linuxmint - en to pl translation catalogue (1831 entries)

en: Unknown
pl: Nieznane

en: Failed to launch '%s'
pl: Nie udało się uruchomić '%s'

en: Passwords do not match
pl: Hasła nie pasują do siebie

en: Password cannot be blank
pl: Hasło nie może być puste

en: Authentication dialog was dismissed by the user
pl: Okno uwierzytelniania zostało odrzucone przez użytkownika

en: Home
pl: Katalog domowy

en: File System
pl: System plików

en: Search
pl: Szukaj

en: Print version
pl: Wyświetla wersję

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
pl: Wygląd

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
pl: Kolor

en: In mixed mode most applications are light. Some desktop elements are dark to create contrast.
pl: W trybie mieszanym większość programów jest jasna. Niektóre elementy pulpitu są ciemne, aby stworzyć kontrast.

en: Mixed
pl: Mieszany

en: Dark
pl: Ciemny

en: Light
pl: Jasny

en: Advanced settings...
pl: Ustawienia zaawansowane...

en: Style
pl: Styl

en: Directory Properties
pl: Właściwości katalogu

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Launcher Properties
pl: Właściwości aktywatora

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Launch in Terminal?
pl: Uruchamiać w terminalu?

en: Use dedicated GPU if available
pl: Użyj dedykowanego GPU, jeśli jest dostępny

en: Add
pl: Dodaj

en: Delete
pl: Usuń

en: Edit
pl: Edycja

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Restore System Configuration
pl: Przywraca konfigurację systemu

en: Restore the default menu layout
pl: Przywraca domyślny układ menu

en: Close
pl: Zamknij

en: _New Menu
pl: _Nowe menu

en: Ne_w Item
pl: No_wy element

en: Cut
pl: Wytnij

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Paste
pl: Wklej

en: Properties
pl: Właściwości

en: Edit Desktop File
pl: Edytuj plik pulpitowy

en: Add/Edit Launcher
pl: Dodaj/Edytuj aktywator

en: Type:
pl: Typ:

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Icon Name
pl: Nazwa ikony

en: Application
pl: Aplikacja

en: Custom Application
pl: Własna aplikacja

en: Execution of '%s' failed:
pl: Uruchomienie '%s' nie powiodło się:

en: Caps Lock On
pl: Klawisz Caps Lock włączony

en: Caps Lock Off
pl: Klawisz Caps Lock wyłączony

en: Number Lock On
pl: Klawisz Number Lock włączony

en: Number Lock Off
pl: Klawisz Number Lock wyłączony

en: Are you sure you want to remove '%s'?
pl: Na pewno chcesz usunąć „%s”?

en: Remove '%s'
pl: Usuń '%s'

en: About...
pl: O programie...

en: Configure...
pl: Konfiguracja...

en: This applet does not support panels of that type. This can cause visual glitches in the panel. Would you like to continue using it anyway, remove it from the panel, or try to move it to a different panel?
pl: Ten aplet nie obsługuje paneli tego typu. Może to powodować zakłócenia wizualne w panelu. Czy chcesz nadal z niego korzystać, usunąć go z panelu czy spróbować przenieść do innego panelu?

en: Leave it
pl: Nie zmieniaj

en: Remove it
pl: Usuń to

en: Move to another panel
pl: Przenieś na inny panel

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
pl: Nie znaleziono pasującego panelu. Aplet został usunięty.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
pl: Pewne aplety nie dopuszczają wielu instancji lub uzyskały maksymalną liczbę instancji, dlatego nie zostały skopiowane

en: Select Audio Device
pl: Wybór urządzenia dźwiękowego

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Sound Settings
pl: Ustawienia dźwięku

en: Headphones
pl: Słuchawki

en: Headset
pl: Zestaw słuchawkowy

en: Microphone
pl: Mikrofon

en: Show Text
pl: Wyświetl tekst

en: Hide Text
pl: Ukryj tekst

en: Caps lock is on
pl: Klawisz Caps Lock jest włączony

note: Translators: %s is an application name
en: %s is not responding
pl: %s nie odpowiada

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the app to quit entirely.
pl: Można poczekać chwilę dłużej lub wymusić zakończenie programu.

en: Wait
pl: Czekaj

en: Force Quit
pl: Wymuś zamknięcie

en: Remove this desklet
pl: Usuń ten desklet

en: Some applications are busy or have unsaved work.
pl: Niektóre programy są używane lub mają niezapisane dane.

en: Switch User
pl: Przełącz użytkownika

en: Log Out
pl: Wyloguj

en: Suspend
pl: Uśpij

en: Hibernate
pl: Hibernuj

en: Restart
pl: Uruchom ponownie

en: Shut Down
pl: Wyłącz

en: You will be logged out in %d second. | You will be logged out in %d seconds.
pl[0]: Wylogujesz się za %d sekundę.
pl[1]: Wylogujesz się za %d sekundy.
pl[2]: Wylogujesz się za %d sekund.

en: The computer will shut down in %d second. | The computer will shut down in %d seconds.
pl[0]: Komputer wyłączy się za %d sekundę.
pl[1]: Komputer wyłączy się za %d sekundy.
pl[2]: Komputer wyłączy się za %d sekund.

en: The computer will restart in %d second. | The computer will restart in %d seconds.
pl[0]: Komputer uruchomi się ponownie za %d sekundę.
pl[1]: Komputer uruchomi się ponownie za %d sekundy.
pl[2]: Komputer uruchomi się ponownie za %d sekund.

en: Ignore and continue
pl: Zignoruj ​​i kontynuuj

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć obszar roboczy "%s"?

en: Initializing
pl: Inicjowanie

en: Loaded
pl: Wczytano

en: Error
pl: Błąd

en: Out of date
pl: Nieaktualne

en: Not compatible with Wayland
pl: Niekompatybilne z serwerem Wayland

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
pl: Błędne ustawienie opcji: Nieprawidłowa ilość narożników

en: Execution time (ms):
pl: Czas realizacji (ms):

en: Loaded successfully
pl: Pomyślnie wczytywano

en: Check your video drivers
pl: Sprawdź sterowniki wideo

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
pl: Twój system jest obecnie uruchomiony bez przyspieszania sprzętowego wideo.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
pl: Możesz doświadczyć niskiej wydajności i wysokiego użycia procesora.

en: Launch Driver Manager
pl: Uruchom Menedżer sterowników

en: Problems during Cinnamon startup
pl: Wystąpiły problemy z uruchomieniem Cinnamon

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
pl: Środowisko graficzne Cinnamon zostało pomyślnie uruchomione, ale jeden z apletów, deskletów lub rozszerzeń nie wczytało się poprawnie.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
pl: Sprawdź swój dziennik systemowy i dziennik szkła powiększającego Cinnamon na wypadek jakichś problemów.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
pl: W Ustawieniach Cinnamon możesz wyłączyć naruszanie rozszerzenia (rozszerzeń), aby zapobiec powracaniu tej wiadomości.

en: Please contact the developer.
pl: Proszę o kontakt z programistą.

en: Workspace
pl: Obszar roboczy

en: Restarting Cinnamon...
pl: Ponowne uruchamianie Cinnamon…

en: System Information
pl: Informacje o systemie

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: No
pl: Nie

en: Yes
pl: Tak

en: Attention
pl: Uwaga

en: OK
pl: Potwierdź

en: Mirrored Displays
pl: Powielenie ekranów

en: You can also connect by pushing the “WPS” button on your router.
pl: Można także połączyć się poprzez naciśnięcie przycisku „WPS” na routerze.

en: Connect
pl: Połącz

en: Password
pl: Hasło

en: Key
pl: Klucz

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Private key password
pl: Hasło klucza prywatnego

en: Identity
pl: Tożsamość

en: Service
pl: Usługa

en: Authentication required
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
pl: Do uzyskania dostępu do sieci bezprzewodowej „%s” wymagane jest hasło lub klucze szyfrowania.

en: Wired 802.1X authentication
pl: Uwierzytelnianie przewodowe 802.1X

en: Network name
pl: Nazwa sieci

en: DSL authentication
pl: Uwierzytelnianie DSL

en: PIN code required
pl: Wymagany jest kod PIN

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
pl: Do korzystania z urządzenia komórkowego wymagane jest podanie kodu PIN

en: PIN
pl: Kod PIN

en: A password is required to connect to “%s”.
pl: Do połączenia z siecią „%s” wymagane jest hasło.

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
pl: Zarządzanie siecią

en: VPN password
pl: Hasło sieci VPN

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
pl: Wybierz nową pozycję dla nowego panelu. Esc, aby zakończyć.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
pl: Wybierz nową pozycję dla panelu. Esc, aby zakończyć.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
pl: Nie dodałeś żadnych paneli.
    Czy chcesz otworzyć ustawienia paneli?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
pl: Ustawienia panelu

en: Applets
pl: Aplety

en: Panel edit mode
pl: Tryb edycji panelu

en: Move
pl: Przesuń

en: Remove
pl: Usuń

en: Are you sure you want to remove this panel?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten panel?

en: Add a new panel
pl: Dodaj nowy panel

en: Troubleshoot
pl: Rozwiązywanie problemów

en: Restart Cinnamon
pl: Uruchom ponownie Cinnamon

en: Looking Glass
pl: Szkło powiększające

en: Restore all settings to default
pl: Przywróć ustawienia domyślne

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
pl: Jesteś pewien, że chcesz przywrócić wszystkie ustawienia domyślne?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
pl: Ustawienia systemowe

en: Retry
pl: Ponów

en: %s (%s) has just been stopped.
pl: %s (%s) zostało zatrzymane.

en: Device %s can be turned off, if necessary.
pl: W razie potrzeby urządzenie %s można wyłączyć.

en: Device %s is busy, please wait.
pl: Urządzenie %s jest zajęte, proszę poczekać.

en: Do not disconnect or data loss may occur.
pl: Nie odłączaj, bo może wystąpić utrata danych.

en: Unable to stop the drive %s (%s)
pl: Nie można zatrzymać dysku %s (%s)

en: %s (%s) can be safely unplugged.
pl: Można bezpiecznie odłączyć %s (%s).

en: Device %s can be removed.
pl: Można usunąć urządzenie %s.

en: %s (%s) has just been ejected.
pl: %s (%s) zostało odłączone.

en: Do not remove or data loss may occur.
pl: Nie wysuwaj, bo może wystąpić utrata danych.

en: Unable to eject the drive %s (%s)
pl: Nie można odłączyć dysku %s (%s)

en: Successfully unmounted %s (%s)
pl: Pomyślnie odmontowano %s (%s)

en: Failed to unmount %s (%s)
pl: Nie udało się odmontować %s (%s)

en: Authentication Required
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie

en: Authenticate
pl: Uwierzytelnij

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn't work. Please try again.
pl: Przepraszamy, nie zadziałało. Spróbuj ponownie.

en: Run a Command
pl: Uruchom polecenie

en: Press ESC to close
pl: Naciśnij ESC, aby zamknąć

note: Translators: This string should be shorter than 30 characters
en: Keep these display settings?
pl: Zachować te ustawienia ekranu?

note: Translators: this and the following message should be limited in length, to avoid ellipsizing the labels.
en: Revert
pl: Przywróć

en: Keep changes
pl: Zachowaj zmiany

en: Reverting to previous display settings in %d second. | Reverting to previous display settings in %d seconds.
pl[0]: Przywracanie poprzednich ustawień ekranu za %d sekundę.
pl[1]: Przywracanie poprzednich ustawień ekranu za %d sekundy.
pl[2]: Przywracanie poprzednich ustawień ekranu za %d sekund.

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Mi_nimize
pl: Zm_inimalizuj

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Unma_ximize
pl: Przywróć zm_aksymalizowane

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Ma_ximize
pl: Zm_aksymalizuj

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Move
pl: Prz_esuń

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Resize
pl: Zmień _rozmiar

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move Titlebar Onscreen
pl: Przenieś pasek tytułowy na ekran

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Always on _Top
pl: Zawsze na _wierzchu

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Always on Visible Workspace
pl: _Zawsze na widocznym obszarze roboczym

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Only on This Workspace
pl: _Tylko na tym obszarze roboczym

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move to Another _Workspace
pl: Przenieś na inny _obszar roboczy

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
pl: _Zamknij

en: No open windows
pl: Brak otwartych okien

en: Restore
pl: Przywróć

en: Minimize
pl: Minimalizuj

en: Maximize
pl: Maksymalizuj

en: Move to left workspace
pl: Przenieś na obszar roboczy po lewej

en: Move to right workspace
pl: Przenieś na obszar roboczy po prawej

en: Visible on all workspaces
pl: Widoczne na wszystkich obszarach roboczych

en: Move to a new workspace
pl: Przesuń na nowy obszar roboczy

en: Move to monitor %d
pl: Przesuń na monitor %d

en: Only on this workspace
pl: Tylko na tym obszarze roboczym

en: Unmaximize
pl: Cofnij maksymalizację

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
pl: Ułatwienia dostępu

en: Zoom
pl: Przybliż

en: Screen Reader
pl: Czytnik ekranu

en: Screen Keyboard
pl: Klawiatura ekranowa

en: Sticky Keys
pl: Trwałe klawisze

en: Slow Keys
pl: Powolne klawisze

en: Bounce Keys
pl: Odskakujące klawisze

en: Mouse Keys
pl: Przyciski myszy

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
pl: Symulowany prawy przycisk myszy

note: Hover Click
en: Hover click
pl: Kliknięcie po najechaniu kursorem

en: Universal Access Settings
pl: Ustawienia ułatwień dostępu

en: High Contrast
pl: Wysoki kontrast

en: Large Text
pl: Wielkie litery

en: %B %-e, %Y
pl: %-e %B %Y

note: Translators: This is the date which appears in the calendar applet, as a tooltip and as a title header inside the applet. The format uses the strftime syntax. %A, %B %-e, %Y is the American Date format (Saturday, January 4, 2020): %A is the name of the day, %B is the name of the month %-e is the non
en: %A, %B %-e, %Y
pl: %A, %-e %B %Y

en: Date and Time Settings
pl: Ustawienia daty i czasu

en: Starting in a few minutes
pl: Rozpocznie się za kilka minut

en: Starting in %d minutes
pl: Rozpocznie się za %d minut(y)

en: This evening
pl: Tego wieczoru

en: Starting later today
pl: Rozpocznie się dzisiaj

en: In %d hour | In %d hours
pl[0]: Za %d godzinę
pl[1]: Za %d godziny
pl[2]: Za %d godzin

en: No Events
pl: Brak wydarzeń

en: In progress
pl: W trakcie

en: All day
pl: Cały dzień

en: Today
pl: Dzisiaj

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->opt
en: Show the desktop
pl: Wyświetl pulpit

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the desklets
pl: Pokaż desklety

note: ["WORKSPACE_UP", _("Switch to the workspace above"), "none", ""], ["WORKSPACE_DOWN", _("Switch to the workspace below"), "none", ""], cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org-
en: Show the workspace selector (Expo)
pl: Pokaż selektor obszaru roboczego (Expo)

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->options
en: Show the window selector (Scale)
pl: Pokaż selektor okien (Scale)

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
pl: Ulubione

en: Move to the other monitor
pl: Przenieś na inny monitor

en: Move to monitor
pl: Przesuń na monitor

en: Move to another workspace
pl: Przenieś na inny obszar roboczy

en: Applet preferences
pl: Preferencje apletu

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
pl: Lista okien pogrupowanych

en: Places
pl: Miejsca

en: Recent
pl: Ostatnie

en: Run with dedicated GPU
pl: Uruchom z dedykowanym GPU

en: Unpin from Panel
pl: Odepnij z panelu

en: Pin to Panel
pl: Przypnij do Panelu

en: Remove from Autostart
pl: Usuń z autostartu

en: Add to Autostart
pl: Dodaj do Autostartu

en: Create Shortcut
pl: Utwórz skrót

en: Restore to full opacity
pl: Przywrócić do pełnej nieprzezroczystości

en: Close others
pl: Zamknij inne

en: Close all
pl: Zamknij wszystko

en: Power management
pl: Zarządzanie zasilaniem

en: Power management: Inhibited
pl: Zarządzanie energią: zablokowane

en: Power management: Active
pl: Zarządzanie energią: aktywne

en: Power management is already inhibited by another program
pl: Zarządzanie energią jest już wstrzymane przez inny program

en: Power management: inhibited by another program
pl: Zarządzanie energią: wstrzymane przez inny program

en: Apps inhibiting power management:
pl: Aplikacje wstrzymujące zarządzanie energią:

en: Inhibit applet
pl: Aplet wstrzymywania

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Notifications: Active
pl: Powiadomienia: aktywne

en: Notifications: Inhibited
pl: Powiadomienia: zablokowane

en: Show Keyboard Layout
pl: Pokaż układ klawiatury

en: Show Character Table
pl: Pokaż tablicę znaków

en: Keyboard Settings
pl: Ustawienia klawiatury

en: Add to panel
pl: Dodaj do panelu

en: Add to desktop
pl: Dodaj do pulpitu

en: Remove from favorites
pl: Usuń z ulubionych

en: Add to favorites
pl: Dodaj do ulubionych

en: Uninstall
pl: Odinstaluj

en: This file is no longer available
pl: Ten plik nie jest już dostępny

en: Open with
pl: Otwórz za pomocą

en: Other application...
pl: Inny program...

