linuxmint - en to ga translation catalogue (432 entries)

en: Unknown
ga: Neamhaithnid

en: Failed to launch '%s'
ga: Theip ar lainseáil '%s'

en: Home
ga: Baile

en: File System
ga: Córas Comhad

en: Search
ga: Cuardach

en: Print version
ga: Leagan clóite

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
ga: Cruth

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
ga: Dath

en: Name:
ga: Ainm:

en: Command:
ga: Ordú:

en: Add
ga: Cuir Leis

en: Edit
ga: Cuir in Eagar

en: Main Menu
ga: Príomhroghchlár

en: Restore System Configuration
ga: Cuir an córas cumraíochta ar ais

en: Restore the default menu layout
ga: Cuir an leagan amach roghchláir réamhshocraithe ar ais

en: Close
ga: Dún

en: _New Menu
ga: Roghchlár _Nua

en: Ne_w Item
ga: Mír N_ua

en: Copy
ga: Cóipeáil

en: Paste
ga: Greamaigh

en: Execution of '%s' failed:
ga: Theip ar '%s' a rith:

en: Remove '%s'
ga: Bain '%s'

en: About...
ga: Maidir le...

en: Configure...
ga: Cumraigh...

en: Leave it
ga: Fág é

en: Remove it
ga: Bain é

en: Move to another panel
ga: Bogadh go dtí painéal eile

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
ga: Ní raibh painéal oiriúnach ar fáil. Baineadh an painéal ina áit.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
ga: Níl ligean feidhmchláiríní áirithe le iláscanna nó a bhí ag a uasmhéid d'áscanna mar sin níor chóipeáil siad iad.

en: Cancel
ga: Cealaigh

en: Sound Settings
ga: Socruithe Fuaime

en: Microphone
ga: Micreafón

en: Show Text
ga: Taispeáin Téacs

en: Hide Text
ga: Cuir Téacs Faoi Cheilt

en: Remove this desklet
ga: Bain an deiscín seo as

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat spás oibre "%s" a bhaint ?

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
ga: Roghanna forléargas neamhbhailí : Líon mícheart do choirnéil.

en: Execution time (ms):
ga: Aga rite

en: Loaded successfully
ga: lódáilte go rathúil

en: Check your video drivers
ga: Dean seic ar do thiománaithe físeáin

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
ga: Tá do chóras ag obair gan an físeán crua-earraí luasghéaraithe

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
ga: D'fhéadfaidh go mbeidh droch-thaithí á bhraith agat agus úsáid árd CPU

