linuxmint - en to cs translation catalogue (1833 entries)

en: Unknown
cs: Neznámé

en: Failed to launch '%s'
cs: Nepodařilo se spustit „%s“

en: Passwords do not match
cs: Zadání hesla se neshodují

en: Password cannot be blank
cs: Heslo nemůže být prázdné

en: Authentication dialog was dismissed by the user
cs: Dialogové okno ověření bylo uživatelem zrušeno

en: Home
cs: Domovská složka

en: File System
cs: Souborový systém

en: Search
cs: Hledat

en: Print version
cs: Vypsat verzi

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
cs: Vzhled

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
cs: Seřízení barev

en: In mixed mode most applications are light. Some desktop elements are dark to create contrast.
cs: Ve smíšeném režimu používá většina aplikací světlý motiv. Některé prvky plochy jsou však tmavé, aby vytvořily kontrast.

en: Mixed
cs: Smíšený

en: Dark
cs: Tmavý

en: Light
cs: Světlý

en: Advanced settings...
cs: Pokročilá nastavení…

en: Style
cs: Vzhled

en: Directory Properties
cs: Vlastnosti složky

en: Name:
cs: Název:

en: Comment:
cs: Poznámka:

en: Launcher Properties
cs: Vlastnosti spouštěče

en: Command:
cs: Příkaz:

en: Browse
cs: Procházet

en: Launch in Terminal?
cs: Spustit v terminálu?

en: Use dedicated GPU if available
cs: Pokud je k dispozici, použít dedikovanou GPU

en: Add
cs: Přidat

en: Delete
cs: Smazat

en: Edit
cs: Upravit

en: Main Menu
cs: Hlavní nabídka

en: Restore System Configuration
cs: Obnovit systémová nastavení

en: Restore the default menu layout
cs: Obnovit výchozí uspořádání nabídky

en: Close
cs: Zavřít

en: _New Menu
cs: _Nová nabídka

en: Ne_w Item
cs: No_vá položka

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Paste
cs: Vložit

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Edit Desktop File
cs: Upravit soubor spouštěče

en: Add/Edit Launcher
cs: Přidat/upravit spouštěč

en: Type:
cs: Typ:

en: Title:
cs: Titulek:

en: Icon Name
cs: Název ikony

en: Application
cs: Aplikace

en: Custom Application
cs: Uživatelsky určená aplikace

en: Execution of '%s' failed:
cs: Spouštění „%s“ se nezdařilo:

en: Caps Lock On
cs: Zapnout Caps Lock

en: Caps Lock Off
cs: Vypnout Caps Lock

en: Number Lock On
cs: Zapnout Num Lock

en: Number Lock Off
cs: Vypnout Num Lock

en: Are you sure you want to remove '%s'?
cs: Opravdu chcete „%s“ odebrat?

en: Remove '%s'
cs: Odebrat „%s“

en: About...
cs: O aplikaci…

en: Configure...
cs: Nastavit…

en: This applet does not support panels of that type. This can cause visual glitches in the panel. Would you like to continue using it anyway, remove it from the panel, or try to move it to a different panel?
cs: Tento applet nepodporuje panely tohoto typu. Může způsobit vizuální chyby na panelu. Chcete jej přesto použít, nebo odebrat, nebo jej zkusit přesunout na jiný panel?

en: Leave it
cs: Ponechat

en: Remove it
cs: Odebrat

en: Move to another panel
cs: Přesunout na jiný panel

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
cs: Nepodařilo se najít vhodný panel. Applet bude namísto toho odebrán.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
cs: Některé applety nemohou být přítomné vícekrát, nebo bylo dosaženo jejich nejvyššího možného počtu – proto nedošlo k jejich zkopírování

en: Select Audio Device
cs: Výběr zvukového zařízení

en: Cancel
cs: Storno

en: Sound Settings
cs: Nastavení zvuku

en: Headphones
cs: Sluchátka

en: Headset
cs: Sluchátka s mikrofonem

en: Microphone
cs: Mikrofon

en: Show Text
cs: Zobrazit text

en: Hide Text
cs: Skrýt text

en: Caps lock is on
cs: Caps Lock je zapnutý

note: Translators: %s is an application name
en: %s is not responding
cs: %s neodpovídá

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely.
cs: Můžete se rozhodnout zda chvíli počkat, než bude aplikace sama pokračovat, nebo vynutit ukončení aplikace.

en: Wait
cs: Počkat

en: Force Quit
cs: Vynutit ukončení

en: Remove this desklet
cs: Odebrat tuto miniaplikaci pracovní plochy

en: Some applications are busy or have unsaved work.
cs: Některé aplikace jsou zaneprázdněny nebo obsahují neuloženou práci.

en: Switch User
cs: Přepnout uživatele

en: Log Out
cs: Odhlášení

en: Suspend
cs: Uspat do paměti

en: Hibernate
cs: Uspat na disk

en: Restart
cs: Restartovat

en: Shut Down
cs: Vypnout

en: You will be logged out in %d second. | You will be logged out in %d seconds.
cs[0]: Budete odhlášeni za %d sekundu.
cs[1]: Budete odhlášeni za %d sekundy.
cs[2]: Budete odhlášeni za %d sekund.

en: The computer will shut down in %d second. | The computer will shut down in %d seconds.
cs[0]: Počítač se vypne za %d sekundu.
cs[1]: Počítač se vypne za %d sekundy.
cs[2]: Počítač se vypne za %d sekund.

en: The computer will restart in %d second. | The computer will restart in %d seconds.
cs[0]: Počítač se restartuje za %d sekundu.
cs[1]: Počítač se restartuje za %d sekundy.
cs[2]: Počítač se restartuje za %d sekund.

en: Ignore and continue
cs: Ignorovat a pokračovat

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
cs: Opravdu chcete odebrat plochu „%s“?

en: Initializing
cs: Inicializace

en: Loaded
cs: Načteno

en: Error
cs: Chyba

en: Out of date
cs: Zastaralé

en: Not compatible with Wayland
cs: Není kompatibilní s Waylandem

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
cs: Neplatné předvolby přehledu: nesprávný počet rohů

en: Execution time (ms):
cs: Doba provádění (ms):

en: Loaded successfully
cs: V pořádku načteno

en: Check your video drivers
cs: Zkontrolujte ovladače grafiky

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
cs: Váš systém je nyní provozován bez hardwarového urychlování videa.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
cs: Můžete zaznamenat chybý výkon a vysoké využití procesoru.

en: Launch Driver Manager
cs: Spustit správu ovladačů

en: Problems during Cinnamon startup
cs: Problémy při spouštění prostředí Cinnamon

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
cs: Prostředí Cinnamon bylo úspěšně spuštěno, ale nepodařilo se načíst některé z appletů, miniaplikací plochy nebo rozšíření.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
cs: Podívejte se do záznamu událostí v systému a ladícího nástroje Cinnamon LookingGlass.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
cs: Pokud nechcete toto hlášení vidět příště, můžete v nastavení prostředí Cinnamon vypnout rozšíření, které problém způsobuje.

en: Please contact the developer.
cs: Prosíme kontaktujte vývojáře.

en: Workspace
cs: Pracovní plocha

en: Restarting Cinnamon...
cs: Restartování Cinnamon…

en: System Information
cs: Informace o systému

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: No
cs: Ne

en: Yes
cs: Ano

en: Attention
cs: Upozornění

en: Mirrored Displays
cs: Zrcadlené displeje

en: You can also connect by pushing the “WPS” button on your router.
cs: Můžete se také připojit stisknutím tlačítka „WPS“ na vašem routeru.

en: Connect
cs: Připojení

en: Password
cs: Heslo

en: Key
cs: Klíč

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Private key password
cs: Heslo soukromého klíče

en: Identity
cs: Identita

en: Service
cs: Služba

en: Authentication required
cs: Je požadováno ověření

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
cs: Pro přístup k bezdrátové síti „%s“ jsou vyžadována hesla nebo šifrovací klíče.

en: Wired 802.1X authentication
cs: Ověření drátového připojení 802.1X

en: Network name
cs: Název sítě

en: DSL authentication
cs: Ověření DSL

en: PIN code required
cs: Je vyžadován PIN kód

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
cs: Pro mobilní širokopásmové zařízení je vyžadován PIN kód

en: A password is required to connect to “%s”.
cs: Pro připojení k „%s“ je vyžadováno heslo.

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
cs: Správa síťových připojení

en: VPN password
cs: Heslo k VPN

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
cs: Zvolte umístění nového panelu nebo akci zrušte stiskem klávesy Esc.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
cs: Zvolte nové umístění panelu nebo akci zruště stiskem klávesy Esc.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
cs: Nebyl přidán žádný panel.
    Chcete otevřít nastavení panelu?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
cs: Nastavení panelu

en: Applets
cs: Applety

en: Panel edit mode
cs: Režim úprav panelu

en: Move
cs: Pohyb

en: Remove
cs: Odstranit

en: Are you sure you want to remove this panel?
cs: Opravdu chcete tento panel odstranit?

en: Add a new panel
cs: Přidat nový panel

en: Troubleshoot
cs: Řešení problémů

en: Restart Cinnamon
cs: Restartovat prostředí Cinnamon

en: Looking Glass
cs: Ladící nástroj Looking Glass

en: Restore all settings to default
cs: Vrátit vše do výchozího nastavení

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
cs: Opravdu chcete vrátit všechna nastavení do výchozího stavu?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
cs: Nastavení systému

en: Retry
cs: Zkusit znovu

en: %s (%s) has just been stopped.
cs: %s (%s) bylo právě zastaveno.

en: Device %s can be turned off, if necessary.
cs: Zařízení %s může být vypnuto, pokud je třeba.

en: Device %s is busy, please wait.
cs: Zařízení %s je zaneprázdněno – čekejte prosím.

en: Do not disconnect or data loss may occur.
cs: Neodpojujte nebo může dojít ke ztrátě dat.

en: Unable to stop the drive %s (%s)
cs: Nedaří se zastavit jednotku %s (%s)

en: %s (%s) can be safely unplugged.
cs: %s (%s) je možné bezpečně odpojit.

en: Device %s can be removed.
cs: Zařízení %s je možné odebrat.

en: %s (%s) has just been ejected.
cs: %s (%s) bylo právě vysunuto.

en: Do not remove or data loss may occur.
cs: Neodebírejte nebo může dojít ke ztrátě dat.

en: Unable to eject the drive %s (%s)
cs: Nedaří se vysunout jednotku %s (%s)

en: Successfully unmounted %s (%s)
cs: Úspěšně odpojeno %s (%s)

en: Failed to unmount %s (%s)
cs: Nepodařilo se odpojit %s (%s)

en: Authentication Required
cs: Vyžadováno ověření

en: Authenticate
cs: Ověřit

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn't work. Please try again.
cs: Bohužel, to nefungovalo. Prosím zkuste to znovu.

en: Run a Command
cs: Spuštění příkazu

en: Press ESC to close
cs: Stisknutím Esc zavřete

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
cs: Zachovat nastavení displeje?

note: Translators: this and the following message should be limited in length, to avoid ellipsizing the labels.
en: Revert
cs: Vrátit

en: Keep changes
cs: Zachovat změny

en: Reverting to previous display settings in %d second. | Reverting to previous display settings in %d seconds.
cs[0]: Návrat k předchozímu nastavení zobrazení za %d sekundu.
cs[1]: Návrat k předchozímu nastavení zobrazení za %d sekundy.
cs[2]: Návrat k předchozímu nastavení zobrazení za %d sekund.

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Mi_nimize
cs: Mi_nimalizovat

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Unma_ximize
cs: Z_menšit

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Ma_ximize
cs: _Maximalizovat

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Move
cs: _Přesunout

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Resize
cs: _Změna velikosti

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move Titlebar Onscreen
cs: Přesunout záhlaví na obrazovku

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Always on _Top
cs: Vždy na_hoře

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Always on Visible Workspace
cs: Vždy na _viditelné ploše

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Only on This Workspace
cs: Jen na _této ploše

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move to Another _Workspace
cs: Přesunout na _jinou plochu

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
cs: _Zavřít

en: No open windows
cs: Žádná otevřená okna

en: Restore
cs: Obnovit

en: Minimize
cs: Minimalizovat

en: Maximize
cs: Maximalizovat

en: Move to left workspace
cs: Přesunout na plochu vlevo

en: Move to right workspace
cs: Přesunout na plochu vpravo

en: Visible on all workspaces
cs: Viditelné na všech plochách

en: Move to a new workspace
cs: Přesunout na novou plochu

en: Move to monitor %d
cs: Přesunout na monitor %d

en: Only on this workspace
cs: Pouze na této ploše

en: Unmaximize
cs: Zmenšit

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
cs: Zpřístupnění pro hendikepované

en: Zoom
cs: Přiblížit

en: Screen Reader
cs: Hlasová čtečka obrazovky

en: Screen Keyboard
cs: Klávesnice na obrazovce

en: Sticky Keys
cs: Kombinace kláves jedním prstem

en: Slow Keys
cs: Pomalé klávesy

en: Bounce Keys
cs: Prevence vícenásobných stisků kláves

en: Mouse Keys
cs: Myš klávesnicí

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
cs: Simulace kliknutí pravým tlačítkem

note: Hover Click
en: Hover click
cs: Kliknutí při najetí

en: Universal Access Settings
cs: Nastavení zpřístupnění všem

en: High Contrast
cs: Vysoký kontrast

en: Large Text
cs: Velké písmo

en: %B %-e, %Y
cs: %e. %B %Y

note: Translators: This is the date which appears in the calendar applet, as a tooltip and as a title header inside the applet. The format uses the strftime syntax. %A, %B %-e, %Y is the American Date format (Saturday, January 4, 2020): %A is the name of the day, %B is the name of the month %-e is the non
en: %A, %B %-e, %Y
cs: %A %-e. %B %Y

en: Date and Time Settings
cs: Nastavení data a času

en: Starting in a few minutes
cs: Začíná za pár minut

en: Starting in %d minutes
cs: Začíná za %d minut

en: This evening
cs: Dnes večer

en: Starting later today
cs: Začíná v druhé části dnešního dne

en: In %d hour | In %d hours
cs[0]: Za %d hodinu
cs[1]: Za %d hodiny
cs[2]: Za %d hodin

en: No Events
cs: Žádné události

en: In progress
cs: Probíhá

en: All day
cs: Celý den

en: Today
cs: Dnes

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
cs: Zobrazit pracovní plochu

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the desklets
cs: Zobrazit miniaplikace plochy

note: ["WORKSPACE_UP", _("Switch to the workspace above"), "none", ""], ["WORKSPACE_DOWN", _("Switch to the workspace below"), "none", ""], cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org-
en: Show the workspace selector (Expo)
cs: Zobrazit výběr pracovních ploch (Expo)

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the window selector (Scale)
cs: Zobrazit výběr okna (Scale)

