linuxmint - en to eu translation catalogue (1846 entries)

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Failed to launch '%s'
eu: Huts egin du '%s' abiaraztean

en: Passwords do not match
eu: Pasahitzak ez datoz bat

en: Password cannot be blank
eu: Pasahitza ezin da hutsa izan

en: Authentication dialog was dismissed by the user
eu: Erabiltzaileak autentifikatzeko elkarrizketa-koadroa itxi du

en: Home
eu: Karpeta nagusia

en: File System
eu: Fitxategi-sistema

en: Search
eu: Bilaketa

en: Print version
eu: Erakutsi bertsioa

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
eu: Itxura

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
eu: Kolorea

en: In mixed mode most applications are light. Some desktop elements are dark to create contrast.
eu: Modu mistoan aplikazio gehienak argiak dira. Mahaigaineko elementu batzuk ilunak dira kontrastea sortzeko.

en: Mixed
eu: Mistoa

en: Dark
eu: Iluna

en: Light
eu: Argia

en: Advanced settings...
eu: Ezarpen aurreratuak...

en: Style
eu: Estiloa

en: Directory Properties
eu: Direktorioaren propietateak

en: Name:
eu: Izena:

en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: Launcher Properties
eu: Abiarazlearen propietateak

en: Command:
eu: Komandoa:

en: Browse
eu: Arakatu

en: Launch in Terminal?
eu: Terminalean abiarazi?

en: Use dedicated GPU if available
eu: Erabili GPU dedikatua erabilgarri badago

en: Add
eu: Gehitu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Edit
eu: Editatu

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: Restore System Configuration
eu: Berrezarri sistemaren konfigurazioa

en: Restore the default menu layout
eu: Berrezarri menuaren diseinu lehenetsia

en: Close
eu: Itxi

en: _New Menu
eu: Menu _berria

en: Ne_w Item
eu: _Elementu berria

en: Cut
eu: Ebaki

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Properties
eu: Propietateak

en: Edit Desktop File
eu: Editatu Desktop fitxategia

en: Add/Edit Launcher
eu: Gehitu/Editatu abiarazlea

en: Type:
eu: Mota:

en: Title:
eu: Izenburua:

en: Program:
eu: Programa:

en: Icon Name
eu: Ikonoaren izena

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Custom Application
eu: Aplikazio pertsonalizatua

en: Execution of '%s' failed:
eu: '%s'-(r)en exekuzioak huts egin du:

en: Caps Lock On
eu: Maiuskulen blokeoa aktibatuta

en: Caps Lock Off
eu: Maiuskulen blokeoa desaktibatuta

en: Number Lock On
eu: Zenbakien blokeoa aktibatuta

en: Number Lock Off
eu: Zenbakien blokeoa desaktibatuta

en: Are you sure you want to remove '%s'?
eu: Ziur zaude '%s' kendu nahi duzula?

en: Remove '%s'
eu: Kendu '%s'

en: About...
eu: Honi buruz...

en: Configure...
eu: Konfiguratu...

en: This applet does not support panels of that type. This can cause visual glitches in the panel. Would you like to continue using it anyway, remove it from the panel, or try to move it to a different panel?
eu: Applet honek ez du mota horretako panelik onartzen. Honek akats teknikoak sor ditzake panelean. Hala ere erabiltzen jarraitu nahi duzu, paneletik kendu edo beste panel batera eramaten saiatu?

en: Leave it
eu: Erabili

en: Remove it
eu: Kendu

en: Move to another panel
eu: Beste panel batera eraman

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
eu: Ez da panel egokirik aurkitu. Applet-a kendu da.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
eu: Zenbait applet-ek ez dituzte hainbat instantzia onartzen edo gehienezko instantzia kopurura iritsita zeuden, beraz ez dira kopiatu

en: Select Audio Device
eu: Hautatu audioaren gailua

en: Cancel
eu: Utzi

en: Sound Settings
eu: Soinuaren ezarpenak

en: Headphones
eu: Entzungailuak

en: Headset
eu: Mikrofonodun entzungailuak

en: Microphone
eu: Mikrofonoa

en: Show Text
eu: Erakutsi testua

en: Hide Text
eu: Ezkutatu testua

en: Caps lock is on
eu: Maiuskulen blokeoa aktibatuta dago

note: Translators: %s is an application name
en: %s is not responding
eu: %s aplikazioak ez du erantzuten

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely.
eu: Pixka bat itxaron dezakezu ea jarraitzen duen edo aplikazioaren amaiera behartu dezakezu.

en: Wait
eu: Itxaron

en: Force Quit
eu: Behartu irtetea

en: Remove this desklet
eu: Kendu desklet hau

en: Some applications are busy or have unsaved work.
eu: Aplikazio batzuk lanpetuta daude edo gorde gabeko lanak dituzte.

en: Switch User
eu: Aldatu erabiltzailea

en: Log Out
eu: Amaitu saioa

en: Suspend
eu: Eseki

en: Hibernate
eu: Hibernatu

en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: Shut Down
eu: Itzali

en: You will be logged out in %d second. | You will be logged out in %d seconds.
eu[0]: Segundo %d barru amaituko da zure saioa.
eu[1]: %d segundo barru amaituko da zure saioa.

en: The computer will shut down in %d second. | The computer will shut down in %d seconds.
eu[0]: %d segundo barru itzaliko da ordenagailua.
eu[1]: %d segundo barru itzaliko da ordenagailua.

en: The computer will restart in %d second. | The computer will restart in %d seconds.
eu[0]: Ordenagailua segundo %d barru berrabiaraziko da.
eu[1]: Ordenagailua %d segundo barru berrabiaraziko da

en: Ignore and continue
eu: Egin ez ikusiarena eta jarraitu

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
eu: Ziur zaude "%s" laneko area ezabatu nahi duzula?

en: Initializing
eu: Hasieratzen

en: Loaded
eu: Kargatuta

en: Error
eu: Errorea

en: Out of date
eu: Zaharkituta

en: Not compatible with Wayland
eu: Ez da Wayland-ekin bateragarria

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
eu: Ikuspegi orokorreko aukera baliogabea: izkina kopuru okerra

en: Execution time (ms):
eu: Exekuzio denbora (ms):

en: Loaded successfully
eu: Behar bezala kargatu da

en: Check your video drivers
eu: Egiaztatu bideo-kontrolatzailea

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
eu: Sistema bideoaren hardware-azeleraziorik gabe ari da exekutatzen une honetan.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
eu: Errendimendu eskasa eta PUZaren erabilera altua jasan ditzakezu.

en: Launch Driver Manager
eu: Abiarazi kontrolatzaile-kudeatzailea

en: Problems during Cinnamon startup
eu: Arazoak Cinnamon abiaraztean

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
eu: Cinnamon behar bezala abiarazi da, baina applet, desklet edo hedapen bat edo gehiagok huts egin du(te) kargatzean.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
eu: Begiratu zure sistemaren log-a eta Cinnamon LookingGlass log-a arazoen berri izateko.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
eu: Arazoa eragiten du(t)en hedapena(k) desgai dezakezu/ditzakezu Cinnamon Ezarpenetan mezu hau berriz ez agertzeko.

en: Please contact the developer.
eu: Mesedez jarri garatzailearekin harremanetan.

en: Workspace
eu: Laneko area

en: Restarting Cinnamon...
eu: Cinnamon berrabiarazten...

en: System Information
eu: Sistemaren informazioa

en: Confirm
eu: Berretsi

en: No
eu: Ez

en: Yes
eu: Bai

en: Attention
eu: Kontuz

en: OK
eu: Ados

en: Mirrored Displays
eu: Ispilatutako pantailak

en: You can also connect by pushing the “WPS” button on your router.
eu: Zure bideratzaileko "WPS" botoia sakatuz ere konekta zaitezke.

en: Connect
eu: Konektatu

en: Password
eu: Pasahitza

en: Key
eu: Gakoa

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Private key password
eu: Gako pribatuaren pasahitza

en: Identity
eu: Identitatea

en: Service
eu: Zerbitzua

en: Authentication required
eu: Autentifikazioa behar da

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
eu: Pasahitzak edo zifratze-gakoak behar dira haririk gabeko '%s' sarera sarbidetzeko.

en: Wired 802.1X authentication
eu: Haridun 802.1X autentifikazioa

en: Network name
eu: Sarearen izena

en: DSL authentication
eu: DSL autentifikazioa

en: PIN code required
eu: PIN kodea behar da

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
eu: PIN kodea behar da banda zabal mugikorreko gailuarentzako

en: PIN
eu: PINa

en: A password is required to connect to “%s”.
eu: Pasahitza behar da '%s-(e)ra konektatzeko.

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
eu: Sare kudeatzailea

en: VPN password
eu: VPN pasahitza

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
eu: Hautatu panel berriaren kokapena. Esc bertan behera uzteko.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
eu: Hautatu panelaren kokapen berria. Esc bertan behera uzteko.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
eu: Ez daukazu panelik gehituta.
    Panelen ezarpenak ireki nahi duzu?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
eu: Panelaren ezarpenak

en: Applets
eu: Applet-ak

en: Panel edit mode
eu: Panela editatzeko modua

en: Move
eu: Aldatu lekuz

en: Remove
eu: Kendu

en: Are you sure you want to remove this panel?
eu: Ziur zaude panel hau kendu nahi duzula?

en: Add a new panel
eu: Gehitu panel berri bat

en: Troubleshoot
eu: Arazoak konpondu

en: Restart Cinnamon
eu: Berrabiarazi Cinnamon

en: Looking Glass
eu: Ispilua

en: Restore all settings to default
eu: Berrezarri ezarpen guztiak balio lehenetsietara

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
eu: Ziur zaude ezarpen guztietan balio lehenetsiak berrezarri nahi dituzula?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
eu: Sistemaren ezarpenak

en: Retry
eu: Saiatu berriro

en: %s (%s) has just been stopped.
eu: %s (%s) gelditu da.

en: Device %s can be turned off, if necessary.
eu: %s gailua itzali daiteke, behar izanez gero.

en: Device %s is busy, please wait.
eu: %s gailua lanpetua dago, itxaron mesedez.

en: Do not disconnect or data loss may occur.
eu: Deskonektatuz gero datuak galdu daitezke.

en: Unable to stop the drive %s (%s)
eu: Ezin da %s (%s) unitatea gelditu

en: %s (%s) can be safely unplugged.
eu: %s (%s) modu seguruan deskonektatu daiteke.

en: Device %s can be removed.
eu: %s gailua kendu daiteke.

en: %s (%s) has just been ejected.
eu: %s (%s) egotzi da.

en: Do not remove or data loss may occur.
eu: Kenduz gero datuak galdu daitezke.

en: Unable to eject the drive %s (%s)
eu: Ezin da %s (%s) unitatea egotzi

en: Successfully unmounted %s (%s)
eu: Behar bezala desmuntatu da %s (%s)

en: Failed to unmount %s (%s)
eu: Huts egin du %s (%s) desmuntatzean

en: Authentication Required
eu: Autentifikazioa behar da

en: Authenticate
eu: Autentifikatu

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn't work. Please try again.
eu: Barkatu, baina ez du funtzionatu. Saiatu berriro.

en: Run a Command
eu: Exekutatu komando bat

en: Press ESC to close
eu: Sakatu Esc ixteko

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
eu: Mantendu bistaratze-ezarpen hauek?

note: Translators: this and the following message should be limited in length, to avoid ellipsizing the labels.
en: Revert
eu: Leheneratu

en: Keep changes
eu: Gorde aldaketak

en: Reverting to previous display settings in %d second. | Reverting to previous display settings in %d seconds.
eu[0]: Aurreko bistaratze ezarpenetara leheneratuko da %d segundo barru.
eu[1]: Aurreko bistaratze ezarpenetara leheneratuko da %d segundo barru.

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Mi_nimize
eu: M_inimizatu

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Unma_ximize
eu: Desma_ximizatu

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Ma_ximize
eu: _Maximizatu

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Move
eu: Aldatu _lekuz

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Resize
eu: Aldatu _tamaina

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move Titlebar Onscreen
eu: Mugitu titulu-barra pantailan

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Always on _Top
eu: Beti _gainean

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Always on Visible Workspace
eu: Laneko area ikusgaian _beti

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Only on This Workspace
eu: Laneko area _honetan bakarrik

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move to Another _Workspace
eu: Mugitu _beste laneko area batera

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
eu: _Itxi

en: No open windows
eu: Ez dago leihorik irekita

en: Restore
eu: Leheneratu

en: Minimize
eu: Minimizatu

en: Maximize
eu: Maximizatu

en: Move to left workspace
eu: Eraman ezkerreko laneko areara

en: Move to right workspace
eu: Eraman eskuineko laneko areara

en: Visible on all workspaces
eu: Ikusgai laneko area guztietan

en: Move to a new workspace
eu: Eraman laneko area berri batera

en: Move to monitor %d
eu: Eraman %d monitorera

en: Only on this workspace
eu: Laneko area honetan soilik

en: Unmaximize
eu: Desmaximizatu

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
eu: Erabilerraztasuna

en: Zoom
eu: Zooma

en: Screen Reader
eu: Pantaila-irakurlea

en: Screen Keyboard
eu: Pantailako teklatua

en: Sticky Keys
eu: Tekla itsaskorrak

en: Slow Keys
eu: Tekla geldoak

en: Bounce Keys
eu: Errebote-teklak

en: Mouse Keys
eu: Saguaren teklak

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
eu: Bigarren mailako klik simulatua

note: Hover Click
en: Hover click
eu: Gainean jartzean klika

en: Universal Access Settings
eu: Sarbide unibertsalaren ezarpenak

en: High Contrast
eu: Kontraste handia

en: Large Text
eu: Testu handia

en: %B %-e, %Y
eu: %Y(e)ko %Bk %e

note: Translators: This is the date which appears in the calendar applet, as a tooltip and as a title header inside the applet. The format uses the strftime syntax. %A, %B %-e, %Y is the American Date format (Saturday, January 4, 2020): %A is the name of the day, %B is the name of the month %-e is the non
en: %A, %B %-e, %Y
eu: %Y(e)ko %Bk %-e, %A

en: Date and Time Settings
eu: Data eta orduaren ezarpenak

en: Starting in a few minutes
eu: Minutu batzu barru hasiko da

en: Starting in %d minutes
eu: %d minutu barru hasiko da

en: This evening
eu: Arrats honetan

en: Starting later today
eu: Gaur beranduago hasiko da

en: In %d hour | In %d hours
eu[0]: Ordu %d barru
eu[1]: %d ordu barru

en: No Events
eu: Gertaerarik ez

en: In progress
eu: Abian

en: All day
eu: Egun osoa

en: Today
eu: Gaur

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
eu: Erakutsi mahaigaina

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the desklets
eu: Erakutsi desklet-ak

note: ["WORKSPACE_UP", _("Switch to the workspace above"), "none", ""], ["WORKSPACE_DOWN", _("Switch to the workspace below"), "none", ""], cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org-
en: Show the workspace selector (Expo)
eu: Erakutsi lan-eremuaren hautatzailea (Expo)

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the window selector (Scale)
eu: Erakutsi leiho-hautatzailea (Eskala)

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
eu: Gogokoak

en: Move to the other monitor
eu: Eraman beste monitore batera

en: Move to monitor
eu: Eraman monitorera

en: Move to another workspace
eu: Mugitu beste laneko area batera

en: Applet preferences
eu: Applet-aren hobespenak

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
eu: Taldekatutako leiho zerrenda

en: Places
eu: Lekuak

en: Recent
eu: Oraintsukoa

en: Run with dedicated GPU
eu: Exekutatu GPU dedikatuarekin

en: Unpin from Panel
eu: Askatu paneletik

en: Pin to Panel
eu: Finkatu panelean

en: Remove from Autostart
eu: Kendu abio automatikotik

en: Add to Autostart
eu: Gehitu abio automatikora

en: Create Shortcut
eu: Sortu laster-tekla

en: Restore to full opacity
eu: Berrezarri opakutasun osoa

en: Close others
eu: Itxi besteak

en: Close all
eu: Itxi denak

en: Power management
eu: Energia kudeaketa

en: Power management: Inhibited
eu: Energiaren kudeaketa: inhibituta

en: Power management: Active
eu: Energiaren kudeaketa: aktibatuta

en: Power management is already inhibited by another program
eu: Energia kudeaketa beste programa batek eragozten du dagoeneko

en: Power management: inhibited by another program
eu: Energia kudeaketa: beste programa batek eragotzia

en: Apps inhibiting power management:
eu: Energia kudeaketa galarazten duten aplikazioak:

en: Inhibit applet
eu: Eragotzi applet-a

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Notifications: Active
eu: Jakinarazpenak: aktibatuta

en: Notifications: Inhibited
eu: Jakinarazpenak: inhibituta

en: Show Keyboard Layout
eu: Erakutsi teklatuaren diseinua

en: Show Character Table
eu: Erakutsi karaktere-taula

en: Keyboard Settings
eu: Teklatuaren ezarpenak

en: Add to panel
eu: Gehitu panelari

en: Add to desktop
eu: Gehitu mahaigainari

en: Remove from favorites
eu: Kendu gogokoetatik

en: Add to favorites
eu: Gehitu gogokoei

en: Uninstall
eu: Desinstalatu

en: This file is no longer available
eu: Fitxategi hau ez dago eskuragarri jada

en: Open with
eu: Ireki honekin

en: Other application...
eu: Beste aplikazio bat...

