cinnamon-control-center 3.6.x - en to nb translation catalogue (469 entries)

note: TRANSLATORS: this is where the user can click and import a profile
en: Other profile…
nb: Annen profil…

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
nb: Standard:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
nb: Fargeområde:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
nb: Testprofil:

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Set for all users
nb: Sett for alle brukere

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Create virtual device
nb: Lag virtuell enhet

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
nb: Velg fil for ICC-profil

en: _Import
nb: _Importér

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
nb: Støttede ICC-profiler

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
nb: Alle filer

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Displays
nb: Tilgjengelige Skjermprofiler

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Scanners
nb: Tilgjengelige Skannerprofiler

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Printers
nb: Tilgjengelige Skriverprofiler

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Cameras
nb: Tilgjengelige Kameraprofiler

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Webcams
nb: Tilgjengelige profiler for nettkamera

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI * where the device type is not recognised Profiles that can be added to the device
en: Available Profiles
nb: Tilgjengelige profiler

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Device
nb: Enhet

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Calibration
nb: Kalibrering

note: TRANSLATORS: this is when an auto-added profile cannot be removed
en: Cannot remove automatically added profile
nb: Kan ikke fjerne profil som er lagt til automatisk

note: TRANSLATORS: this is when there is no profile for the device
en: No profile
nb: Ingen profil

en: %i year | %i years
nb[0]: %i år
nb[1]: %i år

en: %i month | %i months
nb[0]: %i måned
nb[1]: %i måneder

en: %i week | %i weeks
nb[0]: %i uke
nb[1]: %i uker

note: fallback
en: Less than 1 week
nb: Mindre enn en uke

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
nb: Standard RGB

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
nb: Standard CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
nb: Standard grå

en: Uncalibrated
nb: Ikke kalibrert

en: This device is not color managed.
nb: Denne enheten er ikke fargestyrt.

en: This device is using manufacturing calibrated data.
nb: Denne enheten bruker kalibreringsdata fra produsenten.

en: This device does not have a profile suitable for whole-screen color correction.
nb: Denne enheten har ikke en passende profil for fargekorrigering av hele skjermen.

en: This device has an old profile that may no longer be accurate.
nb: Denne enheten har en gammel profil som kan være unøyaktig.

note: TRANSLATORS: this is when the calibration profile age is not * specified as it has been autogenerated from the hardware
en: Not specified
nb: Uspesifisert

note: add the 'No devices detected' entry
en: No devices supporting color management detected
nb: Fant ingen enheter som støtter fargehåndtering

[ctx: Device kind]
en: Display
nb: Skjerm

[ctx: Device kind]
en: Scanner
nb: Skanner

[ctx: Device kind]
en: Printer
nb: Skriver

[ctx: Device kind]
en: Camera
nb: Kamera

[ctx: Device kind]
en: Webcam
nb: Nettkamera

note: Add some common languages first
en: English
nb: Engelsk

en: British English
nb: Britisk engelsk

en: German
nb: Tysk

en: French
nb: Fransk

en: Spanish
nb: Spansk

en: Chinese (simplified)
nb: Kinesisk (forenklet)

en: Russian
nb: Russisk

en: Arabic
nb: Arabisk

note: Add some common regions
en: United States
nb: USA

en: Germany
nb: Tyskland

en: France
nb: Frankrike

en: Spain
nb: Spania

en: China
nb: Kina

en: Select a region
nb: Velg en region

en: Unspecified
nb: Uspesifisert

note: Translators:  this is the feature where what you see on your * laptop's screen is the same as your external projector. * Here, "Mirrored" is being used as an adjective.  For example, * the Spanish translation could be "Pantallas en Espejo".
en: Mirrored Displays
nb: Speilede skjermer

en: Confirm reset to defaults
nb: Bekreft tilbakestilling til standardverdier

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Continue
nb: Fortsett

en: This will remove all existing display configurations and reset the current layout.
nb: Dette vil fjerne alle eksisterende skjermtilpasninger og tilbakestille det nåværende oppsettet.