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Expo
cs: Přehled oken

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
cs: Oblíbené

en: Move to the other monitor
cs: Přesunout na jiný monitor

en: Move to monitor
cs: Přesunout na monitor

en: Move to another workspace
cs: Přesunout na jinou plochu

en: Applet preferences
cs: Předvolby apletu

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
cs: Seznam seskupených oken

en: Places
cs: Místa

en: Recent
cs: Nedávné

en: Run with dedicated GPU
cs: Spustit přes dedikovanou GPU

en: Unpin from Panel
cs: Odepnout od panelu

en: Pin to Panel
cs: Připnout na panel

en: Remove from Autostart
cs: Odebrat z automatického spouštění

en: Add to Autostart
cs: Přidat do automatického spouštění

en: Create Shortcut
cs: Vytvořit zástupce

en: Restore to full opacity
cs: Obnovit na plnou neprůhlednost

en: Close others
cs: Zavřít ostatní

en: Close all
cs: Zavřít vše

en: Power management
cs: Správa napájení

en: Power management: Inhibited
cs: Řízení spotřeby: Zastaveno

en: Power management: Active
cs: Řízení spotřeby: Aktivní

en: Power management is already inhibited by another program
cs: Správa napájení je už potlačena jiným programem

en: Power management: inhibited by another program
cs: Správa napájení: potlačena jiným programem

en: Apps inhibiting power management:
cs: Aplikace blokující správu napájení:

en: Inhibit applet
cs: Applet dočasného potlačení úspory energie

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
cs: Oznámení

en: Notifications: Active
cs: Upozornění: Aktivní

en: Notifications: Inhibited
cs: Upozornění: Zastavené

en: Show Keyboard Layout
cs: Zobrazit rozložení klávesnice

en: Show Character Table
cs: Zobrazit tabulku se speciálními znaky

en: Keyboard Settings
cs: Nastavení klávesnice

en: Add to panel
cs: Přidat na panel

en: Add to desktop
cs: Přidat na plochu

en: Remove from favorites
cs: Odebrat z oblíbených

en: Add to favorites
cs: Přidat do oblíbených

en: Uninstall
cs: Odinstalovat

en: This file is no longer available
cs: Tento soubor už není k dispozici

en: Open with
cs: Otevřít s

en: Other application...
cs: Jiná aplikace…

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
cs: Nabídka

en: Edit menu
cs: Upravit nabídku

en: Recent Files
cs: Nedávno otevřené soubory

en: Clear list
cs: Vymazat seznam

en: Clear all recent documents
cs: Vymazat seznam všech nedávno otevřených dokumentů

en: No recent documents
cs: Žádné nedávno otevřené dokumenty

en: All Applications
cs: Všechny aplikace

en: Lock Screen
cs: Zamknout obrazovku

en: Lock the screen
cs: Uzamknout obrazovku

en: Leave the session
cs: Opustit sezení

en: Shut down the computer
cs: Vypnout počítač

en: <unknown>
cs: <neznámé>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
cs: vypnuto

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
cs: není pod správou

en: disconnecting...
cs: odpojování…

en: connecting...
cs: připojování…

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
cs: vyžadováno ověření

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
cs: chybí firmware

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
cs: kabel odpojen

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
cs: není k dispozici

en: connection failed
cs: připojení se nezdařilo

en: More
cs: Více

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
cs: Připojeno (soukromé)

en: Wifi
cs: WiFi

en: Auto Ethernet
cs: Automatické připojení k ethernetu

en: Auto broadband
cs: Automatické připojení k mobilní síti

en: Auto dial-up
cs: Automatické připojení přes vytáčené spojení

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
cs: Automatické %s

en: Auto bluetooth
cs: Automatické připojení bluetooth

en: Auto wireless
cs: Automatické bezdrátové připojení

en: Enable networking
cs: Zapnout síťové služby

en: Wired
cs: Drátová síť

en: Wireless
cs: Bezdrátová síť

en: Mobile broadband
cs: Mobilní připojení

en: VPN Connections
cs: VPN připojení

en: WIREGUARD Connections
cs: Připojení WireGuard

en: Network Settings
cs: Síťová nastavení

en: Network Connections
cs: Síťová připojení

en: Connection failed
cs: Připojení se nezdařilo

en: Activation of network connection failed
cs: Aktivace připojení se nezdařila

en: Networking is disabled
cs: Síťové služby jsou vypnuté

en: No connection
cs: Nepřipojeno

en: Connecting to the cellular network...
cs: Připojování k mobilní síti…

en: Connecting to the wireless network...
cs: Připojování k bezdrátové síti…

en: Connecting to the wired network...
cs: Připojování k drátové síti…

en: Connecting to the VPN...
cs: Připojování k síti VPN…

en: Connecting to WIREGUARD...
cs: Připojování do WireGuard…

en: Connecting to the network...
cs: Připojování k síti…

en: Connected to the wireless network
cs: Připojeno k bezdrátové síti

en: Wireless connection
cs: Bezdrátové připojení

en: (Limited connectivity)
cs: (Omezené připojení)

en: Connected to the wired network
cs: Připojeno k drátové síti

en: Connected to the cellular network
cs: Připojeno k mobilní síti

en: Connected to the VPN
cs: Připojeno k VPN

en: Connected to WIREGUARD
cs: Připojeno do WireGuard

en: Connected to the network
cs: Připojeno k síti

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
cs: Vyčistit frontu oznámení

en: Notification Settings
cs: Nastavení oznamování

en: No notifications
cs: Žádná oznámení

en: %d notification | %d notifications
cs[0]: %d oznámení
cs[1]: %d oznámení
cs[2]: %d oznámení

en: just now
cs: právě teď

en: %d second ago | %d seconds ago
cs[0]: před %d sekundou
cs[1]: před %d sekundami
cs[2]: před %d sekundami

en: %d minute ago | %d minutes ago
cs[0]: Před %d minutou
cs[1]: před %d minutami
cs[2]: před %d minutami

en: Enable on-screen keyboard
cs: Povolit klávesnici na obrazovce

en: Click to toggle the on-screen keyboard
cs: Kliknutím zapnete/vypnete zobrazování klávesnice na obrazovce

en: Click to enable the on-screen keyboard
cs: Kliknutím zapnete zobrazování klávesnice na obrazovce

en: Launch
cs: Spustit

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
cs: Spouštěče z panelu

en: Power Saver
cs: Spořič energie

en: Balanced
cs: Vyvážené

en: Performance
cs: Vysoký výkon

en: Battery full
cs: Akumulátor nabitý

en: Battery almost full
cs: Akumulátor téměř nabitý

en: Battery good
cs: Akumulátor v pořádku

en: Low battery
cs: Nízká úroveň nabití akumulátoru

en: Critically low battery
cs: Kriticky nízká úroveň nabití akumulátoru

en: AC adapter
cs: Síťový napájecí zdroj

en: Laptop battery
cs: Akumulátor notebooku

en: UPS
cs: Zdroj nepřeruš. napájení (UPS)

en: Mouse
cs: Myš

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
cs: Klávesnice

en: PDA
cs: Osobní digitální asistent (PDA)

en: Cell phone
cs: Mobilní telefon

en: Media player
cs: Přenosný přehrávač

en: Computer
cs: Počítač

en: Gaming input
cs: Herní vstup

en: Pen
cs: Pero

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
cs: Síť

en: Speakers
cs: Reproduktory

en: Audio device
cs: Zvukové zařízení

en: Remote control
cs: Dálkové ovládání

en: Printer
cs: Tiskárna

en: Scanner
cs: Skener

en: Camera
cs: Kamera

en: Wearable
cs: Nositelné

en: Toy
cs: Hračka

en: Bluetooth device
cs: Bluetooth zařízení

en: Brightness
cs: Jas

en: Keyboard backlight
cs: Podsvícení klávesnice

en: Power Settings
cs: Nastavení napájení

en: Charging
cs: Nabíjí se

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
cs[0]: Nabíjení – %d hodina do úplného nabití
cs[1]: Nabíjení – %d hodiny do úplného nabití
cs[2]: Nabíjení – %d hodin do úplného nabití

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
cs: Nabíjení – %d %s %d %s do úplného nabití

en: hour | hours
cs[0]: hodina
cs[1]: hodiny
cs[2]: hodin

en: minute | minutes
cs[0]: minuta
cs[1]: minuty
cs[2]: minut

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
cs[0]: Nabíjení – %d minuta do úplného nabití
cs[1]: Nabíjení – %d minuty do úplného nabití
cs[2]: Nabíjení – %d minut do úplného nabití

en: Fully charged
cs: Plně nabito

en: Using battery power
cs: Napájeno z akumulátoru

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
cs[0]: Napájeno z akumulátoru – zbývá %d hodina
cs[1]: Napájeno z akumulátoru – zbývají %d hodiny
cs[2]: Napájeno z akumulátoru – zbývá %d hodin

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
cs: Napájeno z akumulátoru – zbývá %d %s %d %s

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
cs[0]: Napájeno z akumulátoru – zbývá %d minuta
cs[1]: Napájeno z akumulátoru – zbývají %d minuty
cs[2]: Napájeno z akumulátoru – zbývá %d minut

en: Fully discharged
cs: Úplně vybitý

en: Not charging
cs: Nenabíjí se

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
cs: Tiskárny

en: Cancel all jobs
cs: Zrušit všechny úlohy

en: '%s' on %s
cs: '%s' na %s

en: Send to front
cs: Odeslat do fronty

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
cs: Nedávno otevřené dokumenty

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
cs: Odpojitelné jednotky

en: Open file manager
cs: Otevřít správce souborů

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
cs: Zobrazit všechna okna

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
cs: Nastavení

en: Hi there!
cs: Ahoj!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
cs: ZMÁČKLI JSTE TLAČÍTKO!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
cs: POUŽILI JSTE KLÁVESOVOU ZKRATKU!!!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
cs: Kliknutím levým tlačítkem zobrazíte plochu, prostředním tlačítkem zobrazíte miniaplikace plochy

en: Show Desklets
cs: Zobrazit miniaplikace plochy

en: Click to pause the slideshow
cs: Prezentaci pozastavíte kliknutím

en: Click to resume the slideshow
cs: Kliknutím pokračujete v prezentaci

en: The slideshow is disabled
cs: Prezentace je pozastavena

en: Slideshow
cs: Prezentace

en: Next Background
cs: Další pozadí

en: Background Settings
cs: Nastavení pozadí

en: Current background:
cs: Stávající pozadí:

en: Playing
cs: Přehrávání

en: Paused
cs: Pozastaveno

en: Stopped
cs: Zastaveno

en: Volume
cs: Hlasitost

en: Unknown Artist
cs: Neznámý interpret

en: Unknown Album
cs: Neznámé album

en: Unknown Title
cs: Neznámý název

en: Previous
cs: Předchozí

en: Play
cs: Přehrát

en: Stop
cs: Zastavit

en: Next
cs: Další

en: Consecutive Playing
cs: Přehrávání popořadě

en: No Shuffle
cs: Nemíchat

en: Open Player
cs: Otevřít přehrávač

en: Quit Player
cs: Ukončit přehrávač

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Repeat Single
cs: Opakovat jedinou

en: Repeat All
cs: Opakovat vše

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
cs: Náhodné pořadí

en: Mute output
cs: Ztlumit výstup

en: Mute input
cs: Ztlumit vstup

en: Applications
cs: Aplikace

en: Output device
cs: Výstupní zařízení

en: Input device
cs: Vstupní zařízení

en: Launch player
cs: Spustit přehrávač

en: Choose player controls
cs: Vyberte ovládání přehrávače

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
cs: Opravdu chcete vymazat všechny soubory z Koše?

en: This operation cannot be undone.
cs: Tuto operaci nelze vrátit zpět.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
cs: Koš

en: Empty Trash
cs: Vysypat Koš

en: Open Trash
cs: Otevřít Koš

en: Log Out...
cs: Odhlásit…

en: Power Off...
cs: Vypnout…

en: Remove 'Window list'
cs: Odebrat „Seznam oken“

en: All windows
cs: Všechna okna

en: Manage workspaces (Expo)
cs: Spravovat pracovní plochy (přehled ploch)

en: Add a new workspace
cs: Přidat novou plochu

en: Remove the current workspace
cs: Odstranit plochu na které se nacházíte

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
cs: Normální

en: Left
cs: Vlevo

en: Right
cs: Vpravo

en: Upside-down
cs: Vzhůru nohama

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section
en: Display
cs: Displej

en: Configure display settings...
cs: Upravit nastavení displeje…

en: Clock
cs: Hodiny

en: Edit launcher
cs: Upravit spouštěč

en: Photo Frame
cs: Fotorámeček

en: Control Center
cs: Ovládací panely

en: Users and Groups
cs: Uživatelé a skupiny

en: Add or remove users and groups
cs: Přidat nebo odstranit uživatele a skupiny

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
cs: Virtuální klávesnice

en: Turn on-screen keyboard on or off
cs: Zapnout nebo vypnout klávesnici na obrazovce

en: Valid name
cs: Platný název

en: The name cannot be empty.
cs: Název nemůže zůstat nevyplněný.

en: Valid executable
cs: Platný spustitelný soubor

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
cs: Spustitelný soubor není platný. Nemůže být prázdný a je třeba, aby mezery v popisu umístění byly zbaveny významu (escape) zpětným lomítkem (\).

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
cs: V tomto místě spuštěč nelze vytvořit. Chcete ho namísto toho přidat na Plochu?

en: Choose a command
cs: Zvolte příkaz

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
cs: Chcete tento spouštěč přidat také do Nabídky? Pro začátek bude vložen do kategorie „Ostatní“.

en: Screen Locker
cs: Zámek obrazovky

en: Please type an away message for the lock screen
cs: Zde je možné zadat zprávu zobrazovanou na zamčené obrazovce pro ostatní, zatímco budete pryč

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Administration
cs: Správa

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
cs: sít, bezdrátové, wifi, ethernet, širokopásmové, Internet

en: color, profile, display, printer, output
cs: barva, profil, zobrazení, tiskárna, výstup

en: Graphics Tablet
cs: Grafický tablet

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
cs: wacom, digitalizovat, tablet, grafika, kalibrovat, stylus

en: printers, laser, inkjet
cs: tiskárny, laser, inkoust

en: Firewall
cs: Brána firewall

en: firewall, block, filter, programs
cs: firewall, blok, filtr, programy

en: Languages
cs: Jazyky

en: language, install, foreign
cs: jazyk, instalovat, cizí

en: Input Method
cs: Metoda zadávání znaků

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
cs: jazyk, instalovat, cizí, vstup, metoda, čínština, korejština, japonština, psaní

en: Login Window
cs: Přihlašovací okno

en: login, lightdm, mdm, gdm, manager, user, password, startup, switch
cs: přihlášení, lightdm, mdm, gdm, správce, uživatel, heslo, zapnutí, přepnutí

en: login, lightdm, manager, settings, editor
cs: přihlášení, lightdm, správa, nastavení, editor

en: login, gdm, manager, user, startup, switch
cs: přihlášení, gdm, správce, uživatel, spuštění, přepínač

en: Driver Manager
cs: Správa ovladačů

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
cs: grafika, ovladač, wifi, karta, hardware, proprietní, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Nvidia Settings
cs: Nastavení nVidia

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
cs: video, ovladač, proprietární, nvidia, nastavení

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
cs: Zdroje softwaru

en: ppa, repository, package, source, download
cs: ppa, repozitář, balíček, zdroj, stažení

en: Package Management
cs: Správa balíčků

en: update, install, repository, package, source, download
cs: aktualizace, instalace, repozitář, balíček, zdroj, stažení

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
cs: uživatel, uživatelé, účet, účty, skupina, skupiny, heslo

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
cs: bluetooth,  modul, přenos, mobilní

en: Manage Services and Units
cs: Správa služeb a systemd jednotek

en: systemd, units, services, systemctl, init
cs: systemd, jednotky, služby, systemctl, init

en: Disks
cs: Disky

en: disks, manage, hardware, management, hard, hdd, pendrive, format, erase, test, create, iso, ISO, disk, image
cs: Disky, spravovat, hardware, správa, hard, hdd, klíčenka, formátovat, vymazat, test, vytvořit, iso, ISO, disk, obraz

en: Online Accounts
cs: On-line účty

en: ppa, repository, package, source, download, video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
cs: ppa, repozitář, balíček, zdroj, stáhování, video, ovladač, wifi, karta, hardware, proprietární, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Back to all settings
cs: Zpět na všechna nastavení

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
cs: Název skupiny nemůže obsahovat velká písmena nebo mezery

en: Change Password
cs: Změnit heslo

en: New password
cs: Nové heslo

en: Confirm password
cs: Zopakování hesla (potvrzení)

en: Generate a password
cs: Vytvořit náhodné heslo

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
cs: Je třeba, aby nové heslo bylo alespoň 8 znaků dlouhé

en: Show password
cs: Zobrazit heslo

en: An error occurred. Your password was not changed.
cs: Došlo k chybě. Heslo nebylo změněno.