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
eu: Menua

en: Edit menu
eu: Editatu menua

en: Recent Files
eu: Azken fitxategiak

en: Clear list
eu: Garbitu zerrenda

en: Clear all recent documents
eu: Garbitu azkenaldiko dokumentu guztiak

en: No recent documents
eu: Ez dago azken aldiko dokumenturik

en: All Applications
eu: Aplikazio guztiak

en: Lock Screen
eu: Blokeatu pantaila

en: Lock the screen
eu: Blokeatu pantaila

en: Leave the session
eu: Utzi saioa

en: Shut down the computer
eu: Itzali ordenagailua

en: <unknown>
eu: <ezezaguna>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
eu: desgaituta

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
eu: kudeatu gabea

en: disconnecting...
eu: deskonektatzen...

en: connecting...
eu: konektatzen...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
eu: autentifikazioa behar da

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
eu: firmwarea falta da

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
eu: kablea entxufatu gabe dago

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
eu: ez dago eskuragarri

en: connection failed
eu: konexioak huts egin du

en: More
eu: Gehiago

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
eu: Konektatuta (pribatua)

en: Wifi
eu: WiFi-a

en: Modem
eu: Modema

en: Bluetooth
eu: Bluetooth-a

en: Auto Ethernet
eu: Ethernet automatikoa

en: Auto broadband
eu: Banda zabal automatikoa

en: Auto dial-up
eu: Markatu automatikoki

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
eu: %s automatikoa

en: Auto bluetooth
eu: Bluetooth automatikoa

en: Auto wireless
eu: Haririk gabeko automatikoa

en: Enable networking
eu: Gaitu sarea

en: Wired
eu: Hariduna

en: Wireless
eu: Haririk gabekoa

en: Mobile broadband
eu: Banda zabal mugikorra

en: VPN Connections
eu: VPN konexioak

en: WIREGUARD Connections
eu: WIREGUARD konexioak

en: Network Settings
eu: Sarearen Ezarpenak

en: Network Connections
eu: Sareko konexioak

en: Connection failed
eu: Konexioak huts egin du

en: Activation of network connection failed
eu: Sareko konexioaren aktibazioak huts egin du

en: Networking is disabled
eu: Sarea desgaituta dago

en: No connection
eu: Konexiorik ez

en: Connecting to the cellular network...
eu: Sare zelularrera konektatzen...

en: Connecting to the wireless network...
eu: Haririk gabeko sarera konektatzen...

en: Connecting to the wired network...
eu: Haridun sarera konektatzen...

en: Connecting to the VPN...
eu: VPN-ra konektatzen...

en: Connecting to WIREGUARD...
eu: WIREGUARD-era konektatzen...

en: Connecting to the network...
eu: Sarera konektatzen...

en: Connected to the wireless network
eu: Haririk gabeko sarera konektatuta

en: Wireless connection
eu: Haririk gabeko konexioa

en: (Limited connectivity)
eu: (Konektagarritasun mugatua)

en: Connected to the wired network
eu: Haridun sarera konektatuta

en: Connected to the cellular network
eu: Sare zelularrera konektatuta

en: Connected to the VPN
eu: VPNra konektatuta

en: Connected to WIREGUARD
eu: WIREGUARD-era konektatuta

en: Connected to the network
eu: Sarera konektatuta

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
eu: Garbitu jakinarazpenak

en: Notification Settings
eu: Jakinarazpenen ezarpenak

en: No notifications
eu: Jakinarazpenik ez

en: %d notification | %d notifications
eu[0]: Jakinarazpen %d
eu[1]: %d jakinarazpen

en: just now
eu: oraintxe bertan

en: %d second ago | %d seconds ago
eu[0]: Duela segundo %d
eu[1]: Duela %d segundo

en: %d minute ago | %d minutes ago
eu[0]: Duela minutu %d
eu[1]: Duela %d minutu

en: Enable on-screen keyboard
eu: Gaitu pantailako teklatua

en: Click to toggle the on-screen keyboard
eu: Egin klik pantailako teklatua txandakatzeko

en: Click to enable the on-screen keyboard
eu: Egin klik pantailako teklatua gaitzeko

en: Launch
eu: Abiarazi

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
eu: Panel abiarazleak

en: Power Saver
eu: Energiaren aurrezpena

en: Balanced
eu: Orekatua

en: Performance
eu: Errendimendua

en: Battery full
eu: Bateria beterik

en: Battery almost full
eu: Bateria ia beterik

en: Battery good
eu: Bateria ondo

en: Low battery
eu: Bateria baxua

en: Critically low battery
eu: Bateria oso baxua

en: AC adapter
eu: AC egokigailua

en: Laptop battery
eu: Eramangarriaren bateria

en: Monitor
eu: Pantaila

en: Mouse
eu: Sagua

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
eu: Teklatua

en: Cell phone
eu: Telefono mugikorra

en: Media player
eu: Multimedia erreproduzitzailea

en: Tablet
eu: Tableta

en: Computer
eu: Ordenagailua

en: Gaming input
eu: Bideo jokoen sarrera

en: Pen
eu: Luma

en: Touchpad
eu: Ukipen-teklatua

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
eu: Sarea

en: Speakers
eu: Bozgorailuak

en: Video
eu: Bideoa

en: Audio device
eu: Audio gailua

en: Remote control
eu: Urruneko kontrola

en: Printer
eu: Inprimagailua

en: Scanner
eu: Eskanerra

en: Camera
eu: Kamera

en: Wearable
eu: Jantzigarria

en: Toy
eu: Jostailua

en: Bluetooth device
eu: Bluetooth gailua

en: Brightness
eu: Distira

en: Keyboard backlight
eu: Teklatuaren atzeko argia

en: Power Settings
eu: Energiaren ezarpenak

en: Charging
eu: Kargatzen

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
eu[0]: Kargatzen - ordu %d erabat kargatzeko
eu[1]: Kargatzeko - %d ordu erabat kargatzeko

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
eu: Kargatzen - %d %s %d %s erabat kargatu arte

en: hour | hours
eu[0]: ordu
eu[1]: ordu

en: minute | minutes
eu[0]: minutu
eu[1]: minutu

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
eu[0]: Kargatzen - minutu %d erabat kargatu arte
eu[1]: Kargatzen - %d minutu erabat kargatu arte

en: Fully charged
eu: Erabat kargatuta

en: Using battery power
eu: Bateriaren energia erabiltzen

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
eu[0]: Bateriaren energia erabiltzen - ordu %d geratzen da
eu[1]: Bateriaren energia erabiltzen - %d ordu geratzen dira

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
eu: Bateria erabiltzen - %d %s %d %s geratzen da

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
eu[0]: Bateriaren energia erabiltzen - minutu %d geratzen da
eu[1]: Bateriaren energia erabiltzen - %d minutu geratzen dira

en: Fully discharged
eu: Erabat deskargatuta

en: Not charging
eu: Ez da ari kargatzen

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
eu: Inprimagailuak

en: Cancel all jobs
eu: Utzi lan guztiak bertan behera

en: '%s' on %s
eu: '%s' %s(e)n

en: Send to front
eu: Bidali aurreko planora

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
eu: Azken dokumentuak

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
eu: Unitate aldagarriak

en: Open file manager
eu: Ireki fitxategi-kudeatzailea

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
eu: Eskalatu

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Hi there!
eu: Kaixo!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
eu: BOTOIA SAKATU DUZU!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
eu: LASTER-TEKLA ERABILI DUZU!!!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
eu: Egin klik mahaigaina erakusteko edo erdiko klik desklet-ak erakusteko

en: Show Desklets
eu: Erakutsi desklet-ak

en: Click to pause the slideshow
eu: Egin klik diaporama pausarazteko

en: Click to resume the slideshow
eu: Egin klik diaporamarekin jarraitzeko

en: The slideshow is disabled
eu: Diaporama desgaituta dago

en: Slideshow
eu: Diaporama

en: Next Background
eu: Hurrengo atzeko planoa

en: Background Settings
eu: Atzeko planoaren ezarpenak

en: Current background:
eu: Uneko atzeko planoa:

en: Playing
eu: Erreproduzitzen

en: Paused
eu: Pausatuta

en: Stopped
eu: Geldituta

en: Volume
eu: Bolumena

en: Unknown Artist
eu: Artista ezezaguna

en: Unknown Album
eu: Album ezezaguna

en: Unknown Title
eu: Izenburu ezezaguna

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Stop
eu: Gelditu

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Consecutive Playing
eu: Elkarren segidako erreprodukzioa

en: No Shuffle
eu: Ez nahastu

en: Open Player
eu: Ireki erreproduzigailua

en: Quit Player
eu: Irten erreproduzigailutik

en: Pause
eu: Pausatu

en: Repeat Single
eu: Errepikatu bakarra

en: Repeat All
eu: Errepikatu guztiak

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
eu: Nahastu

en: Mute output
eu: Mututu irteera

en: Mute input
eu: Mututu sarrera

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Output device
eu: Irteerako gailua

en: Input device
eu: Sarrerako gailua

en: Launch player
eu: Abiarazi erreproduzigailua

en: Choose player controls
eu: Aukeratu erreproduzitzailearen kontrolak

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
eu: Ziur zaude zakarrontziko elementu guztiak ezabatu nahi dituzula?

en: This operation cannot be undone.
eu: Eragiketa hau ezin da desegin.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Empty Trash
eu: Hustu zakarrontzia

en: Open Trash
eu: Ireki zakarrontzia

en: Log Out...
eu: Amaitu saioa...

en: Power Off...
eu: Itzali...

en: Remove 'Window list'
eu: Kendu 'Leiho-zerrenda'

en: All windows
eu: Leiho guztiak

en: Manage workspaces (Expo)
eu: Kudeatu laneko areak (Expo)

en: Add a new workspace
eu: Gehitu laneko area berria

en: Remove the current workspace
eu: Kendu uneko laneko area

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
eu: Normala

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Upside-down
eu: Buruz behera

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section
en: Display
eu: Pantaila

en: Configure display settings...
eu: Konfiguratu pantailaren ezarpenak...

en: Clock
eu: Erlojua

en: Edit launcher
eu: Editatu abiarazlea

en: Photo Frame
eu: Argazki-markoa

en: Control Center
eu: Kontrolgunea

en: Users and Groups
eu: Erabiltzaileak eta taldeak

en: Add or remove users and groups
eu: Gehitu edo ezabatu erabiltzaileak eta taldeak

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
eu: Teklatu birtuala

en: Turn on-screen keyboard on or off
eu: Aktibatu edo desaktibatu pantailako teklatua

en: Valid name
eu: Baliozko izena

en: The name cannot be empty.
eu: Izenak ezin du hutsik egon

en: Valid executable
eu: Baliozko exekutagarria

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
eu: Exekutagarria ez da baliozkoa. Ezin du hutsik egon eta bideko zuriak alderantzizko barrarekin (\) ihes egin behar dira.

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
eu: Ezin da abiarazlea sortu kokapen honetan. Mahaigainera gehitu nahi duzu?

en: Choose a command
eu: Aukeratu komandoa

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
eu: Abiarazle hau menura ere gehitu nahi duzu? Hasiera batean Bestelakoak kategorian ezarriko da.

en: Screen Locker
eu: Pantaila-blokeatzailea

en: Please type an away message for the lock screen
eu: Mesedez idatzi kanpoan zaudenerako mezu bat blokeo-pantailarako

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Hardware
eu: Hardwarea

en: Administration
eu: Administrazioa

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
eu: sarea, haririk gabekoa, wifi, ethernet, banda zabala, internet

en: color, profile, display, printer, output
eu: kolorea, profila, pantaila, inprimagailua, irteera

en: Graphics Tablet
eu: Taula grafikoa

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
eu: wacom, digitalizatu, tableta, grafikoak, kalibratu, luma

en: printers, laser, inkjet
eu: inprimagailuak, laserra, tinta

en: Firewall
eu: Suhesia

en: firewall, block, filter, programs
eu: su-hesia, blokeatu, iragazi, programak

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: language, install, foreign
eu: hizkuntza, instalatu, atzerriko

en: Input Method
eu: Sarrera-metodoa

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
eu: hizkuntza, instalatu, atzerriko, sarrera, metodo, txinera, koreera, japoniera, idatzi

en: Login Window
eu: Saio-hasieraren leihoa

en: login, lightdm, mdm, gdm, manager, user, password, startup, switch
eu: saioa hasi, lightdm, mdm, gdm, kudeatzaile, erabiltzaile, pasahitz, abio, aldatu

en: login, lightdm, manager, settings, editor
eu: saio hasiera, lightdm, kudeatzailea, ezarpenak, editorea

en: login, gdm, manager, user, startup, switch
eu: hasi saioa, gdm, kudeatzailea, erabiltzailea, abioa, aldatu

en: Driver Manager
eu: Kontrolatzaile-kudeatzailea

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
eu: bideo, kontrolatzaile, wifi, txartel, hardware, jabedun, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Nvidia Settings
eu: Nvidia ezarpenak

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
eu: bideoa, kontrolatzailea, jabeduna, nvidia, ezarpenak

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
eu: Software-jatorriak

en: ppa, repository, package, source, download
eu: ppa, biltegia, paketea, iturburua, deskargatu

en: Package Management
eu: Pakete-kudeaketa

en: update, install, repository, package, source, download
eu: eguneratu, instalatu, biltegia, paketea, iturburua, deskargatu

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
eu: erabiltzailea, erabiltzaileak, kontua, kontuak, taldea, taldeak, pasahitza

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
eu: bluetooth, dongle, transferentzia, mobile

en: Manage Services and Units
eu: Kudeatu zerbitzuak eta unitateak

en: systemd, units, services, systemctl, init
eu: systemd, unitateak, zerbitzuak, systemctl, init

en: Disks
eu: Diskoak

en: disks, manage, hardware, management, hard, hdd, pendrive, format, erase, test, create, iso, ISO, disk, image
eu: diskoak, kudeatu, hardware, kudeaketa, hard, hdd, USB memoria, formateatu, ezabatu, probatu, sortu, iso, ISO, disko, irudi

en: Online Accounts
eu: Lineako kontuak

en: ppa, repository, package, source, download, video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
eu: ppa, gordailua, paketea, iturburua, deskargatu, bideoa, kontrolatzailea, wifia, txartela, hardwarea, jabedun, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Back to all settings
eu: Itzuli ezarpen guztietara

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
eu: Talde-izenak ezin du maiuskula edo zuriunerik eduki

en: Change Password
eu: Aldatu pasahitza

en: New password
eu: Pasahitz berria

en: Confirm password
eu: Berretsi pasahitza

en: Generate a password
eu: Sortu pasahitz bat

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
eu: Zure pasahitz berriak gutxienez 8 karaktere izan behar ditu

en: Show password
eu: Erakutsi pasahitza

en: An error occurred. Your password was not changed.
eu: Errore bat gertatu da. Zure pasahitza ez da aldatu.

en: Change
eu: Aldatu

en: Too short
eu: Motzegia

en: Weak
eu: Ahula

en: Fair
eu: Egokia

en: Good
eu: Ona

en: Strong
eu: Sendoa

en: Standard
eu: Estandarra

en: Administrator
eu: Administratzailea

en: Account Type
eu: Kontu-mota

en: Full Name
eu: Izen osoa

en: Invalid username
eu: Erabiltzaile-izen baliogabea

en: A user with the name '%s' already exists.
eu: '%s' izeneko erabiltzaile bat badago dagoeneko.