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
nb: Landskap/Liggende

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
nb: Stående (høyrevendt)

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
nb: Stående (venstrevendt)

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
nb: Liggende (opp ned)

en: Monitor scale
nb: Monitor skala

en: User interface scale
nb: Brukergrensesnitt skala

en: Network proxy
nb: Nettverksproxy

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
nb: Oi! Noe har gått galt. Kontakt programvareleverandøren din.

en: NetworkManager needs to be running.
nb: NetworkManager må kjøre.

en: never
nb: aldri

en: today
nb: i dag

en: yesterday
nb: i går

en: %i day ago | %i days ago
nb[0]: %i dag siden
nb[1]: %i dager siden

en: IPv4 Address
nb: IPv4-adresse

en: IPv6 Address
nb: IPv6-adresse

en: IP Address
nb: IP-adresse

en: Hardware Address
nb: Maskinvareadresse

en: Default Route
nb: Standard rute

en: Last used
nb: Sist brukt

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
nb: Kablet

en: Options…
nb: Alternativer …

en: Add new connection
nb: Legg til ny tilkobling

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
nb: Bedrift

[ctx: Wifi security]
en: None
nb: Ingen

[ctx: Signal strength]
en: None
nb: Ingen

[ctx: Signal strength]
en: Weak
nb: Svak

[ctx: Signal strength]
en: Good
nb: Bra

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
nb: Utmerket

en: If you have a connection to the Internet other than wireless, you can set up a wireless hotspot to share the connection with others.
nb: Hvis du har en annen tilkobling til internett enn trådløs kan du sette opp et trådløst aksesspunkt for å dele tilkoblingen med andre.

en: Switching on the wireless hotspot will disconnect you from <b>%s</b>.
nb: Hvis du slår på trådløst aksesspunkt, blir du koblet fra <b>%s</b>.

en: It is not possible to access the Internet through your wireless while the hotspot is active.
nb: Det er ikke mulig å koble til Internett via trådløst nettverk mens trådløst aksesspunkt er aktivt.

en: Stop hotspot and disconnect any users?
nb: Stopp trådløst aksesspunkt og koble fra brukere?

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Stop Hotspot
nb: _Stopp aksesspunkt

en: System policy prohibits use as a Hotspot
nb: Systemets retningslinjer hindrer bruk som aksesspunkt

en: Wireless device does not support Hotspot mode
nb: Trådløs enhet støtter ikke aksesspunktmodus

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
nb: Nettverksdetaljer for valgte nettverk, inkludert passord og eventuell egendefinert konfigurasjon vil gå tapt.

en: _Forget
nb: _Glem

en: History
nb: Historikk

en: _Close
nb: _Lukk

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
nb: _Glem

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
nb: Automatisk gjenkjenning av web-proxy brukes når en konfigurasjons-URL ikke oppgis.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
nb: Dette anbefales ikke for offentlige nettverk du ikke stoler på.

note: TRANSLATORS: AP type
en: Unknown
nb: Ukjent

note: TRANSLATORS: AP type
en: Infrastructure
nb: Infrastruktur

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown
nb: Ukjent status

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
nb: Ikke administrert

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
nb: Ikke tilgjengelig

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connecting
nb: Kobler til

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Authentication required
nb: Autentisering kreves

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connected
nb: Tilkoblet

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
nb: Kobler fra

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connection failed
nb: Tilkobling feilet

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown (missing)
nb: Ukjent status (mangler)

note: TRANSLATORS: VPN status
en: Not connected
nb: Ikke tilkoblet

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
nb: Konfigurering feilet

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
nb: IP-konfigurering feilet

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
nb: IP-konfigurasjon har utløpt

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
nb: Hemmeligheter kreves men ble ikke oppgitt

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
nb: 802.1x-hjelper frakoblet

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
nb: Konfigurering av 802.1x-hjelper feilet

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
nb: 802.1x-hjelper feilet

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
nb: 802.1x-hjelper brukte for lang tid på autentisering

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
nb: Start av PPP-tjeneste feilet

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
nb: PPP-tjeneste koblet fra

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
nb: PPP feilet

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
nb: DHCP-klient startet ikke

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
nb: Feil i DHCP-klient

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
nb: DHCP-klient feilet

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
nb: Tjeneste for delt tilkobling startet ikke

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
nb: Tjeneste for delt tilkobling feilet

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
nb: AutoIP-tjeneste startet ikke

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
nb: Feil i AutoIP-tjeneste

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
nb: AutoIP-tjeneste feilet

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
nb: Linjen er opptatt

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
nb: Ingen summetone

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
nb: Klarte ikke å etablere bærekanal