en: Change
cs: Změnit

en: Too short
cs: Příliš krátké

en: Weak
cs: Slabé

en: Fair
cs: Přijatelné

en: Good
cs: Dobré

en: Strong
cs: Silné

en: Standard
cs: Standardní

en: Administrator
cs: Správce

en: Account Type
cs: Typ účtu

en: Full Name
cs: Celé jméno

en: Invalid username
cs: Neplatné uživatelské jméno

en: A user with the name '%s' already exists.
cs: Uživatel se jménem „%s“ už existuje

en: Users
cs: Uživatelé

en: Groups
cs: Skupiny

en: Click to change the picture
cs: Obrázek změníte kliknutím na něj

en: Browse for more pictures...
cs: Procházet další obrázky…

en: Click to change the name
cs: Jméno změníte kliknutím na něj

en: Click to change the password
cs: Heslo změníte kliknutím na něj

en: Click to change the groups
cs: Členství ve skupinách změníte kliknutím na jejich seznam

en: Picture
cs: Obrázek

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
cs: Jméno

en: Open
cs: Otevřít

en: Images
cs: Obrázky

en: No password set
cs: Není nastaveno žádné heslo

en: Set at login
cs: Nastavit při přihlášení

en: This user is currently logged in
cs: Tento uživatel je právě přihlášen

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
cs: Domovská složka uživatele je šifrovaná. Kvůli zachování přístupu do ní by heslo měl měnit pouze sám uživatel.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
cs: Opravdu chcete trvale odstranit %s a všechny soubory spojené s tímto uživatelem?

en: This group is set as %s's primary group
cs: Tato skupina je nastavena jako hlavní pro uživatele %s

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
cs: Opravdu chcete trvale smazat %s?

en: Group Name
cs: Název skupiny

en: Previous instance
cs: Předchozí výskyt

en: Next instance
cs: Následující výskyt

en: More options
cs: Další možnosti

en: Import from a file
cs: Importovat ze souboru

en: Export to a file
cs: Exportovat do souboru

en: Reset to defaults
cs: Vrátit do výchozích hodnot

en: Reload %s
cs: Znovu načíst %s

en: Settings for %s
cs: Nastavení pro %s

en: Select or enter file to export to
cs: Vyberte nebo zadejte umístění souboru pro export

en: JSON files
cs: JSON soubory

en: Select a JSON file to import
cs: Vyberte soubor typu JSON pro import

en: Cancel Job
cs: Zrušit úlohu

en: Do you really want to cancel this job?
cs: Opravdu chcete tuto úlohu zrušit?

en: Keep Printing
cs: Pokračovat v tisku

en: Do you really want to cancel all jobs?
cs: Opravdu chcete zrušit všechny úlohy?

en: Cancel All Jobs
cs: Zrušit všechny úlohy

en: Random
cs: Náhodné

en: Show
cs: Zobrazit

en: Item
cs: Položka

en: Select a date
cs: Vybrat datum

en: %R:%S
cs: %k∶%M∶%S

en: %l:%M:%S %p
cs: %l∶%M:%S %p

en: %l:%M %p
cs: %H:%M

en: Select a time
cs: Vyberte čas

en: Hour
cs: Hodina

en: Minute
cs: Minuta

en: Second
cs: Sekunda

en: This applet is currently enabled
cs: Tento applet je nyní zapnutý

en: This desklet is currently enabled
cs: Tato miniaplikace plochy je nyní zapnutá

en: This extension is currently enabled
cs: Toto rozšříření je nyní zapnuté

en: by %s
cs: podle %s

en: Configure
cs: Nastavit

en: This is a system applet. It cannot be removed.
cs: Toto je systémový applet. Není možné ho odebrat.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
cs: Toto je systémová miniaplikace plochy. Není možné ji odebrat.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
cs: Toto je systémové rozšíření. Není možné ho odebrat.

en: This applet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
cs: Tento applet obsahuje volání funkcí které potenciálně mohou způsobit pád nebo zamrznutí prostředí Cinnamon. Pokud narážíte na pády nebo zamrzání, zkuste tento aplet odebrat.

en: This desklet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
cs: Tato miniaplikace plochy obsahuje volání funkcí které potenciálně mohou způsobit pád nebo zamrznutí prostředí Cinnamon. Pokud narážíte na pády nebo zamrzání, zkuste tuto miniaplikaci odebrat.

en: This extension contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
cs: Toto rozšíření obsahuje volání funkcí které potenciálně mohou způsobit pád nebo zamrznutí prostředí Cinnamon. Pokud narážíte na pády nebo zamrzání, zkuste toto rozšíření odebrat.

en: About
cs: O aplikaci

en: Extension %s is not compatible with your version of Cinnamon.
cs: Rozšíření %s není kompatibilní s vámi používanou verzí Cinnamon.

en: There are multiple instances enabled. Are you sure you want to remove all of them?
cs: Je zapnuto vícero instancí. Opravdu chcete odebrat všechny?

en: Are you sure you want to completely remove %s?
cs: Opravdu chcete úplně odebrat %s?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
cs: Tímto obnovíte výchozí sadu zapnutých appletů. Opravdu to chcete provést?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
cs: Tímto obnovíte výchozí sadu zapnutých miniaplikací pracovní plochy. Opravdu to chcete provést?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
cs: Tímto vypnete všechna aktivní rozšíření. Opravdu to chcete provést?

en: This will remove all actions. Are you sure you want to do this?
cs: Tímto se odstraní všechny akce. Opravdu odstranit?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
cs: Při načítání %s se něco pokazilo. Ověřte, že používáte nejnovější verzi a pak tento problém prosím nahlaste vývojářům.

en: Installed
cs: Nainstalováno

en: Install
cs: Nainstalovat

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Sort by
cs: Řadit podle

en: Popularity
cs: Oblíbenost

en: Date
cs: Datum

en: Upgradable
cs: Balíčky, které lze aktualizovat

en: More info
cs: Více informací

en: Refresh
cs: Znovu načíst

en: Update all
cs: Aktualizovat vše

en: %d update available | %d updates available
cs[0]: Je k dispozici %d aktualizace
cs[1]: Jsou k dispozici %d aktualizace
cs[2]: Je k dispozici %d aktualizací

en: No updates available
cs: Nejsou k dispozici žádné aktualizace

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
cs: Klikněte na kapátko, poté klikněte na libovolné místo na obrazovce a vyberte tak barvu

en: Click to set a new accelerator key.
cs: Kliknutím nastavte novou urychlující klávesu.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
cs: Stiskem Esc nebo opětovným kliknutím operaci zrušíte.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
cs: Stiskem klávesy Backspace smažete stávající přiřazení klávesy.

en: unassigned
cs: nepřiřazeno

en: Pick an accelerator
cs: Zvolte zkratku

en: Continue
cs: Pokračovat

en: 
    This key combination, '<b>%s</b>' should not be used because it would become impossible to type using this key.
cs: 
    Tato kombinace kláves, „<b>%s</b>“ by neměla být používána, protože by nebylo možné pomocí této kombinace kláves psát.

en: Please try again using a modifier key such as Control, Alt or Super (Windows key).
cs: Zkuste to prosím znovu pomocí modifikační klávesy, jako je Ctrl, Alt nebo Super (klávesa Windows).

en: Continue only if you are certain this is what you want, otherwise press cancel.
cs: Pokračujte pouze pokud víte, co chcete. V opačném případě stiskněte Storno.

en: Checking dependencies
cs: Kontrola součástí, na kterých závisí

en: Please install: %s
cs: Je třeba doinstalovat: %s

en: _Cancel
cs: _Storno

en: _Open
cs: _Otevřít

en: Sound files
cs: Zvukové soubory

en: Downloading images:
cs: Stahování obrázků:

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
cs: Došlo k chybě při pokusu o přístup k serveru. Zkuste to za chvíli znovu.

en: Something went wrong with the spices download. Please try refreshing the list again.
cs: Při stahování spices doplňků se něco pokazilo. Zkuste seznam obnovit znovu.

en: Refreshing the cache
cs: Aktualizuje se mezipaměť

en: Installing %s
cs: Instaluje se %s

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
cs: Při instalaci %s došlo k chybě. Nahlaste prosím tuto událost vývojářům.

en: Uninstalling %s
cs: Odinstalovává se %s

en: A problem occurred while removing %s.
cs: Při odebírání %s došlo k problému.

en: 
    
    Details:  %s
cs: 
    
    Podrobnosti: %s

en: Add new entry
cs: Přidat novou položku

en: Remove selected entry
cs: Odstranit vybranou položku

en: Edit selected entry
cs: Upravit vybranou položku

en: Move selected entry up
cs: Přesunout vybranou položku nahoru

en: Move selected entry down
cs: Přesunout vybranou položku dolů

en: Edit entry
cs: Upravit položku

en: Configure accessibility features
cs: Nastavit funkce pro zpřístupnění hendikepovaným

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
cs: lupa, mluvení, přístupnost, přiblížení, klávesy, kontrast

en: Visual
cs: Zrakové

note: Visual Aids
en: Visual Aids
cs: Vizuální pomůcky

en: High contrast
cs: Vysoký kontrast

en: Large text
cs: Velký text

en: Screen reader
cs: Čtení obrazovky

en: Configure screen reader
cs: Nastavení čtečky obrazovky

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
cs: Zvětšování plochy

en: Enable zoom
cs: Zapnout zvětšování

en: Magnification
cs: Zvětšení

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Mouse wheel modifier
cs: Modifikátor kolečka myši

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
cs: Pokud je tato modifikující klávesa stisknutá a rolujete kolečkem, zvětšuje nebo zmenšuje se zobrazení.

en: Scroll at screen edges
cs: Posouvání na okrajích obrazovky

en: Keep cursor centered
cs: Držet kurzor uprostřed

en: Cursor moves with contents
cs: Kurzor se hýbe s obsahem

en: Cursor pushes contents around
cs: Kurzor posunuje obsah

en: Mouse tracking mode
cs: Režim sledování myši

en: Lens mode
cs: Režim lupy

en: Square
cs: Čtvercový

en: Horizontal strip
cs: Vodorovný pruh

en: Vertical strip
cs: Svislý pruh

en: Lens shape
cs: Tvar lupy

en: Full screen
cs: Celá obrazovka

en: Top half
cs: Horní polovina

en: Bottom half
cs: Spodní polovina

en: Left half
cs: Levá polovina

en: Right half
cs: Pravá polovina

en: Screen position
cs: Pozice na obrazovce

en: Enable the on-screen keyboard
cs: Zapnout klávesnici na obrazovce

en: Touch
cs: Dotykové

en: Full scale
cs: Plný rozsah

en: Scanning
cs: Skenování

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
cs: Rozvržení klávesnice

en: At the bottom of the screen
cs: V dolní části obrazovky

en: At the top of the screen
cs: V horní části obrazovky

en: Keyboard position
cs: Umístění klávesnice

en: A quarter of the screen
cs: Čtvrtina obrazovky

en: A third of the screen
cs: Třetina obrazovky

en: Half of the screen
cs: Polovina obrazovky

en: Keyboard size
cs: Velikost klávesnice

en: Show the keyboard any time something expects input
cs: Zobrazit klávesnici pokaždé, když je očekáván vstup

en: Show keyboard only when the user activates it
cs: Zobrazit klávesnici jen pokud ji uživatel aktivuje

en: Activation mode
cs: Režim aktivace

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
cs: Indikátory kláves

en: Use visual indicator on Caps and Num Lock
cs: Vizuální upozorňování na zapnutý Caps Lock a Num Lock

en: Use audio indicator on Caps and Num Lock
cs: Zvukové upozorňování na zapnutý Caps Lock a Num Lock

en: Sound to use Caps or Num Lock on
cs: Zvuk při zapnutí Caps Lock nebo Num Lock

en: Sound to use Caps or Num Lock off
cs: Zvuk při vypnutí Caps Lock nebo Num Lock

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
cs: Zpětná vazba z události (potřebné pro upozorňování pomůckami pro usnadnění psaní)

en: Enable visual alerts
cs: Zapnout vizuální upozorňování

en: Flash the entire monitor
cs: Probliknout celým monitorem

en: Flash the active window
cs: Probliknout aktivním oknem

en: Visual style
cs: Vizuální styl

en: Enable audio alerts
cs: Zapnout zvuková upozorňování

en: Sound to use for window alerts
cs: Zvuk pro upozornění oken

en: Typing assistance
cs: Usnadnění psaní

note: Stickykeys
en: Sticky keys
cs: Klávesy jedním prstem

en: Treat a sequence of modifier keys as a combination
cs: Považovat posloupnost modifikačních kláves za kombinaci

en: Disable if two modifiers are pressed together
cs: Vypnout při stisknutí dvou modifikačních kláves najednou

en: Alert when a modifier key is pressed
cs: Upozornit při stisknutí modifikační klávesy

note: Slowkeys
en: Slow keys
cs: Pomalé klávesy

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
cs: Přidat prodlevu mezi stisk klávesy a jeho přijetí

en: Alert when a key is pressed
cs: Upozornit na stisk klávesy

en: Alert when a key is accepted
cs: Upozornit na přijetí klávesy

en: Alert when a key is rejected
cs: Upozornit na odmítnutí klávesy

en: Acceptance delay
cs: Zdržení přijetí

en: Short
cs: Krátké

en: Long
cs: Dlouhé

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
cs: Prevence vícenásobného stisku kláves

en: Ignore fast duplicate keypresses
cs: Ignorovat rychle po sobě jdoucí vícenásobné stisky klávesy

note: Mousekeys
en: Mouse keys
cs: Myš klávesnicí

en: Control the pointer using the keypad
cs: Ovládat ukazatel pomocí klávesnice

en: Initial delay
cs: Počáteční prodleva

en: Shorter
cs: Kratší

en: Longer
cs: Delší

en: Acceleration time
cs: Čas zrychlení

en: Maximum speed
cs: Nejvyšší rychlost

en: Slower
cs: Pomaleji

en: Faster
cs: Rychleji

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
cs: Vyvolat kliknutí pravým tlačítkem podržením hlavního tlačítka

en: Trigger a click when the pointer hovers
cs: Vyvolat kliknutí najetím ukazatelem

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
cs: Prodleva

en: Motion threshold
cs: Práh toho, co už považovat za pohyb

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Small
cs: Nízký

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Large
cs: Vysoký

en: Manage your actions
cs: Spravovat své akce

en: action
cs: akce

en: Actions
cs: Akce

en: Manage
cs: Spravovat

en: Download
cs: Stáhnout

en: Layout
cs: Rozvržení

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: Installed actions
cs: Nainstalované akce

en: Remove all
cs: Odstranit vše

en: Manage Cinnamon applets
cs: Správa Cinnamon appletů

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
cs: Konkrétní instance je možné odebrat v režimu úprav panelu (pomocí kontextové nabídky).

en: Installed applets
cs: Nainstalované applety

en: Reset all
cs: Resetovat vše

en: Previous Panel
cs: Předchozí panel

en: Next Panel
cs: Následující panel

en: Solid color
cs: Jednolitá barva

en: Horizontal gradient
cs: Vodorovný přechod

en: Vertical gradient
cs: Svislý přechod

en: No picture
cs: Žádný obrázek

en: Mosaic
cs: Mozaika

en: Centered
cs: Vystředit

en: Scaled
cs: Přizpůsobit

en: Stretched
cs: Roztáhnout

en: Spanned
cs: Roztaženo

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Change your desktop's background
cs: Změna pozadí plochy

en: background, picture, slideshow
cs: pozadí, obrázek, prezentace

en: Backgrounds
cs: Pozadí

en: Add Folder
cs: Přidat složku

en: Add new folder
cs: Přidat novou složku

en: Remove selected folder
cs: Odebrat vybranou složku

en: Play backgrounds as a slideshow
cs: Přehrávat pozadí jako prezentaci

en: minutes
cs: minut

en: Play images in random order
cs: Zobrazovat obrázky v náhodném pořadí

en: Picture aspect
cs: Vlastnosti obrázku

en: Manage date and time settings
cs: Nastavení data a času

en: time, date, calendar, format, network, sync
cs: čas, datum, kalendář, formát, síť, synchronizace

en: Date & Time
cs: Datum a čas

en: Date and Time
cs: Datum a čas

en: Network time
cs: Čas ze sítě

en: Manually set date and time
cs: Ruční nastavení data a času

en: Format
cs: Formát

en: Use 24h clock
cs: Použít 24h formát

en: Display the date
cs: Zobrazovat datum

en: Display seconds
cs: Zobrazovat sekundy

en: Use locale default
cs: Použít místní výchozí nastavení

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: First day of week
cs: První den týdne

en: Region
cs: Oblast

en: City
cs: Město

en: Multimedia
cs: Multimédia

en: Office
cs: Kancelář

en: System
cs: Systém

en: Mail
cs: E-mail

en: Music
cs: Hudba

en: Photos
cs: Fotografie

en: Spreadsheet
cs: Tabulka

en: Source Code
cs: Zdrojový kód

en: File Manager
cs: Správce souborů

en: Plain Text
cs: Prostý text

en: CD audio
cs: Audio CD

en: Select an application for audio CDs
cs: Vyberte aplikaci pro zvuková CD

en: DVD video
cs: Video DVD

en: Select an application for video DVDs
cs: Vyberte aplikaci pro DVD s videem

en: Music player
cs: Přehrávač hudby

en: Select an application to run when a music player is connected
cs: Vyberte aplikaci, která má být spuštěna po připojení hudebního přehrávače (přístroj)

en: Select an application to run when a camera is connected
cs: Vyberte aplikaci která má být spuštěna po připojení fotoaparátu

en: Select an application for software CDs
cs: Vyberte aplikaci pro optická média se softwarem

