linuxmint - en to az translation catalogue (1379 entries)

en: Unknown
az: Naməlum

en: Failed to launch '%s'
az: '%s' başladıla bilmədi

en: Passwords do not match
az: Keçid sözləri uyğun gəlmir

en: Home
az: Ev

en: File System
az: Fayl Sistemi

en: Search
az: Axtar

en: Print version
az: Versiyanı çap et

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
az: Görünüş

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
az: Tüs

en: Directory Properties
az: Qovluq Xüsusiyyətləri

en: Name:
az: Ad:

en: Comment:
az: Şərh:

en: Launcher Properties
az: Başladıcı Xüsusiyyətləri

en: Command:
az: Əmr:

en: Browse
az: Gözdən keçir

en: Launch in Terminal?
az: Terminalda başlat?

en: Add
az: Əlavə Et

en: Delete
az: Sil

en: Edit
az: Redaktə et

en: Main Menu
az: Əsas Menyu

en: Restore System Configuration
az: Sistem Konfiqurasiyasını bərpa et

en: Restore the default menu layout
az: Standart menyu tərtibatını bərpa et

en: Close
az: Bağla

en: _New Menu
az: _Yeni Menyu

en: Ne_w Item
az: Ye_ni Element

en: Cut
az: Kəs

en: Copy
az: Köçür

en: Paste
az: Yapışdır

en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

en: Edit Desktop File
az: İş Masası Faylını Redaktə Et

en: Add/Edit Launcher
az: Başladıcı Əlavə Et/Redaktə Et

en: Type:
az: Növü:

en: Title:
az: Başlıq:

en: Program:
az: Proqram:

en: Icon Name
az: İkona Adı

en: Application
az: Proqram

en: Custom Application
az: Xüsusi Proqram

en: Execution of '%s' failed:
az: '%s' yerinə yetməsi uğursuz oldu:

en: Are you sure you want to remove '%s'?
az: '%s'-i silməyə əminsinizmi?

en: Remove '%s'
az: Bunu sil: '%s'

en: About...
az: Haqqında...

en: Configure...
az: Konfiqurasiya et...

en: Leave it
az: Bunu burax

en: Remove it
az: Bunu sil

en: Move to another panel
az: Başqa panelə daşı

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
az: Uyğun panel tapılmadı.  Əvəzində applet silindi.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
az: Müəyyən appletlər birdən çox nümunəyə icazə vermir və ya onların maksimum sayda nümunəsi var, bu səbəblə kopyalanmayıblar

en: Cancel
az: Boşver

en: Sound Settings
az: Səs Quruluşları

en: Microphone
az: Səsalan (mikrofon)

en: Show Text
az: Mətni Göstər

en: Hide Text
az: Mətni Gizlət

en: Remove this desklet
az: Bu desklet-i sil

en: Switch User
az: İşlədəni Dəyiş

en: Suspend
az: Gözlət

en: Hibernate
az: Yuxuya get

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
az: "%s" iş sahəsini silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Initializing
az: Başladılır

en: Loaded
az: Yüklü

en: Error
az: Xəta

en: Out of date
az: Köhnəlmiş

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
az: Yanlış ümumi baxış seçimləri: Künclərin sayı yanlışdır

en: Execution time (ms):
az: İcra müddəti (ms):

en: Loaded successfully
az: Uğurla yükləndi

en: Check your video drivers
az: Video driver-lərinizi yoxlayın

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
az: Sisteminiz hazırda video aparat sürətləndirilməsi olmadan işləyir.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
az: Siz zəif performans və yüksək CPU istifadəsi ilə qarşılaşa bilərsiniz.

en: Launch Driver Manager
az: Driver Menecerini işə sal

en: Problems during Cinnamon startup
az: Cinnamon-un işə salınması zamanı problemlər var.

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
az: Cinnamon uğurla başladı, lakin bir və ya daha çox applet, desklet və ya artırma yüklənə bilmədi.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
az: Hər hansı problem üçün sistem qeydinizi və Cinnamon LookingGlass qeydini yoxlayın.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
az: Bu mesajın təkrarlanmasının qarşısını almaq üçün Cinnamon Parametrlərində problemə səbəb olan artırma və ya artırmaları deaktiv edə bilərsiniz.

en: Please contact the developer.
az: Zəhmət olmasa tərtibatçı ilə əlaqə saxlayın.

en: Workspace
az: İş Sahəsi

en: Restarting Cinnamon...
az: Cinnamon yenidən başladılır...

en: System Information
az: Qurmaca Bilgisi

en: Confirm
az: Təsdiq et

en: No
az: Yox

en: Yes
az: Hə

en: OK
az: Oldu

en: Password
az: Keçid sözü

en: Username
az: İşlədənin Adı

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
az: Tor işi (internet) Yönətməni

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
az: Yeni panelin yerini seç. Vazkeçmək üçün "Esc"yə bas.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
az: Panelin yeni yerini seç. Vazkeçmək üçün "Esc"yə bas

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
az: Sizin yeni artırılmış paneliniz yoxdur
    Panel quruluşlarını açmaq istəyirsiniz?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
az: Panel quruluşları

en: Applets
az: Uyğulamalar

en: Panel edit mode
az: Panel düzəliş duruşu

en: Move
az: Yerləşdir

en: Remove
az: Sil

en: Are you sure you want to remove this panel?
az: Bu paneldən çıxmağa əminsiniz mi?

en: Add a new panel
az: Yeni panel əlavə et

en: Troubleshoot
az: Aradanqaldırma

en: Restart Cinnamon
az: "Cinnamon"u yenidən başlat

en: Looking Glass
az: Şüşə Görünüşü

en: Restore all settings to default
az: Bütün quruluşları varsayılana qaytar

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
az: Bütün quruluşlar varsayılana qaytarılsın mı?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
az: Qurmaca Quruluşları

en: Retry
az: Yenidən sına

en: %s (%s) has just been stopped.
az: %s (%s) indi dayandırıldı

en: Device %s can be turned off, if necessary.
az: %s cihazı vacibdirsə söndürülə bilər

en: Device %s is busy, please wait.
az: %s cihazı hal hazırda məşğuldur, zəhmət olmasa gözləyin.

en: Do not disconnect or data loss may occur.
az: Bağlantını kəsməyin əks halda məlumat itirilməsi baş verə bilər.

en: %s (%s) can be safely unplugged.
az: %s (%s) təhlükəsiz şəkildə ayrıla bilər

en: Device %s can be removed.
az: %s cihazı ayrıla bilər

en: %s (%s) has just been ejected.
az: %s (%s)  ayrıldı

en: Press ESC to close
az: Bağlamaq üçün ESC düyməsini sıxın

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Always on Visible Workspace
az: _Həmişə Görünən İş Sahəsində

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Only on This Workspace
az: _Yalnız Bu İş Sahəsində

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move to Another _Workspace
az: Başqa _İş Sahəsinə Daşı

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
az: _Bağla

en: No open windows
az: Açıq pəncərə yoxdur

en: Restore
az: Qaytar

en: Minimize
az: Kiçilt

en: Maximize
az: Böyüt

en: Move to left workspace
az: Sol iş sahəsinə daşı

en: Move to right workspace
az: Sağ iş sahəsinə daşı

en: Visible on all workspaces
az: Bütün iş sahələrində görünür

en: Move to a new workspace
az: Yeni iş sahəsinə daşı

en: Move to monitor %d
az: %d göstərəninə yerləşdir

en: Only on this workspace
az: Yalnız bu iş sahəsində

en: Unmaximize
az: Yığ

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
az: Əlçatımlılıq

en: Zoom
az: Yaxınlaşdır

en: Screen Reader
az: Göstərici Oxuycusu

en: Screen Keyboard
az: Göstərici Düyməliyi

en: Sticky Keys
az: Yapışqan Düymələr

en: Slow Keys
az: Yavaş Düymələr

en: Bounce Keys
az: Sıçrama Düymələri

en: Mouse Keys
az: Siçan Düymələri

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
az: Yamsılanmış ikinci tık

note: Hover Click
en: Hover click
az: Gecikən tık

en: Universal Access Settings
az: Evrənsəl Giriş Quruluşları

en: High Contrast
az: Yüksək Çəlişki

en: Large Text
az: Geniş Yazı

en: Date and Time Settings
az: Gün ilə Vaxt Quruluşları

en: Starting in a few minutes
az: Bir neçə dəqiqə ərzində başlayacaq

en: Starting in %d minutes
az: %d  dəqiqə ərzində başlayacaq

en: All day
az: Bütün gün

en: Today
az: Bu gün

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
az: İş qoyacağını göstər

note: ["WORKSPACE_UP", _("Switch to the workspace above"), "none", ""], ["WORKSPACE_DOWN", _("Switch to the workspace below"), "none", ""], cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org-
en: Show the workspace selector (Expo)
az: İş sahəsi seçiciyi göstər (Ekspo)

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Expo
az: Böyük göstəri

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
az: Seçilmişlər

en: Move to the other monitor
az: Başqa göstərənə yerləşdir

en: Move to another workspace
az: Başqa iş sahəsinə daşı

en: Places
az: Yerlər

en: Recent
az: Son

en: Restore to full opacity
az: Dolu görünürlüyü qaytar

en: Close others
az: Obiriləri bağla

en: Close all
az: Hamısını bağla

en: Power management
az: Güc yönətmənliyi

en: Power management is already inhibited by another program
az: Başqa bir uyğulama artıq güc yönətmənliyini əngəlləyib

en: Power management: inhibited by another program
az: Güc yönətmənliyi: başqa bir uyğulama artıq əngəlləyib

en: Inhibit applet
az: Uyğulamanı əngəllə

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
az: Bildirişlər

en: Show Keyboard Layout
az: Düyməlik Düzənini göstər

en: Show Character Table
az: Damğa Qoyacağını Qöstər

en: Keyboard Settings
az: Düyməlik Quruluşları

en: Add to panel
az: Panelə artır

en: Add to desktop
az: İş qoyacağına artır

en: Remove from favorites
az: Sevimlilərdən çıxart

en: Add to favorites
az: Sevimlilərə artır

en: Uninstall
az: Sil

en: This file is no longer available
az: Bu düzüm artıq əlçatan deyil

en: Open with
az: Bununla aç:

en: Other application...
az: Başqa uyğulama...