en: Edit menu
pl: Edycja menu

en: Recent Files
pl: Ostatnio otwierane pliki

en: Clear list
pl: Wyczyść listę

en: Clear all recent documents
pl: Wyczyść wszystkie ostatnie dokumenty

en: No recent documents
pl: Brak ostatnich dokumentów

en: All Applications
pl: Wszystkie programy

en: Lock Screen
pl: Blokada ekranu

en: Lock the screen
pl: Zablokuj ekran

en: Leave the session
pl: Opuść sesję

en: Shut down the computer
pl: Wyłącz komputer

en: <unknown>
pl: <nieznany>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
pl: wyłączone

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
pl: niezarządzane

en: disconnecting...
pl: rozłączanie...

en: connecting...
pl: nawiązywanie połączenia...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
pl: wymagane jest uwierzytelnienie

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
pl: brak oprogramowania wbudowanego

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
pl: kabel odłączony

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
pl: niedostępne

en: connection failed
pl: połączenie nie powiodło się

en: More
pl: Więcej

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
pl: Połączono (prywatne)

en: Wifi
pl: Wi-Fi

en: Auto Ethernet
pl: Automatyczne połączenie Ethernet

en: Auto broadband
pl: Automatyczne połączenie komórkowe

en: Auto dial-up
pl: Automatyczne połączenie wdzwaniane

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
pl: Automatyczne %s

en: Auto bluetooth
pl: Automatyczne połączenie bluetooth

en: Auto wireless
pl: Automatyczne połączenie bezprzewodowe

en: Enable networking
pl: Włącz obsługę sieci

en: Wired
pl: Przewodowe

en: Wireless
pl: Bezprzewodowe

en: Mobile broadband
pl: Komórkowe

en: VPN Connections
pl: Połączenia VPN

en: WIREGUARD Connections
pl: Połączenia WIREGUARD

en: Network Settings
pl: Ustawienia sieci

en: Network Connections
pl: Połączenia sieciowe

en: Connection failed
pl: Połączenie nie powiodło się

en: Activation of network connection failed
pl: Aktywacja połączenia sieciowego nie powiodła się

en: Networking is disabled
pl: Sieć jest wyłączona

en: No connection
pl: Brak połączenia

en: Connecting to the cellular network...
pl: Łączenie z siecią komórkową...

en: Connecting to the wireless network...
pl: Łączenie z siecią bezprzewodową...

en: Connecting to the wired network...
pl: Łączenie z siecią  przewodową...

en: Connecting to the VPN...
pl: Łączenie z VPN...

en: Connecting to WIREGUARD...
pl: Łączenie z WIREGUARD...

en: Connecting to the network...
pl: Łączenie z siecią...

en: Connected to the wireless network
pl: Połączono z siecią bezprzewodową

en: Wireless connection
pl: Połączenie bezprzewodowe

en: (Limited connectivity)
pl: (Ograniczona łączność)

en: Connected to the wired network
pl: Połączono z siecią przewodową

en: Connected to the cellular network
pl: Połączono z siecią komórkową

en: Connected to the VPN
pl: Połączono z VPN

en: Connected to WIREGUARD
pl: Połączono z WIREGUARD

en: Connected to the network
pl: Połączono z siecią

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
pl: Wyczyść powiadomienia

en: Notification Settings
pl: Ustawienia powiadomień

en: No notifications
pl: Brak powiadomień

en: %d notification | %d notifications
pl[0]: %d powiadomienie
pl[1]: %d powiadomienia
pl[2]: %d powiadomień

en: just now
pl: przed chwilą

en: %d second ago | %d seconds ago
pl[0]: %d sekundę temu
pl[1]: %d sekundy temu
pl[2]: %d sekund temu

en: %d minute ago | %d minutes ago
pl[0]: %d minutę temu
pl[1]: %d minuty temu
pl[2]: %d minut temu

en: Enable on-screen keyboard
pl: Włącz klawiaturę ekranową

en: Click to toggle the on-screen keyboard
pl: Kliknij, aby włączyć lub wyłączyć klawiaturę ekranową

en: Click to enable the on-screen keyboard
pl: Kliknij, aby włączyć klawiaturę ekranową

en: Launch
pl: Uruchom

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
pl: Wyzwalacze panelu

en: Power Saver
pl: Oszczędzanie energii

en: Balanced
pl: Zrównoważone

en: Performance
pl: Wydajność

en: Battery full
pl: Bateria naładowana

en: Battery almost full
pl: Bateria prawie pełna

en: Battery good
pl: Dobry poziom baterii

en: Low battery
pl: Niski poziom naładowania baterii

en: Critically low battery
pl: Krytyczny poziom naładowania baterii

en: AC adapter
pl: Zasilacz sieciowy

en: Laptop battery
pl: Akumulator laptopa

en: UPS
pl: Urządzenie UPS

en: Mouse
pl: Mysz

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: PDA
pl: Urządzenie PDA

en: Cell phone
pl: Telefon komórkowy

en: Media player
pl: Odtwarzacz multimediów

en: Computer
pl: Komputer

en: Gaming input
pl: Kontrolery do gier

en: Pen
pl: Pióro

en: Touchpad
pl: Panel dotykowy

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
pl: Sieć

en: Speakers
pl: Głośniki

en: Video
pl: Wideo

en: Audio device
pl: Urządzenie dźwiękowe

en: Remote control
pl: Pilot

en: Printer
pl: Drukarka

en: Scanner
pl: Skaner

en: Camera
pl: Aparat

en: Wearable
pl: Urządzenie podręczne

en: Toy
pl: Gadżet

en: Bluetooth device
pl: Urządzenie Bluetooth

en: Brightness
pl: Jasność

en: Keyboard backlight
pl: Podświetlenie klawiatury

en: Power Settings
pl: Ustawienia zasilania

en: Charging
pl: Ładowanie

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
pl[0]: Ładowanie - %d godzina do pełnego naładowania
pl[1]: Ładowanie - %d godziny do pełnego naładowania
pl[2]: Ładowanie - %d godzin do pełnego naładowania

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
pl: Ładowanie - pozostało %d %s %d %s do pełnego naładowania

en: hour | hours
pl[0]: godzina
pl[1]: godziny
pl[2]: godzin

en: minute | minutes
pl[0]: minuta
pl[1]: minuty
pl[2]: minut

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
pl[0]: Ładowanie - %d minuta do pełnego naładowania
pl[1]: Ładowanie - %d minut do pełnego naładowania
pl[2]: Ładowanie - %d minut do pełnego naładowania

en: Fully charged
pl: Naładowany

en: Using battery power
pl: Na zasilaniu z akumulatora

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
pl[0]: Używanie akumulatora - pozostała %d godzina
pl[1]: Używanie akumulatora - pozostało %d godzin
pl[2]: Używanie akumulatora - pozostało %d godzin

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
pl: Używanie akumulatora - pozostało: %d %s i %d %s

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
pl[0]: Używanie akumulatora - pozostała %d minuta
pl[1]: Używanie akumulatora - pozostało %d minut
pl[2]: Używanie akumulatora - pozostało %d minut

en: Fully discharged
pl: Całkowicie rozładowany

en: Not charging
pl: Nie jest ładowany

note: Label                           Executable Icon                        Category      Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
pl: Drukarki

en: Cancel all jobs
pl: Anuluj wszystkie zadania

en: '%s' on %s
pl: „%s” na %s

en: Send to front
pl: Przekaż na wierzch

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
pl: Ostatnio używane dokumenty

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
pl: Urządzenia wymienne

en: Open file manager
pl: Otwórz zarządcę plików

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
pl: Skalowanie

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
pl: Ustawienia

en: Hi there!
pl: Cześć!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
pl: NACISNĄŁEŚ PRZYCISK!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
pl: UŻYŁEŚ KLAWISZA SKRÓTU!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
pl: Kliknij, aby wyświetlić pulpit, albo środkowy przycisk myszy, aby wyświetlić desklety

en: Show Desklets
pl: Pokaż desklety

en: Click to pause the slideshow
pl: Naciśnij, aby zatrzymać pokaz slajdów

en: Click to resume the slideshow
pl: Naciśnij, aby wznowić pokaz slajdów

en: The slideshow is disabled
pl: Pokaz slajdów został wyłączony

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Next Background
pl: Następne tło

en: Background Settings
pl: Ustawienia tła

en: Current background:
pl: Obecne tło:

en: Playing
pl: Odtwarzanie

en: Paused
pl: Wstrzymano

en: Stopped
pl: Zatrzymano

en: Volume
pl: Głośność

en: Unknown Artist
pl: Nieznany wykonawca

en: Unknown Album
pl: Nieznany album

en: Unknown Title
pl: Nieznany tytuł

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Play
pl: Odtwórz

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Next
pl: Następny

en: Consecutive Playing
pl: Odtwarzanie seryjne

en: No Shuffle
pl: Nie losuj

en: Open Player
pl: Uruchom odtwarzacz

en: Quit Player
pl: Zamknij odtwarzacz

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Repeat Single
pl: Powtórz pojedynczy

en: Repeat All
pl: Powtórz wszystkie

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
pl: Wymieszaj

en: Mute output
pl: Wycisz wyjście

en: Mute input
pl: Wycisz wejście

en: Applications
pl: Programy

en: Output device
pl: Urządzenie wyjściowe

en: Input device
pl: Urządzenie wejściowe

en: Launch player
pl: Uruchom odtwarzacz

en: Choose player controls
pl: Wybierz sterowanie odtwarzaczem

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie elementy z kosza?

en: This operation cannot be undone.
pl: Tej operacji nie będzie można cofnąć.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
pl: Kosz

en: Empty Trash
pl: Opróżnij kosz

en: Open Trash
pl: Otwórz kosz

en: Log Out...
pl: Wyloguj...

en: Power Off...
pl: Wyłącz...

en: Remove 'Window list'
pl: Usuń 'Listę okien'

en: All windows
pl: Wszystkie okna

en: Manage workspaces (Expo)
pl: Zarządzaj obszarami roboczymi (Expo)

en: Add a new workspace
pl: Dodaj nowy obszar roboczy

en: Remove the current workspace
pl: Usuń bieżący obszar roboczy

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
pl: Standardowe

en: Left
pl: W lewo

en: Right
pl: W prawo

en: Upside-down
pl: Do góry nogami

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section
en: Display
pl: Ekran

en: Configure display settings...
pl: Konfiguruj ustawienia wyświetlania...

en: Clock
pl: Zegar

en: Edit launcher
pl: Edytuj aktywator

en: Photo Frame
pl: Ramka do zdjęć

en: Control Center
pl: Centrum sterowania

en: Users and Groups
pl: Użytkownicy i grupy

en: Add or remove users and groups
pl: Dodawanie lub usuwanie użytkowników i grup

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
pl: Klawiatura wirtualna

en: Turn on-screen keyboard on or off
pl: Włącz/Wyłącz klawiaturę ekranową

en: Valid name
pl: Poprawna nazwa

en: The name cannot be empty.
pl: Nazwa nie może być pusta.

en: Valid executable
pl: Prawidłowy plik do uruchomienia

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
pl: Plik do uruchomienia jest nieprawidłowy. Nie może być pusty, a odstępy w ścieżce muszą się oddzielać znakiem backslash (\).

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
pl: Nie mogę utworzyć skrótu w tej lokalizacji. Dodać zamiast tego na pulpit?

en: Choose a command
pl: Wybierz polecenie

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
pl: Czy chciałbyś dodać ten skrót także do menu? Zostanie umieszczony w kategorii Inne.

en: Screen Locker
pl: Blokada ekranu

en: Please type an away message for the lock screen
pl: Proszę wpisać komunikat nieobecności dla blokady ekranu

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Hardware
pl: Sprzęt

en: Administration
pl: Administracja

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
pl: sieci, bezprzewodowe, wifi, ethernet, szerokopasmowe, internet

en: color, profile, display, printer, output
pl: kolor, profil, wyświetlacz, drukarkę, wyjście

en: Graphics Tablet
pl: Tablet graficzny

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
pl: wacom, digitalizacja, tablet, grafika, kalibracja, rysik

en: printers, laser, inkjet
pl: drukarki, laserowe, atramentowe

en: Firewall
pl: Zapora sieciowa

en: firewall, block, filter, programs
pl: zapora sieciowa, blokada, filtr, programy

en: Languages
pl: Języki

en: language, install, foreign
pl: język, instalacja, obcy

en: Input Method
pl: Metoda wprowadzania

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
pl: język, zainstaluj, obcy, wprowadzanie, metoda, chiński, koreański, japoński, pisanie

en: Login Window
pl: Ekran logowania

en: login, lightdm, mdm, gdm, manager, user, password, startup, switch
pl: logowanie, lightdm, mdm, gdm, menedżer, użytkownik, hasło, uruchamianie, przełączanie

en: login, lightdm, manager, settings, editor
pl: login, lightdm, menedżer, ustawienia, edytor

en: login, gdm, manager, user, startup, switch
pl: logowanie, gdm, menedżer, użytkownik, uruchamianie, przełączanie

en: Driver Manager
pl: Zarządzanie sterownikami

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
pl: video, sterownik, wifi, karta, hardware, własnościowy, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Nvidia Settings
pl: Ustawienia Nvidii

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
pl: wideo, sterownik, zastrzeżony, nvidia, ustawienia

note: Label                  Executable                  Icon Category  Keywords for filter
en: Software Sources
pl: Źródła oprogramowania

en: ppa, repository, package, source, download
pl: ppa, repozytorium, pakiet, źródło, pobieranie

en: Package Management
pl: Zarządzanie pakietami

en: update, install, repository, package, source, download
pl: aktualizuj, instaluj, repozytorium, pakiety, źródła, pobieranie

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
pl: użytkownik, użytkownicy, konto, konta, grupa, grupy, hasło

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
pl: bluetooth, adapter, transfer, mobilne

en: Manage Services and Units
pl: Zarządzanie usługami i jednostkami

en: systemd, units, services, systemctl, init
pl: systemd, jednostki, usługi, systemctl, init

en: Disks
pl: Dyski

en: disks, manage, hardware, management, hard, hdd, pendrive, format, erase, test, create, iso, ISO, disk, image
pl: dyski, zarządzanie, sprzęt, twardy, dysk, pendrive, format, kasowanie, testowanie, tworzenie, iso, ISO, dysk, obraz

en: Online Accounts
pl: Konta usług online

en: ppa, repository, package, source, download, video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
pl: ppa, repozytorium, pakiet, źródło, pobieranie, wideo, sterownik, wi-fi, karta, sprzęt, własnościowe, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Back to all settings
pl: Powrót do wszystkich ustawień

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
pl: Nazwa grupy nie może zawierać wielkich liter ani znaków spacji

en: Change Password
pl: Zmiana hasła

en: New password
pl: Nowe hasło

en: Confirm password
pl: Potwierdź hasło

en: Generate a password
pl: Utwórz hasło

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
pl: Twoje nowe hasło musi zawierać przynajmniej 8 znaków

en: Show password
pl: Pokaż hasło

en: An error occurred. Your password was not changed.
pl: Wystąpił błąd. Twoje hasło nie zostało zmienione.

en: Change
pl: Zmień

en: Too short
pl: Za krótkie

en: Weak
pl: Słaby

en: Fair
pl: Średni

en: Good
pl: Dobry

en: Strong
pl: Silny

en: Standard
pl: Standardowe

en: Account Type
pl: Typ konta

en: Full Name
pl: Imię i nazwisko

en: Invalid username
pl: Nieprawidłowa nazwa użytkownika

en: A user with the name '%s' already exists.
pl: Użytkownik o nazwie '%s' już istnieje.