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info strings, just here to fix capitalization of the English originals. If the shared-mime-info translation works for your language, simply leave these untranslated.
en: audio DVD
cs: zvukové DVD

en: blank Blu-ray disc
cs: prázdný disk Blu-ray

en: blank CD disc
cs: prázdný disk CD

en: blank DVD disc
cs: prázdný disk DVD

en: blank HD DVD disc
cs: prázdný disk HD DVD

en: Blu-ray video disc
cs: videodisk Blu-ray

en: e-book reader
cs: Čtečka elektronických knih

en: HD DVD video disc
cs: videodisk HD DVD

en: Windows software
cs: Software pro systém Windows

en: Command-line option for your terminal to execute a passed-in command.
cs: Možnost příkazového řádku pro váš terminál pro provedení předaného příkazu.

en: Ask what to do
cs: Zeptat se, co dělat

en: Open folder
cs: Otevřít složku

en: Do nothing
cs: Nedělat nic

en: Other Media
cs: Ostatní média

en: Select how other media should be handled
cs: Vyberte jak by mělo být zacházeno s ostatními médii

en: _Action:
cs: _Akce:

en: Preferred Applications
cs: Upřednostňované aplikace

en: media, defaults, applications, programs, removable, browser, email, calendar, music, videos, photos, images, cd, autoplay, favorite, apps
cs: média, výchozí, aplikace, programy, vyjímatelné, prohlížeč, e-mail, kalendář, hudba, videa, fotky, obrázky, cd, automatické spouštění, oblíbené

en: Preferred applications
cs: Upřednostňované aplikace

en: Calculator
cs: Kalkulačka

en: Terminal
cs: Příkazový řádek

en: Arguments
cs: Parametry

en: Removable media
cs: Vyjímatelná média

en: Prompt or start programs on media insertion
cs: Dotazování nebo spouštění programů při vložení medií

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
cs: _Ostatní média…

en: Manage your Cinnamon desklets
cs: Spravovat Cinnamon miniaplikace pracovní plochy

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
cs: Konkrétní instance můžete z pracovní plochy odebrat prostřednictvím kontextové nabídky dané miniaplikace

en: desklet, desktop, slideshow
cs: miniaplikace, plocha, prezentace

en: Desklets
cs: Miniaplikace plochy

en: General Settings
cs: Obecná nastavení

en: General Desklets Settings
cs: Obecná nastavení miniaplikací pracovní plochy

en: No decoration
cs: Bez dekorace

en: Border only
cs: Pouze okraje

en: Border and header
cs: Okraje a záhlaví

en: Decoration of desklets
cs: Dekorace miniaplikací pracovní plochy

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
cs: Poznámka: Některé miniaplikace vyžadují, aby rámeček/záhlaví byly přítomné vždy.

en: Such requirements override the settings selected here
cs: Takové požadavky přebíjí nastavení zvolená  zde

en: Snap desklets to grid
cs: Přichytit miniaplikace k mřížce

en: Width of desklet snap grid
cs: Velikost mřížky pro miniaplikace

en: Lock desklets in their current position
cs: Uzamknout deskety v jejich aktuální poloze

en: Installed desklets
cs: Nainstalované miniaplikace plochy

en: Manage your desktop icons
cs: Správa ikon na ploše

en: desktop, home, button, trash
cs: plocha, domů, tlačítko, koš

en: Desktop
cs: Pracovní plocha

en: Manage display settings
cs: Spravovat nastavení zobrazení

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
cs: displej, obrazovka, monitor, rozvržení, rozlišení, dual, lcd

en: Disable automatic screen rotation
cs: Vypnout automatické otáčení obrazovky

en: Select this option to disable automatic screen rotation on hardware equipped with supported accelerometers.
cs: Vyberte tuto možnost, pokud si nepřejete automatické otáčení obrazovky na strojích, vybaveným podporovanými akcelerometry, ke kterému by jinak docházelo.

en: Enable fractional scaling controls (experimental)
cs: Zapnout ovládací prvky neceločíselného měřítka (experimentální)

en: Select this option to display additional layout controls for per-monitor scaling.
cs: Tuto možnost vyberte, pokud chcete zobrazit další ovládací prvky rozložení pro měřítko zobrazení na jednotlivých monitorech.

en: Control Cinnamon visual effects.
cs: Nastavení vizuálních efektů prostředí Cinnamon.

en: effects, window
cs: efekty, okno

en: Effects
cs: Efekty

en: Desktop and window effects
cs: Efekty plochy a oken

en: Effects on dialog boxes
cs: Efekty dialogových oken

en: Effects on menus
cs: Efekty nabídek

en: Session startup animation
cs: Animace při startu systému

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
cs: Stmívací efekt na Cinnamon posuvnících (jako např. v seznamu nabídky aplikací)

en: Window effects
cs: Efekty oken

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
cs: Žádná

en: Traditional
cs: Tradiční

en: Fly
cs: Let

en: New windows or unminimizing existing ones
cs: Nová okna nebo obnovení stávajících

en: Closing windows
cs: Zavírání oken

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
cs: Slábnutí

en: Minimizing windows
cs: Minimalizace oken

note: MAXIMIZING/TILING WINDOWS
en: Resizing and tiling windows
cs: Změna rozměrů a přichytávání oken

en: Window animation speed
cs: Rychlost animace okna

en: Manage your Cinnamon extensions
cs: Správa rozšíření pro prostředí Cinnamon

en: extension, addon
cs: rozšíření, přídavek

en: Extensions
cs: Rozšíření

en: Installed extensions
cs: Nainstalovaná rozšíření

en: Disable all
cs: Vypnout vše

en: Configure system fonts
cs: Nastavení systémových písem

en: font, size, small, large
cs: písmo, font, velikost, malé, velké

en: Font Selection
cs: Výběr písma

en: Default font
cs: Výchozí písmo

en: Desktop font
cs: Písmo plochy

en: Document font
cs: Písmo dokumentu

en: Monospace font
cs: Písmo s pevnou šířkou

en: Window title font
cs: Písmo záhlaví oken

en: Font Settings
cs: Nastavení písma

en: Grayscale
cs: Odstíny šedé

en: Rgba
cs: RGBA

en: Slight
cs: Nepatrná

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Medium
cs: Střední

en: Full
cs: Plná

en: Vertical RGB
cs: Svislé RGB

en: Vertical BGR
cs: Svislé BGR

en: Text scaling factor
cs: Měřítko textu

en: Hinting
cs: Korekce mapování na obrazové body (hinting)

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
cs: Hinting umožňuje zobrazovat jasný a čitelný text.

en: Antialiasing
cs: Vyhlazování

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
cs: Vyhlazování zakrývá nepravidelnosti v obrysech znaků (způsobené namapováním na obrazové body), čímž ho lze snadněji číst.

en: RGBA Order
cs: Pořadí subpixelů

en: The order of subpixel elements on an LCD screen, only used when antialiasing is set to 'rgba'
cs: Pořadí barev subpixelů v obrazových bodech LCD obrazovky – použito pouze když je vyhlazování nastaveno na RGBA

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
cs: Ostatní nastavení prostředí Cinnamon

en: logging, click
cs: přihlašování, klik

note: Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
cs: Obecné

en: Compositor Options
cs: Volby kompozitoru

en: Disable compositing for full-screen windows
cs: Vypnout kompozici pro celoobrazovková okna

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
cs: Zvolte tuto možnost a aplikace na celou obrazovku obejdou správce kompozice a fungují tak rychleji. Zrušte výběr, pokud máte problémy s trhaným zobrazováním.

en: Miscellaneous Options
cs: Různé předvolby

en: Enable timer when logging out or shutting down
cs: Zapnout odpočet při odhlašování nebo vypínání

en: Timer delay
cs: Prodleva časovače

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
cs: sekund

en: Memory limit
cs: Omezení paměti

en: Restart Cinnamon when it uses too much memory
cs: Restartovat prostředí Cinnamon, pokud využívá příliš mnoho paměti

en: MB
cs: MiB

en: Check frequency
cs: Perioda kontroly

en: Switch to right workspace
cs: Přepnout na plochu vpravo

note: Workspaces
en: Switch to left workspace
cs: Přepnout na plochu vlevo

en: Minimize window
cs: Minimalizovat okno

note: Windows
en: Maximize window
cs: Maximalizovat okno

en: Close window
cs: Zavřít okno

en: Move window to right workspace
cs: Přesunout okno na plochu vpravo

en: Move window to left workspace
cs: Přesunout okno na plochu vlevo

en: Make window fullscreen
cs: Okno na celou obrazovku

en: Exit window fullscreen
cs: Ukončit okno na celou obrazovku

en: Push tile up
cs: Posunout dlaždici nahoru

en: Push tile down
cs: Posunout dlaždici dolů

note: Windows - Tiling and Snapping
en: Push tile left
cs: Posunout dlaždici vlevo

en: Push tile right
cs: Posunout dlaždici vpravo

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
cs: Zobrazit pracovní plochu

en: Volume up
cs: Zesílit hlasitost

en: Volume down
cs: Zeslabit hlasitost

note: Sound and Media
en: Volume mute
cs: Ztlumit zvuk

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
cs: Přehrát/Pozastavit

en: Next track
cs: Následující skladba

en: Previous track
cs: Předchozí skladba

en: Zoom desktop in
cs: Přiblížit plochu

en: Zoom desktop out
cs: Oddálit plochu

en: Run a command
cs: Spustit příkaz

en: Trigger at gesture start
cs: Spustit při spuštění gesta

en: Trigger at gesture end
cs: Spustit na konci gesta

en: Manage touch gestures
cs: Správa dotykových gest

en: gesture, swipe, pinch, touch
cs: gesto, přejetí prstem, stisknutí, dotyk

en: Gestures
cs: Gesta

en: Check again
cs: Znovu zkontrolovat

en: Swipe
cs: Přejetí prstem

en: Swipe with 2 fingers
cs: Přejetí dvěma prsty

en: Touchscreen only
cs: Pouze dotyková obrazovka

en: Swipe with 3 fingers
cs: Přejetí třemi prsty

en: Swipe with 4 fingers
cs: Přejetí čtyřmi prsty

en: Swipe with 5 fingers
cs: Přejetí pěti prsty

en: Pinch
cs: Stisknutí

en: Pinch with %d fingers
cs: Stisknutí %d prsty

en: Pinch with 5 fingers
cs: Stisknutí pěti prsty

en: Tap
cs: Poklepání

en: Enable gestures
cs: Povolit gesta

en: Activation thresholds
cs: Aktivační prahy

en: In percentage of the touch surface
cs: V procentech dotykové plochy

en: 20%
cs: 20 %

en: 80%
cs: 80 %

en: The touchegg package must be installed for gesture support.
cs: Pro podporu gest musí být nainstalován balíček Touchegg.

en: Gestures are disabled
cs: Gesta jsou vypnuta

en: The Touchegg service is not running
cs: Služba Touchegg není spuštěna

en: Up
cs: Nahoru

en: Down
cs: Dolů

en: In
cs: Do

en: Out
cs: Ven

en: Tap with %d fingers
cs: Poklepat %d prsty

en: Enter a command
cs: Vložit příkaz

en: Sensitivity
cs: Citlivost

en: Less
cs: Menší

en: Manage hotcorner settings
cs: Nastavení aktivních rohů

en: hotcorner, overview, scale, expo
cs: aktivní roh, přehled, měřítko, přepínání aplikací

en: Hot Corners
cs: Aktivní rohy

en: Show all workspaces
cs: Zobrazit všechny pracovní plochy

note: Expo
en: Show all windows
cs: Zobrazit všechna okna

en: Enable this corner
cs: Zapnout tento roh

en: Type a command...
cs: Napiště příkaz…

en: Activation delay (ms)
cs: Prodleva aktivace (ms)

en: Unknown size
cs: Neznámá velikost

en: Unknown CPU
cs: Neznámý procesor

en: Operating System
cs: Operační systém

en: Cinnamon Version
cs: Verze prostředí Cinnamon

en: Linux Kernel
cs: Linuxové jádro

en: Processor
cs: Procesor

en: Memory
cs: Operační paměť

en: Hard Drives
cs: Jednotky datového úložiště

en: Hard Drive
cs: Jednotka datového úložiště

en: Graphics Card
cs: Grafický čip

en: Display Server
cs: Zobrazovací server

en: Display system information
cs: Zobrazit informace o systému

en: system, information, details, graphic, sound, kernel, version, about
cs: systém, informace, detaily, grafika, zvuk, jádro, verze, o aplikaci

en: System Info
cs: Informace o systému

en: Upload system information
cs: Odeslat informace o systému

en: No personal information included
cs: Neobsahuje žádné osobní údaje

en: Copy to clipboard
cs: Zkopírovat do schránky

en: Troubleshooting
cs: Řešení problémů

en: Windows
cs: Okna

en: Positioning
cs: Rozmisťování

en: Tiling and Snapping
cs: Přichytávání a usporádávání do dlaždic

en: Inter-workspace
cs: Napříč pracovními plochami

en: Inter-monitor
cs: Napříč monitory

en: Workspaces
cs: Pracovní plochy

en: Direct Navigation
cs: Přímá navigace

en: Screenshots and Recording
cs: Snímky a záznam obrazovky

en: Launchers
cs: Spouštěče

en: Sound and Media
cs: Zvuk a média

en: Quiet Keys
cs: Tiché klávesy

en: Universal Access
cs: Zpřístupnění všem

en: Custom Shortcuts
cs: Vlastní zkratky

en: Pointer
cs: Kurzor

en: Spices
cs: Koření

note: KB Label                        Schema                  Key name Array?  Category General
en: Show the window selection screen
cs: Zobrazit výběr oken

en: Show the workspace selection screen
cs: Zobrazit výběr pracovních ploch

en: Cycle through open windows
cs: Procházet otevřená okna

en: Cycle backwards through open windows
cs: Procházet otevřená okna v opačném směru

en: Cycle through windows from all workspaces
cs: Procházet okna ze všech pracovních ploch

en: Cycle backwards through windows from all workspaces
cs: Zpětně procházet okna ze všech pracovních ploch

en: Cycle through open windows of the same application
cs: Procházet otevřená okna jedné aplikace

en: Cycle backwards through open windows of the same application
cs: Procházet otevřená okna jedné aplikace v opačném směru

en: Run dialog
cs: Spouštěcí dialog

note: General - Troubleshooting
en: Toggle Looking Glass
cs: Zapnout/vypnout ladící nástroj Looking Glass

note: General - Pointer
en: Move pointer to the next monitor
cs: Přesunout kurzor na další monitor

en: Move pointer to the previous monitor
cs: Přesunout kurzor na předchozí monitor

en: Unmaximize window
cs: Zmenšit okno

en: Activate window menu
cs: Aktivovat nabídku okna

en: Raise window
cs: Přenést okno do popředí

en: Lower window
cs: Přenést okno do pozadí

en: Toggle maximization state
cs: Maximalizovat/zmenšit okno

en: Toggle fullscreen state
cs: Vypnout/zapnout stav zobrazení na celou obrazovku

en: Toggle shaded state
cs: Přepnout stav vyšednutí

en: Toggle always on top
cs: Zapnout/vypnout stav „Vždy navrchu“

en: Toggle showing window on all workspaces
cs: Zapnout/vypnout zobrazování okna na všech plochách

en: Increase opacity
cs: Zesílit neprůhlednost

en: Decrease opacity
cs: Zeslabit neprůhlednost

en: Toggle vertical maximization
cs: Zapnout/vypnout svislou maximalizaci

en: Toggle horizontal maximization
cs: Zapnout/vypnout vodorovnou maximalizaci

note: Windows - Positioning
en: Resize window
cs: Změnit velikost okna

en: Move window
cs: Přesunout okno

en: Center window in screen
cs: Vystředit okno na obrazovce

en: Move window to upper-right
cs: Přesunout okno do horního pravého rohu.