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
az: Seçmə

en: Recent Files
az: Son işlənən düzümlər

en: Clear list
az: Ardımı arıqla

en: No recent documents
az: Son işlənən bəlgə yoxdur

en: All Applications
az: Bütün Uyğulamalar

en: Lock Screen
az: Göstəricini Açarla

en: Lock the screen
az: Göstəricini açarla

en: Leave the session
az: Oturumdan çıx

en: Shut down the computer
az: Kompyuteri söndür

en: <unknown>
az: <bilinməyən>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
az: söndürülüb

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
az: yönəldilməyən

en: disconnecting...
az: bağlantı kəsilir...

en: connecting...
az: bağlanır...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
az: onaylanma gərəkdir

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
az: kökdüzüm çatışmır

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
az: kabel çıxarıldı

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
az: əlçatan deyil

en: connection failed
az: bağlantı uğursuz oldu

en: More
az: Daha çox

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
az: Bağlanıldı (özəl)

en: Ethernet
az: Ezernet

en: Wifi
az: Vayfay

en: Modem
az: Madem

en: Bluetooth
az: Blutuz

en: Auto Ethernet
az: Özetmə Ezernet

en: Auto broadband
az: Özetmə genişcizgili

en: Auto dial-up
az: Özetmə çağırış yığımı

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
az: Özetmə %s

en: Auto bluetooth
az: Özetmə blutuz

en: Auto wireless
az: Özetmə havalı

en: Enable networking
az: Torişçiliyi işlət

en: Wired
az: Ötürücülü

en: Wireless
az: Ötürücüsüz

en: Mobile broadband
az: Daşınan genişcizgi

en: VPN Connections
az: VPN Bağlantılar

en: Network Settings
az: Tor işi (internet) Quruluşları

en: Network Connections
az: Tor işi Bağlantıları

en: Connection failed
az: Bağlantı uğursuz oldu

en: Activation of network connection failed
az: Tor işi bağlantısını işə salmaq uğursuz oldu

en: Networking is disabled
az: Tor işi sönülüdür

en: No connection
az: Bağlantı yoxdur

en: Connecting to the cellular network...
az: Yüzlük (mobil) tor işinə bağlanır...

en: Connecting to the wireless network...
az: Ötürücüsüz tor işinə bağlanır...

en: Connecting to the wired network...
az: Ötürücülü tor işinə bağlanır...

en: Connecting to the VPN...
az: VPN'ə bağlanır...

en: Connecting to the network...
az: Tor işinə bağlanır...

en: Connected to the wireless network
az: Ötürücüsüz tor işinə bağlanıb

en: Wireless connection
az: Ötürücüsüz bağlantı

en: Connected to the wired network
az: Ötürücülü tor işinə bağlanıb

en: Connected to the cellular network
az: Yüzlük tor işinə bağlanıb

en: Connected to the VPN
az: VPN'ə bağlanıb

en: Connected to the network
az: Tor işinə bağlanıb

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
az: Bildirişləri sil

en: Notification Settings
az: Bildiriş parametrləri

en: No notifications
az: Bildiriş yoxdur

en: %d notification | %d notifications
az[0]: %d bildirişi
az[1]: %d bildirişləri

en: just now
az: indicə

en: %d second ago | %d seconds ago
az[0]: %d saniyə öncə
az[1]: %d saniyə öncə

en: %d minute ago | %d minutes ago
az[0]: %d dəqiqə öncə
az[1]: %d dəqiqə öncə

en: Click to toggle the on-screen keyboard
az: Göstərici düyməliyinə keçmək üçün tıkla

en: Click to enable the on-screen keyboard
az: Göstərici düyməliyini işə salmaq üçün tıkla

en: Launch
az: Başlat

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
az: Panel başlatmaları

en: Battery full
az: Batareya doludur

en: Battery almost full
az: Batareya dolmaq üzərədir

en: Battery good
az: Batareya səviyyəsi yaxşıdır

en: Low battery
az: Batareya səviyyəsi aşağıdır

en: Critically low battery
az: Batareya səviyyəsi çox aşağıdır

en: AC adapter
az: DA (AC) uyğunlayan

en: Laptop battery
az: Dizüstü yığıcısı (batareyası)

en: UPS
az: KGÇ (UPS)

en: Monitor
az: Göstərən

en: Mouse
az: Siçan

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
az: Düyməlik

en: PDA
az: KSY (PDA)

en: Cell phone
az: Daşınan telefon

en: Media player
az: Medya oynadan

en: Computer
az: Bilgisayar

en: Touchpad
az: Toxunuş qolu

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
az: Tor işi

en: Brightness
az: Parlaqlıq

en: Keyboard backlight
az: Düyməlik arxa işığı

en: Power Settings
az: Güc Quruluşları

en: Charging
az: Dolur

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
az[0]: Dolur - sonuna kimi dolmağa %d saat var
az[1]: Dolur - sonuna kimi dolmağa %d saat var

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
az: Dolur - sonuna kimi dolmağa %d %s %d %s sürə var

en: hour | hours
az[0]: saat
az[1]: saat

en: minute | minutes
az[0]: dəqiqə
az[1]: dəqiqə

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
az[0]: Dolur - sonuna kimi dolmağa %d dəqiqə var
az[1]: Dolur - sonuna kimi dolmağa %d dəqiqə var

en: Fully charged
az: Sonuna kimi dolub

en: Using battery power
az: Yığıcı (batareya) gücünü işlət

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
az[0]: Yığıcı gücü işlənir - %d saat qalıb
az[1]: Yığıcı gücü işlənir - %d saat qalıb

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
az: Yığıcı gücü işlənir - %d %s %d %s sürə qalıb

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
az[0]: Yığıcı gücü işlənir - %d dəqiqə qalıb
az[1]: Yığıcı gücü işlənir - %d dəqiqə qalıb

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
az: Basıcılar

en: Cancel all jobs
az: Bütün əməliyyatları ləğv edin

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
az: Son işlənən bəlgə

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
az: Çıxabilən disk

en: Open file manager
az: Düzüm yönətmənini aç

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
az: Ölçək

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
az: Quruluşlar

en: Hi there!
az: Əsənliklər!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
az: SİZ DÜYMƏNİ BASDINIZ!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
az: SİZ İSTİ DÜYMƏNİ İŞLƏTDİNİZ!!!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
az: İş qoyacağını göstərmək üçün tıkla ya da qoyacaq öndüzümlərini göstərmək üçün ortanı tıkla

en: Show Desklets
az: Qoyacaq öndüzümlərini göstər

en: Click to pause the slideshow
az: Sürüşmə göstərişini (slaydşou) durdurmaq üçün tıkla

en: Click to resume the slideshow
az: Sürüşmə göstərişini (slaydşou) sürdürmək üçün tıkla

en: The slideshow is disabled
az: Sürüşmə göstərişi sönülüdür

en: Slideshow
az: Sürüşmə göstərişi

en: Next Background
az: Sıradakı Arxaplan

en: Background Settings
az: Arxaplan Quruluşları

en: Playing
az: Oynayır

en: Paused
az: Durdurulub

en: Stopped
az: Dayanıb

en: Volume
az: Ucalıq

en: Unknown Artist
az: Bilinməyən Oxuyan

en: Unknown Album
az: Bilinməyən Albom

en: Unknown Title
az: Bilinməyən Ad

en: Previous
az: Öncəki

en: Play
az: Oynat

en: Stop
az: Dayan

en: Next
az: Sıradakı

en: Consecutive Playing
az: Sırayla Oynatma

en: No Shuffle
az: Qarışdırma yoxdur

en: Open Player
az: Oynadıcını Aç

en: Quit Player
az: Oynadıcıdan Çıx

en: Pause
az: Durdur

en: Repeat Single
az: Oxunanı Yenələ

en: Repeat All
az: Hamısını Yenələ

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
az: Qarışdır

en: Mute output
az: Çıxışı susdur

en: Mute input
az: Girişi susdur

en: Applications
az: Uyğulamalar

en: Output device
az: Çıxış qurğusu

en: Input device
az: Giriş qurğusu

en: Launch player
az: Oynadanı başlat

en: Choose player controls
az: Oynadan yönətmələrini seç

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
az: Çöplükdəki bütün birimləri yox edirsiniz?

en: This operation cannot be undone.
az: Bu iş dayandırıla bilməz.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
az: Çöplük

en: Empty Trash
az: Çöplüyü boşalt

en: Open Trash
az: Çöplüyü aç

en: Log Out...
az: Oturumdan Çıx

en: Power Off...
az: Söndür...

en: Remove 'Window list'
az: 'Pəncərə ardımı'nı sil

en: All windows
az: Bütün pəncərələr

en: Manage workspaces (Expo)
az: İş sahələrini idarə et (Ekspo)

en: Add a new workspace
az: Yeni iş sahəsi əlavə et

en: Remove the current workspace
az: Cari iş sahəsini sil

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
az: Olağan

en: Left
az: Sol

en: Right
az: Saǧ

en: Upside-down
az: Başaşağı

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section
en: Display
az: Göstərmə

en: Configure display settings...
az: Göstərmə quruluşlarını qur...

en: Clock
az: Saat

en: Edit launcher
az: Başladanı düzəlt

en: Photo Frame
az: Foto Dördgəni

en: Control Center
az: Yönətmə Ortası

en: Users and Groups
az: İşlədənlər, Birliklər

en: Add or remove users and groups
az: İşlədənləri, birlikləri artır ya da sil

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
az: Sanal düyməlik

en: Turn on-screen keyboard on or off
az: Göstərici düyməliyini işlət ya da söndür

en: Valid name
az: Ad keçərlidir

en: The name cannot be empty.
az: Ad boş ola bilməz

en: Valid executable
az: Yerinəyetirmə keçərlidir

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
az: Yerinəyetirmə keçərli deyil. (\) tərs əyri çizgi qoyulması gərəkən yerləşimdə onda boşluq, aralar olmamalıdır.

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
az: Bu yerləşmədə başladan düzəltmək olmur. Onun yerinə iş qoyacağına artırılsın mı?

en: Choose a command
az: Bir göstəriş seçin

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
az: Bu başladanı eynən seçməyədə artırmaq istərdiniz mi? O, başlanğıcda Başqa bölümündə yerləşdiriləcək.

en: Screen Locker
az: Göstərici Açarlayan

en: Please type an away message for the lock screen
az: Açar göstəricisi üçün uzaq bildirişi yaz

en: Preferences
az: Üstünlüklər

en: Hardware
az: Qurğu

en: Administration
az: Yönətmənçilik

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
az: tor işi, ötürücüsüz, vayfay, ezernet, geniş cizgi, arator

en: color, profile, display, printer, output
az: tüs, yörə, göstərmə, basan, çıxış

en: Graphics Tablet
az: Görüntü Taxtası

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
az: vakom, sayısallıq, qoyacaq, görüntülər, ayarlamaq, yələk

en: printers, laser, inkjet
az: basıcılar, lazerlər, mürəkkəbvurma

en: Firewall
az: Od divarı

en: firewall, block, filter, programs
az: od idvarı, əngəl, süzgəc, öndüzümlər

en: Languages
az: Dillər

en: language, install, foreign
az: dil, quraşdır, başqa

en: Input Method
az: Yeritmə Biçimi

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
az: dil, quraşdır, başqa, yeritmə, biçim, çincə, koreyaca, yaponca, yazılış

en: Login Window
az: Giriş Pəncərəsi

en: login, lightdm, mdm, gdm, manager, user, password, startup, switch
az: giriş, laytdm, mdm, gdm, yönətmən, işlədən, keçid sözü, başlama, dəyişim

en: login, lightdm, manager, settings, editor
az: giriş, laytdm, yönətmən, quruluşlar, düzəldən

en: Driver Manager
az: Sürücü Yönətməni

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
az: görüntü, sürücü, vayfay, kart, qurğu, özəllik, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Nvidia Settings
az: Nvidia Quruluşları

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
az: görüntü, sürücü, özəllik, nvidia, quruluşlar

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
az: Öndüzüm Qaynaqları

en: ppa, repository, package, source, download
az: ppa, saxlanacaq, bağlama, qaynaq, endir

en: Package Management
az: Bağlama Yönətmənliyi

en: update, install, repository, package, source, download
az: güncəllə, quraşdır, saxlanacaq, bağlama, qaynaq, endir

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
az: işlədən, işlədənlər, hesab, hesablar, birlik, birliklər, keçid sözü

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
az: blutuz, donql, göndəriş, daşınan

en: Manage Services and Units
az: Qulluqları, Birimləri Yönəlt

en: systemd, units, services, systemctl, init
az: qurmacamd, birimlər, qulluqlar. qurmacamctl, onda

en: Online Accounts
az: Bağlantılı Oturumlar

en: Back to all settings
az: Bütün quruluşlara dön

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
az: Birlik adı böyük damğalar ya da ara damğası içərə bilməz

en: Change Password
az: Keçid sözü dəyiş

en: New password
az: Yeni keçid sözü

en: Confirm password
az: Keçid sözünü onayla

en: Generate a password
az: Keçid sözü ürət

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
az: Yeni keçid sözünüz ən azı 8 damğa uzunluğunda olmalıdır

en: Show password
az: Keçid sözünü göstər

en: An error occurred. Your password was not changed.
az: Yanlış baş verdi. Keçid sözünüz dəyişmədi.