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Groups
eu: Taldeak

en: Click to change the picture
eu: Egin klik irudia aldatzeko

en: Browse for more pictures...
eu: Arakatu irudi gehiago...

en: Click to change the name
eu: Egin klik izena aldatzeko

en: Click to change the password
eu: Egin klik pasahitza aldatzeko

en: Click to change the groups
eu: Egin klik taldeak aldatzeko

en: Picture
eu: Irudia

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
eu: Izena

en: Open
eu: Ireki

en: Images
eu: Irudiak

en: No password set
eu: Ez da pasahitzik ezarri

en: Set at login
eu: Ezarri saio hasieran

en: This user is currently logged in
eu: Erabiltzaile honek saioa hasita dauka

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
eu: Erabiltzailearen etxeko direktorioa zifratuta dago. Zifratutako direktoriora sarbidea mantentzeko, erabiltzaileak soilik aldatu behar luke pasahitz hau.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
eu: Ziur zaude behin betiko ezabatu nahi dituzula %s eta erabiltzaile horrekin erlazionaturiko fitxategi guztiak?

en: This group is set as %s's primary group
eu: Talde hau %s(r)en talde nagusi bezala ezarrita dago

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
eu: Ziur zaude %s behin betiko ezabatu nahi duzula?

en: Group Name
eu: Taldearen izena

en: Previous instance
eu: Aurreko instantzia

en: Next instance
eu: Hurrengo instantzia

en: More options
eu: Aukera gehiago

en: Import from a file
eu: Inportatu fitxategi batetik

en: Export to a file
eu: Esportatu fitxategi batera

en: Reset to defaults
eu: Berrezarri balio lehenetsiak

en: Reload %s
eu: Kargatu berriro %s

en: Settings for %s
eu: %s(r)en ezarpenak

en: Select or enter file to export to
eu: Hautatu edo sartu fitxategia esportatzeko

en: JSON files
eu: JSON fitxategiak

en: Select a JSON file to import
eu: Hautatu JSON fitxategi bat inportatzeko

en: Cancel Job
eu: Utzi lana bertan behera

en: Do you really want to cancel this job?
eu: Ziur zaude lan hau bertan behera utzi nahi duzula?

en: Keep Printing
eu: Jarraitu inprimatzen

en: Do you really want to cancel all jobs?
eu: Ziur zaude lan guztiak bertan behera utzi nahi dituzula?

en: Cancel All Jobs
eu: Utzi lan guztiak bertan behera

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Show
eu: Erakutsi

en: Item
eu: Elementua

en: Select a date
eu: Hautatu data

en: Select a time
eu: Hautatu ordu bat

en: Hour
eu: Ordua

en: Minute
eu: Minutua

en: Second
eu: Segundoa

en: This applet is currently enabled
eu: Applet hau une honetan gaituta dago

en: This desklet is currently enabled
eu: Desklet hau une honetan gaituta dago

en: This extension is currently enabled
eu: Hedapen hau une honetan gaituta dago

en: by %s
eu: Egilea: %s

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: This is a system applet. It cannot be removed.
eu: Hau sistemaren applet bat da. Ezin da kendu.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
eu: Hau sistemaren desklet bat da. Ezin da kendu.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
eu: Hau sistemaren hedapen bat da. Ezin da kendu.

en: This applet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
eu: Applet honek Cinnamon blokeatuta geratzea edo hutsegitea eragin dezaketen funtzio deiak dauzka. Blokeatzeak edo hutsegiteak jasaten ari bazara kendu.

en: This desklet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
eu: Desklet honek Cinnamon blokeatuta geratzea edo hutsegitea eragin dezaketen funtzio deiak dauzka. Blokeatzeak edo hutsegiteak jasaten ari bazara kendu.

en: This extension contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
eu: Hedapen honek Cinnamon blokeatuta geratzea edo hutsegitea eragin dezaketen funtzio deiak dauzka. Blokeatzeak edo hutsegiteak jasaten ari bazara kendu.

en: About
eu: Honi buruz

en: Extension %s is not compatible with your version of Cinnamon.
eu: %s hedapena ez da bateragarria zure Cinnamonen bertsioarekin.

en: There are multiple instances enabled. Are you sure you want to remove all of them?
eu: Hainbat instantzia daude gaituta. Ziur zaude denak kendu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to completely remove %s?
eu: Ziur zaude %s behin betiko ezabatu nahi duzula?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
eu: Honek modu lehenetsian gaitutako applet-sorta berrezarriko du. Ziur zaude hori nahi duzula?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
eu: Honek modu lehenetsian gaitutako desklet-sorta berrezarriko du. Ziur zaude hori nahi duzula?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
eu: Honek hedapen aktibo guztiak desgaituko ditu. Ziur zaude hori dela nahi duzuna?

en: This will remove all actions. Are you sure you want to do this?
eu: Horrek ekintza guztiak kenduko ditu. Ziur hau egin nahi duzula?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
eu: Arazo bat egon da %s kargatzean. Ziurtatu azken bertsioa erabiltzen ari zarela eta ondoren jakinarazi arazoa garatzaileari.

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Install
eu: Instalatu

en: Update
eu: Eguneratu

en: Sort by
eu: Ordenatu honela

en: Popularity
eu: Ospea

en: Date
eu: Data

en: Upgradable
eu: Bertsio-berritu daitekeena

en: More info
eu: Informazio gehiago

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Update all
eu: Eguneratu guztiak

en: %d update available | %d updates available
eu[0]: Eguneraketa %d eskuragarri
eu[1]: %d eguneraketa eskuragarri

en: No updates available
eu: Eguneraketarik ez eskuragarri

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
eu: Egin klik tanta-kontagailuan, ondoren egin klik pantailako edozein lekutan kolore hori hautatzeko

en: Click to set a new accelerator key.
eu: Sakatu laster-tekla berri bat ezartzeko.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
eu: Sakatu Escape edo egin klik berriro eragiketa bertan behera uzteko.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
eu: Sakatu atzera-tekla uneko laster-tekla kentzeko.

en: unassigned
eu: esleitu gabe

en: Pick an accelerator
eu: Hautatu laster-tekla

en: Continue
eu: Jarraitu

en: 
    This key combination, '<b>%s</b>' should not be used because it would become impossible to type using this key.
eu: 
    '<b>%s</b>' tekla-konbinazio hau ez litzateke erabili behar tekla hau erabiliz idaztea ezinezkoa izango litzatekeelako.

en: Please try again using a modifier key such as Control, Alt or Super (Windows key).
eu: Saiatu berriro tekla aldatzaile bat erabiliz, hala nola Control, Alt edo Super (Windows tekla).

en: Continue only if you are certain this is what you want, otherwise press cancel.
eu: Jarraitu bakarrik ziur bazaude hori dela nahi duzuna, bestela, sakatu Utzi.

en: Checking dependencies
eu: Mendekotasunak egiaztatzen

en: Please install: %s
eu: Mesedez instalatu: %s

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Open
eu: _Ireki

en: Sound files
eu: Soinu-fitxategiak

en: Downloading images:
eu: Irudiak deskargatzen:

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
eu: Errore bat gertatu da zerbitzaria atzitzen saiatzean. Mesedez saiatu berriro geroago.

en: Something went wrong with the spices download. Please try refreshing the list again.
eu: Arazoren bat izan da espeziak deskargatzean. Mesedez, saiatu berriro zerrenda freskatzen.

en: Refreshing the cache
eu: Cache-a freskatzen

en: Installing %s
eu: %s instalatzen

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
eu: Errore bat gertatu da %s instalatzean. Mesedez, jakinarazi gertaera hau garatzaileari.

en: Uninstalling %s
eu: %s desinstalatzen

en: A problem occurred while removing %s.
eu: Arazo bat gertatu da %s kentzean.

en: 
    
    Details:  %s
eu: 
    
    Xehetasunak:  %s

en: Add new entry
eu: Gehitu sarrera berria

en: Remove selected entry
eu: Kendu hautatutako sarrera

en: Edit selected entry
eu: Editatu hautatutako sarrera

en: Move selected entry up
eu: Eraman hautatutako sarrera gora

en: Move selected entry down
eu: Eraman hautatutako sarrera behera

en: Edit entry
eu: Editatu sarrera

en: Configure accessibility features
eu: Konfiguratu erabilerraztasun ezaugarriak

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
eu: lupa, hitz egin, sarbidea, zooma, teklak, kontrastea

en: Visual
eu: Bisuala

note: Visual Aids
en: Visual Aids
eu: Laguntza bisualak

en: High contrast
eu: Kontraste handia

en: Large text
eu: Testu handia

en: Screen reader
eu: Pantaila-irakurlea

en: Configure screen reader
eu: Konfiguratu pantaila-irakurlea

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
eu: Mahaigainaren zooma

en: Enable zoom
eu: Gaitu zoom-a

en: Magnification
eu: Handitzea

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Mouse wheel modifier
eu: Saguaren gurpilaren aldatzailea

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
eu: Aldatzaile hau sakatuta dagoen bitartean saguaren gurpilari eragiteak zooma handiagotu edo txikiagotuko du.

en: Scroll at screen edges
eu: Korritzea pantailaren ertzetan

en: Keep cursor centered
eu: Mantendu kurtsorea erdian

en: Cursor moves with contents
eu: Kurtsorea edukiekin mugitzen da

en: Cursor pushes contents around
eu: Kurtsoreak edukiak mugitzen ditu

en: Mouse tracking mode
eu: Sagua jarraitzeko modua

en: Lens mode
eu: Lente modua

en: Square
eu: Karratua

en: Horizontal strip
eu: Banda horizontala

en: Vertical strip
eu: Banda bertikala

en: Lens shape
eu: Lentearen forma

en: Full screen
eu: Pantaila osoa

en: Top half
eu: Goiko erdia

en: Bottom half
eu: Beheko erdia

en: Left half
eu: Ezkerreko erdia

en: Right half
eu: Eskuineko erdia

en: Screen position
eu: Pantailaren posizioa

en: Enable the on-screen keyboard
eu: Gaitu pantailako teklatua

en: Touch
eu: Ukitu

en: Full scale
eu: Eskala osoa

en: Scanning
eu: Eskaneatzea

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
eu: Teklatuaren diseinua

en: At the bottom of the screen
eu: Pantailaren beheko aldean

en: At the top of the screen
eu: Pantailaren goiko aldean

en: Keyboard position
eu: Teklatuaren kokapena

en: A quarter of the screen
eu: Pantailaren laurden bat

en: A third of the screen
eu: Pantailaren heren bat

en: Half of the screen
eu: Pantailaren erdia

en: Keyboard size
eu: Teklatuaren tamaina

en: Show the keyboard any time something expects input
eu: Erakutsi teklatua zerbaitek sarrera espero duen aldiro

en: Show keyboard only when the user activates it
eu: Erakutsi teklatua erabiltzaileak aktibatzen duenean bakarrik

en: Activation mode
eu: Aktibatze modua

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
eu: Teklatuaren adierazleak

en: Use visual indicator on Caps and Num Lock
eu: Erabili adierazle bisuala Maius eta Blok Zenb-en

en: Use audio indicator on Caps and Num Lock
eu: Erabili audio adierazlea Maius eta Blok Zenb-en

en: Sound to use Caps or Num Lock on
eu: Maius edo Blok Zenb-en erabili beharreko soinua

en: Sound to use Caps or Num Lock off
eu: Maius edo Blok Zenb kentzean erabili beharreko soinua

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
eu: Gertaera berrelikadura (idazteko laguntzailearen alertentzat beharrezkoa)

en: Enable visual alerts
eu: Gaitu alerta bisualak

en: Flash the entire monitor
eu: Distiratu monitore osoa

en: Flash the active window
eu: Distiratu leiho aktiboa

en: Visual style
eu: Estilo bisuala

en: Enable audio alerts
eu: Gaitu audio alertak

en: Sound to use for window alerts
eu: Leihoen alertetan erabili beharreko soinua

en: Typing assistance
eu: Idazteko laguntza

note: Stickykeys
en: Sticky keys
eu: Tekla itsaskorrak

en: Treat a sequence of modifier keys as a combination
eu: Tekla aldatzaileen sekuentzia konbinaziotzat hartu

en: Disable if two modifiers are pressed together
eu: Desgaitu bi aldatzaile aldi berean sakatzean

en: Alert when a modifier key is pressed
eu: Alerta aldatzaile tekla bat sakatzean

note: Slowkeys
en: Slow keys
eu: Tekla motelak

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
eu: Sartu atzerapena tekla bat sakatzearen eta onartzearen artean

en: Alert when a key is pressed
eu: Alerta tekla bat sakatzean

en: Alert when a key is accepted
eu: Alerta tekla bat onartzen denean

en: Alert when a key is rejected
eu: Alerta tekla bat baztertzen denean

en: Acceptance delay
eu: Onarpenaren atzerapena

en: Short
eu: Laburra

en: Long
eu: Luzea

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
eu: Errebote-teklak

en: Ignore fast duplicate keypresses
eu: Ez ikusia egin tekla sakatze bikoiztu bizkorrei

note: Mousekeys
en: Mouse keys
eu: Sagu-teklak

en: Control the pointer using the keypad
eu: Kontrolatu erakuslea teklatu numerikoarekin

en: Initial delay
eu: Hasierako atzerapena

en: Shorter
eu: Laburragoa

en: Longer
eu: Luzeagoa

en: Acceleration time
eu: Azelerazio-denbora

en: Maximum speed
eu: Gehienezko abiadura

en: Slower
eu: Mantsoago

en: Faster
eu: Azkarrago

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
eu: Abiarazi 2. mailako klik egitea botoi nagusia sakatuta edukitzean

en: Trigger a click when the pointer hovers
eu: Abiarazi klik-a erakuslea gainean kokatzean

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
eu: Atzerapena

en: Motion threshold
eu: Mugimenduaren atalasea

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Small
eu: Txikia

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Large
eu: Handia

en: Manage your actions
eu: Kudeatu zure ekintzak

en: action
eu: ekintza

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Manage
eu: Kudeatu

en: Download
eu: Deskargatu

en: Layout
eu: Diseinua

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Desgaitu

en: Installed actions
eu: Instalatutako ekintzak

en: Remove all
eu: Kendu denak

en: Manage Cinnamon applets
eu: Kudeatu Cinnamon applet-ak

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
eu: Instantzia zehatzak ken ditzakezu testuinguru-menuko panela editatzeko modua erabiliz.

en: Installed applets
eu: Instalatutako applet-ak

en: Reset all
eu: Berrezarri dena

en: Previous Panel
eu: Aurreko panela

en: Next Panel
eu: Hurrengo panela

en: Solid color
eu: Kolore lisoa

en: Horizontal gradient
eu: Gradiente horizontala

en: Vertical gradient
eu: Gradiente bertikala

en: No picture
eu: Irudirik ez

en: Mosaic
eu: Mosaikoa

en: Centered
eu: Erdiratua

en: Scaled
eu: Eskalatua

en: Stretched
eu: Luzatua

en: Spanned
eu: Banatua

en: Background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Change your desktop's background
eu: Aldatu mahaigainaren atzeko planoa

en: background, picture, slideshow
eu: atzeko planoa, irudia, diaporama

en: Backgrounds
eu: Atzeko planoak

en: Add Folder
eu: Gehitu karpeta

en: Add new folder
eu: Gehitu karpeta berria

en: Remove selected folder
eu: Kendu hautatutako karpeta

en: Play backgrounds as a slideshow
eu: Erreproduzitu atzeko planoak diapositiba-aurkezpen bezala

en: minutes
eu: minutu

en: Play images in random order
eu: Erreproduzitu irudiak ausazko ordenean

en: Picture aspect
eu: Irudiaren aspektu-erlazioa

en: Manage date and time settings
eu: Kudeatu data eta orduaren ezarpenak

en: time, date, calendar, format, network, sync
eu: ordua, data, egutegia, formatua, sarea, sinkronizazioa

en: Date & Time
eu: Data eta ordua

en: Date and Time
eu: Data eta ordua

en: Network time
eu: Sareko ordua

en: Manually set date and time
eu: Ezarri data eta ordua eskuz

en: Format
eu: Formatua

en: Use 24h clock
eu: Erabili 24 orduko erlojua

en: Display the date
eu: Bistaratu data

en: Display seconds
eu: Bistaratu segundoak

en: Use locale default
eu: Erabili locale-ak lehenetsia

en: Sunday
eu: Igandea

en: Monday
eu: Astelehena

en: First day of week
eu: Asteko lehen eguna

en: Region
eu: Eskualdea

en: City
eu: Hiria

en: Office
eu: Bulegoa

en: System
eu: Sistema

en: Web
eu: Weba

en: Mail
eu: Posta

en: Music
eu: Musika

en: Photos
eu: Argazkiak

en: Word
eu: Dokumentua

en: Spreadsheet
eu: Kalkulu-orria

en: Source Code
eu: Iturburu-kodea

en: File Manager
eu: Fitxategi-kudeatzailea

en: Plain Text
eu: Testu arrunta

en: CD audio
eu: Audio CDa

en: Select an application for audio CDs
eu: Hautatu aplikazioa audio CDentzako

en: DVD video
eu: Bideo DVDa

en: Select an application for video DVDs
eu: Hautatu aplikazioa bideo DVDentzako

en: Music player
eu: Musika erreproduzigailua

en: Select an application to run when a music player is connected
eu: Hautatu musika-erreproduzigailu bat konektatzean zein aplikazio exekutatu

en: Select an application to run when a camera is connected
eu: Hautatu kamera bat konektatzean zein aplikazio exekutatu

en: Software
eu: Softwarea

en: Select an application for software CDs
eu: Hautatu aplikazioa softwaredun CDentzako