en: Move window to upper-left
cs: Přesunout okno do horního levého rohu.

en: Move window to lower-right
cs: Přesunout okno do spodního pravého rohu.

en: Move window to lower-left
cs: Přesunout okno do spodního levého rohu.

en: Move window to right edge
cs: Přesunout okno do pravého rohu

en: Move window to top edge
cs: Přesunout okno do horního rohu

en: Move window to bottom edge
cs: Přesunout okno do spodního rohu

en: Move window to left edge
cs: Přesunout okno do levého rohu

note: Windows - Workspace-related
en: Move window to new workspace
cs: Přesunout okno na novou plochu

en: Move window to workspace above
cs: Přesunout okno do výše uvedené pracovní plochy

en: Move window to workspace below
cs: Přesunout okno do níže uvedené pracovní plochy

en: Move window to workspace 1
cs: Přesunout okno na plochu 1

en: Move window to workspace 2
cs: Přesunout okno na plochu 2

en: Move window to workspace 3
cs: Přesunout okno na plochu 3

en: Move window to workspace 4
cs: Přesunout okno na plochu 4

en: Move window to workspace 5
cs: Přesunout okno na plochu 5

en: Move window to workspace 6
cs: Přesunout okno na plochu 6

en: Move window to workspace 7
cs: Přesunout okno na plochu 7

en: Move window to workspace 8
cs: Přesunout okno na plochu 8

en: Move window to workspace 9
cs: Přesunout okno na plochu 9

en: Move window to workspace 10
cs: Přesunout okno na plochu 10

en: Move window to workspace 11
cs: Přesunout okno na plochu 11

en: Move window to workspace 12
cs: Přesunout okno na plochu 12

note: Windows - Monitor-related
en: Move window to left monitor
cs: Přesunout okno na monitor vlevo

en: Move window to right monitor
cs: Přesunout okno na monitor vpravo

en: Move window to monitor above
cs: Přesunout okno na výše uvedený monitor

en: Move window to monitor below
cs: Přesunout okno na níže uvedený monitor

note: Workspaces - Direct Nav
en: Switch to workspace 1
cs: Přepnout na plochu 1

en: Switch to workspace 2
cs: Přepnout na plochu 2

en: Switch to workspace 3
cs: Přepnout na plochu 3

en: Switch to workspace 4
cs: Přepnout na plochu 4

en: Switch to workspace 5
cs: Přepnout na plochu 5

en: Switch to workspace 6
cs: Přepnout na plochu 6

en: Switch to workspace 7
cs: Přepnout na plochu 7

en: Switch to workspace 8
cs: Přepnout na plochu 8

en: Switch to workspace 9
cs: Přepnout na plochu 9

en: Switch to workspace 10
cs: Přepnout na plochu 10

en: Switch to workspace 11
cs: Přepnout na plochu 11

en: Switch to workspace 12
cs: Přepnout na plochu 12

note: System
en: Log out
cs: Odhlásit se

en: Shut down
cs: Vypnout

en: Lock screen
cs: Zamknout obrazovku

note: System - Screenshots
en: Take a screenshot of an area
cs: Pořídit snímek části obrazovky

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
cs: Kopírovat snímek části obrazovky do schránky

en: Take a screenshot
cs: Pořídit snímek obrazovky

en: Copy a screenshot to clipboard
cs: Kopírovat snímek obrazovky do schránky

en: Take a screenshot of a window
cs: Pořídit snímek okna

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
cs: Kopírovat snímek okna do schránky

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
cs: Zapnout/vypnout zaznamenávání plochy (vyžaduje restart prostředí Cinnamon)

note: System - Hardware
en: Switch monitor configurations
cs: Přepnout nastavení monitoru

en: Rotate display
cs: Otočit obrazovku

en: Orientation Lock
cs: Uzamknout orientaci (otočení)

en: Increase screen brightness
cs: Zesílit jas obrazovky

en: Decrease screen brightness
cs: Zeslabit jas obrazovky

en: Toggle keyboard backlight
cs: Zapnout/vypnout podsvícení klávesnice

en: Increase keyboard backlight level
cs: Zesílit jas podsvícení klávesnice

en: Decrease keyboard backlight level
cs: Zeslabit jas podsvícení klávesnice

en: Toggle touchpad state
cs: Vypnout/zapnout touchpad

en: Turn touchpad on
cs: Zapnout touchpad

en: Turn touchpad off
cs: Vypnout touchpad

en: Show power statistics
cs: Zobrazit statistiky napájení

note: Launchers
en: Launch terminal
cs: Spustit terminál

en: Launch help browser
cs: Spustit prohlížeč nápovědy

en: Launch calculator
cs: Spustit kalkulačku

en: Launch email client
cs: Spustit poštovního klienta

en: Launch web browser
cs: Spustit webový prohlížeč

en: Home folder
cs: Domovská složka

en: Mic mute
cs: Ztlumit mikrofon

en: Launch media player
cs: Spustit přehrávač multimédií

en: Pause playback
cs: Pozastavit přehrávání

en: Stop playback
cs: Zastavit přehrávání

en: Eject
cs: Vysunout

en: Rewind
cs: Posunout zpět

en: Fast-forward
cs: Rychle vpřed

en: Repeat
cs: Opakovat

note: Sound and Media Quiet
en: Volume mute (Quiet)
cs: Ztlumit zvuk (tiše)

note: Not sure this is even necessary
en: Volume down (Quiet)
cs: Zeslabit hlasitost (tiše)

en: Volume up (Quiet)
cs: Zesílit hlasitost (tiše)

note: Universal Access
en: Zoom in
cs: Přiblížit

en: Zoom out
cs: Oddálit

en: Turn screen reader on or off
cs: Zapnout nebo vypnout hlasovou čtečku obrazovky

en: Increase text size
cs: Zvětšit velikost textu

en: Decrease text size
cs: Zmenšit velikost textu

en: High contrast on or off
cs: Zapnout nebo vypnout vysoký kontrast

en: Manage keyboard settings and shortcuts
cs: Nastavení klávesnice a klávesových zkratek

en: keyboard, shortcut, hotkey
cs: klávesnice, zkratka, hotkey

en: Key repeat
cs: Opakování klávesy

en: Typing
cs: Psaní

en: Enable key repeat
cs: Zapnout opakování klávesy

en: Repeat delay:
cs: Prodleva opakování:

en: Repeat speed:
cs: Rychlost opakování:

en: Slow
cs: Pomalu

en: Fast
cs: Rychle

en: Text cursor
cs: Textový kurzor

en: Text cursor blinks
cs: Blikání textového kurzoru

en: Blink speed:
cs: Rychlost blikání

en: Shortcuts
cs: Zkratky

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
cs: Přiřazení klávesy upravíte kliknutím na ní a stisknutím nové kombinace, případně můžete zkratku pomocí klávesy backspace smazat.

note: Text entry search field
en: Type to search shortcuts
cs: Zadejte zkratky pro vyhledávání

en: Press Escape to cancel the search.
cs: Stiskněte Escape pro zrušení vyhledávání.

en: Click to search by accelerator
cs: Klikněte pro hledání pomocí akcelerátoru

en: Bindings
cs: Vazby

en: Add custom shortcut
cs: Přiřadit vlastní klávesovou zkratku

en: Remove custom shortcut
cs: Odstranit vlastní klávesovou zkratku

en: Categories
cs: Kategorie

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: Keyboard bindings
cs: Přiřazení kláves

en: Layouts
cs: Rozvržení

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
cs: Tato kombinace kláves, <b>%(combination)s</b> je aktuálně použitá v <b>%(old)s</b> .

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
cs: Pokud budete pokračovat, kombinace bude přemístěna k <b>%(new)s</b>.

en: Do you want to continue with this operation?
cs: Chcete pokračovat s touto akcí?

en: Reset to default
cs: Obnovit výchozí hodnotu

en: Select a file
cs: Vybrat soubor

en: Control mouse and touchpad settings
cs: Nastavení myši a touchpadu

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
cs: myš, touchpad, synaptic, dvojklik

en: Mouse and Touchpad
cs: Myš a touchpad

en: Left handed (mouse buttons inverted)
cs: Levoruký (přehozená tlačítka myši)

en: Reverse scrolling direction
cs: Přehodit směr posunování

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
cs: Zobrazit pozici ukazatele po stisku klávesy Ctrl

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
cs: Zmáčknutím levého i pravého tlačítka naráz simulovat stisknutí toho prostředního

en: Paste the current selection when middle-click is pressed
cs: Po stisknutí prostředního tlačítka vložit aktuální výběr

en: Drag-and-drop threshold
cs: Práh pro přetažení a puštění

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
cs: pixelů

en: Pointer size and speed
cs: Velikost ukazetele a rychlost

en: Size
cs: Velikost

en: Smaller
cs: Menší

en: Larger
cs: Větší

en: Speed
cs: Rychlost

en: Device default
cs: Výchozí pro zařízení

en: Constant
cs: Stálý

en: Adaptive
cs: Adaptivní

en: Acceleration
cs: Zrychlení

en: Double-Click timeout
cs: Prodleva pro dvojklik

en: Timeout
cs: Prodleva

en: Double-click test
cs: Test dvojkliku

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Disabled when a mouse is attached
cs: Vypnout, když je připojena myš

en: Touchpad is
cs: Touchpad je

en: Tap to click
cs: Klepnutí jako stisk tlačítka myši

en: Disable touchpad while typing
cs: Vypínat touchpad při psaní

en: Default device behavior
cs: Výchozí chování zařízení

en: Virtual button areas along bottom of touchpad
cs: Oblasti virtuálních tlačítek podél spodní části touchpadu

en: Use multiple fingers for right and middle click
cs: Pro klikání pravým a prostředním tlačítkem použít více prstů

en: Click actions
cs: Akce kliknutí

en: Scrolling
cs: Posouvání

en: Success!
cs: Povedlo se!

en: Two-finger scrolling
cs: Posouvání dvěma prsty

en: Edge scrolling
cs: Posouvání u hrany

en: Scrolling method
cs: Metoda posouvání

en: Reduce exposure to blue light
cs: Snížení expozice modrého světla

en: redshift, color, blue, light, filter, temperature
cs: červený posuv, barva, modrá, světlo, filtr, teplota

en: Night Light
cs: Noční osvětlení

en: Enable night light
cs: Povolit noční osvětlení

en: This feature makes the screen color warmer in the evening and during the night. By reducing blue light, it can prevent eye strain, headaches and improve sleep quality.
cs: Díky této funkci je barva obrazovky večer a v noci teplejší. Snížením modrého světla lze zabránit únavě očí, bolestem hlavy a zlepšit kvalitu spánku.

en: Color temperature
cs: Teplota barvy

en: Click to preview
cs: Klepněte pro náhled

en: Automatic
cs: Automaticky

en: Specify start and end times
cs: Zadat čas začátku a konce

en: Schedule
cs: Plán

en: to
cs: do

en: Primary monitor
cs: Hlavní monitor

en: Active monitor
cs: Aktuální monitor

en: The monitor specified below
cs: Níže specifikovaný monitor

en: Notification preferences
cs: Předvolby oznamování

en: notifications
cs: oznámení

en: Notification settings
cs: Nastavení oznamování

en: Enable notifications
cs: Zapnout oznamování

en: Remove notifications after their timeout is reached
cs: Odstraňovat starší oznámení (po jejich časovém limitu)

en: Show notifications on the bottom side of the screen
cs: Zobrazit upozorňování na spodní straně obrazovky

en: Monitor to use for displaying notifications
cs: Monitor pro zobrazování oznámení

en: Display notifications over fullscreen windows
cs: Zobrazovat upozornění přes celoobrazovková okna

en: Notification duration
cs: Doba trvání oznámení

en: Display a test notification
cs: Zobrazit testovací oznámení

en: Media keys OSD
cs: Oznamování multimediálních kláves

en: Show media keys OSD
cs: Zobrazit mediální klávesy OSD

en: Center Zone
cs: Středová oblast

en: Panel height:
cs: Výška panelu:

en: Left Zone
cs: Oblast vlevo

en: Right Zone
cs: Oblast vpravo

en: Panel width:
cs: Šířka panelu:

en: Top Zone
cs: Oblast nahoře

en: Bottom Zone
cs: Oblast dole

en: Panel Visibility
cs: Viditelnost panelu

en: Auto hide panel
cs: Automaticky skrývat panel

en: Always show panel
cs: Zobrazovat panel vždy

en: Intelligently hide panel
cs: Inteligentně skrývat panel

en: Auto-hide panel
cs: Automaticky skrývat panel

en: Show delay
cs: Prodleva před zobrazením

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units
en: milliseconds
cs: milisekund

en: Hide delay
cs: Prodleva před skrytím

en: Customize
cs: Přizpůsobit

en: Panel appearance
cs: Vhled panelu

en: Allow theme to determine font size
cs: Umožnit aby velikost písma byla určována motivem vzhledu

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
cs: Velikost písma

en: Scale to panel size exactly
cs: Upravit velikost přesně k velikosti panelu

en: Scale to panel size optimally
cs: Upravit velikost optimálně k velikosti panelu

en: Colored icon size
cs: Velikost barevných ikon

en: Symbolic icon size
cs: Velikost symbolických ikon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->fav-icon-size->units clock@cinnamon.org->settings-schema.js
en: px
cs: obr. bodů

en: Manage Cinnamon panel settings
cs: Správa nastavení panelu prostředí Cinnamon

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
cs: panel, výška, spodní, horní, automatické skrývání, výška, rozvržení

en: Previous panel
cs: Předchozí panel

en: Next panel
cs: Následující panel

en: General Panel Options
cs: Obecná nastavení panelu

en: Add new panel
cs: Přidat nový panel

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
cs: Umožnit průchod ukazatele skrze hrany panelů

en: Shut down immediately
cs: Vypnout okamžitě

en: 30 seconds
cs: 30 sekundách

en: 60 seconds
cs: 60 sekundách

en: 90 seconds
cs: 90 sekundách

en: 2 minutes
cs: 2 minuty

en: 5 minutes
cs: 5 minut

en: 10 minutes
cs: 10 minut

en: 15 minutes
cs: 15 minut

en: 30 minutes
cs: 30 minut

en: 45 minutes
cs: 45 minut

en: 1 hour
cs: 1 hodina

en: 2 hours
cs: 2 hodiny

en: 3 hours
cs: 3 hodiny

en: Never
cs: nikdy

en: Unknown time
cs: Neznámý čas

en: hours
cs: hodin

en: Manage power settings
cs: Správa nastavení napájení

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
cs: energie, uspat, hibernovat, laptop, desktop, jas, spořič

en: Power Management
cs: Správa napájení

en: Power options
cs: Možnosti napájení

en: On A/C power
cs: Při napájení ze sítě

en: On battery power
cs: Při napájení z akumulátoru

en: Turn off the screen when inactive for
cs: Vypnout obrazovku při neaktivitě trvající

en: Suspend when inactive for
cs: Uspat do paměti při neaktivitě trvající

en: When the lid is closed
cs: Při zavření víka přenosného počítače

en: Extra options
cs: Další volby

en: When the power button is pressed
cs: Při stisknutí tlačítka napájení

en: Perform lid-closed action even with external monitors attached
cs: Provádět akci při zavření víka přenosného počítače s připojeným externím monitorem

en: When the battery is critically low
cs: Když je akumulátor už téměř vybitý

en: Enable Hybrid Sleep
cs: Zapnout uspávání do paměti a zároveň hibernaci na uložiště (hybridní režim)

en: Replaces Suspend with Hybrid Sleep
cs: Použít hybridní režim místo uspávání pouze do paměti

en: Enable Hibernate after suspend
cs: Zapnout hibernaci po uspání do paměti

en: First suspend the machine and hibernate it after a certain amount of time.
cs: Uspat do paměti a po nějaké době hibernovat na uložiště.