en: Change
az: Dəyiş

en: Too short
az: Çox qısadır

en: Weak
az: Gücsüzdür

en: Fair
az: Uyğundur

en: Good
az: Yaxşıdır

en: Strong
az: Güclüdür

en: Standard
az: Ortadır

en: Administrator
az: Yönətmən

en: Account Type
az: Hesab Biçimi

en: Full Name
az: Bütün Ad

en: Invalid username
az: İşlədən adı keçərsizdir

en: Users
az: İşldənlər

en: Groups
az: Birliklər

en: Click to change the picture
az: Görsəli dəyişmək üçün tıkla

en: Browse for more pictures...
az: Daha çox görsəlləri gör...

en: Click to change the name
az: Adı dəyişmək üçün tıkla

en: Click to change the password
az: Keçid sözünü dəyişmək üçün tıkla

en: Click to change the groups
az: Birlikləri dəyişmək üçün tıkla

en: Picture
az: Görsəl

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
az: Ad

en: Open
az: Aç

en: Images
az: Görsəllər

en: No password set
az: Keçid söz yoxdur

en: Set at login
az: Girişdə qur

en: This user is currently logged in
az: Bu işlədən artıq girişini edib

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
az: İşlədənin ev yerləşimi sayılaşdırılıb. Sayılaşdırılmış yerləşimə girişi qorumaq üçün bu keçid sözünü ancaq o işlədən dəyişə bilər.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
az: %s'ü eləcə də bu işlədənə bağlı bütün düzümləri bütünlüklə silmək istəyirsiniz?

en: This group is set as %s's primary group
az: Bu birlik %s'in ilkin birliyi kimi qurulub

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
az: %s'i bütünlüklə silmək istəyirsiniz?

en: Group Name
az: Birliyin Adı

en: Previous instance
az: Öncəki durum

en: Next instance
az: Sıradakı durum

en: More options
az: Daha çox seçim

en: Import from a file
az: Bir düzümdən götür

en: Export to a file
az: Bir düzüm kimi çıxart

en: Reset to defaults
az: Varsayılanlara qaytar

en: Settings for %s
az: %s üçün quruluşlar

en: Select or enter file to export to
az: Çıxartmaq üçün düzümü seçin ya da onu yazın

en: JSON files
az: JSON düzümü

en: Select a JSON file to import
az: Götürmək üçün JSON düzümünü seçin

en: Show
az: Göstər

en: Item
az: Nəsnə

en: Select a date
az: Bir gün seç

en: This applet is currently enabled
az: Bu uyğulama artıq işləyir

en: This desklet is currently enabled
az: Bu qoyacaq uyğulaması artıq işləyir

en: This extension is currently enabled
az: Bu uzantı artıq işləyir

en: Configure
az: Qur

en: This is a system applet. It cannot be removed.
az: Bu, bir qurmaca uyğulamasıdır. O silinə bilməz.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
az: Bu, bir qurmaca qoyacaq uyğulamasıdır. O silinə bilməz.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
az: Bu, bir qurmaca uzantısıdır. O silinə bilməz.

en: This applet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
az: Bu uyğulamanın "Cinnamon"u sökəcək ya da dondura biləcək bacarıq çağırışları var. Belə sökülmələr ya da donmalar ilə üzləşsəniz, lütfən, çalışın onu siləsiniz.

en: This desklet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
az: Bu qoyacaq uyğulamasının "Cinnamon"u sökəcək ya da dondura biləcək bacarıq çağırışları var. Belə sökülmələr ya da donmalar ilə üzləşsəniz, lütfən, çalışın onu siləsiniz.

en: This extension contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
az: Bu uzantının "Cinnamon"u sökəcək ya da dondura biləcək bacarıq çağırışları var. Belə sökülmələr ya da donmalar ilə üzləşsəniz, lütfən, çalışın onu siləsiniz.

en: About
az: Bilgi

en: There are multiple instances enabled. Are you sure you want to remove all of them?
az: İşlənən çoxlu durumlar var. Onların hamısını silmək istəyirsiniz?

en: Are you sure you want to completely remove %s?
az: %s'ü bütünlüklə silmək istəyirsiniz?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
az: Bu, işləyən uyğulamaların varsayılan quruluşunu geri qaytaracaq. Bunu edəcəksiniz?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
az: Bu, işləyən qoyacaq uyğulamalarının varsayılan quruluşunu geri qaytaracaq. Bunu edəcəksiniz?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
az: Bu, işləyən bütün uzantıları söndürəcək. Bunu edəcəksiniz?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
az: %s yüklənişində yanlışlıq yaşandı. Buyurun, ən son sürümü işlətdiyinizi yoxlayın, sonra bu yanlışı gəliştiriciyə bildirin.

en: Installed
az: Quraşdırılıb

en: Install
az: Quraşdır

en: Update
az: Güncəllə

en: Sort by
az: Belə sırala:

en: Popularity
az: Tanınma

en: Date
az: Gün

en: More info
az: Daha çox bilgi

en: Refresh
az: Yenilə

en: Update all
az: Hamısını güncəllə

en: %d update available | %d updates available
az[0]: %d güncəllənmə var
az[1]: %d güncəllənmə var

en: No updates available
az: Güncəllənmə yoxdur

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
az: Göz damcısına tıklayın, sonra göstəricinizin istənilən yerində yerləşən o tüsü seçin

en: Click to set a new accelerator key.
az: Yeni sürətləndirici düymə qurmaq üçün tıklayın

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
az: İşdən vazkeçmək üçün "Esc" düyməsini basın ya da yenidən vazkeçi tıklayın

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
az: Var olan düymə-bağlamanı silmək üçün Geri sili basın.

en: unassigned
az: bildirilməmiş

en: Pick an accelerator
az: Sürətləndiricini götür

en: Checking dependencies
az: Asılılıqlar yoxlanır

en: Please install: %s
az: Buyurun, bunu quraşdırın: %s

en: _Cancel
az: _Vazkeç

en: _Open
az: _Aç

en: Sound files
az: Səs düzümləri

en: Downloading images:
az: Görsəllər endirilir:

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
az: Qulluqçuya (server) bağlanma sürəcində yanlışlıq yaşandı. Buyurun, az sonra yenidən yoxlayın.

en: Refreshing the cache
az: Ön yaddaş yenilənir

en: Installing %s
az: %s quraşdırılır

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
az: %s quraşdırılmasında yanlışlıq yaşandı. Buyurun, bu olayı onun gəlişdiricisinə bildirin.

en: Uninstalling %s
az: %s silinir

en: A problem occurred while removing %s.
az: %s silinməsində yanlışlıq yaşandı.

en: 
    
    Details:  %s
az: 
    
    Ayrıntılar: %s

en: Add new entry
az: Yeni giriş artır

en: Remove selected entry
az: Seçilmiş girişi sil

en: Edit selected entry
az: Seçilmiş girişi düzəlt

en: Move selected entry up
az: Seçilmiş girişi yuxarı yerləşdir

en: Move selected entry down
az: Seçilmiş girişi aşağlı yerləşdir

en: Edit entry
az: Girişi düzəlt

en: Configure accessibility features
az: Əlçatımlılıq özəlliklərini qur

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
az: böyüdücü, danışıq, giriş, böyütmə, çəlişki

en: Visual
az: Görsəl

note: Visual Aids
en: Visual Aids
az: Görsəl Yardımlar

en: High contrast
az: Yüksək çəlişki

en: Large text
az: Geniş yazı

en: Screen reader
az: Göstərici oxuyucusu

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
az: İş qoyacağını Böyüt

en: Enable zoom
az: Böyütməni işlət

en: Magnification
az: Böyüdücülük

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Mouse wheel modifier
az: Siçan təkərinin dəyişdiricisi

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
az: Bu dəyişdirici basıldığında, siçan böyütməni yaxınlaşdırıb, uzaqlaşdıracaq.

en: Scroll at screen edges
az: Göstərici qıraqlarında fırlat

en: Keep cursor centered
az: Yön oxunu ortada saxla

en: Cursor moves with contents
az: Yön oxu içəriklə birlikdə yerini dəyişir

en: Cursor pushes contents around
az: Yön oxu içərikləri yörəsində itələyir

en: Mouse tracking mode
az: Siçan izləmə duruşu

en: Lens mode
az: Linza duruşu

en: Square
az: Dördbucaq

en: Horizontal strip
az: Yatay cizgi

en: Vertical strip
az: Dikey cizgi

en: Lens shape
az: Linza görünüşü

en: Full screen
az: Bütün göstərici

en: Top half
az: Üst yarı

en: Bottom half
az: Alt yarı

en: Left half
az: Sol yarı

en: Right half
az: Sağ yarı

en: Screen position
az: Göstərici yerləşimi

en: Enable the on-screen keyboard
az: Göstərici düyməliyini işlət

en: Touch
az: Toxun

en: Full scale
az: Bütün ölçək

en: Scanning
az: Daranır

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
az: Düyməlik düzəni

en: At the bottom of the screen
az: Göstəricinin aşağısında

en: At the top of the screen
az: Göstəricinin yuxarısında

en: Keyboard position
az: Düyməliyin yerləşimi

en: A quarter of the screen
az: Göstəricinin dörddəbirində

en: A third of the screen
az: Göstəricinin üçdəbirində

en: Half of the screen
az: Göstəricinin yarısı

en: Keyboard size
az: Düyməliyin ölçüsü

en: Show the keyboard any time something expects input
az: Yeritmə gözləndiyi anda düyməliyi göstər

en: Show keyboard only when the user activates it
az: Düyməliyi ancaq işlədən onu işə saldıqda göstər

en: Activation mode
az: işə salma duruşu

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
az: Düyməlik göstərgələri

en: Use visual indicator on Caps and Num Lock
az: "Caps Lock" ya da "Num Lock" üstündə görsəl göstərgəni işlət

en: Use audio indicator on Caps and Num Lock
az: "Caps Lock" ya da "Num Lock" üstündə səs göstərgəsini işlət

en: Sound to use Caps or Num Lock on
az: "Caps Lock" ya da "Num Lock" üçün səs işləyir

en: Sound to use Caps or Num Lock off
az: "Caps Lock" ya da "Num Lock" üçün səs sönülüdür

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
az: Olay geri bağlantısı (yazı yardımı uyarısı üçün gərəklidir)

en: Enable visual alerts
az: Görsəl uyarıları işlət

en: Flash the entire monitor
az: Bütün görüntücünü işıqlandır

en: Flash the active window
az: İşləyən pəncərəni işıqlandır

en: Visual style
az: Görsəl biçimi

en: Enable audio alerts
az: Səs uyarılarını işlət

en: Sound to use for window alerts
az: Pəncərə uyarılarını işlətmək üçün səs

en: Typing assistance
az: Yazı yardımı

note: Stickykeys
en: Sticky keys
az: Yapışqan düymələr

en: Treat a sequence of modifier keys as a combination
az: Birləşim kimi düymə dəyişdiricisinin sıralamasını gözdən keçirt

en: Disable if two modifiers are pressed together
az: İki dəyişdirici eyni anda basıldıqda söndür

en: Alert when a modifier key is pressed
az: Dəyişdirici düymə basıldıqda uyar

note: Slowkeys
en: Slow keys
az: Yavaş düymələr

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
az: Düymə basılması ilə alınması arasında bir gecikmə yerləşdir

en: Alert when a key is pressed
az: Düymə basıldıqda uyar

en: Alert when a key is accepted
az: Düymə alındıqda uyar

en: Alert when a key is rejected
az: Düyma geri çevirildiyində uyar

en: Acceptance delay
az: Alış gecikməsi

en: Short
az: Qısa

en: Long
az: Uzun

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
az: Sıçrayış düymələri

en: Ignore fast duplicate keypresses
az: Sürətli düymə basılmasının köçürülməsini gözardı et

note: Mousekeys
en: Mouse keys
az: Siçan düymələri

en: Control the pointer using the keypad
az: Düyməqolu işlədərək göstəricini yönəlt

en: Initial delay
az: İlkin gecikmə

en: Shorter
az: Daha qısa

en: Longer
az: Daha uzun

en: Acceleration time
az: Sürətlənmə sürəsi

en: Maximum speed
az: Ən yüksək sürət

en: Slower
az: Daha yavaş

en: Faster
az: Daha sürətli

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
az: İlkin düyməni basılı tutaraq ikinci tıkı başlat

en: Trigger a click when the pointer hovers
az: Göstərici gecikdiyində tıkı başlat