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info strings, just here to fix capitalization of the English originals. If the shared-mime-info translation works for your language, simply leave these untranslated.
en: audio DVD
eu: Audio DVDa

en: blank Blu-ray disc
eu: Blu-Ray disko hutsa

en: blank CD disc
eu: CD disko hutsa

en: blank DVD disc
eu: DVD disko hutsa

en: blank HD DVD disc
eu: HD DVD disko hutsa

en: Blu-ray video disc
eu: Blu-Ray bideo diskoa

en: e-book reader
eu: liburu elektronikoen irakurgailua

en: HD DVD video disc
eu: HD DVD bideo diskoa

en: Picture CD
eu: Argazkien CDa

en: Super Video CD
eu: Super Bideo CDa

en: Video CD
eu: Bideo CDa

en: Windows software
eu: Windows-eko softwarea

en: Command-line option for your terminal to execute a passed-in command.
eu: Komando lerroko aukera, zure terminalak pasatako komandoa exekutatzeko.

en: Ask what to do
eu: Galdetu zer egin

en: Open folder
eu: Ireki karpeta

en: Do nothing
eu: Ez egin ezer

en: Other Media
eu: Bestelako euskarriak

en: Select how other media should be handled
eu: Hautatu bestelako euskarria nola kudeatu behar den

en: _Action:
eu: _Ekintza:

en: Preferred Applications
eu: Hobetsitako aplikazioak

en: media, defaults, applications, programs, removable, browser, email, calendar, music, videos, photos, images, cd, autoplay, favorite, apps
eu: multimedia, lehenetsiak, aplikazioak, programak, aldagarria, arakatzailea, posta, egutegia, musika, bideoak, argazkiak, irudiak, cd, erreproduzitu automatikoki, gogokoak, app-ak

en: Preferred applications
eu: Hobetsitako aplikazioak

en: Calculator
eu: Kalkulagailua

en: Terminal
eu: Terminala

en: Arguments
eu: Argumentuak

en: Removable media
eu: Euskarri aldagarriak

en: Prompt or start programs on media insertion
eu: Galdetu edo abiarazi programak euskarria txertatzean

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
eu: _Bestelako euskarria...

en: Manage your Cinnamon desklets
eu: Kudeatu zure Cinnamon desklet-ak

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
eu: Instantzia jakinak ken ditzakezu mahaigainetik desklet-aren testuinguru-menua erabiliz

en: desklet, desktop, slideshow
eu: desklet, mahaigaina, diaporama

en: Desklets
eu: Desklet-ak

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: General Desklets Settings
eu: Desklet-en ezarpen orokorrak

en: No decoration
eu: Apaingarririk ez

en: Border only
eu: Ertza soilik

en: Border and header
eu: Ertza eta goiburua

en: Decoration of desklets
eu: Desklet-en apaingarriak

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
eu: Oharra: Zenbait desklet-ek ertza/goiburua eduki behar dituzte

en: Such requirements override the settings selected here
eu: Eskakizun horiek hemen hautatutako ezarpenak indargabetzen dituzte

en: Snap desklets to grid
eu: Atxiki desklet-ak saretan

en: Width of desklet snap grid
eu: Desklet-ak atxikitzeko saretaren zabalera

en: Lock desklets in their current position
eu: Blokeatu desklet-ak uneko posizioan

en: Installed desklets
eu: Instalatutako desklet-ak

en: Manage your desktop icons
eu: Kudeatu mahaigaineko ikonoak

en: desktop, home, button, trash
eu: mahaigaina, etxea, botoia, zakarrontzia

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Manage display settings
eu: Kudeatu bistaratze-ezarpenak

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
eu: bistaratu, pantaila, monitorea, diseinua, bereizmena, bikoitza, lcd

en: Disable automatic screen rotation
eu: Desgaitu panatailaren biraketa automatikoa

en: Select this option to disable automatic screen rotation on hardware equipped with supported accelerometers.
eu: Hautatu aukera hau pantailaren biraketa automatikoa desgaitzeko euskarria duten azelerometroak dituen hardwarean.

en: Enable fractional scaling controls (experimental)
eu: Gaitu eskalatze zatikiarraren kontrolak (esperimentala)

en: Select this option to display additional layout controls for per-monitor scaling.
eu: Hautatu aukera hau pantaila bakoitza eskalatzeko diseinuaren kontrol gehigarriak bistaratzeko.

en: Control Cinnamon visual effects.
eu: Kontrolatu Cinnamonen efektu bisualak

en: effects, window
eu: efektuak, leihoa

en: Effects
eu: Efektuak

en: Desktop and window effects
eu: Mahaigaineko eta leihoko efektuak

en: Effects on dialog boxes
eu: Elkarrizketa-koadroen efektuak

en: Effects on menus
eu: Efektuak menuetan

en: Session startup animation
eu: Saio hasierako animazioa

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
eu: Iraungitze efektua Cinnamon korritze-koadroetan (menuko aplikazioen zerrendan bezala)

en: Window effects
eu: Leiho efektuak

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
eu: Bat ere ez

en: Traditional
eu: Tradizionala

en: Fly
eu: Hegan

en: New windows or unminimizing existing ones
eu: Leiho berriak edo minimizatu gabe lehendik daudenak

en: Closing windows
eu: Leihoak ixtean

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
eu: Iraungi

en: Minimizing windows
eu: Leihoak minimizatzean

note: MAXIMIZING/TILING WINDOWS
en: Resizing and tiling windows
eu: Leihoak maximizatzea/mosaiko moduan

en: Window animation speed
eu: Leihoaren animazio abiadura

en: Manage your Cinnamon extensions
eu: Kudeatu zure Cinnamon hedapenak

en: extension, addon
eu: hedapena, gehigarria

en: Extensions
eu: Hedapenak

en: Installed extensions
eu: Instalatutako hedapenak

en: Disable all
eu: Desgaitu guztiak

en: Configure system fonts
eu: Konfiguratu sistemaren letra-tipoak

en: font, size, small, large
eu: letra-tipoa, tamaina, txikia, handia

en: Font Selection
eu: Letra-tipoen hautapena

en: Default font
eu: Letra-tipo lehenetsia

en: Desktop font
eu: Mahaigaineko letra-tipoa

en: Document font
eu: Dokumentuaren letra-tipoa

en: Monospace font
eu: Tarte bakarreko letra-tipoa

en: Window title font
eu: Leihoaren tituluaren letra-tipoa

en: Font Settings
eu: Letra-tipo ezarpenak

en: Grayscale
eu: Gris-eskala

en: Slight
eu: Arina

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Medium
eu: Ertaina

en: Full
eu: Osoa

en: Vertical RGB
eu: RGB bertikala

en: Vertical BGR
eu: BGR bertikala

en: Text scaling factor
eu: Testuaren eskalatze-faktorea

en: Hinting
eu: Hizkien tartea

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
eu: Hizkien tarteak pantailan irakurterraza eta argia den testua sortzeko aukera ematen du.

en: Antialiasing
eu: Antialiasing-a

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
eu: Antialising-ak pantailako testua leunago eta irakurterrazago egiten du

en: RGBA Order
eu: RGBA ordena

en: The order of subpixel elements on an LCD screen, only used when antialiasing is set to 'rgba'
eu: LCD pantailetako azpi-pixel elementuen ordena. Antialiasing-ean 'rgba' ezarrita dagoenean bakarrik erabiltzen da.

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
eu: Askotariko Cinnamon hobespenak

en: logging, click
eu: saioa-hastea, klik

note: Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
eu: Orokorra

en: Compositor Options
eu: Konposatzailearen aukerak

en: Disable compositing for full-screen windows
eu: Desgaitu konposizioa pantaila osoko leihoetan

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
eu: Hautatu aukera hau pantaila osoko aplikazioak konposizio-kudeatzailea saltatu eta gehienezko abiaduran exekuta daitezen. Ez hautatu pantaila osoko moduan arazoak badituzu.

en: Miscellaneous Options
eu: Askotariko aukerak

en: Enable timer when logging out or shutting down
eu: Gaitu tenporizadorea saioa amaitu edo itzaltzean

en: Timer delay
eu: Tenporizadorearen atzerapena

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
eu: segundo

en: Memory limit
eu: Memoriaren muga

en: Restart Cinnamon when it uses too much memory
eu: Berrabiarazi Cinnamon memoria gehiegi erabiltzen duenean.

en: Check frequency
eu: Egiaztatu maiztasuna

en: Switch to right workspace
eu: Joan eskuineko laneko areara

note: Workspaces
en: Switch to left workspace
eu: Joan ezkerreko laneko areara

en: Minimize window
eu: Ikonotu leihoa

note: Windows
en: Maximize window
eu: Maximizatu leihoa

en: Close window
eu: Itxi leihoa

en: Move window to right workspace
eu: Eraman leihoa eskuineko laneko areara

en: Move window to left workspace
eu: Eraman leihoa ezkerreko laneko areara

en: Make window fullscreen
eu: Hedatu leihoa pantaila osoan

en: Exit window fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

en: Push tile up
eu: Bultza lauza gora

en: Push tile down
eu: Bultza lauza behera

note: Windows - Tiling and Snapping
en: Push tile left
eu: Bultza lauza ezkerrera

en: Push tile right
eu: Bultza lauza eskuinera

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
eu: Erakutsi mahaigaina

en: Volume up
eu: Igo bolumena

en: Volume down
eu: Jaitsi bolumena

note: Sound and Media
en: Volume mute
eu: Mututu bolumena

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
eu: Txandakatu Erreproduzitu / Pausatu

en: Next track
eu: Hurrengo pista

en: Previous track
eu: Aurreko pista

en: Zoom desktop in
eu: Handiagotu mahaigaina

en: Zoom desktop out
eu: Txikiagotu mahaigaina

en: Run a command
eu: Exekutatu komando bat

en: Trigger at gesture start
eu: Abiarazi keinua hastean

en: Trigger at gesture end
eu: Abiarazi keinua amaitzean

en: Manage touch gestures
eu: Kudeatu ukipen-keinuak

en: gesture, swipe, pinch, touch
eu: keinu egin, irristatu, atximurkatu, ukitu

en: Gestures
eu: Keinuak

en: Check again
eu: Egiaztatu berriro

en: Swipe
eu: Pasatu hatza

en: Swipe with 2 fingers
eu: Pasatu 2 hatz

en: Touchscreen only
eu: Ukipen-pantaila soilik

en: Swipe with 3 fingers
eu: Pasatu 3 hatz

en: Swipe with 4 fingers
eu: Pasatu 4 hatz

en: Swipe with 5 fingers
eu: Pasatu 5 hatz

en: Pinch
eu: Atximurtu

en: Pinch with %d fingers
eu: Atximurtu %d hatzez

en: Pinch with 5 fingers
eu: Atximurtu 5 hatzez

en: Tap
eu: Sakatu

en: Enable gestures
eu: Gaitu keinuak

en: Activation thresholds
eu: Aktibazio atalaseak

en: In percentage of the touch surface
eu: Ukimen-azaleraren ehunekotan

en: 20%
eu: %20

en: 80%
eu: %80

en: The touchegg package must be installed for gesture support.
eu: Touchegg paketea instalatu behar da keinuak erabiltzeko.

en: Gestures are disabled
eu: Keinuak desgaituta daude

en: The Touchegg service is not running
eu: Touchegg zerbitzua ez dago martxan

en: Up
eu: Gora

en: Down
eu: Behera

en: In
eu: Handiagotu

en: Out
eu: Txikiagotu

en: Tap with %d fingers
eu: Sakatu %d hatzez

en: Enter a command
eu: Sartu komando bat

en: Sensitivity
eu: Sentikortasuna

en: Less
eu: Gutxiago

en: Manage hotcorner settings
eu: Kudeatu izkina beroen ezarpenak

en: hotcorner, overview, scale, expo
eu: izkina beroa, ikuspegi orokorra, eskala, expo

en: Hot Corners
eu: Izkina beroak

en: Show all workspaces
eu: Erakutsi laneko area guztiak

note: Expo
en: Show all windows
eu: Erakutsi leiho guztiak

en: Enable this corner
eu: Gaitu izkina hau

en: Type a command...
eu: Idatzi komando bat...

en: Activation delay (ms)
eu: Aktibazio atzerapena (ms)

en: Unknown size
eu: Tamaina ezezaguna

en: Unknown CPU
eu: PUZ ezezaguna

en: Operating System
eu: Sistema eragilea

en: Cinnamon Version
eu: Cinnamonen bertsioa

en: Linux Kernel
eu: Linux kernela

en: Processor
eu: Prozesadorea

en: Memory
eu: Memoria

en: Hard Drives
eu: Disko gogorrak

en: Hard Drive
eu: Disko gogorra

en: Graphics Card
eu: Txartel grafikoa

en: Display Server
eu: Pantaila zerbitzaria

en: Display system information
eu: Bistaratu sistemaren informazioa

en: system, information, details, graphic, sound, kernel, version, about
eu: sistema, informazioa, xehetasunak, grafikoak, soinua, nukleoa, bertsioa, honi buruz

en: System Info
eu: Sistemaren informazioa

en: Upload system information
eu: Kargatu sistemaren informazioa

en: No personal information included
eu: Ez dago informazio pertsonalik

en: Copy to clipboard
eu: Kopiatu arbelean

en: Troubleshooting
eu: Arazoen konponketa

en: Windows
eu: Leihoak

en: Positioning
eu: Kokatzea

en: Tiling and Snapping
eu: Lauzatzea eta atxikitzea

en: Inter-workspace
eu: Laneko area artekoa

en: Inter-monitor
eu: Monitore artekoa

en: Workspaces
eu: Laneko areak

en: Direct Navigation
eu: Nabigazio zuzena

en: Screenshots and Recording
eu: Pantaila-argazkiak eta grabaketak

en: Launchers
eu: Abiarazleak

en: Sound and Media
eu: Soinua eta multimedia

en: Quiet Keys
eu: Tekla isilak

en: Universal Access
eu: Sarbide unibertsala

en: Custom Shortcuts
eu: Laster-tekla pertsonalizatuak

en: Pointer
eu: Erakuslea

en: Spices
eu: Espeziak

note: KB Label                        Schema                  Key name Array?  Category General
en: Show the window selection screen
eu: Erakutsi leihoa hautatzeko pantaila

en: Show the workspace selection screen
eu: Erakutsi laneko area hautatzeko pantaila

en: Cycle through open windows
eu: Txandakatu irekitako leihoak

en: Cycle backwards through open windows
eu: Txandakatu irekitako leihoak atzerantz

en: Cycle through windows from all workspaces
eu: Txandakatu laneko area guztietako leihoak

en: Cycle backwards through windows from all workspaces
eu: Txandakatu laneko area guztietako leihoak atzerantz

en: Cycle through open windows of the same application
eu: Txandakatu aplikazio beraren irekitako leihoak

en: Cycle backwards through open windows of the same application
eu: Txandakatu aplikazio beraren irekitako leihoak atzerantz

en: Run dialog
eu: Exekutatu elkarrizketa-koadroa

note: General - Troubleshooting
en: Toggle Looking Glass
eu: Txandakatu ispilua

note: General - Pointer
en: Move pointer to the next monitor
eu: Eraman erakuslea hurrengo monitorera

en: Move pointer to the previous monitor
eu: Eraman erakuslea aurreko monitorera

en: Unmaximize window
eu: Desmaximizatu leihoa

en: Activate window menu
eu: Aktibatu leiho-menua

en: Raise window
eu: Goratu leihoa

en: Lower window
eu: Txikitu leihoa

en: Toggle maximization state
eu: Txandakatu maximizatze-egoera

en: Toggle fullscreen state
eu: Txandakatu pantaila osoko egoera

en: Toggle shaded state
eu: Txandakatu bildutako egoera

en: Toggle always on top
eu: Txandakatu beti goian

en: Toggle showing window on all workspaces
eu: Txandakatu leihoa laneko area guztietan erakustea