en: Workspace
ga: Spás oibre

en: System Information
ga: Córas Fáisnéise

en: No
ga: Ní hea

en: Yes
ga: Sea

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
ga: Bainisteoir líonra

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
ga: Socruithe Panéil

en: Applets
ga: Feidhmchláiríní

en: Panel edit mode
ga: Mód eagair painéil

en: Remove
ga: Bain

en: Restart Cinnamon
ga: Atosaigh Cinnamon

en: Restore all settings to default
ga: Cuir réamhshocruithe uile ar ais

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
ga: Socruithe Córais

en: Retry
ga: Triail é arís

en: No open windows
ga: Gan fuinneoga ar oscailt

en: Restore
ga: Aischuir

en: Minimize
ga: Íoslaghdaigh

en: Maximize
ga: Uasmhéadaigh

en: Move to left workspace
ga: Bog go spás oibre ar chlé

en: Move to right workspace
ga: Bog go spás oibre ar dheis

en: Visible on all workspaces
ga: Le feiceáil ar spásanna oibre uile

en: Move to a new workspace
ga: Bog go spás oibre nua

en: Move to monitor %d
ga: Bog go monatóir %d

en: Only on this workspace
ga: Ar an spás oibre seo amháin

en: Unmaximize
ga: Dí-uasmhéadaigh

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
ga: Inrochtaineacht

en: Zoom
ga: Súmáil

en: Screen Keyboard
ga: Méarchlár Scáileáin

en: Sticky Keys
ga: Greimeochracha

en: Slow Keys
ga: Eochracha Malla

en: Bounce Keys
ga: Eochracha preabtha

en: Mouse Keys
ga: Lucheochracha

en: Universal Access Settings
ga: Socruithe Rochtana Uilíoch

en: High Contrast
ga: Ardchodarsnacht

en: Large Text
ga: Téacs Mór

en: Date and Time Settings
ga: Socruithe Dátaí is Amanna

en: Places
ga: Áiteanna

en: Close others
ga: Dún cinn eile

en: Close all
ga: Dún iad uile

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
ga: Fógraí

en: Show Keyboard Layout
ga: Taispeáin leagan amach mearchláir

en: Show Character Table
ga: Taispeáin Tábla Caractar

en: Add to panel
ga: Cuir ar an bpainéal

en: Add to desktop
ga: Cuir leis an deasc

en: Remove from favorites
ga: Bain de na ceanáin

en: Add to favorites
ga: Cuir leis na ceanáin

en: Uninstall
ga: Díshuiteáil

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
ga: Roghchlár

en: Recent Files
ga: Comhaid Is Déanaí

en: Clear list
ga: Glan liosta

en: No recent documents
ga: Ní raibh cáipéisí ar oscailt le déanaí

en: All Applications
ga: Feidhmchláir Uile

en: Lock the screen
ga: Cuir an scáileán faoi ghlas

en: Leave the session
ga: Fág slán ag an seisiún

en: <unknown>
ga: <anaithnid>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
ga: díchumasaithe

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
ga: Ní faoi bhainistíocht

en: disconnecting...
ga: ag dícheangal...

en: connecting...
ga: ag ceangal...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
ga: fíordheimhniú ag teastáil

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
ga: dochtearraí ar iarraidh

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
ga: cábla díphlugáilte

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
ga: níl fáil air

en: connection failed
ga: Theip ar cheangal

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
ga: Ceangailte (private)

en: Auto Ethernet
ga: Uath-Ethernet

en: Auto broadband
ga: Uath-bhanda leathan

en: Auto dial-up
ga: Uath-diailigh

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
ga: Uath %s

en: Auto bluetooth
ga: Uath-bluetooth

en: Auto wireless
ga: Uath-Ghléas gan sreang

en: Enable networking
ga: Cumasaigh líonrú

en: Wired
ga: Sreangaithe

en: Wireless
ga: Gan Sreang

en: Mobile broadband
ga: Leathanbhanda móibileach

en: VPN Connections
ga: Ceangail VPN

en: Network Settings
ga: Socruithe Líonra

en: Connection failed
ga: Theip ar cheangal

en: Activation of network connection failed
ga: Theip ar Ghníomhachtú an cheangail líonra

en: Networking is disabled
ga: Líonrú díchumasaithe

en: No connection
ga: Níl ceangal ann

en: Connecting to the cellular network...
ga: Ag ceangal leis an líonra ceallach...

en: Connecting to the wireless network...
ga: Ag ceangal le líonra gan sreang...

en: Connecting to the wired network...
ga: Ag ceangal le líonra sreinge ...

en: Connecting to the VPN...
ga: Ag ceangal leis an VPN..

en: Connecting to the network...
ga: Ag ceangal leis an líonra...