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
az: Gecikmə

en: Motion threshold
az: Gediş eşiyi

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Small
az: Kiçik

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Large
az: Geniş

en: Actions
az: Eyləmlər

en: Manage
az: Yönəlt

en: Download
az: Endir

en: Enable
az: İşlət

en: Disable
az: Söndür

en: Remove all
az: Hamısını sil

en: Manage Cinnamon applets
az: "Cinnamon" uyğulamalarını Yönəlt

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
az: Siz bağlam seçməsi üzərindən özəl durumları panel düzəliş duruşunda silə bilərsiniz.

en: applet
az: uyğulama

en: Installed applets
az: Quraşdırılmış uyğulamalar

en: Reset all
az: Hamısını qaytar

en: Previous Panel
az: Öncəki Panel

en: Next Panel
az: Sıradakı Panel

en: No picture
az: Görsəl yoxdur

en: Mosaic
az: Yap-boz

en: Centered
az: Ortalanmış

en: Scaled
az: Ölçəklənmiş

en: Stretched
az: Uzadılmış

en: Spanned
az: Yayılmış

en: Change your desktop's background
az: İş qoyacağı'nın arxaplanını dəyiş

en: Backgrounds
az: Arxaplanlar

en: Add Folder
az: Qovluq artır

en: Add new folder
az: Yeni qovluq artır

en: Remove selected folder
az: Seçilmiş qovluğu sil

en: Play backgrounds as a slideshow
az: Arxaplanları sürüşmə göstərişi kimi oynat

en: minutes
az: dəqiqə

en: Play images in random order
az: Görsəlləri qarışıq sırayla göstər

en: Picture aspect
az: Görsəl görünüşü

en: Manage date and time settings
az: Gün, vaxt quruluşlarını yönəlt

en: time, date, calendar, format, network, sync
az: vaxt, gün, ilgün, boyut, tor işi, sinxronlaşma

en: Date & Time
az: Gün ilə Vaxt

en: Date and Time
az: Gün ilə Vaxt

en: Format
az: Biçim

en: Use 24h clock
az: 24s saatını işlət

en: Display the date
az: Günü göstər

en: Display seconds
az: Saniyələri göstər

en: Use locale default
az: Yeri varsayılan işlət

en: Sunday
az: Yeddinci gün

en: Monday
az: Birinci gün

en: First day of week
az: Yeddiliyin ilk günü

en: System
az: Qurmaca

en: Source Code
az: Qaynaq Kod

en: File Manager
az: Düzüm Yönətməni

en: Plain Text
az: Boş Yazı

en: Select an application for audio CDs
az: Səs SiDi'ləri (CD) üçün bir uyğulama seçin

en: Select an application for video DVDs
az: Görüntü DVD'ləri üçün bir uyğulama seçin

en: Select an application to run when a music player is connected
az: Çalğı oynadan qoşulduqda başlanacaq uyğulamanı seçin

en: Select an application to run when a camera is connected
az: Çəkən qoşulduqda başlanacaq uyğulamanı seçin

en: Software
az: Öndüzüm

en: Select an application for software CDs
az: Öndüzüm SiDi'ləri üçün bir uyğulama seçin

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info strings, just here to fix capitalization of the English originals. If the shared-mime-info translation works for your language, simply leave these untranslated.
en: audio DVD
az: səs DVD'si

en: blank Blu-ray disc
az: boş Blu-ray diski

en: blank CD disc
az: boş SiDi diski

en: blank DVD disc
az: boş DVD diski

en: blank HD DVD disc
az: boş YT (HD) DVD diski

en: Blu-ray video disc
az: Blu-ray görüntü diski

en: e-book reader
az: e-bitik oxuyucusu

en: HD DVD video disc
az: YT DVD görüntü diski

en: Picture CD
az: Görsəl SiDi'si

en: Super Video CD
az: Çox üstün Görüntü SiDi'si (SVCD)

en: Video CD
az: Görüntü SiDi'si

en: Windows software
az: "Windows" öndüzümü

en: Ask what to do
az: Nə ediləcəyini soruş

en: Open folder
az: Qovluğu aç

en: Do nothing
az: Bir iş görmə

en: Other Media
az: Başqa Medya

en: Select how other media should be handled
az: Başqa medyanın necə işlənəcəyini seç

en: _Action:
az: _Eyləm

en: Preferred Applications
az: Üstünlük verilən Uyğulamalar

en: Preferred applications
az: Üstünlük verilən uyğulamalar

en: Removable media
az: Çıxabilən medya

en: Prompt or start programs on media insertion
az: Medya girdikdə öndüzümləri çağır ya da başlat

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
az: Ba_şqa Medya

en: Manage your Cinnamon desklets
az: Öz "Cinnamon" qoyacaq uyğulamalarınızı yönəldin

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
az: Qoyacaq uyğulamasının bağlam seçməsi üzərindən Siz özəl durumları silə bilərsiniz

en: desklet, desktop, slideshow
az: qoyacaq uyğulaması, iş qoyacağı, sürüşməli göstəriş

en: Desklets
az: Qoyacaq uyğulamaları

en: General Settings
az: Toplam Quruluşlar

en: General Desklets Settings
az: Toplam Qoyacaq uyğulaması Quruluşları

en: No decoration
az: Bəzək yoxdur

en: Border only
az: Yalnızca sınırlar

en: Border and header
az: Sınır ilə başlıq

en: Decoration of desklets
az: Qoyacaq uyğulamalarının bəzəyi

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
az: Bildiriş: Bir sıra qoyacaq uyğulamaları hep sınır/başlıq olmasını istəyir

en: Such requirements override the settings selected here
az: Belə istəklər burada seçilmiş quruluşları dəyişir

en: Snap desklets to grid
az: Qoyacaq uyğulamalarını cizgilərə çək

en: Width of desklet snap grid
az: Qoyacaq uyğul. çəkim cizgisinin eni

en: Installed desklets
az: Quraşdırılmış qoyacaq uyğulamaları

en: Manage your desktop icons
az: İş qoyacağınızın simgələrini yönəldin

en: desktop, home, button, trash
az: iş qoyacağı, ev, düymə, çöplük

en: Desktop
az: İş qoyacağı

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
az: göstərmə, göstərici, göstərən, düzən, çözünürlük, ikili, dkg (lcd)

en: Disable automatic screen rotation
az: Göstərici özdönməsini söndür

en: Select this option to disable automatic screen rotation on hardware equipped with supported accelerometers.
az: Bu seçimi dəstəklənən sürətlənmələrlə donanılmış qurğuda göstərici özdönməsini söndürmək üçün seçin.

en: Control Cinnamon visual effects.
az: "Cinnamon" görsəl etgilərini yönəlt.

en: Effects
az: Etgilər

en: Effects on dialog boxes
az: Danışıq qovuqlarındakı etgilər

en: Effects on menus
az: Seçmələrdəki etgilər

en: Session startup animation
az: Oturumun başlama tinlənməsi

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
az: "Cinnamon" döndərmə-qovuqlarındakı solma etgisi (Seçmə uyğulaması ardımı kimi)

en: Window effects
az: Pəncərə etgiləri

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
az: Yoxdur

en: Traditional
az: Gələnəksəl

en: Closing windows
az: Pəncərələrin bağlanması

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
az: Soldur

en: Minimizing windows
az: Pəncərələrin kiçilməsi

en: Manage your Cinnamon extensions
az: Öz "Cinnamon" uzantılarınızı yönəldin

en: extension, addon
az: uzantılar, artırma

en: Extensions
az: Uzantılar

en: Installed extensions
az: Quraşdırılmış uzantılar

en: Disable all
az: Hamısını söndür

en: Configure system fonts
az: Qurmaca yazı biçimlərini qur

en: font, size, small, large
az: yazı biçimi, kiçik, geniş

en: Font Selection
az: Yazı biçiminin Seçimi

en: Default font
az: Varsayılan yazı biçimi

en: Desktop font
az: İş qoyacağının yazı biçimi

en: Document font
az: Bəlgə yazı biçimi

en: Monospace font
az: Biraralı yazı biçimi

en: Window title font
az: Pəncərə başlığının yazı biçimi

en: Font Settings
az: Yazı biçiminin Quruluşları

en: Grayscale
az: Boz tonlama

en: Slight
az: Yüngül

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Medium
az: Orta

en: Full
az: Bütün

en: Vertical RGB
az: Dikey RGB

en: Vertical BGR
az: Dikey BGR

en: Text scaling factor
az: Yazı ölçəkliyi qatsayı

en: Hinting
az: İmgələmə

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
az: İmgələmə göstəricidə arıq, oxunabilən yazının ürətiminə yol açır.

en: Antialiasing
az: Ütüləmə

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
az: Ütüləmə göstəricidəki yazını daha yağlı, oxumaq üçün asan edir

en: RGBA Order
az: RGB Sıralaması

en: The order of subpixel elements on an LCD screen, only used when antialiasing is set to 'rgba'
az: Yalnızca ütüləmənin 'rgba'ya qurulduğunda, altpiksel elementlərinin LCD göstəricisindəki sıralaması.

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
az: Qarışıq "Cinnamon" üstünlükləri

en: logging, click
az: giriş, tık

note: Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
az: Toplam

en: Disable compositing for full-screen windows
az: Bütün-göstəricili pəncərə üçün biləşikliyi söndür

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
az: Bu seçimi bütün-göstəricili uyğulamaların biləşiklik yönətmənini buraxıb, ən yüksək sürətdə işlətməsi üçün seçin. Bütün göstərici duruşunda göstərici-qopması yaşayırsınızsa, onu seçməyin.

en: Miscellaneous Options
az: Qarışıq Seçimlər

en: Enable timer when logging out or shutting down
az: Oturumdan çıxdıqda ya da söndükdə sürəçini işə sal

en: Timer delay
az: Sürəçi gecikməsi

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
az: saniyə

en: Switch to right workspace
az: Sağ iş sahəsinə keç

note: Workspaces
en: Switch to left workspace
az: Sol iş sahəsinə keç

en: Minimize window
az: Pəncərəni kiçilt

note: Windows
en: Maximize window
az: Pəncərəni böyüt

en: Close window
az: Pəncərəni bağla

en: Move window to right workspace
az: Pəncərəni sağ iş sahəsinə daşı

en: Move window to left workspace
az: Pəncərəni sol iş sahəsinə daşı

en: Push tile up
az: Plitəni yuxarı itələ

en: Push tile down
az: Plitəni aşağı itələ

note: Windows - Tiling and Snapping
en: Push tile left
az: Plitəni sola itələ

en: Push tile right
az: Plitəni sağa itələ

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
az: İş qoyacağını göstər

en: Volume up
az: Səsi qaldır

en: Volume down
az: Səsi azalt

note: Sound and Media
en: Volume mute
az: Səsi kəs

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
az: Oynat/Durdur'a çevir

en: Next track
az: Sıradakı yol

en: Previous track
az: Öncəki yol

en: Run a command
az: Bir göstəriş başlat

en: Manage hotcorner settings
az: Qaynar-künclər quruluşlarını yönəlt

en: hotcorner, overview, scale, expo
az: qaynar-künc, ön baxış, ölçək, ekspo

en: Hot Corners
az: Qaynar Künclər

en: Show all workspaces
az: Bütün iş sahələrini göstər

note: Expo
en: Show all windows
az: Bütün pəncərələri göstər

en: Enable this corner
az: Bu küncü işlət

en: Type a command...
az: Bir göstəriş yaz...