en: Increase opacity
eu: Handitu opakotasuna

en: Decrease opacity
eu: Txikiagotu opakotasuna

en: Toggle vertical maximization
eu: Txandakatu maximizazio bertikala

en: Toggle horizontal maximization
eu: Txandakatu maximizazio horizontala

note: Windows - Positioning
en: Resize window
eu: Aldatu leihoaren tamaina

en: Move window
eu: Aldatu leihoa lekuz

en: Center window in screen
eu: Zentratu leihoa pantailan

en: Move window to upper-right
eu: Eraman leihoa gora eskuinera

en: Move window to upper-left
eu: Eraman leihoa gora ezkerrera

en: Move window to lower-right
eu: Eraman leihoa behera eskuinera

en: Move window to lower-left
eu: Eraman leihoa behera ezkerrera

en: Move window to right edge
eu: Eraman leihoa eskuineko ertzera

en: Move window to top edge
eu: Eraman leihoa goiko ertzera

en: Move window to bottom edge
eu: Eraman leihoa beheko ertzera

en: Move window to left edge
eu: Eraman leihoa ezkerreko ertzera

note: Windows - Workspace-related
en: Move window to new workspace
eu: Eraman leihoa laneko area berrira

en: Move window to workspace above
eu: Eraman leihoa goiko laneko areara

en: Move window to workspace below
eu: Eraman leihoa beheko laneko areara

en: Move window to workspace 1
eu: Eraman leihoa 1. laneko areara

en: Move window to workspace 2
eu: Eraman leihoa 2. laneko areara

en: Move window to workspace 3
eu: Eraman leihoa 3. laneko areara

en: Move window to workspace 4
eu: Eraman leihoa 4. laneko areara

en: Move window to workspace 5
eu: Eraman leihoa 5. laneko areara

en: Move window to workspace 6
eu: Eraman leihoa 6. laneko areara

en: Move window to workspace 7
eu: Eraman leihoa 7. laneko areara

en: Move window to workspace 8
eu: Eraman leihoa 8. laneko areara

en: Move window to workspace 9
eu: Eraman leihoa 9. laneko areara

en: Move window to workspace 10
eu: Eraman leihoa 10. laneko areara

en: Move window to workspace 11
eu: Eraman leihoa 11. laneko areara

en: Move window to workspace 12
eu: Eraman leihoa 12. laneko areara

note: Windows - Monitor-related
en: Move window to left monitor
eu: Eraman leihoa ezkerreko monitorera

en: Move window to right monitor
eu: Eraman leihoa eskuineko monitorera

en: Move window to monitor above
eu: Eraman leihoa goiko monitorera

en: Move window to monitor below
eu: Eraman leihoa beheko monitorera

note: Workspaces - Direct Nav
en: Switch to workspace 1
eu: Joan 1. laneko areara

en: Switch to workspace 2
eu: Joan 2. laneko areara

en: Switch to workspace 3
eu: Joan 3. laneko areara

en: Switch to workspace 4
eu: Joan 4. laneko areara

en: Switch to workspace 5
eu: Joan 5. laneko areara

en: Switch to workspace 6
eu: Joan 6. laneko areara

en: Switch to workspace 7
eu: Joan 7. laneko areara

en: Switch to workspace 8
eu: Joan 8. laneko areara

en: Switch to workspace 9
eu: Joan 9. laneko areara

en: Switch to workspace 10
eu: Joan 10. laneko areara

en: Switch to workspace 11
eu: Joan 11. laneko areara

en: Switch to workspace 12
eu: Joan 12. laneko areara

note: System
en: Log out
eu: Amaitu saioa

en: Shut down
eu: Itzali

en: Lock screen
eu: Blokeatu pantaila

note: System - Screenshots
en: Take a screenshot of an area
eu: Egin area baten pantaila-argazkia

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
eu: Kopiatu area baten pantaila-argazkia arbelean

en: Take a screenshot
eu: Egin pantaila-argazki bat

en: Copy a screenshot to clipboard
eu: Kopiatu pantaila-argazkia arbelean

en: Take a screenshot of a window
eu: Egin leiho baten pantaila-argazkia

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
eu: Kopiatu leihoaren pantaila-argazkia arbelean

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
eu: Txandakatu mahaigaina grabatzea (Cinnamon berrabiarazi behar da)

note: System - Hardware
en: Switch monitor configurations
eu: Aldatu monitorearen konfigurazioak

en: Rotate display
eu: Biratu pantaila

en: Orientation Lock
eu: Orientazioaren blokeoa

en: Increase screen brightness
eu: Handitu pantailaren distira

en: Decrease screen brightness
eu: Txikiagotu pantailaren distira

en: Toggle keyboard backlight
eu: Txandakatu teklatuaren atzeko argia

en: Increase keyboard backlight level
eu: Handitu teklatuaren atzeko argiaren maila

en: Decrease keyboard backlight level
eu: Txikiagotu teklatuaren atzeko argiaren maila

en: Toggle touchpad state
eu: Txandakatu ukipen-teklatuaren egoera

en: Turn touchpad on
eu: Aktibatu ukipen-teklatua

en: Turn touchpad off
eu: Desaktibatu ukipen-teklatua

en: Show power statistics
eu: Erakutsi energiaren estatistikak

note: Launchers
en: Launch terminal
eu: Abiarazi terminala

en: Launch help browser
eu: Abiatu laguntza-arakatzailea

en: Launch calculator
eu: Abiarazi kalkulagailua

en: Launch email client
eu: Abiarazi posta-bezeroa

en: Launch web browser
eu: Abiatu web arakatzailea

en: Home folder
eu: Karpeta nagusia

en: Mic mute
eu: Desaktibatu mikrofonoa

en: Launch media player
eu: Abiarazi multimedia-erreproduzitzailea

en: Pause playback
eu: Pausatu erreprodukzioa

en: Stop playback
eu: Gelditu erreprodukzioa

en: Eject
eu: Egotzi

en: Rewind
eu: Birbobinatu

en: Fast-forward
eu: Bizkor aurreratu

en: Repeat
eu: Errepikatu

note: Sound and Media Quiet
en: Volume mute (Quiet)
eu: Bolumena mututu (Isila)

note: Not sure this is even necessary
en: Volume down (Quiet)
eu: Bolumena jaitsi (Isila)

en: Volume up (Quiet)
eu: Bolumena igo (Isila)

note: Universal Access
en: Zoom in
eu: Handiagotu zooma

en: Zoom out
eu: Txikiagotu zooma

en: Turn screen reader on or off
eu: Aktibatu edo desaktibatu pantaila-irakurlea

en: Increase text size
eu: Handiagotu testuaren tamaina

en: Decrease text size
eu: Txikiagotu testuaren tamaina

en: High contrast on or off
eu: Gaitu edo desgaitu kontraste altua

en: Manage keyboard settings and shortcuts
eu: Kudeatu teklatuaren ezarpen eta laster-teklak

en: keyboard, shortcut, hotkey
eu: teklatua, lasterbidea, laster-tekla

en: Key repeat
eu: Tekla errepikatzea

en: Typing
eu: Idazten

en: Enable key repeat
eu: Gaitu tekla errepikapena

en: Repeat delay:
eu: Errepikapenaren atzerapena:

en: Repeat speed:
eu: Errepikapenaren abiadura:

en: Slow
eu: Motela

en: Fast
eu: Azkarra

en: Text cursor
eu: Testuaren kurtsorea

en: Text cursor blinks
eu: Testuaren kurtsore keinukaria

en: Blink speed:
eu: Keinu-abiadura:

en: Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
eu: Laster-tekla bat editatzeko, klika ezazu eta sakatu tekla berriak edo sakatu atzera-tekla kentzeko.

note: Text entry search field
en: Type to search shortcuts
eu: Idatzi lasterbideak bilatzeko

en: Press Escape to cancel the search.
eu: Sakatu Escape bilaketa bertan behera uzteko.

en: Click to search by accelerator
eu: Egin klik laster-teklaren arabera bilatzeko

en: Bindings
eu: Laster-teklak

en: Add custom shortcut
eu: Gehitu laster-tekla pertsonalizatua

en: Remove custom shortcut
eu: Kendu laster-tekla pertsonalizatua

en: Categories
eu: Kategoriak

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
eu: Laster-teklak

en: Keyboard bindings
eu: Laster-teklak

en: Instance
eu: Instantzia

en: Layouts
eu: Diseinuak

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
eu: <b>%(combination)s</b> tekla konbinazioa <b>%(old)s</b>(e)k erabiltzen du une honetan.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
eu: Jarraitzen baduzu, konbinazioa <b>%(new)s</b>(r)i esleituko zaio.

en: Do you want to continue with this operation?
eu: Eragiketa honekin jarraitu nahi duzu?

en: Reset to default
eu: Berrezarri lehenetsira

en: Select a file
eu: Hautatu fitxategia

en: Control mouse and touchpad settings
eu: Kontrolatu sagua eta ukipen-teklatuaren ezarpenak

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
eu: sagua, ukipen-teklatua, synaptic, klik bikoitza

en: Mouse and Touchpad
eu: Sagua eta ukipen-teklatua

en: Left handed (mouse buttons inverted)
eu: Ezkertia (saguaren botoiak alderantzikatuta)

en: Reverse scrolling direction
eu: Alderantzikatu korritze noranzkoa

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
eu: Erakutsi erakuslearen kokapena Kontrol tekla sakatzean

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
eu: Emulatu erdiko klika ezkerreko eta eskuineko botoietan aldi berean klik eginez

en: Paste the current selection when middle-click is pressed
eu: Itsatsi uneko hautapena erdiko klik sakatzean

en: Drag-and-drop threshold
eu: Arrastatu eta jaregiteko ataria

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
eu: pixel

en: Pointer size and speed
eu: Erakuslearen tamaina eta abiadura

en: Size
eu: Tamaina

en: Smaller
eu: Txikiagoa

en: Larger
eu: Handiagoa

en: Speed
eu: Abiadura

en: Device default
eu: Lehenetsitako gailua

en: Constant
eu: Konstantea

en: Adaptive
eu: Moldakorra

en: Acceleration
eu: Azelerazioa

en: Double-Click timeout
eu: Klik bikoitzaren denbora-muga

en: Timeout
eu: Denbora-muga

en: Double-click test
eu: Klik bikoitzaren proba

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Disabled when a mouse is attached
eu: Desgaituta dago sagua konektatuta dagoenean

en: Touchpad is
eu: Touchpad da

en: Tap to click
eu: Ukitu klik egiteko

en: Disable touchpad while typing
eu: Desgaitu ukipen-teklatua idaztean

en: Default device behavior
eu: Gailuaren portaera lehenetsia

en: Virtual button areas along bottom of touchpad
eu: Botoi birtualen eremuak ukipen-panelaren behealdean

en: Use multiple fingers for right and middle click
eu: Erabili hainbat behatz eskuineko eta erdiko botoietan klik egiteko

en: Click actions
eu: Klik ekintzak

en: Scrolling
eu: Korritzea

en: Success!
eu: Arrakasta!

en: Two-finger scrolling
eu: Bi behatzeko korritzea

en: Edge scrolling
eu: Ertza korritzea

en: Scrolling method
eu: Korritze metodoa

en: Reduce exposure to blue light
eu: Murriztu argi urdinarekiko esposizioa

en: redshift, color, blue, light, filter, temperature
eu: redshift, kolorea, urdina, argia, iragazkia, tenperatura

en: Night Light
eu: Gaueko argia

en: Enable night light
eu: Aktibatu gaueko argia

en: This feature makes the screen color warmer in the evening and during the night. By reducing blue light, it can prevent eye strain, headaches and improve sleep quality.
eu: Ezaugarri honek pantailaren kolorea epeltzen du iluntzean eta gauean. Argi urdina murriztuz, begietako nekea eta buruko minak saihestu eta loaren kalitatea hobetu daiteke.

en: Color temperature
eu: Kolorearen tenperatura

en: Click to preview
eu: Klik egin aurreikusteko

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Specify start and end times
eu: Zehaztu hasiera eta bukaera uneak

en: Schedule
eu: Antolaketa

en: to
eu: -

en: Primary monitor
eu: Monitore nagusia

en: Active monitor
eu: Monitore aktiboa

en: The monitor specified below
eu: Jarraian zehaztutako monitorea

en: Notification preferences
eu: Jakinerazpenen hobespenak

en: notifications
eu: jakinarazpenak

en: Notification settings
eu: Jakinarazpenen ezarpenak

en: Enable notifications
eu: Gaitu jakinarazpenak

en: Remove notifications after their timeout is reached
eu: Kendu jakinarazpenak beren denbora-muga iristean

en: Show notifications on the bottom side of the screen
eu: Erakutsi jakinarazpenak pantailaren beheko aldean

en: Monitor to use for displaying notifications
eu: Jakinarazpenak bistaratzeko erabiliko den monitorea

en: Display notifications over fullscreen windows
eu: Bistaratu jakinarazpenak pantaila osoko leihoen gainean

en: Notification duration
eu: Jakinarazpenaren iraupena

en: Display a test notification
eu: Bistaratu probatarako jakinarazpena

en: Media keys OSD
eu: Multimedia teklen OSDa

en: Show media keys OSD
eu: Erakutsi OSD multimedia-teklak

en: Center Zone
eu: Erdiko eremua

en: Panel height:
eu: Panelaren altuera:

en: Left Zone
eu: Ezkerreko eremua

en: Right Zone
eu: Eskuineko eremua

en: Panel width:
eu: Panelaren zabalera:

en: Top Zone
eu: Goiko eremua

en: Bottom Zone
eu: Beheko eremua

en: Panel Visibility
eu: Panelaren ikusgaitasuna

en: Auto hide panel
eu: Ezkutatu panela automatikoki

en: Always show panel
eu: Erakutsi panela beti

en: Intelligently hide panel
eu: Ezkutatu panela adimentsuki

en: Auto-hide panel
eu: Ezkutatu panela automatikoki

en: Show delay
eu: Erakusteko atzerapena

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units
en: milliseconds
eu: milisegundo

en: Hide delay
eu: Ezkutatzeko atzerapena

en: Customize
eu: Pertsonalizatu

en: Panel appearance
eu: Panelaren itxura

en: Allow theme to determine font size
eu: Baimendu gaiak letra-tamaina zehaztea

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
eu: Letra-tamaina

en: Scale to panel size exactly
eu: Eskalatu panelaren tamainara zehazki

en: Scale to panel size optimally
eu: Eskalatu panelaren tamainara optimoki

en: Colored icon size
eu: Kolorezko ikono-tamaina

en: Symbolic icon size
eu: Ikono-tamaina sinbolikoa

en: Manage Cinnamon panel settings
eu: Kudeatu Cinnamon panel-ezarpenak

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
eu: panela, altuera, behea, goia, ezkutatu automatikoki, tamaina, diseinua

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panelPage->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Panel
eu: Panela

en: Previous panel
eu: Aurreko panela

en: Next panel
eu: Hurrengo panela

en: General Panel Options
eu: Panelen aukera orokorrak

en: Add new panel
eu: Gehitu panel berria

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
eu: Baimendu erakusleak panelen ertzak zeharkatzea

en: Shut down immediately
eu: Itzali berehala

en: 5%
eu: %5

en: 10%
eu: %10

en: 30%
eu: %30

en: 50%
eu: %50

en: 75%
eu: %75

en: 30 seconds
eu: 30 segundo

en: 60 seconds
eu: 60 segundo

en: 90 seconds
eu: 90 segundo

en: 2 minutes
eu: 2 minutu

en: 5 minutes
eu: 5 minutu

en: 10 minutes
eu: 10 minutu

en: 15 minutes
eu: 15 minutu

en: 30 minutes
eu: 30 minutu

en: 45 minutes
eu: 45 minutu

en: 1 hour
eu: Ordu 1

en: 2 hours
eu: 2 ordu

en: 3 hours
eu: 3 ordu

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Unknown time
eu: Denbora ezezaguna

en: hours
eu: ordu

en: Manage power settings
eu: Kudeatu energia-ezarpenak

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
eu: energia, eseki, hibernatu, eramangarria, mahaigainekoa, distira, pantaila-babeslea

en: Power Management
eu: Energia-kudeaketa

en: Power options
eu: Energia aukerak

en: On A/C power
eu: Korronte alternoan

en: On battery power
eu: Bateriaren energiarekin

en: Turn off the screen when inactive for
eu: Itzali pantaila inaktibo dagoenean

en: Suspend when inactive for
eu: Eseki inaktibo dagoenean

en: When the lid is closed
eu: Tapa ixtean

en: Extra options
eu: Aukera gehigarriak

en: When the power button is pressed
eu: Itzaltzeko botoia sakatzean

en: Perform lid-closed action even with external monitors attached
eu: Egin estalkia ixtearen ekintza kanpoko monitoreak konektatuta badaude ere

en: When the battery is critically low
eu: Bateria oso baxu dagoenean

en: Enable Hybrid Sleep
eu: Gaitu lo hibridoa

en: Replaces Suspend with Hybrid Sleep
eu: Esekitzea lo hibridoarekin ordezkatzen du

en: Enable Hibernate after suspend
eu: Gaitu eseki ondoren hibernatzea

en: First suspend the machine and hibernate it after a certain amount of time.
eu: Lehenik makina eseki eta denbora bat igarotzean hibernatu.