en: Power mode controls the power usage of your computer. It can impact performance, battery life and fan noise.
cs: Režim napájení řídí spotřebu energie vašeho počítače. Může to ovlivnit výkon, výdrž baterie a hluk ventilátoru.

en: Power
cs: Vypnutí

en: Batteries
cs: Akumulátory

en: Screen brightness
cs: Jas obrazovky

en: On battery, dim screen when inactive
cs: Při napájení z akumulátoru, snižovat jas obrazovky při neaktivitě

en: Brightness level when inactive
cs: Úroveň jasu při neaktivitě

en: Dim screen after inactive for
cs: Snížit jas obrazovky při neaktivitě trvající

en: Backlight brightness
cs: Jas podsvětlení

en: Devices
cs: Zařízení

en: Low battery notifications
cs: Upozornit na vybitou baterii

en: For wireless keyboard
cs: Pro bezdrátovou klávesnici

en: For wireless mouse
cs: Pro bezdrátovou myš

en: For other connected devices
cs: Pro ostatní připojená zařízení

en: Caution low UPS, %s remaining
cs: Pozor, téměr vybitý akumulátor záložního zdroje, zbývá %s

en: Using UPS power - %s remaining
cs: Využívá se napájení ze záložního zdroje – zbývá %s

en: Caution low UPS
cs: Pozor, akumulátory záložního zdroj jsou téměř vybité

en: Using UPS power
cs: Napájeno ze záložního zdroje

en: Charging - %s until fully charged
cs: Nabíjí se – %s do úplného nabití

en: Caution low battery, %s remaining
cs: Pozor, téměř vybitý akumulátor, zbývá %s

en: Using battery power - %s remaining
cs: Napájeno z akumulátoru – zbývá %s

en: Not discharging
cs: Nevybíjí se

en: Charging - fully charged
cs: Nabíjení – plně nabito

en: Empty
cs: Prázdný

en: Battery
cs: Akumulátor

en: Uninterruptible power supply
cs: Zdroj nepřerušovaného napájení

en: Wireless mouse
cs: Bezdrátová myš

en: Wireless Keyboard
cs: Bezdrátová klávesnice

en: Personal digital assistant
cs: Osobní digitální asistent (PDA)

en: Cellphone
cs: Mobilní telefon

en: Ask
cs: Zeptat se

en: Power mode
cs: Režim napájení

en: Cinnamon privacy settings
cs: Nastavení soukromí v prostředí Cinnamon

en: privacy, recent, gtk, private
cs: soukromí, nedávné, gtk, soukromé

en: Privacy
cs: Soukromí

en: Remember recently accessed files
cs: Pamatovat nedávno otevírané soubory

en: Recent files
cs: Nedávno otevřené soubory

en: Never forget old files
cs: Nikdy nezapomínat staré soubory

en: Number of days to remember old files
cs: Počet dnů, po který si pamatovat staré soubory

en: Internet connectivity
cs: Připojení k Internetu

en: Check connectivity
cs: Zkontrolovat připojení

en: Check that network connections can reach the Internet. This makes it possible to detect captive portals, but also generates periodic network traffic.
cs: Zkontrolovat zda je přes síťové připojení dosažitelný Internet. To umožňuje zjišťovat zachycovací (captive) portály, na druhou stranu ale opakovaně vytváří síťový provoz (nevýhodné např. pro placená mobilní data).

en: Lock immediately
cs: Okamžitě uzamknout

en: 2 seconds
cs: 2 sekundy

en: 5 seconds
cs: 5 sekund

en: 10 seconds
cs: 10 sekund

en: 15 seconds
cs: 15 sekund

en: 1 minute
cs: 1 minuta

en: 3 minutes
cs: 3 minuty

en: Manage screen lock settings
cs: Nastavení zamykání obrazovky

en: screensaver, lock, away, message
cs: šetřič obrazovky, zámek, pryč, zpráva

en: Screensaver
cs: Šetřič obrazovky

en: Screensaver settings
cs: Nastavení spořiče obrazovky

en: Delay before starting the screensaver
cs: Prodleva před spuštěním spořiče obrazovky

en: This option defines the amount of time to wait before starting the screensaver, when the computer is not being used
cs: Tato předvolba určuje délku čekání před spuštěním spořiče při nepoužívání počítače

en: Lock settings
cs: Nastavení zámku

en: Lock the computer when put to sleep
cs: Zamknout počítač, pokud je uspán

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
cs: Zapněte tuto možnost, pokud má být vyžadováno heslo po probuzení počítače

en: Lock the computer after the screensaver starts
cs: Uzamknout počítač po spuštění spořiče obrazovky

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
cs: Zapněte tuto možnost, pokud po vypnutí monitoru nebo zapnutí spořiče z důvodu nečinnosti uživatele na počítači má být po návratu vyžadováno heslo

en: Delay before locking
cs: Prodleva před uzamčením

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
cs: Tato předvolba určuje dobu, po kterou čekat mezi zapnutím spořiče / vypnutím obrazovky a zamknutím sezení

en: Always show the clock
cs: Vždy zobrazovat hodiny

en: Show the clock on the wallpaper instead of just on the unlock screen
cs: Zobrazovat hodiny i na pozadí plochy, nejen na odemykací obrazovce

en: Use a custom date and time format
cs: Použít vlastní formát data a času

en: Time Format
cs: Formát času

en: Date Format:
cs: Formát data:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
cs: Zobrazit informace o způsobu zápisu formátu data

en: Time Font
cs: Písmo pro čas

en: Date Font
cs: Písmo pro datum

en: Away message
cs: Zpráva pro ostatní v nepřítomnosti

en: Show this message when the screen is locked
cs: Zobrazovat tuto zprávu na zamčené obrazovce

en: This is the default message displayed on your lock screen
cs: Toto je výchozí zpráva zobrazená na zamčené obrazovce

en: Font
cs: Písmo

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
cs: Ptát se na uživatelem určenou zprávu o nepřítomnosti, pokud je obrazovka zamykána z hlavní nabídky

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
cs: Tato volba umožňuje napsat pokaždé jinou zprávu o nepřítomnosti při zamykání obrazovky z hlavní nabídky

en: Allow keyboard shortcuts
cs: Umožnit používání klávesových zkratek

en: Allow shortcuts like volume-control and media keys to be used on the lock screen
cs: Umožnit používání klávesových zkratek, jako např. ovládání hlasitosti a multimediálních kláves i při zamčené obrazovce

en: Show media player controls
cs: Zobrazit ovládání přehrávače médií

en: For compatible players, show playback controls while media is playing
cs: Pro kompatibilní přehrávače zobrazovat ovládací prvky, pokud se něco přehrává

en: Show album art
cs: Zobrazit obrázek alba

en: If available, show album art while media is playing
cs: Pokud je k dispozici, zobrazit při přehrávání obrázek alba

en: Show info panel
cs: Zobrazit informační panel

en: Show the number of missed notifications and the battery status
cs: Zobrazit počet zameškaných oznámení a stav akumulátoru

en: Allow floating clock and album art widgets
cs: Zobrazovat plovoucí hodiny a umělecké doplňky alba

en: When the default screensaver is active, allow the clock and album art widgets to float around randomly
cs: Umožnit hodinám a uměleckým doplňkům náhodné rozmístění na výchozím šetřiči obrazovky

en: Starting Cinnamon
cs: Spouštění prostředí Cinnamon

en: Leaving Cinnamon
cs: Opouštení prostředí Cinnamon

en: Switching workspace
cs: Změna pracovní plochy

en: Opening new windows
cs: Otevírání nových oken

en: Maximizing windows
cs: Maximalizace oken

en: Unmaximizing windows
cs: Obnovení oken

en: Tiling and snapping windows
cs: Přichytávání a uspořádávání oken do dlaždic

en: Inserting a device
cs: Připojení zařízení

en: Removing a device
cs: Odebrání zařízení

en: Showing notifications
cs: Zobrazování oznámení

en: Changing the sound volume
cs: Změna hlasitosti

note: name,             position,        icon name,                  row,  col, pa id
en: Front Left
cs: Přední levý

en: Front Right
cs: Přední pravý

en: Front Center
cs: Přední středový

en: Rear Left
cs: Zadní levý

en: Rear Right
cs: Zadní pravý

en: Rear Center
cs: Zadní středový

en: Subwoofer
cs: Basový reproduktor

en: Side Left
cs: Boční levý

en: Side Right
cs: Boční pravý

en: Volume:
cs: Hlasitost:

en: Softer
cs: Tišší

en: Louder
cs: Hlasitější

en: Muted
cs: Ztlumeno

en: Click to unmute
cs: Kliknutím zrušíte ztlumení

en: Click to mute
cs: Kliknutím ztlumíte

en: Balance
cs: Vyvážení

en: Rear
cs: Zadní

en: Front
cs: Přední

en: Soft
cs: Tišší

en: Loud
cs: Hlasitý

en: Input level
cs: Hlasitost vstupu

en: Output profile
cs: Profil výstupu

en: Test sound
cs: Vyzkoušet zvuk

en: Test Sound
cs: Vyzkoušet zvuk

en: Manage sound settings
cs: Spravovat nastavení zvuku

en: sound, media, music, speakers, audio, microphone, headphone
cs: zvuk, média, hudba, reproduktory, zvuk, mikrofon, sluchátka

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
cs: Zvuk

en: Output
cs: Výstup

en: Device
cs: Zařízení

en: Device settings
cs: Nastavení zařízení

note: overamplification
en: Overamplification
cs: Nadměrná hlasitost

en: Allow the volume to exceed 100%, with reduced sound quality.
cs: Umožnit hlasitosti překročit 100 % se sníženou kvalitou zvuku.

en: Input
cs: Vstup

en: No inputs sources are currently available.
cs: V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné vstupní zdroje.

en: Sounds
cs: Zvuky

en: Sounds Volume
cs: Hlasitost zvuků

en: No application is currently playing or recording audio.
cs: Žádná aplikace právě nepřehrává ani nezaznamenává zvuk.

en: Manage your startup applications
cs: Spravovat  aplikace spouštěné při přihlášení

en: startup, programs, boot, init, session, autostart, apps
cs: spuštění, programy, zavádění, init, sezení, automatické spouštění, aplikace

en: Startup Applications
cs: Aplikace spouštěné při přihlášení

en: Unavailable
cs: Nedostupné

en: No description
cs: Bez popisu

en: No name
cs: Žádný název

en: Run now
cs: Spustit nyní

en: Could not execute '%s'
    %s
cs: Nelze spustit „%s“
    %s

en: Custom command
cs: Uživatelem určený příkaz

en: Choose application
cs: Zvolte aplikaci

en: Add Startup Program
cs: Přidat program spouštěný při přihlášení

en: Edit Startup Program
cs: Upravit program spouštěný při přihlášení

en: Save
cs: Uložit

en: Command
cs: Příkaz

en: Browse...
cs: Procházet…

en: Comment
cs: Komentář

en: Startup delay
cs: Prodleva před spuštěním

en: The startup command cannot be empty
cs: Je třeba zadat příkaz, který má být spouštěn

en: The startup command is not valid
cs: Příkaz pro spouštění při přihlášení není platný

en: Select Command
cs: Vybrat příkaz

en: Search Applications...
cs: Hledat aplikace…

en: Add Application
cs: Přidat aplikaci

en: Manage themes to change how your desktop looks
cs: Spravovat motivy a změnit tak vzhled pracovního prostředí

en: themes, style
cs: motivy, styl

en: Themes
cs: Motivy vzhledu

en: Mouse Pointer
cs: Ukazatel myši

en: Icons
cs: Ikony

en: Simplified settings...
cs: Základní nastavení…

en: Add/Remove
cs: Přidat/Odstranit

en: Miscellaneous options
cs: Ostatní různé předvolby

en: Let applications decide
cs: Nechat rozhodnout aplikace

en: Prefer dark mode
cs: Preferovat tmavý motiv

en: Prefer light mode
cs: Preferovat světelný motiv

en: Dark mode
cs: Tmavý motiv

en: This setting only affects applications which support dark mode
cs: Toto nastavení se týká pouze aplikací, které podporují tmavý motiv

en: Show icons in menus
cs: Zobrazovat ikony v nabídkách

en: Show icons on buttons
cs: Zobrazovat ikony na tlačítkách

en: Scrollbar behavior
cs: Chování posuvníku

note: Translators: The 'trough' is the part of the scrollbar that the 'handle' rides in.  This setting determines whether clicking in that trough somewhere jumps directly to the new position, or if it only scrolls towards it.
en: Jump to position when clicking in a trough
cs: Přeskočit při kliknutí na danou pozici v dráze posuvníku

en: Use overlay scroll bars
cs: Použít překryvné posuvníky

en: Override the current theme's scrollbar width
cs: Přebít stávající šíři posuvníku z motivu vzhledu

en: Scrollbar width
cs: Šířka posuníku

en: Changes may not apply to already-running programs, and may not affect all applications.
cs: Změny se nemusí týkat již spuštěných programů a nemusí mít vliv na všechny aplikace.

note: Position style combo on "Custom"
en: Custom
cs: Vlastní

en: Manage window tiling preferences
cs: Správa předvoleb uspořádávání oken do dlaždic

en: window, tile, flip, tiling, snap, snapping
cs: okno, dlaždice, přetočení, uspořádávání, přichytit, přichycení

en: Window Tiling
cs: Uspořádávání oken do dlaždic

en: Enable Window Tiling and Snapping
cs: Zapnout přichytávání a uspořádávání oken do dlaždic

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
cs: Namísto uspořádání do dlaždic, při přetažení okna do horního rohu maximalizovat

en: Change your user preferences and password
cs: Změnit předvolby pro uživatele a heslo

en: user, account, information, details, password
cs: uživatel, účet, informace, podrobnosti, heslo

en: Account details
cs: Podrobnosti o účtu

en: Click to change your picture
cs: Kliknutím si změníte obrázek

en: Take a photo...
cs: Pořídit fotografii…

en: Click to change your name
cs: Kliknutím změníte své jméno

en: Click to change your password
cs: Kliknutím si změníte heslo

en: Current password
cs: Stávající heslo

en: Wrong password
cs: Chybné heslo

en: Internal Error
cs: Vnitřní chyba

en: Manage window preferences
cs: Změnit nastavení chování oken

en: windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus
cs: okna, nadpis, hrana, přepínač, seznam oken, pozornost, zaměřit

en: Titlebar
cs: Záhlaví

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: Classic Mac
cs: Klasický Mac

en: Buttons layout
cs: Rozvržení tlačítek

en: Toggle Shade
cs: Vypnout/zapnout stín

en: Toggle Maximize
cs: Přepnutí maximalizace

en: Toggle Maximize Horizontally
cs: Přepnutí maximalizace vodorovně

en: Toggle Maximize Vertically
cs: Přepnutí maximalizace svisle

en: Toggle on all workspaces
cs: Přepnout na všech pracovních plochách

en: Lower
cs: Do pozadí

en: Action on title bar double-click
cs: Akce při dvojkliku na záhlaví

en: Action on title bar middle-click
cs: Akce při kliknutí prostředním tlačítkem na záhlaví

en: Action on title bar right-click
cs: Akce při kliknutí pravým tlačítkem na záhlaví