en: Connected to the wireless network
ga: Ceangailte le líonra gan sreang

en: Wireless connection
ga: Ceangal gan sreang

en: Connected to the wired network
ga: Ceangailte leis an líonra sreinge

en: Connected to the cellular network
ga: Ceangailte leis an líonra ceallach

en: Connected to the VPN
ga: Ceangailte leis an VPN

en: Connected to the network
ga: Ceangailte leis an líonra

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
ga: Glan fógraí

en: No notifications
ga: Gan fógraí

en: Launch
ga: Lainseáil

en: AC adapter
ga: Cuibheoir SA

en: Laptop battery
ga: Cadhnra ríomhaire glúine

en: Monitor
ga: Monatóir

en: Mouse
ga: Luch

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
ga: Méarchlár

en: Cell phone
ga: Fón póca

en: Media player
ga: Seinnteoir meán

en: Tablet
ga: Táibléad

en: Computer
ga: Ríomhaire

en: Touchpad
ga: Ceap Tadhaill

en: Brightness
ga: Gile

en: Power Settings
ga: Socruithe Cumhachta

en: hour | hours
ga[0]: uair
ga[1]: uair
ga[2]: Uair

en: minute | minutes
ga[0]: nóiméad
ga[1]: nóiméad
ga[2]: nóiméad

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
ga: Printéirí

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
ga: Cáipéisí is déanaí

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
ga: Tiomántán inbhainte

en: Open file manager
ga: Oscail bainisteoir comhad

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
ga: Scála

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
ga: Socruithe

en: Hi there!
ga: Dia Dhuit !

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
ga: BHRÚIGH TÚ AN CNAIPE!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
ga: BHAIN TÚ ÚSÁID AS AN EOCHAIR AICEARRA!!!

en: Playing
ga: Ag Seinm

en: Paused
ga: Ar Sos

en: Stopped
ga: Stadtha

en: Volume
ga: Rialú Fuaime

en: Unknown Artist
ga: Ceoltóir gan ainm

en: Unknown Album
ga: Albam gan teideal

en: Unknown Title
ga: Gan teideal

en: Previous
ga: Roimhe Seo

en: Play
ga: Seinn

en: Stop
ga: Stad

en: Next
ga: An chéad cheann eile

en: Open Player
ga: Oscail seinnteoir

en: Quit Player
ga: Scoir den seinnteoir

en: Mute output
ga: Balbhaigh aschur

en: Mute input
ga: Balbhaigh ionchur

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat gach rud sa bhruscar a scriosadh ?

en: This operation cannot be undone.
ga: Ní féidir an oibríocht seo a chealú.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
ga: Bruscar

en: Empty Trash
ga: Folmhaigh Bruscar

en: Open Trash
ga: Oscail Bruscar

en: All windows
ga: Na fuinneoga uile

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section
en: Display
ga: Taispeáin

en: Configure display settings...
ga: Cumraigh na socruithe taispeána...

en: Clock
ga: Clog

en: Edit launcher
ga: Cuir eagar ar lainseálaí

en: Photo Frame
ga: Fráma Grianghraif

en: Control Center
ga: Lárionad Rialaithe

en: Turn on-screen keyboard on or off
ga: Cas air nó as méarchlár scáileáin

en: Please type an away message for the lock screen
ga: Clóscríobh teachtaireacht asláithreachta don ghlasáil scáileáin le d' thoil

en: Preferences
ga: Sainroghanna

en: Hardware
ga: Crua-earraí

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
ga: Líonra, líonra gan sreang, wí-fí, ethernet, banda leathan, idirlíon

en: color, profile, display, printer, output
ga: dath, próifíl, taispeáint, printéir, aschur

en: printers, laser, inkjet
ga: printéirí, léasar, scairdphrintéir

en: Firewall
ga: Balla Dóiteáin

en: firewall, block, filter, programs
ga: balla dóiteáin, bac, scag, cláir

en: Languages
ga: Teangacha

en: language, install, foreign
ga: teanga, suiteáil, eachtrach

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
ga: físeán, tiománaí, wí-fí, cárta, crua-earraí, dílsithe, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
ga: Foinsí Bogearraí

en: ppa, repository, package, source, download
ga: ppa, tasclann, pacáiste, foinse, iosluchtaigh

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
ga: bluetooth, dangal, aistriú, móibíl

en: Administrator
ga: Riarthóir

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
ga: Ainm

en: Open
ga: Oscail

en: Import from a file
ga: Iompórtáil ó chomhad

en: Export to a file
ga: Easpórtáil go comhad

en: Reset to defaults
ga: Fill ar na réamhshocruithe

en: Select or enter file to export to
ga: Roghnaigh nó iontráil comhad go dtí go mbeadh easpórtáil déanta

en: JSON files
ga: Comhaid JSON

en: Select a JSON file to import
ga: Roghnaigh comhad JSON le hiompórtáil

en: Show
ga: Taispeáin

en: Configure
ga: Cumraigh

en: Are you sure you want to completely remove %s?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat %s a bhaint ar fad ar fad?