en: Activation delay (ms)
az: Gecikməni işə sal (ms)

en: Operating System
az: İşlətim Qurmacası

en: Cinnamon Version
az: "Cinnamon" Sürümü

en: Linux Kernel
az: Linuks Özəyi

en: Processor
az: İşlədici

en: Memory
az: Yaddaş

en: Hard Drives
az: Ağır Sürgülər

en: Hard Drive
az: Ağır Sürgü

en: Graphics Card
az: Görüntü Kartı

en: Display system information
az: Qurmaca bilgisini göstər

en: System Info
az: Qurmaca Bilgisi

en: Upload system information
az: Qurmaca bilgisi yüklə

en: No personal information included
az: İçində özəl bilgi yer almır

en: Troubleshooting
az: Sorun çözülməsi

en: Windows
az: Pəncərələr

en: Positioning
az: Yerləşdirmə

en: Tiling and Snapping
az: Döşəmə ilə Yapışdırma

en: Inter-workspace
az: İş sahəsi keçidi

en: Inter-monitor
az: Göstərən-arası

en: Workspaces
az: İş Sahələri

en: Direct Navigation
az: Birbaşa Yönlənmə

en: Screenshots and Recording
az: Görüntü alımı ilə Çəkiliş

en: Launchers
az: Başladanlar

en: Sound and Media
az: Səs ilə Medya

en: Quiet Keys
az: Səssiz Düymələr

en: Universal Access
az: Evrənsəl Giriş

en: Custom Shortcuts
az: Dəyişik Qısayollar

note: KB Label                        Schema                  Key name Array?  Category General
en: Show the window selection screen
az: Pəncərə seçimi göstəricisini göstər

en: Show the workspace selection screen
az: İş sahəsi seçim ekranını göstər

en: Cycle through open windows
az: Açıq pəncərələr üzərindən dön

en: Cycle backwards through open windows
az: Açıq pəncərələr üzərindən geriyə doğru dön

en: Cycle through windows from all workspaces
az: Bütün iş sahələrindən pəncərələrlə keçin

en: Cycle backwards through windows from all workspaces
az: Bütün iş sahələrindən arxaya doğru pəncərələrlə keçin

en: Cycle through open windows of the same application
az: Eyni uyğulamanın açıq pəncərələri üzərindən dön

en: Cycle backwards through open windows of the same application
az: Eyni uyğulamanın açıq pəncərələri üzərindən geriyə doğru dön

en: Run dialog
az: Danışığı başlat

note: General - Troubleshooting
en: Toggle Looking Glass
az: Baxış Şüşəsini dəyiş

en: Unmaximize window
az: Bəncərəni balacalaşdır

en: Activate window menu
az: Pəncərə seçməsini işə sal

en: Raise window
az: Pəncərəni qaldır

en: Lower window
az: Pəncərəni aşağı sal

en: Toggle maximization state
az: Böyütmə durumuna keç

en: Toggle fullscreen state
az: Bütün göstərici durumuna keç

en: Toggle shaded state
az: Kölgələnmiş duruma keç

en: Toggle always on top
az: Hep öndəyə keç

en: Toggle showing window on all workspaces
az: Bütün iş sahələrində pəncərənin göstərilməsinə keç

en: Increase opacity
az: Görünməzliyi artır

en: Decrease opacity
az: Görünməzliyi azalt

en: Toggle vertical maximization
az: Dikey böyütməyə keç

en: Toggle horizontal maximization
az: Yatay böyütməyə keç

note: Windows - Positioning
en: Resize window
az: Pəncərənin ölçüsünü dəyiş

en: Move window
az: Pəncərəni yerləşdir

en: Center window in screen
az: Pəncərəni göstəricidə ortaya qoy

en: Move window to upper-right
az: Pəncərəni yuxarı-sağa yerləşdir

en: Move window to upper-left
az: Pəncərəni yuxarı-sola yerləşdir

en: Move window to lower-right
az: Pəncərəni aşağı-sağa yerləşdir

en: Move window to lower-left
az: Pəncərəni aşağı-sola yerləşdir

en: Move window to right edge
az: pəncərəni sağ sınıra yerləşdir

en: Move window to top edge
az: pəncərəni yuxarı sınıra yerləşdir

en: Move window to bottom edge
az: pəncərəni aşağı sınıra yerləşdir

en: Move window to left edge
az: pəncərəni sol sınıra yerləşdir

note: Windows - Workspace-related
en: Move window to new workspace
az: Pəncərəni yeni iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace above
az: Pəncərəni yuxarıdakı iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace below
az: Pəncərəni aşağıdakı iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 1
az: Pəncərəni 1-ci iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 2
az: Pəncərəni 2-ci iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 3
az: Pəncərəni 3-cü iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 4
az: Pəncərəni 4-cü iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 5
az: Pəncərəni 5-ci iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 6
az: Pəncərəni 6-cı iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 7
az: Pəncərəni 7-ci iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 8
az: Pəncərəni 8-ci iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 9
az: Pəncərəni 9-cu iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 10
az: Pəncərəni 10-cu iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 11
az: Pəncərəni 11-ci iş sahəsinə daşı

en: Move window to workspace 12
az: Pəncərəni 12-ci iş sahəsinə daşı

note: Windows - Monitor-related
en: Move window to left monitor
az: Pəncərəni sol göstərənə yerləşdir

en: Move window to right monitor
az: Pəncərəni sağ göstərənə yerləşdir

note: Workspaces - Direct Nav
en: Switch to workspace 1
az: 1-ci iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 2
az: 2-ci iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 3
az: 3-cü iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 4
az: 4-cü iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 5
az: 5-ci iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 6
az: 6-cı iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 7
az: 7-ci iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 8
az: 8-ci iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 9
az: 9-cu iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 10
az: 10-cu iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 11
az: 11-ci iş sahəsinə keç

en: Switch to workspace 12
az: 12-ci iş sahəsinə keç

note: System
en: Log out
az: Oturumdan çıx

en: Shut down
az: Söndür

en: Lock screen
az: Göstəricini açarla

note: System - Screenshots
en: Take a screenshot of an area
az: Bir bölgənin görüntüsünü al

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
az: Bir bölgənin görüntü alımını qorunacağa köçürt

en: Take a screenshot
az: Görüntünü al

en: Copy a screenshot to clipboard
az: Bir görüntü alımını qorunacağa köçürt

en: Take a screenshot of a window
az: Bir pəncərənin görüntüsünü al

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
az: Pəncərənin görüntü alımını qorunacağa köçürt

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
az: İş qoyacağının çəkilişinə keç ( "Cinnamon"u yenidən başlatmaq gərəkdir)

en: Rotate display
az: Görüntünü döndər

en: Orientation Lock
az: Yönəlmə Açarı

en: Increase screen brightness
az: Göstərici parlaqlığını artır

en: Decrease screen brightness
az: Göstərici parlaqlığını azalt

en: Toggle keyboard backlight
az: Düyməlik arxa işığına keç

en: Increase keyboard backlight level
az: Düyməliyin arxa işıq aşamasını artır

en: Decrease keyboard backlight level
az: Düyməliyin arxa işıq aşamasını azalt

en: Toggle touchpad state
az: Toxunuş qolu durumuna keç

en: Turn touchpad on
az: Toxunuş qolunu işlət

en: Turn touchpad off
az: Toxunuş qolunu söndür

en: Show power statistics
az: Güc göstəricilərini göstər

note: Launchers
en: Launch terminal
az: Terminalı başlat

en: Launch help browser
az: Yardım darayıcısını başlat

en: Launch calculator
az: Sayıcını başlat

en: Launch email client
az: e-göndəriş alıcısını başlat

en: Launch web browser
az: Tor darayıcısını başlat

en: Home folder
az: Ev qovluğu

en: Launch media player
az: Medya oynadanı başlat

en: Pause playback
az: Oynatmanı durdur

en: Stop playback
az: Oynatmanı dayandır

en: Eject
az: Çıxart

en: Rewind
az: Geriyə al

en: Fast-forward
az: Önə atla

en: Repeat
az: Yenələ

note: Sound and Media Quiet
en: Volume mute (Quiet)
az: Səsi kəs (Səssiz)

note: Not sure this is even necessary
en: Volume down (Quiet)
az: Səsi azalt (Yavaş)

en: Volume up (Quiet)
az: Səsi qaldır (Yavaş)

note: Universal Access
en: Zoom in
az: Yaxınlaşdır

en: Zoom out
az: Uzaqlaşdır

en: Turn screen reader on or off
az: Göstərici oxduyucusunu işlət ya da söndür

en: Increase text size
az: Yazı ölçüsünü artır

en: Decrease text size
az: Yazı ölçüsünü azalt

en: High contrast on or off
az: Yüksək çəlişkini işlət ya da söndür

en: Manage keyboard settings and shortcuts
az: Düyməlik quruluşlarını ya da qısayolları yönəlt

en: keyboard, shortcut, hotkey
az: düyməlik, qısayol, isti düymə

en: Key repeat
az: Düymə yenələməsi

en: Typing
az: Yazı

en: Enable key repeat
az: Düymə yenələməsini işlət

en: Repeat delay:
az: Yenələmə gecikməsi:

en: Repeat speed:
az: Yenələmə sürəti:

en: Slow
az: Yavaş

en: Fast
az: Sürətli

en: Text cursor
az: Yazı ox yönəldəni

en: Text cursor blinks
az: Yazı ox yönəldəninin qırpmaları

en: Blink speed:
az: Qırpma sürəti:

en: Shortcuts
az: Qısayollar

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
az: Düyməlik bağlamını düzəltmək üçün ona tıklayın, yeni düymələri basın ya da geri silə basaraq onu sil.

en: Add custom shortcut
az: Dəyişik qısayol artır

en: Remove custom shortcut
az: Dəyişik qısayolu sil

en: Categories
az: Bölgülər

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
az: Düyməlik qısayolları

en: Keyboard bindings
az: Düyməlik bağlamı

en: Layouts
az: Düzənlər

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
az: Bu düymə birləşimi <b>%(combination)s</b>  <b>%(old)s</b> ilə artıq işlənir.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
az: Sürdürsəniz, birləşim <b>%(new)s</b> kimi dəyişəcək.

en: Do you want to continue with this operation?
az: Bu işi sürdürmək istəyirsiniz?

en: Reset to default
az: Varsayılana qaytar

en: Select a file
az: Bir düzüm seç

en: Control mouse and touchpad settings
az: Siçan ilə toxunuş-qolu quruluşlarını yönəlt

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
az: siçan, toxunuş-qolu, sinaptik, iki-tık

en: Mouse and Touchpad
az: Siçan ilə Toxunuş-qolu

en: Left handed (mouse buttons inverted)
az: Sol əlli (siçan düymələri yerini dəyişir)

en: Reverse scrolling direction
az: Sürüşmə yönünü gerilət

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
az: Yönətim düyməsi basıldıqda göstərgənin yerləşimini göstər

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
az: Sol ilə sağı birlikdə tıklayaraq orta tıkı yamsıla

en: Drag-and-drop threshold
az: Çək-at eşiyi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
az: piksel

en: Pointer size and speed
az: Göstərgə ölçüsü, sürəti

en: Size
az: Ölçü

en: Smaller
az: Daha kiçik

en: Larger
az: Daha geniş

en: Acceleration
az: Sürətlənmə

en: Double-Click timeout
az: İki-tık bitiş sürəsi

en: Timeout
az: Bitiş sürəsi

en: Double-click test
az: İki-tık sınağı

en: Tap to click
az: Tıklamaq üçün basın

en: Disable touchpad while typing
az: Yazı sırasında toxunuş-qolunu söndür

en: Use multiple fingers for right and middle click
az: Sağ ilə orta tıklama üçün çoxlu barmaq işlət

en: Click actions
az: Eyləmləri tıkla

en: Scrolling
az: Sürüşmə

en: Success!
az: Uğur!