en: Power mode controls the power usage of your computer. It can impact performance, battery life and fan noise.
eu: Energia moduak zure ordenagailuaren energia-erabilera kontrolatzen du. Errendimenduan, bateriaren iraupenean eta haizagailuaren zaratan eragin dezake.

en: Power
eu: Energia

en: Batteries
eu: Bateriak

en: Screen brightness
eu: Pantailaren distira

en: On battery, dim screen when inactive
eu: Bateria erabiltzean, moteldu pantaila inaktibo dagoenean

en: Brightness level when inactive
eu: Distira maila inaktibo dagoenean

en: Dim screen after inactive for
eu: Moteldu pantaila inaktibo badago

en: Backlight brightness
eu: Atzeko argiaren distira

en: Devices
eu: Gailuak

en: Low battery notifications
eu: Bateria baxuaren jakinarazpenak

en: For wireless keyboard
eu: Haririk gabeko teklatuarentzat

en: For wireless mouse
eu: Haririk gabeko saguarentzat

en: For other connected devices
eu: Konektatutako beste gailu batzuetarako

en: Caution low UPS, %s remaining
eu: Kontuz, UPS baxua - %s falta

en: Using UPS power - %s remaining
eu: UPSaren energia erabiltzen - %s falta

en: Caution low UPS
eu: Kontuz, UPS baxua

en: Using UPS power
eu: UPSaren energia erabiltzen

en: Charging - %s until fully charged
eu: Kargatzen - %s erabat kargatu arte

en: Caution low battery, %s remaining
eu: Kontuz, bateria baxua. %s falta

en: Using battery power - %s remaining
eu: Bateriaren energia erabiltzen - %s falta

en: Not discharging
eu: Ez da deskargatzen ari

en: Charging - fully charged
eu: Kargatzen - erabat kargatuta

en: Empty
eu: Hutsik

en: Battery
eu: Bateria

en: Uninterruptible power supply
eu: Etenik gabeko energia hornidura

en: Wireless mouse
eu: Haririk gabeko sagua

en: Wireless Keyboard
eu: Haririk gabeko teklatua

en: Personal digital assistant
eu: Laguntzaile digital pertsonala

en: Cellphone
eu: Telefono mugikorra

en: Ask
eu: Galdetu

en: Power mode
eu: Energia modua

en: Cinnamon privacy settings
eu: Cinnamon pribatutasunaren ezarpenak

en: privacy, recent, gtk, private
eu: pribatutasuna, azkenak, gtk, pribatua

en: Privacy
eu: Pribatutasuna

en: Remember recently accessed files
eu: Gogoratu azkena atzitutako fitxategiak

en: Recent files
eu: Azken fitxategiak

en: Never forget old files
eu: Ez ahaztu fitxategi zaharrak inoiz

en: Number of days to remember old files
eu: Fitxategi zaharrak zenbat egunez gogoratu

en: Internet connectivity
eu: Interneteko konexioa

en: Check connectivity
eu: Egiaztatu konexioa

en: Check that network connections can reach the Internet. This makes it possible to detect captive portals, but also generates periodic network traffic.
eu: Egiaztatu sareko konexioak Internet atzitu dezakeela. Honek atari gatibuak detektatzea ahalbidetzen du, baina aldizkako sareko trafikoa sortzen du.

en: Lock immediately
eu: Blokeatu berehala

en: 2 seconds
eu: 2 segundo

en: 5 seconds
eu: 5 segundo

en: 10 seconds
eu: 10 segundo

en: 15 seconds
eu: 15 segundo

en: 1 minute
eu: Minutu 1

en: 3 minutes
eu: 3 minutu

en: Manage screen lock settings
eu: Kudeatu pantaila blokeatzearen ezarpenak

en: screensaver, lock, away, message
eu: pantaila babeslea, blokeatu, kanpoan, mezua

en: Screensaver
eu: Pantaila-babeslea

en: Screensaver settings
eu: Pantaila-babeslearen ezarpenak

en: Delay before starting the screensaver
eu: Pantaila-babeslea hasi aurretik igaro beharreko denbora

en: This option defines the amount of time to wait before starting the screensaver, when the computer is not being used
eu: Aukera honek ordenagailua erabili gabe dagoenean pantaila-babeslea hasi aurretik igaro beharreko denbora zehazten du

en: Lock settings
eu: Blokeoaren ezarpenak

en: Lock the computer when put to sleep
eu: Blokeatu ordenagailua lotan jartzean

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
eu: Gaitu aukera hau ordenagailua esekitze egoeratik esnatzean pasahitza eskatzeko

en: Lock the computer after the screensaver starts
eu: Blokeatu ordenagailua pantaila-babeslea hasi ondoren

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
eu: Gaitu aukera hau pasahitza eskatzeko pantaila itzaltzen denean edo aktibitaterik gabeko denbora baten ondoren pantaila-babeslea aktibatzean

en: Delay before locking
eu: Blokeatu aurreko atzerapena

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
eu: Aukera honek, pantaila-babeslea erakustean edo pantaila itzali ondoren, pantaila blokeatu aurretik itxaron beharreko denbora definitzen du

en: Always show the clock
eu: Erakutsi erlojua beti

en: Show the clock on the wallpaper instead of just on the unlock screen
eu: Erakutsi erlojua horma-paperean desblokeatzeako pantailan soilik erakutsi beharrean

en: Use a custom date and time format
eu: Erabili data eta orduaren formatu pertsonalizatua

en: Time Format
eu: Orduaren formatua

en: Date Format:
eu: Dataren formatua:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
eu: Erakutsi data-formatuari buruzko informazioa

en: Time Font
eu: Orduaren letra-tipoa

en: Date Font
eu: Dataren letra-tipoa

en: Away message
eu: Ez zaudenerako mezua

en: Show this message when the screen is locked
eu: Erakutsi mezu hau pantaila blokeatzean

en: This is the default message displayed on your lock screen
eu: Hau da pantaila blokeatzean agertzen den mezu lehenetsia

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
eu: Eskatu mezu pertsonalizatu bat menutik pantaila blokeatzean

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
eu: Aukera honek menutik pantaila blokeatzen duzun aldiro mezu bat idazten uzten dizu

en: Allow keyboard shortcuts
eu: Onartu laster-teklak

en: Allow shortcuts like volume-control and media keys to be used on the lock screen
eu: Onartu bolumen-kontrola eta multimedia teklak bezalako laster-teklak erabiltzea blokeo-pantailan

en: Show media player controls
eu: Erakutsi multimedia erreproduzitzailearen kontrolak

en: For compatible players, show playback controls while media is playing
eu: Erreproduzitzailea bateragarria bada, erakutsi kontrolak multimedia erreproduzitzen ari den bitartean

en: Show album art
eu: Erakutsi albumaren karatula

en: If available, show album art while media is playing
eu: Eskuragarri badago, erakutsi albumaren karatula multimedia erreproduzitzen ari den bitartean

en: Show info panel
eu: Erakutsi informazio panela

en: Show the number of missed notifications and the battery status
eu: Erakutsi ikusi gabeko jakinarazpen kopurua eta bateriaren egoera

en: Allow floating clock and album art widgets
eu: Baimendu erloju eta albumaren karatularen widget-ak mugitzea

en: When the default screensaver is active, allow the clock and album art widgets to float around randomly
eu: Pantaila-babesle lehenetsia aktibo dagoenean baimendu erloju eta albumaren karatularen widget-ak ausaz mugitzea

en: Starting Cinnamon
eu: Cinnamon abiaraztean

en: Leaving Cinnamon
eu: Cinnamon uztean

en: Switching workspace
eu: Laneko area aldatzean

en: Opening new windows
eu: Leiho berriak irekitzean

en: Maximizing windows
eu: Leihoak maximizatzean

en: Unmaximizing windows
eu: Leihoak desmaximizatzean

en: Tiling and snapping windows
eu: Leihoak lauzatu eta atxikitzean

en: Inserting a device
eu: Gailua txertatzean

en: Removing a device
eu: Gailua kentzean

en: Showing notifications
eu: Jakinarazpenak erakustean

en: Changing the sound volume
eu: Soinuaren bolumena aldatzean

note: name,             position,        icon name,                  row,  col, pa id
en: Front Left
eu: Aurreko ezkerrekoa

en: Front Right
eu: Aurreko eskuinekoa

en: Front Center
eu: Aurreko erdikoa

en: Rear Left
eu: Atzeko ezkerrekoa

en: Rear Right
eu: Atzeko eskuinekoa

en: Rear Center
eu: Atzeko erdikoa

en: Side Left
eu: Alboko ezkerrekoa

en: Side Right
eu: Alboko eskuinekoa

en: Volume:
eu: Bolumena:

en: Softer
eu: Baxuago

en: Louder
eu: Altuago

en: Muted
eu: Mutututa

en: Click to unmute
eu: Egin klik desmututzeko

en: Click to mute
eu: Egin klik mututzeko

en: Balance
eu: Balantzea

en: Rear
eu: Atzea

en: Front
eu: Aurrea

en: Soft
eu: Lasaia

en: Loud
eu: Ozena

en: Input level
eu: Sarrera maila

en: Output profile
eu: Irteera profila

en: Test sound
eu: Soinu testa

en: Test Sound
eu: Probatu soinua

en: Manage sound settings
eu: Kudeatu soinuaren ezarpenak

en: sound, media, music, speakers, audio, microphone, headphone
eu: soinua, multimedia, musika, bozgorailuak, audioa, mikrofonoa, entzugailuak

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
eu: Soinua

en: Output
eu: Irteera

en: Device
eu: Gailua

en: Device settings
eu: Gailuaren ezarpenak

note: overamplification
en: Overamplification
eu: Gainanplifikazioa

en: Allow the volume to exceed 100%, with reduced sound quality.
eu: Onartu bolumenak % 100 gainditzea, soinuaren kalitatea murrizten bada ere.

en: Input
eu: Sarrera

en: No inputs sources are currently available.
eu: Une honetan ez dago sarrerako iturbururik erabilgarri.

en: Sounds
eu: Soinuak

en: Sounds Volume
eu: Soinuaren bolumena

en: No application is currently playing or recording audio.
eu: Une honetan ez dago aplikaziorik audioa erreproduzitu edo grabatzen.

en: Manage your startup applications
eu: Kudeatu zure abioko aplikazioak

en: startup, programs, boot, init, session, autostart, apps
eu: hasiera, programak, abioa, hasieraketa, saioa, abio automatikoa, aplikazioak

en: Startup Applications
eu: Abioko aplikazioak

en: Unavailable
eu: Ez dago erabilgarri

en: No description
eu: Azalpenik ez

en: No name
eu: Izenik ez

en: Run now
eu: Exekutatu orain

en: Could not execute '%s'
    %s
eu: Ezin izan da '%s' exekutatu
    %s

en: Custom command
eu: Komando pertsonalizatua

en: Choose application
eu: Aukeratu aplikazioa

en: Add Startup Program
eu: Gehitu abioko programa

en: Edit Startup Program
eu: Editatu abioko programa

en: Save
eu: Gorde

en: Command
eu: Komandoa

en: Browse...
eu: Arakatu...

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Startup delay
eu: Abioko atzerapena

en: The startup command cannot be empty
eu: Abioko komandoa ezin da hutsik egon

en: The startup command is not valid
eu: Abioko komandoa ez da baliozkoa

en: Select Command
eu: Hautatu komandoa

en: Search Applications...
eu: Bilatu aplikazioak...

en: Add Application
eu: Gehitu aplikazioa

en: Manage themes to change how your desktop looks
eu: Kudeatu gaiak zure mahaigainaren itxura aldatzeko

en: themes, style
eu: gaiak, estiloa

en: Themes
eu: Gaiak

en: Mouse Pointer
eu: Saguaren erakuslea

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Simplified settings...
eu: Ezarpen sinplifikatuak...

en: Add/Remove
eu: Gehitu/Kendu

en: Miscellaneous options
eu: Hainbat aukera

en: Let applications decide
eu: Utzi aplikazioak erabakitzen

en: Prefer dark mode
eu: Hobetsi modu iluna

en: Prefer light mode
eu: Hobetsi modu argia

en: Dark mode
eu: Modu iluna

en: This setting only affects applications which support dark mode
eu: Ezarpen honek modu iluna onartzen duten aplikazioei soilik eragiten die

en: Show icons in menus
eu: Erakutsi ikonoak menuetan

en: Show icons on buttons
eu: Erakutsi ikonoak botoietan

en: Scrollbar behavior
eu: Korritze-barraren portaera

note: Translators: The 'trough' is the part of the scrollbar that the 'handle' rides in.  This setting determines whether clicking in that trough somewhere jumps directly to the new position, or if it only scrolls towards it.
en: Jump to position when clicking in a trough
eu: Joan kokapenera erretenean klik egitean

en: Use overlay scroll bars
eu: Erabili gainjarritako korritze-barrak

en: Override the current theme's scrollbar width
eu: Gainidatzi uneko gaiaren korritze-barren zabalera

en: Scrollbar width
eu: Korritze-barraren zabalera

en: Changes may not apply to already-running programs, and may not affect all applications.
eu: Baliteke aldaketak dagoeneko martxan dauden programei ez aplikatzea, eta baliteke aplikazio guztietan eraginik ez izatea.

note: Position style combo on "Custom"
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Manage window tiling preferences
eu: Kudeatu leihoak lauzatzeko hobespenak

en: window, tile, flip, tiling, snap, snapping
eu: leihoa, lauza, irauli, lauzatzea, atxiki, atxikitzea

en: Window Tiling
eu: Leihoa lauzatzea

en: Enable Window Tiling and Snapping
eu: Gaitu leihoak lauzatu eta atxikitzea

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
eu: Maximizatu, lauzatu ordez, leiho bat goiko ertzera arrastatzean

en: Change your user preferences and password
eu: Aldatu erabiltzailearen hobespenak eta pasahitza

en: user, account, information, details, password
eu: erabiltzailea, kontua, informazioa, xehetasunak, pasahitza

en: Account details
eu: Kontuaren xehetasunak

en: Click to change your picture
eu: Egin klik zure irudia aldatzeko

en: Take a photo...
eu: Hartu argazki bat...

en: Click to change your name
eu: Egin klik zure izena aldatzeko

en: Click to change your password
eu: Egin klik zure pasahitza aldatzeko

en: Current password
eu: Uneko pasahitza

en: Wrong password
eu: Pasahitz okerra

en: Internal Error
eu: Barne-errorea

en: Manage window preferences
eu: Kudeatu leiho-hobespenak

en: windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus
eu: leihoa, titulu-barra, ertza, aldatzailea, leiho-zerrenda, arreta, fokua

en: Titlebar
eu: Titulu-barra

en: Buttons
eu: Botoiak

en: Classic Mac
eu: Mac klasikoa

en: Buttons layout
eu: Botoien diseinua

en: Toggle Shade
eu: Txandakatu biltzea

en: Toggle Maximize
eu: Txandakatu maximizatzea

en: Toggle Maximize Horizontally
eu: Txandakatu horizontalki maximizatzea

en: Toggle Maximize Vertically
eu: Txandakatu bertikalki maximizatzea

en: Toggle on all workspaces
eu: Txandakatu laneko area guztietan

en: Lower
eu: Jaitsi

en: Action on title bar double-click
eu: Ekintza titulu-barran klik bikoitza egitean

en: Action on title bar middle-click
eu: Ekintza titulu-barran erdiko botoiarekin klik egitean

en: Action on title bar right-click
eu: Ekintza titulu-barran eskuineko botoiarekin klik egitean

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
eu: Ezer ez

en: Shade and unshade
eu: Bildu eta zabaldu

en: Adjust opacity
eu: Doitu opakotasuna

en: Action on title bar with mouse scroll
eu: Ekintza titulu-barran saguaren gurpila erabiltzean

en: Minimum opacity
eu: Gutxieneko opakotasuna

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-behave->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-behave->title window-list@cinnamon.org->setting
en: Behavior
eu: Portaera

en: Window Focus
eu: Leihoaren fokua

en: Click
eu: Klik

en: Sloppy
eu: Lasaia

en: Window focus mode
eu: Leiho-fokuaren modua

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
eu: Leihoei fokua emateko moduak leihoak nola aktibatuko diren adierazten du. Hiru aukera daude: "click" (leihoari fokua emateko, bertan klik egin behar da), "sloppy" (sagua leihoan sartzen denean leihoak fokua hartuko du), eta "mouse" (sagua leihoan sartzen denean leihoak fokua hartuko du, eta saguak leihotik alde egiten duenean, fokua galduko du).