en: Update
ga: Nuashonraigh

en: Sort by
ga: Sortáil de réir

en: More info
ga: Tuilleadh eolais

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
ga: Cliceáil ar dhathphiocaire, agus ansin cliceáil ar dhath ar áit ar bith ar do scáileán chun an dath sin a roghnú

en: Click to set a new accelerator key.
ga: Cliceáil chun eochair luasaire nua a shocrú.

en: unassigned
ga: gan sannadh

en: Pick an accelerator
ga: Roghnaigh luasaire

en: 
    
    Details:  %s
ga: 
    
    Mionsonraí:%s

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
ga: formhéadaitheoir, caint, rochtain, súmáil, eochracha, codarsnacht

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
ga: Díchumasaithe

en: Short
ga: Gearr

en: Long
ga: Fada

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
ga: Is féidir leat ásc faoi leith a bhaint i mód eagair painéil atá sa roghchlár comhthéacs.

en: applet
ga: feidhmchláirín

en: No picture
ga: Gan phictúr

en: Mosaic
ga: Mósáic

en: Centered
ga: Láraithe

en: Scaled
ga: Scálaithe

en: Stretched
ga: Sínte

en: Spanned
ga: Réisithe

en: Backgrounds
ga: Cúlraí

en: Picture aspect
ga: Treoíocht pictiúir

en: time, date, calendar, format, network, sync
ga: am, dáta, féilire, formáid, líonra, sync

en: System
ga: Córas

en: Select an application for audio CDs
ga: Roghnaigh feidhmchlár chun CDanna fuaime a sheinnt

en: Select an application for video DVDs
ga: Roghnaigh feidhmchlár chun DVDanna físe a sheinnt

en: Select an application to run when a music player is connected
ga: Roghnaigh feidhmchlár go rithfear nuair a cheanglaítear seinnteoir ceoil

en: Select an application to run when a camera is connected
ga: Roghnaigh feidhmchlár go rithfear nuair a cheanglaítear ceamara

en: Software
ga: Bogearraí

en: Select an application for software CDs
ga: Roghnaigh fheidhmchlár chun bogearraí dlúthdhiosca a sheinnt

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info strings, just here to fix capitalization of the English originals. If the shared-mime-info translation works for your language, simply leave these untranslated.
en: audio DVD
ga: DVD fuaime

en: blank Blu-ray disc
ga: diosca Blu-Ray glan

en: blank CD disc
ga: dlúthdhiosca glan

en: blank DVD disc
ga: DVD glan

en: blank HD DVD disc
ga: HD DVD glan

en: Blu-ray video disc
ga: Diosca físe Blu-Ray

en: e-book reader
ga: léitheoir r-leabhar

en: HD DVD video disc
ga: diosca físe HD DVD

en: Super Video CD
ga: Sár-CD físe

en: Video CD
ga: CD Físe

en: Windows software
ga: Bogearraí Windows

en: Ask what to do
ga: Fiafraigh faoi céard atá le déanamh

en: Open folder
ga: Oscail fillteán

en: Do nothing
ga: Ná déan aon rud

en: Other Media
ga: Meáin Eile

en: Select how other media should be handled
ga: Roghnaigh an chaoi go gcaithfear an meáin eile a láimhseáil

en: _Action:
ga: Gníomh_aíocht:

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
ga: Meáin Eile - (_O)...

