.
ia: Le files de imagine pote esser tirate sur iste fenestra pro autocompletar le campos precedente.

en: Select a language
ia: Seliger un lingua

en: _Select
ia: _Seliger

en: Display Arrangement
ia: Arrangiamento del schermo

en: Set as Primary
ia: Fixar como primari

en: Display Configuration
ia: Configuration schermo

en: Join Displays
ia: Junger schermos

en: Mirror
ia: Speculo

en: Displays
ia: Schermos

en: Reset to Defaults
ia: Reinitialisar al valores predefinite

en: Cancel changes
ia: Cancellar modificationes

en: Apply
ia: Applicar

en: Refresh Rate
ia: Frequentia de refrescamento

en: Adjust for TV
ia: Adjustar pro TV

en: _Add Profile…
ia: _Adder un profilo…

en: Network
ia: Rete

[ctx: proxy method]
en: None
ia: Nulle

en: _Method
ia: _Methodo

en: _Configuration URL
ia: URL de _Configuration

en: _HTTP Proxy
ia: Proxy _HTTP

en: H_TTPS Proxy
ia: Proxy H_TTPS

en: _FTP Proxy
ia: Proxy _FTP

en: _Socks Host
ia: Hospite de _Socks

en: _Ignore Hosts
ia: _Ignora hospites

en: HTTP proxy port
ia: Porta proxy HTTP

en: HTTPS proxy port
ia: Porta proxy HTTPS

en: FTP proxy port
ia: Porta proxy FTP

en: Socks proxy port
ia: Porta proxy Socks

en: Turn device off
ia: Extingue le dispositivo

en: Add Device
ia: Adder un dispositivo

en: Remove Device
ia: Remover le dispositivo

en: VPN Type
ia: Typo de VPN

en: Group Name
ia: Nomine de gruppo

en: Group Password
ia: Contrasigno del gruppo

en: Username
ia: Nomine de usator

en: Turn VPN connection off
ia: Extingue le connexion VPN

en: _Apply
ia: _Applicar

en: Automatic _Connect
ia: _Connecter automaticamente

en: Signal Strength
ia: Fortia del signal

en: Link speed
ia: Velocitate del ligamine

en: details
ia: detalios

en: S_ecurity
ia: S_ecuritate

en: _Password
ia: Contra_signo

en: My Home Network
ia: Mi rete domo

en: None
ia: Nulle

en: Show P_assword
ia: Monstrar le contr_asigno

en: Make available to other users
ia: Render disponibile a altere  usatores

en: identity
ia: identitate

en: _Addresses
ia: _Adresses

en: Automatic (DHCP) addresses only
ia: Solmente adresse (DHCP) automatic

en: Link-local only
ia: Solmente Ligamine-local

en: Shared with other computers
ia: Compartite con altere computatores

en: Disabled
ia: Disactivate

en: _Ignore automatically obtained routes
ia: _Ignorar le itineres obtenite automaticamente

en: Use this connection _only for resources on its network
ia: Usar iste connexion s_ol pro le ressource sur su rete

en: _MAC Address
ia: Adresse _MAC

en: _Cloned MAC Address
ia: Adresse MAC  _Clonate

en: _Reset
ia: _Reinitialisar

en: Reset the settings for this connection to their defaults, but remember as a preferred connection.
ia: Reinitialisar le configurationes pro iste connexion a lor optiones predefinite, ma recordar lo como un connexion preferite.

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect to it.
ia: Remover tote le detalios relative a iste rete e non provar automaticamente connecter se a isto.