en: Two-finger scrolling
az: İki-barmaqlı sürüşmə

en: Edge scrolling
az: Qıraq sürüşmə

en: Scrolling method
az: Sürüşmə duruşu

en: Notification preferences
az: Bildiriş üstünlükləri

en: notifications
az: bildirişlər

en: Notification settings
az: Bildiriş quruluşları

en: Enable notifications
az: Bildirişləri işlət

en: Remove notifications after their timeout is reached
az: Sürə dolduqdan sonra bildirişləri sil

en: Show notifications on the bottom side of the screen
az: Bildirişləri göstəricinin aşağısında göstər

en: Display a test notification
az: Bir sınaq bildirişi göstər

en: Media keys OSD
az: Medya düymələrinin OSD'si

en: Panel height:
az: Panelin hündürlüyü:

en: Panel width:
az: Panelin eni:

en: Auto hide panel
az: Panel özü gizlənsin

en: Always show panel
az: Paneli hep göstər

en: Intelligently hide panel
az: Paneli bilikli gizlət

en: Auto-hide panel
az: Panel özü gizlənsin

en: Show delay
az: Gecikməni göstər

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units
en: milliseconds
az: millisaniyə

en: Hide delay
az: Gecikməni gizlət

en: Customize
az: Özəlləşdir

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
az: Yazı biçiminin ölçüsü

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->fav-icon-size->units clock@cinnamon.org->settings-schema.js
en: px
az: piksel

en: Manage Cinnamon panel settings
az: "Cinnamon" panel quruluşlarını yönəlt

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
az: panel, hündürlük, aşağı, yuxarı, öz-gizləmə, ölçü, düzən

en: Previous panel
az: Öncəki panel

en: Next panel
az: Sıradakı panel

en: General Panel Options
az: Toplam Panel Seçimləri

en: Add new panel
az: Yeni panel artır

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
az: Göstərgəyə panelin qıraqlarını keçməyə yol ver

en: 30 seconds
az: 30 saniyə

en: 60 seconds
az: 60 saniyə

en: 90 seconds
az: 90 saniyə

en: 2 minutes
az: 2 dəqiqə

en: 5 minutes
az: 5 dəqiqə

en: 10 minutes
az: 10 dəqiqə

en: 15 minutes
az: 15 dəqiqə

en: 30 minutes
az: 30 dəqiqə

en: 45 minutes
az: 45 dəqiqə

en: 1 hour
az: 1 saat

en: 2 hours
az: 2 saat

en: 3 hours
az: 3 saat

en: Never
az: Heç vaxt

en: Unknown time
az: Bilinməyən sürə

en: hours
az: saat

en: Manage power settings
az: Güc quruluşlarını yönəlt

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
az: güc, gözlət, yuxuya get, dizüstü, iş qoyacağı, parlaqlıq, göstərici-qoruyan

en: Power Management
az: Güc Yönətməni

en: On A/C power
az: D/A gücündə

en: On battery power
az: Yığıcı (baterya) gücündə

en: Turn off the screen when inactive for
az: İşləmədikdə bunun üçün göstəricini söndür:

en: Suspend when inactive for
az: İşləmədikdə bunun üçün gözlət:

en: When the lid is closed
az: Qapaq bağlı olduqda

en: Extra options
az: Artıq seçimlər

en: When the power button is pressed
az: Güc düyməsi basıldıqda

en: Perform lid-closed action even with external monitors attached
az: Çöl göstərənləri artırıldıqda belə qapaqla örtülmüş eyləmi göstər

en: When the battery is critically low
az: Yığıcı çox aşağı olduqda

en: Enable Hybrid Sleep
az: Qarışıq yuxunu işlət

en: Replaces Suspend with Hybrid Sleep
az: Gözləməni Qarışıq yuxu ilə dəyiş

en: Power
az: Güc

en: Batteries
az: Yığıcılar (bataryalar)

en: Screen brightness
az: Göstərici parlaqlığı

en: On battery, dim screen when inactive
az: Yığıcı ilə, işləmədikdə göstəricini soldur

en: Brightness level when inactive
az: İşləmədikdə parlaqlıq qatı

en: Dim screen after inactive for
az: İşləmədikdən sonra buna görə göstəricini soldur:

en: Backlight brightness
az: Arxa işıq parlaqlığı

en: Devices
az: Qurğular

en: Caution low UPS, %s remaining
az: Aşağı QGS (UPS) uyarısı, %s qalıb

en: Using UPS power - %s remaining
az: QGS güc işlənməsi - %s qalıb

en: Caution low UPS
az: Aşağı QGS (UPS) uyarısı

en: Using UPS power
az: QGS gücü işlənməsi

en: Charging - %s until fully charged
az: Dolur - sona kimi dolmağa %s qalıb

en: Caution low battery, %s remaining
az: Aşağı yığıcı uyarısı, %s qalıb

en: Using battery power - %s remaining
az: Yığıcı gücü işlənməsi - %s qalıb

en: Charging - fully charged
az: Dolur - sona kimi doldu

en: Empty
az: Boşdur

en: Battery
az: Yığıcı

en: Uninterruptible power supply
az: Qırılmayan güc sağlanışı

en: Wireless mouse
az: Ötürücüsüz siçan

en: Wireless Keyboard
az: Ötürücüsüz Düyməlik

en: Personal digital assistant
az: Kişisəl sayısal yardımçı

en: Cellphone
az: Telefon

en: Ask
az: Soruş

en: Cinnamon privacy settings
az: "Cinnamon" gizlilik quruluşları

en: privacy, recent, gtk, private
az: gizlilik, sonuncu, gtk, özəl

en: Privacy
az: Gizlilik

en: Remember recently accessed files
az: Son girilən düzümləri yadda saxla

en: Recent files
az: Son düzümlər

en: Never forget old files
az: Əski düzümləri unutma

en: Number of days to remember old files
az: Əski düzümlərin yadda qalacaq gün sayı

en: Lock immediately
az: İndicə açarla

en: 15 seconds
az: 15 saniyə

en: 1 minute
az: 1 dəqiqə

en: 3 minutes
az: 3 dəqiqə

en: Manage screen lock settings
az: Göstərici açarı quruluşlarını yönəlt

en: Screensaver
az: Göstərici-qoruyan

en: Screensaver settings
az: Göstərici-qoruyan quruluşları

en: Delay before starting the screensaver
az: Göstərici-qoruyanın başlamasından öncəki gecikmə

en: This option defines the amount of time to wait before starting the screensaver, when the computer is not being used
az: Bu seçim, bilgisayar işləmədikdə, göstərici-qoruyanın başlamasından öncə gözləmə sürəsinin ölçüsünü bəlirləyir

en: Lock settings
az: Açar quruluşları

en: Lock the computer when put to sleep
az: Bilgisayar yuxuya getdikdə onu açarla

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
az: Bilgisayar yuxudan oyandıqda keçid sözünü istəməsi üçün bu seçimi işlət

en: Lock the computer after the screensaver starts
az: Göstərici-qoruyan başladıqdan sonra bilgisayarı açarla

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
az: Bu seçimi, göstərici özünü söndürdükdə ya da göstərici-qoruyanın işləməmə sürəsindən sonra başladığında keçid sözünü istəməsi üçün işlət

en: Delay before locking
az: Açarlanmadan öncəki gecikmə

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
az: Bu seçim, göstərici-qoruyanın görünməsindən sonra ya da göstəricinin sönməsindən sonra, göstərici açarlanmasından öncə gözləmə sürəsininin ölçüsünü bəlirləyir

en: Always show the clock
az: Saatı hep göstər

en: Show the clock on the wallpaper instead of just on the unlock screen
az: Ancaq açılış göstəricisində göstərmə yerinə saatı divar kağızında göstər

en: Use a custom date and time format
az: Dəyişik bir gün, vaxt biçimi işlət

en: Time Format
az: Vaxt Biçimi

en: Date Format:
az: Gün Biçimi:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
az: Gün biçimi sözdüzümündə bilgi göstər

en: Time Font
az: Vaxt Yazı biçimi

en: Date Font
az: Gün Yazı biçimi

en: Away message
az: Uzaq soraq

en: Show this message when the screen is locked
az: Bu sorağı göstərici açarlandıqda göstər

en: This is the default message displayed on your lock screen
az: Bu, açarlanmış göstəricinizdə görsənəcək varsayılan bir soraqdır

en: Font
az: Yazı biçimi

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
az: Göstərici seçmədən açarlandığında dəyişik bir soraq istə

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
az: Bu seçim, Sizə hep göstəricini seçmə'dən açarladıqda soraq yazmağa yol verir

en: Allow keyboard shortcuts
az: Düyməlik qısayollarına yol ver

en: Allow shortcuts like volume-control and media keys to be used on the lock screen
az: Ucalıq-yönəldilməsi, medya düymələri kimi qısayolları açar göstəricisində işlətməyə yol ver

en: Show media player controls
az: Medya oynadıcı yönəldilmələrini göstər

en: For compatible players, show playback controls while media is playing
az: Uyumlu oynadanlar üçün medya oynadıqda oynatma yönəldilmələrini göstər

en: Show album art
az: Albom görsəlini göstər

en: If available, show album art while media is playing
az: Əlçatandırsa, medya oynadıqda albom görsəlini  göstər

en: Show info panel
az: Bilgi panelini göstər

en: Show the number of missed notifications and the battery status
az: Buraxılmış bildirişlərin sayını, yığıcı durumunu göstər

en: Allow floating clock and album art widgets
az: Üzən saat, albom görsəli nəsnəciklərinə yol ver

en: When the default screensaver is active, allow the clock and album art widgets to float around randomly
az: Varsayılan göstərici-qoruyan işlədikdə, saat ilə albom görsəli nəsnəciklərinin bölgədə oluşqanlıqla üzməsinə yol ver

en: Starting Cinnamon
az: "Cinnamon"un Başlanması

en: Leaving Cinnamon
az: "Cinnamon"dan Çıxma

en: Switching workspace
az: İş sahəsini dəyişdirmək

en: Opening new windows
az: Yeni pəncərələrin açılması

en: Maximizing windows
az: Pəncərələrin böyüməsi

en: Unmaximizing windows
az: Pəncərənin balacalaşması

en: Tiling and snapping windows
az: Pəncərələrin döşəməsi ilə yapışdırılması

en: Inserting a device
az: Qurğunun girişi

en: Removing a device
az: Qurğunun çıxması

en: Showing notifications
az: Bildirişlərin görsənməsi

en: Changing the sound volume
az: Səs ucalığının dəyişilməsi

note: name,             position,        icon name,                  row,  col, pa id
en: Front Left
az: Ön Sol

en: Front Right
az: Ön Sağ

en: Front Center
az: Ön Orta

en: Rear Left
az: Arxa Sol

en: Rear Right
az: Arxa Sağ

en: Rear Center
az: Arxa Orta

en: Subwoofer
az: Alt səsverən

en: Side Left
az: Yan Sol

en: Side Right
az: Yan Sağ

en: Volume:
az: Ucalıq:

en: Softer
az: Daha yumşaq

en: Louder
az: Daha yüksək

en: Muted
az: Səssiz

en: Click to unmute
az: Səsi açmaq üçün tıkla

en: Click to mute
az: Səsi kəsmək üçün tıkla

en: Balance
az: Dəngə

en: Rear
az: Arxa

en: Front
az: Ön

en: Soft
az: Yumşaq

en: Loud
az: Uca

en: Input level
az: Giriş aşaması

en: Output profile
az: Çıxış yörəsi

en: Test sound
az: Səsi yoxla

en: Test Sound
az: Səsi Yoxla

en: Manage sound settings
az: Səs quruluşlarını yönəlt

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
az: Səs

en: Output
az: Çıxış

en: Device
az: Qurğu

en: Device settings
az: Qurğu quruluşları

en: Input
az: Giriş

en: No inputs sources are currently available.
az: İndi əlçatan girişlər qaynaqları yoxdur.