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
cs: Nic

en: Shade and unshade
cs: Vyšednutí a rozsvícení

en: Adjust opacity
cs: Přizpůsobit neprůhlednost

en: Action on title bar with mouse scroll
cs: Akce při otáčení kolečkem myši nad záhlavím okna

en: Minimum opacity
cs: Minimální průhlednost

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-behave->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-behave->title window-list@cinnamon.org->setting
en: Behavior
cs: Chování

en: Window Focus
cs: Aktivace okna

en: Click
cs: Kliknutím

en: Sloppy
cs: Nedbalý

en: Window focus mode
cs: Režim aktivace oken

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
cs: Režim zaměřování okna určuje, jak jsou okna aktivována. Má tři možné hodnoty: „click“ znamená, že se na okno musí kliknout, aby získalo zaměření; „sloppy“ znamená, že okna jsou zaměřována, když do nich vstoupíte myší a „mouse“ znamená, že okna jsou zaměřována po vstoupení myší a po jejich opuštění zaměření ztratí.

en: Automatically raise focused windows
cs: Automaticky přenést aktivovaná okna do popředí

en: Bring windows which require attention to the current workspace
cs: Přenést okna vyžadující pozornost na přávě používanou plochu

note: It's weird to show a combo for two items. For now this is simpler to explain as a switch...
en: Give focus to new windows launched from a terminal
cs: Zaměřit nová okna spouštěná z terminálu

en: Normally, all windows created by the user are given initial focus. This controls whether or not to include programs launched from a terminal.
cs: Normálně jsou všechna okna vyvolaná uživatelem spuštěna jako aktivní. Toto nastaví, zda se mají nebo nemají takto chovat programy spouštěné z terminálu.

note: ######
en: Attach dialog windows to the parent window
cs: Připnout dialogové okno k nadřazenému oknu

en: Moving and Resizing Windows
cs: Přesouvání a změna velikosti oken

en: Cursor
cs: Kurzor

en: Manual
cs: Ručně

en: Center
cs: Na střed

en: Location of newly opened windows
cs: Umístění nově otevřených oken

en: Special key to move and resize windows
cs: Speciální klávesa pro přesouvání a změnu velikosti oken

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
cs: Když je stisknuta speciální klávesa, okna mohou být přesouvána levým tlačítkem myši a pravým tlačítkem může být měněna jejich velikost

en: Draggable border width
cs: Šířka přetažitelného okraje

en: Narrower
cs: Užší

en: Wider
cs: Širší

en: This adjusts the width of that portion of the window border used for resizing.
cs: Tímto se nastaví šířka té části okraje okna, která se používá pro změnu velikosti.

en: Icons only
cs: Pouze ikony

en: Thumbnails only
cs: Pouze náhledy

en: Icons and thumbnails
cs: Ikony a náhledy

en: Icons and window preview
cs: Ikony a náhledy oken

en: Window preview (no icons)
cs: Náhled oken (bez ikon)

en: Timeline (3D)
cs: Časová osa (3D)

en: Alt-Tab switcher style
cs: Styl Alt-Tab přepínače oken

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
cs: Zobrazovat alt-tab přepínač na monitoru, na kterém se právě nachází ukazatel myši, namísto hlavního monitoru

en: Move minimized windows to the end of the alt-tab switcher
cs: Přesunout minimalizovaná okna na konec pořadí při přepínání pomocí ALT+TAB

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
cs: Prodleva před zobrazením alt-tab přepínače

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all-
en: Show windows from all workspaces
cs: Zobrazovat okna ze všech pracovních ploch

en: Warp mouse pointer to the new focused window
cs: Přesun kurzoru myši nad aktuální okno

en: Manage workspace preferences
cs: Spravovat nastavení pracovních ploch

en: workspace, osd, expo, monitor
cs: pracovní plocha, osd, přehled, monitor

en: Workspace Options
cs: Možnosti pracovní plochy

en: Enable workspace OSD
cs: Zapnout OSD pracovní plochy

en: Allow cycling through workspaces
cs: Povolit přepínání oken napříč pracovními plochami

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
cs: Používat pracovní plochy pouze na hlavním monitoru (vyžaduje restart prostředí Cinnamon)

en: Display Expo view as a grid
cs: Zobrazovat náhled oken jako mřížku

en: Single Click
cs: Kliknutí levým tlačítkem

en: Double Click
cs: Dvojklik levým tlačítkem

en: Drag
cs: Tažení

en: Secondary Click
cs: Kliknutí pravým tlačítkem

en: _Icons
cs: _Ikony

en: _Both
cs: O_bojí

en: _Horizontal
cs: _Vodorovně

en: _Vertical
cs: S_visle

en: Cinnamon just crashed
cs: Cinnamon právě zhavaroval

en: Disable downloaded applets, desklets and extensions
cs: Vypnout stažené applety, miniaplikace plochy a rozšíření

en: You are currently running in fallback mode.
cs: Právě provozujete v náhradním režimu.

en: If you suspect the source of the crash is a local extension, applet or desklet, you can disable downloaded add-ons using the checkbox below.
cs: Pokud máte podezření, že zdrojem nestability je místní rozšíření, applet nebo miniaplikace plochy, můžete pomocí kolonky níže vypnout stažené doplňky.

en: Do you want to restart Cinnamon?
cs: Chcete restartovat Cinnamon?

en: Version %s (%s)
cs: Verze %s (%s)

en: Version %s
cs: Verze %s

en: Updated on %s
cs: Aktualizováno %s

en: About %s
cs: O aplikaci %s

en: the type of the Spice
cs: typ spice doplňku

en: the UUID of the Spice
cs: UUID spice doplňku

en: Unable to locate %s %s
cs: Nelze najít %s %s

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
cs: Applet XRandR pro správu monitorů

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
cs: Rychlý výpis oken

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
cs: Rychlý přístup k oknům ze všech pracovních ploch

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
cs: Kliknutím zobrazte a spravujte oznámení ze systému

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
cs: Ignorovat přechodná oznámení

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
cs: Zaškrtnutím tohoto budou ignorována přechodná oznámení

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
cs: Vždy zobrazit

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
cs: Zobrazovat ikonu na panelu i když nejsou žádná nová upozornění.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showNotificationCount->description
en: Show the number of notifications
cs: Zobrazit počet oznámení

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show notifications
cs: Zobrazovat upozornění

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the notification popup menu.
cs: Nastavit klávesové zkratky pro zobrazení vyskakovací nabídky upozornění.

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->tooltip
en: Set keybinding(s) to clear all notifications.
cs: Nastavit klávesové zkratky pro vyčištění všech upozornění.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemSettings->description inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemNotificationSettings->description
en: Open notification settings
cs: Otevřít nastavení upozorńování

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
cs: Oznamovací oblast systémového panelu

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
cs: Applet nesoucí všechny ikony oznamovací oblasti systémového panelu

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
cs: Ovládat Koš z panelu

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
cs: Oddělovač

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
cs: Oddělovač ikon (může být přidán vícekrát)

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Corner bar
cs: Aktivní roh

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A bar designed to be placed in the corner, used to show the desktop, desklets, the workspace selector or the window selector.
cs: Aktivní roh, který se používá k zobrazení pracovní plochy, miniaplikací plochy, výběru pracovního prostředí nebo výběru oken.

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->description
en: Click action
cs: Akce kliknutí miši

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-
en: Middle click action
cs: Akce při kliknutí prostředním tlačítkem

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click- action->description
en: Shift + click action
cs: Shift + kliknutí myši

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->description
en: Shift + middle click action
cs: Shift + prostřední kliknutí myši

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->description workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Scroll wheel behavior
cs: Chování rolovacího kolečka

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces
cs: Přepnout pracovní plochy

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces (reversed)
cs: Přepnout pracovní plochy (obráceně)

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at- desktop->description
en: Peek at the desktop on hover
cs: Náhled plochy najetím myší

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip
en: Peek at the desktop when hovering the applet
cs: Zobrazit náhled plochy při najetí ukazatelem myši na applet

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description
en: Blur effect
cs: Efekt rozmazání

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip
en: Blur windows when peeking at the desktop
cs: Při náhledu plochy rozmazat okna

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description
en: Hover delay
cs: Zpoždění při najetí

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip
en: Delay before Peek shows desktop
cs: Prodleva před zobrazením náhledu plochy

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description
en: Window opacity
cs: Průhlednost okna

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip
en: Change the opacity of windows when peeking at the desktop
cs: Změnit průhlednost oken při nahlédnutí na plochu

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
cs: Spouštět aplikace z panelu

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
cs: Umožnit přesouvání spouštěčů

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
cs: Rychlý přístup k nedávno otevřeným dokumentům

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
cs: Ukázka využití aplikačního programového rozhraní (API) pro přístup k nastavení

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
cs: Ukázkový applet zobrazující možnosti a využití API nastavení pro aplety a miniaplikace pracovní plochy

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page1->title
en: Visible settings
cs: Viditelná nastavení

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page2->title
en: Choosers
cs: Výběry

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
cs: Nastavení příkazu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page4->title
en: Editable list settings
cs: Nastavení upravitelného seznamu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
cs: Závislosti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section0->title
en: Info
cs: Informace

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->title
en: File choosers
cs: Výběr souborů

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
cs: Nastavení nabídky

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section4->title
en: Animation settings
cs: Nastavení animace

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section6->title
en: Other choosers
cs: Ostatní výběry

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
cs: Můj seznam

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section8->title
en: Show dependencies section
cs: Zobrazit sekci závislostí

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section9->title
en: Dependencies section
cs: Sekce závislostí

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->label- info->description
en: Play with these widgets and see the automatic reaction in the panel applet.
    
    This is a label, and the content can't be modified nor accessed. You may want to use a label to show additional hints or instructions, for example.
cs: Pohrajte si s těmito widgety a podívejte se na automatickou reakci v panelu apletu.
    
    Toto je popisek a obsah nelze upravovat ani k němu přistupovat. Popisek můžete použít například k zobrazení dalších rad nebo pokynů.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
cs: Ikona kterou bude applet mít na panelu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
cs: Vyberte soubor s ikonou, nebo můžete napsat název ikony do vstupní kolonky

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
cs: Barva pozadí pro applet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
cs: Kliknutím na tlačítko a vyberete novou barvu pozadí pro tento applet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
cs: Šířka appletu v panelu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
cs: Zvýšením nebo snížením hodnoty se applet v panelu zúží nebo rozšíří

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->description
en: Please pick an option
cs: Zvolte možnost

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
cs: První volba

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
cs: Druhá volba

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
cs: Třetí volba

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
cs: Čtvrtá volba

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
cs: U výběrové kolonky je možné vybírat mezi hodnotami int (celé kladné číslo), boolean (ano/ne), float (desetinné číslo), a string (řetězec).

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale- demo->description
en: Here is a demonstration of bidirectional control
cs: Zde je ukázka obousměrného ovládání

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
cs: Změny na této stupnici, se zároveň projeví i na té v appletu. Opačně pokud budete ovládat stupnici v appletu, změny se promítnou i zde

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->description
en: Check this to use a custom label
cs: Zaškrtněte k použití vlastního popisku

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
cs: Po zaškrtnutí tohoto je možné nastavit vlastní popisek (v kolonce níže) – toto ukazuje propojení více prvků

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- label->description
en: Custom Applet Label
cs: Vlastní popisek appletu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-label->tooltip
en: Set your custom label here.  This field is unavailable unless the switch above is enabled
cs: Zde je možné zadat uživatelem určený popisek. Tato kolonka je k dispozici pouze pokud je zapnut přepínač výše

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->description
en: Animation type
cs: Typ animace

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->tooltip
en: A tween chooser has as value a string, which you can pass as transition to Tweener.addTween()
cs: Tlačítko pro výběr z variant má hodnotu jako řetězec, kterou můžete použít jako přechod pro Tweener.addTween()

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->effect- style->description
en: Effect type
cs: Typ efektu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
cs: Neklikejte na toto tlačítko!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
cs: Kliknutí na toto tlačítko zavolá metodu zpětného volání tohoto appletu – do toho, klikněte na něj.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
cs: Toto je testovací widget pro použití vlastních jednotlivých kláves

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->keybinding- test->description
en: Set the keybinding here to activate an action
cs: Zde je možné nastavit přiřazení klávesy pro spouštění akce

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
cs: Vybrat soubor

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
cs: Zvolit složku

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
cs: Zvolte zvuk

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
cs: Zvolit písmo

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->description
en: You can type paragraphs and lists here
cs: Sem je možné zadávat odstavce a seznamy

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->tooltip
en: This setting type is useful for multi-line lists, and text that is too long to fit in an entry widget.
    You can manually set the height of the text view with the 'height' property. This one is set to 150. Default is 200.
cs: Tento typ nastavení je užitečný pro víceřádkové seznamy, když je text příliš dlouhý a nevejde se do běžného vstupního widgetu.
    Výšku textového okna je možné nastavit ručně, vlastností „height“. Tato je nastavená na 150 a výchozí je 200.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
cs: Vyberte datum

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->time- select->description
en: Choose a Time
cs: Zvolte čas

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->description
en: Custom tree widget
cs: Vlastní stromový widget

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Resident
cs: Obyvatel

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
cs: Adresa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
cs: Identifikační číslo

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description
en: Icon
cs: Ikona

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
cs: Klávesová zkratka

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
cs: Popis umístění souboru

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->description
en: Show the dependencies section
cs: Zobrazit sekci závislostí

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->tooltip
en: Checking this box shows the Dependencies section below. Unchecking hides it.
cs: Zaškrtnutí této kolonky níže zobrazí sekci Závislosti. Zrušení zaškrtnutí ji skryje.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->deps-info->description
en: You can see this section because the switch above is on. Try switching it off and see what happens.
cs: Tuto sekci vidíte protože výše uvedený přepínač je zapnutý. Zkuste ho vypnout a uvidíte co se stane.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
cs: Zobrazit informace

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
cs: Zobrazit informaci č. 1

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
cs: Zobrazit informaci č. 2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
cs: Nezobrazovat informace č. 1 nebo 2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info1->description
en: Info #1: You are seeing this info because the first option is selected in the combo box above. Try selecting different options to see different information.
cs: Informace č. 1: Tuto informaci vidíte protože v kombinované kolonce výše je zvolena první možnost. Zkuste zvolit různé možnosti a uvidíte různé informace.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info2->description
en: Info #2: You are seeing different text now because you selected the second option in the combo box above.
cs: Informace č. 1: Tuto informaci vidíte protože v kombinované kolonce výše je zvolena druhá možnost.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
cs: Číselná hodnota

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info1->description
en: The value of the spinner above is less than 5
cs: Hodnota výše uvedeného voliče je nižší než 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info2->description
en: The value of the spinner above is greater than or equal to 5
cs: Hodnota výše uvedeného voliče je vyšší nebo rovná 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- widget->description
en: Try out this custom widget!
cs: Vyzkoušejte tento uživatelsky určovaný widget!

