cinnamon-settings-daemon - en to ast translation catalogue (251 entries)

en: Screen reader not found.
ast: Nun se atopa'l llector de pantalla

en: Please install the 'orca' package.
ast: Por favor, has instalar el paquete "orca"

en: Open accessibility settings
ast: Abrir configuración d'accesibilidá

en: Unable to mount %s
ast: Nun pudo montase %s

en: Unable to open a folder for %s
ast: Nun pudo montase una carpeta pa %s

en: Ask what to do
ast: Entrugar qué facer

en: Do Nothing
ast: Nun facer res

en: Open Folder
ast: Abrir carpeta

en: Unable to eject %p
ast: Nun pudo expulsase %p

en: Unable to unmount %p
ast: Nun pudo desmontase %p

en: You have just inserted an Audio CD.
ast: Introduxisti un CD de soníu.

en: You have just inserted an Audio DVD.
ast: Introduxisti un DVD de soníu.

en: You have just inserted a Video DVD.
ast: Introduxisti un DVD de videu.

en: You have just inserted a Video CD.
ast: Introduxisti un Videu CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
ast: Introduxisti un CD de Super Videu.

en: You have just inserted a blank CD.
ast: Introduxisti un CD virxe.

en: You have just inserted a blank DVD.
ast: Introduxisti un DVD virxe.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
ast: Introduxisti un discu Blu-Ray virxe.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
ast: Introduxisti un HD DVD virxe.

en: You have just inserted a Photo CD.
ast: Introduxisti un discu de semeyes Photo CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
ast: Introduxisti un discu de semeyes Picture CD.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
ast: Introduxisti un sofitu con semeyes dixitales.

en: You have just inserted a digital audio player.
ast: Introduxisti un reproductor de soníu dixital.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
ast: Introduxisti un sofitu con software previstu pa que s'execute automáticamente.

en: You have just inserted a medium.
ast: Introduxisti un 'media'.

en: Choose what application to launch.
ast: Escueyi qué aplicación llanzar.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
ast: Escueyi cómo abrir «%s» y si se fadrá esta aición nel futuru pa otros soportes de la triba «%s».

en: _Always perform this action
ast: _Facer siempre esta aición

en: _Cancel
ast: En_caboxar

en: _Eject
ast: E_spulsar

en: _Unmount
ast: _Desmontar

en: Recalibrate now
ast: Recalibrar agora

en: Recalibration required
ast: Necesítase recalibrar

en: The display '%s' should be recalibrated soon.
ast: La pantalla «%s» tendría de recalibrase aína.

en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
ast: La imprentadora «%s» tendría de recalibrase aína.

en: Cinnamon Settings Daemon Color Plugin
ast: Complementu de color del alministrador de preferencies de Cinnamon

en: Color calibration device added
ast: Preseos de calibración de color amestáu

en: Color calibration device removed
ast: Preseos de calibración de color desaniciáu

en: Low Disk Space on "%s"
ast: Espaciu de discu baxu en «%s»

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ast: El volume «%s» namái tien %s d'espaciu en discu llibre. Pues lliberar dalgún espaciu vaciando la papelera.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
ast: El volume «%s» namái tien %s d'espaciu en discu llibre.

en: Low Disk Space
ast: Espaciu de discu baxu

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ast: Esti equipu namái tien %s d'espaciu en discu llibre. Pues lliberar dalgún espaciu vaciando la papelera.

en: This computer has only %s disk space remaining.
ast: Esti equipu namái tien %s d'espaciu en discu llibre.

en: Disk space
ast: Espaciu nel discu

en: Examine
ast: Desaminar

en: Empty Trash
ast: Vaciar la papelera

en: Ignore
ast: Inorar

en: Don't show any warnings again for this file system
ast: Nun amosar dengún avisu de nuevu pa esti sistema de ficheros

en: Don't show any warnings again
ast: Nun amosar dengún avisu de nuevu.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
ast: Pues lliberar espaciu vaciando la papelera, desaniciando programes o ficheros ensin usar o moviendo ficheros a otru discu o partición.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
ast: Pues lliberar espaciu desaniciando programes o ficheros ensin usar o moviendo ficheros a otru discu o partición.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
ast: Pues lliberar espaciu vaciando la papelera, desaniciando programes usaos o moviendo ficheros a un discu esternu.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
ast: Pues lliberar espaciu desaniciando programes o ficheros ensin usar o moviendo ficheros a un discu esternu.

en: Examine...
ast: Desaminar...

en: Error activating XKB configuration.
    There can be various reasons for that.
    