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Groups
pl: Grupy

en: Click to change the picture
pl: Kliknij, aby zmienić obraz

en: Browse for more pictures...
pl: Przeglądaj inne obrazy...

en: Click to change the name
pl: Kliknij, aby zmienić nazwę

en: Click to change the password
pl: Kliknij, aby zmienić hasło

en: Click to change the groups
pl: Kliknij, aby zmienić grupy

en: Picture
pl: Obraz konta użytkownika

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
pl: Nazwa

en: Open
pl: Otwórz

en: Images
pl: Obrazy

en: No password set
pl: Nie ustawiono hasła

en: Set at login
pl: Ustaw logowanie

en: This user is currently logged in
pl: Ten użytkownik jest obecnie zalogowany

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
pl: Katalog domowy użytkownika jest szyfrowany. Aby chronić dostęp do zaszyfrowanego katalogu, tylko użytkownik powinien zmienić to hasło.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
pl: Czy na pewno chcesz całkowicie usunąć %s i wyczyścić wszystkie pliki związane z tym użytkownikiem?

en: This group is set as %s's primary group
pl: Ta grupa jest ustawiona jako podstawowa grupa %s

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
pl: Czy na pewno chcesz trwale usunąć %s?

en: Group Name
pl: Nazwa grupy

en: Previous instance
pl: Poprzednia instancja

en: Next instance
pl: Następna instancja

en: More options
pl: Więcej opcji

en: Import from a file
pl: Importuj z pliku

en: Export to a file
pl: Eksportuj do pliku

en: Reset to defaults
pl: Przywróć domyślne

en: Reload %s
pl: Przeładuj %s

en: Settings for %s
pl: Ustawienia %s

en: Select or enter file to export to
pl: Wybierz lub wprowadź plik eksportu do

en: JSON files
pl: Pliki JSON

en: Select a JSON file to import
pl: Wybierz plik JSON do zaimportowania

en: Cancel Job
pl: Anuluj zadanie

en: Do you really want to cancel this job?
pl: Czy na pewno chcesz anulować to zadanie?

en: Keep Printing
pl: Kontynuuj drukowanie

en: Do you really want to cancel all jobs?
pl: Czy na pewno chcesz anulować wszystkie zadania?

en: Cancel All Jobs
pl: Anuluj wszystkie zadania

en: Random
pl: Losowo

en: Show
pl: Pokaż

en: Item
pl: Element

en: Select a date
pl: Wybierz datę

en: Select a time
pl: Ustaw czas

en: Hour
pl: Godzina

en: Minute
pl: Minuta

en: Second
pl: Sekunda

en: This applet is currently enabled
pl: Ten aplet jest aktualnie włączony

en: This desklet is currently enabled
pl: Ten desklet jest aktualnie włączony

en: This extension is currently enabled
pl: To rozszerzenie jest aktualnie włączone

en: by %s
pl: przez %s

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: This is a system applet. It cannot be removed.
pl: To jest aplet systemowy. Nie może być usunięty.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
pl: To jest desklet systemowy. Nie może być usunięty.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
pl: To jest rozszerzenie systemowe. Nie może być usunięte

en: This applet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
pl: Ten aplet zawiera funkcje, które mogą spowodować awarię lub zatrzymanie Cinnamon. Jeśli napotkasz awarię bądź spowolnienia, spróbuj go usunąć.

en: This desklet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
pl: Ten desklet zawiera funkcje, które mogą spowodować awarię lub zatrzymanie  Cinnamon. Jeśli napotkasz awarię bądź spowolnienia, spróbuj go usunąć.

en: This extension contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
pl: To rozszerzenie zawiera odwołania do funkcji, które mogłyby potencjalnie spowodować awarię lub zatrzymanie Cinnamon. Jeśli napotkasz awarię bądź spowolnienia, spróbuj usunąć rozszerzenie.

en: About
pl: O programie

en: Extension %s is not compatible with your version of Cinnamon.
pl: Rozszerzenie %s nie jest kompatybilne z twoją wersją środowiska Cinnamon.

en: There are multiple instances enabled. Are you sure you want to remove all of them?
pl: Włączone jest wiele instancji. Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć wszystkie z nich?

en: Are you sure you want to completely remove %s?
pl: Czy jesteś pewny, że chcesz kompletnie usunąć %s?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
pl: To przywróci domyślny zestaw uruchamianych apletów. Czy na pewno chcesz to zrobić?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
pl: To przywróci domyślny zestaw uruchamianych deskletów. Czy na pewno chcesz to zrobić?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
pl: To spowoduje wyłączenie wszystkich aktywnych rozszerzeń. Czy na pewno chcesz to zrobić?

en: This will remove all actions. Are you sure you want to do this?
pl: Spowoduje to usunięcie wszystkich działań. Czy na pewno chcesz to zrobić?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
pl: Coś poszło nie tak podczas ładowania %s. Upewnij się, że używasz najnowszej wersji i zgłoś problem twórcy programu.

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: Install
pl: Zainstaluj

en: Update
pl: Aktualizacja

en: Sort by
pl: Sortuj według

en: Popularity
pl: Popularność

en: Date
pl: Data

en: Upgradable
pl: Możliwe uaktualnienie

en: More info
pl: Więcej informacji

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Update all
pl: Aktualizuj wszystkie

en: %d update available | %d updates available
pl[0]: %d dostępna aktualizacja
pl[1]: %d dostępne aktualizacje
pl[2]: %d dostępnych aktualizacji

en: No updates available
pl: Brak dostępnych aktualizacji

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
pl: Kliknij na pipetę, a następnie kliknij na kolor gdziekolwiek na ekranie, aby wybrać pożądaną barwę.

en: Click to set a new accelerator key.
pl: Kliknij, aby ustawić nowy skrót klawiszowy.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
pl: Naciśnij przycisk Escape lub kliknij ponownie, aby przerwać działanie.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
pl: Naciśnij klawisz Backspace, aby usunąć istniejącą kombinację klawiszy.

en: unassigned
pl: nieprzydzielony

en: Pick an accelerator
pl: Wybierz akcelerator

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: 
    This key combination, '<b>%s</b>' should not be used because it would become impossible to type using this key.
pl: 
    Ta kombinacja klawiszy, '<b>%s</b>', nie powinna być używana, ponieważ wpisywanie przy użyciu tego klawisza stałoby się niemożliwe.

en: Please try again using a modifier key such as Control, Alt or Super (Windows key).
pl: Spróbuj ponownie, używając klawisza modyfikującego, takiego jak Control, Alt lub Super (klawisz Windows).

en: Continue only if you are certain this is what you want, otherwise press cancel.
pl: Kontynuuj tylko wtedy, gdy masz pewność, że tego chcesz, w przeciwnym razie naciśnij Anuluj.

en: Checking dependencies
pl: Sprawdzanie zależności

en: Please install: %s
pl: Proszę zainstalować: %s

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Sound files
pl: Pliki dźwiękowe

en: Downloading images:
pl: Pobieranie obrazów:

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
pl: Wystąpił błąd podczas próby połączenia z serwerem. Proszę spróbuj ponownie za krótką chwilę.

en: Something went wrong with the spices download. Please try refreshing the list again.
pl: Coś poszło nie tak podczas pobierania przypraw. Spróbuj ponownie odświeżyć listę.

en: Refreshing the cache
pl: Odświeżanie pamięci podręcznej

en: Installing %s
pl: Instalowanie %s

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
pl: Wystąpił problem podczas instalacji %s. Prosimy zgłosić ten incydent twórcy programu.

en: Uninstalling %s
pl: Odinstalowywanie %s

en: A problem occurred while removing %s.
pl: Wystąpił problem podczas usuwania %s.

en: 
    
    Details:  %s
pl: 
    
    Szczegóły: %s

en: Add new entry
pl: Dodaj nowy wpis

en: Remove selected entry
pl: Usuń wybrany wpis

en: Edit selected entry
pl: Edytuj wybrany wpis

en: Move selected entry up
pl: Przesuń zaznaczony wpis w górę

en: Move selected entry down
pl: Przesuń zaznaczony wpis w dół

en: Edit entry
pl: Edytuj wpis

en: Configure accessibility features
pl: Konfiguruj funkcje ułatwienia dostępu

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
pl: lupa, rozmowy, dostęp, powiększenie, klucze, kontrast

en: Visual
pl: Wizualne

note: Visual Aids
en: Visual Aids
pl: Pomoce wizualne

en: High contrast
pl: Wysoki kontrast

en: Large text
pl: Duży tekst

en: Screen reader
pl: Czytnik ekranu

en: Configure screen reader
pl: Skonfiguruj czytnik ekranowy

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
pl: Powiększenie pulpitu

en: Enable zoom
pl: Włącz powiększenie

en: Magnification
pl: Powiększenie

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
pl: Nieaktywne

en: Mouse wheel modifier
pl: Modyfikator rolki myszy

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
pl: Gdy modyfikator jest wciśnięty, przewijanie rolki myszy zwiększy lub zmniejszy przybliżenie.

en: Scroll at screen edges
pl: Przewijanie na krawędziach ekranu

en: Keep cursor centered
pl: Utrzymaj kursor na środku

en: Cursor moves with contents
pl: Kursor przemieszcza się wraz z treścią

en: Cursor pushes contents around
pl: Kursor przesuwa całą zawartość

en: Mouse tracking mode
pl: Tryb śledzenia myszy

en: Lens mode
pl: Tryb soczewki

en: Square
pl: Kwadrat

en: Horizontal strip
pl: Pasek poziomy

en: Vertical strip
pl: Pasek pionowy

en: Lens shape
pl: Kształt soczewki

en: Full screen
pl: Pełny ekran

en: Top half
pl: Górna połowa

en: Bottom half
pl: Dolna połowa

en: Left half
pl: Lewa połowa

en: Right half
pl: Prawa połowa

en: Screen position
pl: Położenie na ekranie

en: Enable the on-screen keyboard
pl: Włącz klawiaturę ekranową

en: Touch
pl: Dotyk

en: Full scale
pl: Pełna skala

en: Scanning
pl: Skanowanie

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
pl: Układ klawiatury

en: At the bottom of the screen
pl: Na dole ekranu

en: At the top of the screen
pl: Na górze ekranu

en: Keyboard position
pl: Pozycja klawiatury

en: A quarter of the screen
pl: Ćwiartka ekranu

en: A third of the screen
pl: Trzecia część ekranu

en: Half of the screen
pl: Połowa ekranu

en: Keyboard size
pl: Wielkość klawiatury

en: Show the keyboard any time something expects input
pl: Wyświetlaj klawiaturę zawsze, gdy możliwe jest wpisywanie

en: Show keyboard only when the user activates it
pl: Pokaż klawiaturę tylko wtedy, gdy użytkownik ją aktywuje

en: Activation mode
pl: Aktywacja trybu

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
pl: Wskaźniki klawiatury

en: Use visual indicator on Caps and Num Lock
pl: Używaj wskaźników wizualnych dla Caps Lock oraz Num Lock

en: Use audio indicator on Caps and Num Lock
pl: Użyj wskaźników dźwiękowych dla Caps Lock oraz Num Lock

en: Sound to use Caps or Num Lock on
pl: Dźwięk do włączenia Caps Lock i Num Lock

en: Sound to use Caps or Num Lock off
pl: Dźwięk do wyłączenia Caps Lock i Num Lock

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
pl: Informacja zwrotna wydarzeń (wymagana przez ostrzeżenia ułatwień pisania)

en: Enable visual alerts
pl: Włącz powiadomienia wizualne

en: Flash the entire monitor
pl: Migaj całym monitorem

en: Flash the active window
pl: Migaj aktywnym oknem

en: Visual style
pl: Style wizualne

en: Enable audio alerts
pl: Włącz powiadomienia dźwiękowe

en: Sound to use for window alerts
pl: Dźwięk do użycia w ostrzeżeniach okien

en: Typing assistance
pl: Wspomaganie pisania

note: Stickykeys
en: Sticky keys
pl: Klawisze lepkie

en: Treat a sequence of modifier keys as a combination
pl: Traktuj sekwencję klawiszy modyfikatora jako kombinację

en: Disable if two modifiers are pressed together
pl: Wyłącz, jeśli dwa modyfikatory są naciśnięte równocześnie

en: Alert when a modifier key is pressed
pl: Ostrzeżenie, gdy zostanie wciśnięty klawisz modyfikujący

note: Slowkeys
en: Slow keys
pl: Klawisze powolne

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
pl: Dopuść opóźnienie pomiędzy wciśnięciem klawisza a jego akceptacją

en: Alert when a key is pressed
pl: Ostrzeżenie, gdy klawisz zostanie naciśnięty

en: Alert when a key is accepted
pl: Ostrzeżenie, gdy klawisz zostanie zaakceptowany

en: Alert when a key is rejected
pl: Ostrzeżenie, gdy klawisz zostanie odrzucony

en: Acceptance delay
pl: Opóźnienie akceptacji

en: Short
pl: Krótko

en: Long
pl: Długo

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
pl: Klawisze odbijane

en: Ignore fast duplicate keypresses
pl: Ignoruj szybkie, zduplikowane naciśnięcia klawiszy

note: Mousekeys
en: Mouse keys
pl: Klawisze myszy

en: Control the pointer using the keypad
pl: Kontrolowanie wskaźnika przy użyciu klawiatury numerycznej

en: Initial delay
pl: Opóźnienie początkowe

en: Shorter
pl: Krótsze

en: Longer
pl: Dłuższe

en: Acceleration time
pl: Czas przyspieszania

en: Maximum speed
pl: Maksymalna prędkość

en: Slower
pl: Wolniej

en: Faster
pl: Szybciej

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
pl: Wywołanie kliknięcia pomocniczego po przytrzymaniu przycisku podstawowego

en: Trigger a click when the pointer hovers
pl: Wywołanie kliknięcia po najechaniu wskaźnikiem

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
pl: Opóźnienie

en: Motion threshold
pl: Próg przesunięcia

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Small
pl: Mały

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Large
pl: Duży

en: Manage your actions
pl: Zarządzaj działaniami

en: action
pl: działanie

en: Actions
pl: Działania

en: Manage
pl: Zarządzaj

en: Download
pl: Pobierz

en: Layout
pl: Układ

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Installed actions
pl: Zainstalowane działania

en: Remove all
pl: Usuń wszystko

en: Manage Cinnamon applets
pl: Zarządzaj apletami Cinnamon

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
pl: Możesz usunąć poszczególne instancje w trybie edycji panelu dostępnym w menu kontekstowym

en: applet
pl: aplet

en: Installed applets
pl: Zainstalowane aplety

en: Reset all
pl: Resetuj wszystko

en: Previous Panel
pl: Poprzedni panel

en: Next Panel
pl: Następny panel

en: Solid color
pl: Jednolity kolor

en: Horizontal gradient
pl: Gradient poziomy

en: Vertical gradient
pl: Gradient pionowy

en: No picture
pl: Brak zdjęcia

en: Mosaic
pl: Mozaika

en: Centered
pl: Wyśrodkowane

en: Scaled
pl: Skalowanie

en: Stretched
pl: Rozciągnięcie

en: Spanned
pl: Rozpięcie

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Change your desktop's background
pl: Zmień tło pulpitu

en: background, picture, slideshow
pl: tło, obraz, pokaz slajdów

en: Backgrounds
pl: Tła

en: Add Folder
pl: Dodaj katalog

en: Add new folder
pl: Dodaj nowy katalog

en: Remove selected folder
pl: Usuń zaznaczony katalog

en: Play backgrounds as a slideshow
pl: Tło pulpitu jako pokaz slajdów

en: minutes
pl: minuty

en: Play images in random order
pl: Odtwarzaj obrazy w losowej kolejności

en: Picture aspect
pl: Format zdjęcia

en: Manage date and time settings
pl: Zarządzaj ustawieniami daty i czasu

en: time, date, calendar, format, network, sync
pl: czas, data, kalendarz, format, sieć, synchronizacja

en: Date & Time
pl: Data i godzina

en: Date and Time
pl: Data i czas

en: Network time
pl: Czas sieciowy

en: Manually set date and time
pl: Ręcznie ustaw datę i czas

en: Use 24h clock
pl: Użyj zegara 24-godzinnego

en: Display the date
pl: Wyświetl datę

en: Display seconds
pl: Wyświetlaj sekundy

en: Use locale default
pl: Użycie domyślnej lokalizacji

en: Sunday
pl: Niedziela

en: Monday
pl: Poniedziałek

en: First day of week
pl: Pierwszy dzień tygodnia

en: City
pl: Miasto

en: Office
pl: Biuro

en: Web
pl: WWW

en: Mail
pl: Poczta

en: Music
pl: Muzyka

en: Photos
pl: Zdjęcia

en: Word
pl: Procesor tekstu

en: Spreadsheet
pl: Arkusz kalkulacyjny

en: Source Code
pl: Kod źródłowy

en: File Manager
pl: Menedżer plików

en: Plain Text
pl: Zwykły tekst

en: CD audio
pl: Audio CD

en: Select an application for audio CDs
pl: Wybór programu dla płyt CD-Audio

en: DVD video
pl: Wideo DVD

en: Select an application for video DVDs
pl: Wybór programu dla płyt wideo DVD

en: Music player
pl: Odtwarzacz muzyki

en: Select an application to run when a music player is connected
pl: Wybór programu do uruchomienia po podłączeniu odtwarzacza multimediów

en: Select an application to run when a camera is connected
pl: Wybór programu do uruchomienia po podłączeniu aparatu

en: Software
pl: Oprogramowanie

en: Select an application for software CDs
pl: Wybór programu dla płyt CD z oprogramowaniem

