linuxmint - en to km translation catalogue (164 entries)

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Failed to launch '%s'
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បើក​ដំណើរការ​ '%s'

en: Home
km: ផ្ទះ

en: File System
km: ប្រព័ន្ឋ​ឯកសារ

en: Search
km: ស្វែង​រក

en: Print version
km: បោះពុម្ព​កំណែ

en: Add
km: បន្ថែមរូបថត

en: Edit
km: កែ​សម្រួល

en: Main Menu
km: ម៉ឺនុយ​មេ

en: Restore System Configuration
km: ស្តា​រ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​នៅលើប្រព័ន្ធ

en: Restore the default menu layout
km: ស្តា​រ​ប្លង់​ម៉ឺនុយ​លំនាំ​ដើម

en: Close
km: បិទ

en: _New Menu
km: _មឺនុយថ្មី

en: Ne_w Item
km: _ធាតុថ្មី

en: Copy
km: ចម្លង

en: Paste
km: បិទភ្ជាប់

en: Execution of '%s' failed:
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការប្រតិបត្ដិ '%s'៖

en: About...
km: អំពី...

en: Configure...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​...

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Sound Settings
km: ការ​កំណត់​សំឡេង

en: Microphone
km: មីក្រូ

en: Show Text
km: បង្ហាញ​អត្ថបទ

en: Hide Text
km: លាក់​អត្ថបទ

en: Remove this desklet
km: យកដែសលេតនេះចេញ

en: Switch User
km: ប្តូរ​អ្នក​ប្រើ

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​យក​តំបន់​ធ្វើការ​ "%s" ឬ?

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
km: ជម្រើសទិដ្ឋភាព​ទូទៅមិនត្រឹមត្រូវ ៖ ចំនួនរបស់ជ្រុងមិនត្រឹមត្រូវ

en: Execution time (ms):
km: ពេលវេលាក្នុងការដំណើរការ (គិតជាមិល្លីវិនាទី)

en: System Information
km: ព័ត៌មាន​ប្រព័ន្ធ

en: No
km: ទេ

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: OK
km: យល់ព្រម

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​បណ្តាញ

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
km: ការ​កំណត់​បន្ទះ

en: Applets
km: អាប់​ភ្លេត

en: Remove
km: យកចេញ

en: Restart Cinnamon
km: ចាប់ផ្ដើម​ស៊ីណាមិនឡើង​វិញ

en: Looking Glass
km: កញ្ចក់​មើល

en: Restore all settings to default
km: ស្ដារ​ការកំណត់​ទាំងអស់​ទៅ​លំនាំដើម​វិញ

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
km: ការ​កំណត់​ប្រព័ន្ធ

en: Retry
km: ព្យាយាម​ម្ដងទៀត

en: Restore
km: ស្ដារ

en: Minimize
km: បង្រួម​អប្បបរមា

en: Maximize
km: ពង្រីក​អតិបរមា

en: Move to left workspace
km: ផ្លាស់​ទី​ទៅ​តំបន់​ធ្វើការ​ខាង​ឆ្វេង

en: Move to right workspace
km: ផ្លាស់​ទី​ទៅ​តំបន់​ធ្វើការ​ខាង​ស្ដាំ

en: Visible on all workspaces
km: មើល​ឃើញ​លើ​តំបន់​ធ្វើការ​ទាំង​អស់

en: Only on this workspace
km: នៅ​តែ​លើ​តំបន់​ធ្វើការ​នេះ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Unmaximize
km: មិន​ពង្រីក​អតិបរមា​វិញ

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
km: មធ្យោបាយ​ងាយស្រួល

en: Zoom
km: ពង្រីក

en: Screen Keyboard
km: ក្ដារ​ចុច​លើ​អេក្រង់

en: Sticky Keys
km: គ្រាប់ចុច​ស្អិត

en: Slow Keys
km: គ្រាប់ចុច​យឺត

en: Bounce Keys
km: គ្រាប់ចុច​លោត

en: Mouse Keys
km: គ្រាប់ចុច​កណ្ដុរ

en: Universal Access Settings
km: ការ​កំណត់​ការ​ចូល​ដំណើរការ​សកល

en: High Contrast
km: កម្រិត​ពណ៌​ខ្ពស់

en: Large Text
km: អត្ថបទ​ធំ

en: Date and Time Settings
km: ការ​កំណត់​កាលបរិច្ឆេទ និង​ពេលវេលា

en: Places
km: ទី​កន្លែង

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
km: ការ​ជូនដំណឹង​

en: Show Keyboard Layout
km: បង្ហាញ​ប្លង់​ក្ដារចុច

en: Show Character Table
km: បង្ហាញ​តារាង​តួអក្សរ

en: Keyboard Settings
km: ការ​កំណត់​ក្ដារចុច

en: Add to panel
km: បន្ថែម​ទៅ​បន្ទះ

en: Add to desktop
km: បន្ថែម​ទៅ​លើ​ផ្ឌៃ​តុ

en: Remove from favorites
km: យក​ពី​សំណព្វ​ចេញ

en: Add to favorites
km: បន្ថែម​ដាក់​សំណព្វ

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
km: ម៉ឺនុយ

en: Recent Files
km: ឯកសារថ្មីៗ

en: All Applications
km: កម្មវិធី​ទាំងអស់

en: Lock Screen
km: ចាក់​សោ​អេក្រង់

en: Lock the screen
km: ចាក់សោ​អេក្រង់

en: Leave the session
km: ចេញ​ពី​សម័យ

en: <unknown>
km: <មិន​ស្គាល់>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
km: បាន​បិទ

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
km: មិន​បាន​គ្រប់គ្រង

en: disconnecting...
km: កំពុង​ផ្ដាច់...