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
nb: Tidsavbrudd for oppringing

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
nb: Oppringingsforsøk feilet

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
nb: Initiering av modem feilet

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
nb: Klarte ikke å velge angitt APN

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
nb: Søker ikke etter nettverk

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
nb: Nettverksregistrering nektet

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
nb: Tidsavbrudd for nettverksregistrering

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
nb: Klarte ikke å registrere med forespurt nettverk

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
nb: PIN-sjekk feilet

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
nb: Fastvare for enheten mangler kanskje

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
nb: Tilkobling forsvant

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
nb: Eksisterende tilkobling ble antatt

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
nb: Modem ble ikke funnet

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
nb: Tilkobling med Bluetooth feilet

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
nb: SIM-kort ikke satt inn

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
nb: Pin for SIM kreves

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
nb: Puk for SIM kreves

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
nb: Feil SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
nb: Tilkoblingsavhengighet feilet

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
nb: Fastvare mangler

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
nb: Kabel koblet fra

en: Layout
nb: Utforming

en: Default
nb: Standard

en: Button %d
nb: Knapp %d

en: Output:
nb: Resultat:

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
nb: Behold høyde-/breddeforhold (letterbox):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
nb: Tilegne til en enkelt skjerm

en: %d of %d
nb: %d av %d

en: Display Mapping
nb: Vis kobling

en: Tablet
nb: Nettbrett

en: Button
nb: Knapp

en: New shortcut…
nb: Ny snarvei…

en: Security
nb: Sikkerhet

en: automatic
nb: automatisk

en: Profile %d
nb: Profil %d

en: Never
nb: Aldri

en: Today
nb: I dag

en: Yesterday
nb: I går

en: Details
nb: Detaljer

en: Identity
nb: Identitet

en: Address
nb: Adresse

en: Netmask
nb: Nettmaske

en: Gateway
nb: Nettverksportal

en: Delete Address
nb: Slett adresse

en: Add
nb: Tilføy

en: Delete DNS Server
nb: Slett DNS-tjener

[ctx: network parameters]
note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
nb: Data

en: Delete Route
nb: Slett sti

en: Automatic (DHCP)
nb: Automatisk (DHCP)

en: Manual
nb: Manuell

en: Link-Local Only
nb: Kun lokal adresse

en: Prefix
nb: Prefiks

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Automatic, DHCP only
nb: Automatisk, kun DHCP

en: Reset
nb: Tilbakestill

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
nb: Ingen

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
nb: WEP 40/128-bits nøkkel (Hex eller ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
nb: WEP 128-bits passord

en: Dynamic WEP (802.1x)
nb: Dynamisk WEP (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
nb: WPA og WPA2 (personlig)

[ctx: Firewall zone]
en: Default
nb: [Brannmur sone] Standard

en: The zone defines the trust level of the connection
nb: Sonen definerer graden av tillit til sammenkoblingen

en: Unable to open connection editor
nb: Klarte ikke å laste inn tilkoblingsbehandler

en: New Profile
nb: Legg til profil

en: _Add
nb: _Legg til

en: Import from file…
nb: Importer fra fil…

en: Add VPN
nb: Legg til VPN

en: Cannot import VPN connection
nb: Klarer ikke importere VPN-tilkobling

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
nb: Filen "%s" kunne ikke bli lest eller inneholder ikke gjenkjent VPN-tilkoblingsinformasjon
    
    Feil:%s.

en: Select file to import
nb: Velg fil for import

en: _Open
nb: _Åpne

en: A file named “%s” already exists.
nb: En fil med navnet "%s" finnes allerede.

en: _Replace
nb: _Erstatt

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
nb: Vil du erstatte %s med VPN-tilkoblingen du lagrer?

en: Cannot export VPN connection
nb: Klarer ikke eksportere VPN-tilkobling

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
nb: VPN-tilkoblingen "%s" kunne ikke bli eksportert til %s.
    