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info strings, just here to fix capitalization of the English originals. If the shared-mime-info translation works for your language, simply leave these untranslated.
en: audio DVD
pl: DVD-Audio

en: blank Blu-ray disc
pl: Pusta płyta Blu-ray

en: blank CD disc
pl: Pusta płyta CD

en: blank DVD disc
pl: Pusta płyta DVD

en: blank HD DVD disc
pl: Pusta płyta HD DVD

en: Blu-ray video disc
pl: Płyta wideo Blu-ray

en: e-book reader
pl: Czytnik e-booków

en: HD DVD video disc
pl: Płyta wideo HD DVD

en: Video CD
pl: Wideo CD

en: Windows software
pl: Oprogramowanie systemu Windows

en: Command-line option for your terminal to execute a passed-in command.
pl: Opcja wiersza poleceń terminala do wykonania podanego polecenia.

en: Ask what to do
pl: Pytanie, co robić

en: Open folder
pl: Otwórz katalog

en: Do nothing
pl: Brak czynności

en: Other Media
pl: Inne nośniki

en: Select how other media should be handled
pl: Wybór, jak obsługiwać inne nośniki

en: _Action:
pl: Dzi_ałanie:

en: Preferred Applications
pl: Preferowane programy

en: media, defaults, applications, programs, removable, browser, email, calendar, music, videos, photos, images, cd, autoplay, favorite, apps
pl: media, ustawienia domyślne, aplikacje, programy, przenośne, przeglądarka, poczta elektroniczna, kalendarz, muzyka, filmy, zdjęcia, obrazy, cd, autoodtwarzanie, ulubione, aplikacje

en: Preferred applications
pl: Preferowane programy

en: Calculator
pl: Kalkulator

en: Arguments
pl: Parametry

en: Removable media
pl: Nośniki wymienne

en: Prompt or start programs on media insertion
pl: Zapytaj lub uruchom programy przy wkładaniu nośnika

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
pl: _Inne nośniki...

en: Manage your Cinnamon desklets
pl: Zarządaj swoimi deskletami Cinnamon

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
pl: Możesz usunąć poszczególne instancje z pulpitu, używając menu kontekstowe deskletu.

en: desklet, desktop, slideshow
pl: desklet, pulpit, pokaz slajdów

en: Desklets
pl: Desklety

en: General Settings
pl: Ogólne ustawienia

en: General Desklets Settings
pl: Ustawienia ogólne deskletu

en: No decoration
pl: Bez dekoracji

en: Border only
pl: Tylko obramowanie

en: Border and header
pl: Obramowanie i nagłówki

en: Decoration of desklets
pl: Dekoracje deskletów

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
pl: Uwaga: Niektóre desklety wymagają stałej obecności ramki/nagłówka.

en: Such requirements override the settings selected here
pl: Takie ustawienia nadpiszą ustawienia wybrane tutaj

en: Snap desklets to grid
pl: Przyciągaj desklety do siatki

en: Width of desklet snap grid
pl: Szerokość pól siatki przyciągającej desklety

en: Lock desklets in their current position
pl: Zablokuj desklety w ich aktualnych pozycjach

en: Installed desklets
pl: Zainstalowane desklety

en: Manage your desktop icons
pl: Zarządzaj swoimi ikonami pulpitu

en: desktop, home, button, trash
pl: pulpit, home, przycisk, kosz

en: Desktop
pl: Pulpit

en: Manage display settings
pl: Zarządzaj ustawieniami wyświetlania

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
pl: wyświetlacz, ekran, monitor, układ, rozdzielczość, dual, lcd

en: Disable automatic screen rotation
pl: Wyłącz automatyczne obracanie ekranu

en: Select this option to disable automatic screen rotation on hardware equipped with supported accelerometers.
pl: Zaznacz tę opcję, aby wyłączyć automatyczne obracanie ekranu na sprzęcie wyposażonym w obsługiwane akcelerometry.

en: Enable fractional scaling controls (experimental)
pl: Włącz obsługę skalowania ułamkowego (eksperymentalne)

en: Select this option to display additional layout controls for per-monitor scaling.
pl: Wybierz tę opcję, aby pokazać dodatkowe ustawienia dla indywidualnego skalowania monitorów.

en: Control Cinnamon visual effects.
pl: Kontroluj efekty wizualne Cinnamon.

en: effects, window
pl: efekty, okno

en: Effects
pl: Efekty

en: Desktop and window effects
pl: Efekty pulpitu i okien

en: Effects on dialog boxes
pl: Efekty okien dialogowych

en: Effects on menus
pl: Efekty w menu

en: Session startup animation
pl: Animacja startowa sesji

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
pl: Efekt przejścia na oknach przewijania (jak Menu z lista programów)

en: Window effects
pl: Efekty okien

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- grouped-windo
en: None
pl: Brak

en: Traditional
pl: Tradycyjnie

en: Fly
pl: Lot

en: New windows or unminimizing existing ones
pl: Nowe okna lub minimalizacja istniejących

en: Closing windows
pl: Zamykanie okien

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
pl: Zanikanie

en: Minimizing windows
pl: Minimalizacja okien

note: MAXIMIZING/TILING WINDOWS
en: Resizing and tiling windows
pl: Zmiana rozmiaru i kafelkowanie okien

en: Window animation speed
pl: Szybkość animacji okna

en: Manage your Cinnamon extensions
pl: Zarządzaj swoimi rozszerzeniami Cinnamon

en: extension, addon
pl: rozszerzenie, dodatek

en: Extensions
pl: Rozszerzenia

en: Installed extensions
pl: Zainstalowane rozszerzenia

en: Disable all
pl: Wyłącz wszystko

en: Configure system fonts
pl: Konfiguracja czcionek systemu

en: font, size, small, large
pl: czcionka, wielkość, mała, duża

en: Font Selection
pl: Wybór czcionki

en: Default font
pl: Domyślna czcionka

en: Desktop font
pl: Czcionka pulpitu

en: Document font
pl: Czcionka dokumentu

en: Monospace font
pl: Czcionka o stałej szerokości

en: Window title font
pl: Czcionka tytułu okna

en: Font Settings
pl: Ustawienia czcionek

en: Grayscale
pl: Odcienie szarości

en: Rgba
pl: RGBA

en: Slight
pl: Delikatne

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Medium
pl: Średnie

en: Full
pl: Pełne

en: Vertical RGB
pl: Pionowe RGB

en: Vertical BGR
pl: Pionowe BGR

en: Text scaling factor
pl: Współczynnik skalowania tekstu

en: Hinting
pl: Wygładzanie podpikselowe

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
pl: Wygładzanie podpikselowe pozwala na tworzenie wyraźnego, czytelnego tekstu na ekranie.

en: Antialiasing
pl: Wygładzanie

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
pl: Antyaliasing powoduje, że tekst na ekranie jest gładszy i łatwiejszy do odczytania

en: RGBA Order
pl: Kolejność RGBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen, only used when antialiasing is set to 'rgba'
pl: Kolejność podpikseli ekranu LCD, wykorzystywane jedynie przy wybranej opcji "rgba"

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
pl: Różne preferencje Cinnamon

en: logging, click
pl: logowanie, klik

note: Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
pl: Ogólne

en: Compositor Options
pl: Opcje kompozytora

en: Disable compositing for full-screen windows
pl: Wyłącz kompozycje dla okien pełnoekranowych

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
pl: Wybierz tę opcję, aby pozwolić programom działającym w trybie pełnego ekranu na pomijanie zarządcy kompozycji i działanie z maksymalną prędkością. Odznacz to, jeśli doświadczasz rwania ekranu w trybie pełnoekranowym.

en: Miscellaneous Options
pl: Pozostałe opcje

en: Enable timer when logging out or shutting down
pl: Włącz licznik przy wylogowywaniu lub wyłączaniu komputera

en: Timer delay
pl: Opóźnienie czasu

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
pl: sek.

en: Memory limit
pl: Limit pamięci

en: Restart Cinnamon when it uses too much memory
pl: Zrestartuj środowisko Cinnamon, kiedy używa zbyt dużo pamięci

en: Check frequency
pl: Sprawdź częstotliwość

en: Switch to right workspace
pl: Przełącz na prawy obszar roboczy

note: Workspaces
en: Switch to left workspace
pl: Przełącz na lewy obszar roboczy

en: Minimize window
pl: Minimalizuj okno

note: Windows
en: Maximize window
pl: Maksymalizuj okno

en: Close window
pl: Zamknij okno

en: Move window to right workspace
pl: Przesuń okno na obszar roboczy po prawej

en: Move window to left workspace
pl: Przesuń okno na obszar roboczy po lewej

en: Make window fullscreen
pl: Ustaw okno jako pełnoekranowe

en: Exit window fullscreen
pl: Wyjdź z okna pełnoekranowego

en: Push tile up
pl: Przesuń płytki w górę

en: Push tile down
pl: Przesuń płytki w dół

note: Windows - Tiling and Snapping
en: Push tile left
pl: Przesuń płytki w lewo

en: Push tile right
pl: Przesuń płytki w prawo

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
pl: Pokaż pulpit

en: Volume up
pl: Zwiększ głośność

en: Volume down
pl: Zmniejsz głośność

note: Sound and Media
en: Volume mute
pl: Wyciszenie dźwięku

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
pl: Przełącz Odtwórz / Wstrzymaj

en: Next track
pl: Następny utwór

en: Previous track
pl: Poprzedni utwór

en: Zoom desktop in
pl: Powiększ pulpit

en: Zoom desktop out
pl: Pomniejsz pulpit

en: Run a command
pl: Wykonaj polecenie

en: Trigger at gesture start
pl: Wywołanie na początku gestu

en: Trigger at gesture end
pl: Wywołanie na końcu gestu

en: Manage touch gestures
pl: Zarządzaj gestami dotykowymi

en: gesture, swipe, pinch, touch
pl: gest, przeciągnięcie, uszczypnięcie, dotknięcie

en: Gestures
pl: Gesty

en: Check again
pl: Sprawdź ponownie

en: Swipe
pl: Przeciągnięcie

en: Swipe with 2 fingers
pl: Przeciągnij 2 palcami

en: Touchscreen only
pl: Tylko ekran dotykowy

en: Swipe with 3 fingers
pl: Przeciągnij 3 palcami

en: Swipe with 4 fingers
pl: Przeciągnij 4 palcami

en: Swipe with 5 fingers
pl: Przeciągnij 5 palcami

en: Pinch
pl: Uszczypnięcie

en: Pinch with %d fingers
pl: Uszczypnij %d palcami

en: Pinch with 5 fingers
pl: Uszczypnij 5 palcami

en: Tap
pl: Pukanie

en: Enable gestures
pl: Włącz gesty

en: Activation thresholds
pl: Progi aktywacji

en: In percentage of the touch surface
pl: W procentach powierzchni dotykowej

en: The touchegg package must be installed for gesture support.
pl: Do obsługi gestów należy zainstalować pakiet touchegg.

en: Gestures are disabled
pl: Gesty są wyłączone

en: The Touchegg service is not running
pl: Usługa Touchegg nie jest uruchomiona

en: Up
pl: W górę

en: Down
pl: W dół

en: In
pl: Powiększ

en: Out
pl: Pomniejsz

en: Tap with %d fingers
pl: Stuknij %d palcami

en: Enter a command
pl: Wpisz polecenie

en: Sensitivity
pl: Czułość

en: Less
pl: Mniejsza

en: Manage hotcorner settings
pl: Zarządzaj ustawieniami aktywnego narożnika

en: hotcorner, overview, scale, expo
pl: aktywny narożnik, przegląd, skala, ekspozycja

en: Hot Corners
pl: Aktywne narożniki

en: Show all workspaces
pl: Wyświetl wszystkie obszary robocze

note: Expo
en: Show all windows
pl: Wyświetl wszystkie okna

en: Enable this corner
pl: Uaktywnij ten narożnik

en: Type a command...
pl: Wykonaj polcecenie

en: Activation delay (ms)
pl: Opóźnienie aktywacji (ms)

en: Unknown size
pl: Nieznany rozmiar

en: Unknown CPU
pl: Nieznany procesor CPU

en: Operating System
pl: System operacyjny

en: Cinnamon Version
pl: Wersja Cinnamon

en: Linux Kernel
pl: Jądro Linux

en: Processor
pl: Procesor

en: Memory
pl: Pamięć

en: Hard Drives
pl: Dyski twarde

en: Hard Drive
pl: Dysk twardy

en: Graphics Card
pl: Karta graficzna

en: Display Server
pl: Serwer wyświetlania

en: Display system information
pl: Wyświetlaj informacje systemowe

en: system, information, details, graphic, sound, kernel, version, about
pl: system, informacje, szczegóły, grafika, dźwięk, jądro, wersja, o systemie

en: System Info
pl: Informacje o systemie

en: Upload system information
pl: Generuj informacje o systemie

en: No personal information included
pl: Nie zawiera informacji osobistych

en: Copy to clipboard
pl: Skopiowanie do schowka

en: Troubleshooting
pl: Rozwiązywanie problemów

en: Windows
pl: Okna

en: Positioning
pl: Pozycjonowanie

en: Tiling and Snapping
pl: Kafelkowanie i przyciąganie

en: Inter-workspace
pl: Przechodzenie między przestrzeniami roboczymi

en: Inter-monitor
pl: Przechodzenie między monitorami

en: Workspaces
pl: Obszary robocze

en: Direct Navigation
pl: Bezpośrednia nawigacja

en: Screenshots and Recording
pl: Zrzuty ekranu i nagrywanie

en: Launchers
pl: Aktywatory

en: Sound and Media
pl: Dźwięk i multimedia

en: Quiet Keys
pl: Ciche klawisze

en: Universal Access
pl: Dostęp uniwersalny

en: Custom Shortcuts
pl: Własne skróty

en: Pointer
pl: Wskaźnik

en: Spices
pl: Przyprawy

note: KB Label                        Schema                  Key name Array?  Category General
en: Show the window selection screen
pl: Wyświetl wszystkie okna

en: Show the workspace selection screen
pl: Wyświetl obszary robocze

en: Cycle through open windows
pl: Przełączaj pomiędzy otwartymi oknami

en: Cycle backwards through open windows
pl: Przełączaj wstecz wśród otwartych okien

en: Cycle through windows from all workspaces
pl: Przełączaj pomiędzy oknami ze wszystkich obszarów roboczych

en: Cycle backwards through windows from all workspaces
pl: Przełączaj wstecz pomiędzy oknami ze wszystkich obszarów roboczych

en: Cycle through open windows of the same application
pl: Przełączaj pomiędzy otwartymi oknami tego samego programu

en: Cycle backwards through open windows of the same application
pl: Przełączaj w odwrotnej kolejności pomiędzy otwartymi oknami tego samego programu

en: Run dialog
pl: Uruchom okno dialogowe

note: General - Troubleshooting
en: Toggle Looking Glass
pl: Przełącz szkło powiększające

note: General - Pointer
en: Move pointer to the next monitor
pl: Przesuń wskaźnik na następny monitor

en: Move pointer to the previous monitor
pl: Przesuń wskaźnik na poprzedni monitor

en: Unmaximize window
pl: Demaksymalizuj okno

en: Activate window menu
pl: Aktywuj menu okna

en: Raise window
pl: Podnieś okno

en: Lower window
pl: Przesuń okno niżej

en: Toggle maximization state
pl: Przełącz stan maksymalizacji

en: Toggle fullscreen state
pl: Przełącz stan pełnego ekranu

en: Toggle shaded state
pl: Przełącz stan cieniowania

en: Toggle always on top
pl: Przełącz zawsze na wierzchu

en: Toggle showing window on all workspaces
pl: Przełącz pokazywanie okna na wszystkich obszarach roboczych