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
ga: Is féidir áisc faoi leith a bhaint den deasc trí roghchlár comhthéacs an deiscín sin

en: desklet, desktop, slideshow
ga: deiscín, deasc, taispeántas sleamhnán

en: Desklets
ga: Deiscíní

en: General Desklets Settings
ga: Socruithe Ginearálta le haghaidh Deiscíní

en: No decoration
ga: Gan mhaisiú

en: Border only
ga: Imlíne amháin

en: Border and header
ga: Imlíne agus ceanntásc

en: Decoration of desklets
ga: Maisiú na ndeiscíní

en: Such requirements override the settings selected here
ga: Gabhann a leithéid de riachtanais i dtreise ar shocruithe roghnaithe anseo

en: Snap desklets to grid
ga: Smeach deiscíní go greille

en: Width of desklet snap grid
ga: Leithead de smeach greille sa deiscín

en: desktop, home, button, trash
ga: deasc, baile, cnaipe, bruscar

en: Desktop
ga: Deasc

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
ga: taispeáint, scáileán, monatóir, leagan amach, taifeach, mód déach, lcd

en: Effects
ga: Maisíochtaí

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
ga: Dada

en: Traditional
ga: Traidisiúnta

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
ga: Céimnigh

en: extension, addon
ga: iarmhír, forlíontán

en: Extensions
ga: Iarmhíreanna

en: font, size, small, large
ga: clófhoireann, méid, beag, mór

en: Default font
ga: Clófhoireann réamhshocraithe

en: Document font
ga: Clófhoireann cáipéise

en: Monospace font
ga: Clófhoireann aonleithid

en: Window title font
ga: Clófhoireann i dteideal na fuinneoige

en: Text scaling factor
ga: Fachtóir théacs scálaithe

en: Hinting
ga: Leid á thabhairt

en: Antialiasing
ga: Frithailiasáil

note: Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
ga: Ginearálta

en: Switch to right workspace
ga: Athraigh go spás oibre ar dheis

note: Workspaces
en: Switch to left workspace
ga: Athraigh go spás oibre ar chlé

en: Minimize window
ga: Íoslaghdaigh fuinneog

note: Windows
en: Maximize window
ga: Uasmhéadaigh fuinneog

en: Close window
ga: Dún fuinneog

en: Move window to right workspace
ga: Bog fuinneog go spás oibre ar dheis

en: Move window to left workspace
ga: Bog fuinneog go spás oibre ar chlé

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
ga: Taispeáin an deasc

en: Volume up
ga: Airde méadaithe

en: Volume down
ga: Airde laghdaithe

note: Sound and Media
en: Volume mute
ga: Airde balbhaithe

en: Next track
ga: An chéad rian eile

en: Previous track
ga: An rian roimhe seo

en: hotcorner, overview, scale, expo
ga: cúinne te, osamharc, scála, expo

en: Hot Corners
ga: Cúinní teo

en: System Info
ga: Faisnéis Córais

en: Windows
ga: Fuinneoga

en: Workspaces
ga: Spásanna Oibre

en: Launchers
ga: Lainseálaí

en: Sound and Media
ga: Fuaim agus Meáin

en: Universal Access
ga: Rochtain Uilíoch

en: Custom Shortcuts
ga: Aicearraí Saincheaptha

en: Cycle through open windows
ga: Timthriall trí na fuinneoga atá ar oscailt

en: Unmaximize window
ga: Dí-uasmhéadaigh fuinneog

en: Activate window menu
ga: Gníomhachtaigh roghchlár fuinneoige

en: Toggle maximization state
ga: Scoránaigh staid uasmhéadaithe

en: Toggle fullscreen state
ga: Scoránaigh staid lánscáileáin

en: Toggle shaded state
ga: Scoránaigh staid scáthaithe

en: Toggle showing window on all workspaces
ga: Scoránaigh ionas go thaispeánfar fuinneog ar gach spás oibre