en: reset
ia: reinitialisar

[ctx: tab]
en: Reset
ia: Reinitialisar

en: Wi-Fi Hotspot
ia: Puncto de accesso Wi-Fi

en: _Turn On
ia: Ac_tivar

en: Turn Wi-Fi off
ia: Disactivar le Wi-Fi

en: _Use as Hotspot…
ia: _Usar como puncto accesso…

en: _Connect to Hidden Network…
ia: _Connecter a un rete celate…

en: _History
ia: Chronologia (_H)

en: Switch off to connect to a Wi-Fi network
ia: Arrestar pro connecter se a un rete Wi-Fi

en: Network Name
ia: Nomine del rete

en: Connected Devices
ia: Dispositivos connexe

en: Security type
ia: Typo de securitate

en: Password
ia: Contrasigno

en: Choose a Layout
ia: Eliger un disposition

en: Preview
ia: Previsualisation

en: Select an input source to add
ia: Seliger un fonte de entrata a adder

en: Keyboard Layout Options
ia: Optiones de disposition de claviero

en: Region and Language
ia: Region e lingua

en: Add Layout
ia: Adder un disposition

en: Remove Layout
ia: Remover un disposition

en: Move Up
ia: Ascender

en: Move Down
ia: Descender

en: Preview Layout
ia: Previsualisation del disposition

en: Include less-common layouts in the selection list
ia: Includer le stratos minus commun in le lista de selection

en: Use the same layout for all windows
ia: Usar le mesme disposition pro tote le fenestras

en: Allow different layouts for individual windows
ia: Consentir dispositiones differente pro fenestras individual

en: New windows use the default layout
ia: Le nove fenestras usa le disposition predefinite

en: New windows use the previous window's layout
ia: Le nove fenestras usa le disposition del fenestra precedente

en: Display options
ia: Optiones de schermo

en: Use a country flag, if available,  to represent keyboard layouts
ia: Usar un bandiera del pais, si disponibile,pro representar le mappa de claviero

en: Show the layout name instead of the group name when using text to represent a layout
ia: Monstrar le nomine del strato in vice del nomine del gruppo durante le uso del texto pro representar un strato

en: Prefer upper-case when using text to represent a layout
ia: Preferer le litteras majusculas durante le uso del texto pro representar un disposition

en: _Options...
ia: _Optiones...

en: View and edit keyboard layout options
ia: Vider e editar le optiones de disposition de claviero

en: Reset to De_faults
ia: Reinitialisar al valores prede_finite

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
ia: Reimplaciar le actual configurationes de disposition de claviero con le
    Configurationes predefinite

en: Map Buttons
ia: Buttones del mappa

en: Map buttons to functions
ia: Le buttones del mappa al functiones

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
ia: Pro editar un accesso directe, elige le action “Mandar pulsata de clave”, pulsa le button del accesso directe de claviero e tene pressate le nove claves o pulsa spatio retro pro clarar.

en: No tablet detected
ia: Nulle tabletta revelate

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
ia: Insere o accende tu tabletta Wacom

en: Bluetooth Settings
ia: Configurationes de Bluetooth

en: Wacom Tablet
ia: Tabletta Wacom

en: Tracking Mode
ia: Modo revision

en: Left-Handed Orientation
ia: Orientation sinistromane

en: Map to Monitor…
ia: Mappa al monitor…

en: Map Buttons…
ia: Buttones del mappa…

en: Calibrate…
ia: Calibrar…

en: Adjust mouse settings
ia: Adjustar le configurationes del mus

en: Adjust display resolution
ia: Adjustar le resolution del schermo

en: Decouple Display
ia: Disaccopular visualisation

en: Tablet (absolute)
ia: Tabletta (absolute)

en: Touchpad (relative)
ia: Pannello tactile (relative)

en: Middle Mouse Button Click
ia: Clic del button medie del mouse

en: Right Mouse Button Click
ia: Clic del button dextre del mouse

en: Back
ia: Receder

en: Forward
ia: Avantiar

en: No stylus found
ia: Nulle stilo trovate

en: Please move your stylus to the proximity of the tablet to configure it
ia: Move tu stilo presso le tabletta pro lo configurar