    Feil: %s.

en: Export VPN connection
nb: Eksporter VPN-tilkoblingen

en: _Save
nb: _Lagre

en: undefined error in 802.1x security (wpa-eap)
nb: udefinert feil i 802.1x sikkerhet (wpa-eap)

en: no file selected
nb: ingen fil valgt

en: unspecified error validating eap-method file
nb: uspesifisert feil i validering av eap-metode fil

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
nb: DER, PEM eller PKCS#12 privat nøkkel (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
nb: DER eller PEM sertifikater (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: missing EAP-FAST PAC file
nb: manglende EAP-FAST PAC fil

en: Choose a PAC file
nb: Velg en PAC-fil

en: PAC files (*.pac)
nb: PAC-filer (*.pac)

en: missing EAP-LEAP username
nb: manglende EAP-LEAP brukernavn

en: missing EAP-LEAP password
nb: manglende EAP-LEAP passord

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
nb: ugyldig EAP-PEAP CA sertifikat: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
nb: ugyldig EAP-PEAP CA sertifikat: ingen sertifikat spesifisert

en: Choose a Certificate Authority certificate
nb: Velg et Sertifikat-Autoritet sertifikat

en: missing EAP username
nb: manglende EAP brukernavn

en: missing EAP password
nb: manglende EAP passord

en: missing EAP-TLS identity
nb: manglende EAP-TLS identitet

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
nb: ugyldig EAP-TLS seritfikat: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
nb: ugyldig EAP-TLS CA sertifikat: ingen sertifikat spesifisert

en: invalid EAP-TLS password: missing
nb: ugyldig EAP-LEAP passord: mangler

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
nb: ugyldig EAP-TLS privat nøkkel: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
nb: ugyldig EAP-TLS brukerseritfikat: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
nb: Ukrypterte private nøkler er utrygge

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
nb: Valgt privat nøkkel ser ikke ut til å være beskyttet av et passord. Dette kan medføre at påloggingsinformasjonen kan kompromitteres. Velg en passordbeskyttet privat nøkkel.
    
    (Privat nøkkel kan passordbeskyttes med openssl)

en: Choose your personal certificate
nb: Velg ditt personlige sertifikat

en: Choose your private key
nb: Velg din private nøkkel

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
nb: ugyldig EAP-TTLS CA sertifikat: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
nb: ugyldig EAP-TTLS CA sertifikat: ingen sertifikat spesifisert

en: Unknown error validating 802.1x security
nb: Udefinert feil i validering av 802.1x sikkerhet

en: Protected EAP (PEAP)
nb: Beskyttet EAP (PEAP)

en: missing leap-username
nb: manglende leap-brukernavn

en: missing leap-password
nb: manglende leap-passord

en: missing wep-key
nb: manglende wep-nøkkel

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
nb: ugyldig wep-nøkkel: nøkkel med en lengde på %zu må inneholde kun hex-siffer

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
nb: ugyldig wep-nøkkel: nøkkel med en lengde på %zu må inneholde kun ascii karakterer

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
nb: ugyldig wep-nøkkel: feil nøkkellengde %zu. En nøkkel må enten være av lengde 5/13 (ascii) eller 10/26(hex)

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
nb: ugyldig wep-nøkkel: passord kan ikke være tom

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
nb: ugyldig wep-nøkkel: passord må være kortere enn 64 karakterer

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
nb: ugyldig wpa-psk: ugyldig nøkkel-lengde %zu. Må være [8,63] bytes eller 64 hex siffer

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
nb: ugyldig wpa-psk: kan ikke tolke nøkkel med 64 bytes som hex

en: _All Settings
nb: _Alle innstillinger

en: Enable verbose mode
nb: Vis mer informasjon

en: Show the overview
nb: Vis oversikt

en: Show help options
nb: Vis flagg for hjelp

en: Panel to display
nb: Panel som skal vises

en: - System Settings
nb: - Systeminnstillinger

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
nb: %s
    Kjør "%s --help" for å se en fullstendig liste over tilgjengelige kommandolinjevalg.

en: Help
nb: Hjelp

en: Quit
nb: Avslutt

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
nb: Trådløst aksesspunkt

en: Color
nb: Farge

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
nb: Hver enhet må ha en oppdatert fargeprofil for å kunne fargestyres.