note: Windows - Positioning
en: Resize window
ga: Athraigh méid na fuinneoige

en: Move window
ga: Bog fuinneog

en: Center window in screen
ga: Láraigh an fuinneog sa scáileán

en: Move window to upper-right
ga: Bog fuinneog suas go dtí an bharr ar dheis

en: Move window to upper-left
ga: Bog fuinneog suas go dtí an bharr ar chlé

en: Move window to lower-right
ga: Bog fuinneog síos go dtí an bhun ar dheis

en: Move window to lower-left
ga: Bog fuinneog síos go dtí an bhun ar chlé

en: Move window to right edge
ga: Bog fuinneog go dtí an imeall ar dheis

en: Move window to top edge
ga: Bog fuinneog suas go dtí an imeall ar barr

en: Move window to bottom edge
ga: Bog fuinneog síos go dtí an imeall ar bhun

en: Move window to left edge
ga: Bog fuinneog go dtí an imeall ar chlé

en: Move window to workspace 1
ga: Bog fuinneog go spás oibre a 1

en: Move window to workspace 2
ga: Bog fuinneog go spás oibre a 2

en: Move window to workspace 3
ga: Bog fuinneog go spás oibre a 3

en: Move window to workspace 4
ga: Bog fuinneog go spás oibre a 4

en: Move window to workspace 5
ga: Bog fuinneog go spás oibre a 5

en: Move window to workspace 6
ga: Bog fuinneog go spás oibre a 6

en: Move window to workspace 7
ga: Bog fuinneog go spás oibre a 7

en: Move window to workspace 8
ga: Bog fuinneog go spás oibre a 8

en: Move window to workspace 9
ga: Bog fuinneog go spás oibre a 9

en: Move window to workspace 10
ga: Bog fuinneog go spás oibre a 10

en: Move window to workspace 11
ga: Bog fuinneog go spás oibre a 11

en: Move window to workspace 12
ga: Bog fuinneog go spás oibre a 12

note: Workspaces - Direct Nav
en: Switch to workspace 1
ga: Athraigh go spás oibre a 1

en: Switch to workspace 2
ga: Athraigh go spás oibre a 2

en: Switch to workspace 3
ga: Athraigh go spás oibre a 3

en: Switch to workspace 4
ga: Athraigh go spás oibre a 4

en: Switch to workspace 5
ga: Athraigh go spás oibre a 5

en: Switch to workspace 6
ga: Athraigh go spás oibre a 6

en: Switch to workspace 7
ga: Athraigh go spás oibre a 7

en: Switch to workspace 8
ga: Athraigh go spás oibre a 8

en: Switch to workspace 9
ga: Athraigh go spás oibre a 9

en: Switch to workspace 10
ga: Athraigh go spás oibre a 10

en: Switch to workspace 11
ga: Athraigh go spás oibre a 11

en: Switch to workspace 12
ga: Athraigh go spás oibre a 12

note: System
en: Log out
ga: Logáil amach

en: Lock screen
ga: Cuir scáileán faoi ghlas

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
ga: Scoránaigh deasc taifeadtha (must restart Cinnamon)

note: Launchers
en: Launch terminal
ga: Láinseáil terminal

en: Launch help browser
ga: Láinseáil brabhsálaí cabhrach

en: Launch calculator
ga: Láinseáil áireamhán

en: Launch email client
ga: Láinseáil cliant r-phoist

en: Launch web browser
ga: Láinseáil brabhsálaí gréasáin

en: Home folder
ga: Fillteán baile

en: Launch media player
ga: Láinseáil seinnteoir meán

en: Pause playback
ga: Cuir athsheinm ar sos

en: Stop playback
ga: Stad athsheinm

en: Eject
ga: Eisteilg

note: Universal Access
en: Zoom in
ga: Súmáil isteach

en: Zoom out
ga: Súmáil amach

en: Turn screen reader on or off
ga: Cas air nó as léitheoir scáileáin

en: Increase text size
ga: Méadaigh téacs

en: Decrease text size
ga: Ísligh téacs

en: High contrast on or off
ga: Ardchodarsnach - air nó as

en: keyboard, shortcut, hotkey
ga: méarchlár, aicearra, eochair aicearra

en: Typing
ga: Clóscríobh

en: Enable key repeat
ga: Cumasaigh athscríobh le haghaidh na heochracha

en: Repeat delay:
ga: Moill roimh athscríobh:

en: Repeat speed:
ga: Luas athscríofa:

en: Slow
ga: Mall

en: Fast
ga: Tapa

en: Text cursor blinks
ga: Caochadh cúrsóra le téacs

en: Blink speed:
ga: Luas caochta:

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
ga: Chun eagar a chur ar cheangal méarchláir, cliceáil air agus brú ar na cnaipí nua, nó brú ar chúlspás chun é a ghlanadh.

en: Add custom shortcut
ga: Cuir aicearra saincheaptha leis

en: Remove custom shortcut
ga: Bain an t-aicearra saincheaptha

en: Categories
ga: Catagóirí

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
ga: Aicearraí méarcháir

en: Keyboard bindings
ga: Ceangail méarchláir

en: Do you want to continue with this operation?
ga: An maith leat dul ar aghaidh leis an oibríocht seo?

en: Reset to default
ga: Ath-shocraigh go staid réamhshocraithe

en: Select a file
ga: Roghnaigh comhad

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
ga: luch, ceap tadhaill, sionapsach, déchliceáil

en: Mouse and Touchpad
ga: Luch agus Ceap Tadhaill

en: Left handed (mouse buttons inverted)
ga: Ciotóg (mouse buttons inverted)

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
ga: Taispeáin an áit a bhfuil an pointeoir nuair a bhrúitear ar an eochair Control

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
ga: Déan aithris ar chliceáil láir trí chliceáil ar na cnaipí ar chlé is ar dheis araon

en: Double-click test
ga: Tástáil ar dhéchliceáil

en: Disable touchpad while typing
ga: Díchumasaigh ceap tadhaill agus tú ag clóscríobh

en: Scrolling
ga: Scrollú

en: Auto-hide panel
ga: Uathfholaigh painéil

en: Show delay
ga: Taispeáin an moill

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units
en: milliseconds
ga: milleasoicindí

en: Hide delay
ga: Cuir moill faoi cheilt

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panelPage->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Panel
ga: Painéal

en: Power Management
ga: Bainisteoireacht Cumhachta

en: Empty
ga: Folmhaigh

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
ga: Fuaim

en: themes, style
ga: téamaí, stíl

en: Themes
ga: Téamaí

en: Icons
ga: Deilbhíní

en: Show icons in menus
ga: Taispeáin deilbhíní sna roghchláir

en: Show icons on buttons
ga: Taispeáin deilbhíní ar chnaipí

en: windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus
ga: fuinneoga, barra teidil, imeall, lascóir, liosta fuinneoige, aird, fócas

en: Action on title bar double-click
ga: Gníomhaíocht tar éis décliceáil ar bharra teidil

en: Action on title bar middle-click
ga: Gníomhaíocht tar éis cliceáil láir ar bharra teidil

en: Action on title bar right-click
ga: Gníomhaíocht tar éis dheaschliceáil ar bharra teidil

en: Window focus mode
ga: Mód um fhócais fuinneoige

en: Icons only
ga: Deilbhíní amháin

en: Icons and thumbnails
ga: Deilbhíní agus mionsamhlacha

en: Icons and window preview
ga: Deilbhíní agus réamhamharcanna

en: Window preview (no icons)
ga: Réamhamharcanna (no icons)

en: workspace, osd, expo, monitor
ga: spás oibre, osd, expo, monatóir

en: Enable workspace OSD
ga: Cumasaigh spás oibre OSD

en: Allow cycling through workspaces
ga: Ceadaigh timthriall trí spásanna oibre

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
ga: Bain úsáid as spasanna oibre ar phríomh-mhonatóir amháin (requires Cinnamon restart)

en: Display Expo view as a grid
ga: Taispeáin amharc Expo mar ghréille

en: Do you want to restart Cinnamon?
ga: Ar mhaith leat Cinnamon a atosú?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description
en: Icon
ga: Deilbhín

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
ga: Téacs

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->description
en: Show bookmarks and places
ga: Taispeáin leabharmharcanna agus ionaid líonra

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->description
en: Enable filesystem path entry in search box
ga: Cumasaigh conair iontrála don chóras comhad sa bhosca cuardaigh

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
ga: Taispeáin uimhreacha na seachtainí san fhéilire