    If you report this situation as a bug, include the results of
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
ast: Hebu un fallu cola configuración XKB
    Pué debese a delles razones
    
    Si vas reportar esti erro, inclui los resultaos de:
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>

en: _Layouts
ast: _Distribuciones

en: Show _Keyboard Layout...
ast: Amosar la _distribución del tecláu…

en: Region and Language Settings
ast: Configuración rexonal y de llingua

en: UPS Discharging
ast: SAI descargándose

en: %s of UPS backup power remaining
ast: Queden %s de SAI de respaldu

en: Power
ast: Enerxía

en: Battery low
ast: Batería baxa

en: Laptop battery low
ast: Batería del portátil baxa

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
ast: Queden aproximadamente %s (%.0f%%)

en: UPS low
ast: SAI baxu

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
ast: Queden aproximadamente %s d'enerxía del SAI de respaldu (%.0f%%)

en: Mouse battery low
ast: Batería del mur baxa

en: Wireless mouse is low in power
ast: El ratón inalámbricu tien poca enerxía

en: Keyboard battery low
ast: Batería del tecláu baxa

en: Wireless keyboard is low in power
ast: El tecláu inalámbricu tien poca enerxía

en: PDA battery low
ast: Batería del PDA baxa

en: PDA is low in power (%.0f%%)
ast: La pda tien poca batería (%.0f%%)

en: Cell phone battery low
ast: Batería del teléfonu móvil baxa

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
ast: El teléfonu móvil tien poca batería (%.0f%%)

en: Media player battery low
ast: Batería del reproductor multimedia baxa

en: Media player is low in power (%.0f%%)
ast: El reproductor multimedia tien poca batería (%.0f%%)

en: Tablet battery low
ast: Batería de la tableta baxa

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
ast: La tableta tien poca batería (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
ast: El equipu coneutáu tien poca batería

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
ast: El equipu coneutáu tien poca batería (%.0f%%)

en: Battery is low
ast: La batería ta baxa

en: Battery critically low
ast: Batería críticamente baxa

en: Laptop battery critically low
ast: Batería del portátil críticamente baxa

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
ast: Coneuta l'adautador de corriente pa evitar la perda de datos.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
ast: L'equipu va suspendese aína, sacante que lu coneutes.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
ast: L'equipu va ivernar aína, sacante que lu coneutes.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
ast: L'equipu va apagase aína, sacante que lu coneutes.

en: UPS critically low
ast: SAI críticamente baxu

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
ast: Queda aproximadamente %s d'enerxía del SAI de respadu (%.0f%%). Restablez la CA nel to equipu pa evitar la perda de datos.

en: Wireless mouse is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
ast: Al ratón inalámbricu nun-y queda cuasi enerxía. Si nun lo cargues, esti preséu va apagase darréu.

en: Wireless keyboard is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
ast: Al tecláu inalámbricu nun-y queda cuasi enerxía. Si nun lo cargues, esti preséu va apagase darréu.

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ast: A la PDA nun-y queda cuasi enerxía (%.0f%%). Si nun lo cargues, esti preséu va apagase darréu.

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ast: Al teléfonu movil nun-y queda cuasi enerxía (%.0f%%). Si nun lo cargues, esti preséu va apagase darréu.

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ast: Al reproductor multimedia nun-y queda cuasi enerxía (%.0f%%). Si nun lo cargues, esti preséu va apagase darréu.

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ast: A la tablet nun-y queda cuasi enerxía (%.0f%%). Si nun lo cargues, esti preséu va apagase darréu.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ast: L'equipu coneutáu tien mui poca batería (%.0f%%). Si nun se carga, esti preséu va dexar aína de funcionar.

en: Battery is critically low
ast: La batería ta críticamente baxa

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
ast: La batería ta per debaxo del nivel críticu y esti equipu va <b>apagase</b> cuando la batería s'escose ensembre.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.
    <b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
ast: La batería ta per baxo del nivel críticu y esti equipu ta a piques de suspendese.
    <b>NOTA:</b> Necesítase daqué de batería pa caltener l'equipu n'estáu de suspensión.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ast: La batería ta per debaxo del nivel críticu y esti equipu ta a piques d'ivernar.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ast: La batería ta per debaxo del nivel críticu y esti equipu ta a piques d'apagase.

en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
ast: El SAI ta per debaxo del nivel críticu y esti equipu va <b>apagase</b> cuando'l SAI s'escose ensembre.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ast: El SAI ta per debaxo del nivel críticu y esti equipu ta a puntu de hibernar.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ast: El SAI ta per debaxo del nivel críticu y esti equipu ta a piques d'apagase.