en: Add device
nb: Legg til enhet

en: Add a virtual device
nb: Legg til en virtuell enhet

en: Delete device
nb: Slett enhet

en: Remove a device
nb: Fjern en enhet

en: Set this profile for all users on this computer
nb: Angi denne profilen for alle brukere på denne datamaskinen

en: Add profile
nb: Legg til profil

en: Remove profile
nb: Fjern profil

en: View details
nb: Vis detaljer

en: Device type:
nb: Enhetstype:

en: Manufacturer:
nb: Produsent:

en: Model:
nb: Modell:

en: Image files can be dragged on this window to auto-complete the above fields.
nb: Bildefiler kan dras til dette vinduet for å fullføre ovenstående felt automatisk.

en: Select a language
nb: Velg et språk

en: _Select
nb: _Velg

en: Display Arrangement
nb: Plassering av skjerm

en: Set as Primary
nb: Bruk som primær

en: Display Configuration
nb: Panelkonfigurasjon

en: Join Displays
nb: Slå sammen skjermer

en: Mirror
nb: Speil

en: Displays
nb: Paneler

en: Reset to Defaults
nb: Tilbakestill til Standardverdier

en: Cancel changes
nb: Avbryt endringer

en: Apply
nb: Bruk

en: Resolution
nb: Oppløsning

en: Refresh Rate
nb: Oppdateringsfrekvens

en: Rotation
nb: Rotasjon

en: Adjust for TV
nb: Tilpass for TV

en: _Add Profile…
nb: _Legg til profil…

en: Provider
nb: Leverandør

en: Network
nb: Nettverk

[ctx: proxy method]
en: None
nb: Ingen

[ctx: proxy method]
en: Manual
nb: Manuell

[ctx: proxy method]
en: Automatic
nb: Automatisk

en: _Method
nb: _Metode

en: _Configuration URL
nb: _Nettadresse til oppsett

en: _HTTP Proxy
nb: _HTTP-mellomtjener

en: H_TTPS Proxy
nb: H_TTPS-mellomtjener

en: _FTP Proxy
nb: _FTP-mellomtjener

en: _Socks Host
nb: _Socks-vert

en: _Ignore Hosts
nb: _Ignorer verter

en: HTTP proxy port
nb: Port for HTTP-mellomtjener

en: HTTPS proxy port
nb: Port for HTTPS-mellomtjener

en: FTP proxy port
nb: Port for FTP-mellomtjener

en: Socks proxy port
nb: Port for Socks-mellomtjener

en: Turn device off
nb: Slå av enheten

en: Add Device
nb: Legg til enhet

en: Remove Device
nb: Fjern enhet

en: VPN Type
nb: Type VPN

en: Group Name
nb: Gruppenavn

en: Group Password
nb: Gruppepassord

en: Username
nb: Brukernavn

en: Turn VPN connection off
nb: Slå av VPN-forbindelse

en: _Apply
nb: _Bruk

en: Automatic _Connect
nb: _Koble til automatisk

en: Signal Strength
nb: Signalstyrke

en: Link speed
nb: Hastighet for tilkobling

en: details
nb: detaljer

en: S_ecurity
nb: Sikk_erhet

en: _Password
nb: _Passord

en: My Home Network
nb: Mitt hjemmenettverk

en: None
nb: Ingen

en: Show P_assword
nb: Vis p_assord

en: Make available to other users
nb: Gjør tilgjengelig for andre brukere

en: identity
nb: identitet

en: _Addresses
nb: _Adresser

en: Automatic (DHCP) addresses only
nb: Kun automatiske adresser (DHCP)

en: Link-local only
nb: Kun link-local

en: Shared with other computers
nb: Delt med andre datamaskiner

en: Disabled
nb: Slått av

en: Routes
nb: Ruter

en: _Ignore automatically obtained routes
nb: _Ignorer automatisk innhentede ruter

en: Use this connection _only for resources on its network
nb: Bruk denne tilkoblingen _kun for ressurser på dette nettverket

en: _MAC Address
nb: _MAC-adresse

en: _Cloned MAC Address
nb: _Klonet MAC-adresse

en: hardware
nb: maskinvare

en: _Reset
nb: _Tilbakestill

en: Reset the settings for this connection to their defaults, but remember as a preferred connection.
nb: Nullstill innstillingene for denne tilkoblingen til standardverdiene, men husk den som en foretrukket tilkobling.