en: Sounds
az: Səslər

en: Sounds Volume
az: Səs Ucalığı

en: No application is currently playing or recording audio.
az: İndiki durumda səs oynadan ya da yazan uyğulama yoxdur.

en: Manage your startup applications
az: Başlama uyğulamalarınızı yönəldin

en: Startup Applications
az: Uyğulamaların Başlanması

en: Unavailable
az: Əlçatmazdır

en: No description
az: Açıqlama yoxdur

en: No name
az: Ad yoxdur

en: Run now
az: İndi başlat

en: Could not execute '%s'
    %s
az: '%s'u yerinə yetirmək olmadı
    %s

en: Custom command
az: Dəyişik göstəriş

en: Choose application
az: Uyğulama seç

en: Add Startup Program
az: Başlama Öndüzümü artır

en: Edit Startup Program
az: Başlama Öndüzümünü düzəlt

en: Save
az: Qoru

en: Command
az: Göstəriş

en: Browse...
az: Göz at...

en: Comment
az: Yozum

en: Startup delay
az: Başlama gecikməsi

en: The startup command cannot be empty
az: Başlama göstərişi boş ola bilməz

en: The startup command is not valid
az: Başlama göstərişi keçərli deyil

en: Select Command
az: Göstəriş Seç

en: Search Applications...
az: Uyğulama Axtar...

en: Add Application
az: Uyğulama Artır

en: Manage themes to change how your desktop looks
az: İş qoyacağının görünüşünü dəyişmək üçün örtükləri yönəldin

en: themes, style
az: örtüklər, biçim

en: Themes
az: Örtüklər

en: Mouse Pointer
az: Siçan Göstərgəsi

en: Icons
az: İkonlar

en: Add/Remove
az: Artır/Sil

en: Miscellaneous options
az: Qarışıq seçimlər

en: Show icons in menus
az: İkonları seçmələrdə göstər

en: Show icons on buttons
az: İkonları düymələrdə göstər

en: Manage window tiling preferences
az: Pəncərə döşəmə üstünlüklərini yönəlt

en: window, tile, flip, tiling, snap, snapping
az: pəncərə, döşək, çevirmək, döşəmə, çəkim, çəkilmə

en: Window Tiling
az: Pəncərə Döşəməsi

en: Enable Window Tiling and Snapping
az: Pəncərə Döşəməsi, Çəkilməsini işlət

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
az: Pəncərəni üst qırağa çəkdikə döşəmək yerinə böyüt

en: Change your user preferences and password
az: Öz işlədən üstünlükləriniz ilə keçid sözünüzü dəyişin

en: Account details
az: Oturum ayrıntıları

en: Click to change your picture
az: Görsəlinizi dəyişmək üçün tıklayın

en: Take a photo...
az: Görsəl çək...

en: Click to change your name
az: Adınızı dəyişmək üçün tıklayın

en: Click to change your password
az: Keçid sözünüzü dəyişmək üçün tıklayın

en: Current password
az: İndiki keçid sözü

en: Wrong password
az: Keçid sözü yanlışdır

en: Internal Error
az: İç Yanlış

en: Manage window preferences
az: Pəncərə üstünlüklərini yönəlt

en: windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus
az: pəncərə, başlıqyeri, qıraq, dəyişən, pəncərə ardımı, ilgi

en: Titlebar
az: Başlıq-yeri

en: Buttons
az: Düymələr

en: Toggle Shade
az: Kölgəyə Dəyiş

en: Toggle Maximize
az: Böyütməyə Dəyiş

en: Toggle Maximize Horizontally
az: Yatay Böyütməyə Dəyiş

en: Toggle Maximize Vertically
az: Dikey Böyütməyə dəyiş

en: Toggle on all workspaces
az: Bütün iş sahələrinin üstündə tut

en: Lower
az: Alt

en: Action on title bar double-click
az: Başlıq yeri iki-tık üzərində eyləm

en: Action on title bar middle-click
az: Başlıq yeri orta-tık üzərində eyləm

en: Action on title bar right-click
az: Başlıq yeri sağ-tık üzərində eyləm

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
az: Yoxdur

en: Shade and unshade
az: Kölgələndir, kölgəni götür

en: Adjust opacity
az: Görünməzliyi ayarla

en: Action on title bar with mouse scroll
az: Başlıq yeri üzərində siçan döndərəniylə eyləm

en: Minimum opacity
az: Ən aşağı görünməzlik

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-behave->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-behave->title window-list@cinnamon.org->setting
en: Behavior
az: Davranış

en: Window Focus
az: Pəncərə Odaqlanması

en: Click
az: Tık

en: Sloppy
az: Yarım-yamalaq

en: Window focus mode
az: Pəncərə odaqlanması duruşu

en: Automatically raise focused windows
az: Odaqlanmış pəncərə özü qalxsın

en: Bring windows which require attention to the current workspace
az: Cari iş sahəsinə diqqət tələb edən pəncərələri gətir

note: ######
en: Attach dialog windows to the parent window
az: Danışıq pəncərələrini doğma pəncərəyə bərkit

en: Moving and Resizing Windows
az: Pəncərələri Yerləşdirmə, Ölçüsünü dəyişmə

en: Special key to move and resize windows
az: Pəncərələri yerləşdirmək, ölçüsünü dəyişmək üçün özəl düymə

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
az: Özəl düymə basılı olduqda pəncərələr sol siçan düyməsiylə sürüşdürülə, sağ siçan düyməsiylə də ölçüsü dəyişdirilə bilər.

en: Icons only
az: Ancaq simgələr

en: Thumbnails only
az: Ancaq kiçik görsəllər

en: Icons and thumbnails
az: İkonlar ilə kiçik görsəllər

en: Icons and window preview
az: İkonlar ilə pəncərə ön görünüşü

en: Window preview (no icons)
az: Pəncərə ön görünüşü

en: Coverflow (3D)
az: Qapaq axışı (3B)

en: Timeline (3D)
az: Vaxt çizəlgəsi (3B)

en: Alt-Tab switcher style
az: "Alt-Tab" çevirmə duruşu

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
az: "Alt-tab" dəyişdiricini işlək birinin yerinə ilkin göstərəndə göstər

en: Move minimized windows to the end of the alt-tab switcher
az: Kiçildilmiş pəncərələri "alt-tab" dəyişdiricinin sonuna yerləşdir

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
az: "Alt-tab" dəyişdiricini göstərmədən öncə gecikmə

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all-
en: Show windows from all workspaces
az: Bütün iş sahələrindəki pəncərələri göstər

en: Manage workspace preferences
az: İş sahəsi seçimlərini idarə et

en: workspace, osd, expo, monitor
az: İş sahəsi, osd, ekspo, monitor

en: Workspace Options
az: İş Sahəsi Seçimləri

en: Enable workspace OSD
az: İş sahəsi OSD-ni aktivləşdir

en: Allow cycling through workspaces
az: İş sahələri arasında dövrə icazə ver

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
az: Yalnız əsas monitorda iş sahələrindən istifadə et (Cinnamon-un yenidən işə salınmasını tələb edir)

en: Display Expo view as a grid
az: Göstəriş görüntüsünü cizgilik kimi göstər

en: Do you want to restart Cinnamon?
az: "Cinnamon"u yenidən başladırsınız mı?

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
az: "XRandR" göstərənini yönəltmə uyğulaması

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
az: Pəncərələrin Tez Ardımı

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
az: Bütün iş sahələrindən pəncərələrə tez daxil ol

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
az: Qurmaca bildirişlərini görmək, yönəltməyək üçün tıkla

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
az: Keçici bildirişləri yox say

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
az: Keçici bildirişləri yox saymaq üçün bura quş qoy.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
az: Boş çəkməcəni göstər

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
az: Yeni bildirişlər olmadıqda belə çəkməcəni görmək üçün bura quş qoy.

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
az: Qurmaca Çəkməcəsi

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
az: Bütün qurmaca çəkməcəsi simgələrinə sunuculuq edən bir uyğulamadır

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
az: Çöplüyü paneldən yönəlt

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
az: Ayırıcı

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
az: İstənilən sayda artırıla bilən bir ayırıcı simgəsidir

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A bar designed to be placed in the corner, used to show the desktop, desklets, the workspace selector or the window selector.
az: Küncdə yerləşdirmək üçün nəzərdə tutulmuş, iş masası, desklet-lər, iş sahəsi seçicisi və ya pəncərə seçicisini göstərmək üçün istifadə edilən çubuq.

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at- desktop->description
en: Peek at the desktop on hover
az: Asılıda iş qoyacağına baxış

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip
en: Peek at the desktop when hovering the applet
az: Uyğulama asılı ikən iş qoyacağına baxış

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description
en: Blur effect
az: Bulanıqlıq etgisi

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip
en: Blur windows when peeking at the desktop
az: İş qoyacağına baxdıqda pəncərələri bulanıqlaşdır

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description
en: Hover delay
az: Asılma gecikməsi

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip
en: Delay before Peek shows desktop
az: İş qoyacağına baxış öncəsi gecikmə

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description
en: Window opacity
az: Pəncərə görünməzliyi

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip
en: Change the opacity of windows when peeking at the desktop
az: İş qoyacağına baxdış anında pəncərələrin görünməzliyini dəyiş

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
az: Uyğulamaları paneldən başlat

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
az: Başladanları daşımağa yol ver

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
az: Son açılmış bəlgələrə giriş

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
az: Quruluşlar UÖA'sı (API) ilə Tanışlıq

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
az: Uyğulama, qoyacaq uyğulaması quruluşlarının UÖA'sının uyumluluğu, işlənməsi ilə tanışlıq üçün anıqlanmış sıradan bir uyğulamadır

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page1->title
en: Visible settings
az: Görünən quruluşlar

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page2->title
en: Choosers
az: Seçicilər

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
az: Göstəriş quruluşları

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page4->title
en: Editable list settings
az: Düzələbilən ardım quruluşları

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
az: Asılılıqlar

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section0->title
en: Info
az: Bilgi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->title
en: File choosers
az: Düzüm seçiciləri

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
az: Seçmə quruluşları

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section4->title
en: Animation settings
az: Oynatma quruluşları

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section6->title
en: Other choosers
az: Başqa seçicilər

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
az: Mənim ardımım

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section8->title
en: Show dependencies section
az: Asılılıqlar bölümünü göstər

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section9->title
en: Dependencies section
az: Asılılıqlar bölümü

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
az: Paneldə işlətmək üçün simgədir

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
az: Bir simgə düzümü seç, ya da bir simgə adını giriş qutusuna yaz

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
az: Uyğulama üçün arxaplan tüsü

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
az: Bu uyğulama üçün yeni bir arxaplan tüsü seçmək üçün bu düyməyə bas

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
az: Paneldəki uyğulamanın eni

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
az: Paneldəki uyğulamanı daha enli ya da daha incə etmək üçün bu əyirici dəyərini artır ya da azalt

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->description
en: Please pick an option
az: Buyurun, bir seçim seçin

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
az: Birinci Seçim

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
az: İkinci Seçim

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
az: Üçüncü Seçim

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
az: Dördüncü Seçim

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
az: Bir qarışım seçimi bütün (int), hə-yox (boolean), üzən (float) ilə düzgü (string) dəyərlərini seçə bilir

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale- demo->description
en: Here is a demonstration of bidirectional control
az: Burada ikiyönlü yönətim ilə tanış ola bilərsiniz

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
az: Bu ölçəyi buradan ayarlasanız, o uyğulamada güncəllənəcək. Ölçəyi uyğulamada ayarlasanız, o burada güncəllənəcək

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->description
en: Check this to use a custom label
az: Dəyişik bir yarlıq işlətmək üçün bura quş qoy

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
az: Bu qutuya quş qoysanız, aşağıdakı alanda dəyişik bir yarlıq qura biləcəksiniz - bu, quruluş asılılıqlarını göstərir