en: Lid has been opened
ast: La tapa abrióse

en: Lid has been closed
ast: La tapa zarróse

en: Power Manager
ast: Xestor d'enerxía

en: Unknown time
ast: Tiempu desconocíu

en: %i minute | %i minutes
ast[0]: %i minutu
ast[1]: %i minutos

en: %i hour | %i hours
ast[0]: %i hora
ast[1]: %i hores

en: hour | hours
ast[0]: hora
ast[1]: hores

en: minute | minutes
ast[0]: minutu
ast[1]: minutos

en: provides %s laptop runtime
ast: proporciona %s d'usu del portátil

en: %s %s remaining
ast: %s queden %s

en: %s %s until charged
ast: %s: %s fasta la so carga

en: provides %s battery runtime
ast: proporciona %s d'usu de batería

en: Product:
ast: Productu:

en: Status:
ast: Estáu:

en: Missing
ast: Ausente

en: Charged
ast: Cargada

en: Charging
ast: Cargando

en: Discharging
ast: Descargando

en: Percentage charge:
ast: Porcentaxe de carga:

en: Vendor:
ast: Fabricante:

en: Technology:
ast: Teunoloxía:

en: Serial number:
ast: Númberu de serie:

en: Model:
ast: Modelo:

en: Charge time:
ast: Tiempu de carga:

en: Discharge time:
ast: Tiempu de descarga:

en: Excellent
ast: Escelente

en: Good
ast: Buenu

en: Fair
ast: Normal

en: Poor
ast: Malu

en: Capacity:
ast: Capacidá:

en: Current charge:
ast: Carga actual:

en: Last full charge:
ast: Cabera carga completa:

en: Design charge:
ast: Carga de diseñu:

en: Charge rate:
ast: Tasa de carga:

en: AC adapter | AC adapters
ast[0]: Adautador de corriente
ast[1]: Adautadores de corriente

en: Laptop battery | Laptop batteries
ast[0]: Batería de portátil
ast[1]: Bateríes de portátil

en: UPS | UPSs
ast[0]: SAI
ast[1]: SAI

en: Monitor | Monitors
ast[0]: Monitor
ast[1]: Monitores

en: Mouse | Mice
ast[0]: Mur
ast[1]: Mures

en: Keyboard | Keyboards
ast[0]: Tecláu
ast[1]: Teclaos

en: Cell phone | Cell phones
ast[0]: Teléfonu móvil
ast[1]: Teléfonos móviles

en: Media player | Media players
ast[0]: Reproductor multimedia
ast[1]: Reproductores multimedia

en: Tablet | Tablets
ast[0]: Tableta
ast[1]: Tabletes

en: Computer | Computers
ast[0]: Equipu
ast[1]: Equipos

en: Game controller | Game controllers
ast[0]: Mandu de xuegos
ast[1]: Mandos de xuegos

en: Unknown device | Unknown devices
ast[0]: Preséu desconocíu
ast[1]: Preséos desconocíos

en: Lithium Ion
ast: Ion litiu

en: Lithium Polymer
ast: Polímeru de litiu

en: Lithium Iron Phosphate
ast: Fosfatu de litiu fierro

en: Lead acid
ast: Plombu y ácidu

en: Nickel Cadmium
ast: Níquel cadmiu

en: Nickel metal hydride
ast: Híbridu de níquel metal

en: Unknown technology
ast: Teunoloxía desconocida

en: Empty
ast: Balera

en: Waiting to charge
ast: Esperando pa cargar

en: Waiting to discharge
ast: Esperando pa baxar

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Laptop battery not present
ast: Falta la batería del portátil

en: Laptop battery is charging
ast: La batería del portátil ta cargándose

en: Laptop battery is discharging
ast: La batería del portátil ta descargándose

en: Laptop battery is empty
ast: La batería del portátil ta balera

en: Laptop battery is charged
ast: La batería del portátil ta cargada

en: Laptop battery is waiting to charge
ast: La batería del portátil ta esperando pa cargase

en: Laptop battery is waiting to discharge
ast: La batería del portátil ta esperando pa descargase

en: UPS is charging
ast: El SAI ta cargándose

en: UPS is discharging
ast: El SAI ta descargándose

en: UPS is empty
ast: La batería del SAI ta balera

en: UPS is charged
ast: La batería del SAI ta cargada

en: Mouse is charging
ast: El mur ta cargándose

en: Mouse is discharging
ast: El mur ta descargándose

en: Mouse is empty
ast: La batería del mur ta balera

en: Mouse is charged
ast: La batería del mur ta cargada

en: Keyboard is charging
ast: El tecláu ta cargándose

en: Keyboard is discharging
ast: El tecláu ta descargándose

en: Keyboard is empty
ast: La batería del tecláu ta balera

en: Keyboard is charged
ast: La batería del tecláu ta cargada

en: PDA is charging
ast: La PDA ta cargándose

en: PDA is discharging
ast: La PDA ta descargándose

en: PDA is empty
ast: La batería de la PDA ta balera

en: PDA is charged
ast: La batería del la PDA ta cargada

en: Cell phone is charging
ast: El teléfonu móvil ta cargándose

en: Cell phone is discharging
ast: El teléfonu móvil ta descargándose

en: Cell phone is empty
ast: La batería del teléfonu móvil ta balera

en: Cell phone is charged
ast: La batería del teléfonu móvil ta cargada

en: Media player is charging
ast: El reproductor multimedia ta cargándose

en: Media player is discharging
ast: El reproductor multimedia ta descargándose

en: Media player is empty
ast: La batería del reproductor multimedia ta balera

en: Media player is charged
ast: La batería del reproductor multimedia ta cargada