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect to it.
nb: Fjern alle detaljer relatert til dette nettverket og forsøk ikke å koble til det automatisk.

en: reset
nb: tilbakestill

en: Hardware
nb: Maskinvare

[ctx: tab]
en: Reset
nb: Nullstill

en: Wi-Fi Hotspot
nb: Trådløst aksesspunkt

en: _Turn On
nb: _Slå på

en: Wi-Fi
nb: Trådløst nettverk

en: Turn Wi-Fi off
nb: Slå av Wi-Fi

en: _Use as Hotspot…
nb: _Bruk som aksesspunkt…

en: _Connect to Hidden Network…
nb: _Koble til skjult nettverk…

en: _History
nb: _Historikk

en: Switch off to connect to a Wi-Fi network
nb: Slå av for å koble til et trådløst nettverk

en: Network Name
nb: Nettverksnavn

en: Connected Devices
nb: Tilkoblede enheter

en: Security type
nb: Type sikkerhet

en: Password
nb: Passord

en: Choose a Layout
nb: Velg et oppsett

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Select an input source to add
nb: Velg en inndatakilde som skal legges til

en: Keyboard Layout Options
nb: Alternativer for tastaturoppsett

en: Region and Language
nb: Region og språk

en: Add Layout
nb: Legg til oppsett

en: Remove Layout
nb: Fjern oppsett

en: Move Up
nb: Flytt opp

en: Move Down
nb: Flytt ned

en: Preview Layout
nb: Forhåndsvis oppsett

en: Include less-common layouts in the selection list
nb: Inkluder mindre vanlige løsninger i valglisten

en: Use the same layout for all windows
nb: Bruk det samme oppsettet for alle vinduer

en: Allow different layouts for individual windows
nb: Tillat forskjellige oppsett for hvert vindu

en: New windows use the default layout
nb: Nye vinduer bruker standard oppsett

en: New windows use the previous window's layout
nb: Nye vinduer bruker oppsettet fra forrige vindu

en: Display options
nb: Panelvalg

en: Use a country flag, if available,  to represent keyboard layouts
nb: Bruk et nasjonalflagg, hvis mulig, for å representere tastaturoppsett

en: Show the layout name instead of the group name when using text to represent a layout
nb: Vis oppsettnavnet i stedet for gruppenavnet når du bruker tekst til å representere et oppsett

en: Prefer upper-case when using text to represent a layout
nb: Foretrekk store bokstaver når du bruker tekst til å representere et oppsett

en: _Options...
nb: _Alternativer...

en: View and edit keyboard layout options
nb: Vis og endre alternativer for tastaturoppsett

en: Reset to De_faults
nb: Tilbakestill til _forvalg

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
nb: Erstatt aktive innstillinger for tastaturopsett med
    standardinnstillinger

en: Map Buttons
nb: Tilegne knapper

en: Map buttons to functions
nb: Koble knapper til funksjoner

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
nb: Velg handlingen "Send tastetrykk", trykk inn tastatursnarveiknappen og hold nede en ny tastekombinasjon for å redigere en snarvei, eller trykk slettetast for å fjerne den.

en: No tablet detected
nb: Ingen tegnebrett funnet

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
nb: Vennligst koble til eller skru på ditt Wacombrett

en: Bluetooth Settings
nb: Innstillinger for blåtann

en: Wacom Tablet
nb: Wacombrett

en: Tracking Mode
nb: Sporingsmodus

en: Left-Handed Orientation
nb: Venstrehendt orientering

en: Map to Monitor…
nb: Tilegne til skjerm…

en: Map Buttons…
nb: Tilegne knapper…

en: Calibrate…
nb: Kalibrer …

en: Adjust mouse settings
nb: Tilpass museinnstillinger

en: Adjust display resolution
nb: Juster skjermoppløsning

en: Decouple Display
nb: Frakoble Visninger

en: Tablet (absolute)
nb: Tegnebrett (absolutt)

en: Touchpad (relative)
nb: Pekeplate (relativ)

en: Middle Mouse Button Click
nb: Midtre museklikk

en: Right Mouse Button Click
nb: Høyre museklikk

en: Back
nb: Tilbake

en: Forward
nb: Fremover

en: No stylus found
nb: Ingen stylus funnet

en: Please move your stylus to the proximity of the tablet to configure it
nb: Vennligst flytt pennen din i nærhet av tegnebrettet for å konfigurere det