en: Automatically raise focused windows
eu: Jaso automatikoki fokua duen leihoa

en: Bring windows which require attention to the current workspace
eu: Ekarri arreta eskatzen duten leihoak uneko laneko areara

note: It's weird to show a combo for two items. For now this is simpler to explain as a switch...
en: Give focus to new windows launched from a terminal
eu: Fokuratu leiho berriak terminaletik abiaraztean

en: Normally, all windows created by the user are given initial focus. This controls whether or not to include programs launched from a terminal.
eu: Normalean, erabiltzaileak sortutako leiho guztiei hasierako fokua ematen zaie. Honek kontrolatzen du terminal batetik abiarazitako programekin hala egin behar den edo ez.

note: ######
en: Attach dialog windows to the parent window
eu: Erantsi elkarrizketa-koadroak leiho gurasoari

en: Moving and Resizing Windows
eu: Leihoak lekuz eta tamainaz aldatzea

en: Cursor
eu: Kurtsorea

en: Manual
eu: Eskuzkoa

en: Center
eu: Erdian

en: Location of newly opened windows
eu: Leiho ireki berrien kokapena

en: Special key to move and resize windows
eu: Leihoak mugitu eta tamainaz aldatzeko tekla berezia

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
eu: Tekla berezia sakatuta dagoen bitartean saguaren ezkerreko botoia erabiliz arrastatu daitezke leihoak eta saguaren eskuineko botoiarekin tamainaz aldatu.

en: Draggable border width
eu: Ertz arrastragarriaren zabalera

en: Narrower
eu: Estuagoa

en: Wider
eu: Zabalagoa

en: This adjusts the width of that portion of the window border used for resizing.
eu: Honek tamaina aldatzeko erabiltzen den leiho-ertzaren zatiaren zabalera doitzen du.

en: Icons only
eu: Ikonoak soilik

en: Thumbnails only
eu: Koadro txikiak soilik

en: Icons and thumbnails
eu: Ikonoak eta koadro txikiak

en: Icons and window preview
eu: Ikonoak eta leihoaren aurrebista

en: Window preview (no icons)
eu: Leihoaren aurrebista (ikonorik ez)

en: Timeline (3D)
eu: Denbora-lerroa (3D)

en: Alt-Tab switcher style
eu: Alt-Tab aldatzailearen estiloa

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
eu: Bistaratu alt-tab aldatzailea monitore nagusian, monitore aktiboan bistaratu ordez

en: Move minimized windows to the end of the alt-tab switcher
eu: Eraman minimizatutako leihoak alt-tab aldatzailearen amaierara

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
eu: alt-tab aldatzailea bistaratu aurretiko atzerapena

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all-
en: Show windows from all workspaces
eu: Erakutsi laneko area guztietako leihoak

en: Warp mouse pointer to the new focused window
eu: Mugitu saguaren erakuslea fokatutako leiho berrira

en: Manage workspace preferences
eu: Kudeatu laneko areen hobespenak

en: workspace, osd, expo, monitor
eu: laneko area, osd, expo, monitorea

en: Workspace Options
eu: Laneko areen aukerak

en: Enable workspace OSD
eu: Gaitu laneko areak pantailan bistaratzea

en: Allow cycling through workspaces
eu: Baimendu laneko areen artean txandakatzea

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
eu: Erabili laneko areak monitore nagusian soilik (Cinnamon berrabiarazi behar da)

en: Display Expo view as a grid
eu: Bistaratu Expo ikuspegia sareta bezala

en: Single Click
eu: Klik bakarra

en: Double Click
eu: Klik bikoitza

en: Drag
eu: Arrastatu

en: Secondary Click
eu: 2. mailako klika

en: _Text
eu: _Testua

en: _Icons
eu: _Ikonoak

en: _Both
eu: _Biak

en: _Horizontal
eu: _Horizontala

en: _Vertical
eu: _Bertikala

en: Cinnamon just crashed
eu: Cinnamonek huts egin du

en: Disable downloaded applets, desklets and extensions
eu: Desgaitu deskargatutako applet, desklet eta hedapenak

en: You are currently running in fallback mode.
eu: Modu alternatiboa exekutatzen ari zara une honetan.

en: If you suspect the source of the crash is a local extension, applet or desklet, you can disable downloaded add-ons using the checkbox below.
eu: Huts egitearen jatorria hedapen, applet edo desklet lokal bat dela susmatzen baduzu, deskargatutako gehigarriak desgaitu ditzakezu beheko kontrol-laukia erabiliz.

en: Do you want to restart Cinnamon?
eu: Cinnamon berrabiarazi nahi duzu?

en: Version %s (%s)
eu: %s (%s) bertsioa

en: Version %s
eu: %s bertsioa

en: Updated on %s
eu: Eguneraketa-data: %s

en: About %s
eu: %s(r)i buruz

en: the type of the Spice
eu: Espezia mota

en: the UUID of the Spice
eu: Ezpeziaren UUIDa

en: Unable to locate %s %s
eu: Ezin da %s %s aurkitu

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
eu: XRandR monitoreen kontrolerako applet-a

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
eu: Leiho zerrenda azkarra

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
eu: Sartu laneko area guztietako leihoetara era azkar batean

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
eu: Egin klik sistemaren jakinarazpenak bistaratu eta kudeatzeko

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
eu: Ez ikusia egin jakinarazpen iragankorrei

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
eu: Hautatu hau jakinarazpen iragankorrei ez ikusi egiteko.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
eu: Erakutsi erretilu hutsa

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
eu: Hautatu hau jakinarazpen berririk ez dagoenean ere erretilua erakusteko.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showNotificationCount->description
en: Show the number of notifications
eu: Erakutsi jakinarazpen kopurua

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show notifications
eu: Erakutsi jakinarazpenak

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the notification popup menu.
eu: Ezarri jakinarazpenen laster-menua erakusteko laster-tekla(k).

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->tooltip
en: Set keybinding(s) to clear all notifications.
eu: Ezarri jakinarazpenen guztiak garbitzeko laster-tekla(k).

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemSettings->description inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemNotificationSettings->description
en: Open notification settings
eu: Ireki jakinarazpenen ezarpenak

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
eu: Sistemaren erretilua

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
eu: Sistemaren erretiluko ikono guztiak ostatatzen dituen applet-a

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
eu: Kontrolatu Zakarrontzia paneletik

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
eu: Bereizlea

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
eu: Hainbat aldiz gehitu daitekeen bereizle ikonoa

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Corner bar
eu: Izkinako barra

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A bar designed to be placed in the corner, used to show the desktop, desklets, the workspace selector or the window selector.
eu: Izkinan jartzeko diseinatutako barra, mahaigaina, desklet-ak, lan-esparruaren hautatzailea edo leiho-hautatzailea erakusteko erabiltzen dena.

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->description
en: Click action
eu: Klik ekintza

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-
en: Middle click action
eu: Erdiko klik ekintza

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click- action->description
en: Shift + click action
eu: Maius + klik ekintza

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->description
en: Shift + middle click action
eu: Maius + erdiko klik ekintza

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->description workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Scroll wheel behavior
eu: Korritzeko gurpilaren portaera

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces
eu: Aldatu lan-eremuak

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces (reversed)
eu: Aldatu lan-eremua (alderantziz)

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at- desktop->description
en: Peek at the desktop on hover
eu: Kirikatu mahaigaina gainean jarritakoan

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip
en: Peek at the desktop when hovering the applet
eu: Kirikatu mahaigaina applet-aren gainean jarritakoan

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description
en: Blur effect
eu: Lausotze efektua

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip
en: Blur windows when peeking at the desktop
eu: Lausotu leihoak mahaigaina kirikatzean

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description
en: Hover delay
eu: Gainean jartzean atzerapena

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip
en: Delay before Peek shows desktop
eu: Peek-ek mahaigaina erakutsi aurreko atzerapena

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description
en: Window opacity
eu: Leihoaren opakotasuna

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip
en: Change the opacity of windows when peeking at the desktop
eu: Aldatu leihoen opakutasuna mahaigaina kirikatzean

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
eu: Abiarazi aplikazioak paneletik

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
eu: Baimendu abiarazleak arrastatzea

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
eu: Atzitu azkenaldian irekitako dokumentuak

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
eu: Ezarpenen APIaren demoa

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
eu: Applet eta desklet-en ezarpenen APIaren ahalmenen eta erabileraren erakusgarri den applet-a.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page1->title
en: Visible settings
eu: Ezarpen ikusgaiak

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page2->title
en: Choosers
eu: Hautatzaileak

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
eu: Komandoaren ezarpenak

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page4->title
en: Editable list settings
eu: Zerrendako ezarpen editagarriak

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
eu: Mendekotasunak

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section0->title
en: Info
eu: Informazioa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->title
en: File choosers
eu: Fitxategi-hautatzaileak

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
eu: Menuaren ezarpenak

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section4->title
en: Animation settings
eu: Animazioaren ezarpenak

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section6->title
en: Other choosers
eu: Beste hautatzaileak

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
eu: Nire zerrenda

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section8->title
en: Show dependencies section
eu: Erakutsi mendekotasunen sekzioa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section9->title
en: Dependencies section
eu: Mendekotasunen sekzioa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->label- info->description
en: Play with these widgets and see the automatic reaction in the panel applet.
    
    This is a label, and the content can't be modified nor accessed. You may want to use a label to show additional hints or instructions, for example.
eu: Jolastu widget hauekin eta ikusi erreakzio automatikoa paneleko applet-ean.
    
    Hau etiketa bat da, eta edukia ezin da ez aldatu ez atzitu. Etiketa bat erabil dezakezu, adibidez, aholku edo argibide gehigarriak erakusteko.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
eu: Panelean erabili beharreko ikonoa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
eu: Hautatu ikono-fitxategia edo idatzi ikono-izena sarrera-koadroan

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
eu: Applet-aren atzeko planoko kolorea

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
eu: Egin klik botoian applet honen atzeko planoko kolore berri bat hautatzeko

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
eu: Applet-aren zabalera panelean

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
eu: Handiagotu edo txikiagotu balioa applet-a zabalago edo estuago egiteko panelean

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->description
en: Please pick an option
eu: Mesedez hautatu aukera bat

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
eu: Lehen aukera

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
eu: Bigarren aukera

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
eu: Hirugarren aukera

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
eu: Laugarren aukera

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
eu: Konbinazio-koadro batek zenbaki oso, boolear, koma mugikorreko zenbaki eta kate balioen artean hauta dezake

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale- demo->description
en: Here is a demonstration of bidirectional control
eu: Noranzko biko kontrolaren adibidea da hau

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
eu: Eskala doitzen baduzu, applet-ean eguneratzen da. Eskala applet-ean doitzen baduzu, hemen eguneratzen da

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->description
en: Check this to use a custom label
eu: Hautatu hau etiketa pertsonalizatua erabiltzeko

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
eu: Koadro hau hautatzeak beheko eremuan etiketa pertsonalizatu bat ezartzeko aukera ematen dizu - ezarpenen mendekotasunak erakusteko da hau

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- label->description
en: Custom Applet Label
eu: Applet etiketa pertsonalizatua

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-label->tooltip
en: Set your custom label here.  This field is unavailable unless the switch above is enabled
eu: Ezarri zure etiketa pertsonalizatua hemen. Eremu hau ez dago eskuragarri goiko etengailua gaitu ezean

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->description
en: Animation type
eu: Animazio-mota

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->tooltip
en: A tween chooser has as value a string, which you can pass as transition to Tweener.addTween()
eu: Interpolazio hautatzaile batek kate bat du balio bezala, zeina trantsizio bezala pasa diezaiokezun Tweener.addTween()-i

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->effect- style->description
en: Effect type
eu: Efektu mota

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
eu: Ez sakatu botoi hau!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
eu: Botoi hau sakatzeak atzera-dei metodo bat aktibatzen du applet-ean - aurrera, sakatu ezazu.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
eu: Hau proba banakako gako seinalearen tiro egiteko widget bat da

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->keybinding- test->description
en: Set the keybinding here to activate an action
eu: Ezarri ekintza bat aktibatzeko laster-tekla hemen

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
eu: Aukeratu fitxategia

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
eu: Aukeratu direktorioa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
eu: Aukeratu soinua

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
eu: Aukeratu letra-tipoa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->description
en: You can type paragraphs and lists here
eu: Paragrafo eta zerrendak idatz ditzakezu hemen

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->tooltip
en: This setting type is useful for multi-line lists, and text that is too long to fit in an entry widget.
    You can manually set the height of the text view with the 'height' property. This one is set to 150. Default is 200.
eu: Ezarpen-mota hau interesgarria da lerro anitzeko zerrendentzat eta sartzeko luzeegia den testua duten sarrerako widgetentzat.
    Testu-ikuspegiaren altuera eskuz ezar daiteke 'height' propietatea erabiliz. Honetan 150 ezarri da. Lehenetsia 200 da.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
eu: Aukeratu data

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->time- select->description
en: Choose a Time
eu: Aukeratu ordua

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->description
en: Custom tree widget
eu: Zuhaitz widget pertsonalizatua

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Resident
eu: Egoiliarra

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
eu: Helbidea

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
eu: Id zenbakia

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description
en: Icon
eu: Ikonoa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
eu: Laster-tekla

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
eu: Fitxategiaren bidea

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->description
en: Show the dependencies section
eu: Erakutsi mendekotasunen sekzioa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->tooltip
en: Checking this box shows the Dependencies section below. Unchecking hides it.
eu: Hau hautatzeak Mendekotasunen sekzioa erakusten du behean. Desautatzeak aldiz ezkutatzen du.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->deps-info->description
en: You can see this section because the switch above is on. Try switching it off and see what happens.
eu: Sekzio hau goiko etengailua aktibo dagoelako ikus dezakezu. Desaktibatu eta ikusi zer gertatzen den.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
eu: Erakutsi informazioa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
eu: Erakutsi #1 informazioa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
eu: Erakutsi #2 informazioa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
eu: Ez erakutsi #1 eta #2 informazioak

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info1->description
en: Info #1: You are seeing this info because the first option is selected in the combo box above. Try selecting different options to see different information.
eu: #1 informazioa: Goiko konbinazio-koadroan lehen aukera hautatu duzulako ikusten duzu hau. Hautatu aukera desberdinak informazio desberdina ikusteko.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info2->description
en: Info #2: You are seeing different text now because you selected the second option in the combo box above.
eu: #2 informazioa: Goiko konbinazio-koadroan bigarren aukera hautatu duzulako ikusten duzu hau.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
eu: Zenbakizko balioa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info1->description
en: The value of the spinner above is less than 5
eu: Goiko biragailuaren balioa 5 baino txikiagoa da

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info2->description
en: The value of the spinner above is greater than or equal to 5
eu: Goiko biragailuaren balioa 5 baino handiago edo berdina da

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- widget->description
en: Try out this custom widget!
eu: Probatu widget pertsonalizatu hau!