en: Increase opacity
pl: Zwiększ nieprzezroczystość

en: Decrease opacity
pl: Zmniejsz nieprzezroczystość

en: Toggle vertical maximization
pl: Przełącz maksymalizację w pionie

en: Toggle horizontal maximization
pl: Przełącz maksymalizację w poziomie

note: Windows - Positioning
en: Resize window
pl: Zmień rozmiar okna

en: Move window
pl: Przenieś okno

en: Center window in screen
pl: Centruj okno na ekranie

en: Move window to upper-right
pl: Przesuń okno w górę i prawo

en: Move window to upper-left
pl: Przesuń okno w górę i lewo

en: Move window to lower-right
pl: Przesuń okno w dół i prawo

en: Move window to lower-left
pl: Przesuń okno w dół i lewo

en: Move window to right edge
pl: Przesuń okno do prawej krawędzi

en: Move window to top edge
pl: Przesuń okno do górnej krawędzi

en: Move window to bottom edge
pl: Przesuń okno do dolnej krawędzi

en: Move window to left edge
pl: Przesuń okno do lewej krawędzi

note: Windows - Workspace-related
en: Move window to new workspace
pl: Przesuń okno do nowego obszaru roboczego

en: Move window to workspace above
pl: Przenieś okno do obszaru roboczego powyżej

en: Move window to workspace below
pl: Przenieś okno do obszaru roboczego poniżej

en: Move window to workspace 1
pl: Przenieś okno na obszar roboczy nr 1

en: Move window to workspace 2
pl: Przenieś okno na obszar roboczy nr 2

en: Move window to workspace 3
pl: Przenieś okno na obszar roboczy nr 3

en: Move window to workspace 4
pl: Przenieś okno na obszar roboczy nr 4

en: Move window to workspace 5
pl: Przenieś okno na obszar roboczy nr 5

en: Move window to workspace 6
pl: Przenieś okno na obszar roboczy nr 6

en: Move window to workspace 7
pl: Przenieś okno na obszar roboczy nr 7

en: Move window to workspace 8
pl: Przenieś okno na obszar roboczy nr 8

en: Move window to workspace 9
pl: Przenieś okno na obszar roboczy nr 9

en: Move window to workspace 10
pl: Przenieś okno na obszar roboczy nr 10

en: Move window to workspace 11
pl: Przenieś okno na obszar roboczy nr 11

en: Move window to workspace 12
pl: Przenieś okno na obszar roboczy nr 12

note: Windows - Monitor-related
en: Move window to left monitor
pl: Przesuń okno na lewy monitor

en: Move window to right monitor
pl: Przesuń okno na prawy monitor

en: Move window to monitor above
pl: Przenieś okno do monitora powyżej

en: Move window to monitor below
pl: Przenieś okno do monitora poniżej

note: Workspaces - Direct Nav
en: Switch to workspace 1
pl: Przełącz do obszaru roboczego numer 1

en: Switch to workspace 2
pl: Przełącz do obszaru roboczego numer 2

en: Switch to workspace 3
pl: Przełącz do obszaru roboczego numer 3

en: Switch to workspace 4
pl: Przełącz do obszaru roboczego numer 4

en: Switch to workspace 5
pl: Przełącz do obszaru roboczego numer 5

en: Switch to workspace 6
pl: Przełącz do obszaru roboczego numer 6

en: Switch to workspace 7
pl: Przełącz do obszaru roboczego numer 7

en: Switch to workspace 8
pl: Przełącz do obszaru roboczego numer 8

en: Switch to workspace 9
pl: Przełącz do obszaru roboczego numer 9

en: Switch to workspace 10
pl: Przełacz do obszaru roboczego nr 10

en: Switch to workspace 11
pl: Przełacz do obszaru roboczego nr 11

en: Switch to workspace 12
pl: Przełacz do obszaru roboczego nr 12

note: System
en: Log out
pl: Wyloguj

en: Shut down
pl: Wyłącz komputer

en: Lock screen
pl: Zablokuj ekran

note: System - Screenshots
en: Take a screenshot of an area
pl: Wykonanie zrzutu ekranu obszaru

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
pl: Skopiowanie zrzutu ekranu obszaru do schowka

en: Take a screenshot
pl: Wykonanie zrzutu ekranu

en: Copy a screenshot to clipboard
pl: Skopiowanie zrzutu ekranu do schowka

en: Take a screenshot of a window
pl: Wykonanie zrzutu ekranu okna

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
pl: Skopiowanie zrzutu ekranu okna do schowka

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
pl: Przełącz nagrywanie pulpitu (wymaga restartu Cinnamon)

note: System - Hardware
en: Switch monitor configurations
pl: Przełączenie konfiguracji monitorów

en: Rotate display
pl: Obróć ekran

en: Orientation Lock
pl: Blokada orientacji

en: Increase screen brightness
pl: Zwiększ jasność ekranu

en: Decrease screen brightness
pl: Zmniejsz jasność ekranu

en: Toggle keyboard backlight
pl: Przełącz podświetlenie klawiszy

en: Increase keyboard backlight level
pl: Zwiększ poziom podświetlenia klawiszy

en: Decrease keyboard backlight level
pl: Zmniejsz poziom podświetlenia klawiszy

en: Toggle touchpad state
pl: Przełącz stan gładzika

en: Turn touchpad on
pl: Włącz gładzik

en: Turn touchpad off
pl: Wyłącz gładzik

en: Show power statistics
pl: Pokazuj statystyki zasilania

note: Launchers
en: Launch terminal
pl: Uruchom terminal

en: Launch help browser
pl: Uruchom przeglądarkę pomocy

en: Launch calculator
pl: Uruchom kalkulator

en: Launch email client
pl: Uruchomienie klienta poczty e-mail

en: Launch web browser
pl: Uruchom przeglądarkę WWW

en: Home folder
pl: Katalog domowy

en: Mic mute
pl: Wycisz mikrofon

en: Launch media player
pl: Uruchom odtwarzacz multimediów

en: Pause playback
pl: Wstrzymaj odtwarzanie

en: Stop playback
pl: Zatrzymaj odtwarzanie

en: Eject
pl: Wysuń

en: Rewind
pl: Przewinięcie

en: Fast-forward
pl: Szybkie przewinięcie

en: Repeat
pl: Powtórzenie

note: Sound and Media Quiet
en: Volume mute (Quiet)
pl: Wyciszenie dźwięków (Cisza)

note: Not sure this is even necessary
en: Volume down (Quiet)
pl: Zmniejszenie głośności (Cisza)

en: Volume up (Quiet)
pl: Zwiększenie głośności (Cisza)

note: Universal Access
en: Zoom in
pl: Powiększenie

en: Zoom out
pl: Pomniejszenie

en: Turn screen reader on or off
pl: Włącz/Wyłącz czytnik ekranowy

en: Increase text size
pl: Zwiększ rozmiar tekstu

en: Decrease text size
pl: Zmniejsz rozmiar tekstu

en: High contrast on or off
pl: Włącz/Wyłącz wysoki kontrast

en: Manage keyboard settings and shortcuts
pl: Zarządzaj ustawieniami klawiatury i skrótami

en: keyboard, shortcut, hotkey
pl: klawiatura, skrót, skrót klawiszowy

en: Key repeat
pl: Powtórz użycie przycisku

en: Typing
pl: Pisanie

en: Enable key repeat
pl: Włącz powtarzanie klawisza

en: Repeat delay:
pl: Opóźnienie powtarzania:

en: Repeat speed:
pl: Prędkość powtarzania

en: Slow
pl: Wolno

en: Fast
pl: Szybko

en: Text cursor
pl: Kursor tekstowy

en: Text cursor blinks
pl: Kursor miga

en: Blink speed:
pl: Szybkość migania:

en: Shortcuts
pl: Skróty

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
pl: Aby zmodyfikować skrót, kliknij na niego i wybierz nową kombinację klawiszy lub naciśnij backspace, żeby go wyczyścić.

en: Press Escape to cancel the search.
pl: Naciśnij klawisz Escape, aby anulować wyszukiwanie.

en: Click to search by accelerator
pl: Kliknij, aby wyszukać według akceleratora

en: Bindings
pl: Dowiązania

en: Add custom shortcut
pl: Dodaj własny skrót

en: Remove custom shortcut
pl: Usuń własne skróty

en: Categories
pl: Kategorie

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Keyboard bindings
pl: Skróty klawiszowe

en: Instance
pl: Instancja

en: Layouts
pl: Układy

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
pl: Ta kombinacja klawiszy, <b>%(combination)s</b> jest obecnie używana przez <b>%(old)s</b>.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
pl: Jeżeli będziesz kontynuował, kombinacja zostanie przypisana do <b>%(new)s</b>.

en: Do you want to continue with this operation?
pl: Czy chcesz kontynuować tą operację

en: Reset to default
pl: Przywróć wartości domyślne

en: Select a file
pl: Wybierz plik

en: Control mouse and touchpad settings
pl: Kontroluj ustawienia myszki i panelu dotykowego

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
pl: mysz, panel dotykowy, synaptic, podwójne kliknięcie

en: Mouse and Touchpad
pl: Mysz i panel dotykowy

en: Left handed (mouse buttons inverted)
pl: Leworęczny (odwrócone klawisze myszy)

en: Reverse scrolling direction
pl: Odwróć kierunek przewijania

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
pl: Pokaż pozycję wskaźnika, gdy wciśnięty jest klawisz Control

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
pl: Naśladuj środkowy klawisz gdy równocześnie naciśnięto lewy i prawy

en: Paste the current selection when middle-click is pressed
pl: Wklej bieżące zaznaczenie po naciśnięciu środkowego przycisku myszy

en: Drag-and-drop threshold
pl: Próg działania dla Przeciągnij-i-upuść

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
pl: pikseli

en: Pointer size and speed
pl: Rozmiar i prędkość wskaźnika

en: Size
pl: Rozmiar wskaźnika

en: Smaller
pl: Mniejsza

en: Larger
pl: Większa

en: Speed
pl: Prędkość

en: Device default
pl: Domyślne urządzenie

en: Constant
pl: Stały

en: Adaptive
pl: Adaptacyjny

en: Acceleration
pl: Prędkość wskaźnika

en: Double-Click timeout
pl: Szybkość podwójnego kliknięcia

en: Timeout
pl: Limit czasu

en: Double-click test
pl: Test podwójnego kliknięcia

en: Enabled
pl: Włączony

en: Disabled when a mouse is attached
pl: Wyłączony, gdy mysz jest podłączona

en: Touchpad is
pl: Gładzik jest

en: Tap to click
pl: Dotknij, aby kliknąć

en: Disable touchpad while typing
pl: Wyłącz panel dotykowy podczas pisania

en: Default device behavior
pl: Zachowanie domyślnego urządzenia

en: Virtual button areas along bottom of touchpad
pl: Obszary wirtualnych przycisków wzdłuż dolnej części gładzika

en: Use multiple fingers for right and middle click
pl: Użyj wielu palców jako prawego i środkowego przycisku

en: Click actions
pl: Działania przycisku

en: Scrolling
pl: Przewijanie

en: Success!
pl: Sukces!

en: Two-finger scrolling
pl: Przewijanie dwoma palcami

en: Edge scrolling
pl: Przewijanie przy krawędzi

en: Scrolling method
pl: Metoda przewijania

en: Reduce exposure to blue light
pl: Ogranicz ekspozycję na światło niebieskie

en: redshift, color, blue, light, filter, temperature
pl: przesunięcie ku czerwieni, kolor, niebieski, światło, filtr, temperatura

en: Night Light
pl: Nocne światło

en: Enable night light
pl: Włącz nocne światło

en: This feature makes the screen color warmer in the evening and during the night. By reducing blue light, it can prevent eye strain, headaches and improve sleep quality.
pl: Ta funkcja sprawia, że ​​kolory ekranu są cieplejsze wieczorem i w nocy. Redukcja niebieskiego światła może zapobiegać zmęczeniu oczu, bólom głowy i poprawiać jakość snu.

en: Color temperature
pl: Temperatura barwowa

en: Click to preview
pl: Kliknij, aby wyświetlić podgląd

en: Automatic
pl: Automatyczne

en: Specify start and end times
pl: Określ godziny rozpoczęcia i zakończenia

en: Schedule
pl: Harmonogram

en: to
pl: do

en: Primary monitor
pl: Monitor główny

en: Active monitor
pl: Monitor aktywny

en: The monitor specified below
pl: Monitor określony poniżej

en: Notification preferences
pl: Preferencje powiadamiania

en: notifications
pl: powiadomienia

en: Notification settings
pl: Ustawienia powiadomień

en: Enable notifications
pl: Włącz powiadomienia

en: Remove notifications after their timeout is reached
pl: Usuń powiadomienia po osiągnięciu przez nie limitu czasu

en: Show notifications on the bottom side of the screen
pl: Pokaż powiadomienia przy dolnej krawędzi ekranu

en: Monitor to use for displaying notifications
pl: Monitor używany do wyświetlania powiadomień

en: Display notifications over fullscreen windows
pl: Wyświetlaj powiadomienia w oknach pełnoekranowych

en: Notification duration
pl: Czas trwania powiadomienia

en: Display a test notification
pl: Wyświetl testowe powiadomienie

en: Media keys OSD
pl: Powiadomienia przycisków multimedialnych

en: Show media keys OSD
pl: Pokazuj OSD klawiszy multimedialnych

en: Center Zone
pl: Środkowa część

en: Panel height:
pl: Wysokość panelu:

en: Left Zone
pl: Lewa część

en: Right Zone
pl: Prawa część

en: Panel width:
pl: Szerokość panelu:

en: Top Zone
pl: Górna część

en: Bottom Zone
pl: Dolna część

en: Panel Visibility
pl: Widoczność panelu

en: Auto hide panel
pl: Automatycznie ukryj panel

en: Always show panel
pl: Zawsze wyświetlaj panel

en: Intelligently hide panel
pl: Inteligentne ukrywanie panelu

en: Auto-hide panel
pl: Autoukrywanie panelu

en: Show delay
pl: Opóźnienie pokazania

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units
en: milliseconds
pl: milisekundy

en: Hide delay
pl: Opóźnienie ukrywania

en: Customize
pl: Dostosuj

en: Panel appearance
pl: Wygląd panelu

en: Allow theme to determine font size
pl: Pozwól motywom ustawić rozmiar czcionki

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Scale to panel size exactly
pl: Dokładne skalowanie do rozmiaru panelu

en: Scale to panel size optimally
pl: Optymalne skalowanie do rozmiaru panelu

en: Colored icon size
pl: Rozmiar ikon kolorowych

en: Symbolic icon size
pl: Rozmiar ikon symbolicznych

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->fav-icon-size->units clock@cinnamon.org->settings-schema.js
en: px
pl: pks

en: Manage Cinnamon panel settings
pl: Zarządzaj ustawieniami panelu Cinnamon

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
pl: panel, wysokość, przycisk, góra, automatyczne ukrywanie, rozmiar, układ

en: Previous panel
pl: Poprzedni panel

en: Next panel
pl: Następny panel

en: General Panel Options
pl: Ogólne opcje panelu

en: Add new panel
pl: Dodaj nowy panel

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
pl: Pozwól wskaźnikowi na przejścia poprzez krawędzie panelu

en: Shut down immediately
pl: Wyłącz natychmiast

en: 30 seconds
pl: 30 sekund

en: 60 seconds
pl: 60 sekund

en: 90 seconds
pl: 90 sekund

en: 2 minutes
pl: 2 minuty

en: 5 minutes
pl: 5 minut

en: 10 minutes
pl: 10 minut

en: 15 minutes
pl: 15 minut

en: 30 minutes
pl: 30 minut

en: 45 minutes
pl: 45 minut

en: 1 hour
pl: 1 godzina

en: 2 hours
pl: 2 godziny

en: 3 hours
pl: 3 godziny

en: Never
pl: Nigdy

en: Unknown time
pl: Nieznany czas

en: hours
pl: godzin

en: Manage power settings
pl: Zarządzaj ustawieniami zasilania

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
pl: zasilanie, uśpienie, hibernacja, laptop, pulpit, jasność, wygaszacz ekranu

en: Power Management
pl: Zarządzanie energią

en: Power options
pl: Opcje zasilania

en: On A/C power
pl: Na zasilaniu sieciowym

en: On battery power
pl: Zasilanie z akumulatora

en: Turn off the screen when inactive for
pl: Wyłącz ekran po nieaktywności przez

en: Suspend when inactive for
pl: Uśpienie po nieaktywności przez

en: When the lid is closed
pl: Kiedy pokrywa zostanie zamknięta

en: Extra options
pl: Opcje dodatkowe

en: When the power button is pressed
pl: Gdy przycisk zasilania został wciśnięty

en: Perform lid-closed action even with external monitors attached
pl: Wykonaj działanie zamkniętej pokrywy, nawet gdy są podłączone zewnętrzne monitory

en: When the battery is critically low
pl: Gdy poziom baterii jest krytycznie niski

en: Enable Hybrid Sleep
pl: Włącz uśpienie hybrydowe

en: Replaces Suspend with Hybrid Sleep
pl: Zastępuje opcję wstrzymania uśpieniem hybrydowym

en: Enable Hibernate after suspend
pl: Włącz hibernację po uśpieniu

en: First suspend the machine and hibernate it after a certain amount of time.
pl: Najpierw uśpij urządzenie, a następnie zahibernuj je po upływie wskazanego czasu.