en: connecting...
km: កំពុង​តភ្ជាប់...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
km: ទាមទារ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
km: បាត់​កម្មវិធី​បង្កប់

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
km: ខ្សែ​ត្រូវ​បាន​ដក

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
km: មិន​អាច​រក​បាន

en: connection failed
km: មិន​អាច​រក​បាន

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
km: បាន​ត​ភ្ជាប់ (ឯកជន)

en: Bluetooth
km: ប៊្លូធូស

en: Auto Ethernet
km: អ៊ីសឺរណិត​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Auto broadband
km: រលក​អាកាស​ធំ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Auto dial-up
km: ការ​តភ្ជាប់​ទូរស័ព្ទ​លើ​តុ​ស្វ័យប្រវត្តិ

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
km: %s ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Auto bluetooth
km: ប៊្លូធូស​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Auto wireless
km: ការ​តភ្ជាប់​ឥត​ខ្សែ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Enable networking
km: បើក​ការ​តភ្ជាប់​បណ្ដាញ

en: Wired
km: មាន​ខ្សែ

en: Wireless
km: ឥត​ខ្សែ

en: Mobile broadband
km: រលក​អាកាស​ចល័ត

en: VPN Connections
km: ការ​តភ្ជាប់ VPN

en: Network Settings
km: ការ​កំណត់​បណ្ដាញ

en: Connection failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​តភ្ជាប់

en: Activation of network connection failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​តភ្ជាប់​បណ្តាញ​សកម្ម

en: Networking is disabled
km: បាន​បិទ​ការ​តភ្ជាប់​បណ្ដាញ

en: No connection
km: គ្មាន​ការ​តភ្ជាប់

en: Connecting to the cellular network...
km: កំពុង​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​បណ្តាញ​ទូរស័ព្ទចល័ត...

en: Connecting to the wireless network...
km: កំពុង​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​បណ្តាញ​ឥត​ខ្សែ...

en: Connecting to the wired network...
km: កំពុង​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​បណ្តាញ​មាន​ខ្សែ...

en: Connecting to the VPN...
km: កំពុង​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ VPN...

en: Connecting to the network...
km: កំពុង​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​បណ្តាញ...

en: Connected to the wireless network
km: បាន​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​បណ្តាញ​ឥត​ខ្សែ

en: Wireless connection
km: ការ​តភ្ជាប់​បណ្តាញ​ឥត​ខ្សែ

en: Connected to the wired network
km: បាន​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​បណ្តាញ​មាន​ខ្សែ

en: Connected to the cellular network
km: បាន​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​បណ្តាញ​ទូរស័ព្ទចល័ត

en: Connected to the VPN
km: បាន​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ VPN

en: Connected to the network
km: បាន​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​បណ្តាញ

en: Launch
km: បើក​ដំណើរការ

en: AC adapter
km: អាដាប់ទ័រ​ចរន្តឆ្លាស់

en: Laptop battery
km: ថ្ម​កុំព្យូទ័រយួរដៃ

en: UPS
km: UPS (ការ​ផ្គត់ផ្គង់​ថាមពល​ដែល​មិន​អាច​ផ្អាក​បាន)

en: Monitor
km: ម៉ូនីទ័រ

en: Mouse
km: កណ្ដុរ

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
km: ក្ដារចុច

en: Cell phone
km: ទូរស័ព្ទ​ចល័ត

en: Media player
km: កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ

en: Tablet
km: កុំព្យូទ័រ​បន្ទះ

en: Computer
km: កុំព្យូទ័រ

en: Power Settings
km: ការ​កំណត់​ថាមពល

en: hour | hours
km[0]: ម៉ោង

en: minute | minutes
km[0]: នាទី

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
km: ឯកសារ​ថ្មីៗ

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
km: ឧបករណ៍​ចល័ត

en: Open file manager
km: បើក​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ឯកសារ

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
km: ធ្វើមាត្រដ្ឋាន

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Playing
km: កំពុង​ចាក់

en: Paused
km: បាន​ផ្អាក

en: Stopped
km: បាន​បញ្ឈប់

en: Volume
km: កម្រិត​សំឡេង

en: Unknown Artist
km: មិន​ស្គាល់​សិល្បករ

en: Unknown Album
km: មិន​ស្គាល់​អាល់ប៊ុម

en: Unknown Title
km: មិន​ស្គាល់​ចំណង​ជើង

en: Previous
km: មុន

en: Stop
km: បញ្ឈប់

en: Next
km: បន្ទាប់

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​លប់​ឯកសារ​ទាំង​អស់​ចេញ​ពី​ធុង​សំរាម​ឬ ?

en: This operation cannot be undone.
km: ប្រតិបត្តិការ​នេះ មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​មិន​ធ្វើ​វិញ​បាន​ទេ។

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
km: ធុង​សំរាម

en: Empty Trash
km: សម្អាត​ធុង​សំរាម

en: Open Trash
km: បើក​ធុង​សំរាម

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section
en: Display
km: ទិដ្ឋភាព

en: Configure display settings...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​នៃ​ការ​កំណត់​ទិដ្ឋភាព...

en: Control Center
km: មជ្ឈមណ្ឌល​បញ្ជា

en: Users and Groups
km: អ្នក​ប្រើ និង​ក្រុម

en: Administrator
km: អ្នក​គ្រប់គ្រង

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Open
km: បើក

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
km: មិនបានអនុញ្ញាត

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
km: បង្ហាញ​ផ្ទៃតុ

en: Lock screen
km: ចាក់សោ​អេក្រង់

en: Eject
km: ច្រាន​ចេញ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panelPage->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Panel
km: បន្ទះ

en: Empty
km: សម្អាត

en: Themes
km: ស្បែក

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description
en: Icon
km: រូប​តំណាង