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- label->description
en: Custom Applet Label
az: Dəyişik Uyğulama Yarlığı

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-label->tooltip
en: Set your custom label here.  This field is unavailable unless the switch above is enabled
az: Dəyişik uyğulama yarlığınızı burada qurun. Yuxarıdakı dəyişmə işlək olanadək bu alan işləməyəcək

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->description
en: Animation type
az: Oynatma biçimi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->tooltip
en: A tween chooser has as value a string, which you can pass as transition to Tweener.addTween()
az: Bir ara seçiminin düzgü kimi dəyəri vardır. Siz onu Tweener.addTween() 'ə keçid kimi buraxa bilərsiniz

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->effect- style->description
en: Effect type
az: Etgi biçimi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
az: Bu Düyməni Basmayın!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
az: Bu düyməni bassanız, uyğulamada geri çağırış yolu işə düşəcək - durmayın, onu basın

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
az: Bu, bireysəl düymə basımının bəlirlənməsi üçün bir sınaq qoyacaq uyğulamasıdır

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->keybinding- test->description
en: Set the keybinding here to activate an action
az: Bir eyləm işə salmaq üçün düymə toplusu qurun

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
az: Bir düzüm seç

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
az: Bir yerləşim seç

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
az: Bir səs seç

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
az: Bir yazı biçimi seç

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->description
en: You can type paragraphs and lists here
az: Düzgübaşları ilə ardımları burada yaza bilərsiniz

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->tooltip
en: This setting type is useful for multi-line lists, and text that is too long to fit in an entry widget.
    You can manually set the height of the text view with the 'height' property. This one is set to 150. Default is 200.
az: Bu quruluş biçimi çox-cızıqlı ardımlar üçün, qoyacaq uyğulamasına yerləşmək üçün çox uzun olan yazı üçün əlverişlidir.
    Siz, yazının hündürlüyünü 'hündürlük' özəlliyi ilə özünüz qura bilərsiniz. İndiki hündürlük 150'dir. Varsayılan 200'dür.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
az: Bir Gün seç

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->description
en: Custom tree widget
az: Dəyişik ağac qoyacaq-uyğulaması

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Resident
az: Yerli

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
az: Yerləşim

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
az: Kimlik (id) sayısı

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description
en: Icon
az: İkon

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
az: Qısayol düyməsi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
az: Düzüm Yerləşimi

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->description
en: Show the dependencies section
az: Asılılıqlar bölümünü göstər

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->tooltip
en: Checking this box shows the Dependencies section below. Unchecking hides it.
az: Bu qutuya quş qoysanız, aşağıda Asılılıqlar bölümü görsənəcək. Quşu götürsəniz, o gizlənəcək.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->deps-info->description
en: You can see this section because the switch above is on. Try switching it off and see what happens.
az: Yuxarıdakı dəyişmə işə salındığına görə Siz bu bölümü görürsünüz. Nə olacağını görmək üçün onu söndürməyə çalışın.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
az: Bilgini göstər

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
az: 1-ci bilgini göstər

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
az: 2-ci bilgini göstər

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
az: 1-ci ya da 2-ci bilgini göstərmə

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info1->description
en: Info #1: You are seeing this info because the first option is selected in the combo box above. Try selecting different options to see different information.
az: 1-ci bilgi: Siz bunu, yuxarıdakı 1-ci seçimin seçim qutusu seçilib. Dəyişik bilgiləri görmək üçün dəyişik seçimləri seçməyi sınayın.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info2->description
en: Info #2: You are seeing different text now because you selected the second option in the combo box above.
az: 2-ci bilgi: Siz artıq dəyişik bir yazı görürsünüz, çünkü siz yuxarıda ikinci seçimin seçim qutusunu seçmisiniz.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
az: Sayı dəyəri

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info1->description
en: The value of the spinner above is less than 5
az: Yuxarıdakı əyiricinin dəyəri 5'dən azdır

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info2->description
en: The value of the spinner above is greater than or equal to 5
az: Yuxarıdakı əyiricinin dəyəri ya 5'dən çoxdur, ya da ona taydır

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
az: Başlıca "Cinnamon" seçməsi

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-layout->title
en: Layout and content
az: Düzən ilə içərik

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
az: Seçməni açmaq, bağlamaq üçün düyməlik qısayolu

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->tooltip
en: Select an icon to show in the panel.
az: Paneldə göstərmək üçün simgə seç

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
az: Yazı

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->tooltip
en: Enter custom text to show in the panel.
az: Paneldə göstərmək üçün dəyişik yazı yaz

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->description
en: Show category icons
az: Bölüm simgələrini göstər

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on categories.
az: Bölümlərdə simgələrin göstərilib-göstərilməməsini seç.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application- icons->description
en: Show application icons
az: Uyğulama simgələrini göstər

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on applications.
az: Uyğulamalarda simgələrin göstərilib-göstərilməməsini seç.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->tooltip
en: Choose whether or not to show the left pane of the menu.
az: Seçmənin sol panelinin göstərilib-göstərilməməsini seç.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->description
en: Show bookmarks and places
az: Bitik aralıqlarını, yerləri göstər

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->tooltip
en: Choose whether or not to show bookmarks and places in the menu.
az: Bitik aralıqlarını, yerlərin seçmədə göstərilib-göstərilməməsini seç.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
az: Uyğulama ardımında özdöndərməni işlət

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->tooltip
en: Choose whether or not to enable smooth autoscrolling in the application list.
az: Uyğulama ardımında yağlı özdöndərmənin işlənib-işlənməyəcəyini seç.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->description
en: Enable filesystem path entry in search box
az: Axtarış qutusunda düzüm-qurmacası yerləşiminin yeritimini işlət

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->tooltip
en: Allows path entry in the menu search box.
az: Seçmə axtarış qutusunda yerləşim yeritməyə yol verir

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
az: Siçanı üzərinə yerləşdirdikdə seçməni aç

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
az: Seçmənin

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->description
en: Menu hover delay
az: Seçmə asılmasının gecikməsi

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->tooltip
en: Delay before the menu opens when hovered
az: Asılı olduqda seçmə açılmasından öncəki gecikmə

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->description
en: Use menu animations
az: Seçmə oynatmalarını işlət

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->tooltip
en: Allow the menu to animate on open and close
az: Seçməyə açılma, bağlanmanı oynatmağa yol aç

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
az: Seçmə düzəldəni aç

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
az: Seçmə girişlərinizi dəyişmək üçün bu düyməni basın

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
az: Sürüşmə-göstərişi Yönətimləri

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
az: "Cinnamon" sürüşmə-göstərişi üçün başlıca yönətimlər

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
az: Çıxabilən sürgülərə giriş

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
az: Bütün pəncərələri kiçilt

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
az: Quruluşlar Uyğulaması

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
az: "Cinnamon" Quruluşları

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
az: Pəncərə ardımı

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
az: Başlanğıc "Cinnamon" pəncərəsi ardımı

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
az: Başqa iş sahəsindən bir pəncərə diqqət tələb etdikdə pəncərə siyahısında xəbərdarlıq göstər

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
az: Pəncərə ardımında siçan-təkəri sürüşdürməsini işlət

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
az: Pəncərə ardımında siçan təkəri sürüşdürməsinin yönünü tərs dəyiş

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
az: Pəncərəni bağlamaq orta tıkladır

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
az: Pəncərə düymələrinin dəyişik ölçüləri ola bilər, eləcə də əlçatan bütün yörəni işlədə bilər

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
az: Başlığı kiçik görsəldən üstdə göstər

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description
en: Thumbnail size
az: Kiçik görsəlin ölçüsü

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Largest
az: Ən irisi

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
az: Böyük göstərişi işə salmaq üçün tıklayın ya da üzərinə asılın

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
az: Böyük göstərişi asılımla işə sal

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
az: Əngəl Uyğulaması

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
az: Bu uyğulama bildirişləri, güc yönətmənliyini (göstərici-qoruyanın, oturumun boşda qalması ilə birlikdə) söndürmək üçün işlədilir

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
az: İş Sahəsi dəyişdiricisi

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
az: Paneldən iş sahəsini seç

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->description
en: Type of display
az: Göstərmə biçimi

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: A visual representation of the workspaces
az: İş sahələrinin vizual təqdimi

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
az: Boş düymələr

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->tooltip
en: Reverse or disable the direction of the scroll in the workspace list.
az: İş sahəsi siyahısında sürüşdürmə istiqamətini tərsinə çevirin və ya söndürün.

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
az: Səs ilə çalğını yönəltmək üçün bir "Cinnamon" uyğulamasıdır

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
az: Oynadanları yönəlt

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
az: Döngü ilə Qarışdırma yönətmələrini göstər

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
az: Mahnı bilgisini paneldə göstər

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
az: damğalar

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
az: Mahnı bilgisini bura kimi sınırla:

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute
az: Səssizə çevir

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute output
az: Səssiz çıxışa çevir

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute input
az: Səssiz girişə çevir

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
az: Orta kliklə eyləm

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->horizontalScroll->description
en: Use horizontal scrolling to move between tracks
az: Yollar arası yerləşim üçün yatay döndərməni işlət

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
az: Albom görsəlini simgə kimi göstər

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
az: Qurmaca çəkməcəsi simgələrini uyumlu oynadanlar üçün gizlət

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
az: Oturum ayrıntılarına giriş, işlədənləri dəyişmək, tez oturumdan çıxmaq ya da bilgisayarı söndürmək üçün bir uyğulama

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
az: İşlədən Uyğulaması

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
az: İşlədənin adını paneldə göstər

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
az: Ölçək görünüşü işə salmaq üçün tıkla ya da asıl

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
az: Ölçəyi üzərinə asıldıqda işə sal

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
az: Göstərici düyməliyi

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
az: Göstərici düyməliyini başlatmaq üçün bir "Cinnamon" uyğulamasıdır

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
az: Tor işi yönəltmə uyğulaması

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
az: Güc Yönətməni

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
az: "Cinnamon"un güc yönətmənliyi uyğulaması

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
az: Yüzdəni göstər

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show time remaining
az: Qalan sürəni göstər

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage and time remaining
az: Yüzdəni, qalan sürəni göstər

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
az: Yarlığı gizlət

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
az: Ayırıcı

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
az: O biri uyğulamaların ilə araya ara artır

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
az: Piksellərdə ara çoxluğu

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
az: Bu ayırıcının enini artırmaq ya da azaltmaq üçün bunu ayarla

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
az: İlgün

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
az: "Cinnamon"un ilgün uyğulamasıdır

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
az: İlgündə yeddiliyin sayını göstər

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
az: Yeddiliyin sayını ilgündə görmək üçün bura quş qoy.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
az: Dəyişik bir gün biçimi işlət

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
az: İlgün uyğulamasında gün üçün dəyişik bir biçim bildirmək üçün bura quş qoy.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
az: Gün biçimi

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
az: Dəyişik biçiminizi burada qurun.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
az: Gün biçiminin söz düzümü ilə ilgili daha çox bilmək üçün bu düyməni tıkla

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
az: Əlçatanlıq uyğulaması

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
az: Sayısal çəkim qırağı

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
az: Bir sayısal çəkim qırağı qoyacaq-uyğulamasıdır

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
az: Qovluq

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
az: Hündürlük

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
az: En

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->description
en: Fade delay
az: Qaralma gecikməsi

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
az: Özəl etgi

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Sepia
az: Sepya

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
az: Ağ-Qara

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
az: Saat qoyacaq-uyğulaması

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
az: Vaxtı göstərən bir qoyacaq uyğulaması

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
az: Yazı tüsü

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
az: Yeni bir yazı tüsü seçmək üçün bu düyməni tıklayın

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
az: Saat qoyacaq-uyğulamasında vaxt üçün dəyişik bir biçim bildirmək üçün bura quş qoy.

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
az: Başladan qoyacaq-uyğulaması

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
az: Öndüzüm başladan bir qoyacaq uyğulaması