en: Power mode controls the power usage of your computer. It can impact performance, battery life and fan noise.
pl: Tryb zasilania kontroluje zużycie energii przez komputer. Może mieć wpływ na wydajność, żywotność baterii i hałas wentylatora.

en: Power
pl: Zasilanie

en: Batteries
pl: Akumulatory

en: Screen brightness
pl: Jasność ekranu

en: On battery, dim screen when inactive
pl: Przyciemnij ekran, gdy nieaktywny w trakcie pracy na baterii

en: Brightness level when inactive
pl: Poziom jasności, gdy nieaktywny

en: Dim screen after inactive for
pl: Przyciemnij ekran gdy nieaktywny przez

en: Backlight brightness
pl: Jasność podświetlania

en: Devices
pl: Urządzenia

en: Low battery notifications
pl: Powiadomienia o niskim stanie baterii

en: For wireless keyboard
pl: Dla klawiatury bezprzewodowej

en: For wireless mouse
pl: Dla myszy bezprzewodowej

en: For other connected devices
pl: Dla innych podłączonych urządzeń

en: Caution low UPS, %s remaining
pl: Ostrzeżenie o niskim poziomie naładowania akumulatora urządzenia UPS, pozostało: %s

en: Using UPS power - %s remaining
pl: Na zasilaniu z urządzenia UPS, pozostało: %s

en: Caution low UPS
pl: Ostrzeżenie o niskim poziomie naładowania akumulatora urządzenia UPS

en: Using UPS power
pl: Na zasilaniu z urządzenia UPS

en: Charging - %s until fully charged
pl: Ładowanie, do pełnego naładowania: %s

en: Caution low battery, %s remaining
pl: Ostrzeżenie o niskim poziomie naładowania akumulatora, pozostało: %s

en: Using battery power - %s remaining
pl: Na zasilaniu z akumulatora, pozostało: %s

en: Not discharging
pl: Nie rozładowuję się

en: Charging - fully charged
pl: Ładowanie - w pełni naładowano

en: Empty
pl: Puste

en: Battery
pl: Bateria

en: Uninterruptible power supply
pl: Urządzenie UPS

en: Wireless mouse
pl: Mysz bezprzewodowa

en: Wireless Keyboard
pl: Klawiatura bezprzewodowa

en: Personal digital assistant
pl: Urządzenie PDA

en: Cellphone
pl: Telefon komórkowy

en: Ask
pl: Zapytaj

en: Power mode
pl: Tryb zasilania

en: Cinnamon privacy settings
pl: Ustawienia prywatności Cinnamon

en: privacy, recent, gtk, private
pl: prywatność, ostatnie, gtk, prywatny

en: Privacy
pl: Prywatność

en: Remember recently accessed files
pl: Zapamiętaj ostatnio używane pliki

en: Recent files
pl: Ostatnie pliki

en: Never forget old files
pl: Nigdy nie zapominaj starych plików

en: Number of days to remember old files
pl: Liczba dni, przez które należy pamiętać stare pliki

en: Internet connectivity
pl: Łączność sieciowa

en: Check connectivity
pl: Sprawdzaj połączenie

en: Check that network connections can reach the Internet. This makes it possible to detect captive portals, but also generates periodic network traffic.
pl: Sprawdza, czy połączenie sieciowe ma dostęp do Internetu. Umożliwia to wykrycie strony logowania do sieci, ale generuje okresowy ruch sieciowy.

en: Lock immediately
pl: Zablokuj natychmiast

en: 2 seconds
pl: 2 sekundy

en: 5 seconds
pl: 5 sekund

en: 10 seconds
pl: 10 sekund

en: 15 seconds
pl: 15 sekund

en: 1 minute
pl: 1 minuta

en: 3 minutes
pl: 3 minuty

en: Manage screen lock settings
pl: Zarządzaj ustawieniami blokady ekranu

en: screensaver, lock, away, message
pl: wygaszacz ekranu, blokada, zaraz wracam, wiadomość

en: Screensaver
pl: Wygaszacz ekranu

en: Screensaver settings
pl: Ustawienia wygaszacza ekranu

en: Delay before starting the screensaver
pl: Opóźnienie przed uruchomieniem wygaszacza ekranu

en: This option defines the amount of time to wait before starting the screensaver, when the computer is not being used
pl: Ta opcja określa czas oczekiwania na uruchomienie wygaszacza ekranu, gdy komputer nie jest używany

en: Lock settings
pl: Zablokuj ustawienia

en: Lock the computer when put to sleep
pl: Zablokuj komputer, gdy przechodzi w stan uśpienia

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
pl: Włącz tę opcję, aby wymagać podania hasła, gdy komputer wybudza się z uśpienia

en: Lock the computer after the screensaver starts
pl: Zablokuj komputer po uruchomieniu wygaszacza ekranu

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
pl: Włącz tę opcję, aby wymagać hasła, gdy ekran się wyłącza, lub gdy wygaszacz ekranu uaktywnia się po okresie bezczynności

en: Delay before locking
pl: Opóźnienie przed zablokowaniem

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
pl: Ta opcja określa ilość czasu oczekiwania przed zablokowaniem ekranu, po ukazaniu wygaszacza ekranu lub po wyłączeniu ekranu

en: Always show the clock
pl: Zawsze pokazuj zegar

en: Show the clock on the wallpaper instead of just on the unlock screen
pl: Pokaż zegar na tapecie zamiast pokazywania tylko ekranu blokady

en: Use a custom date and time format
pl: Użyj własnego formatu daty i czasu

en: Time Format
pl: Format czasu

en: Date Format:
pl: Format daty:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
pl: Pokaż informacje dotyczące składni formatowania daty

en: Time Font
pl: Czcionka zegara

en: Date Font
pl: Czcionka daty

en: Away message
pl: Wiadomość gdy jesteś z dala od komputera

en: Show this message when the screen is locked
pl: Pokaż tę wiadomość, kiedy ekran jest zablokowany

en: This is the default message displayed on your lock screen
pl: To jest domyślny komunikat wyświetlany na Twoim zablokowanym ekranie

en: Font
pl: Czcionka

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
pl: Zapytaj o niestandardowy komunikat podczas blokowania ekranu z menu

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
pl: Ta opcja pozwala Ci wpisać komunikat za każdym razem, gdy blokujesz ekran z menu

en: Allow keyboard shortcuts
pl: Zezwól na skróty klawiszowe

en: Allow shortcuts like volume-control and media keys to be used on the lock screen
pl: Pozwól na używanie skrótów takich jak poziom głośności lub klawisze multimedialne z poziomu ekranu blokady

en: Show media player controls
pl: Pokaż sterowanie odtwarzaczem multimediów

en: For compatible players, show playback controls while media is playing
pl: Dla kompatybilnych odtwarzaczy, pokaż sterowanie, gdy są odtwarzane pliki mediów

en: Show album art
pl: Pokaż okładkę albumu

en: If available, show album art while media is playing
pl: Jeśli dostępne, pokaż okładkę albumu podczas odtwarzania

en: Show info panel
pl: Pokaż panel informacyjny

en: Show the number of missed notifications and the battery status
pl: Pokaż liczbę nieodebranych powiadomień oraz stan baterii

en: Allow floating clock and album art widgets
pl: Zezwalaj na pływające widżety zegara i okładek albumu

en: When the default screensaver is active, allow the clock and album art widgets to float around randomly
pl: Jeśli domyślny wygaszacz ekranu jest aktywny, pozwól widżetom zegara i okładek albumów swobodnie pływać

en: Starting Cinnamon
pl: Uruchamianie Cinnamon

en: Leaving Cinnamon
pl: Opuszczanie Cinnamon

en: Switching workspace
pl: Przełączanie obszaru roboczego

en: Opening new windows
pl: Otwieranie nowych okien

en: Maximizing windows
pl: Maksymalizacja okien

en: Unmaximizing windows
pl: Demaksymalizacja okien

en: Tiling and snapping windows
pl: Układanie i przyklejanie okien

en: Inserting a device
pl: Wkładanie urządzenia

en: Removing a device
pl: Wyjmowanie urządzenia

en: Showing notifications
pl: Wyświetlanie powiadomień

en: Changing the sound volume
pl: Zmiana głośności

note: name,             position,        icon name,                  row,  col, pa id
en: Front Left
pl: Przedni lewy

en: Front Right
pl: Przedni prawy

en: Front Center
pl: Przedni środkowy

en: Rear Left
pl: Tylny lewy

en: Rear Right
pl: Tylny prawy

en: Rear Center
pl: Tylny środkowy

en: Subwoofer
pl: Głośnik niskotonowy

en: Side Left
pl: Boczny lewy

en: Side Right
pl: Boczny prawy

en: Volume:
pl: Głośność:

en: Softer
pl: Mniejsza

en: Louder
pl: Większa

en: Muted
pl: Wyciszony

en: Click to unmute
pl: Kliknij, aby wyłączyć wyciszenie

en: Click to mute
pl: Kliknij, aby wyciszyć

en: Balance
pl: Balans

en: Rear
pl: Tył

en: Front
pl: Przód

en: Soft
pl: Ciszej

en: Loud
pl: Głośniej

en: Input level
pl: Poziom wejściowy

en: Output profile
pl: Profil wyjściowy

en: Test sound
pl: Dźwięk testowy

en: Test Sound
pl: Przetestuj dźwięk

en: Manage sound settings
pl: Zarządzaj ustawieniami dźwięku

en: sound, media, music, speakers, audio, microphone, headphone
pl: dźwięk, multimedia, muzyka, głośniki, audio, mikrofon, słuchawki

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
pl: Dźwięk

en: Output
pl: Wyjście

en: Device
pl: Urządzenie

en: Device settings
pl: Ustawienia urządzenia

note: overamplification
en: Overamplification
pl: Nadmierne wzmocnienie

en: Allow the volume to exceed 100%, with reduced sound quality.
pl: Dopuść do przekroczenia poziomu głośności 100% przy obniżonej jakości dźwięku.

en: Input
pl: Wejście

en: No inputs sources are currently available.
pl: Źródła wejścia są obecnie niedostępne.

en: Sounds
pl: Efekty dźwiękowe

en: Sounds Volume
pl: Głośność efektów dźwiękowych

en: No application is currently playing or recording audio.
pl: Żaden program obecnie nie odtwarza ani nie nagrywa dźwięku.

en: Manage your startup applications
pl: Zarządzaj programami startowymi

en: startup, programs, boot, init, session, autostart, apps
pl: autouruchamianie, programy, uruchamianie, init, sesja, autostart, aplikacje

en: Startup Applications
pl: Programy startowe

en: Unavailable
pl: Niedostępne

en: No description
pl: Brak opisu

en: No name
pl: Brak nazwy

en: Run now
pl: Uruchom teraz

en: Could not execute '%s'
    %s
pl: Nie można wykonać  '%s'
    %s

en: Custom command
pl: Polecenie użytkownika

en: Choose application
pl: Wybierz program

en: %s s
pl: %s s

en: Add Startup Program
pl: Dodaj program startowy

en: Edit Startup Program
pl: Modyfikuj program startowy

en: Save
pl: Zapisz

en: Command
pl: Polecenie

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: Comment
pl: Komentarz

en: Startup delay
pl: Opóźnienie startu

en: The startup command cannot be empty
pl: Polecenie startowe nie może być puste

en: The startup command is not valid
pl: Polecenie startowe jest nieprawidłowe

en: Select Command
pl: Wybór polecenia

en: Search Applications...
pl: Szukaj programu...

en: Add Application
pl: Dodaj program

en: Manage themes to change how your desktop looks
pl: Zarządzaj motywami, aby zmienić wygląd pulpitu

en: themes, style
pl: motywy, style

en: Themes
pl: Motywy

en: Mouse Pointer
pl: Wskaźnik myszy

en: Icons
pl: Ikony

en: Simplified settings...
pl: Ustawienia uproszczone...

en: Add/Remove
pl: Dodaj/Usuń

en: Miscellaneous options
pl: Różne opcje

en: Let applications decide
pl: Pozwól programom decydować

en: Prefer dark mode
pl: Preferuj tryb ciemny

en: Prefer light mode
pl: Preferuj tryb jasny

en: Dark mode
pl: Tryb ciemny

en: This setting only affects applications which support dark mode
pl: To ustawienie dotyczy tylko programów obsługujących tryb ciemny

en: Show icons in menus
pl: Pokaż ikony w menu

en: Show icons on buttons
pl: Pokaż ikony na przyciskach

en: Scrollbar behavior
pl: Zachowanie pasków przewijania

note: Translators: The 'trough' is the part of the scrollbar that the 'handle' rides in.  This setting determines whether clicking in that trough somewhere jumps directly to the new position, or if it only scrolls towards it.
en: Jump to position when clicking in a trough
pl: Przeskocz do pozycji po kliknięciu obszaru paska przewijania

en: Use overlay scroll bars
pl: Użyj nakładanych pasków przewijania

en: Override the current theme's scrollbar width
pl: Nadpisz szerokość paska przewijania z motywu

en: Scrollbar width
pl: Szerokość paska przewijania

en: Changes may not apply to already-running programs, and may not affect all applications.
pl: Zmiany mogą nie dotyczyć już uruchomionych programów i mogą nie dotyczyć wszystkich aplikacji.

note: Position style combo on "Custom"
en: Custom
pl: Niestandardowy

en: Manage window tiling preferences
pl: Zarządzaj preferencjami kafelkowania okien

en: window, tile, flip, tiling, snap, snapping
pl: okno, płytka, odwracanie, kafelkowanie, przystawka, przyciąganie

en: Window Tiling
pl: Ułożenie okien

en: Enable Window Tiling and Snapping
pl: Włącz kafelkowanie i przyciąganie okien

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
pl: Maksymalizuj, zamiast kafelkować, okno przeciągnięte do górnej krawędzi ekranu

en: Change your user preferences and password
pl: Zmień swoje preferencje użytkownika i hasło

en: user, account, information, details, password
pl: użytkownik, konto, informacja, szczegóły, hasło

en: Account details
pl: Szczegóły konta

en: Click to change your picture
pl: Kliknij, aby zmienić swój obraz konta

en: Take a photo...
pl: Zrób zdjęcie...

en: Click to change your name
pl: Kliknij, aby zmienić swoją nazwę

en: Click to change your password
pl: Kliknij, aby zmienić swoje hasło

en: Current password
pl: Bieżące hasło

en: Wrong password
pl: Nieprawidłowe hasło

en: Internal Error
pl: Błąd wewnętrzny

en: Manage window preferences
pl: Zarządzaj preferencjami okien

en: windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus
pl: okna, pasek tytułowy, krawędź, przełącznik, lista okien, uwaga, skupienie

en: Titlebar
pl: Pasek tytułu

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Gnome
pl: GNOME

en: Classic Mac
pl: Klasyczny Mac

en: Buttons layout
pl: Układ przycisków

en: Toggle Shade
pl: Włącz cień

en: Toggle Maximize
pl: Włącz maksymalizację

en: Toggle Maximize Horizontally
pl: Włącz maksymalizację w poziomie

en: Toggle Maximize Vertically
pl: Włącz maksymalizację w pionie

en: Toggle on all workspaces
pl: Przełącz na wszystkich obszarach roboczych

en: Lower
pl: Niższy

en: Action on title bar double-click
pl: Działanie po dwukrotnym kliknięciu paska tytułowego

en: Action on title bar middle-click
pl: Działanie po kliknięciu paska tytułowego środkowym przyciskiem

en: Action on title bar right-click
pl: Działanie po kliknięciu paska tytułowego prawym przyciskiem