en: Eraser Pressure Feel
ia: Sensibilitate del pression del gumma

en: Soft
ia: Blande

en: Firm
ia: Decise

en: Top Button
ia: Button superior

en: Lower Button
ia: Button inferior

en: Lowest Button
ia: Button plus basse

en: Tip Pressure Feel
ia: Sensibilitate del pression del puncta

en: Test Your _Settings
ia: Proba tu configuratione_s

en: 802.1x _Security
ia: 802.1x _Securitate

en: page 1
ia: pagina 1

en: Anony_mous identity
ia: Identitate anony_me

en: Inner _authentication
ia: _Authentication interne

en: page 2
ia: pagina 2

en: Last Used
ia: Ultimo usate

en: Twisted Pair (TP)
ia: Par torte (TP)

en: Attachment Unit Interface (AUI)
ia: Interfacie de unitate de attaccamento (AUI)

en: Media Independent Interface (MII)
ia: Interfacie independente del medios (MII)

en: _Name
ia: _Nomine

en: _Cloned Address
ia: Adresse _Clonate

en: bytes
ia: Bytes

en: Make available to other _users
ia: Render disponibile a altere _usatores

en: Connect _automatically
ia: Connecter _automaticamente

en: Firewall _Zone
ia: _Zona de parafoco

en: Automatic DNS
ia: DNS automatic

en: Automatic Routes
ia: Routes automatic

en: Reset the settings for this network, including passwords, but remember it as a preferred network
ia: Reinitialisar le configurationes pro iste rete, includite le contrasignos, ma recordar lo como rete preferite

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect
ia: Remover tote le detalios relative a iste rete e non provar a connecter lo automaticamente

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
ia: (Error: incapace a cargar le editor del connexion VPN)

en: Make available to _other users
ia: Render disponibile a altere usat_ores

en: Anonymous
ia: Anonyme

en: Authenticated
ia: Authenticate

en: Both
ia: Ambe

en: PAC _file
ia: _file PAC

en: _Inner authentication
ia: Authentication _Interne

en: Allow automatic PAC pro_visioning
ia: Permitter le PAC automatic pro _visualisar

en: _Username
ia: Nomine de _usator

en: Sho_w password
ia: Monstrar le contrasigno (_W)

en: C_A certificate
ia: Certificato C_A

en: No CA certificate is _required
ia: Nulle certificato CA es _requirite

en: PEAP _version
ia: _Version PEAP

en: I_dentity
ia: I_dentitate

en: _User certificate
ia: Certificato de _usator

en: Private _key
ia: Clave private (_K)

en: _Private key password
ia: Contrasigno de calve _private

en: 1 (Default)
ia: 1 (predefinite)

en: Open System
ia: Systema aperte

en: Shared Key
ia: Clave compartite

en: _Key
ia: Clave (_K)

en: Sho_w key
ia: Monstrar le clave (_W)

en: WEP inde_x
ia: Indice WEP (_X)

en: _Type
ia: _Typo

en: Screen Calibration
ia: Calibration schermo

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
ia: Per favor tocca le marcatores de destination como illos appare sur le schermo pro calibrar le tabletta.

en: Mis-click detected, restarting…
ia: Detegite misclic, reinitiante...

en: Color management settings
ia: Configurationes del gestion de color

en: Color, ICC, Profile, Calibrate, Printer, Display
ia: Color, ICC, Profilo, Calibrar, Imprimitor, Visualisation

en: Region & Language
ia: Region & Lingua

en: Change your region and language settings
ia: Cambiar tu configurationes de region e lingua

en: Display
ia: Schermo

en: Change resolution and position of monitors and projectors
ia: Cambiar le resolution e le position de monitores e projectores

en: Panel, Projector, xrandr, Screen, Resolution, Refresh
ia: Panello, Projector, xrandr, Schermo, Resolution, Refrescar

en: Network settings
ia: Configurationes de rete

en: Network, Wireless, IP, LAN, Proxy, Internet, WiFi
ia: Rete, Sin filos, IP, LAN, Proxy, Internet, WiFi

en: Graphics Tablet
ia: Tabletta graphic

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
ia: Configurar le mappas del buttones e adjustar le sensitivitate del stilo pro le tablettas graphic

en: Tablet, Wacom, Stylus, Eraser, Mouse
ia: Tabletta, Wacom, Stilo, Eradicator, Mus