en: Eraser Pressure Feel
nb: Følsomhet for sletteknapp

en: Soft
nb: Myk

en: Firm
nb: Fast

en: Top Button
nb: Øverste knapp

en: Lower Button
nb: Nedre knapp

en: Lowest Button
nb: Nederste knapp

en: Tip Pressure Feel
nb: Følelse av trykk på tuppen

en: Test Your _Settings
nb: Test dine _Innstillinger

en: 802.1x _Security
nb: 802.1x _sikkerhet

en: page 1
nb: side 1

en: Anony_mous identity
nb: Anony_m identitet

en: Inner _authentication
nb: Indre _autentisering

en: page 2
nb: side 2

en: Last Used
nb: Sist brukt

en: Twisted Pair (TP)
nb: Tvunnet par (TP)

en: _Name
nb: _Navn

en: _Cloned Address
nb: _Klonet adresse

en: Make available to other _users
nb: Gjør tilgjengelig for andre br_ukere

en: Connect _automatically
nb: Koble til _automatisk

en: Firewall _Zone
nb: Brannmur_sone

en: Automatic DNS
nb: Automatisk DNS

en: Automatic Routes
nb: Automatiske ruter

en: Reset the settings for this network, including passwords, but remember it as a preferred network
nb: Nullstill innstillingene for dette nettverket, inklusive passord, men husk det som et foretrukket nettverk

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect
nb: Fjern alle opplysninger relatert til dette nettverket og prøv ikke å koble til automatisk

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
nb: (Feil: klarte ikke å laste inn VPN-tilkoblingsbehandler)

en: Make available to _other users
nb: Gjør tilgjengelig for _andre brukere

en: Anonymous
nb: Anonym

en: Authenticated
nb: Autentisert

en: Both
nb: Begge

en: PAC _file
nb: PAC-_fil

en: _Inner authentication
nb: _Indre autentisering

en: Allow automatic PAC pro_visioning
nb: Tillat automatisk PAC-pro_tildeling

en: _Username
nb: Br_ukernavn

en: Sho_w password
nb: Vi_s passord

en: Version 0
nb: Versjon 0

en: Version 1
nb: Versjon 1

en: C_A certificate
nb: C_A-sertifikat

en: No CA certificate is _required
nb: Ingen CA sertifikat er _nødvendig

en: PEAP _version
nb: PEAP _versjon

en: I_dentity
nb: I_dentitet

en: _User certificate
nb: Br_ukersertifikat

en: Private _key
nb: Privat nø_kkel

en: _Private key password
nb: _Passord for privat nøkkel

en: Au_thentication
nb: Au_tentisering

en: 1 (Default)
nb: 1 (Standard)

en: Open System
nb: Åpent system

en: Shared Key
nb: Delt nøkkel

en: _Key
nb: Nø_kkel

en: Sho_w key
nb: _Vis nøkkel

en: WEP inde_x
nb: _WEP-indeks

en: Screen Calibration
nb: Skjermkalibrering

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
nb: Vennligst trykk de markerte målene når de dukker opp på skjermen for å kalibrere tegnebrettet.

en: Mis-click detected, restarting…
nb: Feiltrykk oppdaget, starter på nytt…

en: Color management settings
nb: Fargehåndteringsinnstillinger

en: Color, ICC, Profile, Calibrate, Printer, Display
nb: Farge, ICC, Profil, Kalibrer, Printer, Skjerm

en: Region & Language
nb: Region og språk

en: Change your region and language settings
nb: Endre region og språkinnstillinger

en: Display
nb: Skjerm

en: Change resolution and position of monitors and projectors
nb: Endre oppløsning og posisjon av skjermer og prosjektorer

en: Panel, Projector, xrandr, Screen, Resolution, Refresh
nb: Panel, Prosjektor, xrandr, Skjerm, Oppløsning, Oppdater

en: Network settings
nb: Nettverksinnstillinger

en: Network, Wireless, IP, LAN, Proxy, Internet, WiFi
nb: Nettverk, Trådløs, IP, LAN, Proxy, Internett, WiFi

en: Graphics Tablet
nb: Tegnebrett

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
nb: Sett knappekartlegging og tilpass stylyssensitivitet for grafikkbrett

en: Tablet, Wacom, Stylus, Eraser, Mouse
nb: Tegnebrett, Wacom, Stylus, Viskelær, Mus