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
pl: Nic

en: Shade and unshade
pl: Cień i cieniowanie

en: Adjust opacity
pl: Dostosuj nieprzezroczystość

en: Action on title bar with mouse scroll
pl: Działanie po przewijaniu myszą paska tytułowego

en: Minimum opacity
pl: Minimalna nieprzezroczystość

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-behave->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-behave->title window-list@cinnamon.org->setting
en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Window Focus
pl: Aktywacja okna

en: Click
pl: Kliknięcie

en: Sloppy
pl: Przesunięcie

en: Window focus mode
pl: Tryb uaktywnienia okna

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
pl: Tryb uaktywnienia określa, w jaki sposób aktywowane są okna. Opcja ta może przyjmować trzy wartości. „Kliknięcie” oznacza, że okno zostaje uaktywnione po kliknięciu. „Przesunięcie” oznacza, że okno zostaje uaktywnione po przesunięciu na jego obszar kursora myszy. „Mysz” oznacza, że okno jest uaktywnione, kiedy kursor myszy znajdzie się na jego obszarze, ale po opuszczeniu go aktywacja jest wyłączana.

en: Automatically raise focused windows
pl: Automatyczne wysuwanie zaznaczonych okien

en: Bring windows which require attention to the current workspace
pl: Przynieś okna, które wymagają uwagi, na bieżący obszar roboczy

note: It's weird to show a combo for two items. For now this is simpler to explain as a switch...
en: Give focus to new windows launched from a terminal
pl: Nadaj fokus nowym oknom uruchamianym z terminala

en: Normally, all windows created by the user are given initial focus. This controls whether or not to include programs launched from a terminal.
pl: Zwykle wszystkie okna utworzone przez użytkownika są początkowo sfokusowane. Opcja ta kontroluje to, czy uwzględniać programy uruchamiane z terminala.

note: ######
en: Attach dialog windows to the parent window
pl: Dołącz okna dialogowe do okna nadrzędnego

en: Moving and Resizing Windows
pl: Przenoszenie i zmienianie wielkości okien

en: Cursor
pl: Kursor

en: Manual
pl: Ręczne

en: Center
pl: Wyśrodkowane

en: Location of newly opened windows
pl: Położenie nowo otwartych okien

en: Special key to move and resize windows
pl: Specjalny przycisk do przenoszenia i zmieniania rozmiaru okien

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
pl: Gdy specjalny klawisz jest wciśnięty, okna mogą być przeciągane przy użyciu lewego przycisku myszy, a ich wielkość zmieniana przy użyciu prawego przycisku myszy.

en: Draggable border width
pl: Szerokość krawędzi możliwej do przenoszenia

en: Narrower
pl: Węższy

en: Wider
pl: Szerszy

en: This adjusts the width of that portion of the window border used for resizing.
pl: Dostosowuje to szerokość tej części obramowania okna używanej do zmiany rozmiaru.

en: Icons only
pl: Tylko ikony

en: Thumbnails only
pl: Tylko miniatury

en: Icons and thumbnails
pl: Ikony i miniatury

en: Icons and window preview
pl: Podgląd ikon i okna

en: Window preview (no icons)
pl: Podgląd okna (bez ikon)

en: Timeline (3D)
pl: Oś czasu (3D)

en: Alt-Tab switcher style
pl: Styl przełączania Alt-Tab

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
pl: Wyświetlaj przełącznik Alt-Tab na podstawowym monitorze zamiast na aktywnym

en: Move minimized windows to the end of the alt-tab switcher
pl: Przenieś zminimalizowane okna na koniec przełącznika alt-tab

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
pl: Opóźnienie przed wyświetleniem przełącznika alt-tab

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all-
en: Show windows from all workspaces
pl: Pokaż listę okien ze wszystkich obszarów roboczych

en: Warp mouse pointer to the new focused window
pl: Przenieś wskaźnik myszy do nowego zaznaczonego okna

en: Manage workspace preferences
pl: Zarządzaj preferencjami obszarów roboczych

en: workspace, osd, expo, monitor
pl: Obszar roboczy, OSD, expo, monitor

en: Workspace Options
pl: Ustawienia obszarów roboczych

en: Enable workspace OSD
pl: Wyświetlaj informację o zmianie obszaru roboczego

en: Allow cycling through workspaces
pl: Zezwalaj na przewijanie przez obszary robocze

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
pl: Używaj obszarów roboczych tylko na głównym monitorze (wymaga restartu Cinnamon)

en: Display Expo view as a grid
pl: Wyświetl widok wszystkich obszarów roboczych jako siatkę

en: Single Click
pl: Pojedyncze kliknięcie

en: Double Click
pl: Podwójne kliknięcie

en: Drag
pl: Przeciągnięcie

en: Secondary Click
pl: Kliknięcie pomocnicze

en: _Text
pl: _Tekst

en: _Icons
pl: _Ikony

en: _Both
pl: _Oba

en: _Horizontal
pl: _Poziomo

en: _Vertical
pl: Piono_wo

en: Cinnamon just crashed
pl: Cinnamon właśnie się zepsuł

en: Disable downloaded applets, desklets and extensions
pl: Wyłącz pobrane applety, desklety i rozszerzenia

en: You are currently running in fallback mode.
pl: Aktualnie pracujesz w trybie awaryjnym.

en: If you suspect the source of the crash is a local extension, applet or desklet, you can disable downloaded add-ons using the checkbox below.
pl: Jeśli podejrzewasz, że przyczyną awarii jest lokalne rozszerzenie, aplet lub desklet, możesz wyłączyć pobrane dodatki, korzystając z pola wyboru poniżej.

en: Do you want to restart Cinnamon?
pl: Czy chcesz uruchomić ponownie Cinnamon?

en: Version %s (%s)
pl: Wersja %s (%s)

en: Version %s
pl: Wersja %s

en: Updated on %s
pl: Zaktualizowane %s

en: About %s
pl: O programie %s

en: the type of the Spice
pl: typ przyprawy

en: the UUID of the Spice
pl: UUID przyprawy

en: Unable to locate %s %s
pl: Nie można zlokalizować %s %s

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
pl: Aplet kontrolny monitora XRandR

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
pl: Szybka lista okien

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
pl: Szybki dostęp do okien ze wszystkich obszarów roboczych

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
pl: Kliknij, aby wyświetlić i zarządzać powiadomieniami systemowymi

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
pl: Ignoruj chwilowe powiadomienia

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
pl: Zaznacz to, by ignorować przejściowe powiadomienia.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
pl: Pokaż ikonę, kiedy nie ma powiadomień

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
pl: Zaznacz to, aby wyświetlać tackę nawet wtedy, gdy nie ma żadnych nowych powiadomień.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showNotificationCount->description
en: Show the number of notifications
pl: Wyświetlaj liczbę powiadomień

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show notifications
pl: Pokaż powiadomienia

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the notification popup menu.
pl: Ustal skrót(y) klawiszowy(e) pokazywania menu powiadomień.

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->tooltip
en: Set keybinding(s) to clear all notifications.
pl: Ustal skrót(y) klawiszowy(e) czyszczenia wszystkich powiadomień.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemSettings->description inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemNotificationSettings->description
en: Open notification settings
pl: Otwórz ustawienia powiadomień

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
pl: Tacka systemowa

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
pl: Aplet gromadzący wszystkie ikony obszaru powiadamiania

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
pl: Kontrolowanie kosza z panelu

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
pl: Ikona rozdzielająca, która może być dodawana dowolną ilość razy

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Corner bar
pl: Pasek narożny

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A bar designed to be placed in the corner, used to show the desktop, desklets, the workspace selector or the window selector.
pl: Pasek przeznaczony do umieszczenia w narożniku, służący do pokazywania pulpitu, deskletów, selektora obszaru roboczego lub selektora okien.

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->description
en: Click action
pl: Działanie kliknięcia

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-
en: Middle click action
pl: Działanie kliknięcia środkowym przyciskiem myszy

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-click- action->description
en: Shift + click action
pl: Shift + działanie kliknięcia

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->shift-middle-click- action->description
en: Shift + middle click action
pl: Shift + działanie kliknięcia środkowym przyciskiem

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->description workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Scroll wheel behavior
pl: Zachowanie rolki myszy

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces
pl: Przełącz obszary robocze

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces (reversed)
pl: Przełącz obszary robocze (odwrócone)

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at- desktop->description
en: Peek at the desktop on hover
pl: Szybki podgląd na pulpicie po najechaniu.

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip
en: Peek at the desktop when hovering the applet
pl: Szybki podgląd na pulpicie po najechaniu na aplet.

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description
en: Blur effect
pl: Efekt rozmycia

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip
en: Blur windows when peeking at the desktop
pl: Rozmyj okna podczas podglądu pulpitu

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description
en: Hover delay
pl: Opóźnienie wskazania kursora

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip
en: Delay before Peek shows desktop
pl: Opóźnienie przed szybkim podglądem pulpitu.

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description
en: Window opacity
pl: Przeźroczystość okna

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip
en: Change the opacity of windows when peeking at the desktop
pl: Zmiana przeźroczystości okien podczas szybkiego podglądu na pulpicie.

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
pl: Uruchom program z panelu

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
pl: Pozwól na przeciąganie aktywatorów

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
pl: Dostęp do ostatnio otwieranych dokumentów

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
pl: Demonstracja API ustawień

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
pl: Przykładowy aplet demonstrujący możliwości i użycie ustawień API apletów i deskletów

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page1->title
en: Visible settings
pl: Ustawienia widoczności

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page2->title
en: Choosers
pl: Wybieracze

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
pl: Ustawienia polecenia

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page4->title
en: Editable list settings
pl: Edytowalne ustawienia list

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
pl: Zależności

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section0->title
en: Info
pl: Informacje

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->title
en: File choosers
pl: Wybieracze plików

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
pl: Ustawienia menu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section4->title
en: Animation settings
pl: Ustawienia animacji

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section6->title
en: Other choosers
pl: Pozostałe wybieracze

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
pl: Moja lista

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section8->title
en: Show dependencies section
pl: Pokaż sekcję zależności

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section9->title
en: Dependencies section
pl: Sekcja zależności

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->label- info->description
en: Play with these widgets and see the automatic reaction in the panel applet.
    
    This is a label, and the content can't be modified nor accessed. You may want to use a label to show additional hints or instructions, for example.
pl: Pobaw się tymi widżetami i zobacz automatyczną reakcję w aplecie panelu.
    
    To jest etykieta i nie można modyfikować jej zawartości ani uzyskać do niej dostępu. Możesz na przykład użyć etykiety, aby pokazać dodatkowe wskazówki lub instrukcje.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
pl: Ikona do wykorzystania w panelu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
pl: Wybierz plik ikony lub wpisz jej nazwę w polu tekstowym

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
pl: Kolor tła apletu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
pl: Kliknij przycisk, aby wybrać nowy kolor tła dla tego apletu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
pl: Szerokość apletu w panelu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
pl: Zwiększ lub zmniejsz wartość, aby poszerzyć lub zwęzić aplet w panelu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->description
en: Please pick an option
pl: Proszę wybrać opcję

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
pl: Pierwszy wybór

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
pl: Drugi wybór

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
pl: Trzeci wybór

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
pl: Czwarty wybór

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
pl: Wybór kombinowany może wybierać spośród wartości całkowitoliczbowych, boole'owskich, zmiennoprzecinkowych i tekstowych.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale- demo->description
en: Here is a demonstration of bidirectional control
pl: Oto demonstracja kontroli dwukierunkowej

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
pl: Jeśli ustawisz skalę tutaj, aplet się odświeży. Jeśli ustawisz skalę w aplecie, wartość ta zostanie odświeżona

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->description
en: Check this to use a custom label
pl: Zaznacz tutaj, aby używać własnej etykiety

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
pl: Zaznaczenie tego pola pozwala na ustawienie własnej etykiety w polu poniżej - demonstruje to ustawianie zależności

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- label->description
en: Custom Applet Label
pl: Etykieta niestandardowego apletu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-label->tooltip
en: Set your custom label here.  This field is unavailable unless the switch above is enabled
pl: Tutaj ustaw niestandardową etykietę. To pole jest nieaktywne do momentu, gdy powyższy przełącznik zostanie włączony.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->description
en: Animation type
pl: Rodzaj animacji

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->tooltip
en: A tween chooser has as value a string, which you can pass as transition to Tweener.addTween()
pl: Wybieracz animacji ma łańcuch wartości, która może być przekazana w Tweener.addTween()

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->effect- style->description
en: Effect type
pl: Rodzaj efektu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
pl: Nie wciskaj tego przycisku!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
pl: Wciśnięcie tego przycisku aktywuje w aplecie metodę wywołania zwrotnego - no dalej, wciśnij go.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
pl: To jest testowy widżet do testowania sygnałów wysyłanych przez pojedyncze klawisze

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->keybinding- test->description
en: Set the keybinding here to activate an action
pl: Ustaw tutaj kombinację klawiszy, aby aktywować działanie

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
pl: Wybierz plik

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
pl: Wybierz katalog

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
pl: Wybierz dźwięk

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
pl: Wybierz czcionkę

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->description
en: You can type paragraphs and lists here
pl: W tym miejscu możesz wprowadzić akapity i listy

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->tooltip
en: This setting type is useful for multi-line lists, and text that is too long to fit in an entry widget.
    You can manually set the height of the text view with the 'height' property. This one is set to 150. Default is 200.
pl: Tego typu ustawienie jest użyteczne dla wieloliniowych list oraz tekstu, który jest za długi, aby zmieścić się w widżecie wejściowym.
    Możesz ręcznie ustawić wysokość widoku tekstu za pomocą parametru 'height'. Ta wartość jest ustawiona na 150. Standardowa to 200.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
pl: Wybierz datę

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->time- select->description
en: Choose a Time
pl: Wybierz czas

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->description
en: Custom tree widget
pl: Widżet własnego drzewa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Resident
pl: Zawsze aktywne

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
pl: Adres

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
pl: Numer identyfikacyjny

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description
en: Icon
pl: Ikona

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
pl: Klawisz skrótu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
pl: Ścieżka do pliku

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->description
en: Show the dependencies section
pl: Pokaż sekcję zależności

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->tooltip
en: Checking this box shows the Dependencies section below. Unchecking hides it.
pl: Zaznaczenie tej opcji pokaże sekcję zależności poniżej. Odznaczenie ukryje ją.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->deps-info->description
en: You can see this section because the switch above is on. Try switching it off and see what happens.
pl: Widzisz tę sekcję, ponieważ przełącznik powyżej jest włączony. Wyłącz go i sprawdź, co się stanie.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
pl: Wyświetl informacje

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
pl: Wyświetl informacje #1

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
pl: Wyświetl informacje #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
pl: Nie wyświetlaj informacji #1 ani #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info1->description
en: Info #1: You are seeing this info because the first option is selected in the combo box above. Try selecting different options to see different information.
pl: Informacja #1: Widzisz tę informację, ponieważ pierwsza opcja w polu wyboru powyżej jest zaznaczona. Wypróbuj inne opcje, aby zobaczyć inne informacje.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info2->description
en: Info #2: You are seeing different text now because you selected the second option in the combo box above.
pl: Informacja #2: Widzisz inną informację, ponieważ zaznaczyłeś drugą opcję w polu wyboru powyżej.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
pl: Wartość numeryczna

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info1->description
en: The value of the spinner above is less than 5
pl: Wartość pola numerycznego powyżej jest mniejsza niż 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info2->description
en: The value of the spinner above is greater than or equal to 5
pl: Wartość pola numerycznego powyżej jest większa bądź równa 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- widget->description
en: Try out this custom widget!
pl: Wypróbuj ten niestandardowy widget!