en: Tablet is charging
ast: La tableta ta cargándose

en: Tablet is discharging
ast: La tableta ta descargándose

en: Tablet is empty
ast: La batería de la tableta ta balera

en: Tablet is charged
ast: La batería de la tableta ta cargada

en: Computer is charging
ast: El equipu ta cargándose

en: Computer is discharging
ast: El equipu ta descargándose

en: Computer is empty
ast: La batería del equipu ta balera

en: Computer is charged
ast: La batería del equipu ta cargada

en: Game controller is charging
ast: El mandu de xuegos ta cargándose

en: Game controller is discharging
ast: El mandu de xuegos ta descargándose

en: Game controller is empty
ast: El mandu de xuegos ta ensin enerxía

en: Game controller is charged
ast: El mandu de xuegos cargose dafechu

en: Configuring new printer
ast: Configurando la imprentadora nueva

en: Please wait...
ast: Espera un segundu...

en: Missing printer driver
ast: Falta'l controlador de la imprentadora

en: No printer driver for %s.
ast: Nun esiste un controlador d'imprentadora pa %s.

en: No driver for this printer.
ast: Nun esiste un controlador pa esta imprentadora.

en: Printers
ast: Imprentadores

en: Printer '%s' is low on toner.
ast: A la imprentadora «%s» quéda-y pocu tóner.

en: Printer '%s' has no toner left.
ast: A la imprentadora «%s» nun-y queda tóner.

en: Printer '%s' may not be connected.
ast: La imprentadora «%s» paez nun tar coneutada.

en: The cover is open on printer '%s'.
ast: La tapa de la imprentadora «%s» ta abierta.

en: There is a missing print filter for printer '%s'.
ast: Nun s'alcuentra un peñera pa la imprentadora «%s».

en: The door is open on printer '%s'.
ast: La puerta de la imprentadora «%s» ta abierta.

en: Printer '%s' is low on a marker supply.
ast: La imprentadora «%s» tien pocu marcador.

en: Printer '%s' is out of a marker supply.
ast: La imprentadora «%s» nun tien marcador.

en: Printer '%s' is low on paper.
ast: La imprentadora «%s» tien pocu papel.

en: Printer '%s' is out of paper.
ast: La imprentadora «%s» nun tien papel.

en: Printer '%s' is currently off-line.
ast: La imprentadora «%s» ta anguaño desconeutada.

en: There is a problem on printer '%s'.
ast: Esiste un problema cola imprentadora «%s».

en: Toner low
ast: Nivel de tóner baxu

en: Toner empty
ast: Tóner baleru

en: Not connected?
ast: Nun ta coneutada?

en: Cover open
ast: Tapa abierta

en: Printer configuration error
ast: Fallu de configuración de la imprentadora

en: Door open
ast: Puerta abierta

en: Marker supply low
ast: Nivel de marcador baxu

en: Out of a marker supply
ast: Marcador escosáu

en: Paper low
ast: Nivel de papel baxu

en: Out of paper
ast: Papel escosáu

en: Printer off-line
ast: Imprentadora desconeutada

en: Printer error
ast: Fallu na imprentadora

en: Printer added
ast: Imprentadora amestada

en: Printing stopped
ast: Imprentación detenida

en: '%s' on %s
ast: '%s' en %s

en: Printing canceled
ast: Imprentación encaboxada

en: Printing aborted
ast: Imprentación albortada

en: Printing completed
ast: Imprentación completa

en: Printing
ast: Imprentando

en: Printer report
ast: Informe d'imprentadora

en: Printer warning
ast: Avisu d'imprentadora

en: Printer '%s': '%s'.
ast: Imprentadora «%s»: «%s».

en: received error or hang up from event source
ast: recibióse un fallu o un cuelgue dende l'orixe d'eventos

en: NSS security system could not be initialized
ast: Nun pudo anicializase'l sistema de seguridá NSS

en: no suitable smartcard driver could be found
ast: nun pudo atopase un controlador de tarxeta intelixente afayadizu

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
ast: nun pudo cargase'l controlador de tarxeta intelixente «%s»

en: could not watch for incoming card events - %s
ast: nun pudo vixilase los eventos entrantes de la tarxeta: %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
ast: atopóse un fallu inesperáu al esperar los eventos de la tarxeta intelixente