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
eu: Cinnamon menu nagusia

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-layout->title
en: Layout and content
eu: Diseinua eta edukia

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
eu: Menua ireki eta ixteko laster-tekla

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->description
en: Use a custom icon and label
eu: Erabili ikono eta etiketa pertsonalizatuak

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->tooltip
en: Check this to specify a custom icon and label
eu: Hautatu hau ikono eta etiketa pertsonalizatuak zehazteko

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->tooltip
en: Select an icon to show in the panel.
eu: Hautatu ikono bat panelean erakusteko.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->description
en: Icon size
eu: Ikonoen tamaina

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
eu: Testua

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->tooltip
en: Enter custom text to show in the panel.
eu: Sartu testu pertsonalizatua panelean erakusteko.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->description
en: Show category icons
eu: Erakutsi kategorien ikonoak

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on categories.
eu: Aukeratu kategorien ikonoak erakutsi ala ez.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->description
en: Categories icon size
eu: Kategorien ikonoen tamaina

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application- icons->description
en: Show application icons
eu: Erakutsi aplikazioen ikonoak

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on applications.
eu: Aukeratu aplikazioen ikonoak erakutsi ala ez

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
eu: Aplikazioen ikonoen tamaina

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->description
en: Show favorites and session buttons
eu: Erakutsi gogokoak eta saioa botoiak

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->tooltip
en: Choose whether or not to show the left pane of the menu.
eu: Aukeratu menuaren ezkerreko panela erakutsi ala ez.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->fav-icon-size->description
en: Favorites icon size
eu: Gogokoen ikonoen tamaina

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->description
en: Show favorites
eu: Erakutsi gogokoak

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->tooltip
en: Choose whether or not to show favorite files in the menu.
eu: Aukeratu gogoko fitxategiak menuan erakutsi behar diren ala ez.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->description
en: Show bookmarks and places
eu: Erakutsi laster-markak eta lekuak

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->tooltip
en: Choose whether or not to show bookmarks and places in the menu.
eu: Aukeratu laster-markak eta lekuak menuan erakutsi behar diren ala ez.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->description
en: Show recents
eu: Erakutsi azkenak

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->tooltip
en: Choose whether or not to show recents in the menu.
eu: Aukeratu azkenak menuan erakutsi behar diren ala ez

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->description
en: Change categories on hover
eu: Aldatu kategoriak gainean jartzean

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->tooltip
en: Choose whether or not to change categories by hovering.
eu: Aukeratu gainean jartzean kategoriak aldatu behar diren ala ez.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
eu: Gaitu korritze automatikoa aplikazio-zerrendan

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->tooltip
en: Choose whether or not to enable smooth autoscrolling in the application list.
eu: Aukeratu aplikazio-zerrendan korritze automatiko leuna gaitu ala ez.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->description
en: Enable filesystem path entry in search box
eu: Gaitu fitxategi-sistemako bideak sartzea bilaketa-koadroan

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->tooltip
en: Allows path entry in the menu search box.
eu: Baimendu bideak sartzea menuko bilaketa-koadroan

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->description
en: Force the panel to be visible when opening the menu
eu: Behartu panela ikusgai egotea menua irekitzean.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->tooltip
en: Opening the menu will also show the main panel (which may be auto-hidden).
eu: Menua irekitzean panel nagusia ere erakutsiko da (automatikoki ezkutatu daiteke).

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
eu: Ireki menua sagua gainetik pasatzean

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
eu: Gaitu sagua applet-ean sartzean menua irekitzea

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->description
en: Menu hover delay
eu: Menuaren gainean jarritakoan atzerapena

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->tooltip
en: Delay before the menu opens when hovered
eu: Menua ireki aurreko atzerapena gainean jartzean

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->description
en: Use menu animations
eu: Erabili menuaren animazioak

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->tooltip
en: Allow the menu to animate on open and close
eu: Baimendu menua ireki eta ixtean animatzea

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
eu: Ireki menuaren editorea

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
eu: Sakatu botoi hau zure menuko sarrerak pertsonalizatzeko.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->reset-menu-size- button->description
en: Restore the menu to its original size
eu: Berrezarri menua jatorrizko tamainara

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
eu: Diapositiba-aurkezpenaren kontrolak

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
eu: Cinnamon diapositiba-aurkezpenaren oinarrizko kontrolak

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
eu: Sartu gailu aldagarrietara

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
eu: Minimizatu leiho guztiak

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
eu: Ezarpenen applet-a

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
eu: Cinnamon ezarpenak

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
eu: Leiho zerrenda

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
eu: Cinnamon-en leiho zerrenda nagusia

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
eu: Erakutsi abisu bat leiho-zerrendan beste laneko area bateko leiho batek arreta eskatzen duenean

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
eu: Gaitu leiho-zerrendan saguaren gurpilarekin korritzea

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
eu: Alderantzikatu saguaren gurpilaren korritzearen noranzkoa leihoen zerrendan

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- minimize->description
en: Left click to minimize window
eu: Ezker klik leihoa minimizatzeko

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
eu: Erdiko klika leihoa ixteko

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-show- label->description
en: Show window names in the panel
eu: Erakutsi leiho-izenak panelean

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->description
en: Window button width in the panel
eu: Leihoaren botoiaren zabalera panelean

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
eu: Leihoko botoiek tamaina desberdinak izan ditzakete eta erabilgarri dagoen espazio osoa bete

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->description
en: Choose what to show when hovering over a window button
eu: Aukeratu zer erakutsi behar den sagua leiho-botoi baten gainean jartzean.

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Title
eu: Izenburua:

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Thumbnail
eu: Koadro txikia

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
eu: Erakutsi izenburua koadro txikien gainean

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description
en: Thumbnail size
eu: Koadro txikien tamaina

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Largest
eu: Handiena

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list with app grouping
eu: Cinnamonen leiho zerrenda nagusia aplikazioen taldekatzearekin

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->thumbnailsPage->title schema.json->thumbnailsSection->title
en: Thumbnails
eu: Koadro txikiak

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->contextMenuPage->title
en: Context Menu
eu: Laster-menua

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hotKeysSection->title
en: Hot Keys
eu: Laster-teklak

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->appButtonsSection->title
en: Application Buttons
eu: Aplikazioen botoiak

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hoverPeekSection->title
en: Hover Peek
eu: Begiratu gainean jartzean

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->group- apps->description
en: Group windows by application
eu: Taldekatu leihoak aplikazioaren arabera

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Mouse wheel scroll action
eu: Saguaren gurpila korritzean ekintza

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Cycle apps
eu: Txandakatu aplikazioak

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Cycle windows
eu: Txandakatu leihoak

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->description
en: Left click action
eu: Ezker klik ekintza

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Toggle activation of last focused window
eu: Txandakatu fokuratutako azken leihoaren aktibazioa

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Launch new app instance
eu: Abiarazi aplikazioaren instantzia berria

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Close last focused window in group
eu: Itxi taldean azkena fokuratutako leihoa

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->description
en: Show windows from other monitors
eu: Erakutsi beste monitoretako leihoak

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->options
en: Only from monitors without a window list
eu: Leiho-zerrendarik gabeko monitoreetatik soilik

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->options
en: From all monitors
eu: Monitore guztietatik

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->cycleMenusHotkey->description
en: Global hotkey for cycling through thumbnail menus
eu: Koadro txikien menuetan aukera aldatzeko laster-tekla globala

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- hotkey->description
en: Global hotkey to show the order of apps
eu: Aplikazioen ordena erakusteko laster-tekla globala

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->description
en: Duration of the apps order display on hotkey press
eu: Aplikazioen ordena bistaratzearen iraupena laster-tekla globala sakatzean

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->super-num- hotkeys->description
en: Enable Super+<number> shortcut to switch/open apps
eu: Gaitu Super+<zenbakia> lasterbidea aplikazioak ireki edo aldatzeko

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->description
en: Button label
eu: Botoiaren etiketa

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
eu: Aplikazioaren izena

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title
eu: Leihoaren izenburua

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title (only for the focused window)
eu: Leihoaren izenburua (fokoa duen leihoarentzat soilik)

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->description
en: Launcher animation
eu: Abiarazlearen animazioa

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->number- display->description
en: Show window count numbers
eu: Erakutsi leiho kopuruak

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-app-button- dragging->description
en: Enable app button dragging
eu: Gaitu aplikazioaren botoia arrastatzea

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail-scroll- behavior->description
en: Cycle windows on mouse wheel scroll
eu: Txandakatu leihoak saguaren gurpila korritzean

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- thumbnails->description
en: Show thumbnails
eu: Erakutsi koadro txikiak

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->animate- thumbnails->description
en: Animate thumbnails
eu: Animatu koadro-txikiak

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->vertical- thumbnails->description
en: Enable vertical thumbnails
eu: Gaitu koadro-txiki bertikalak

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->sort- thumbnails->description
en: Sort thumbnails according to the last focused windows
eu: Ordenatu koadro-txikiak azkena fokuratutako leihoen arabera

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->highlight-last- focused-thumbnail->description
en: Highlight the thumbnail of the last focused window
eu: Nabarmendu azkena fokuratutako leihoaren koadro-txikia

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->onclick- thumbnails->description
en: Click to show thumbnails
eu: Egin klik koadro-txikiak erakusteko

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->description
en: Delay before showing thumbnails
eu: Koadro-txikiak erakutsi aurreko atzerapena

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-hover- peek->description
en: Show the window when hovering its thumbnail
eu: Erakutsi leihoa bere koadro-txikiaren gainean jarritakoan

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->description
en: Window fade-in time
eu: Leihoaren irekitzeko itzaltze denbora

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- out->description
en: Window fade-out time
eu: Leihoaren irteera-itzaltze denbora

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->units
en: percent
eu: ehunekoa

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- recent->description
en: Show recent items
eu: Erakutsi azkenaldiko elementuak

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->autostart-menu- item->description
en: Show autostart option
eu: Erakutsi abio automatikoko aukera

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->description
en: Apply the monitor move option to all windows
eu: Aplikatu monitorera mugitzeko aukera leiho guztietan

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->tooltip
en: When clicking "Move to monitor" in the context menu, this option will move all of an app's windows instead of just the last focused window from the app.
eu: Laster-menuko "Eraman monitorera" aukeran klik egitean aukera honek aplikazio baten leiho guztiak eramango ditu, ez  aplikazioaren azkena fokuratutako leihoa soilik.

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
eu: Egin klik edo jarri gainean Expo ikuspegia aktibatzeko

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
eu: Aktibatu Expo gainean jartzean

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
eu: Eragotzi applet-a

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
eu: Applet hau jakinarazpenak eta energia-kudeaketa desgaitzeko erabiltzen da (pantaila babeslea eta saioa inaktibo bihurtzea barne)

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->description
en: Inhibit power management
eu: Eragotzi energia kudeaketa

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit power management.
eu: Ezarri energia kudeaketa eragozteko laster-tekla(k)

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->description
en: Inhibit notifications
eu: Eragotzi jakinarazpenak

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit notifications.
eu: Ezarri energia kudeaketa eragozteko laster-tekla(k)

note: inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemPowerSettings->description
en: Open power settings
eu: Ireki energia ezarpenak

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
eu: Laneko areen aldatzailea

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
eu: Hautatu laneko area paneletik

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->description
en: Type of display
eu: Bistaratze-mota

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->tooltip
en: Note that the visual representation will only work if your panel is large enough to display it properly, otherwise the simple style will be used.
eu: Kontutan izan panela behar bezala bistaratzeko bezain handia bada soilik funtzionatuko du adierazpen bisualak, bestela estilo sinplea erabiliko da.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: A visual representation of the workspaces
eu: Laneko areen adierazpen bisuala

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
eu: Botoi sinpleak

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->tooltip
en: Reverse or disable the direction of the scroll in the workspace list.
eu: Alderantzikatu edo desgaitu korritzearen norabidea laneko areen zerrendan.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Reversed
eu: Alderantzikatua

note: printers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Manage print jobs
eu: Kudeatu inprimatze-lanak

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->description
en: Show printer icon
eu: Erakutsi inprimagailuaren ikonoa

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: Always
eu: Beti

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printers exist
eu: Inprimagailua dagoenean

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printing
eu: Inprimatzean

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->tooltip
en: Choose when to show the printer icon in the panel
eu: Aukeratu noiz erakutsi behar den inprimagailuaren ikonoa panelean

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
eu: Soinua eta musika kontrolatzeko Cinnamon applet-a

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
eu: Kontrolatu erreproduzitzaileak

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
eu: Erakutsi Begizta eta Ausaz nahasteko kontrolak

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show menu
eu: Erakutsi menua

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the sound applet menu.
eu: Ezarri soinu appletaren menua erakusteko laster-tekla(k).

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->description
en: Always show input switch
eu: Erakutsi beti sarrera-etengailua

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->tooltip
en: Always show the 'Mute input' switch in the context menu.
eu: Erakutsi beti 'Mututu sarrera' etengailua laster-menuan.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
eu: Erakutsi kantaren informazioa panelean

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
eu: karaktere

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
eu: Mugatu kantaren informazioa honetara:

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute
eu: Txandakatu mututu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute output
eu: Txandakatu irteera mututzea

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute input
eu: Txandakatu sarrera mututzea

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
eu: Ekintza erdiko klikean

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->middleShiftClickAction->description
en: Action on shift+middle click
eu: Ekintza maius + erdiko klik egitean

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->horizontalScroll->description
en: Use horizontal scrolling to move between tracks
eu: Erabili korritze horizontala pistaz aldatzeko

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
eu: Erakutsi albumaren azala ikono bezala

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
eu: Ezkutatu sistemaren erretiluko ikonoak erreproduzitzaile bateragarrientzat

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description
en: Tooltip
eu: Argibidea

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowVolume->description
en: Show volume in tooltip
eu: Erakutsi bolumena argibidean

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowPlayer->description
en: Show player in tooltip
eu: Erakutsi erreproduzigailua argibidean

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->tooltipShowArtistTitle->description
en: Show song artist and title in tooltip
eu: Erakutsi kantaren artista eta izenburua argibidean

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
eu: Zure kontuaren xehetasunetara sartu, erabiltzaileak aldatu eta era azkar batean saioa amaitu edo ordenagailua itzaltzeko applet-a

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
eu: Erabiltzaile applet-a

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
eu: Bistaratu erabiltzaile-izena panelean

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-image->description
en: Display the user image on the panel
eu: Bistaratu erabiltzailearen irudia panelean

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->name
en: XApp Status Applet
eu: XApp Egoera applet-a

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons for applications which use XAppStatusIcons
eu: XAppStatusIcons erabiltzen duten aplikazioen sistema-erretiluko ikono guztiak ostatatzen dituen applet-a.

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
eu: Egin klik edo jarri gainean Eskala ikuspegia aktibatzeko

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
eu: Aktibatu Eskala gainean jartzean

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
eu: Pantailako teklatua

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
eu: Pantailako teklatua abiarazteko Cinnamon applet-a

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
eu: Sare-kudeatzaile applet-a

note: network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the network applet menu.
eu: Ezarri sarearen appletaren menua erakusteko laster-tekla(k).

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
eu: Energia-kudeatzailea

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
eu: Cinnamon energia-kudeaketa applet-a

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
eu: Erakutsi ehunekoa

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show time remaining
eu: Erakutsi gelditzen den denbora

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage and time remaining
eu: Erakutsi ehunekoa eta gelditzen den denbora

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
eu: Ezkutatu etiketa

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->description
en: Always show all batteries
eu: Erakutsi beti bateria guztiak

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->tooltip
en: Check this to always show multiple batteries in the panel, regardless of whether one of them is marked primary.
eu: Hautatu hau panelean hainbat bateria erakusteko beti, nahiz eta horietako nagusi bezala markatuta egon.

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access your favorite files
eu: Atzitu gogoko fitxategiak

note: favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->show-full-uri->description
en: Display full paths in the list
eu: Bistaratu bide osoak zerrendan

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
eu: Bereizgailua

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
eu: Gehitu tartea zure applet-en artean

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
eu: Leku kopurua pixeletan

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
eu: Egokitu hau handitzeko edo espacio honen zabalera txikitu

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
eu: Egutegia

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
eu: Cinnamon egutegi applet-a

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->description
en: Show calendar events
eu: Erakutsi egutegiko gertaerak

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->tooltip
en: Check this to display events in the calendar.
eu: Hautatu hau egutegian gertaerak bistaratzeko

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
eu: Erakutsi aste-zenbakiak egutegian

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
eu: Hautatu hau egutegian aste-zenbakiak erakusteko.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
eu: Erabili data-formatu pertsonalizatu bat

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
eu: Hautatu hau egutegia applet-arentzat data-formatu pertsonalizatu bat definitzeko.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
eu: Data-formatua

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
eu: Ezarri zure formatu pertsonalizatua hemen.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip- format->description
en: Date format for tooltip
eu: Tresna-informaziorako data-formatua

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip-format->tooltip
en: Set your custom tooltip format here.
eu: Ezarri zure tresna-informazioaren formatu pertsonalizatua hemen.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
eu: Egin klik botoi honetan data-formatuen sintaxiari buruz gehiago ikasteko.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
eu: Erakutsi egutegia

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the calendar.
eu: Ezarri egutegia erakusteko laster-tekla(k).

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
eu: Erabilerraztasun applet-a

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
eu: Argazki digitalen markoa

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
eu: Argazki digitalen marko desklet-a

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
eu: Karpeta

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
eu: Altuera

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
eu: Zabalera

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->description
en: Fade delay
eu: Iraungitzearen atzerapena

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
eu: Efektu berezia

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
eu: Zuri-beltza

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
eu: Erloju desklet-a

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
eu: Ordua bistaratzen duen desklet-a

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
eu: Testu-kolorea

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
eu: Egin klik botoian testu-kolore berria hautatzeko

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
eu: Hautatu hau erlojua desklet-arentzat denbora-formatu pertsonalizatua definitzeko

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
eu: Abiarazle desklet-a

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
eu: Programa bat abiarazten duen desklet-a