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
pl: Główne menu Cinnamon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-layout->title
en: Layout and content
pl: Układ i treść

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
pl: Skróty klawiszowe do otwierania i zamykania menu

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->description
en: Use a custom icon and label
pl: Użyj niestandardowej ikony i podpisu

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->tooltip
en: Check this to specify a custom icon and label
pl: Zaznacz to, aby określić niestandardową ikonę i etykietę

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->tooltip
en: Select an icon to show in the panel.
pl: Wybierz ikonę do pokazywania na twoim panelu.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->description
en: Icon size
pl: Rozmiar ikon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
pl: Tekst

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->tooltip
en: Enter custom text to show in the panel.
pl: Wpisz własny tekst do pokazywania na panelu.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->description
en: Show category icons
pl: Pokaż ikony kategorii

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on categories.
pl: Wybierz, czy chcesz wyświetlać ikony kategorii.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->description
en: Categories icon size
pl: Rozmiar ikon kategorii

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application- icons->description
en: Show application icons
pl: Pokaż ikony programów

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on applications.
pl: Wybierz, czy chcesz wyświetlać ikony w programamch.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
pl: Rozmiar ikon aplikacji

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->description
en: Show favorites and session buttons
pl: Pokaż ulubione i przyciski sesji

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->tooltip
en: Choose whether or not to show the left pane of the menu.
pl: Wybierz, czy chcesz wyświetlać lewy panel menu.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->fav-icon-size->description
en: Favorites icon size
pl: Rozmiar ikon ulubionych

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->description
en: Show favorites
pl: Pokaż ulubione

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->tooltip
en: Choose whether or not to show favorite files in the menu.
pl: Wybierz, czy ulubione pliki mają być wyświetlane w menu.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->description
en: Show bookmarks and places
pl: Pokaż zakładki i miejsca

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->tooltip
en: Choose whether or not to show bookmarks and places in the menu.
pl: Wybierz, czy pokazywać w menu zakładki i miejsca.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->description
en: Show recents
pl: Zobacz ostatnie

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->tooltip
en: Choose whether or not to show recents in the menu.
pl: Wybierz, czy pokazywać ostatnie w menu.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->description
en: Change categories on hover
pl: Przełączaj kategorie przy najechaniu myszą

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->tooltip
en: Choose whether or not to change categories by hovering.
pl: Wybierz, czy chcesz przełączać kategorie, najeżdżając na nie myszą.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
pl: Włącz automatyczne przewijanie listy programów

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->tooltip
en: Choose whether or not to enable smooth autoscrolling in the application list.
pl: Wybierz, czy włączyć automatyczne przewijanie listy programów.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->description
en: Enable filesystem path entry in search box
pl: Włącz wpisywanie ścieżki systemu plików w polu wyszukiwania

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->tooltip
en: Allows path entry in the menu search box.
pl: Zezwala na wprowadzanie ścieżek w wyszukiwarce menu.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->description
en: Force the panel to be visible when opening the menu
pl: Wymuś widoczność panelu podczas otwierania menu

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->tooltip
en: Opening the menu will also show the main panel (which may be auto-hidden).
pl: Otwarcie menu spowoduje także wyświetlenie głównego panelu (który może być automatycznie ukryty).

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
pl: Otwieraj menu, kiedy przesunę nad nie wskaźnik myszy

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
pl: Włącz otwieranie menu, kiedy wskaźnik myszy jest na aplecie

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->description
en: Menu hover delay
pl: Opóźnienie menu po najechaniu

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->tooltip
en: Delay before the menu opens when hovered
pl: Opóźnienie w otwarciu menu po najechaniu

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->description
en: Use menu animations
pl: Używaj animacji menu

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->tooltip
en: Allow the menu to animate on open and close
pl: Pozwól menu na animację podczas otwierania i zamykania

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
pl: Otwórz edytor menu

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
pl: Naciśnij ten przycisk, by dostosować opcje swojego menu.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->reset-menu-size- button->description
en: Restore the menu to its original size
pl: Przywróć menu do pierwotnego rozmiaru

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
pl: Kontrolki pokazu slajdów

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
pl: Podstawowe kontrolki dla pokazu slajdów Cinnamon

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
pl: Dostęp do napędów wymiennych

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
pl: Minimalizuj wszystkie okna

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
pl: Aplet ustawień

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
pl: Ustawienia pulpitu Cinnamon

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
pl: Lista okien

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
pl: Główna lista okien Cinnamon

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
pl: Pokazuj ostrzeżenie na liście okien, jeśli okno z innej przestrzeni roboczej wymaga podjęcia akcji

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
pl: Włącz przewijanie kólkiem myszy w liście okien

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
pl: Odwróć kierunek przewijania kółkiem myszki na liście okien

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- minimize->description
en: Left click to minimize window
pl: Kliknij lewym przyciskiem myszy, aby zminimalizować okno

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
pl: Zamykanie okien środkowym przyciskiem

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-show- label->description
en: Show window names in the panel
pl: Wyświetlaj nazwy okien w panelu

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->description
en: Window button width in the panel
pl: Szerokość przycisku okna w panelu

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
pl: Przyciski okien mogą mieć różny rozmiar i używać całej dostępnej przestrzeni

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->description
en: Choose what to show when hovering over a window button
pl: Wybierz, co ma być wyświetlane po najechaniu kursorem na przycisk okna

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Title
pl: Tytuł

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Thumbnail
pl: Miniatura

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
pl: Pokaż tytuł nad miniaturą

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description
en: Thumbnail size
pl: Rozmiar miniatury

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options
en: Largest
pl: Największy

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list with app grouping
pl: Główna lista okien Cinnamon wraz z grupowaniem aplikacji

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->thumbnailsPage->title schema.json->thumbnailsSection->title
en: Thumbnails
pl: Miniatury

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->contextMenuPage->title
en: Context Menu
pl: Menu kontekstowe

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hotKeysSection->title
en: Hot Keys
pl: Skróty klawiaturowe

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->appButtonsSection->title
en: Application Buttons
pl: Przyciski aplikacji

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hoverPeekSection->title
en: Hover Peek
pl: Podgląd po najechaniu

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->group- apps->description
en: Group windows by application
pl: Grupuj okna aplikacji

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Mouse wheel scroll action
pl: Działanie przewijania rolką myszy

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Cycle apps
pl: Przewijaj aplikacje

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Cycle windows
pl: Przewijaj okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->description
en: Left click action
pl: Działanie kliknięcia lewym przyciskiem myszy

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Toggle activation of last focused window
pl: Przełącz aktywację ostatnio wybranego okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Launch new app instance
pl: Uruchom nową instancję aplikacji

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Close last focused window in group
pl: Zamknij ostatnie aktywowane okno w grupie

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->description
en: Show windows from other monitors
pl: Pokazuj okna z innych monitorów

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->options
en: Only from monitors without a window list
pl: Tylko z monitorów bez listy okien

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-display- settings->options
en: From all monitors
pl: Ze wszystkich monitorów

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->cycleMenusHotkey->description
en: Global hotkey for cycling through thumbnail menus
pl: Globalny skrót klawiszowy do poruszania się po menu miniatur

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- hotkey->description
en: Global hotkey to show the order of apps
pl: Globalny skrót klawiszowy pokazujący kolejność aplikacji

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->description
en: Duration of the apps order display on hotkey press
pl: Czas wyświetlania się aplikacji po wciśnięciu skrótu klawiszowego

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->super-num- hotkeys->description
en: Enable Super+<number> shortcut to switch/open apps
pl: Włącz skrót Super+<liczba> do przełączania/otwierania aplikacji

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->description
en: Button label
pl: Etykieta przycisku

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
pl: Nazwa programu

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title
pl: Tytuł okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title (only for the focused window)
pl: Belka tytułowa okna (tylko dla aktywnego okna)

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->description
en: Launcher animation
pl: Animacja aktywatora

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->number- display->description
en: Show window count numbers
pl: Wyświetlanie numerów okienek

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-app-button- dragging->description
en: Enable app button dragging
pl: Włącz przeciąganie przycisku aplikacji

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail-scroll- behavior->description
en: Cycle windows on mouse wheel scroll
pl: Przełączaj okna podczas przewijania kółkiem myszy

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- thumbnails->description
en: Show thumbnails
pl: Pokaż miniatury

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->animate- thumbnails->description
en: Animate thumbnails
pl: Animacje miniatur

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->vertical- thumbnails->description
en: Enable vertical thumbnails
pl: Włącz pionowe miniatury

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->sort- thumbnails->description
en: Sort thumbnails according to the last focused windows
pl: Sortuj miniatury zgodnie z ostatnio używanymi oknami

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->highlight-last- focused-thumbnail->description
en: Highlight the thumbnail of the last focused window
pl: Wyróżnij miniaturę ostatnio aktywnego okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->onclick- thumbnails->description
en: Click to show thumbnails
pl: Kliknij, aby wyświetlić miniatury

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->description
en: Delay before showing thumbnails
pl: Opóźnienie przed wyświetleniem miniatur

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-hover- peek->description
en: Show the window when hovering its thumbnail
pl: Pokazuj okno przy wskazywaniu myszą na miniaturę

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->description
en: Window fade-in time
pl: Czas pojawiania się okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- out->description
en: Window fade-out time
pl: Czas zanikania okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->units
en: percent
pl: procent

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- recent->description
en: Show recent items
pl: Pokaż ostatnie pozycje

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->autostart-menu- item->description
en: Show autostart option
pl: Pokaż opcję autostartu

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->description
en: Apply the monitor move option to all windows
pl: Zastosuj opcję przeniesienia do monitora wszystkich okien aplikacji.

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->tooltip
en: When clicking "Move to monitor" in the context menu, this option will move all of an app's windows instead of just the last focused window from the app.
pl: Po kliknięciu "Przenieś do monitora" w menu kontekstowym, ta opcja przeniesie wszystkie okna aplikacji zamiast tylko ostatniego aktywnego okna z aplikacji

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
pl: Kliknij lub najedź, aby uaktywnić widok Expo

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
pl: Aktywuj przegląd

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
pl: Aplet wstrzymywania

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
pl: Ten aplet jest używany do wyłączania powiadomień i zarządzania zasilaniem (włączając w to wygaszacz ekranu i przejście sesji w stan bezczynności)

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->description
en: Inhibit power management
pl: Wstrzymaj zarządzanie energią

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit power management.
pl: Ustaw skrót(y) klawiszowy(-e) do wstrzymywania zarządzania energią.

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->description
en: Inhibit notifications
pl: Wstrzymaj powiadomienia

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit notifications.
pl: Ustaw skrót(y) klawiszowy(-e) do wstrzymywania powiadomień.

note: inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemPowerSettings->description
en: Open power settings
pl: Otwórz ustawienia zasilania

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
pl: Przełącznik obszarów roboczych

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
pl: Wybierz obszar roboczy z panelu

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->description
en: Type of display
pl: Rodzaj wyświetlania

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->tooltip
en: Note that the visual representation will only work if your panel is large enough to display it properly, otherwise the simple style will be used.
pl: Uwaga: Wizualna reprezentacja zadziała, jeżeli panel będzie wystarczająco duży, aby ją wyświetlić. W innym przypadku zostanie zastosowany styl uproszczony.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: A visual representation of the workspaces
pl: Wizualna reprezentacja obszarów roboczych

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
pl: Proste przyciski

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->tooltip
en: Reverse or disable the direction of the scroll in the workspace list.
pl: Odwróć lub wyłącz kierunek przewijania na liście obszaru roboczego.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Reversed
pl: Odwrócone

note: printers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Manage print jobs
pl: Zarządzaj zadaniami drukowania

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->description
en: Show printer icon
pl: Pokaż ikonę drukarki

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: Always
pl: Zawsze

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printers exist
pl: Kiedy wykryto drukarkę

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printing
pl: Kiedy trwa drukowanie

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->tooltip
en: Choose when to show the printer icon in the panel
pl: Wybierz, kiedy pokazywać ikonę drukarki na panelu

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
pl: Aplet Cinnamon do kontrolowania dźwięku i muzyki

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
pl: Kontrolowanie odtwarzania

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
pl: Pokaż kontrolki pętli i przemieszania

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show menu
pl: Pokaż menu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the sound applet menu.
pl: Ustal skrót(y) klawiszowy(e) pokazywania menu apletu dźwięku.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->description
en: Always show input switch
pl: Zawsze pokazuj przełącznik wejścia

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->tooltip
en: Always show the 'Mute input' switch in the context menu.
pl: Zawsze pokazuj przełącznik „Wycisz wejście” w menu kontekstowym.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
pl: Pokaż informacje o piosence w panelu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
pl: znaków

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
pl: Ogranicz informacje o piosence do

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute
pl: Przełącz wyciszenie

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute output
pl: Przełącz wyciszenie wyjścia

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute input
pl: Przełącz wyciszenie wejścia

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
pl: Działanie po kliknięciu środkowym przyciskiem

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->middleShiftClickAction->description
en: Action on shift+middle click
pl: Działanie po wciśnięciu Shift i kliknięciu środkowym przyciskiem

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->horizontalScroll->description
en: Use horizontal scrolling to move between tracks
pl: Użyj przewijania w poziomie do przełączania między ścieżkami

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
pl: Pokaż okładkę albumu jako ikonę

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
pl: Ukryj ikony obszaru powiadamiania zgodnych odtwarzaczy

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description
en: Tooltip
pl: Podpowiedź

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowVolume->description
en: Show volume in tooltip
pl: Pokaż głośność w podpowiedzi

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowPlayer->description
en: Show player in tooltip
pl: Pokaż odtwarzacz w podpowiedzi

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->tooltipShowArtistTitle->description
en: Show song artist and title in tooltip
pl: Pokaż wykonawcę i tytuł utworu w podpowiedzi

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
pl: Aplet dostępu do szczegółów konta, przełączania użytkowników, szybkiego wylogowywania się czy wyłączania komputera

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
pl: Aplet użytkownika

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
pl: Wyświetlaj nazwę użytkownika na panelu

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-image->description
en: Display the user image on the panel
pl: Wyświetl obraz użytkownika na panelu

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->name
en: XApp Status Applet
pl: Aplet stanu XApp

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons for applications which use XAppStatusIcons
pl: Aplet, który obsługuje wszystkie ikony paska zadań dla aplikacji korzystających z XAppStatusIcons

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
pl: Kliknij lub najedź, aby aktywować widok skali

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
pl: Aktywuj skalę

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
pl: Klawiatura ekranowa

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
pl: Aplet Cinnamon uruchamiający klawiaturę ekranową

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
pl: Aplet zarządcy sieci

note: network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the network applet menu.
pl: Ustaw skrót(y) klawiszowe do pokazywania menu sieci

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
pl: Zarządzanie zasilaniem

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
pl: Aplet zarządzania zasilaniem Cinnamon

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
pl: Pokaż procent

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show time remaining
pl: Pokaż pozostały czas

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage and time remaining
pl: Pokaż pozostały czas i procenty

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
pl: Ukryj etykietę

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->description
en: Always show all batteries
pl: Zawsze pokazuj wszystkie baterie

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->tooltip
en: Check this to always show multiple batteries in the panel, regardless of whether one of them is marked primary.
pl: Zaznacz, aby na panelu zawsze pokazywane było wiele baterii, bez względu na to, czy któraś z nich jest podstawowa.

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access your favorite files
pl: Uzyskaj dostęp do ulubionych plików

note: favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->show-full-uri->description
en: Display full paths in the list
pl: Pokazuj pełne ścieżki na liście

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
pl: Odstęp

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
pl: Dodaj trochę odstępu pomiędzy Twoimi innymi apletami

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
pl: Wielkość miejsca w pikselach

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
pl: Dostosuj tę wartość, aby zwiększyć lub zmniejszyć szerokość tej przestrzeni

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
pl: Kalendarz

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
pl: Aplet kalendarza Cinnamon

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->description
en: Show calendar events
pl: Wyświetlaj wydarzenia z kalendarza

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->tooltip
en: Check this to display events in the calendar.
pl: Zaznacz to, aby wyświetlać wydarzenia w kalendarzu.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
pl: Wyświetlanie numerów tygodni w kalendarzu

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
pl: Zaznacz to, by pokazywać w kalendarzu numery tygodni.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
pl: Użyj własnego formatu daty

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
pl: Zaznacz, aby zdefiniować własny format daty w aplecie kalendarza.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
pl: Format daty

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
pl: Podaj własny format tutaj.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip- format->description
en: Date format for tooltip
pl: Format daty dla podpowiedzi

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip-format->tooltip
en: Set your custom tooltip format here.
pl: Ustaw tutaj niestandardowy format podpowiedzi.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
pl: Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o składni formatów daty.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
pl: Pokaż kalendarz

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the calendar.
pl: Ustal skrót(y) klawiszowy(e) pokazywania kalendarza.

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
pl: Aplet dostępności

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
pl: Cyfrowa ramka na zdjęcia

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
pl: Desklet cyfrowej ramki na zdjęcia

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
pl: Katalog

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
pl: Wysokość

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
pl: Szerokość

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->description
en: Fade delay
pl: Opóźnienie zanikania

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
pl: Efekt specjalny

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
pl: Czarno-biały

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
pl: Desklet zegara

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
pl: Desklet, który wyświetla czas

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
pl: Kolor tekstu

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
pl: Kliknij przycisk, aby wybrać nowy kolor tekstu

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
pl: Zaznacz to, aby zdefiniować niestandardowy format czasu w desklecie zegara.

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
pl: Desklet wyzwalacza

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
pl: Desklet uruchamiający program