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
cs: Hlavní nabídka prostředí Cinnamon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-layout->title
en: Layout and content
cs: Rozvržení a obsah

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
cs: Klávesová zkratka pro otevírání a zavírání nabídky

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->description
en: Use a custom icon and label
cs: Použít uživatelsky určenou ikonu a štítek

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->tooltip
en: Check this to specify a custom icon and label
cs: Toto zaškrtněte pro uživatelsky určenou ikonu a štítek

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->tooltip
en: Select an icon to show in the panel.
cs: Vyberte ikonu která se zobrazí na panelu.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->description
en: Icon size
cs: Velikost ikon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->tooltip
en: Enter custom text to show in the panel.
cs: Zadejte svůj text, který se zobrazí na panelu.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->description
en: Show category icons
cs: Zobrazovat ikony kategorií

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on categories.
cs: Zvolte zda zobrazovat ikony kategorií.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->description
en: Categories icon size
cs: Velikost ikon kategorií

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application- icons->description
en: Show application icons
cs: Zobrazovat ikony aplikací

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on applications.
cs: Zvolte zda zobrazovat ikony aplikací.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
cs: Velikost ikon aplikací

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->description
en: Show favorites and session buttons
cs: Zobrazovat tlačítka oblíbených položek a sezení

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->tooltip
en: Choose whether or not to show the left pane of the menu.
cs: Zvolte zda zobrazovat v nabídce panel vlevo.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->fav-icon-size->description
en: Favorites icon size
cs: Velikost ikon oblíbených položek

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->description
en: Show favorites
cs: Zobrazit oblíbené

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->tooltip
en: Choose whether or not to show favorite files in the menu.
cs: Zvolte zda v nabídce zobrazovat oblíbené soubory či ne.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->description
en: Show bookmarks and places
cs: Zobrazovat záložky a místa

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->tooltip
en: Choose whether or not to show bookmarks and places in the menu.
cs: Zvolte zda v nabídce zobrazovat záložky a místa.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->description
en: Show recents
cs: Zobrazit nedávné

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->tooltip
en: Choose whether or not to show recents in the menu.
cs: Zvolte zda v nabídce zobrazovat nebo ne nedávno použité položky.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->description
en: Change categories on hover
cs: Změnit kategorii při najetí myší

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->tooltip
en: Choose whether or not to change categories by hovering.
cs: Vyberte, zda chcete či nechcete změnit kategorie při najetí myši.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
cs: Zapnout automatické posouvání seznamu aplikací

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->tooltip
en: Choose whether or not to enable smooth autoscrolling in the application list.
cs: Zvolte zda plynule automaticky posouvat seznamem aplikací.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->description
en: Enable filesystem path entry in search box
cs: Umožňovat do vyhledávací kolonky zadávat popisy umístění v souborovém systému

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->tooltip
en: Allows path entry in the menu search box.
cs: Umožní zadávat popis umístění do vyhledávací kolonky nabídky.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->description
en: Force the panel to be visible when opening the menu
cs: Vynutit aby panel byl při otevírání nabídky viditelný

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->tooltip
en: Opening the menu will also show the main panel (which may be auto-hidden).
cs: Otevření nabídky také zobrazí hlavní panel (který může být automaticky skrýván).

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
cs: Otevřít nabídku najetím ukazatele myši na ikonu

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
cs: Zapne otevírání nabídky tím, že se ukazatel myši ocitne nad appletem.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->description
en: Menu hover delay
cs: Prodleva zobrazení nabídky při najetí ukazatelem

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->tooltip
en: Delay before the menu opens when hovered
cs: Prodleva před zobrazením nabídky když na ní najedete ukazatelem myši

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->description
en: Use menu animations
cs: Animovat nabídku

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->tooltip
en: Allow the menu to animate on open and close
cs: Zapnout animace otevírání a zavírání nabídky

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
cs: Otevřít editor nabídky

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
cs: Kliknutím na toto tlačítko můžete upravit položky své nabídky

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->reset-menu-size- button->description
en: Restore the menu to its original size
cs: Obnovit nabídku do původní velikosti

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
cs: Ovládání prezentace pozadí

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
cs: Základní ovládání prezentace obrázků na pozadí plochy prostředí Cinnamon

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
cs: Přístup k odpojitelným jednotkám

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
cs: Minimalizuje všechna okna

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
cs: Applet nastavení

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
cs: Nastavení prostředí Cinnamon

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
cs: Seznam oken

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
cs: Hlavní seznam oken prostředí Cinnamon

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
cs: Zobrazit upozornění v seznamu oken, pokud okno z jiné pracovní plochy vyžaduje pozornost

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
cs: Posouvat v seznamu oken kolečkem myši

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
cs: Prohodit smysl otáčení kolečka myši v seznamu oken

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- minimize->description
en: Left click to minimize window
cs: Minimalizovat okna kliknutím levým tlačítkem

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
cs: Zavírat okna prostředním tlačítkem

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-show- label->description
en: Show window names in the panel
cs: Zobrazit názvy oken v panelu

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->description
en: Window button width in the panel
cs: Šířka tlačítka okna v panelu

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
cs: Tlačítka oken mohou mít různou délku a využívat celý dostupný prostor

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->description
en: Choose what to show when hovering over a window button
cs: Vyberte, co se má zobrazit při najetí myší na tlačítko okna

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Title
cs: Titulek

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Thumbnail
cs: Miniatura

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
cs: Zobrazovat nad náhledem titulek

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description
en: Thumbnail size
cs: Velikost náhledu

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Largest
cs: Největší

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list with app grouping
cs: Hlavní seznam oken Cinnamon se seskupováním aplikací

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->thumbnailsPage->title schema.json->thumbnailsSection->title
en: Thumbnails
cs: Náhledy

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->contextMenuPage->title
en: Context Menu
cs: Kontextová nabídka

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hotKeysSection->title
en: Hot Keys
cs: Klávesové zkratky

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->appButtonsSection->title
en: Application Buttons
cs: Tlačítka aplikace

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hoverPeekSection->title
en: Hover Peek
cs: Špička při najetí ukazatelem

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->group- apps->description
en: Group windows by application
cs: Seskupovat okna podle aplikací

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Mouse wheel scroll action
cs: Akce při otočení kolečkem myši

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Cycle apps
cs: Přepínat mezi aplikacemi

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Cycle windows
cs: Přepínat mezi okny

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->description
en: Left click action
cs: Akce při kliknutí levým tlačítkem

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Toggle activation of last focused window
cs: Vyp/zap. aktivaci naposledy zaměřeného okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Launch new app instance
cs: Spustit novou instanci aplikace

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Close last focused window in group
cs: Zavřít naposledy zaměřené okno ve skupině

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->description
en: Show windows from other monitors
cs: Zobrazit okna z jiných monitorů

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->options
en: Only from monitors without a window list
cs: Pouze z monitorů bez seznamu oken

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->options
en: From all monitors
cs: Ze všech monitorů

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->cycleMenusHotkey->description
en: Global hotkey for cycling through thumbnail menus
cs: Globální klávesová zkratka pro procházení nabídek náhledu

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- hotkey->description
en: Global hotkey to show the order of apps
cs: Globální klávesová zkratka pro zobrazení pořadí aplikací

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->description
en: Duration of the apps order display on hotkey press
cs: Doba trvání zobrazení pořadí aplikací při stisku klávesová zkratky

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->super-num- hotkeys->description
en: Enable Super+<number> shortcut to switch/open apps
cs: Zapnout zkratku Super+<číslo> pro přepínání/otevírání aplikací

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->description
en: Button label
cs: Popisek tlačítka

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
cs: Název aplikace

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title
cs: Titulek okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title (only for the focused window)
cs: Titulek okna (pouze pro zaměřené okno)

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->description
en: Launcher animation
cs: Animace spouštěče

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->number- display->description
en: Show window count numbers
cs: Zobrazit počty oken

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-app-button- dragging->description
en: Enable app button dragging
cs: Zapnout přetahování tlačítka aplikace

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail-scroll- behavior->description
en: Cycle windows on mouse wheel scroll
cs: Přepínat okna při otáčení kolečka myši

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- thumbnails->description
en: Show thumbnails
cs: Zobrazit náhledy

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->animate- thumbnails->description
en: Animate thumbnails
cs: Animovat náhledy

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->vertical- thumbnails->description
en: Enable vertical thumbnails
cs: Zapnout svislé náhledy.

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->sort- thumbnails->description
en: Sort thumbnails according to the last focused windows
cs: Seřadit náhledy podle naposledy zaměřených oken

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->highlight-last- focused-thumbnail->description
en: Highlight the thumbnail of the last focused window
cs: Zvýraznit náhled naposledy zaměřeného okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->onclick- thumbnails->description
en: Click to show thumbnails
cs: Kliknout pro zobrazení náhledů

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->description
en: Delay before showing thumbnails
cs: Prodleva před zobrazením náhledů

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-hover- peek->description
en: Show the window when hovering its thumbnail
cs: Při najetím kurzoru na jeho náhled zobrazit kono

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->description
en: Window fade-in time
cs: Doba trvání postupného zobrazení okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- out->description
en: Window fade-out time
cs: Doba trvání postupného schování okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->units
en: percent
cs: procent

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- recent->description
en: Show recent items
cs: Zobrazit nedávné položky

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->autostart-menu- item->description
en: Show autostart option
cs: Zobrazit volby automatického spouštění

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->description
en: Apply the monitor move option to all windows
cs: Uplatnit volby přesunu monitoru na všechna okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->tooltip
en: When clicking "Move to monitor" in the context menu, this option will move all of an app's windows instead of just the last focused window from the app.
cs: Při kliknutí na „Přesunout na monitor“ v kontextové nabídce, tato volba přesune všechna okna aplikace namísto pouze naposledy zaměřené okno aplikace.

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
cs: Kliknutím nebo najetím na tuto ikonu se zobrazí všechny pracovní plochy

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
cs: Aktivovat přehled ploch najetím na ikonu

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
cs: Dočasné vypnutí šetření energií

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
cs: Applet slouží k vypnutí oznamování a úspory napájení (včetně vypnutí spořiče obrazovky a zablokování uspávání systému)

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->description
en: Inhibit power management
cs: Zakázat správu napájení

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit power management.
cs: Nastavení klávesových zkratek pro zákaz řízení spotřeby.

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->description
en: Inhibit notifications
cs: Zakázat oznámení

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit notifications.
cs: Nastavit klávesové zkratky pro potlačení upozornění.

note: inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemPowerSettings->description
en: Open power settings
cs: Otevřít nastavení napájení

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
cs: Přepínání pracovních ploch

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
cs: Vybrat pracovní plochu z panelu

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->description
en: Type of display
cs: Typ zobrazení

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->tooltip
en: Note that the visual representation will only work if your panel is large enough to display it properly, otherwise the simple style will be used.
cs: Uvědomte si, že vizuální reprezentace bude fungovat pouze pokud je panel dostatečně velký aby ji správně zobrazil. V opačném případě bude použit jednoduchý styl.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: A visual representation of the workspaces
cs: Grafické znázornění pracovních ploch

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
cs: Jednoduchá tlačítka

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->tooltip
en: Reverse or disable the direction of the scroll in the workspace list.
cs: Obrátí nebo zakáže posouvání v seznamu pracovních ploch.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Reversed
cs: Obrátit

note: printers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Manage print jobs
cs: Spravovat tiskové úlohy

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->description
en: Show printer icon
cs: Zobrazit ikonu tiskárny

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: Always
cs: Vždy

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printers exist
cs: Pokud existují tiskárny

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printing
cs: Při tisku

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->tooltip
en: Choose when to show the printer icon in the panel
cs: Zvolte kdy na panelu zobrazovat ikonu tiskárny

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
cs: Applet pro nastavení zvuku a hudby

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
cs: Ovládat přehrávače

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
cs: Zobrazit tlačítka Opakovat a Náhodné

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show menu
cs: Zobrazit nabídku

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the sound applet menu.
cs: Nastavit klávesové zkratky pro zobrazení nabídky miniaplikace pro zvuk.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->description
en: Always show input switch
cs: Vždy zobrazit přepínač vstupu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->tooltip
en: Always show the 'Mute input' switch in the context menu.
cs: V kontextové nabídce vždy zobrazujte přepínač 'Ztlumit vstup'.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
cs: Zobrazovat na panelu informace o skladbě

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
cs: znaků

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
cs: Zkrátit informace o skladbě na

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute
cs: Vypnout/zapnout zvuk

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute output
cs: Ztlumit / zrušit ztlumení výstupu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute input
cs: Ztlumit / zrušit ztlumení vstupu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
cs: Akce po kliknutí prostředním tlačítkem myši

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->middleShiftClickAction->description
en: Action on shift+middle click
cs: Akce při stisknutí shift+prostřední tlačítko

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->horizontalScroll->description
en: Use horizontal scrolling to move between tracks
cs: Přesouvat se mezi stopami vodorovným posouváním

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
cs: Používat obal alba jako ikonu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
cs: U přehrávačů, které to umožňují, nezobrazovat jejich ikony v oznamovací oblasti systémového panelu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description
en: Tooltip
cs: Popisek

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowVolume->description
en: Show volume in tooltip
cs: Zobrazit hlasitost v popisku

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowPlayer->description
en: Show player in tooltip
cs: Zobrazit přehrávač v popisku

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->tooltipShowArtistTitle->description
en: Show song artist and title in tooltip
cs: Zobrazit interpreta a název skladby v popisku

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
cs: Applet pro přístup k podrobnostem o Vašem účtu, přepínání uživatelů a rychlému odhlašování nebo vypínání počítače

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
cs: Uživatel

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
cs: Zobrazovat užitelské jméno na panelu

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-image->description
en: Display the user image on the panel
cs: Zobrazení uživatelského obrázku na panelu

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->name
en: XApp Status Applet
cs: Stavový applet XApp

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons for applications which use XAppStatusIcons
cs: Applet který hostuje veškeré ikony v oznamovací oblasti panelu pro aplikace, které používají XAppStatusicons

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
cs: Kliknutím nebo najetím na tuto ikonu se zobrazí všechna otevřená okna

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
cs: Aktivovat přehled oken najetím na ikonu

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
cs: Klávesnice na obrazovce

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
cs: Applet pro spouštění klávesnice na obrazovce

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
cs: Applet pro správu sítě

note: network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the network applet menu.
cs: Nastavit klávesové zkratky pro zobrazení nabídky appletu sítě.

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
cs: Správa napájení

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
cs: Applet pro správu napájení

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
cs: Zobrazovat procenta

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show time remaining
cs: Zobrazovat zbývající čas

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage and time remaining
cs: Zobrazovat procenta a zbývající čas

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
cs: Nezobrazovat popisek

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->description
en: Always show all batteries
cs: Akumulátory zobrazovat vždy

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->tooltip
en: Check this to always show multiple batteries in the panel, regardless of whether one of them is marked primary.
cs: Toto zaškrtněte pro zobrazování vícero akumulátorů na panelu, nezávisle na tom, zda je jeden z nich označen jako hlavní.

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access your favorite files
cs: Přistupujte ke svým oblíbeným souborům

note: favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->show-full-uri->description
en: Display full paths in the list
cs: V seznamu zobrazit úplné popisy umístění

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
cs: Mezera

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
cs: Přidá mezeru mezi ostatní applety

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
cs: Zabrané místo v pixelech

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
cs: Úpravou tohoto zmenšíte nebo zvětšíte šířku tohoto oddělovače

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
cs: Kalendář

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
cs: Applet kalendáře

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->description
en: Show calendar events
cs: Zobrazit události kalendáře

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->tooltip
en: Check this to display events in the calendar.
cs: Zaškrtnutím tohoto políčka zobrazíte události kalendáře.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
cs: Zobrazovat v kalendáři čísla týdnů

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
cs: Toto zaškrtněte pokud v kalendáři chcete zobrazovat čísla týdnů.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
cs: Uživatelem určený formát data

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
cs: Pokud si chcete nastavit vlastní formát data, prohlédněte si toto.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
cs: Formát datumu

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
cs: Zde si nastavíte svůj vlastní formát

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip- format->description
en: Date format for tooltip
cs: Formát data pro popisek

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip-format->tooltip
en: Set your custom tooltip format here.
cs: Zde zadejte svůj vlastní formát popisku.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
cs: Kliknutím na toto tlačítko zobrazíte více informací o formě zápisu datumu

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
cs: Zobrazit kalendář

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the calendar.
cs: Nastavit klávesové zkratky, které zobrazit v kalendáři.

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
cs: Applet zpřístupnění hendikepovaným

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
cs: Fotorámeček

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
cs: Miniaplikace zobrazující fotografie na pracovní ploše

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
cs: Složka

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
cs: Výška

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
cs: Šířka

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->description
en: Fade delay
cs: Prodleva zatmívání

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
cs: Zvláštní efekty

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Sepia
cs: Zažloutlé

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
cs: Černobílé

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
cs: Hodiny

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
cs: Miniaplikace zobrazující čas

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
cs: Barva textu

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
cs: Kliknutím na toto tlačítko je možné vybrat barvu textu

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
cs: Zaškrtnutím tohoto můžete určit vlastní formát zobrazení času v miniaplikaci hodiny.

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
cs: Spouštěč

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
cs: Miniaplikace pro spouštění programů
